Ο εύκολος τρόπος να κάνετε νέες γνωριμίες και σχέσεις!
Με περισσότερα από 535.000 μέλη,
το Sxeseis.gr είναι το μεγαλύτερο ελληνικό site γνωριμιών.
Το Sxeseis.gr συνδυάζει με μοναδικό τρόπο λειτουργίες κοινωνικής δικτύωσης ,σελίδας γνωριμιών, forums και chat rooms δίνοντας στα μέλη του περισσότερες δυνατότητες και ευκαιρίες επικοινωνίας και γνωριμίας, από οποιοδήποτε άλλο μέσο.
Μάθετε περισσότερα για το Sxeseis.gr
Είμαι :
Ενδιαφέρομαι για :
Ημ. Γεννήσης μου :
Κατοικώ :
Νομός :
Περιοχή :
Ουπς! Ξεχάσατε να συμπληρώσετε κάποιες πληροφορίες!
Ουπς! Η ημερομηνία γέννησης δεν είναι σωστή!

Είναι οι όμορφοι άνθρωποι άσχημοι και οι άσχημοι όμορφοι;

Επιλέξτε σελίδα: (1-3)
Σελίδες 123

nikolas_254

# 1 στις 4/9/2020
author
Ανδρας / 31 / Ελεύθερος
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Καλλιθέα
Θέματα: 1
Απαντήσεις: 12
'Aρεσαν+: 0%

Τι λένε τα στατιστικά σας;

Kristina_

# 2 στις 4/9/2020
author
Γυναίκα / 55 / Ελεύθερη
Αλλη χώρα
Θέματα: 0
Απαντήσεις: 926

Καλε τι λες? πλιιιζζζ STR  και μετα αν ειναι ολα καλα ριφρειζ

Τοσες λεξεις εχουμε...δοκιμασε να εκφασεις αυτο που θες να ρωτησεις με τροπο πιο κατανοητο...πως να απαντησει ετσι η εδρα?

Παράθεση:
Σχόλιο # 1 από nikolas_254

Τι λένε τα στατιστικά σας;

Enikos

# 3 στις 4/9/2020
author
Ανδρας / 76 / Χήρος
Βοσνία - Ερζεγοβίνη
Θέματα: 21
Απαντήσεις: 21.967

Κυριε Νικολα, αμολυσου λιγο...

Μιλα μας για σενα, για το πως οδηγηθηκες σε αυτη την Σιβυλλικη απορια?...

Αρέσει στο μέλος ZHLIASOY

nikolas_254

# 4 στις 4/9/2020
author
Ανδρας / 31 / Ελεύθερος
Εξωτερικά εσωτερικά πάει... Δεν θέλει και πολύ φαντασία

DonHuanDelSalsa

# 5 στις 4/9/2020
author
Ανδρας / 40 / Ελεύθερος
Ν. Θεσσαλονίκης / Θεσσαλονίκη
Απαντήσεις: 176

Υπαρχουν ομορφοι ανθρωποι  και εξωτερικα και εσωτερικα, οπως και ασχημοι εξωτερικα και εσωτερικα... Εξαρταται το περιβαλλον που μεγαλωνει και διαμορφωνει προσωπικοτητα ο καθενας... Απλως η ομορφια και η ασχημια εχουν διαφορες μορφες και εκδηλωσεις...δεν ειναι παντα ιδιες. Ο καθενας μας μπορει να ειναι ομορφος η ασχημος στα ματια ενος αλλου και εμεις να μην καταλαβαινουμε το γιατι...

Αρέσει στα μέλη Sarimpala_zwgrafina, la-mer

alisida

# 6 στις 4/9/2020
author
Γυναίκα / 50 / Διαζευγμένη
Καζακστάν
Θέματα: 35
Απαντήσεις: 7.996

Αν δηλ οι ωραίοι είναι "κακοι" και οι άσχημοι "καλοί"??

Να έχεις όμορφη ψυχή και να είσαι εξωτερικά άσχημος δεν παίζει πιστεύω γιατί η εσωτερική ομορφιά βγαίνει προς τα έξω πάντα

...Δεν έχω γνωρίσει κανέναν "καλό άνθρωπο" που να μου φαίνεται άσχημος εξωτερικά ..

.Το αντίθετο ,φυσικά ,αρκετές φορές αλλά όχι τόσες που να το θεωρήσω κανόνα

. Το ευτύχημα είναι ότι η εξωτερική εικόνα ενός "καλού" μπορεί να βελτιωθεί σημαντικά με επεμβάσειςκαι έτσι να αποκτηθεί και  η "καλή" εξωτερική εάν υπάρχουν ατέλειες.

...Δυστυχώς και πολύ δυστυχώς που η επιστήμη δεν έχει καταφέρει το αντίστροφο.Να φτιάχνει δηλ και το μέσα μας.

Αρέσει στο μέλος Siakapa75
I am Not a psychotherapist :)

Kristina_

# 7 στις 4/9/2020
author
Γυναίκα / 55 / Ελεύθερη
Αλλη χώρα

Οκ αλλα αν νομιζεις οτι δε θελει πολυ φαντασια ...τοτε μπορω και γω να απαντησω αναλογα

ΟΧΙ λενε τα στατιστικα μου

Παράθεση:
Σχόλιο # 4 από nikolas_254
Εξωτερικά εσωτερικά πάει... Δεν θέλει και πολύ φαντασία

panagiotismp90

# 8 στις 4/9/2020
author
Ανδρας / 30 / Ελεύθερος
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Παλαιό Φαλήρο
Θέματα: 53
Απαντήσεις: 2.606

οχι δεν ισχύει αυτο που λες, εγω ειμαι παρα πολυ ωραίος άντρας εξωτερικα και ταυτοχρονα αδαμάντινος χαρακτήρας και προσωπικοτητα.

Αρέσει στα μέλη Siakapa75, alisida

alisida

# 9 στις 4/9/2020
author
Καζακστάν

Μπράβο Παναγιώτη !!

Επιβεβαιώνω ...

Ότι δεν έχω ιδεα αν τα πράγματα έχουν όπως τα περιγράφεις 

Παράθεση:
Σχόλιο # 8 από panagiotismp90

οχι δεν ισχύει αυτο που λες, εγω ειμαι παρα πολυ ωραίος άντρας εξωτερικα και ταυτοχρονα αδαμάντινος χαρακτήρας και προσωπικοτητα.

panagiotismp90

# 10 στις 4/9/2020
author
Ανδρας / 30 / Ελεύθερος
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Παλαιό Φαλήρο
Θέματα: 53
Απαντήσεις: 2.606

Παράθεση:
Σχόλιο # 9 από alisida

Μπράβο Παναγιώτη !!

Επιβεβαιώνω ...

Ότι δεν έχω ιδεα αν τα πράγματα έχουν όπως τα περιγράφεις 

με αμφισβητεις βλεπω αλλα δν σε παρεξηγω, ειμαι ανωτερος ανθρωπος!

Souzana77

# 11 στις 4/9/2020
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:
'Aρεσαν+: %

Βαλε φωτογραφια να σε δουμε

Παράθεση:

nikolas_254

# 12 στις 4/9/2020
author
Ανδρας / 31 / Ελεύθερος

Εγώ πιστεύω ότι ισχύει και υπάρχει γενικός κανόνας...

Ναι ναι υπάρχουν εξαιρέσεις(βλέπε φίλο Παναγιώτη), αλλά σύμφωνα με τις δικές μου εμπειρίες βλέπω ότι οι όμορφοι άνθρωποι έχουν αυξημένη αυτοπεποίθηση λόγω αυτού. Που αν το καλοσκεφτείς δεν έχει λογική, διότι για τον ευατό σου δεν είσαι ούτε όμορφος, ούτε άσχημος..Είσαι αυτό που είσαι. Πιστεύω ότι οι υπόλοιποι το προκαλούν αυτό στο άτομο με την γλειφω-συμπεριφορά τους(βάζω και εμένα μέσα).
Πως συμπεριφέρεσαι εσύ μπροστά σε όμορφους ανθρώπους;Συμπεριφέρεσαι το ίδιο με τους υπόλοιπους ή έχουν την προσοχή σου πολύ πιο εύκολα από ότι θα έπρεπε;
Και που είναι το πρόβλημα θα ρωτήσεις. Αν η αυτοπεποίθηση σου είναι φουσκωμένη λόγω αυτού και όχι λόγω κάποιας πραγματικής επιτυχίας, κάτι που κέρδισες με σπαθί σου ρε παιδί μου, τότε υπάρχει πρόβλημα κατ' εμέ. Εχω γνωρίσει αρκετές γυναίκες αυτού του είδους και πλέον είμαι προκατειλημμένος και περιμένω να δω πότε θα φανερωθεί η μαλακία από μέσα τους. Δεν αργεί και πολύ συνήθως... Τώρα, όσο για την ομορφιά ότι είναι υποκειμενική, ισχύει εώς ένα σημειό και τελειώνω. Υπάρχει και η αντικειμενική ομορφιά. Οτιδήποτε συμμετρικό και κοινωνικά αποδεκτό είναι και αντικειμενικά όμορφο. Ποιός από εσάς θα γούσταρε εμφανισιακά έναν άνθρωπο που το ένα του χέρι είναι 1μ. και το άλλο 5μ.;
Αυτά... είμαι κάπου λάθος; 
@Kristina_ Σρυ που ήμουν λίγο απότομος το πρωί

alisida

# 13 στις 4/9/2020
author
Καζακστάν

Να ξέρεις ότι οι περισσότερες γυναίκες θα απέφευγαν έναν άντρα με τόσο μακρύ χέρι.

(τρολοφατσουλα)

Παράθεση:
Σχόλιο # 12 από nikolas_254

Ποιός από εσάς θα γούσταρε εμφανισιακά έναν άνθρωπο που το ένα του χέρι είναι 1μ. και το άλλο 5μ.;

Heptamer

# 14 στις 4/9/2020
author
Ανδρας / 41 / Διαζευγμένος
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Φιλοθέη
Θέματα: 36
Απαντήσεις: 14.451

Κατι μου (υπο)λεει πως το θεμα μπηκε για να "πεισει" καποιους / ες να βαλουν φωτο.

Η "στατιστικη" ένδυση ηταν για ξεκαρφωμα!

(επταημέρικο τρολ)

ZHLIASOY

# 15 στις 4/9/2020
author
Γυναίκα / 75 / Παντρεμένη
Αλλη χώρα
Θέματα: 43
Απαντήσεις: 3.160

Κ μετριόφρων βεβαίως βεβαίως.. το ξέχασες αυτό.. άσε δε το άλλο θεματοθετης ασυναγώνιστος

Πρωτοπόρος  ...θα διαβάζει  η επόμενη γενια κ θα δοξαζει τον Υψιστο για τις γνωσεις που θα παιρνει..( βλεπε θεμα( κορδονια) (Στυλο)  κ τοσα αλλα επικοδομητικα θεματα..

Κ τώρα μαθαίνω Κ όμορφος Κ Αδαμάντιος χαρακτηρας

Εύγε εύγε Κ πάλι ευγε

Παράθεση:

Αρέσει στα μέλη maraki_lar_1980, alisida και σε ακόμα 2 μέλη.

agapimou11

# 16 στις 4/9/2020
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:
'Aρεσαν+: %

Η αυτοπεποίθηση δεν έχει καμία σχέση με την εμφάνιση, κατά τη γνώμη μου! 

Οι άνθρωποι που νιώθουν καλά με τον εαυτό τους πιστεύουν σε αυτόν, πολύ απλά! 

Ένας άνθρωπος "τραβάει" την προσοχή μας, όταν πχ μπαίνει σε ένα χώρο, λόγω του "αέρα" που εκπέμπει και όχι λόγω της εμφάνισης του! 

Η φουσκωμένη αυτοπεποίθηση που αναφέρεις, αφορά ανθρώπους που έχουν πολύ χαμηλή αυτοεκτίμηση - αυτοπεποίθηση και έχουν ανάγκη να προβάλουν τον εαυτό τους σώνει και καλά, μήπως και αισθανθούν "κάποιοι", που δεν παίζει αυτό, γιατί καταλήγουν να απωθούν τους γύρω τους!

Kristina_

# 17 στις 5/9/2020
author
Γυναίκα / 55 / Ελεύθερη
Αλλη χώρα

Αρα μιλαμε για την αντικειμενικη ομορφια ...και ισχυει το αρχικο μου ΟΧΙ δεν εχω βρει καποια συσχετιση μεταξυ ομορφιας και καλοσυνης

Αυτο που λες εσυ αναφερεται μαλλον στην πλαστη, στην πλαστικη ομορφια αυτη του λαιφ σταιλ,,,αυτην κοπιαζουν να την αποκτησουν κυριως ανθρωποι χωρις ιδιαιτερο περιεχομενο οποτε ναι πιθανοτατα, στις περισσοτερες περιπτωσεις,  ισχυουν αυτα που αναφερεις

Υπαρχει ομως και η ολη εικονα που μας δινει η παρουσια ενος ανθρωπου ...ενας ανθρωπος μπορει να ειναι γοητευτικος και ελκυστικος ακομη και αν απεχει αρκετα απο το αντικειμενικα ομορφος...εκει τι ισχυει? Ο ελκυστικος τι πιθανοτητες εχει να ειναι και καλος?

Παράθεση:
Σχόλιο # 12 από nikolas_254

Εγώ πιστεύω ότι ισχύει και υπάρχει γενικός κανόνας...

Ναι ναι υπάρχουν εξαιρέσεις(βλέπε φίλο Παναγιώτη), αλλά σύμφωνα με τις δικές μου εμπειρίες βλέπω ότι οι όμορφοι άνθρωποι έχουν αυξημένη αυτοπεποίθηση λόγω αυτού. Που αν το καλοσκεφτείς δεν έχει λογική, διότι για τον ευατό σου δεν είσαι ούτε όμορφος, ούτε άσχημος..Είσαι αυτό που είσαι. Πιστεύω ότι οι υπόλοιποι το προκαλούν αυτό στο άτομο με την γλειφω-συμπεριφορά τους(βάζω και εμένα μέσα).
Πως συμπεριφέρεσαι εσύ μπροστά σε όμορφους ανθρώπους;Συμπεριφέρεσαι το ίδιο με τους υπόλοιπους ή έχουν την προσοχή σου πολύ πιο εύκολα από ότι θα έπρεπε;
Και που είναι το πρόβλημα θα ρωτήσεις. Αν η αυτοπεποίθηση σου είναι φουσκωμένη λόγω αυτού και όχι λόγω κάποιας πραγματικής επιτυχίας, κάτι που κέρδισες με σπαθί σου ρε παιδί μου, τότε υπάρχει πρόβλημα κατ' εμέ. Εχω γνωρίσει αρκετές γυναίκες αυτού του είδους και πλέον είμαι προκατειλημμένος και περιμένω να δω πότε θα φανερωθεί η μαλακία από μέσα τους. Δεν αργεί και πολύ συνήθως... Τώρα, όσο για την ομορφιά ότι είναι υποκειμενική, ισχύει εώς ένα σημειό και τελειώνω. Υπάρχει και η αντικειμενική ομορφιά. Οτιδήποτε συμμετρικό και κοινωνικά αποδεκτό είναι και αντικειμενικά όμορφο. Ποιός από εσάς θα γούσταρε εμφανισιακά έναν άνθρωπο που το ένα του χέρι είναι 1μ. και το άλλο 5μ.;
Αυτά... είμαι κάπου λάθος; 
@Kristina_ Σρυ που ήμουν λίγο απότομος το πρωί

Enikos

# 18 στις 5/9/2020
author
Ανδρας / 76 / Χήρος
Βοσνία - Ερζεγοβίνη
Θέματα: 21
Απαντήσεις: 21.967

Αρα η ομορφια, ειναι ασυμβατη με την ευφυια?...

Αυτο μας λες?...

Κονσικουεντλι οι ευφυεις ειναι α-σχημοι?...

Η μηπως το θεμα σου εχει να κανει αποκλειστικα με τις γυναικες και τους τροπους τους...

Σε οτι αφορα εμενα, η κοινωνικη συμπεριφορα που θα εχω με καποιον ανθρωπο, (ανδρα η γυναικα), εχει να κανει με την ευφυια που θα επιδειξει...

Η παραπανω προσοχη σε αυτον τον ανθρωπο, αν ειναι γυναικα, φυσικα και θα πρεπει να βγαινει απο το τι θεωρω εγω ομορφια, το οποιο θα μου διεγειρει ενα συναισθηματικο ενδιαφερον...

Ομως...

Εσυ τι θες να πεις με ολη αυτη την γενικολογια περι ομορφιας, φεροντας ως παραδειγμα ειδικα τις γυναικες...

Οτι εσυ εχεις γνωρισει ομορφες γυναικες που σου βγαινουν ετσι, μηπως σημαινει οτι οι υπολοιπες πρεπει να σου αποδειξουν οτι εκεινες δεν ειναι ετσι?...

Μια σκεψη καμω...

nikolas_254

# 19 στις 5/9/2020
author
Ανδρας / 31 / Ελεύθερος

Δεν θα έπρεπε να έχει, αλλά έχει.

Παράθεση:
Σχόλιο # 16 από agapimou11

Η αυτοπεποίθηση δεν έχει καμία σχέση με την εμφάνιση, κατά τη γνώμη μου! 

nikolas_254

# 20 στις 5/9/2020
author
Ανδρας / 31 / Ελεύθερος

Όχι με την ευφυΐα γενικά, αλλά με τους τρόπους και είναι άσχημο.

Το τελευταίο για μένα ισχύει σίγουρα

Παράθεση:
Σχόλιο # 18 από Enikos

Αρα η ομορφια, ειναι ασυμβατη με την ευφυια?...

Αυτο μας λες?...

Κονσικουεντλι οι ευφυεις ειναι α-σχημοι?...

Η μηπως το θεμα σου εχει να κανει αποκλειστικα με τις γυναικες και τους τροπους τους...

Σε οτι αφορα εμενα, η κοινωνικη συμπεριφορα που θα εχω με καποιον ανθρωπο, (ανδρα η γυναικα), εχει να κανει με την ευφυια που θα επιδειξει...

Η παραπανω προσοχη σε αυτον τον ανθρωπο, αν ειναι γυναικα, φυσικα και θα πρεπει να βγαινει απο το τι θεωρω εγω ομορφια, το οποιο θα μου διεγειρει ενα συναισθηματικο ενδιαφερον...

Ομως...

Εσυ τι θες να πεις με ολη αυτη την γενικολογια περι ομορφιας, φεροντας ως παραδειγμα ειδικα τις γυναικες...

Οτι εσυ εχεις γνωρισει ομορφες γυναικες που σου βγαινουν ετσι, μηπως σημαινει οτι οι υπολοιπες πρεπει να σου αποδειξουν οτι εκεινες δεν ειναι ετσι?...

Μια σκεψη καμω...

Επιλέξτε σελίδα: (1-3)
Σελίδες 123
Δεν μπορείτε να απαντήσετε