Ο εύκολος τρόπος να κάνετε νέες γνωριμίες και σχέσεις!
Με περισσότερα από 535.000 μέλη,
το Sxeseis.gr είναι το μεγαλύτερο ελληνικό site γνωριμιών.
Το Sxeseis.gr συνδυάζει με μοναδικό τρόπο λειτουργίες κοινωνικής δικτύωσης ,σελίδας γνωριμιών, forums και chat rooms δίνοντας στα μέλη του περισσότερες δυνατότητες και ευκαιρίες επικοινωνίας και γνωριμίας, από οποιοδήποτε άλλο μέσο.
Μάθετε περισσότερα για το Sxeseis.gr
Είμαι :
Ενδιαφέρομαι για :
Ημ. Γεννήσης μου :
Κατοικώ :
Νομός :
Περιοχή :
Ουπς! Ξεχάσατε να συμπληρώσετε κάποιες πληροφορίες!
Ουπς! Η ημερομηνία γέννησης δεν είναι σωστή!

Τι να κάνω πια

Σελίδα : 1

stra98

# 1 στις 9/9/2020
author
Ανδρας / 22 / Ελεύθερος
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Αγία Βαρβάρα
Θέματα: 1
Απαντήσεις: 2
'Aρεσαν+: 0%

Τι να κάνω πια

Καλησπέρα είμαι στα 22 χρόνια μου και έκανα μια σχέση 2 χρόνων. Μέσα καλοκαιριού η κοπέλα μου αποφάσισε να το λήξει λόγω απόστασης λέγοντας πως θέλει χρόνο. Έκοψε επικοινωνία απότομα χωρίς εξηγήσεις και ακόμη και αν επικοινώνησα δεν έπαιρνα απαντήσεις. Επικοινώνησα μετά από 10 μέρες και αποφάσισε να το λήξει από το τηλέφωνο. Οι διακοπές μας στα μέρη μου ακυρώθηκαν ενώ ήταν πολύ κοντά. 

Παρόλα αυτά πήγε διακοπές με φιλες της. Πήγα να την βρω και συμφώνησε να βρεθούμε για να λήξει. Δεν ήρθε λέγοντας ότι δεν είναι έτοιμη να χωρίσουμε από κοντά. Από το τηλέφωνο μπόρεσε ωστόσο. Στα γενέθλια μου, ένα μήνα μετα χωρίς επικοινωνία, έστειλε μήνυμα 12:01 για χρόνια πολλά. Μετά από ένα πρόβλημα υγείας μου πρόσφατα, έμαθε λογικά από γνωστούς μου, και μου έστειλε αν είμαι καλά κτλ. Μαθαίνω ότι ρώτα για μένα αλλά δε με έχει πάρει ξανά τηλέφωνο. Τι να κάνω σε αυτή τη περίπτωση; θέλει να ξαναγυρίσει; 

wish_

# 2 στις 9/9/2020
author
Γυναίκα / 35 / Ελεύθερη
Ν. Θεσσαλονίκης / Θεσσαλονίκη
Θέματα: 3
Απαντήσεις: 2.928
Σε χώρισε χωρίς εξηγήσεις

Δεν απαντάει

Σε αποφευγει

Σε παίζει

γιατι πιστευεις να θέλει να ξαναγυρίσει?!

Αν μη τι άλλο δυο χρόνια ήταν αρκετός καιρός,ώφειλε μια εξηγηση εστω και από μακρια,ρωταει γιατί δεν έχει μουτρα να ρωτησει εσένα,συν οτι μπορει να πιστευεις οτι θελει να γυρισει ενώ δε θέλει.Αν θέλει να γυρίσει θα το καταλάβεις,δε θ΄αναρωτιεσαι.
Αρέσει στα μέλη loushian1984, alisida

archagellos

# 3 στις 9/9/2020
author
Ανδρας / 54 / Διαζευγμένος
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Αθήνα
Θέματα: 0
Απαντήσεις: 3.320

man,

ετσι οπως σου εχει συμπεριφερθει ...εσυ την θες πισω ? 

Να την κανεις τι ? 

Παντως η ολη συμπεριφορα της δειχνει ανθρωπο που ηδη εχει ξεκινησει κατι αλλο στην ζωη της .

Στειλτη στο διαολο ...να ησυχασεις .

Keep Walking

Αρέσει στα μέλη loushian1984, alisida

alisida

# 4 στις 9/9/2020
author
Γυναίκα / 50 / Διαζευγμένη
Καζακστάν
Θέματα: 35
Απαντήσεις: 8.001

Μικρά είναι ακόμα ..

Παράθεση:
Σχόλιο # 3 από archagellos

man,

ετσι οπως σου εχει συμπεριφερθει ...εσυ την θες πισω ? 

Να την κανεις τι ? 

Παντως η ολη συμπεριφορα της δειχνει ανθρωπο που ηδη εχει ξεκινησει κατι αλλο στην ζωη της .

Στειλτη στο διαολο ...να ησυχασεις .

Keep Walking

Αρέσει στο μέλος archagellos

alisida

# 5 στις 9/9/2020
author
Καζακστάν

Κράτα αυτό.

Δεν χρειάζεται άλλη εξήγηση,τι άλλο να σου πει 

Το ότι ρωτά για εσένα από ανθρώπινο ενδιαφέρον δε σημαίνει πως θέλει κάτι άλλο.

Αν ήθελε θα σε έπαιρνε ταχαμου για να ρωτήσει και θα επιδίωκε συνάντηση από κοντά.

Θεωρώ ότι το θέμα έχει λήξει και προτείνω να προχωρήσεις στη ζωή σου κρατώντας μια γλυκιά ανάμνηση από τη διετή σχέση σας 

Παράθεση:
Σχόλιο # 1 από stra98

αποφάσισε να το λήξει λόγω απόστασης λέγοντας πως θέλει χρόνο. 

Αρέσει στα μέλη loushian1984, maraki_lar_1980 και σε ακόμα 1 μέλος.

konstandinos73

# 6 στις 9/9/2020
author
Ανδρας / 47 / Ελεύθερος
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Αθήνα
Απαντήσεις: 226
Αχ αχ αχ...τα ιδια και τα ιδια...Σου χει περασει απ το μυαλο οτι, αν σε ηθελε, απλα θα σου λεγε "θελω να μαστε μαζι"...Παρακαλεσε την κι αλλο...Πηγαινε βρες τη...Που ξερεις? Μπορει να σε λυπηθει και να μεινει μαζι σου..Εισαι 22 ετων φιλε μου. "Χτισε" απο τωρα τη προσωπικότητα σου, ωστε οταν αμεσως η εμμεσως σου λενε "δεν"...να σε θυμουνται ως αξιοπρεπη. Καμμια "εκπτωση" σε αυτο.
Αρέσει στα μέλη loushian1984, maraki_lar_1980 και σε ακόμα 1 μέλος.

Enikos

# 7 στις 9/9/2020
author
Ανδρας / 76 / Χήρος
Βοσνία - Ερζεγοβίνη
Θέματα: 21
Απαντήσεις: 21.986

Τους λογους, για τους οποιους σε χωρισε με σηματα καπνου...

Τους ξερεις εσυ?...

Αρέσει στα μέλη la-mer, archagellos

Heptamer

# 8 στις 9/9/2020
author
Ανδρας / 41 / Διαζευγμένος
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Φιλοθέη
Θέματα: 36
Απαντήσεις: 14.453

Παράθεση:
Σχόλιο # 1 από stra98

Δεν ήρθε λέγοντας ότι δεν είναι έτοιμη να χωρίσουμε από κοντά. Από το τηλέφωνο μπόρεσε ωστόσο. Στα γενέθλια μου, ένα μήνα μετα χωρίς επικοινωνία, έστειλε μήνυμα 12:01 για χρόνια πολλά. 

Η δικιά σου έχει στα πασα πιθανοτητα ήδη στρωμένη τη διάδοχη κατάσταση, δηλ έχει δη βρει και πιαστει από άλλο "κλαρι".Το δρομολογουσε πιθανον αρκετό καιρό πριν. 

Το δια ζωσης είναι αβολο και ξεγυμνωτικο. Απαιτεί θάρρος, ειλικρίνεια, σεβασμό στην κοινή πορεια, ήθος. Το τηλέφωνο είναι βολικό και στην ανάγκη διαφευγεις / τελειώνεις πιο ευκολα την επικοινωνια όταν στριμωχτεις. 

Το μήνυμα στα γενέθλια σου ήταν καθαρά τυπικο, για να  σου διασκεδάσει τις εντυπωσεις. Μην τρέχεις ελπιδες να ξαναγυρισει - έχει κάνει την επιλογη της. Του χρόνου θα θυμάται μόνο τα γενεθλια του αντικαταστάτη σου. 

Μην το φέρεις βαρέως. Στην ηλικία σου οι σχέσεις έχουν ημερομηνία ληξεως και δεν είναι απαραίτητο να τελειώνουν παντα αισια. 

Δέξου στωικα και αξιοπρεπώς πως αυτό που είχατε, εξάντλησε τη δυναμική του και προχωρα αξιοπρεπως παρακατω, μην κοιτώντας πισω. 

Αρέσει στο μέλος 5krikoi1talir0

DonHuanDelSalsa

# 9 στις 9/9/2020
author
Ανδρας / 40 / Ελεύθερος
Ν. Θεσσαλονίκης / Θεσσαλονίκη
Απαντήσεις: 176

Εσυ θελεις να ξαναγυρισει? Θες να τα ξαναφτιαξεις με μια κοπελα που μετα απο δυο χρονια σχεσης, ετσι ξαφνικα και χωρις εξηγησεις σε χωρισε? Θες να τα ξαναφτιαξετε και να στο ξανακανει αργοτερα η να ζεις με την αγωνια οτι θα στο ξανακανει? Μακρια για να προστατευσεις την υγεια σου και τη  αξιοπρεπεια σου. Ουτε χρωστας σε κανεναν ουτε μαλλον σου χρωστανε...

SaltedCaramel

# 10 στις 9/9/2020
author
Γυναίκα / 73 / Παντρεμένη
Αρμενία
Απαντήσεις: 66

Δε θελει να επιστρέψει και αν το κανει ,θα ειναι μονο για ενα φεγγαρι.

Κατάπιε την πίκρα σου και προχώρα.

stra98

# 11 στις 10/9/2020
author
Ανδρας / 22 / Ελεύθερος
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Αγία Βαρβάρα
Θέματα: 1
Απαντήσεις: 2
Τα πράγματα της είναι ακόμη σπίτι μου, είναι αναπόφευκτο να βρεθούμε σύντομα.

alisida

# 12 στις 10/9/2020
author
Καζακστάν

Να της τα στείλεις με κούριερ.

Όλα ! Μαζί με το αρκουδάκι του Βαλεντίνου που σου είχε κάνει δώρο 

(πες της πως η νέα σου κοπέλα ζηλεύει που το βλέπει και δεν θέλεις να τη στεναχωρείς)

Παράθεση:
Σχόλιο # 11 από stra98
Τα πράγματα της είναι ακόμη σπίτι μου, είναι αναπόφευκτο να βρεθούμε σύντομα.

Αρέσει στο μέλος wish_
Σελίδα : 1
Δεν μπορείτε να απαντήσετε
lastpost