Ο εύκολος τρόπος να κάνετε νέες γνωριμίες και σχέσεις!
Με περισσότερα από 535.000 μέλη,
το Sxeseis.gr είναι το μεγαλύτερο ελληνικό site γνωριμιών.
Το Sxeseis.gr συνδυάζει με μοναδικό τρόπο λειτουργίες κοινωνικής δικτύωσης ,σελίδας γνωριμιών, forums και chat rooms δίνοντας στα μέλη του περισσότερες δυνατότητες και ευκαιρίες επικοινωνίας και γνωριμίας, από οποιοδήποτε άλλο μέσο.
Μάθετε περισσότερα για το Sxeseis.gr
Είμαι :
Ενδιαφέρομαι για :
Ημ. Γεννήσης μου :
Κατοικώ :
Νομός :
Περιοχή :
Ουπς! Ξεχάσατε να συμπληρώσετε κάποιες πληροφορίες!
Ουπς! Η ημερομηνία γέννησης δεν είναι σωστή!

Πως θα τον ξανακερδισω

Σελίδα : 1

Athina_233

# 1 στις 25/8/2020
author
Γυναίκα / 21 / Σε διάσταση
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Αγία Βαρβάρα
Θέματα: 4
Απαντήσεις: 27
'Aρεσαν+: 0%

Πως θα τον ξανακερδισω

Καλησπέρα σας, το αγόρι μου με χώρισε που μίλησα φιλικά με κάποιον άλλον που δεν ήξερε και ο οποίος μου είχε στείλει μήνυμα .του είπα να βρεθούμε να τον6δω από κοντά αλλά δεν ήθελε. Μου ζήτησε χρόνο και θα μου πει αυτός οπότε και αν νιώσει έτοιμος να με δει. Το θέμα είναι ότι εγώ είμαι να σκάσω δεν έχω μιλήσει μαζί του 5 μέρες, δεν ξέρω τι κάνει, τι νιώθει και αν μου στείλει να βρεθούμε ή μου πει από μηνύματα να χωρίσουμε και πως δεν υπάρχει επιστροφή . Η ψυχολόγια μου είναι χάλια. Θέλω να τον κάνω να καταλάβει πως δεν σημαίνε τίποτα απολύτως που απαντησα στο παιδί και πως μόνο αυτόν αγαπώ. Να περιμενω μήπως και στείλει εκείνος ή να του ξαναστείλω εγώ να δω τι γίνεται; 

tzoulia59

# 2 στις 25/8/2020
author
Γυναίκα / 80 / Διαζευγμένη
Ν. Αττικής (Πειραιάς) / Πειραιάς
Απαντήσεις: 7.292

να περιμενεις ως που να στειλει εκεινος ,,,

τα αγορια δοκιμαζουν τακτικες ..

δεν εκανες και τιποτα σοβαρο στο κατω κατω .μιλησες μ εναν φιλο,,

αν μιλησετε εξηγησε του οτι εχεις δικαιωματα στην ζωη που κανεις δεν μπορει να σου τα αφαιρεσει .

να εισαι κοινωνικος να εχεις φιλους και καθημερινο περιγυρο ,,στειλτου ξεκαθαρα το μηνυμα...

κι αν του αρεσει

εδω ..ειναι δυτικος ο πολιτισμος και οι γυναικες δεν ειναι ζωα ,που τα κακοποιουν οι ανθρωποι και δεν μιλανε ,

αν δεν του αρεσει ,,

στην μαμα του ...,

Παράθεση:
Σχόλιο # 1 από Athina_233

Πως θα τον ξανακερδισω

Καλησπέρα σας, το αγόρι μου με χώρισε που μίλησα φιλικά με κάποιον άλλον που δεν ήξερε και ο οποίος μου είχε στείλει μήνυμα .του είπα να βρεθούμε να τον6δω από κοντά αλλά δεν ήθελε. Μου ζήτησε χρόνο και θα μου πει αυτός οπότε και αν νιώσει έτοιμος να με δει. Το θέμα είναι ότι εγώ είμαι να σκάσω δεν έχω μιλήσει μαζί του 5 μέρες, δεν ξέρω τι κάνει, τι νιώθει και αν μου στείλει να βρεθούμε ή μου πει από μηνύματα να χωρίσουμε και πως δεν υπάρχει επιστροφή . Η ψυχολόγια μου είναι χάλια. Θέλω να τον κάνω να καταλάβει πως δεν σημαίνε τίποτα απολύτως που απαντησα στο παιδί και πως μόνο αυτόν αγαπώ. Να περιμενω μήπως και στείλει εκείνος ή να του ξαναστείλω εγώ να δω τι γίνεται; 

Αρέσει στο μέλος DragonFall

alisida

# 3 στις 25/8/2020
author
Γυναίκα / 50 / Διαζευγμένη
Καζακστάν
Θέματα: 35
Απαντήσεις: 8.001

Καλύτερα να μη σου στείλει και να το τερματίσετε.

Το σίγουρο είναι πως μια σχέση μαζί του θα σε περιορίζει στις κοινωνικές σου συναναστροφές 

Επειδή λοιπόν κανένας άνθρωπος δεν ευτυχεί σε καθεστώς περιορισμών,κοίτα να βρεις κάποιον με τον οποίο να μην έχετε τέτοια θέματα (έλλειψης)

εμπιστοσύνης.

Παράθεση:
Σχόλιο # 1 από Athina_233

Πως θα τον ξανακερδισω

Αρέσει στα μέλη Kristiana81, DragonFall

Enikos

# 4 στις 25/8/2020
author
Ανδρας / 76 / Χήρος
Βοσνία - Ερζεγοβίνη
Θέματα: 21
Απαντήσεις: 21.986

Νομιζω το εξηκοστο θεμα σου θα ειναι...

"Απολυθηκε απο τον στρατο και δεν μου μιλαει σοσ σοσ σοσ"...

Θα την παρακολουθησουμε ολη την σειρα...

Αρέσει στο μέλος la-mer

Athina_233

# 5 στις 25/8/2020
author
Η αλήθεια είναι πως αυτό το παιδί μια φιρα το είχα δει όλο κ όλο μια φορα κ μου είχε στείλει πριν κάτι μήνες αλλά εγώ δεν μιλούσα με το αγόρι μου τότε για 16 μέρες αλλά πάλι φιλικά μιλήσαμε μόνο για μια φορά και οχι πολύ κ ξαναέστειλε την προηγούμενη εβδομάδα. Το είπα η ίδια στο αγόρι μου ότι μου έστειλε αυτός για να ξέρει. Όταν είδε τα μηνύματα μου έδωσε το κινητό και μου είπε "φτάνει που απάντησες" και ότι χάλασα ότι είχαμε γιατί δεν έχει καμία εμπιστοσύνη πια και ειδικά που είναι στρατό τώρα και εγώ απαντήσα στον άλλον. Απλά εγώ δεν θέλω να τον χάσω γιατί πραγματικά είμαι ο εαυτός μου μαζί του, έχουμε τόσα κοινά και τα ίδια ονειρα. Πως θα τον κάνω να ξανανιώσει πραγματα για εμένα και να τον ξανακερδισω; μπορεί και τότε να μιλούσε ο θυμός του με όλα αυτά που μου είπε αλλά και πάλι δεν θέλω όταν μου στείλει το μήνυμά να είναι ότι δεν μπορεί να νιώσει πια τίποτα για εμένα και δεν θελει να ξαναειναι μαζί μου. Θεωρώ υπάρχουν πιο σημαντικοι λόγοι να χωρίσει ένα ζευγάρι αλλά δεν μπορώ και εγώ να είμαι στο "περιμένε"

agapimou11

# 6 στις 25/8/2020
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:
'Aρεσαν+: %

Δεν μπορείς να τον κάνεις να ξανανιώσει για σένα γιατί έχει ήδη νιώσει! 

Μα τον είχες κερδίσει απλά η ζωή προχωράει και καλό θα είναι να αποδεχτείς την αλλαγή! 

Ο πιο σημαντικός λόγος για να χωρίσει ένα ζευγάρι είναι ότι έκλεισε ο κύκλος και δώσατε και πήρατε από αυτή τη σχέση και οι δυο! 

Ο φόβος για το μετά χωρίς αυτόν σε κρατάει στο "περίμενε"...

Athina_233

# 7 στις 25/8/2020
author
Ναι αλλά πως γίνεται πριν 4 μέρες να ήμασταν τέλεια και να έκανε ακόμη ονειρα μαζί μου και όταν έμαθε αυτό να άλλαξαν όλα, τόσο εύκολα του έφυγαν όλα όπως λέει;πίστευετε ότι όταν μου στείλει αν στείλει θα είναι για να το λήξουμε ή θα σκεφτεί πιο καθαρά και θα δώσει ακόμη μια ευκαιρία στην σχέση μας;

Veronika1980

# 8 στις 25/8/2020
author
Γυναίκα / 37 / Παντρεμένη
Ν. Φλώρινας / Λέχοβο
Θέματα: 0
Απαντήσεις: 24
Εφόσον μπόρεσες να κερδίσεις μία φορά το ενδιαφέρον του, τότε μπορείς να το ξανακάνεις- και αυτή τη φορά με μία καλύτερη και πιο αποδοτική προσέγγιση, ώστε να έχεις ακόμα καλύτερα αποτελέσματα!Όσο και αν ακούγεται τετριμμένο και συνηθισμένο, όταν ένας άντρας βλέπει πως η προτεραιότητα σου είναι ο εαυτός σου και πως περνάς καλά με όσα κάνεις, θα θελήσει πιο εύκολα να στραφεί ξανά προς τα εσένα. Μην αφήνεις την αυτοπεποίθηση σου να πέσει λόγω της συμπεριφοράς του αλλά αντίθετα πίστεψε στον εαυτό σου και δώσε του την ευκαιρία να δει για άλλη μία φορά τους λόγους όπου ενδιαφέρθηκε για εσένα εξ αρχής.

tzoulia59

# 9 στις 25/8/2020
author

να μην μιλας με αλλους στα σοσιαλ...

αυτο ειναι διαφορετικο απο μιλαω σ εναν γνωστο μου φιλο ..

στο ειπε μην συνεχιζεις να απαντας ...

η εμπιστοσυνη κερδιζεται ...κατσε στ αβγα σου για κανενα 2 μηνο κι αν δεν κανει κινηση ο ιδιος τραβα παρτακατω ...

κι αυτο γιατι λες οτι τον αγαπας ζησατε πραγματα μαζι και οτι αυτος τωρα ειναι στον στρατο ,,,

σε παρατηρει κι ολα τα μαθαινει ,

,αν τον αγαπας περιμενε ..θα σκασει μυτη ,εκεινος,,,γιατι κι ο στρατος ειναι χοντρο λουκι ,για τ αγορια ..

Παράθεση:
Σχόλιο # 5 από Athina_233
Η αλήθεια είναι πως αυτό το παιδί μια φιρα το είχα δει όλο κ όλο μια φορα κ μου είχε στείλει πριν κάτι μήνες αλλά εγώ δεν μιλούσα με το αγόρι μου τότε για 16 μέρες αλλά πάλι φιλικά μιλήσαμε μόνο για μια φορά και οχι πολύ κ ξαναέστειλε την προηγούμενη εβδομάδα. Το είπα η ίδια στο αγόρι μου ότι μου έστειλε αυτός για να ξέρει. Όταν είδε τα μηνύματα μου έδωσε το κινητό και μου είπε "φτάνει που απάντησες" και ότι χάλασα ότι είχαμε γιατί δεν έχει καμία εμπιστοσύνη πια και ειδικά που είναι στρατό τώρα και εγώ απαντήσα στον άλλον. Απλά εγώ δεν θέλω να τον χάσω γιατί πραγματικά είμαι ο εαυτός μου μαζί του, έχουμε τόσα κοινά και τα ίδια ονειρα. Πως θα τον κάνω να ξανανιώσει πραγματα για εμένα και να τον ξανακερδισω; μπορεί και τότε να μιλούσε ο θυμός του με όλα αυτά που μου είπε αλλά και πάλι δεν θέλω όταν μου στείλει το μήνυμά να είναι ότι δεν μπορεί να νιώσει πια τίποτα για εμένα και δεν θελει να ξαναειναι μαζί μου. Θεωρώ υπάρχουν πιο σημαντικοι λόγοι να χωρίσει ένα ζευγάρι αλλά δεν μπορώ και εγώ να είμαι στο "περιμένε"

alisida

# 10 στις 25/8/2020
author
Καζακστάν

Όχι και λούκι βρε Τζούλια

εδώ σου λέει ότι είναι κι αυτός όλη μέρα στα σοσιαλ και την παρακολουθεί,για ποιο λουκι μιλάς.

Και σε διαβεβαιώνω (από πρόσφατη εμπειρία μου) ότι η στρατιωτική θητεία πλέον είναι ...εκδρομή !

Καμία σχέση με τα δικά μας χρόνια και τους φαντάρους που περιμέναμε εμείς ..

Στην ουρά στημένοι εκείνοι να περιμένουν το τηλεφώνημα που εμεις για να το κανουμε περιμέναμε με τη σειρά μας να φύγουν οι γονείς από το σπίτι και να χρησιμοποιήσουμε το σταθερό και μη μας πιάσουν,χαχαχα!

Έπειτα να βλεπομαστε κάθε 40 μέρες με ενδιάμεση επικοινωνία 2-3 γράμματα ταχυδρομικά 

Να μην γνωρίζουμε εμείς τι έκαναν στις εξόδους τους κι εκείνοι τι καναμε εμείς καθημερινά 

Αλλά δεν χωρίζαμε γι αυτό ,υπήρχε εμπιστοσύνη 

Τώρα πια ,τίποτα  

Παράθεση:
Σχόλιο # 9 από tzoulia59

,,,γιατι κι ο στρατος ειναι χοντρο λουκι ,για τ αγορια ..

Αρέσει στα μέλη Kristiana81, mrsopi

Athina_233

# 11 στις 25/8/2020
author
Η ψυχολογία μου είναι χάλια, δεν έχω όρεξη για τίποτα πράγματικα. Θέλω τόσο πολύ να του στείλω να του πω ότι μου λείπει ότι δεν μπορώ να μην μιλάμε και ότι τον αγαπώ αλλά σίγουρα θα μου πει "ας προσεχές" ή κάτι τέτοιο. Δεν θα τον νοιαξει γιατι είναι θυμωμένος μαζί μου. Πραγματικά δεν έχω βρει κάποιον άνθρωπο από όσους έχω γνωρίσει να ταιριαξω και να δεθω τόσο πολύ μαζι του που και μόνο στην ιδέα ότι μπορεί να τον χάσω για πάντα με πιάνει πανικός. Θελω να τιυ στείλω κάτι να του δείξω ότι μόνο αυτόν αγαπώ, να το καταλάβει και να με συγχώρεσει,αλλά δεν ξέρω τι να του πω ακριβώς γιατί ζήτησε χρόνο και εκείνος αλλά από εκεί που κάθε μέρα μιλούσαμε τώρα τίποτα και μου φαίνεται πολύ κάπως..

Athina_233

# 12 στις 26/8/2020
author
Επίσης σε 4 μέρες έχει γιορτή, να του στείλω κάτι ή όχι και αν ναι τι;

tzoulia59

# 13 στις 27/8/2020
author

σου ζητησε κατι ...να του δωσεις χρονο και θα σε ξαναψαξει ο ιδιος ...

γιατι δεν ακους αυτο που σου λεει ;

εμεις οι γυναικες κι εγω μεσα ..οταν ειμαστε ερωτευμενες ειμαστε ανυπομονες ,,,

κανε λιγη υπομονη ,,αποσπασε το ενδιαφερον σου με κατι αλλο ..

και δωστου την ευκαιρια να λειτουργησει ο αντρικος του εγωισμος ...

τον αντρα θελει να κανει ...για να περασει το δικο του ,,και να μην θεωρηθει ,μ,,,κας ,,,

τα κανουν αυτα τα αγορακια των 21 ετων ...

οσο για την γιορτη του ,,,

ναι να του στειλεις...

..ενα χρονια πολλα για την γιορτη σου ...

κι οτι καλυτερο επιθυμεις να εισαι ευτυχισμενος...

κι ως εκει ,,ουτε μου λειπεις ουτε σε θελω τιποτα απολυτως ...

γιατι αν δεν του στειλεις αυτος ο συγκεκριμενος θα το παρεξηγησει

και θα σου ριξει κι ευθυνες οτι δεν σκεφτηκες να του στειλεις ευχες .για την γιορτη του 

. τα υπολοιπα δωσε του την ευκαιρια να τα κανει αυτος ...

Παράθεση:
Σχόλιο # 12 από Athina_233
Επίσης σε 4 μέρες έχει γιορτή, να του στείλω κάτι ή όχι και αν ναι τι;

Athina_233

# 14 στις 4/9/2020
author
Με πήρε τηλέφωνο σήμερα να δει τι κάνω, μου είπε πως πάνω στο θυμό δεν ήξερε τι έλεγε και πως θέλει να είναι μαζί μου και πως αν δεν μς έχει δεν το αντέχει γιατί μόνο μαζί μου είναι ευτιχισμενος και πως θέλει να μς δει όταν πάρει άδεια, του είπα πως επειδή με υποτίμησε και πέρασα δύσκολα και εγω 2 εβδομάδες περίπου που δεν μιλούσαμε και θέλω να μου δώσει λίγο χρόνο. Τον αγαπώ απλά φοβάμαι μην ξαναγίνουν τα ίδια.

alisida

# 15 στις 4/9/2020
author
Καζακστάν

Θα πάρει άδεια το παλικάρι και χρειάζεται τη...γυναικεία παρέα του να ξεδωσει.

Αν κι εσύ χρειάζεσαι την αντρική παρέα σου ,κανένα πρόβλημα ,θα περάσετε καλά.

Αλλά να τα ξαναφτιαξετε δεν το βλέπω.

Μόλις επιστρέψει στη μονάδα του κάτι θα βρει πάλι να σε στείλει .

Παράθεση:
Σχόλιο # 14 από Athina_233
Με πήρε τηλέφωνο σήμερα να δει τι κάνω, μου είπε πως πάνω στο θυμό δεν ήξερε τι έλεγε και πως θέλει να είναι μαζί μου και πως αν δεν μς έχει δεν το αντέχει γιατί μόνο μαζί μου είναι ευτιχισμενος και πως θέλει να μς δει όταν πάρει άδεια, του είπα πως επειδή με υποτίμησε και πέρασα δύσκολα και εγω 2 εβδομάδες περίπου που δεν μιλούσαμε και θέλω να μου δώσει λίγο χρόνο. Τον αγαπώ απλά φοβάμαι μην ξαναγίνουν τα ίδια.

Αρέσει στο μέλος Kristiana81
Σελίδα : 1
Δεν μπορείτε να απαντήσετε