Ο εύκολος τρόπος να κάνετε νέες γνωριμίες και σχέσεις!
Με περισσότερα από 535.000 μέλη,
το Sxeseis.gr είναι το μεγαλύτερο ελληνικό site γνωριμιών.
Το Sxeseis.gr συνδυάζει με μοναδικό τρόπο λειτουργίες κοινωνικής δικτύωσης ,σελίδας γνωριμιών, forums και chat rooms δίνοντας στα μέλη του περισσότερες δυνατότητες και ευκαιρίες επικοινωνίας και γνωριμίας, από οποιοδήποτε άλλο μέσο.
Μάθετε περισσότερα για το Sxeseis.gr
Είμαι :
Ενδιαφέρομαι για :
Ημ. Γεννήσης μου :
Κατοικώ :
Νομός :
Περιοχή :
Ουπς! Ξεχάσατε να συμπληρώσετε κάποιες πληροφορίες!
Ουπς! Η ημερομηνία γέννησης δεν είναι σωστή!

Με χώρισε

Σελίδα : 1

Athina_233

# 1 στις 23/8/2020
author
Γυναίκα / 21 / Σε διάσταση
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Αγία Βαρβάρα
Θέματα: 4
Απαντήσεις: 27
'Aρεσαν+: 0%

Με χώρισε

Έχω σχέση κοντά 4 μήνες, το αγόρι μου μπήκε πριν ένα μήνα στρατό αλλά μιλάμε κάθε μέρα και βγαίνει που και που και είμαστε μια χαρά. Πριν κάτι μέρες μου έστειλε ένα παιδί που είχα γνωρίσει πριν 2 μήνες αλλά μου έστειλε τελείως φίλικα και του απάντησα. Μέχρι που μου ζήτησε να πάμε για καφέ τότε το διάβασα αλλά δεν απάντησα, την επόμενη μέρα βρέθηκα με το αγόρι μου και του το είπα ότι έστειλε αυτός. Το αγόρι έχει θέμα στο να μιλάω με αγόρια που δεν ξερει και ειδικά τώρα που μπήκε στρατό, θύμωσε που του απάντησα κ του μιλούσα χαλαρά και εγώ και μου ζήτησε να χωρίσουμε, μου είπε ότι τον απογοητευσα και θέλει χρόνο,γιστι ότι ένιωθε για εμένα έφυγε. Πιστεύω πάνω στον θυμό του τα λέει αυτά, του έδωσα χρόνο να σκεφτεί αλλά δεν θέλω να τον χάσω γιατί έχουμε κάνει τόσα ονειρα και τον αγαπω. 

Sourya

# 2 στις 23/8/2020
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:
'Aρεσαν+: %

Θα του περασει. Δεν καταλαβαινω ομως ποσο γρηγορα αγαπατε

alisida

# 3 στις 23/8/2020
author
Γυναίκα / 50 / Διαζευγμένη
Καζακστάν
Θέματα: 35
Απαντήσεις: 7.979

Όλα στην Αγία Βαρβάρα συμβαινουν,όπως πάντα .Κι εμείς βαριομαστε αλλά βγαίνουμε και για κανέναν καφέ να ξεβαρεθουμε

Αρέσει στα μέλη ZHLIASOY, Persefoni__

agapimou11

# 4 στις 23/8/2020
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:
'Aρεσαν+: %

Νιώθω μόνη μου + με χώρισε

Το αγόρι σου περνάει φάση, δεν είστε και πολύ καιρό μαζί, λείπει και δεν θέλει να μιλάς με άλλους! 

Εσύ σπουδάζεις, δουλεύεις; 

Θα βρεις καινούριες φίλες, αφού τώρα δεν κάνετε παρέα μην πάρεις καμία τηλέφωνο επειδή νιώθεις μόνη, αλλά με το άλλο αγόρι βγες φιλικά, μπορεί να είναι η παρέα που χρειάζεσαι, ποτέ δεν ξέρεις!

Athina_233

# 5 στις 24/8/2020
author
Λάθος 4 χρόνια ήθελα να γράψω είμαστε μαζί όχι μήνες, εγώ τώρα δεν δουλεύω και τελείωσα τις σπουδές, μου είπε πως θέλει χρόνο οσο χρειαστεί να σκεφτει αν μπορεί να ξαναειμαστε μαζι ή όχι γιατί του έφυγε η εμπιστοσύνη και ότι ένιωθε, τόσο γρήγορα μπορούν να σβηστούν όλα; και στο κάτω κάτω δεν μιλήσα κ ερωτικά με το άλλο παιδί απλά του απάντησα κ μιλούσα φιλικά. Πως να τον κάνω να αλλάξει γνώμη και να με συγχωρέσει;

G_astronomos

# 6 στις 24/8/2020
author
Ανδρας / 50 / Ελεύθερος
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Καλλιθέα
Θέματα: 0
Απαντήσεις: 2

Θα προσπαθήσω να τα πάρω τα πράγματα με την σειρά. Είπες ότι ήσασταν κοντά στα 4 χρόνια, δηλαδή από το λύκειο, που σημαίνει ότι σχεδόν ο μισός χρόνος της σχέσης ήταν διάβασμα και πίεση για να πετύχετε σε όλες τις σχολικές περιόδους. Κρίνω ότι είναι η πρώτη σου σχέση που σε έκανε να νιώσεις έντονα πράγματα για αυτό το αγόρι, όλο αυτό το διάστημα φυσικά ο ένας υποστήριζε τον άλλον, υπήρξε δηλαδή εμπιστοσύνη, αμοιβαία αισθήματα, κοινά όνειρα. Φτάνουμε στην στράτευση του νεαρού, στο διάστημα αυτό και πριν γίνει το περιστατικό με το αγόρι που ήθελε να πάτε για καφέ, οι σχέσεις σας ήταν κατά κάποιο τρόπο ίδιες όπως και πριν φύγει; Για τον τρόπο επικοινωνίας και έκφρασης εννοώ. Το γεγονός ότι δεν έδειξες άμεσο ενδιαφέρον για κάποιον άλλον είναι δείγμα ηθικής και σεβασμού στο αγόρι σου που είναι μακριά και στρατεύσιμος. Το ότι δεν το απόκρυψες και του το ανέφερες σημαίνει ότι είσαι ειλικρινής και ότι δεν έχεις ένοχα μυστικά. Με αυτό που προέκυψε, το πρώτο πράγμα που πέρασε από το μυαλό του ήταν να σε παρατήσει γιατί σε θεώρησε χαμηλών ηθών και αναξιόπιστη. Θα πρέπει στο διάστημα αυτό να κάτσεις και εσύ να ανατρέξεις λίγο στο παρελθόν και να φέρεις εικόνες και πράγματα στο μυαλό σου μήπως κάπου δεις οτι κάποια πράγματα δεν ήταν έτσι όπως τα συνέβαιναν στην σχέση σας. Γιατί απλά ο έρωτας είναι λίγο τυφλός και δεν μας αφήνει να δούμε την πραγματικότητα μερικές φορές. Συγνώμη για την μακροσκελές απάντηση μου.

Athina_233

# 7 στις 24/8/2020
author
Υπαρχαν γενικότερα εντάσεις και τσσκωμοι στην σχέση αρκετές φορές αλλα μετά πάλι τα βρίσκαμε και ήμασταν μια χαρά και ακόμη κάναμε ονειρα μου έλεγε πως μόνο μαζί μου σκέφτεται το μέλλον του και δεν μπορεί χωρίς εμένα , απλα εκείνος μου είχε πει πως μόνο με κέρατο θα με χώριζε και θα ήταν οριστικό, τώρα που ούτε καν ερωτική συζήτηση δεν είχα με το άλλο παιδί και τον έγραψα όταν μου ζήτησε να πάμε για καφέ πως γίνεται να θέλει να με χωρίσει γιατι.δςν του έχω δώσει κάποιο δικαίωμα γιατί ποτέ όσο τα είχαμε δεν έχω μιλήσει με κάποιον ούτε ερωτικά ούτε καν φιλικά μόνο τώρα απάντησα που το ήξερα το παιδι. Είναι τόσο σοβαρός λόγος αυτό για να θελει να το λήξουμε οριστικά; του έστειλα μήνυμα χθες και του είπα να βρεθούμε από κοντά να μιλήσουμε όταν έχει άδεια, του είπα δεν μπορώ χωρίς αυτόν και πως μόνο αυτον αγαπώ αλλά μου είπε πως τώρα χάθηκε η εμπιστοσύνη του και θα με δει όταν και αν νιώσει αυτός έτοιμος. Πιστεύετε ότι σβήστηκαν όλα από μέσα του τόσο γρήγορα; όλα τα συναισθήματά μου που είχε; υπάρχει καποια ελπίδα; πως να το αντιμετωπίσω εγώ όλο αυτό;

konstandinos73

# 8 στις 24/8/2020
author
Ανδρας / 47 / Ελεύθερος
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Αθήνα
Απαντήσεις: 226
Αν χωρισατε γι αυτο το λογο...τι να πω...εχω καταλαβει μεχρι τα 47 μου σημερα...οτι η συντριπτική πλειοψηφία των ανθρώπων ειναι για τα "πολυ λιγα" σ αυτη τη ζωη...οι "μαγκες" σε τουτη τη ζωη ελαχιστοι...αναλωνομαστε με μαλακιουλες, με χωρισε γιατι κοιταξα αλλη, με χωρισε γιατι δε με θελει η πεθερα κτλ κτλ..αααχ καλη μου, πες του του αγοριου σου οτι ανηκει φυσικα και αυτος ,οπως κι εγω αλλωστε, στη συντριπτική πλειοψηφία που γεννηθηκε για να (και θα) ζησει λιγα. Σας αφιερωνω το τραγούδι του Μαχαιριτσα.."Το καφε της ξεγνοιασιας". Οπως το ακουσεις, ετσι και θα το ξεχασεις την επομενη στιγμη. Σιγουρα.

Francesca_

# 9 στις 24/8/2020
author
Γυναίκα / 56 / Διαζευγμένη
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Αθήνα
Απαντήσεις: 167

Παράθεση:
Σχόλιο # 7 από Athina_233

δςν του έχω δώσει κάποιο δικαίωμα γιατί ποτέ όσο τα είχαμε δεν έχω μιλήσει με κάποιον ούτε ερωτικά ούτε καν φιλικά μόνο τώρα απάντησα που το ήξερα το παιδι. 

Είναι τόσο σοβαρός λόγος αυτό για να θελει να το λήξουμε οριστικά; του έστειλα μήνυμα χθες και του είπα να βρεθούμε από κοντά να μιλήσουμε όταν έχει άδεια, του είπα δεν μπορώ χωρίς αυτόν και πως μόνο αυτον αγαπώ αλλά μου είπε πως τώρα χάθηκε η εμπιστοσύνη του και θα με δει όταν και αν νιώσει αυτός έτοιμος. Πιστεύετε ότι σβήστηκαν όλα από μέσα του τόσο γρήγορα; όλα τα συναισθήματά μου που είχε; υπάρχει καποια ελπίδα; πως να το αντιμετωπίσω εγώ όλο αυτό;

άλλα ήξερε για εσένα, τώρα του τα άλλαξες...

αυτό τον κάνει να αμφιβάλλει, ειδικά τώρα που είναι μακριά σου και βρίσκεται υπο άλλες συνθήκες.

δεν σβήστηκαν τα συναισθήματα του, απλά έχει πέσει στις χαμηλές τους αποχρώσεις

μην πέφτεις και εσύ... 

ο ένας απο εσάς - αν αγαπιέστε πραγματικά, θα πρέπει να είναι ο φάρος με την αγάπη του, σ' αυτή την περίπτωση - εσύ που είσαι στην ...''στεριά''

δεν είναι εύκολο, αλλά όταν ο ένας πνίγεται, ο άλλος θα πρέπει να είναι δυνατός, για να του δώσει το χέρι, να τον τραβήξει απο την τρύπα που έχει πέσει και αυτό, εναλλάξ...

γιατί δεν γίνεται συνέχεια ο ένας μόνο να είναι συνέχεια κάτω και ο άλλος συνέχεια να ...σώζει

αλλιώς, θα σας πνίξει η αγριεμένη θάλασσα συναισθημάτων

αγάπα τον όπως πριν και με το παραπάνω, τώρα που έχει χάσει τη γη κάτω απο τα πόδια του

αν η αγάπη του προς εσένα είναι και αυτή δυνατή, θα σε δει ανάμεσα στα κύματα της δικής του φουρτούνας χαμηλών συναισθημάτων

είναι και μια δοκιμασία, τώρα που είσαστε χόρια

κανείς όμως δεν έχει πει πως η αγάπη είναι εύκολο πράγμα 

έτσι δεν είναι;

alisida

# 10 στις 24/8/2020
author
Γυναίκα / 50 / Διαζευγμένη
Καζακστάν
Θέματα: 35
Απαντήσεις: 7.979

Το σοβαρό της υπόθεσης είναι πως 4 χρόνια όπως λες δεν έχεις μιλήσει με κάποιον .

Δηλαδή ?

Σου απαγορεύει να μιλάς με άλλα αγόρια ?

Παράθεση:
Σχόλιο # 7 από Athina_233
Υπαρχαν γενικότερα εντάσεις και τσσκωμοι στην σχέση αρκετές φορές αλλα μετά πάλι τα βρίσκαμε και ήμασταν μια χαρά και ακόμη κάναμε ονειρα μου έλεγε πως μόνο μαζί μου σκέφτεται το μέλλον του και δεν μπορεί χωρίς εμένα , απλα εκείνος μου είχε πει πως μόνο με κέρατο θα με χώριζε και θα ήταν οριστικό, τώρα που ούτε καν ερωτική συζήτηση δεν είχα με το άλλο παιδί και τον έγραψα όταν μου ζήτησε να πάμε για καφέ πως γίνεται να θέλει να με χωρίσει γιατι.δςν του έχω δώσει κάποιο δικαίωμα γιατί ποτέ όσο τα είχαμε δεν έχω μιλήσει με κάποιον ούτε ερωτικά ούτε καν φιλικά μόνο τώρα απάντησα που το ήξερα το παιδι. Είναι τόσο σοβαρός λόγος αυτό για να θελει να το λήξουμε οριστικά; του έστειλα μήνυμα χθες και του είπα να βρεθούμε από κοντά να μιλήσουμε όταν έχει άδεια, του είπα δεν μπορώ χωρίς αυτόν και πως μόνο αυτον αγαπώ αλλά μου είπε πως τώρα χάθηκε η εμπιστοσύνη του και θα με δει όταν και αν νιώσει αυτός έτοιμος. Πιστεύετε ότι σβήστηκαν όλα από μέσα του τόσο γρήγορα; όλα τα συναισθήματά μου που είχε; υπάρχει καποια ελπίδα; πως να το αντιμετωπίσω εγώ όλο αυτό;

Leonidas001

# 11 στις 24/8/2020
author
Ανδρας / 35 / Ελεύθερος
Απαντήσεις: 5

Παντως να σου ζηταει να χωρισετε το βρισκω ξεκαρφωτο!!!

Τεσσερα χρονια ειναι αυτα...

Enikos

# 12 στις 24/8/2020
author
Ανδρας / 76 / Χήρος
Βοσνία - Ερζεγοβίνη
Θέματα: 21
Απαντήσεις: 21.957

Εχει κλεισει σπιτια το κινητο και οι εφαρμογες του...

Αρέσει στο μέλος Francesca_

Athina_233

# 13 στις 24/8/2020
author
Απλά από την αρχή μου είχε πει πως δεν του αρέσει να μιλάω με άλλα αγόρια κ ειδικά όταν μου στέλνουν να μην απαντάω αν δεν τους ξέρει ούτε αυτός. Ίσως να μιλάει ο θυμός του και να μην το εννοεί πράγματικα. Μου είπε ότι τον απογοήτευσα πολύ γιατί μάλλον θεώρησε πως απάντησα επειδή είναι στρατό για να γνωρίσω κάποιον άλλον ίσως γισυτο να το πήρε τόσο σοβαρά.του είπα θα περιμένω μέχρι την επόμενη εβδομάδα για αν νιώσει έτοιμος να μου στείλει να βρεθούμε αν δεν μου στείλει μέχρι την επόμενη εβδομάδα θα το πάρω ότι τελείωσε γισυτον και δεν θα πιέσω άλλο τα πράγματα ούτε να κάτσω να παρακαλέσω. Του εξήγησα πως είναι κρίμα να χαλάσουμε ότι είχαμε φτιάξει για κάτι χαζό αλλά δεν μπορεί να καταλάβει. Μου μιλάει λες και ότι ένιωθε για έμενα τόσα χρόνια έχει χαθεί και έχει χάσει την εμπιστοσύνη του πια . Να τιυ στείλω κάτι εγώ αν δεν στείλει μέχρι την επομένη εβδομάδα μήπως και τον κάνω να σκεφτει πιο λογικά ή να το αφήσω έτσι;
Σελίδα : 1
Δεν μπορείτε να απαντήσετε
lastpost