Ο εύκολος τρόπος να κάνετε νέες γνωριμίες και σχέσεις!
Με περισσότερα από 535.000 μέλη,
το Sxeseis.gr είναι το μεγαλύτερο ελληνικό site γνωριμιών.
Το Sxeseis.gr συνδυάζει με μοναδικό τρόπο λειτουργίες κοινωνικής δικτύωσης ,σελίδας γνωριμιών, forums και chat rooms δίνοντας στα μέλη του περισσότερες δυνατότητες και ευκαιρίες επικοινωνίας και γνωριμίας, από οποιοδήποτε άλλο μέσο.
Μάθετε περισσότερα για το Sxeseis.gr
Είμαι :
Ενδιαφέρομαι για :
Ημ. Γεννήσης μου :
Κατοικώ :
Νομός :
Περιοχή :
Ουπς! Ξεχάσατε να συμπληρώσετε κάποιες πληροφορίες!
Ουπς! Η ημερομηνία γέννησης δεν είναι σωστή!
Είναι οι όμορφοι άνθρωποι άσχημοι και οι άσχημοι όμορφοι;

Επιλέξτε σελίδα: (1-4)
Σελίδες 1234

panagiotismp90

# 41 στις 8/9/2020
author
Ανδρας / 32 / Ελεύθερος
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Παλαιό Φαλήρο
Θέματα: 53
Απαντήσεις: 2.832
'Aρεσαν+: 0%

Παράθεση:
Σχόλιο # 15 από ZHLIASOY

Κ μετριόφρων βεβαίως βεβαίως.. το ξέχασες αυτό.. άσε δε το άλλο θεματοθετης ασυναγώνιστος

Πρωτοπόρος  ...θα διαβάζει  η επόμενη γενια κ θα δοξαζει τον Υψιστο για τις γνωσεις που θα παιρνει..( βλεπε θεμα( κορδονια) (Στυλο)  κ τοσα αλλα επικοδομητικα θεματα..

Κ τώρα μαθαίνω Κ όμορφος Κ Αδαμάντιος χαρακτηρας

Εύγε εύγε Κ πάλι ευγε

να σαι καλά, και λιγα λες.

forget_it

# 42 στις 11/9/2020
author
Γυναίκα / 28 / Σε σχέση
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Μεταμόρφωση
Θέματα: 2
Απαντήσεις: 281

Η γενίκευση που μας παρουσιάζεις αφορά γενικά τις συναναστροφές σου ή μόνο τις ερωτικες.

Υπάρχει περίπτωση το συμπέρασμα σου να βγήκε επειδή ελκυεσαι εσύ μόνο από την εξωτερική ομορφιά 

της οποίας ίσως δεν νοιωθεις αντάξιος και γι'αυτό το λόγο δυσπιστεις προς τις καλλονές με τις οποίες σχετιζεσαι

προκαλώντας τους με αυτόν τον τρόπο μόνο αρνητικές αντιδράσεις?

Μια σκέψη κάνω 

Παράθεση:
Σχόλιο # 12 από nikolas_254

Εγώ πιστεύω ότι ισχύει και υπάρχει γενικός κανόνας...

Ναι ναι υπάρχουν εξαιρέσεις(βλέπε φίλο Παναγιώτη), αλλά σύμφωνα με τις δικές μου εμπειρίες βλέπω ότι οι όμορφοι άνθρωποι έχουν αυξημένη αυτοπεποίθηση λόγω αυτού. Που αν το καλοσκεφτείς δεν έχει λογική, διότι για τον ευατό σου δεν είσαι ούτε όμορφος, ούτε άσχημος..Είσαι αυτό που είσαι. Πιστεύω ότι οι υπόλοιποι το προκαλούν αυτό στο άτομο με την γλειφω-συμπεριφορά τους(βάζω και εμένα μέσα).
Πως συμπεριφέρεσαι εσύ μπροστά σε όμορφους ανθρώπους;Συμπεριφέρεσαι το ίδιο με τους υπόλοιπους ή έχουν την προσοχή σου πολύ πιο εύκολα από ότι θα έπρεπε;
Και που είναι το πρόβλημα θα ρωτήσεις. Αν η αυτοπεποίθηση σου είναι φουσκωμένη λόγω αυτού και όχι λόγω κάποιας πραγματικής επιτυχίας, κάτι που κέρδισες με σπαθί σου ρε παιδί μου, τότε υπάρχει πρόβλημα κατ' εμέ. Εχω γνωρίσει αρκετές γυναίκες αυτού του είδους και πλέον είμαι προκατειλημμένος και περιμένω να δω πότε θα φανερωθεί η μαλακία από μέσα τους. Δεν αργεί και πολύ συνήθως... Τώρα, όσο για την ομορφιά ότι είναι υποκειμενική, ισχύει εώς ένα σημειό και τελειώνω. Υπάρχει και η αντικειμενική ομορφιά. Οτιδήποτε συμμετρικό και κοινωνικά αποδεκτό είναι και αντικειμενικά όμορφο. Ποιός από εσάς θα γούσταρε εμφανισιακά έναν άνθρωπο που το ένα του χέρι είναι 1μ. και το άλλο 5μ.;
Αυτά... είμαι κάπου λάθος; 
@Kristina_ Σρυ που ήμουν λίγο απότομος το πρωί

nikolas_254

# 43 στις 16/10/2020
author
Ανδρας / 33 / Ελεύθερος
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Καλλιθέα
Θέματα: 1
Απαντήσεις: 12

One eternity later... Μία γενική παρατήρηση είναι, που φυσικα πηγάζει από τις συναναστροφές μου, ερωτικές και μη. Δεν ελκύομαι μόνο από την εξωτερική ομορφιά αλλά εκλύομαι και από αυτήν. όπως όλοι μας.

Το αντίθετο εγω ξενερώνω

Uhtred323

# 44 στις 19/4/2022
author
Ανδρας / 37 / Ελεύθερος
Ν. Αττικής (Πειραιάς) / Αγίος Ιωάννης Ρέντης
Θέματα: 4
Απαντήσεις: 132

δεν υπαρχουν   ομορφη  και   ασχημη   ανθρωποι εξωτερικα μοναχα  ομορφες  σκεψεις  και  πραξεις   οπως  και ασχημες σκεψεις και πραξεις και για να πουμε την αληθεια ποιος οριζει  ποιος ειναι ομορφος και ασχημος εξωτερικα ποιος ?  η  απαντησει ειναι κανεις   σε καποιους  αρεσουμε λιγοτερο και σε καποιους  περισοτερο  αυτη  ειναι η πραγματικη αληθεια 

alexandriani1

# 45 στις 19/4/2022
author
Γυναίκα / 59 / Διαζευγμένη
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Αθήνα
Απαντήσεις: 1.033

Εντάξει βρε φίλε, η Μόνικα Μπελούτσι ας πούμε ή ο Τζωρτζ Κλούνεϋ είναι όμορφοι, τι να λέμε τώρα. Φυσικά και υπάρχουν κάποια αντικειμενικά κριτήρια για την ομορφιά και την ασχήμια.

Απλώς για τον καθένα μας, το ελιξίριο είναι διαφορετικό, κι έχει συνήθως να κάνει με το τι εκπέμπει ο καθένας συνολικά και πόσο αυτό μου ταιριάζει.
Αρέσει στο μέλος Kristina_

Qwerty____55

# 46 στις 19/4/2022
author
Ανδρας / 61 / Διαζευγμένος
Απαντήσεις: 603

Παναγιώτη , αν ήσουν εξωτερικά ενας παρα πολυ ωραιος άντρας οπως λες , σίγουρα θα το χρησιμοποιούσες για να πείσεις τις γυναικες και θα ανεβαζες και μια φωτο σου ,  ωστε να σε ..προσέξουν.

Τουλάχιστον ανέβασε μια  φωτο , του  αδαμάντινου χαρακτήρα σου και της προσωπικότητας σου .. !!!

Με εκτίμηση ...Q...

Παράθεση:
Σχόλιο # 8 από panagiotismp90

οχι δεν ισχύει αυτο που λες, εγω ειμαι παρα πολυ ωραίος άντρας εξωτερικα και ταυτοχρονα αδαμάντινος χαρακτήρας και προσωπικοτητα.

Αρέσει στο μέλος vanarabit

Qwerty____55

# 47 στις 19/4/2022
author

Αγαπητέ Νικόλα , καθότι εγω ειμαι ενας απλος Γιδοβοσκος , σε παρακαλω εξηγησε μου τι σημαίνει αυτο το .. dating .

Μηπως και εσυ πήγες στις πανελλήνιες χωρίς στυλό ???

Αναρωτιέμαι , εσυ μπηκες εδω  , για dating , η , για κατι αλλο ???

Με εκτίμηση ...Q...

Παράθεση:
Σχόλιο # 24 από nikolas_254

Δεν ήταν αυτός ο σκοπός μου, αλλά αν δουλέψει και έτσι, καλώς

Αν μπαίνεις για dating εδώ μέσα και δεν έχεις φωτό, είναι σαν να πηγαίνεις στις πανελλήνιες χωρίς στυλό :

Qwerty____55

# 48 στις 19/4/2022
author

Αν βαλω 50 κοπελιές να σου λένε καθε μερα οτι εισαι όμορφος , σίγουρα θα το πιστέψεις και αυτο θα αλλάξει και την αυτοπεποίθηση σου , άσχετα αν εσύ ξερεις οτι δεν εισαι όμορφος .

Με εκτίμηση σε εναν απο τους ... όμορφους !!! ...Q...

Παράθεση:
Σχόλιο # 27 από nikolas_254
@Kristina_ Δηλαδή μου λες ότι αν βάλω 50 παλικάρια να σου λένε κάθε μέρα ότι είσαι όμορφη, δεν θα αλλάξει τίποτα στην αυτοπεποίθηση σου; Δεν νομίζω...

Αρέσει στα μέλη alisida, vanarabit

Qwerty____55

# 49 στις 19/4/2022
author

Αγαπητέ Νικόλα , δεν μίλησες για την υγιή , αλλα για την μη υγιή αυτοπεποίθηση  . 

Εσυ σε ποια απο αυτες τις δυο κατηγορίες ανήκεις ???

Για να συμφωνεί καποιος/α μαζι σου , σημαίνει οτι εχεις την ίδια άποψη με την δικη του/της , δηλαδή  οτι οι όμορφοι ειναι ασχημοι και οι ασχημοι  , όμορφοι .???

Η δικη μου αποψη ειναι ότι δεν έχει καμία απολύτως σχέση , η εξωτερική ομορφιά με την εσωτερική . 

Θα βρεις .. Εξωτερική ομορφια , με εσωτερική ομορφιά .

Εξωτερική ομορφιά , με εσωτερική ασχήμια .

Οπως επισης και .. Εξωτερική μη ομορφιά , με εσωτερική ομορφιά .

Βεβαια υπάρχει και η Εξωτερική μη ομορφιά , με Εσωτερική μη ομορφιά .

Σε ποια κατηγορία ανήκεις ???

Με εκτίμηση .. Psychoanalyst ...Q...

Παράθεση:
Σχόλιο # 34 από nikolas_254

κολλήσαμε στις λέξεις μου φαίνεται... 

θέλετε να το λέμε φουσκωμένο εγώ; κανένα πρόβλημα 

δεν μίλησα εγώ για την υγιή αυτοπεποίθηση, το περιέγραψα αναλυτικά

Σύμφωνα με τα λεγόμενα σου καταλαβαίνω ότι συμφωνείς ότι οι όμορφοι είναι άσχημοι και οι άσχημοι όμορφοι. 

Αυτό ακριβώς συμβαίνει στους αντικειμενικά όμορφους ανθρώπους

Qwerty____55

# 50 στις 19/4/2022
author

Αν οι συναναστροφές σου , αποβλέπουν πρωτα στις ερωτικές ,  και σε δεύτερο βαθμό στις ...μη ... , Τοτε δεν ελκύεσαι μονο απο την εξωτερική ομορφιά , αλλα απο αυτη και μονο απο αυτη !!! και οχι , οπως ολοι μας , αλλα οπως εσυ θελεις , γουστάρεις , επιθυμείς , γιατι διαφορετικά .. ξενερώνεις . !!!

Με εκτίμηση ...Q...

Παράθεση:
Σχόλιο # 43 από nikolas_254

One eternity later... Μία γενική παρατήρηση είναι, που φυσικα πηγάζει από τις συναναστροφές μου, ερωτικές και μη. Δεν ελκύομαι μόνο από την εξωτερική ομορφιά αλλά εκλύομαι και από αυτήν. όπως όλοι μας.

Το αντίθετο εγω ξενερώνω

Kristina_

# 51 στις 19/4/2022
author
Γυναίκα / 57 / Ελεύθερη
Χιλή
Απαντήσεις: 2.412

Ε πως δεν υπαρχουν!!! ΥΠαρχουν αντικειμενικα κριτηρια εξωτερικης ομορφιας! Το βασικο κριτηριο ειναι η συμμετρια των χαρακτηριστικων του προσωπου και των αποστασεων μεταξυ τους (μια ματια να ριξει στο νετ θα βρεις πληροφοριες για καμποσες σχετικες -σοβαρες, επιστημονικες- ερευνες, αλλα και αναλυσεις πιο λαιτ

Τωρα βεβαια υπαρχει και αυτη η ταση να ,,, κανουμε τα ξινα γλυκα (κατι σχετικο εγγραψα και χθες,,,ευτυχως που παρα-μεγαλωσα) και να τα ισοπεδωνουμε ολα για χαρη των αδυναμιων (ξανα ευτυχως που προλαβα και μεγαλωσα σε αλλη εποχη, πιο ειλικρινη)

Παράθεση:
Σχόλιο # 44 από Uhtred323

δεν υπαρχουν   ομορφη  και   ασχημη   ανθρωποι εξωτερικα μοναχα  ομορφες  σκεψεις  και  πραξεις   οπως  και ασχημες σκεψεις και πραξεις και για να πουμε την αληθεια ποιος οριζει  ποιος ειναι ομορφος και ασχημος εξωτερικα ποιος ?  η  απαντησει ειναι κανεις   σε καποιους  αρεσουμε λιγοτερο και σε καποιους  περισοτερο  αυτη  ειναι η πραγματικη αληθεια 

vanarabit

# 52 στις 19/4/2022
author
Γυναίκα / 75 / Διαζευγμένη
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Ιλιον
Θέματα: 0
Απαντήσεις: 868

#

Παράθεση:
Σχόλιο # 48 από Qwerty___55

Αν βαλω 50 κοπελιές να σου λένε καθε μερα οτι εισαι όμορφος , σίγουρα θα το πιστέψεις και αυτο θα αλλάξει και την αυτοπεποίθηση σου , άσχετα αν εσύ ξερεις οτι δεν εισαι όμορφος .

Με εκτίμηση σε εναν απο τους ... όμορφους !!! ...Q...

alexandriani1

# 53 στις 20/4/2022
author

Πάντως

ο τίτλος του ποστ χωρίς το ερωτηματικό αποτελεί στερεότυπο επιχείρημα των κακομούτσουνων

Αρέσει στο μέλος MiltosRNLI1930

Megalodondas

# 54 στις 20/4/2022
author
Ανδρας / 50 / Παντρεμένος
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Χαλάνδρι
Θέματα: 3
Απαντήσεις: 1.003

Ποτέ δεν ήμουν κακομουτσουνος και πάντοτε εστιάζω σε ότι σαλεύει.. 

Κι άμα η ψυχή σαλεύει τύφλα στις ομορφιές παντός καιρού 

Και έχει και το μέσα μια δυναμική παραπάνω στον χρόνο όταν είναι αυθεντικό.. 

Και σε γοητεύει βαθειά και σε αχαρτογραφητα μέρη και πέρα από αισθήσεις 

Για μουτσουνες πάντως δεν πρέπει να νοιαζεται κάποιος οι πλαστικές προχωρούν και σε γενετικό στάδιο.. 

Παράθεση:
Σχόλιο # 53 από alexandriani1

Πάντως

ο τίτλος του ποστ χωρίς το ερωτηματικό αποτελεί στερεότυπο επιχείρημα των κακομούτσουνων

girl_aloud

# 55 στις 20/4/2022
author
Γυναίκα / 40 / Ελεύθερη
Ν. Σερρών / Σέρρες
Θέματα: 0
Απαντήσεις: 162
Οπως ειπε καποιος αλλος πιο πανω, υπαρχει εξωτερικη ομορφια με εσωτερικη ομορφια... εξωτερικη ομορφια με εσωτερικη ασχημια... εξωτερικη "ασχημια" με εσωτερικη ομορφια... εξωτερικη "ασχημια" με εσωτερικη ασχημια... τιποτα δεν ειναι απολυτο ομως, γιατι οι οροι του παιχνιδιου αντιστρεφονται αναλογως τον παικτη...

MiltosRNLI1930

# 56 στις 20/4/2022
author
Ανδρας / 61 / Σε διάσταση
Ν. Αττικής (Ανατολική) / Βούλα
Θέματα: 39
Απαντήσεις: 6.235

Eδω υπαρχουν φοβερες συζευξεις και αρεοπλανα στο σπανιο Θεμα που εχει να γραφτει  εδω στο Φορουμ 24 χρονια !

Αρέσει στα μέλη alexandriani1, Enikos

Qwerty____55

# 57 στις 20/4/2022
author

Αγαπητή girl... καλησπέρα .

Θελω να ακουσω την αποψη σου και παρακαλώ αναλυσε το πιο κατω.

...τιποτα δεν ειναι απολυτο ομως, γιατι οι οροι του παιχνιδιου αντιστρεφονται αναλογως τον παικτη...

Με εκτίμηση ...Q...

Παράθεση:
Σχόλιο # 55 από girl_aloud
Οπως ειπε καποιος αλλος πιο πανω, υπαρχει εξωτερικη ομορφια με εσωτερικη ομορφια... εξωτερικη ομορφια με εσωτερικη ασχημια... εξωτερικη "ασχημια" με εσωτερικη ομορφια... εξωτερικη "ασχημια" με εσωτερικη ασχημια... τιποτα δεν ειναι απολυτο ομως, γιατι οι οροι του παιχνιδιου αντιστρεφονται αναλογως τον παικτη...

alexandriani1

# 58 στις 21/4/2022
author

ναι βρε αγόρι μου αλλά όλα αυτά περί εσωτερικής ομορφιάς και πλούσιου εσωτερικού κόσμου φαντάζουν τόσο κοινοτοπίες στην ηλικία μας, που το μόνο που σε εμπνέει ένα τέτοιο θέμα είναι να κάνεις πλάκα. 

That's why.

Παράθεση:
Σχόλιο # 54 από Megalodondas

Ποτέ δεν ήμουν κακομουτσουνος και πάντοτε εστιάζω σε ότι σαλεύει.. 

Κι άμα η ψυχή σαλεύει τύφλα στις ομορφιές παντός καιρού 

Και έχει και το μέσα μια δυναμική παραπάνω στον χρόνο όταν είναι αυθεντικό.. 

Και σε γοητεύει βαθειά και σε αχαρτογραφητα μέρη και πέρα από αισθήσεις 

Για μουτσουνες πάντως δεν πρέπει να νοιαζεται κάποιος οι πλαστικές προχωρούν και σε γενετικό στάδιο.. 

Αρέσει στο μέλος Megalodondas

Megalodondas

# 59 στις 21/4/2022
author
Ανδρας / 50 / Παντρεμένος
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Χαλάνδρι
Θέματα: 3
Απαντήσεις: 1.003

Θα συμφωνήσω μετά της πλακος αλλά μην νομίζεις, τα ξεχνούν οι άνθρωποι και τρώνε κάτι φλασιες και λένε τα ήξερα αυτά δεν τα ήξερα.. 

Πού να ρθει και το αλτσχαιμερ.. Θα κοιτάμε μια ώρα το παράθυρο και θα ψιθυριζουμε βρέχει... βρέχει.. 

Χωρίς πλάκα όμως 

Παράθεση:
Σχόλιο # 58 από alexandriani1

ναι βρε αγόρι μου αλλά όλα αυτά περί εσωτερικής ομορφιάς και πλούσιου εσωτερικού κόσμου φαντάζουν τόσο κοινοτοπίες στην ηλικία μας, που το μόνο που σε εμπνέει ένα τέτοιο θέμα είναι να κάνεις πλάκα. 

That's why.

alexandriani1

# 60 στις 21/4/2022
author

Μη νομίζεις, φίλε μου.

Έχει και καλά το νάχεις Alzheimer

Πρώτον κάνεις συνεχώς καινούριους φίλους

Δεύτερον, μπορείς να παίζεις το παιχνίδι του κρυμμένου θησαυρού μόνος σου.

Υ.Γ. είδες πως κάνουμε πράξη το "μισογεμάτο το ποτήρι" ;

Παράθεση:
Σχόλιο # 59 από Megalodondas

Θα συμφωνήσω μετά της πλακος αλλά μην νομίζεις, τα ξεχνούν οι άνθρωποι και τρώνε κάτι φλασιες και λένε τα ήξερα αυτά δεν τα ήξερα.. 

Πού να ρθει και το αλτσχαιμερ.. Θα κοιτάμε μια ώρα το παράθυρο και θα ψιθυριζουμε βρέχει... βρέχει.. 

Χωρίς πλάκα όμως 

Επιλέξτε σελίδα: (1-4)
Σελίδες 1234

Η απάντησή σας

Τίτλος :
(Προαιρετικά)
Μεταφορά σε εξέλιξη...
Παρακαλούμε περιμένετε
Επισύναψη αρχείου
1 συνημμένο αρχείο
Υπάρχουν τα παρακάτω προβλήματα:

Δεν έχετε επιλέξει την Kατηγορία του θέματος σας
Δεν έχετε συμπληρώσει τον Τίτλο του θέματος σας
Δεν έχετε συμπληρώσει το Κείμενο του θέματος σας
Η απάντηση σας έχει δημοσιευτεί!
Πιέστε [Εμφάνιση] για να μεταφερθείτε στην απάντησή σας, ή [Νέα Απάντηση] για να συνεχίσετε.
Το θέμα σας έχει αποσταλεί για έγκριση.
Θα δημοσιευτεί μόλις έγκριθεί από την ομάδα διαχείρησης του Sxeseis.gr.
Υπήρξε κάποιο πρόβλημα με την αποστολή του θέματος σας.
Παρακαλούμε δοκιμάστε πάλι. Σε περίπτωση που το πρόβλημα παραμένει παρακαλούμε επικοινωνήστε με την υποστήριξη του Sxeseis.gr.