Ο εύκολος τρόπος να κάνετε νέες γνωριμίες και σχέσεις!
Με περισσότερα από 535.000 μέλη,
το Sxeseis.gr είναι το μεγαλύτερο ελληνικό site γνωριμιών.
Το Sxeseis.gr συνδυάζει με μοναδικό τρόπο λειτουργίες κοινωνικής δικτύωσης ,σελίδας γνωριμιών, forums και chat rooms δίνοντας στα μέλη του περισσότερες δυνατότητες και ευκαιρίες επικοινωνίας και γνωριμίας, από οποιοδήποτε άλλο μέσο.
Μάθετε περισσότερα για το Sxeseis.gr
Είμαι :
Ενδιαφέρομαι για :
Ημ. Γεννήσης μου :
Κατοικώ :
Νομός :
Περιοχή :
Ουπς! Ξεχάσατε να συμπληρώσετε κάποιες πληροφορίες!
Ουπς! Η ημερομηνία γέννησης δεν είναι σωστή!

"Αν δε σε έχω εγώ, δε θα σε έχει κανενας"

Επιλέξτε σελίδα: (1-7)
Σελίδες 1234567

Tobi94

# 1 στις 15/9/2020
author
Γυναίκα / 26 / Ελεύθερη
Ελλάδα
Θέματα: 1
Απαντήσεις: 4
'Aρεσαν+: 0%

"Αν δε σε έχω εγώ, δε θα σε έχει κανενας"

Καλησπέρα σας,

(Καταρχάς να ζητήσω εκ των προτέρων συγγνώμη για την έκταση του κειμένου... Ηθελα να περιγράψω την όλη γνωριμία γιατί νιώθω ότι φταιω αρκετά κι εγω...) 

Ας ξεκινήσω 

Είμαι πολύ αναστατωμενη και θα έλεγα αποστασιοποιημενη από το Εγω μου αυτην την στιγμή. Δε ξέρω αν κακοποιηθηκα, φοβάμαι και δεν ξέρω πως να προστατεύσω. Θα προσπαθήσω να εξηγήσω τι συνέβη...

Το καλοκαίρι γνωρισα ένα αγόρι με το οποίο ήθελα απλά να περάσω καλά και να έχουμε μόνο σεξουαλικες επαφές, οχι συναισθηματική σχέση ή μονογαμια. Ήμουν ξεκάθαρη από την αρχή τόσο για τη σεξουαλικοτητα μου(bisexual) όσο και για το ότι δεν είμαι σε φάση που μπορώ να μπω σε μια σχέση μονογαμιας με αρσενικό.

Το άτομο αυτό φάνηκε κουλ, και συμφώνησε στο ότι θα περνάμε απλά καλά...

Αφου βρεθήκαμε την πρώτη φορά και προχωρήσαμε... Του είπα να με αφήσει με το αμάξι "περίπου" στην περιοχή που μένω για να μη τραβήξουμε τα βλέμματα (μέσα μου όμως δεν ηθελα να μάθει και που μένω αφού δεν υπηρχε λόγος). Τον καθοδήγησε και με άφησε 2 τετράγωνα πιο κάτω, οπότε γυρισα με τα πόδια... Πέρασαν λίγες μέρες, δεν είχα διάθεση να βρεθώ μαζί του γιατί είχα δουλειά, οπότε τον ενημέρωσα ότι όταν θέλω να βρεθούμε θα του στείλω μήνυμα και να χαλαρώσει,γιατι πιέζομουν.

Όπως αποδεικτηκε λίγες μέρες αργότερα με είχε ακολουθήσει εκείνο το βράδυ, και ήξερε που μένω, καθώς ένα πρωί χτύπησε το κουδούνι και ηταν ένα δώρο δικό του από το ανθοπωλείο...νευριασα που παραβίασε τα προσωπικά μου όρια, και του είπα να βρεθούμε για τελευταία φορα να του εξηγήσω. Το ένα έφερε το άλλο και αποσυντονιστηκα από τον αρχικό μου στόχο να το τελειώσω μαζί του, οπότε ξανακαναμε σεξ, θυμίζοντας του στο τέλος ότι δε θελω κάτι παραπάνω. Φάνηκε να το καταλαβαίνει και ζήτησε συγγνώμη...

Μετά από 10μερες αποφασίσαμε να παμε στη θάλασσα και να περάσαμε μια ολόκληρη σεξουαλική μέρα μαζί. Όπως και έγινε και ηταν όλα οκ. Του είπα ότι τις ημέρες που έρχονται δε θα έχω πολύ χρόνο για εκείνον, του θυμισα σε τι φάση είμαι και του έδωσα να καταλάβει ότι δε θα με πειραζε αν έβρισκε κάποια άλλη κοπέλα... Είπε ότι δε θέλει άλλη και οτι θα περιμένει. Τον αποχαιρέτησα λέγοντας του: "αν θελω οπότε θέλω θα σου στείλω. Συνέχισε τη ζωή σου... "

Πέρασε μίσος μήνας. Δεν είχα διάθεση να μιλησω μαζί του ούτε να βρεθούμε... Μου έστειλε μήνυμα ότι στον κήπο μου είχε κρύψει ένα δώρο πίσω από κάτι λουλούδια. Τα συναισθηματα ήταν μπερδεμένα. Από τη μια ενιωθα ασχημα που ξοδευτηκε για εμενα ενώ εγώ δε θα έκανα κάτι τέτοιο για εκείνον...απο την αλλη ενιωσα πίεση καθώς αυτό θα μπορούσε να είναι μια χειριστικη κίνηση για να με δει, και πάλι πέρασε τα όρια μου. Αποφάσισα να αφήσω το δώρο στην πόρτα του σπιτιού του και του έστειλα ένα τελεσίγραφο μήνυμα, όπου του ανακοίνωνα με κάθε ευγένεια και σεβασμό ότι δε θα ήθελα να ξαναερθουμε σε επικοινωνία και να είναι καλά...

Φτανω στο ΚΥΡΙΟΣ ΘΕΜΑ

Τις ημέρες μετά από το τελεσίγραφο έβγαινα με φίλες μου τα βράδυα και χτυπούσε μήνυμα στο κινητό από εκείνον για το πόσο όμορφη είμαι σήμερα και πόσο με κολακεύει το τάδε μπλουζάκι. Κοιτουσα γύρω μου, δεν τον έβλεπα. Δεν απαντούσα...

Πηγαινα στη δουλειά ή σε δραστηριότητες και μου έστελνε παρόμοια μηνύματα, πάλι χωρίς να τον βλέπω στον χώρο. Δεν το είχα πει σε κανέναν, μόνο σε μια φιλη μου, η οποία είχε ξεκινήσει να ανησυχεί μαζί μου. Και μου είπε να τον κάνω μπλοκ.

Το σκεφτηκα κι εγω μονη μου, ήταν λίγο creepy η όλη κατάσταση, οπότε τον μπλόκαρα.

Ενα βράδυ καθώς επινα μπύρες με μια φιλη μου έστειλε μήνυμα αλλά τον είχα μπλοκ, στο ότι θέλει να βρεθούμε για λίγο. Βρισκόμουν σε χαλαρό κλίμα οπότε απάντησα στο μήνυμα αυτό που ήταν σε Black list: "μην με ξαναενοχλησεις. Δε θελω να βρεθούμε. Δεν έχουμε να πούμε κάτι άλλο. Ευχαριστώ για τις ομορφε στιγμές αλλά ως εδώ. Καλή συνέχεια"... Συνέχιζε να στέλνει για να βρεθούμε και δεν απαντούσα. Πέρασε η ώρα και κατά της 11 το βράδυ αποχαιρέτησα σε μια γωνιά τη φίλη μου και κατηφορησα με τα πόδια για το σπίτι.

Πήγα από έναν δρόμο που δεν έχει πολύ κόσμο τετοια ωρα, είναι ένα σκοτεινό πάρκο με παγκάκια και μια παιδική χαρά. Φορουσα ακουστικά στα αυτιά διότι ήθελα να νιώσω μια ηρεμία, επίσης δεν φοβομουν τη γειτονιά μου, τόσα χρόνια δεν είχε συμβεί κάτι.

Καθώς περνούσα από ένα Πολυ απομονωμένο σημείο με σκουντηξε κάποιος. Γύρισα να δω, και ήταν εκείνος. Με επιασε μια ταχυκαρδία,τον άκουσα. Ήθελε να μου μιλήσει για 5 λεπτα. Αρχικά αρνήθηκα και συνέχισα για το σπίτι, ήμουν 3 λεπτά από την είσοδο του σπιτιού. Επέμενε και με ακολουθούσε από πίσω δεν έφευγε και δεν ηθελα να με ακολουθήσει μέχρι εκεί, να με δουν οι συγγενείς. του ειπα οκ για 5λεπτα. Ήθελε να παμε στο αυτοκίνητο του γιατί μου είχε ένα δώρο είτε σπίτι του. Ειπα οχι. Μετά πρότεινε τουλάχιστον να καθησουμε 5 λεπτα στο παγκάκι.

Να μην τα πολυλογώ ξεκινήσαμε πάλι τα ίδια να μου κάνει ερωτική εξομολόγηση (όλες κι όλες 3 μερες είχαμε βρεθεί σύνολο). Εγω να λεω τα δικα μου οτι δε θελω σχέση, ότι δε θελω να συνεχίσουμε. Και αυτός τα δικα του.

Πέρασαν 40 λεπτά, κουραστηκα. Επέμενε να παμε στο αυτοκίνητο, δεν ηθελα. Σηκωνομαι να φύγω και πέφτει επάνω μου. Προσπαθώ να σηκωθώ από το παγκάκι και δεν μπορώ. Ήταν η πρώτη φορά που βρίσκομαι κάπου και δεν μπορώ να φύγω. Είχα αρχίσει να φοβάμαι αρκετά. Γελούσε και έβαζε τα χέρια του επάνω μου τα έπαιρνα και τα εβγαζα από πάνω μου. Πήγαινα να σηκωθώ και δεν μπορούσα. Με πλησίαζε, με άγγιζε και ερχόταν στα χείλη μου, έκανα κίνηση να τον αποφύγω αλλά δεν μπορούσα να σηκωθώ από το παγκάκι.ήταν αργά και η παιδική χαρά ήταν έρημη, ήμουν τόσο κοντά στο σπίτι, αλλά τόσο μακριά. Δεν προχώρησε αρκετά στο να γίνει δυεισδιδη. Αντί για 5λεπτα ημουν εκει 2 ωρες! Μετά από τόση ώρα αποφάσισα ότι πρέπει να του λέω ναι. Άρχιζα να λεω οτι ημουν μπερδεμένη και να ζητώ συγγνώμη. Του είπα ότι τον θέλω αλλά χρειάζομαι χρόνο, για να με αφήσει να φύγω. Του είπα ότι έχω περίοδο και ειμαι κουρασμένη ότι ποναει το κεφαλι μου και ότι θα πάμε το σουκου στο εξοχικό του... Το υποσχέθηκα. Πάλι επέμενε να παμε στο αυτοκίνητο. Ειπα οχι. Με τα λίγα με τα πολλά,με άφησε να φυγω.πηγαινοντας με μέχρι την εξωπορτα! Δεν έφευγε!

Έφτασα σπίτι και εκανα εμετό, ένιωθα μπερδεμένη και βρώμικη. Ένιωθα ότι εγώ φταίω γι αυτό και οτι μου αξίζει γιατί τον μπέρδεψα. Και καλά να παθω που ήθελα να δοκιμάσω να μην έχω σχέση για πρώτη φορά στη ζωή μου και να κανω μόνο σεξ...

Έχουν περάσει 2 μερες, μένω άπραγη και δεν ξέρω αν αυτό που έγινε είναι κακοποίηση. Είναι όλα θολά και φοβάμαι μη τον πετύχω πάλι έξω, πλησιάζει σουκου... Θα περιμένει μήνυμα.

(Να σημειώσω ότι ανάμεσα σε όλα, που είπε εκείνο το βράδυ στο παγκάκι, είπε και τα εξης, αλλά πρέπει να είχε πιει 5-6μπυρες:

Εγώ εσένα θέλω μόνο. Δε με νοιάζει τι θες. Θα με θελήσεις... Θα σε κερδίσω.

Δεν έχω μάθει να μην παίρνω αυτό που θέλω.

Αν δε σε έχω εγώ δε θα σε έχει κανενας.

Δεν ξέρεις ποιος είμαι, έχεις δει την καλή πλευρά μου.) 

Αρέσει στο μέλος 5krikoi1talir0

Paralia48

# 2 στις 15/9/2020
author
Γυναίκα / 54 / Παντρεμένη
Αλλη χώρα
Θέματα: 27
Απαντήσεις: 8.717
Νομίζω πως είναι κακοποίηση.

Δεν είμαι νομικός, αλλά το βλέπω, ως απειλή και κακοποίηση.

Για να έρθουν τα κορίτσια , που ξέρουν τηλέφωνα πρώτης ανάγκης για γυναίκες.

Αρέσει στα μέλη agrotis53, alisida και σε ακόμα 1 μέλος.

archagellos

# 3 στις 15/9/2020
author
Ανδρας / 54 / Διαζευγμένος
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Αθήνα
Θέματα: 0
Απαντήσεις: 3.313

Αγαπητη,

καλο ειναι να προβεις σε περιοσριστικα μετρα ...

και θα πρεπει να λαβεις υποψη σου οτι το θεμα μαλλον θα παει μακρια ...

Keep Walking

Αρέσει στα μέλη elatora1, agnwstos_Xi και σε ακόμα 3 μέλη.

26-29-31

# 4 στις 15/9/2020
author
Ανδρας / 56 / Διαζευγμένος
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Γλυφάδα
Θέματα: 4
Απαντήσεις: 3.414

Χειριστικος ο τυπος...αν τον φοβισεις πολυ πιθανον να κοτεψει...

Πως θα τον φοβισεις?Πηγαινε και κανε μια καταγγελια στο τοπικο αστυνομικο τμημα
να καταγραφει το γεγονος,και να του γινει συσταση αμεσα...
Αν πρεπει να καταθεσεις μηνυση,να την κανεις...δεν θα φοβασαι να κυκλοφορησεις
26 χρονων κοπελλα για τους ψυχακηδες που κυκλοφορουν και καλυπτουν τα παντα
στον ταχα ερωτα τους!!!
Αρέσει στα μέλη elatora1, agrotis53 και σε ακόμα 5 μέλη.

Kristina_

# 5 στις 15/9/2020
author
Γυναίκα / 55 / Ελεύθερη
Αργεντινή
Απαντήσεις: 842

Ναι πες το στους δικους σου και βρειτε εναν δικηγορο...
αρχικα θα λεγα να βαλεις ενα συγγενη να τον τρομαξει αλλα οχι καλυτερα δικηγορο,..ετσι που τα λες μοιαζει βαρυ περιστατικο...δε μας λες και ηλικια ...μαλλον δεν εχετε κοινους γνωστους οποτε δεν ξερεις ουτε το ιστορικο του...

Οποτε στο δικηγορο γρηγορα

Αρέσει στα μέλη elatora1, Tobi94 και σε ακόμα 3 μέλη.

Helenaki4

# 6 στις 16/9/2020
author
Γυναίκα / 43 / Σε διάσταση
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Ηλιούπολη
Θέματα: 3
Απαντήσεις: 991

Οι συνομιλητές έχουν απόλυτο δίκιο . 

Ισως λόγω απειρίας υποτιμησες την πρώτη ηχηρή ένδειξη έλλειψης σεβασμού από εκείνον την πρώτη κιόλας μερα που βρηκε απρόσκλητος το σπίτι σου . 

Το όχι θα πρεπει να ειναι όχι και να μη γινεται «θα δούμε» . 

Αυτοί οι τύποι συνήθως ειναι θρασύδειλοι , με δυο σημεία που θελω να επισημάνω . 

1.Αρχικά αν τον αγνοήσεις , θα κλιμακώσει τις απειλές , αργά ή γρήγορα όμως θα αναζητήσει νέο στόχο . 

2. Ειναι πολυ φοβισμένος ο ίδιος για να πραγματοποιησει οποιαδήποτε απειλή που εξαπολύει . Έστω και στην υποψία οτι έρχεται αντιμέτωπος με το Νόμο , θα εξαφανιστεί . 

Μην απαντήσεις ποτε ξανά σε μήνυμα του , ο,τι κι αν διαβάσεις . Όσο απαντάς , αυτός θα εισπράττει ανταπόκριση . 

Αρέσει στα μέλη 5krikoi1talir0, envylove7 και σε ακόμα 6 μέλη.

DragonFall

# 7 στις 16/9/2020
author
Ανδρας / 46 / Ελεύθερος
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Αγία Βαρβάρα
Απαντήσεις: 329
Δικηγόρο άμεσα και θα σε καθοδηγήσει εκείνος. Ακόμα και αν είναι απλά ένας τραμπούκος θα προστατευτείς και θα δώσεις το μήνυμα ότι κανένας δεν έχει δικαίωμα να προκαλεί φόβο να απειλεί να μη σέβεται τα όρια του άλλου. Δικηγόρο και όχι άμεση καταγγελία γιατί πολλα περιστατικα αντιμετωπίζονται επιπόλαια με απρόβλεπτες συνέπειες. Ο δικηγόρος ξέρει ακριβώς τι να κάνει. Ψάξε για δικηγόρο που ασχολείται με παρενόχληση με απειλές με απόπειρες βιασμού με εκφοβισμούς κλπ. Σε κάθε περίπτωση μην το αφήσεις έτσι γιατί θα το ξανακάνει πιθανώς και σε άλλη. Αυτό πάμε να προλάβουμε
Αρέσει στα μέλη agnwstos_Xi, agrotis53 και σε ακόμα 1 μέλος.

alisida

# 8 στις 16/9/2020
author
Γυναίκα / 50 / Διαζευγμένη
Καζακστάν
Θέματα: 35
Απαντήσεις: 7.797

Αυτό να κάνεις και τώρα αμέσως.

Να αναφέρεις και ότι σε παρακολουθούσε και σου έστελνε τι φοράς .Σκοπός του ήταν και είναι να σε τρομοκρατήσει .

Κάνε καταγγελία άμεσα και κρατα το δελτίο συμβάντος να το καταθέσεις αν χρειαστεί στο δικαστήριο.

Επίσης κρατα τα μηνύματα και στειλτα μαζί με καταγγελία στο δίωξη ηλ. Εγκλήματος. [email protected] 

Να κρατήσεις και τα μηνύματα που του λες όχι ως πειστήρια.

Δεν έχει σημασία τι έκανες μαζί του και πόσες φορές.

Έχεις δικαίωμα όμως να επιλέγεις το αν και πότε θέλεις να συνευρεθείτε.

Θα σου συνιστούσα πάντως να μην ξαναενδωσεις γιατί ο τύπος φαίνεται ψυχικά όχι και τόσο καλά.

Παράθεση:
Σχόλιο # 4 από 26-29-31

Πηγαινε και κανε μια καταγγελια στο τοπικο αστυνομικο τμημα

να καταγραφει το γεγονος,και να του γινει συσταση αμεσα...
Αρέσει στα μέλη agnwstos_Xi, agrotis53 και σε ακόμα 5 μέλη.

agapimou11

# 9 στις 16/9/2020
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:
'Aρεσαν+: %

Καταρχάς ηρέμησε! 

Αν τον ξαναδείς να σε παρακολουθεί ή να σε ενοχλεί με μυνήματα, πες του ΠΟΛΥ ευγενικά ότι αν το ξανακάνει θα πας στην αστυνομία για να καταγγείλεις παρενόχληση. 

Μόλις η αστυνομία του τηλεφωνήσει και του ταχυδρομήσει το έγγραφο (έτσι γίνεται), ΔΕΝ θα σε ξαναενοχλησει! 

Αυτοί οι άνθρωποι είναι όντως θρασύδειλοι! 

Μόνο ετσι θα απαλλαγείς από αυτόν! 

Μην του απαντάς σε μυνήματα, αυτός "τρέφεται" από την ανταπόκριση σου, έστω και αν αυτή είναι αρνητική!

* Και το πιο σημαντικό: ΔΕΝ φταίς εσύ!

Kristina_

# 10 στις 16/9/2020
author
Γυναίκα / 55 / Ελεύθερη
Αργεντινή

Δε νομιζω οτι εδω εχει νοημα το πολυ ευγενικα αφου ηδη υπηρξε βιασμος (ναι αυτο ηταν αφου απο φοβο αναγκαστηκε να παει με τα νερα του!!!)

Αυτοι οι ανθρωποι ειναι διεστραμμένοι  και απροβλεπτα επικινδυνοι

Δικηγορο χθες!!!

Παράθεση:
Σχόλιο # 9 από agapimou11

Καταρχάς ηρέμησε! 

Αν τον ξαναδείς να σε παρακολουθεί ή να σε ενοχλεί με μυνήματα, πες του ΠΟΛΥ ευγενικά ότι αν το ξανακάνει θα πας στην αστυνομία για να καταγγείλεις παρενόχληση. 

Μόλις η αστυνομία του τηλεφωνήσει και του ταχυδρομήσει το έγγραφο (έτσι γίνεται), ΔΕΝ θα σε ξαναενοχλησει! 

Αυτοί οι άνθρωποι είναι όντως θρασύδειλοι! 

Μόνο ετσι θα απαλλαγείς από αυτόν! 

Μην του απαντάς σε μυνήματα, αυτός "τρέφεται" από την ανταπόκριση σου, έστω και αν αυτή είναι αρνητική!

* Και το πιο σημαντικό: ΔΕΝ φταίς εσύ!

Αρέσει στα μέλη elatora1, agrotis53 και σε ακόμα 3 μέλη.

agapimou11

# 11 στις 16/9/2020
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

Με τέτοιους ανθρώπους δεν ερχόμαστε ποτέ σε αντιπαράθεση, αυτό εννοώ με το πολύ ευγενικά! 

Ούτε δικηγόρο χρειάζεται ακόμα! 

Αστυνομία αρχικά!

Δεν θα χρειαστεί κάτι άλλο νομίζω!

konstandinos73

# 12 στις 16/9/2020
author
Ανδρας / 47 / Ελεύθερος
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Αθήνα
Απαντήσεις: 222
Οσο και αν φαινεται περιεργο υπαρχουν πολλα αναλογα περιστατικα. Κατ' ακριβολογια αυτου που περιγραφεις ειναι η πραξη της απόπειρας βιασμου, αρα κατι βαρυ εκ φυσεως. Επισης, λυσεις υπαρχουν. Ασφαλιστικα μετρα και ενα μηνυμα οτι "αν σε ξαναδω μπροστα μου θα καταθεσω μηνυση για την απόπειρα βιασμου εις βαρος μου. Ρωτα και το δικηγόρο σου". Η συντριπτική πλειοψηφία ολων αυτων ειναι ..."κότες" αν αναλογιστουν οτι τα εννοείς και αρα Η ΦΥΛΑΚΗ ΕΙΝΑΙ ΜΠΡΟΣΤΑ ΤΟΥΣ. Αντεδρασε δυναμικα. Οταν ο αλλος δε καταλαβαίνει "με το καλο", ε τοτε "θελει το μαστιγιο του". Δηλαδη τη μηνυση του. Ισον τη φυλακη του. Κι ομως. Ειναι συνηθη φαινόμενα στο "βασιλειο της ζουγκλας μας".
Αρέσει στα μέλη alisida, la-mer

Tobi94

# 13 στις 16/9/2020
author
Γυναίκα / 26 / Ελεύθερη
Ελλάδα
Απαντήσεις: 4

Ευχαριστώ

Σας ευχαριστώ για τις συμβουλές. Πάνω στη θολούρα δεν είχα σκεφτεί ότι αυτά τα μηνύματα με τα ρούχα, όταν με παρακολουθούσε θα μπορούσε να είναι χρήσιμα... Νόμιζα ότι δεν έχω τίποτα ως απόδειξη ,μόνο ότι του λέω όχι, αλλά τελικά έχω!
Αρέσει στα μέλη agnwstos_Xi, alisida και σε ακόμα 1 μέλος.

Kristina_

# 14 στις 16/9/2020
author
Γυναίκα / 55 / Ελεύθερη
Αργεντινή

Εχεις εμπιστοσυνη στους χειρισμους της αστυνομιας? Εγω απο τις λιγες «συναναστροφες» (λογω δουλειας κυριως ,...που ηταν και με τους καλυτερους) ...ελαχιστοτατη εχω και ο νταγκον που προφανως ξερει...ομοιως δεν εχει...οποτε ...δικηγορο χθεσσσς

Που κανονικα αφου μιλαμε για βιασμο (επιμενω) θα επρεπε να κανει κανονικη καταγγελια οχι μονο περιοριστικα

Παράθεση:
Σχόλιο # 11 από agapimou11

Με τέτοιους ανθρώπους δεν ερχόμαστε ποτέ σε αντιπαράθεση, αυτό εννοώ με το πολύ ευγενικά! 

Ούτε δικηγόρο χρειάζεται ακόμα! 

Αστυνομία αρχικά!

Αρέσει στα μέλη agrotis53, DragonFall και σε ακόμα 1 μέλος.

agapimou11

# 15 στις 16/9/2020
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

Kristina μου έχει συμβεί παρόμοιο περιστατικό πριν πολλά χρόνια, μόνο παρενόχληση όμως, χωρίς να με πλησιάσει περισσότερο και σταμάτησε αμέσως μόλις ενημερώθηκε από την αστυνομία!

Είπα τη γνώμη μου στην κοπέλα βάσει αυτού που μου έτυχε!

Kristina_

# 16 στις 16/9/2020
author
Γυναίκα / 55 / Ελεύθερη
Αργεντινή

Ενταξει και εμενα αμα μου συνεβαινε ενα αγριο βλεμμα θα αρκουσε...αλλα η φιλη μας ειναι μικρη, φοβισμενη και λιγακι ενοχικη οποτε ας προστατευτει πληρως

Και σιγουρα η «παρενοχληση» και η ολη συμπεριφορα «ψυχακια» ειναι που μας κανει να συστηνουμε  πιο αυστηρα μετρα

Παράθεση:
Σχόλιο # 15 από agapimou11
Kristina μου έχει συμβεί παρόμοιο περιστατικό πριν πολλά χρόνια, μόνο παρενόχληση όμως, χωρίς να με πλησιάσει περισσότερο και σταμάτησε αμέσως μόλις ενημερώθηκε από την αστυνομία!

Αρέσει στο μέλος alisida

Heptamer

# 17 στις 16/9/2020
author
Ανδρας / 41 / Διαζευγμένος
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Φιλοθέη
Θέματα: 36
Απαντήσεις: 14.370

Dreh den Spiess um, που λένε οι γερμανοι. 

Κάνε ότι σου έκανε! 

Πάρε ένα μεγαλυτερο συγγενικό / φιλικό σου προσωπο και χτυπα του εσυ το κουδουνι! 

Συστήσε τον ως φίλο αστυνομικό, δικηγορο ή πολυ στενό συγγενή σου και άφησε τον παρουσια σου να του πει εκεί στην πορτα του , δυο σταρατα, αντρικά φωνήεντα. 

Σίγουρα δε θα περιμενει τέτοια κίνηση, αφου η φοβική έως τώρα στάση σου, του έχει δείξει πως είσαι αδυναμη να ορθώσεις ανάστημα και τρομοκρατείσαι ευκολα. 

Αν δεν αποδώσει αυτό, αναζητάς άμεσα αστυνομικό τμημα, γιατί πλεον έχεις να κάνεις με ψυχοπαθή Stalker και έχεις δικαίωμα να μη φοβάσαι και να μην απειλεισαι.

Και φυσικά, κοψε μαχαίρι και δια παντος τα σκοτεινά παρκα και στις επιστροφες σου εφεξής να μην εισαι αν γίνεται, ποτε μονη. Επελεξε άλλη, φωτεινότερη / λιγότερο ησυχη διαδρομή, ακόμα κι αν είναι μακρυτερη. Όπως διαπιστωσες, ήταν αυταπάτη να θεωρείς πως ζεις σε ησυχη γειτονιά. Δεν υπάρχει κάτι τέτοιο πουθενα. 

Αυτές οι αφέλειες / επιπολαιότητες απο πλευρας σου, μπορουν να αποβούν άκρως επικίνδυνες.  Την επόμενη φορά που θα σε ακολουθήσει, μπορεί να είναι πιο αποφασισμενος ή και να μην είναι μόνος και τα επακόλουθα να μην είναι τόσο ανώδυνα όπως στο παγκακι. 

Δε γνωρίζεις αν είναι όντως θρασύδειλος ή όχι, για αυτό και επιβαλλεται να θεωρείς πως έχεις να κάνεις εξαρχης με επικίνδυνο άνθρωπο, που η απόρριψη του από σένα μπορεί να τον οδηγήσει να σε "τιμωρήσει" με ακραίο τρόπο. 

Δε χρειάζεται να νιώθεις ενοχικά, ουτε να τρομοκρατεισαι. Πράξε ψυχραιμα και αποφασιστικά ASAP!!!

Αρέσει στα μέλη mariarosaria, archagellos και σε ακόμα 2 μέλη.

alisida

# 18 στις 16/9/2020
author
Καζακστάν

Καλό θα ήταν να μην τον "απειλήσει" με οποιονδήποτε τρόπο (είπες να βάλει κάποιον να του μιλήσει) γιατί ίσως το χρησιμοποιήσει εκείνος εναντίον της..

.Οι ενοχλήσεις τέτοιου τύπου κόβονται μόνο με την επέμβαση της αστυνομίας και της δίωξης..

.Ήδη έχει αρκετά στοιχεία στα χέρια της που δείχνουν ότι ο άνθρωπος αυτός είναι stalker όπως είπες.

..Επιμένω ότι μόνο οι ασθενείς ψυχικά συμπεριφέρονται έτσι..

.Επίσης ,μπήκε στον κήπο της και της άφησε κάτι ...Παραβίασε τον προσωπικό της χώρο ...Και αυτό το μήνυμα είναι απόδειξη της παραβατικότητας του (και της επικινδυνότητας του)

Αρέσει στα μέλη Helenaki4, agnwstos_Xi και σε ακόμα 2 μέλη.

Heptamer

# 19 στις 16/9/2020
author
Ανδρας / 41 / Διαζευγμένος
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Φιλοθέη
Θέματα: 36
Απαντήσεις: 14.370

Συσταση,  εντονη θα του κανει. 

Το να τον απειλησει με το νομο,  δεν ειναι απειλη. 

Αυτος δεν προκειται να χρησιμοποιησει τιποτα εναντιον της. 

Ξερει πως θα ανοιξει τον ασκο του Ανεμου. 

Και θα πει για παντα ade στο αντικειμενο του ποθου του. 

Το οτι μπηκε στον κηπο της και της αφησε κατι,  ειναι μεν τυπικα παραβατικοτητα,  αλλα  δεν υπηρξε καποιο αδικημα.  Οποτε, δε μπορουμε να συμπερανουμε  μονο απο αυτο απαραιτητα πως ειναι επικινδυνος,  αλλα πως προκειται για ενεργεια στα ορια της διακριτικοτητας ενος καψουρη νεαρου. 

Η επικινδυνοτητα του φανηκε οταν την παρακολουθησε και θελησε να αποσπασει συναινεση δια της βιας στο παγκακι. Και φυσικα με τις υπορρητες απειλες του. 

Παράθεση:
Σχόλιο # 18 από alisida

Καλό θα ήταν να μην τον "απειλήσει" με οποιονδήποτε τρόπο (είπες να βάλει κάποιον να του μιλήσει) γιατί ίσως το χρησιμοποιήσει εκείνος εναντίον της..

.Οι ενοχλήσεις τέτοιου τύπου κόβονται μόνο με την επέμβαση της αστυνομίας και της δίωξης..

.Ήδη έχει αρκετά στοιχεία στα χέρια της που δείχνουν ότι ο άνθρωπος αυτός είναι stalker όπως είπες.

..Επιμένω ότι μόνο οι ασθενείς ψυχικά συμπεριφέρονται έτσι..

.Επίσης ,μπήκε στον κήπο της και της άφησε κάτι ...Παραβίασε τον προσωπικό της χώρο ...Και αυτό το μήνυμα είναι απόδειξη της παραβατικότητας του (και της επικινδυνότητας του)

alisida

# 20 στις 16/9/2020
author
Καζακστάν

Η σύσταση έχει ισχύ αν γίνει από την αστυνομία μόνο.(Υπάρχουν κι άλλοι τρόποι βέβαια αλλά δεν είμαστε του υποκόσμου και το σωστό είναι να αντιμετωπίζονται με το νομο αυτές οι περιπτώσεις)..

.Επίσης είναι σημαντικό να γνωρίζει ο "επιμενων" ότι τα στοιχεία του και το περιστατικό είναι καταχωρημένα στα βιβλία συμβάντων ,για να έχει υπόψη ότι μια παρόμοια μελλοντική συμπεριφορά θα τον φέρει σε δυσκολότερη θέση...

Αρέσει στα μέλη agnwstos_Xi, agrotis53
Επιλέξτε σελίδα: (1-7)
Σελίδες 1234567
Δεν μπορείτε να απαντήσετε