Ο εύκολος τρόπος να κάνετε νέες γνωριμίες και σχέσεις!
Με περισσότερα από 535.000 μέλη,
το Sxeseis.gr είναι το μεγαλύτερο ελληνικό site γνωριμιών.
Το Sxeseis.gr συνδυάζει με μοναδικό τρόπο λειτουργίες κοινωνικής δικτύωσης ,σελίδας γνωριμιών, forums και chat rooms δίνοντας στα μέλη του περισσότερες δυνατότητες και ευκαιρίες επικοινωνίας και γνωριμίας, από οποιοδήποτε άλλο μέσο.
Μάθετε περισσότερα για το Sxeseis.gr
Είμαι :
Ενδιαφέρομαι για :
Ημ. Γεννήσης μου :
Κατοικώ :
Νομός :
Περιοχή :
Ουπς! Ξεχάσατε να συμπληρώσετε κάποιες πληροφορίες!
Ουπς! Η ημερομηνία γέννησης δεν είναι σωστή!

Γαλα βλαχας

Επιλέξτε σελίδα: (1-2)
Σελίδες 12

panagiotismp90

# 21 στις 8/8/2020
author
Ανδρας / 30 / Ελεύθερος
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Παλαιό Φαλήρο
Θέματα: 53
Απαντήσεις: 2.606
'Aρεσαν+: 0%

Παράθεση:
Σχόλιο # 11 από Sourya

Εγω βαζω καπακι απο το μικρο κουτι του νες η σε μικρο γυαλινο βαζακι

σ ευχαριστω παρα πολυ για την ιδεα, δεν ειχα σκεφτει οτι η διαμετρος του τενεδακιου του γαλακτος ειναι  ιση με την διαμετρο απ το νεσκαφε, το δοκιμασα κ ταιριαζει τελεια! Κ μαλιστα ειναι καλυτερο απ το εξαρτημα που καλυπτει μονο τον κυκλικο τομεα! κ παλι σ ευχαριστω σουρια μου! ισως να ναι ιδια εταιρια που τους δινει τενεκεδακια, δεν ξερω γτ να χουν ιδια διαμτετρο.

panagiotismp90

# 22 στις 8/8/2020
author
Ανδρας / 30 / Ελεύθερος

Παράθεση:
Σχόλιο # 13 από macbook

Ψάξε για "can lid cap". Π.χ. από το ebay. Υπάρχουν και τα Canper αλλά δεν ξέρω πόσο εύκολο είναι να τα τοποθετήσεις. Και τέλος, έχεις καπάκια που σκεπάζουν όλο το δίσκο όπως αυτά. Αλλά πρέπει να βρεις το σωστό μέγεθος.

μπορεις να σκεφτεις το can lid πως το λεμε στα ελληνικα?

panagiotismp90

# 23 στις 8/8/2020
author
Ανδρας / 30 / Ελεύθερος

Παράθεση:
Σχόλιο # 14 από wish_

Ο παναγιώτης ξαναχτυπά!

χαχα τι μου θύμισες!!!Κάποτε που επινα φραπέ με γάλα είχα την ίδια απορία μιας και το γάλα δεν κρατούσε αρκέτα και μύριζε.

Η δικιά μου λύση είναι το καπάκι από το μικρό μεταλλικό κουτάκι του νες καφέ όπως ειπε και η sourya.Η το βάζεις σ΄ενα γυάλινο μπουκαλάκι.

Το άλλο δεν ξερω πως λέγεται αλλα αν πας σ΄ενα κατάστημα με διάφορα είδη για το σπίτι και τους εξηγησεις τι θες σίγουρα θα το καταλάβουν και αν εχουν θα στο δώσουν.

σ ευχαριστω για την ιδεα! δεν θα προτιμησω την μεταγγιση σε αλλο δοχειο, σ ευχαριστω παντως.

panagiotismp90

# 24 στις 8/8/2020
author
Ανδρας / 30 / Ελεύθερος

Παράθεση:
Σχόλιο # 17 από Tyler84
Πάνο μπορείς να το τυλίξεις με μια διαφανή μεμβράνη... Από το να ψάχνεις γκάτζετ είναι πιο απλό...

καλο κι αυτο στην αναγκη, σ ευχαριστω.

Kristina_

# 25 στις 8/8/2020
author
Γυναίκα / 55 / Ελεύθερη
Αλλη χώρα
Θέματα: 0
Απαντήσεις: 926

Πως να το λεμε? Καπακι προφανως!!! Εννοω οτι, προφανως, το λεμε «καπακι» και οχι «καπακι προφανως»

Παναγιωτη μας δουλευεις? Ολο και περισσοτερο φοβαμαι οτι οι αποριες σου ειναι ειλικρινεις :<

Παράθεση:
Σχόλιο # 22 από panagiotismp90

μπορεις να σκεφτεις το can lid πως το λεμε στα ελληνικα?

DragonFall

# 26 στις 8/8/2020
author
Ανδρας / 46 / Ελεύθερος
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Αγία Βαρβάρα
Θέματα: 1
Απαντήσεις: 408
Η μετάγγιση σε άλλο σκεύος με καπάκι δεν θα σε βοηθήσει γιατί η παστερίωση γίνεται με το προιον μέσα στο μεταλλικό κουτί του γάλακτος οπότε με το που θα το μεταγγίσεις θα έρθει σε επαφή με τα βακτήρια του νέου σκεύους και θα αρχίσει ακαριαία η δημιουργία βακτηρίων. η μόνη λύση είναι τα καπάκια τα ειδικά που σου πρότειναν. Τα παστεριωμένα γάλατα παστεριωνονται για να έχουν μεγάλη διάρκεια ζωής σφραγισμένα. ¶παξ και ανοιχτούν δεν έχουν πολύ χρόνο ζωης
Αρέσει στο μέλος hornet19

panagiotismp90

# 27 στις 8/8/2020
author
Ανδρας / 30 / Ελεύθερος

Παράθεση:
Σχόλιο # 25 από Kristina_

Πως να το λεμε? Καπακι προφανως!!! Εννοω οτι, προφανως, το λεμε «καπακι» και οχι «καπακι προφανως»

Παναγιωτη μας δουλευεις? Ολο και περισσοτερο φοβαμαι οτι οι αποριες σου ειναι ειλικρινεις :<

ρε χριστινα αμα γραψεις στο γοογλ καπακι, θα σου βγαλει εκατομυρια ασχετα, εγω θελω για τη συγκεκριμενη δουλεια, για το τενεκεδακι στο γαλα βλαχας, ξερεις πως λεγεται το σιδερακι που τραβας με το δακτυλο οπως ειναι και στα αναψυκτικα ή πως λεγεται το καπακι που καλυπτει μετα αυτο το κενο? πχ καποιος ειπε οτι το δινανε παλια με εξαδα κ το θυμαμαι κι εγω. δεν μπορεις να πεις απλα καπακι, προφανως ειναι ειδος καπακιου, αλλα θελω πιο συγκεκριμενα. τεσπα η δουλεια εγινε τωρα, αν δεν ξερεις αλλη φορα μην σπαμαρεις εκτος αν εισαι τρολ.

Αρέσει στα μέλη 2019Anastasia, Kristina_

panagiotismp90

# 28 στις 8/8/2020
author
Ανδρας / 30 / Ελεύθερος

Παράθεση:
Σχόλιο # 26 από DragonFall
Η μετάγγιση σε άλλο σκεύος με καπάκι δεν θα σε βοηθήσει γιατί η παστερίωση γίνεται με το προιον μέσα στο μεταλλικό κουτί του γάλακτος οπότε με το που θα το μεταγγίσεις θα έρθει σε επαφή με τα βακτήρια του νέου σκεύους και θα αρχίσει ακαριαία η δημιουργία βακτηρίων. η μόνη λύση είναι τα καπάκια τα ειδικά που σου πρότειναν. Τα παστεριωμένα γάλατα παστεριωνονται για να έχουν μεγάλη διάρκεια ζωής σφραγισμένα. ¶παξ και ανοιχτούν δεν έχουν πολύ χρόνο ζωης

ναι το δεχομαι αυτο που λες, εδω η καταναλωση γινεται σε 2-3 μερες οποτε περιοριζεται αυτος ο κινδυνος, το θεμα ηταν να υπαρχει μια προστασια απο τις μυρωδιες του ψυγειου κ τυχον νερα που μπορει να πεσουν μεσα στο γαλα απο τα ανω τοιχωματα. να σου πω κατι αλλο, ποια η γνωμη σου για την διατροφικη του αξια? εγω ειμαι αντιθετος με τα γαλακτοκομικα εδω κ χρονια, ακομα κ στα original απο χωριο, τωρα το ατομο που το θελει εχει φαει σκαλωμα, παλιμπαιδισμο, δεν ξερω τι ακριβως, για μενα ειναι ενα νερακι αυτο το γαλα κ δεν ξερω μηπως ειναι κ επικινδυνο. ποια η θεση σου?

Oxaman

# 29 στις 9/8/2020
author
Γυναίκα / 75 / Χήρα
Χιλή
Απαντήσεις: 240

παρε την βλαχα...και ασε το γαλα...μεγαλωσες νομιζω

Παράθεση:
Σχόλιο # 1 από panagiotismp90

Γαλα βλαχας

Πιστευω οτι ολοι ξερετε το γαλα βλαχας το μπλε ή το πρασινο στη λαιτ μορφη του, εννοω το τενεκεδακι που ανοιγει απο πανω. Το προβλημα μου ειναι οτι οταν ανοιγω το τενεκεδακι μετα θελω ενα εξαρτημα για να κλεινει γιατι δεν καταναλωνω ολο το γαλα με τη μια, αλλα δεν θυμαμαι πως λεγεται αυτο το εξαρτημα, αν μπορειτε να με βοηθησετε πως ονομαζεται και που μπορω να το βρω, ευχαριστω.

panagiotismp90

# 30 στις 9/8/2020
author
Ανδρας / 30 / Ελεύθερος

Παράθεση:
Σχόλιο # 29 από Oxaman

παρε την βλαχα...και ασε το γαλα...μεγαλωσες νομιζω

βρε αιντε απο κει τρολακι!

alisida

# 31 στις 9/8/2020
author
Γυναίκα / 50 / Διαζευγμένη
Καζακστάν
Θέματα: 35
Απαντήσεις: 7.994

Σιγά βρε Παναγιώτη,δεν τα λένε έτσι αυτά ,στραβοκαταπια το παστίτσιο μου 

Παράθεση:
Σχόλιο # 30 από panagiotismp90

Αρέσει στο μέλος panagiotismp90

Oxaman

# 32 στις 9/8/2020
author
Γυναίκα / 75 / Χήρα
Χιλή
Απαντήσεις: 240

ειπε ο γαιδαρος τον πετεινο κεφαλα

Παράθεση:
Σχόλιο # 30 από panagiotismp90

paranomos

# 33 στις 10/8/2020
author
Ανδρας / 56 / Σε σχέση
Ν. Αττικής (Πειραιάς) / Πειραιάς
Απαντήσεις: 389

Παράθεση:
Σχόλιο # 32 από Oxaman

ειπε ο γαιδαρος τον πετεινο κεφαλα

Και γυρισε ο πετεινος και τουρριξε ροχαλα

Sourya

# 34 στις 10/8/2020
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:
'Aρεσαν+: %

Παναγιωτακη  παιδι μου ειναι απλο το θεμα. Παρε μεριδες γαλατακια και καθαρισες

panagiotismp90

# 35 στις 10/8/2020
author
Ανδρας / 30 / Ελεύθερος

Παράθεση:
Σχόλιο # 34 από Sourya

Παναγιωτακη  παιδι μου ειναι απλο το θεμα. Παρε μεριδες γαλατακια και καθαρισες

εννοεις αυτα τα κιτρινα που εχουν στα χοτελσ? στο δικτυωτο?

Επιλέξτε σελίδα: (1-2)
Σελίδες 12
Δεν μπορείτε να απαντήσετε