Ο εύκολος τρόπος να κάνετε νέες γνωριμίες και σχέσεις!
Με περισσότερα από 535.000 μέλη,
το Sxeseis.gr είναι το μεγαλύτερο ελληνικό site γνωριμιών.
Το Sxeseis.gr συνδυάζει με μοναδικό τρόπο λειτουργίες κοινωνικής δικτύωσης ,σελίδας γνωριμιών, forums και chat rooms δίνοντας στα μέλη του περισσότερες δυνατότητες και ευκαιρίες επικοινωνίας και γνωριμίας, από οποιοδήποτε άλλο μέσο.
Μάθετε περισσότερα για το Sxeseis.gr
Είμαι :
Ενδιαφέρομαι για :
Ημ. Γεννήσης μου :
Κατοικώ :
Νομός :
Περιοχή :
Ουπς! Ξεχάσατε να συμπληρώσετε κάποιες πληροφορίες!
Ουπς! Η ημερομηνία γέννησης δεν είναι σωστή!

Είναι οι όμορφοι άνθρωποι άσχημοι και οι άσχημοι όμορφοι;

Επιλέξτε σελίδα: (1-3)
Σελίδες 123

panagiotismp90

# 41 στις 8/9/2020
author
Ανδρας / 30 / Ελεύθερος
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Παλαιό Φαλήρο
Θέματα: 53
Απαντήσεις: 2.606
'Aρεσαν+: 0%

Παράθεση:
Σχόλιο # 15 από ZHLIASOY

Κ μετριόφρων βεβαίως βεβαίως.. το ξέχασες αυτό.. άσε δε το άλλο θεματοθετης ασυναγώνιστος

Πρωτοπόρος  ...θα διαβάζει  η επόμενη γενια κ θα δοξαζει τον Υψιστο για τις γνωσεις που θα παιρνει..( βλεπε θεμα( κορδονια) (Στυλο)  κ τοσα αλλα επικοδομητικα θεματα..

Κ τώρα μαθαίνω Κ όμορφος Κ Αδαμάντιος χαρακτηρας

Εύγε εύγε Κ πάλι ευγε

να σαι καλά, και λιγα λες.

forget_it

# 42 στις 11/9/2020
author
Γυναίκα / 26 / Σε σχέση
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Μεταμόρφωση
Θέματα: 2
Απαντήσεις: 167

Η γενίκευση που μας παρουσιάζεις αφορά γενικά τις συναναστροφές σου ή μόνο τις ερωτικες.

Υπάρχει περίπτωση το συμπέρασμα σου να βγήκε επειδή ελκυεσαι εσύ μόνο από την εξωτερική ομορφιά 

της οποίας ίσως δεν νοιωθεις αντάξιος και γι'αυτό το λόγο δυσπιστεις προς τις καλλονές με τις οποίες σχετιζεσαι

προκαλώντας τους με αυτόν τον τρόπο μόνο αρνητικές αντιδράσεις?

Μια σκέψη κάνω 

Παράθεση:
Σχόλιο # 12 από nikolas_254

Εγώ πιστεύω ότι ισχύει και υπάρχει γενικός κανόνας...

Ναι ναι υπάρχουν εξαιρέσεις(βλέπε φίλο Παναγιώτη), αλλά σύμφωνα με τις δικές μου εμπειρίες βλέπω ότι οι όμορφοι άνθρωποι έχουν αυξημένη αυτοπεποίθηση λόγω αυτού. Που αν το καλοσκεφτείς δεν έχει λογική, διότι για τον ευατό σου δεν είσαι ούτε όμορφος, ούτε άσχημος..Είσαι αυτό που είσαι. Πιστεύω ότι οι υπόλοιποι το προκαλούν αυτό στο άτομο με την γλειφω-συμπεριφορά τους(βάζω και εμένα μέσα).
Πως συμπεριφέρεσαι εσύ μπροστά σε όμορφους ανθρώπους;Συμπεριφέρεσαι το ίδιο με τους υπόλοιπους ή έχουν την προσοχή σου πολύ πιο εύκολα από ότι θα έπρεπε;
Και που είναι το πρόβλημα θα ρωτήσεις. Αν η αυτοπεποίθηση σου είναι φουσκωμένη λόγω αυτού και όχι λόγω κάποιας πραγματικής επιτυχίας, κάτι που κέρδισες με σπαθί σου ρε παιδί μου, τότε υπάρχει πρόβλημα κατ' εμέ. Εχω γνωρίσει αρκετές γυναίκες αυτού του είδους και πλέον είμαι προκατειλημμένος και περιμένω να δω πότε θα φανερωθεί η μαλακία από μέσα τους. Δεν αργεί και πολύ συνήθως... Τώρα, όσο για την ομορφιά ότι είναι υποκειμενική, ισχύει εώς ένα σημειό και τελειώνω. Υπάρχει και η αντικειμενική ομορφιά. Οτιδήποτε συμμετρικό και κοινωνικά αποδεκτό είναι και αντικειμενικά όμορφο. Ποιός από εσάς θα γούσταρε εμφανισιακά έναν άνθρωπο που το ένα του χέρι είναι 1μ. και το άλλο 5μ.;
Αυτά... είμαι κάπου λάθος; 
@Kristina_ Σρυ που ήμουν λίγο απότομος το πρωί

nikolas_254

# 43 στις 16/10/2020
author
Ανδρας / 31 / Ελεύθερος
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Καλλιθέα
Θέματα: 1
Απαντήσεις: 12

One eternity later... Μία γενική παρατήρηση είναι, που φυσικα πηγάζει από τις συναναστροφές μου, ερωτικές και μη. Δεν ελκύομαι μόνο από την εξωτερική ομορφιά αλλά εκλύομαι και από αυτήν. όπως όλοι μας.

Το αντίθετο εγω ξενερώνω
Επιλέξτε σελίδα: (1-3)
Σελίδες 123
Δεν μπορείτε να απαντήσετε
lastpost