Ο εύκολος τρόπος να κάνετε νέες γνωριμίες και σχέσεις!
Με περισσότερα από 535.000 μέλη,
το Sxeseis.gr είναι το μεγαλύτερο ελληνικό site γνωριμιών.
Το Sxeseis.gr συνδυάζει με μοναδικό τρόπο λειτουργίες κοινωνικής δικτύωσης ,σελίδας γνωριμιών, forums και chat rooms δίνοντας στα μέλη του περισσότερες δυνατότητες και ευκαιρίες επικοινωνίας και γνωριμίας, από οποιοδήποτε άλλο μέσο.
Μάθετε περισσότερα για το Sxeseis.gr
Είμαι :
Ενδιαφέρομαι για :
Ημ. Γεννήσης μου :
Κατοικώ :
Νομός :
Περιοχή :
Ουπς! Ξεχάσατε να συμπληρώσετε κάποιες πληροφορίες!
Ουπς! Η ημερομηνία γέννησης δεν είναι σωστή!

Χώρισαμε ξαφνικά και δε ξέρω τι να πιστέψω

Επιλέξτε σελίδα: (1-2)
Σελίδες 12

ELENAXN

# 1 στις 3/8/2020
author
Γυναίκα / 26 / Ελεύθερη
Ν. Αττικής (Πειραιάς) / Νίκαια
Θέματα: 1
Απαντήσεις: 7
'Aρεσαν+: 0%

Καλησπέρα σας. Διαβάζω χρόνια το φόρουμ σας και ήρθε η ώρα να σας γράψω τη δική μου ιστορία. Είχα μια σχέση εδώ και 2,5 χρόνια η οποία τελείωσε πριν 3 εβδομάδες. Νόμιζα πως ήταν η ιδανική σχέση. Τον ήξερα από παλιά από κοινούς γνωστούς, μη σας τα πολυλέω απο ένα χρόνια πολλά ξεκίνησαν όλα. Εκείνος σπούδαζε Αγγλία τότε για 1 χρονο εγω πηγαινα να τον δω τον στηριζα. Ημασταν πουλ ερωτευμενοι και οι 2 ηθελε να κανουμε ονειρα απο νωρις για να μεινουμε μαζι και να προχωρησουμε τη ζωη μας παρεα. Ταξιδια, βολτες, και οταν ημασταν Αθηνα μετα τους 6 μηνες μαζι καθε μερα σχεδον μαζι απο επιλογη μας. Ειχαμε αποκοπει (μεγαλο λαθος) απο φιλους κλπ. Ειχε γνωρισει την οικογενεια μου εκανε πραγματα να τον συμπαθησουν και το φθινοπωρο θα πηγαιναμε να μεινουμε μαζι. Ταιριαζαμε απολυτα, στο χιουμορ, στο σεξ, ειχαμε δικο μας κωδικα επικοινωνια. Το αρνητικο που ειχα παρατηρησει ειναι πως τσακωνομασταν πολυ. Ημασταν ιδιοι σα χαρακτηρες εντονοι και εκρηκτικοι και οι 2 και ηταν σα να βλεπει πολιτικους να κανουν debate. Κανεις δεν εκανε πισω ευκολα φταναμε σε σημειο να βαριομασταν να συζηταμε να ξεχναμε απο που ξεκινησε η κουβεντα αλλα παντα τα λυναμε ολα αυθημερον. Εκεινος ηταν απαισιοδοξος και ελεγε δε θα τα καταφερουμε και εν τελει την επομενη μερα ηταν μεσα στη τρελη χαρα. Επισης ενα αλλο αρνητικο ηταν οτι φοβομουν οτι οταν θα μεινουμε μαζι δε θα ναι τοσο ενεργος σε δουλειες κλπ αλλα αυτο αλλο θεμα. Ενω λοιπον εχουμε κλεισει διακοπες και ολα τελεια, εδινε ενα μαθημα ηταν πιεσμενος και ειχαμε παει στους φιλους μου. Να σημειωσω ηταν πολυ κτητικος με εμενα ποτε δε θα μου ελεγε μη πας καπου αλλα παντα ειχε μουτρα οταν βλεπαμε τους φιλους μου ενω με κοινους μας φιλους δεν ειχε θεμα. Φαινοταν ψαχνοταν για καυγα. Την επομενη μερα του εκανα νηξη για αυτο και αρχισε να γινεται ενας κλασσικος μεγαλος καυγας. Να σημειωσω τωρα το πιο σημαντικο το σπιτι ηταν της γιαγιας του και απο πανω οι γονεις. Ακουγονταν τα παντα. Και καυγαδες και ερωτικες στιγμες ολα. Ηξερα οτι ακουγονται αναλυτικα οι καυγαδες αλλα καπου επρεπε να γινουν αυτοι. Μιλαμε για μια οικογενεια αρκετα υπερβολικη, πχ του ειχα πει οτι ελα να μεινεις σπιτι μ το καλοκαιρι μια εβδομαδα που θα λειπουν οι δικοι μου, και μου ελεγε που θα αφησω μονο τν αδερφο μου? 25 χρονων. Η αν δε περναγε χρονο με τον αδερφο του η μανα του του κραταγε μουτρα. Επισης ειναι και πολυ εγωιστης για αστειο λογο μπορει να μη μιλαγε με τν αδερφο του 6 μηνες. Στο καυγα πανω εγω εφυγα. Οταν νιωθω οτι πνιγομαι και θα ξεφυγω φευγω. Το χα κανει και αλλες φορες στο παρελθον 2 3 μου ειχε πει να μη το ξανα κανω. Εκεινος ειπε οτι αν το εκανα ξανα μου ειχε πει οτι θα χωρισουμε. Εγω εφυγα επειδη ακουγονταν ολα και πνιγομουν και επειδη εκει δεν ειναι το σπιτι μας!!! Ε με πηρε τηλ κατευθειαν λεγοντας μ τι σου ειχα πει οτι θα γινει αν το ξανα κανεις αντε μου στο διολο κοριτσακι μ. Πρωτη φορα απο εγωισμο τον αφησα 2 μερες μονο να δωσει και το μαθημα με ησυχια και επικοινωνησα μετα κι ας καιγομουν. Ε του στελνω να μιλησουμε και απο μηνυμα (29 χρονων) μου λεει δεν εχουμε να πουμε τπτ και χωρισαμε με μηνυματα μαλωναμε μεσα αυτων ωρες.Παρακαλεσα του ειπα ελα να βρεθουμε να το κανεις αντρικια και τπτ. Αν ξεχασε οτι 3 μερες πριν μ ελεγε θα μαστε για παντα μαζι και οτι ειναι πιο ερωτευμενος τωρα απο οτι στην αρχη. Κι τα εννοουσε ολα το ειπε και το ξερω, αλλη γυναικα επουδενι τα ειχα τσεκαρει ολα και ημασταν συνεχως μαζι.Εγωισμος και λογια πιστευω ειναι. Με ειχε κανει να πιστεψω τοσο σε αυτον που νιωθω λες και εχω φαει χαστουκι. Οι φιλοι μου που ειναι3 τους πτολαβα στο τσακ ουσιαστικα γτ ειχα απομακρυνθει πληρως και ειναι λιγο επιφυλακτικοι π με στηριζουν, ευτυχως με στηριζει η οικογενεια μ και μ λεει καλυτερα τωρα παρα μετα που θα συζουσαμε και οτι σωθηκα απο τετοιο εγωισμο στη πρωτη δυσκολια ο θεος να τη κανει. Δυστυχως τν βλεπω μεσω φιλων απο ντιδραση φανταζομαι να περναει τελεια σε φωτο να ναι ολη την ωρα ενεργος στα μεσα κοινωνικης δικτυωσης και τρελαινομαι. Λεω τοσο γρηγορα βρηκε αλλη η με διεγραψε? Θελω να γυρισει απο εγωισμο για να ηρεμησω να δω οτι δεν ημουν τρελη.Δε θα γυρναγα ποτε πισω γτ εχω τα δειγματα και οσο και αν ποναω δε μ αξιζει αυτο. Να σημειωσω οτι εχω ταραχτει γτ απο τα 18 ειμαι μονιμα σε 2 μεγαλες σχεσεις και δεν εχω ζησει μονη καθολου και τρ ειμαι στο πυθενα δε θελω σχεση αλλα δε ξερω τι να κανω μονη ειχα μαθει να εχω προτεραιοτητα τη σχεση. Ευτυχως εχω τη δουλεια μ π μ αρεσει πολυ λεω να κανω ενα μεταπτυχιακο και εχω οικογενεια και λιγους φιλους. Ειναι λογικο να θελω σα τρελη να γυρισει? Απο εγωισμο πιστευω δε θα το κανει ποτε και θα μου αφησει απωθημενα και καταλοιπα. Φοβαμαι οτι δε θα βρω ποτε καποιον να ερωτευτω τοσο πολυ και να ταιριαζουμε και θα συμβιβαστω καποια στιγμη απλα.Εχω ολα τα καλα αλλα μου εμφανιστηκαν πολλες ανασφαλειες και φοβιες λογω του οτι δεν εχω μεινει ποτε μονη. Πειτε μου τη γνωμη σας. Ευχαριστω για το χρονο σας

panagiotismp90

# 2 στις 3/8/2020
author
Ανδρας / 30 / Ελεύθερος
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Παλαιό Φαλήρο
Θέματα: 53
Απαντήσεις: 2.608

Λοιπον προσπαθησε να ηρεμησεις αν κ ξερω οτι ειναι πολυ δυσκολο, θα σου πω καποια πραγματα πως να τα ξαναβρειτε. Η τελευταια φορα που επικοινωνησατε ποτε ηταν? πριν ποσες μερες? ειναι τοτε που εφυγες απ το σπιτι ή υπηρξε και καποια αλλη επικοινωνια εστω μεσω μηνυματων?

archagellos

# 3 στις 3/8/2020
author
Ανδρας / 54 / Διαζευγμένος
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Αθήνα
Θέματα: 0
Απαντήσεις: 3.320

Αγαπητη ,

ολο αυτο που περιγραφης ...ειλικρινα δεν μου κανει για σχεση .

Η ιδια εαν διαβασεις κα ιξανα διαβασεις το κειμενο σου απλα θα πεις " τι λεει αυτη η κοπελα ? "

Θα σου προτεινα για αρχη να ξεκινησεις να γραφεις ...καθε ωρα καθε στιγμη αυτα που νιωθεις και οπως τα νιωθεις ...χωρις να εχουν καμμια συνοχη απλα οπως τα σκεφτεσαι και οπως σου βγαινουν 

Μετα να διαβαζεις τα κειμενα σου ξανα και ξανα . Μεσα απο αυτα τα κειμενα θα ανακαλυψεις εσενα .

Σαφεστατα δεν Χωρισες ...ΣΩΘΗΚΕΣ...αλλα δεν το εχεις καταλαβει ακομα .

Μαυρη ζωη θα εκανες καλη μου με αυτον τον ανθρωπο . 

Στειλτον στον Διαολο και προχωρα στη ζωη σου 

Keep Walking

Αρέσει στα μέλη agrotis53, alisida και σε ακόμα 1 μέλος.

Enikos

# 4 στις 3/8/2020
author
Ανδρας / 76 / Χήρος
Βοσνία - Ερζεγοβίνη
Θέματα: 21
Απαντήσεις: 21.986

Παράθεση:
Σχόλιο # 1 από ELENAXN

μη σας τα πολυλέω 

Αρέσει στα μέλη ZHLIASOY, sammer19 και σε ακόμα 1 μέλος.

alisida

# 5 στις 3/8/2020
author
Γυναίκα / 50 / Διαζευγμένη
Καζακστάν
Θέματα: 35
Απαντήσεις: 8.001

Περίληψη

Η Έλενα χώρισε γιατί μάλωναν συνέχεια με το αγόρι της και τους άκουγε η γειτονιά.Σπουδάζει ,εργάζεται και έχει φίλους αλλά Παρ όλα αυτά έχει ανασφάλειες γτι πρώτη φορά μενει χωρις σχέση.
Αρέσει στο μέλος archagellos

sammer19

# 6 στις 3/8/2020
author
Ανδρας / 61 / Ελεύθερος
Ν. Θεσσαλονίκης / Θεσσαλονίκη
Απαντήσεις: 354

Παράθεση:Kοπελιά,τι στο διάολο ταίριασμα είναι αυτό;φαγωνόσαστε σαν τον σκύλο με τη γάτα,υπάρχει μεταξύ σας τόνοι εγωισμός και λες,οτι ταιριάζετε;ταιριάζετε σαν χαρακτήρες;σοβαρολογείς;είσαι στα καλά σου;ταιριάζετε μονο στο σεξ!το σεξ διαρκεί πάνω κάτω μια ώρα άντε δύο,περνάτε όμορφα,απολαυστικά,τις υπόλοιπες ώρες τις περνάτε πιο όμορφα με φαγουμάρα!Πρέπει να συνελθετε και οι δύο.Μην προχωρήσετε σε γάμο κτλ.Πρεπει να ωριμάσετε.Στο σεξ,στην αρχή, σχεδον ταιριάζουν ολοι ή οι περισσότεροι, αλλα με την πάροδο του χρόνου ξεθωριάζει και αυτό και μένει μόνιμα η φαγουμάρα. Σοβαρευτείτε!
Σχόλιο # 1 από ELENAXN

Καλησπέρα σας. Διαβάζω χρόνια το φόρουμ σας και ήρθε η ώρα να σας γράψω τη δική μου ιστορία. Είχα μια σχέση εδώ και 2,5 χρόνια η οποία τελείωσε πριν 3 εβδομάδες. Νόμιζα πως ήταν η ιδανική σχέση. Τον ήξερα από παλιά από κοινούς γνωστούς, μη σας τα πολυλέω απο ένα χρόνια πολλά ξεκίνησαν όλα. Εκείνος σπούδαζε Αγγλία τότε για 1 χρονο εγω πηγαινα να τον δω τον στηριζα. Ημασταν πουλ ερωτευμενοι και οι 2 ηθελε να κανουμε ονειρα απο νωρις για να μεινουμε μαζι και να προχωρησουμε τη ζωη μας παρεα. Ταξιδια, βολτες, και οταν ημασταν Αθηνα μετα τους 6 μηνες μαζι καθε μερα σχεδον μαζι απο επιλογη μας. Ειχαμε αποκοπει (μεγαλο λαθος) απο φιλους κλπ. Ειχε γνωρισει την οικογενεια μου εκανε πραγματα να τον συμπαθησουν και το φθινοπωρο θα πηγαιναμε να μεινουμε μαζι. Ταιριαζαμε απολυτα, στο χιουμορ, στο σεξ, ειχαμε δικο μας κωδικα επικοινωνια. Το αρνητικο που ειχα παρατηρησει ειναι πως τσακωνομασταν πολυ. Ημασταν ιδιοι σα χαρακτηρες εντονοι και εκρηκτικοι και οι 2 και ηταν σα να βλεπει πολιτικους να κανουν debate. Κανεις δεν εκανε πισω ευκολα φταναμε σε σημειο να βαριομασταν να συζηταμε να ξεχναμε απο που ξεκινησε η κουβεντα αλλα παντα τα λυναμε ολα αυθημερον. Εκεινος ηταν απαισιοδοξος και ελεγε δε θα τα καταφερουμε και εν τελει την επομενη μερα ηταν μεσα στη τρελη χαρα. Επισης ενα αλλο αρνητικο ηταν οτι φοβομουν οτι οταν θα μεινουμε μαζι δε θα ναι τοσο ενεργος σε δουλειες κλπ αλλα αυτο αλλο θεμα. Ενω λοιπον εχουμε κλεισει διακοπες και ολα τελεια, εδινε ενα μαθημα ηταν πιεσμενος και ειχαμε παει στους φιλους μου. Να σημειωσω ηταν πολυ κτητικος με εμενα ποτε δε θα μου ελεγε μη πας καπου αλλα παντα ειχε μουτρα οταν βλεπαμε τους φιλους μου ενω με κοινους μας φιλους δεν ειχε θεμα. Φαινοταν ψαχνοταν για καυγα. Την επομενη μερα του εκανα νηξη για αυτο και αρχισε να γινεται ενας κλασσικος μεγαλος καυγας. Να σημειωσω τωρα το πιο σημαντικο το σπιτι ηταν της γιαγιας του και απο πανω οι γονεις. Ακουγονταν τα παντα. Και καυγαδες και ερωτικες στιγμες ολα. Ηξερα οτι ακουγονται αναλυτικα οι καυγαδες αλλα καπου επρεπε να γινουν αυτοι. Μιλαμε για μια οικογενεια αρκετα υπερβολικη, πχ του ειχα πει οτι ελα να μεινεις σπιτι μ το καλοκαιρι μια εβδομαδα που θα λειπουν οι δικοι μου, και μου ελεγε που θα αφησω μονο τν αδερφο μου? 25 χρονων. Η αν δε περναγε χρονο με τον αδερφο του η μανα του του κραταγε μουτρα. Επισης ειναι και πολυ εγωιστης για αστειο λογο μπορει να μη μιλαγε με τν αδερφο του 6 μηνες. Στο καυγα πανω εγω εφυγα. Οταν νιωθω οτι πνιγομαι και θα ξεφυγω φευγω. Το χα κανει και αλλες φορες στο παρελθον 2 3 μου ειχε πει να μη το ξανα κανω. Εκεινος ειπε οτι αν το εκανα ξανα μου ειχε πει οτι θα χωρισουμε. Εγω εφυγα επειδη ακουγονταν ολα και πνιγομουν και επειδη εκει δεν ειναι το σπιτι μας!!! Ε με πηρε τηλ κατευθειαν λεγοντας μ τι σου ειχα πει οτι θα γινει αν το ξανα κανεις αντε μου στο διολο κοριτσακι μ. Πρωτη φορα απο εγωισμο τον αφησα 2 μερες μονο να δωσει και το μαθημα με ησυχια και επικοινωνησα μετα κι ας καιγομουν. Ε του στελνω να μιλησουμε και απο μηνυμα (29 χρονων) μου λεει δεν εχουμε να πουμε τπτ και χωρισαμε με μηνυματα μαλωναμε μεσα αυτων ωρες.Παρακαλεσα του ειπα ελα να βρεθουμε να το κανεις αντρικια και τπτ. Αν ξεχασε οτι 3 μερες πριν μ ελεγε θα μαστε για παντα μαζι και οτι ειναι πιο ερωτευμενος τωρα απο οτι στην αρχη. Κι τα εννοουσε ολα το ειπε και το ξερω, αλλη γυναικα επουδενι τα ειχα τσεκαρει ολα και ημασταν συνεχως μαζι.Εγωισμος και λογια πιστευω ειναι. Με ειχε κανει να πιστεψω τοσο σε αυτον που νιωθω λες και εχω φαει χαστουκι. Οι φιλοι μου που ειναι3 τους πτολαβα στο τσακ ουσιαστικα γτ ειχα απομακρυνθει πληρως και ειναι λιγο επιφυλακτικοι π με στηριζουν, ευτυχως με στηριζει η οικογενεια μ και μ λεει καλυτερα τωρα παρα μετα που θα συζουσαμε και οτι σωθηκα απο τετοιο εγωισμο στη πρωτη δυσκολια ο θεος να τη κανει. Δυστυχως τν βλεπω μεσω φιλων απο ντιδραση φανταζομαι να περναει τελεια σε φωτο να ναι ολη την ωρα ενεργος στα μεσα κοινωνικης δικτυωσης και τρελαινομαι. Λεω τοσο γρηγορα βρηκε αλλη η με διεγραψε? Θελω να γυρισει απο εγωισμο για να ηρεμησω να δω οτι δεν ημουν τρελη.Δε θα γυρναγα ποτε πισω γτ εχω τα δειγματα και οσο και αν ποναω δε μ αξιζει αυτο. Να σημειωσω οτι εχω ταραχτει γτ απο τα 18 ειμαι μονιμα σε 2 μεγαλες σχεσεις και δεν εχω ζησει μονη καθολου και τρ ειμαι στο πυθενα δε θελω σχεση αλλα δε ξερω τι να κανω μονη ειχα μαθει να εχω προτεραιοτητα τη σχεση. Ευτυχως εχω τη δουλεια μ π μ αρεσει πολυ λεω να κανω ενα μεταπτυχιακο και εχω οικογενεια και λιγους φιλους. Ειναι λογικο να θελω σα τρελη να γυρισει? Απο εγωισμο πιστευω δε θα το κανει ποτε και θα μου αφησει απωθημενα και καταλοιπα. Φοβαμαι οτι δε θα βρω ποτε καποιον να ερωτευτω τοσο πολυ και να ταιριαζουμε και θα συμβιβαστω καποια στιγμη απλα.Εχω ολα τα καλα αλλα μου εμφανιστηκαν πολλες ανασφαλειες και φοβιες λογω του οτι δεν εχω μεινει ποτε μονη. Πειτε μου τη γνωμη σας. Ευχαριστω για το χρονο σας

sammer19

# 7 στις 3/8/2020
author
Ανδρας / 61 / Ελεύθερος

Παράθεση:Να τον στείλει και να την στείλει στο διάβολο!και οι δύο είναι ανώριμοι!
Σχόλιο # 3 από archagellos

Αγαπητη ,

Η ιδια εαν διαβασεις κα ιξανα διαβασεις το κειμενο σου απλα θα πεις " τι λεει αυτη η κοπελα ? "

Θα σου προτεινα για αρχη να ξεκινησεις να γραφεις ...καθε ωρα καθε στιγμη αυτα που νιωθεις και οπως τα νιωθεις ...χωρις να εχουν καμμια συνοχη απλα οπως τα σκεφτεσαι και οπως σου βγαινουν 

Μετα να διαβαζεις τα κειμενα σου ξανα και ξανα . Μεσα απο αυτα τα κειμενα θα ανακαλυψεις εσενα .

Keep Walking

sammer19

# 8 στις 3/8/2020
author
Ανδρας / 61 / Ελεύθερος

Παράθεση:οκ!νιώθει,ανασφάλειες,είχε σχέση,χώρισε και ζορίζεται.Αλλη φορά να φροντίζει να έχει σχέση με δύο ή περισσότερους,ούτως ώστε ,αν χωρίζει με τον έναν να έχει τους άλλους.Να μην ζορίζεται το καημένο το κορίτσι άδικα!φιλάκια!
Σχόλιο # 5 από alisida

ΠερίληψηΗ Έλενα χώρισε γιατί μάλωναν συνέχεια με το αγόρι της και τους άκουγε η γειτονιά.Σπουδάζει ,εργάζεται και έχει φίλους αλλά Παρ όλα αυτά έχει ανασφάλειες γτι πρώτη φορά μενει χωρις σχέση.

sammer19

# 9 στις 3/8/2020
author
Ανδρας / 61 / Ελεύθερος

Παράθεση:panagioti,Κάνε υπομονή μερικά χρόνια να μεγαλώσεις και μετά να συμβουλεύεις τους άλλους!Τώρα να συμβουλευεις τον εαυτό σου!
Σχόλιο # 2 από panagiotismp90

Λοιπον προσπαθησε να ηρεμησεις αν κ ξερω οτι ειναι πολυ δυσκολο, θα σου πω καποια πραγματα πως να τα ξαναβρειτε. Η τελευταια φορα που επικοινωνησατε ποτε ηταν? πριν ποσες μερες? ειναι τοτε που εφυγες απ το σπιτι ή υπηρξε και καποια αλλη επικοινωνια εστω μεσω μηνυματων?

Oxaman

# 10 στις 3/8/2020
author
Γυναίκα / 75 / Χήρα
Χιλή
Απαντήσεις: 241

θα ηθελα πολυ να απαντησω...αλλα για να μην τα πολυλεω  βαρεθηκα να διαβασω απο την πρωτη σειρα

sammer19

# 11 στις 4/8/2020
author
Ανδρας / 61 / Ελεύθερος

Παράθεση:Aγαπητή μου,Οχaman,τεμπέλα είσαι.βαριέσαι να διαβάσεις,βαριέσαι που ζεις!Ούτε να αγαπήσεις δεν μπορείς!Ούτε να γράψεις κάτι,έτσι απο πείρα!Τι θα γίνει με σένα;φιλάκια,γλυκιά μου,φιλάκια!

Σχόλιο # 10 από Oxaman

θα ηθελα πολυ να απαντησω...αλλα για να μην τα πολυλεω  βαρεθηκα να διαβασω απο την πρωτη σειρα

lolly-123

# 12 στις 4/8/2020
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:
'Aρεσαν+: %
Eγω δε σε συμβουλευω τιποτα γιατι κ εγω χαλια μαυρα τα χω κανει
( Με τα χαλια μου γελαω , οχι μαζι σου }

Tyler84

# 13 στις 4/8/2020
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:
Ανασφάλειες πολλές και χωρίς ιδιαίτερο λόγο...Ούτε η πρώτη ούτε η τελευταία είσαι που χώρισες...Πάρε το χρονο σου και στην επόμενη γνωριμία θα τα έχεις αφήσει όλα πίσω...

ELENAXN

# 14 στις 4/8/2020
author
Γυναίκα / 26 / Ελεύθερη

Επιστροφη

Παναγιώτη, δε νομιζω οτι θελω πια να ειμαι μαζι του. Αυτα ηταν δειγματα οτι δεν αντεχει για το μελλον. Αλλα θελω κολασμενα να γυρισει να ικανοποιηθει ο εγωισμος μου και να πω οτι οντως δεν ηταν ψεματα ολα αυτα δεν ημουν τρελη. Η τελευταια φορα ηταν τοτε. Μετα απλα επικοινωνησα με την ακτοπλοικη εταιρια να ακυρωσει τα εισιτηρια του και φροντισα να ερθει μειλ στους 2 μας να το ανακοινωνει. Πανε 3 εβδομαδες χωρισμου. Οταν ειδε το μειλ τοτε μαλλον ηταν που εσβησε τα παντα απο τα κοινβνικα δικτυα. Σε κοινο φιλο με κατηγορει ουσιαστικα οτι ξεπερασα τα ορια και οτι δε τον ΠΑΡΑΚΑΛΕΣΑ αρκετα. Ηθελε παρακαλια παροτι εγω εκανα στη συνομιλια μας τοτε. Τωρα φαινεται σε κοινωνικα δικτυα φιλων να γελαει να ναι καλα και ολη την ωρα ενεργος λες και μιλαει καπου, και ειναι τοσο φυγοπονος π δε παταει να δει τπτ ζπο τους φιλους μου η εμενα. Ειναι τοσο εγωιστης που φοβαμαι οτι και να καιγεται δε θα δειξει τιποτα τελικα, ο εγωισμος του μαζι με τη μανα του λογικα ειναι το προβλημα.

Παράθεση:
Σχόλιο # 2 από panagiotismp90

ELENAXN

# 15 στις 4/8/2020
author
Γυναίκα / 26 / Ελεύθερη

Σας ευχαριστω πολυ για το σχολιο και θα ακολουθησω τη συμβουλη σας. Και οι γονεις μου και ολοι οι αλλοι μου λενε αυτο που ειπατε ΣΩΘΗΚΑ. Καλυτερα τωρα που δε συζουσαμε δεν ειχε γνωρισει οπως θα γινοταν στις διακοπες τωρα την οικογενεια κλπ. Απλα εβαζα τασυναισθηματα πιο πανω δεν εβλεπα, δε πιστευα ο εγωισμος να βγει σε εμενα. Και τωρα νιωθω οτι για να ηρεμησει η ψυχη μοτ να προχωρησω και να τον ποδοπατησω οπως του αξιζει ειναι να νιωσω πως μετανιωσε τι εχασε. Οπως ελεγε ειχα το πακετο ολο που δε πιστευε οτι θα εχει ποτε γυναικα διπλα του. Οι δικοι μου ανθρωποι γελανε οταν λεω οτι μπορει να μη ξανα ερωτευτω καποιον τοσο η να μη μαθω να μενω μονη. Φοβαμαι που πρεπει να μαθω να στεκομαι μονη μου να δημιουργησω παρεες απο το πουθενα και μια αλλη ζωη, αλλα ολοι μου λενε θα τα καταφερω

Παράθεση:
Σχόλιο # 3 από archagellos

Αγαπητη ,

Keep Walking

ELENAXN

# 16 στις 4/8/2020
author
Γυναίκα / 26 / Ελεύθερη

Ακριβως αυτο. εχω τη δουλεια μου τις σπουδες μου την οικογενεια μου φιλους. Ειμαι αρκετα εμφανισιμη αλλα στηριζομουν πανω του ενω σε ολα τα αλλα θεματα ειμαι πολυ δυναμικη. Και τωρα δε ξερω αυτο το χωρις σχεση πως ειναι.

Παράθεση:
Σχόλιο # 5 από alisida

ΠερίληψηΗ Έλενα χώρισε γιατί μάλωναν συνέχεια με το αγόρι της και τους άκουγε η γειτονιά.Σπουδάζει ,εργάζεται και έχει φίλους αλλά Παρ όλα αυτά έχει ανασφάλειες γτι πρώτη φορά μενει χωρις σχέση.

ELENAXN

# 17 στις 4/8/2020
author
Γυναίκα / 26 / Ελεύθερη

Ταιριαζαμε σε ολα τα θεματα, αγαπητε αν και εκτιμω τη συμβουλη σου. Οικογενειακα θεματα, εργασιας, χαρακτηρα. Απλα τσακωνομασταν για ασημαντα και οποτε τσακωνομασταν ηταν ΠΑΝΤΑ για ασημαντους λογους αλλα λυνοντουσαν ολα αμεσως και δεν εδινα σημασια δυστυχως. Σα συμπερασμα δε μπορουσε να με διαχειριστει ουτε σαν εμφανιση γιατι ζηλευε αρκετα αλλα κυριως σα χαρακτηρα γιατι ημουν δυναμικη και ελεγα παντα τη γνωμη μου και οτι με ενοχλουσε δεν εσκυβα το κεφαλι ποτε

Παράθεση:
Σχόλιο # 6 από sammer19

Παράθεση:Kοπελιά,τι στο διάολο ταίριασμα είναι αυτό;φαγωνόσαστε σαν τον σκύλο με τη γάτα,υπάρχει μεταξύ σας τόνοι εγωισμός και λες,οτι ταιριάζετε;ταιριάζετε σαν χαρακτήρες;σοβαρολογείς;είσαι στα καλά σου;ταιριάζετε μονο στο σεξ!το σεξ διαρκεί πάνω κάτω μια ώρα άντε δύο,περνάτε όμορφα,απολαυστικά,τις υπόλοιπες ώρες τις περνάτε πιο όμορφα με φαγουμάρα!Πρέπει να συνελθετε και οι δύο.Μην προχωρήσετε σε γάμο κτλ.Πρεπει να ωριμάσετε.Στο σεξ,στην αρχή, σχεδον ταιριάζουν ολοι ή οι περισσότεροι, αλλα με την πάροδο του χρόνου ξεθωριάζει και αυτό και μένει μόνιμα η φαγουμάρα. Σοβαρευτείτε!
Σχόλιο # 1 από ELENAXN

forget_it

# 18 στις 4/8/2020
author
Γυναίκα / 26 / Σε σχέση
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Μεταμόρφωση
Θέματα: 2
Απαντήσεις: 167
Δεν σε κατάλαβα και για αυτό θα απαντήσω στο άσχετο που ίσως βοηθήσει.Όταν έχεις σχέση,κανονικά σκέφτεσαι για δύο.Μοιραζεσαι και δίνεται.Δεν αρέσει σε όλους βέβαια να δίνουν τον εαυτό τους,τι να κανουμε.

agapimou11

# 19 στις 5/8/2020
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:
Σε μια ιδανική σχέση δεν απομακρυνεσαι από φίλους, συνυπαρχεις στη ζωή σου με όλους όσους αγαπάς, υπάρχει χώρος για όλους, δεν χρειάζεται να κάνει πράγματα για να τον συμπαθησει η οικογένεια σου, είναι κάτι αχρειαστο και περιττό, δεν γίνεται να ταιριάζεις απόλυτα και ταυτόχρονα να τσακωνεσαι, η κτητικοτητα δεν σημαίνει αγάπη, η αγάπη είναι ελευθερία και όχι φόβος μη βγεις μονη σου και γνωρίσεις άλλον, ο εγωισμος δεν χωράει όταν αγαπάς!

sissy108

# 20 στις 5/8/2020
author
Γυναίκα / 38 / Ελεύθερη
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Χαλάνδρι
Θέματα: 4
Απαντήσεις: 438

Καλησπερα eleνaxn

διαβαζοντας το κειμενο σου λιγο βιαστηκα βεβαια..πραγματικα γελασα παρα πολυ και σε ευχαριστω γι αυτο γιατι μουεφτιαξες λιγο την διαθεση..ο λογος που γελασα τοσο... ειναι γιατι σε παρα πολλα σημεια μου θυμισες το εαυτο μου στην ηλικια σου...οχι ομως στο στυλ σχεσης που περιγραφεις...δεν ειχα ποτε τετοιου ειδους σχεση..αλλα στην αντιμετωπιση των καταστασεων...
καπως ετσι λειτουργουσα κ εγω τοτε οταν χωριζα...λιγο σπασμωδικα...λιγο υπεραναλυση...λιγο εφερνα το τελος του κοσμου...χαχαχα ειναι πραγματικα πολυ αστειο να το διαβαζω αυτο απο καποιον αλλο..!!!Λοιπον κοιταξε τωρα οταν χωριζουμε δεν ειναι τοσο τραγικα τα πραγματα..σου το λεω εκ πειρας οτι σιγουρα και θα ξαναβρεις αλλο και θα ξαναερωτευτεις και ολα...δεν χρειαζεται ολος αυτος ο πανικος...δειχνει και λιγο ανωριμοτητα να ξερεις...και αφελεια..
κατα την γνωμη μου πρεπει να δεις τα πραγματα πιο ψυχραιμα..πιο ωριμα ισως..και να προσπαθησεις ειτε να τα βρεις παλι με αυτον... ειτε να βρεις κατι αλλο που σιγουρα θα βρεις..καλοκαιρι ειναι τωρα βοηθαει και η εποχη...αλλα ολο αυτο σε λογικα πλαισια...και μεγαλωνοντας θα καταλαβεις οτι  ο χωρισμος απο εναν γκομενο..οσο και να σου αρεσει..δεν ειναι απο τα πιο σημαντικα προβληματα στην ζωη..
δυστυχως στην ζωη υπαρχουν και πολυ πολυ πιο σοβαρα προβληματα τα οποια δεν συγκρινονται με αυτο που περιγραφεις..προσπαθησε λοιπον απο τωρα που εισαι μικρη να αξιολογεις το καθε θεμα στην ζωη σου..και να μην χαλας τον εαυτο σου..προσπαθησε να το δουλεψεις αυτο και θα σε γλυτωσει απο πολλα..σου μιλαω σαν ομοιοπαθουσα κατα καποιον τροπο..δυστυχως κ εγω τοτε δεν ακουγα κανεναν...σου ευχομαι οτι καλυτερο!!

Αρέσει στο μέλος ELENAXN
Επιλέξτε σελίδα: (1-2)
Σελίδες 12
Δεν μπορείτε να απαντήσετε