Ο εύκολος τρόπος να κάνετε νέες γνωριμίες και σχέσεις!
Με περισσότερα από 535.000 μέλη,
το Sxeseis.gr είναι το μεγαλύτερο ελληνικό site γνωριμιών.
Το Sxeseis.gr συνδυάζει με μοναδικό τρόπο λειτουργίες κοινωνικής δικτύωσης ,σελίδας γνωριμιών, forums και chat rooms δίνοντας στα μέλη του περισσότερες δυνατότητες και ευκαιρίες επικοινωνίας και γνωριμίας, από οποιοδήποτε άλλο μέσο.
Μάθετε περισσότερα για το Sxeseis.gr
Είμαι :
Ενδιαφέρομαι για :
Ημ. Γεννήσης μου :
Κατοικώ :
Νομός :
Περιοχή :
Ουπς! Ξεχάσατε να συμπληρώσετε κάποιες πληροφορίες!
Ουπς! Η ημερομηνία γέννησης δεν είναι σωστή!

Πείτε χωρίς αναστολές την γνώμη σας κορίτσια...

Σελίδα : 1

kimi_2020

# 1 στις 12/9/2020
author
Ανδρας / 46 / Διαζευγμένος
Ν. Πέλλας / Πέλλα
Θέματα: 2
Απαντήσεις: 20
'Aρεσαν+: 0%

Μια σχέση όνειρο καταλήγει σε ναυάγιο. Είναι το τέλειο πάζλ σε όλα, στον έρωτα αλλά και στην φιλοσοφία γύρω από την ζωή.

Ξαφνικά δημιουργούνται χάσματα, παρεμβολές φίλων, παρεξηγήσεις, εγωισμοί.Έχουν επικοινωνία μεταξύ τους μόνο με τηλέφωνο και μηνύματα επειδή εκείνη δεν θέλει να συναντηθούν. Αυτός προσπαθεί να σώσει την κατάσταση αλλά είναι ανένδοτη!!!Είναι ανασφαλής ή έχασε τα αισθήματα της?Πρέπει αυτός  να συνεχίσει την προσπάθεια ή να εγκαταλείψει?Τι κατά την γνώμη σας συνέβη?

Megalodondas

# 2 στις 12/9/2020
author
Ανδρας / 48 / Παντρεμένος
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Χαλάνδρι
Απαντήσεις: 744

Κι εγώ που νόμιζα πως θα ρωτήσεις τίποτε πικάντικο... 

Πάντως δεν νομίζω να ξέρουν.. 

Παράθεση:
Σχόλιο # 1 από kimi_2020

Μια σχέση όνειρο καταλήγει σε ναυάγιο. Είναι το τέλειο πάζλ σε όλα, στον έρωτα αλλά και στην φιλοσοφία γύρω από την ζωή.

Ξαφνικά δημιουργούνται χάσματα, παρεμβολές φίλων, παρεξηγήσεις, εγωισμοί.Έχουν επικοινωνία μεταξύ τους μόνο με τηλέφωνο και μηνύματα επειδή εκείνη δεν θέλει να συναντηθούν. Αυτός προσπαθεί να σώσει την κατάσταση αλλά είναι ανένδοτη!!!Είναι ανασφαλής ή έχασε τα αισθήματα της?Πρέπει αυτός  να συνεχίσει την προσπάθεια ή να εγκαταλείψει?Τι κατά την γνώμη σας συνέβη?

alisida

# 3 στις 12/9/2020
author
Γυναίκα / 50 / Διαζευγμένη
Καζακστάν
Θέματα: 35
Απαντήσεις: 7.762
Τελικά σε ποιο από τα δύο θέματα θα συζητήσουμε το γιατί σε αποφεύγει η κυρία ??...φατσούλα χαμένη στο διάστημα
Αρέσει στα μέλη Persefoni__, kimi_2020

Aggelo

# 4 στις 12/9/2020
author
Ανδρας / 51 / Σε διάσταση
Ν. Ηλείας / Τραγανό
Θέματα: 26
Απαντήσεις: 7.015

Αρα δεν ηταν σχεση ονειρο οπως αναφερεις......μαλλον με την φαντασια

τους ειχαν ωραιοποιηση αυτη τη σχεση...η η σχεση τους προεκυψε λογω καποιον

συνθηκων που προφανως καποια στιγμη επαψα να ισχυουν......

Αν η γυναικα ειναι ανενδοτη οπως λες, το θεωρω απιθανο να γυρισει πισω

αν ειναι αποφασιστικη,αν δεν ειναι υπαρχουν απειροελαχιστες πιθανοτητες

Αρέσει στο μέλος kimi_2020

Enikos

# 5 στις 12/9/2020
author
Ανδρας / 76 / Χήρος
Βοσνία - Ερζεγοβίνη
Θέματα: 21
Απαντήσεις: 21.717
Ασε που δεν ειμαι κοριτσι...

Αλλα εχω πει στο αλλο...

Βενζινες θα καιμε τωρα?...

2019Anastasia

# 6 στις 12/9/2020
author
Γυναίκα / 49 / Σε σχέση
Αλλη χώρα
Απαντήσεις: 115

Σχέση όνειρο ήταν επειδή εσύ την έπλασες όπως πίστευες ότι είναι η ιδανική σχέση συμφώνα με τα δικά σου κριτήρια.  Αποδείχτηκε ότι υπήρχαν χάσματα κι ήρθε η ώρα να σταματήσει να εθελοτυφλει.  Οποιος αγαπάει πραγματικά θέλει να είναι ο σύντροφος του ευτυχισμένος ανεξάρτητα από τη δική του ευτυχία.  Όποιος αγαπάει αληθινά δεν επιτρέπει σε τρίτα πρόσωπα να ανακατεύονται στη σχέση του. Δεν έβαλε όρια και έδωσε μεγαλύτερη σημασία στα δικά τους λόγια .  Σε έβαλε σε δεύτερη μοίρα. Δεν θέλει να συναντηθείτε οπότε δεν  λογαριάζει τα συναισθήματα σου.

Παράθεση:
Σχόλιο # 1 από kimi_2020

Αρέσει στα μέλη Silektis, kimi_2020

agapimou11

# 7 στις 12/9/2020
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:
'Aρεσαν+: %

Γιατί δύο θέματα; 

Κάτι λέει αυτό για σένα πάντως!

Megalodondas

# 8 στις 12/9/2020
author
Ανδρας / 48 / Παντρεμένος
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Χαλάνδρι
Απαντήσεις: 744

Κάποιος να μαζέψει τα μπάζα από το πλατυσκαλο..

Αρέσει στο μέλος Enikos

Kristina_

# 9 στις 13/9/2020
author
Γυναίκα / 55 / Ελεύθερη
Αργεντινή
Θέματα: 0
Απαντήσεις: 823

Αμα ειναι ανενδοτη...τι δεν καταλαβαινεις?

Τα ονειρα κρατουν ελαχιστα λεπτα, η σχεση-ονειρο ποσο κρατησε?

Δυο θεματα για το θεμα που εσυ ξερεις αλλα εμας δε μας το λες και ομως μας ρωτας αν ξερουμε τι συνεβη??? κατι (πολλα) δε μας λες...πως θελεις εμεις να ξερουμε τι συνεβη???

Ετσι με ελαχιστη φαντασια θα πω οτι τα πραγματα δεν ηταν καθολου οπως εσυ τα ονειρευοσουν

Αρέσει στο μέλος kimi_2020

forget_it

# 10 στις 13/9/2020
author
Γυναίκα / 26 / Σε σχέση
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Μεταμόρφωση
Απαντήσεις: 137
Κοιτώντας πίσω στο χρόνο μετά από ένα ναυάγιο ,το ταξίδι σου μοιάζει ονειρεμένο.Ήταν όμως ?Συννεφάκια δεν υπήρχαν,ανεμοι,ούτε παγόβουνα?Δε βουλιάζουν έτσι τα πλοία ,εκτός και αν ο καπετάνιος κοιμάται συνεχώς κ γίνει ανταρσία.Χωρίς αναστολές λέω πως η καλή σου άκουσε τον πιο δυνατο.Βρες τον και αντιμετώπισε τον.

kimi_2020

# 11 στις 13/9/2020
author
Ν. Πέλλας / Πέλλα

Σας ευχαριστώ όλους... αφορά έναν κολλητό και όχι εμένα γι αυτό δεν ξέρω λεπτομέρειες...

Απ' έξω είμαι κι εγώ. Ήθελα να δω εάν οι απόψεις μου ταυτίζονται με άλλους.

Francesca_

# 12 στις 13/9/2020
author
Γυναίκα / 56 / Διαζευγμένη
Ν. Κερκύρας / Κέρκυρα
Θέματα: 0
Απαντήσεις: 37

Παράθεση:
Σχόλιο # 1 από kimi_2020

μπα, τα χασματα ποιος σου ειπε πως δημιουργουνται ξαφνικα;

μια σχεση ειναι αποτελεσμα ''ραδιοεκπομπων'', συχνοτητων των δυο - με αυστηρα δικους τους

μουσηκες, διαλογοι, χαρες, δραματα κλπ. - δικους τους κωδικες και κανονες

οταν ο ενας ανοιγει την πορτα να μπουν τριτοι, οταν αρχιζει και συντονιζεται με αλλους σταθμους και τους ακουει συνεχεια, η σχεση διαλυιεται, καταστρεφεται.

δεν υπαρχει πλεον τιποτα που να θυμιζει, να ειναι μονο αυστιρα δικο τους, να μεινει μονο για των δυο...

με οποια - εστω και ας ειναι, κουτσα-στραβα.

γιατι οι τριτοι, ποτε δεν μπορουν να ξερουν την πραγματικη πραγματικοτητα,

γιατι οι τριτοι, δεν ζουν απο μεσα τη σχεση, επομενως - δεν μπορουν να ειναι αντικοιμενικοι 

για να ανακατευονται με τις ''εκπομπες-παραβολες'' τους

αλλα οπως λεμε - ''οταν δυο μαλοωνουν, ο τριτος κερδιζει'' - τι;;;

ω, ναι! διψαει για σημασια! και ας καταστρεφει!

τους αρεσει πολυ, να ...αρεσουν, να μετραει η γνωμη τους, οταν εκπεμπουν 

- για ξενες σχεσεις, παρακαλω!

δεν χανουν την ευκαιρια να τους ακουει καποιος και να αισθανονται στο κεντρο της προσοχης, 

μην βλεποντας τα δικα τους αλυτα και στραβα, μα εχουν λυσεις για τα ξενα, παντα! 

τα γλυκα συναισθηματα χανονται και αλλαζονται με πικρά, αφου ο ενας εχει φυγει απο τον ''σταθμο των δυο'' και εχει συντονιστει να ακουει αλλον τριτο, που μονο κακο φερνει και οχι λυση.

δεν φταιει ο τριτος!

φταιει αυτος που ανοιξε τον σταθμο του τριτου να κανει παρεμβολες στη σχεση του!

δεν ηταν κατι ιερο γι' αυτον, γι' αυτο...

Ας παει στους ...τριτους, αφου ειναι αυτοι - οι σημαντικοτεροι!

Αρέσει στα μέλη 5krikoi1talir0, kimi_2020

Enikos

# 13 στις 13/9/2020
author
Ανδρας / 76 / Χήρος
Βοσνία - Ερζεγοβίνη

Οι οποιες αποψεις σου...

Ποιες ειναι?...

Μπορεις να μας πεις, για να δουμε και εμεις αν ειπαμε τις σωστες?...

Παράθεση:
Σχόλιο # 11 από kimi_2020

Σας ευχαριστώ όλους... αφορά έναν κολλητό και όχι εμένα γι αυτό δεν ξέρω λεπτομέρειες...

Απ' έξω είμαι κι εγώ. Ήθελα να δω εάν οι απόψεις μου ταυτίζονται με άλλους.

Αρέσει στα μέλη la-mer, 5krikoi1talir0 και σε ακόμα 1 μέλος.

kimi_2020

# 14 τη Δευτέρα στις 22:15
author
Ν. Πέλλας / Πέλλα

Οι οποιες αποψεις σου... Ποιες ειναι?... Μπορεις να μας πεις, για να δουμε και εμεις αν ειπαμε τις σωστες?...

Ότι η σχέση δεν έχει γυρισμό...από την στιγμή που τρίτοι ανακατεύονται στο ζευγάρι, και το επιτρέπει ο ένας από τους δύο...δημιουργείται χάσμα μη αναστρέψιμο...

τα λέω στο κολλητάρι αλλά την αγαπάει...
Αρέσει στο μέλος Enikos

Alezandra

# 15 την Τρίτη στις 12:33
author
Γυναίκα / 46 / Διαζευγμένη
Ν. Αττικής (Πειραιάς) / Πέραμα
Θέματα: 3
Απαντήσεις: 524

Το όνειρο κάποτε τελειώνει ασχέτως αν ξυπνήσετε μόνος σας η σας ξυπνήσουν άλλοι.

Αφού πλύνετε το πρόσωπο σας και τρωγωντας πρωινό να αντιμετωπίσετε την αλήθεια.

Αυτή είναι που θα κρατήσει και μέσα στην αλήθεια υπάρχουν και άλλα πρόσωπα φιλικά η εχθρικά.

Μάθετε να τα αντιμετωπιζετε και ζήστε μαζί ,διαφορετικά βρείτε ένα έρημο νησί όπως λένε 

Ξέρω πως με καταλάβατε και πως δεν θα με παρεξηγησετε 

Παράθεση:
Σχόλιο # 1 από kimi_2020

Enikos

# 16 την Τρίτη στις 20:14
author
Ανδρας / 76 / Χήρος
Βοσνία - Ερζεγοβίνη

Πες του πιο πολλα και πιο συχνα...

Διοτι απο την στιγμη που επετραπη σε τριτους να αλωνιζουν...

Αργα η γρηγορα, θα μεινουν να γελανε οι τριτοι με τον δικο τους χωρισμο...

Παράθεση:
Σχόλιο # 14 από kimi_2020

Οι οποιες αποψεις σου... Ποιες ειναι?... Μπορεις να μας πεις, για να δουμε και εμεις αν ειπαμε τις σωστες?...

Ότι η σχέση δεν έχει γυρισμό...από την στιγμή που τρίτοι ανακατεύονται στο ζευγάρι, και το επιτρέπει ο ένας από τους δύο...δημιουργείται χάσμα μη αναστρέψιμο...

τα λέω στο κολλητάρι αλλά την αγαπάει...

Αρέσει στο μέλος la-mer
Σελίδα : 1
Δεν μπορείτε να απαντήσετε
lastpost