Ο εύκολος τρόπος να κάνετε νέες γνωριμίες και σχέσεις!
Με περισσότερα από 535.000 μέλη,
το Sxeseis.gr είναι το μεγαλύτερο ελληνικό site γνωριμιών.
Το Sxeseis.gr συνδυάζει με μοναδικό τρόπο λειτουργίες κοινωνικής δικτύωσης ,σελίδας γνωριμιών, forums και chat rooms δίνοντας στα μέλη του περισσότερες δυνατότητες και ευκαιρίες επικοινωνίας και γνωριμίας, από οποιοδήποτε άλλο μέσο.
Μάθετε περισσότερα για το Sxeseis.gr
Είμαι :
Ενδιαφέρομαι για :
Ημ. Γεννήσης μου :
Κατοικώ :
Νομός :
Περιοχή :
Ουπς! Ξεχάσατε να συμπληρώσετε κάποιες πληροφορίες!
Ουπς! Η ημερομηνία γέννησης δεν είναι σωστή!

"Αν δε σε έχω εγώ, δε θα σε έχει κανενας"

Επιλέξτε σελίδα: (1-7)
Σελίδες 1234567

Heptamer

# 21 στις 16/9/2020
author
Ανδρας / 41 / Διαζευγμένος
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Φιλοθέη
Θέματα: 36
Απαντήσεις: 14.391
'Aρεσαν+: 0%

Παράθεση:
Σχόλιο # 21 από alisida

Η σύσταση έχει ισχύ αν γίνει από την αστυνομία μόνο.

Πάντα αρχίζουμε light .Δηλ μιλάμε όμορφα κι ωραία και με έντονο ύφος.

Μετά  σκληραινουμε τη στάση μας.

Δηλ σεβόμαστε  /ακολουθούμε την ιεραρχία.

Αρέσει στο μέλος alisida

DragonFall

# 22 στις 16/9/2020
author
Ανδρας / 46 / Ελεύθερος
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Αγία Βαρβάρα
Θέματα: 1
Απαντήσεις: 373
Μόνο με δικηγόρο ακόμα και αν πάει στην αστυνομία πρώτα. Όχι μόνη στην αστυνομία. Πολλές περιπτώσεις όταν φτάνεις στο τμήμα θάβονται ή απλά σε αγνοούν ή το παίρνουν στην πλάκα ή λένε ένα "έλα μωρέ θα ασχοληθούμε με τα γκομενικά ". Αυτή είναι η πραγματικότητα της αντιμετώπισης της Ελληνικής αστυνομίας σε ένα ανησυχητικά μεγάλο βαθμό . Παρουσία δικηγόρου στην αστυνομία και ξέρει αυτός τι και πώς θα το κάνει. Όσο για την κυρία που αστειευτηκε με το τι τραβούν οι όμορφες να υπενθυμίσω ότι δεν είναι αστείο. Δεν ήταν ποτέ .
Αρέσει στα μέλη Kristina_, alisida και σε ακόμα 1 μέλος.

agnwstos_Xi

# 23 στις 16/9/2020
author
Ανδρας / 75 / Ελεύθερος
Μπαγκλαντές
Θέματα: 2
Απαντήσεις: 201

Παράθεση:
Σχόλιο # 1 από Tobi94

"Αν δε σε έχω εγώ, δε θα σε έχει κανενας"

Καλησπέρα σας,

(Καταρχάς να ζητήσω εκ των προτέρων συγγνώμη για την έκταση του κειμένου... Ηθελα να περιγράψω την όλη γνωριμία γιατί νιώθω ότι φταιω αρκετά κι εγω...) 

Ας ξεκινήσω 

Είμαι πολύ αναστατωμενη και θα έλεγα αποστασιοποιημενη από το Εγω μου αυτην την στιγμή. Δε ξέρω αν κακοποιηθηκα, φοβάμαι και δεν ξέρω πως να προστατεύσω. Θα προσπαθήσω να εξηγήσω τι συνέβη...

Το καλοκαίρι γνωρισα ένα αγόρι με το οποίο ήθελα απλά να περάσω καλά και να έχουμε μόνο σεξουαλικες επαφές, οχι συναισθηματική σχέση ή μονογαμια. Ήμουν ξεκάθαρη από την αρχή τόσο για τη σεξουαλικοτητα μου(bisexual) όσο και για το ότι δεν είμαι σε φάση που μπορώ να μπω σε μια σχέση μονογαμιας με αρσενικό.

Το άτομο αυτό φάνηκε κουλ, και συμφώνησε στο ότι θα περνάμε απλά καλά...

Αφου βρεθήκαμε την πρώτη φορά και προχωρήσαμε... Του είπα να με αφήσει με το αμάξι "περίπου" στην περιοχή που μένω για να μη τραβήξουμε τα βλέμματα (μέσα μου όμως δεν ηθελα να μάθει και που μένω αφού δεν υπηρχε λόγος). Τον καθοδήγησε και με άφησε 2 τετράγωνα πιο κάτω, οπότε γυρισα με τα πόδια... Πέρασαν λίγες μέρες, δεν είχα διάθεση να βρεθώ μαζί του γιατί είχα δουλειά, οπότε τον ενημέρωσα ότι όταν θέλω να βρεθούμε θα του στείλω μήνυμα και να χαλαρώσει,γιατι πιέζομουν.

Όπως αποδεικτηκε λίγες μέρες αργότερα με είχε ακολουθήσει εκείνο το βράδυ, και ήξερε που μένω, καθώς ένα πρωί χτύπησε το κουδούνι και ηταν ένα δώρο δικό του από το ανθοπωλείο...νευριασα που παραβίασε τα προσωπικά μου όρια, και του είπα να βρεθούμε για τελευταία φορα να του εξηγήσω. Το ένα έφερε το άλλο και αποσυντονιστηκα από τον αρχικό μου στόχο να το τελειώσω μαζί του, οπότε ξανακαναμε σεξ, θυμίζοντας του στο τέλος ότι δε θελω κάτι παραπάνω. Φάνηκε να το καταλαβαίνει και ζήτησε συγγνώμη...

Μετά από 10μερες αποφασίσαμε να παμε στη θάλασσα και να περάσαμε μια ολόκληρη σεξουαλική μέρα μαζί. Όπως και έγινε και ηταν όλα οκ. Του είπα ότι τις ημέρες που έρχονται δε θα έχω πολύ χρόνο για εκείνον, του θυμισα σε τι φάση είμαι και του έδωσα να καταλάβει ότι δε θα με πειραζε αν έβρισκε κάποια άλλη κοπέλα... Είπε ότι δε θέλει άλλη και οτι θα περιμένει. Τον αποχαιρέτησα λέγοντας του: "αν θελω οπότε θέλω θα σου στείλω. Συνέχισε τη ζωή σου... "

Πέρασε μίσος μήνας. Δεν είχα διάθεση να μιλησω μαζί του ούτε να βρεθούμε... Μου έστειλε μήνυμα ότι στον κήπο μου είχε κρύψει ένα δώρο πίσω από κάτι λουλούδια. Τα συναισθηματα ήταν μπερδεμένα. Από τη μια ενιωθα ασχημα που ξοδευτηκε για εμενα ενώ εγώ δε θα έκανα κάτι τέτοιο για εκείνον...απο την αλλη ενιωσα πίεση καθώς αυτό θα μπορούσε να είναι μια χειριστικη κίνηση για να με δει, και πάλι πέρασε τα όρια μου. Αποφάσισα να αφήσω το δώρο στην πόρτα του σπιτιού του και του έστειλα ένα τελεσίγραφο μήνυμα, όπου του ανακοίνωνα με κάθε ευγένεια και σεβασμό ότι δε θα ήθελα να ξαναερθουμε σε επικοινωνία και να είναι καλά...

Φτανω στο ΚΥΡΙΟΣ ΘΕΜΑ

Τις ημέρες μετά από το τελεσίγραφο έβγαινα με φίλες μου τα βράδυα και χτυπούσε μήνυμα στο κινητό από εκείνον για το πόσο όμορφη είμαι σήμερα και πόσο με κολακεύει το τάδε μπλουζάκι. Κοιτουσα γύρω μου, δεν τον έβλεπα. Δεν απαντούσα...

Πηγαινα στη δουλειά ή σε δραστηριότητες και μου έστελνε παρόμοια μηνύματα, πάλι χωρίς να τον βλέπω στον χώρο. Δεν το είχα πει σε κανέναν, μόνο σε μια φιλη μου, η οποία είχε ξεκινήσει να ανησυχεί μαζί μου. Και μου είπε να τον κάνω μπλοκ.

Το σκεφτηκα κι εγω μονη μου, ήταν λίγο creepy η όλη κατάσταση, οπότε τον μπλόκαρα.

Ενα βράδυ καθώς επινα μπύρες με μια φιλη μου έστειλε μήνυμα αλλά τον είχα μπλοκ, στο ότι θέλει να βρεθούμε για λίγο. Βρισκόμουν σε χαλαρό κλίμα οπότε απάντησα στο μήνυμα αυτό που ήταν σε Black list: "μην με ξαναενοχλησεις. Δε θελω να βρεθούμε. Δεν έχουμε να πούμε κάτι άλλο. Ευχαριστώ για τις ομορφε στιγμές αλλά ως εδώ. Καλή συνέχεια"... Συνέχιζε να στέλνει για να βρεθούμε και δεν απαντούσα. Πέρασε η ώρα και κατά της 11 το βράδυ αποχαιρέτησα σε μια γωνιά τη φίλη μου και κατηφορησα με τα πόδια για το σπίτι.

Πήγα από έναν δρόμο που δεν έχει πολύ κόσμο τετοια ωρα, είναι ένα σκοτεινό πάρκο με παγκάκια και μια παιδική χαρά. Φορουσα ακουστικά στα αυτιά διότι ήθελα να νιώσω μια ηρεμία, επίσης δεν φοβομουν τη γειτονιά μου, τόσα χρόνια δεν είχε συμβεί κάτι.

Καθώς περνούσα από ένα Πολυ απομονωμένο σημείο με σκουντηξε κάποιος. Γύρισα να δω, και ήταν εκείνος. Με επιασε μια ταχυκαρδία,τον άκουσα. Ήθελε να μου μιλήσει για 5 λεπτα. Αρχικά αρνήθηκα και συνέχισα για το σπίτι, ήμουν 3 λεπτά από την είσοδο του σπιτιού. Επέμενε και με ακολουθούσε από πίσω δεν έφευγε και δεν ηθελα να με ακολουθήσει μέχρι εκεί, να με δουν οι συγγενείς. του ειπα οκ για 5λεπτα. Ήθελε να παμε στο αυτοκίνητο του γιατί μου είχε ένα δώρο είτε σπίτι του. Ειπα οχι. Μετά πρότεινε τουλάχιστον να καθησουμε 5 λεπτα στο παγκάκι.

Να μην τα πολυλογώ ξεκινήσαμε πάλι τα ίδια να μου κάνει ερωτική εξομολόγηση (όλες κι όλες 3 μερες είχαμε βρεθεί σύνολο). Εγω να λεω τα δικα μου οτι δε θελω σχέση, ότι δε θελω να συνεχίσουμε. Και αυτός τα δικα του.

Πέρασαν 40 λεπτά, κουραστηκα. Επέμενε να παμε στο αυτοκίνητο, δεν ηθελα. Σηκωνομαι να φύγω και πέφτει επάνω μου. Προσπαθώ να σηκωθώ από το παγκάκι και δεν μπορώ. Ήταν η πρώτη φορά που βρίσκομαι κάπου και δεν μπορώ να φύγω. Είχα αρχίσει να φοβάμαι αρκετά. Γελούσε και έβαζε τα χέρια του επάνω μου τα έπαιρνα και τα εβγαζα από πάνω μου. Πήγαινα να σηκωθώ και δεν μπορούσα. Με πλησίαζε, με άγγιζε και ερχόταν στα χείλη μου, έκανα κίνηση να τον αποφύγω αλλά δεν μπορούσα να σηκωθώ από το παγκάκι.ήταν αργά και η παιδική χαρά ήταν έρημη, ήμουν τόσο κοντά στο σπίτι, αλλά τόσο μακριά. Δεν προχώρησε αρκετά στο να γίνει δυεισδιδη. Αντί για 5λεπτα ημουν εκει 2 ωρες! Μετά από τόση ώρα αποφάσισα ότι πρέπει να του λέω ναι. Άρχιζα να λεω οτι ημουν μπερδεμένη και να ζητώ συγγνώμη. Του είπα ότι τον θέλω αλλά χρειάζομαι χρόνο, για να με αφήσει να φύγω. Του είπα ότι έχω περίοδο και ειμαι κουρασμένη ότι ποναει το κεφαλι μου και ότι θα πάμε το σουκου στο εξοχικό του... Το υποσχέθηκα. Πάλι επέμενε να παμε στο αυτοκίνητο. Ειπα οχι. Με τα λίγα με τα πολλά,με άφησε να φυγω.πηγαινοντας με μέχρι την εξωπορτα! Δεν έφευγε!

Έφτασα σπίτι και εκανα εμετό, ένιωθα μπερδεμένη και βρώμικη. Ένιωθα ότι εγώ φταίω γι αυτό και οτι μου αξίζει γιατί τον μπέρδεψα. Και καλά να παθω που ήθελα να δοκιμάσω να μην έχω σχέση για πρώτη φορά στη ζωή μου και να κανω μόνο σεξ...

Έχουν περάσει 2 μερες, μένω άπραγη και δεν ξέρω αν αυτό που έγινε είναι κακοποίηση. Είναι όλα θολά και φοβάμαι μη τον πετύχω πάλι έξω, πλησιάζει σουκου... Θα περιμένει μήνυμα.

(Να σημειώσω ότι ανάμεσα σε όλα, που είπε εκείνο το βράδυ στο παγκάκι, είπε και τα εξης, αλλά πρέπει να είχε πιει 5-6μπυρες:

Εγώ εσένα θέλω μόνο. Δε με νοιάζει τι θες. Θα με θελήσεις... Θα σε κερδίσω.

Δεν έχω μάθει να μην παίρνω αυτό που θέλω.

Αν δε σε έχω εγώ δε θα σε έχει κανενας.

Δεν ξέρεις ποιος είμαι, έχεις δει την καλή πλευρά μου.) 

Πας στο πλησιέστερο τμήμα,λες στους αστυνομικούς αυτό που έγραψες σε εμάς και σε κατευθύνουν εκείνοι για το πώς θα κινηθείς απο 'δω και πέρα.

*Εσύ γλυτώνεις μια και καλή

*Σώζεις και μελλοντικά θύματα του νεαρού.

υστερόπληκτρον...

Αυτό που γράφει πιο πάνω ο Dragonfall είναι το ορθότερο.

Με  δικηγόρο παρέα στο αστυνομικό τμήμα.

Αρέσει στα μέλη DragonFall, alisida

alisida

# 24 στις 16/9/2020
author
Γυναίκα / 50 / Διαζευγμένη
Καζακστάν
Θέματα: 35
Απαντήσεις: 7.857

Αν πας στην αστυνομία με όλες τις αποδείξεις (μηνύματα,μάρτυρες κλπ) και με αντίγραφο της καταγγελίας στη δίωξη,δεν το παίρνουν καθόλου στο αστείο.

Το παίρνουν πολύ σοβαρά ,είναι υποχρεωμένοι να το κάνουν εάν (όπως σε αυτή την περίπτωση) καταλάβουν ότι κινδυνεύει η σωματική ακεραιότητα της κοπέλας .

Ας μην την αποθαρυνουμε ότι χωρίς δικηγόρο δεν μπορεί να βρει το δίκιο της.

Τον δικηγόρο μπορεί να συμβουλευτεί τηλεφωνικά ,δεν χρειάζεται να πληρώσει παράσταση στο αστ.τμημσ 

Παράθεση:
Σχόλιο # 23 από DragonFall
Μόνο με δικηγόρο ακόμα και αν πάει στην αστυνομία πρώτα. Όχι μόνη στην αστυνομία. Πολλές περιπτώσεις όταν φτάνεις στο τμήμα θάβονται ή απλά σε αγνοούν ή το παίρνουν στην πλάκα ή λένε ένα "έλα μωρέ θα ασχοληθούμε με τα γκομενικά ". Αυτή είναι η πραγματικότητα της αντιμετώπισης της Ελληνικής αστυνομίας σε ένα ανησυχητικά μεγάλο βαθμό . Παρουσία δικηγόρου στην αστυνομία και ξέρει αυτός τι και πώς θα το κάνει. Όσο για την κυρία που αστειευτηκε με το τι τραβούν οι όμορφες να υπενθυμίσω ότι δεν είναι αστείο. Δεν ήταν ποτέ .

Αρέσει στα μέλη Paralia48, agnwstos_Xi

Kristina_

# 25 στις 16/9/2020
author
Γυναίκα / 55 / Ελεύθερη
Αργεντινή
Θέματα: 0
Απαντήσεις: 866

Διαφωνωωω δεν το λες αστειο...το λες ειρωνια και ακομη σωστοτερα bulling

Τριγωνακι/θαυμαστικο κατω δεξια μηπως και τελικα το αντιληφθει και η διαχειριση

Παράθεση:
Σχόλιο # 23 από DragonFall

Αρέσει στα μέλη DragonFall, alisida

26-29-31

# 26 στις 16/9/2020
author
Ανδρας / 56 / Διαζευγμένος
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Γλυφάδα
Θέματα: 4
Απαντήσεις: 3.416

Κοπελιά, επειδή το σκ πλησιάζει και αύριο θα σου στείλει για λεπτομέρειες, και θα βρεθείς πάλι σε αμηχανία, και οι ταχυκαρδιες θα πηγαινοερχονται, πετάξου μέχρι το τμήμα, πάρε και μια φίλη σου μαζί για μαρτυρα, πες αυτά που έγραψες εδώ, δώσε τον αριθμό τηλεφώνου του, τα μνματα, και ζήτησε και να πάρεις στα χέρια σου αντίγραφο από το βιβλίο συμβάντων...τέλος. 

Για δικηγορους και το πόσο αποτελεσματικοι είναι, και σε πόσο χρόνο θα μιλήσω άλλη φορά. 

Χριστίνα, η αστυνομία δεν είναι όπως το 1970,80κλπ,ειναι υποχρεωμένη και θα κάνει αυτό που πρέπει... Δεν είναι κράτος εν κρατει όπως παλιά...

ΥΓ. Και εγώ σαν πατέρας συνομιλικης κοπέλας θα ήθελα να πάω και να του πω δυο λογάκια, αλλά δεν είναι ο ενδεδειγμενος τρόπος... 

ΥΓ. 1. Και οι δολοφόνοι της Τοπαλουδη ακριβώς τέτοιοι μάγκες είναι, και έχουν εκατοντάδες μιμητές!!

Αρέσει στα μέλη DragonFall, Kristina_ και σε ακόμα 1 μέλος.

alisida

# 27 στις 16/9/2020
author
Καζακστάν

Συμφωνώ απόλυτα.

Το θέμα εδώ είναι πολύ 

σοβαρο για να υποβιβάζεται με τέτοιου είδους ειρωνιες

Παράθεση:
Σχόλιο # 26 από Kristina_

Αρέσει στο μέλος DragonFall

Kristina_

# 28 στις 16/9/2020
author
Γυναίκα / 55 / Ελεύθερη
Αργεντινή

Πανοωωω μην το λες πηγα εγω (με κατι φιλους ξενους) «προχθες» για κατι ασημαντο και το παθαμε ολοι μαζι το σοκ απο το (μη) επιπεδο ...ειναι και που θα πεσεις βεβαια

Αλλα οκ σαν ενα πρωτο και αμεσο/ευκολο βημα...ας παει και στο τμημα (απλα εγω δεν το συστησα επειδη δεν ξερω τη φιλη μας και μπορει να πεσει σε τιποτε απαραδεκτους που αν δουν κανενα ανασφαλες κοριτσακι ειναι ικανοι να φερθουν ...απαραδεκτα)

(Παρεμπιπτοντως και η τοπαλουδη στο τμημα δεν ειχε παει με μια φιλη της???)

Παράθεση:
Σχόλιο # 27 από 26-29-31

Κοπελιά, επειδή το σκ πλησιάζει και αύριο θα σου στείλει για λεπτομέρειες, και θα βρεθείς πάλι σε αμηχανία, και οι ταχυκαρδιες θα πηγαινοερχονται, πετάξου μέχρι το τμήμα, πάρε και μια φίλη σου μαζί για μαρτυρα, πες αυτά που έγραψες εδώ, δώσε τον αριθμό τηλεφώνου του, τα μνματα, και ζήτησε και να πάρεις στα χέρια σου αντίγραφο από το βιβλίο συμβάντων...τέλος. 

Για δικηγορους και το πόσο αποτελεσματικοι είναι, και σε πόσο χρόνο θα μιλήσω άλλη φορά. 

Χριστίνα, η αστυνομία δεν είναι όπως το 1970,80κλπ,ειναι υποχρεωμένη και θα κάνει αυτό που πρέπει... Δεν είναι κράτος εν κρατει όπως παλιά...

ΥΓ. Και εγώ σαν πατέρας συνομιλικης κοπέλας θα ήθελα να πάω και να του πω δυο λογάκια, αλλά δεν είναι ο ενδεδειγμενος τρόπος... 

ΥΓ. 1. Και οι δολοφόνοι της Τοπαλουδη ακριβώς τέτοιοι μάγκες είναι, και έχουν εκατοντάδες μιμητές!!

Αρέσει στο μέλος DragonFall

26-29-31

# 29 στις 16/9/2020
author
Ανδρας / 56 / Διαζευγμένος
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Γλυφάδα
Θέματα: 4
Απαντήσεις: 3.416

Όχι κρις από όσο ξέρω δεν είχε πάει πουθενά νομίζω...

Όχι ότι διαφωνώ επί της ουσίας για το θέμα αστυνομίας με σένα...

ειδικά αν ας πούμε ο νεαρός είναι "συνάδελφος" η γόνος κάποιας "αγιας οικογένειας "με την έξωθεν καλή μαρτυρία...

agnwstos_Xi

# 30 στις 16/9/2020
author
Ανδρας / 75 / Ελεύθερος
Μπαγκλαντές

Παράθεση:
Σχόλιο # 22 από Heptamer

Πάντα αρχίζουμε light .Δηλ μιλάμε όμορφα κι ωραία και με έντονο ύφος.

Μετά  σκληραινουμε τη στάση μας.

Δηλ σεβόμαστε  /ακολουθούμε την ιεραρχία.

Σε περιπτώσεις σαν αυτή που περιγράφει η θεματογράφος δεν υπάρχει  light αντιμετώπιση.

Εκτός κι αν περιμένει να βιαστεί πρώτα για να αποφασίσει να τον καταγγείλει.

Αρέσει στα μέλη DragonFall, 26-29-31

DragonFall

# 31 στις 16/9/2020
author
Ανδρας / 46 / Ελεύθερος
Ποια ιεραρχία; Δεν υπάρχει ιεραρχία σε παραβατικές συμπεριφορές. Αποκλίνουσα παραβατική συμπεριφορά και μάλιστα με απειλή καταγγέλλεται άμεσα
Αρέσει στα μέλη alisida, agnwstos_Xi

agnwstos_Xi

# 32 στις 16/9/2020
author
Ανδρας / 75 / Ελεύθερος
Μπαγκλαντές

Παράθεση:
Σχόλιο # 25 από alisida

Αν πας στην αστυνομία με όλες τις αποδείξεις (μηνύματα,μάρτυρες κλπ) και με αντίγραφο της καταγγελίας στη δίωξη,δεν το παίρνουν καθόλου στο αστείο.

Το παίρνουν πολύ σοβαρά ,είναι υποχρεωμένοι να το κάνουν εάν (όπως σε αυτή την περίπτωση) καταλάβουν ότι κινδυνεύει η σωματική ακεραιότητα της κοπέλας .

Ας μην την αποθαρυνουμε ότι χωρίς δικηγόρο δεν μπορεί να βρει το δίκιο της.

Τον δικηγόρο μπορεί να συμβουλευτεί τηλεφωνικά ,δεν χρειάζεται να πληρώσει παράσταση στο αστ.τμημσ 

Με τόσο λεπτομερείς απαντήσεις για το τι θα κάνει μόλις πάει στο αστυνομικό τμήμα,δεν χρειάζεται πλέον δικηγόρος.

Καλός όμως είναι και ένας μπαμπούλας

(σε περίπτωση που μας τύχουν παλαιάς κοπής αστυνομικοί )

agnwstos_Xi

# 33 στις 16/9/2020
author
Ανδρας / 75 / Ελεύθερος
Μπαγκλαντές

Παράθεση:
Σχόλιο # 26 από Kristina_

Έκβαλε πρώτον την δοκόν εκ του οφθαλμού σου και τότε διαβλέψεις εκβαλείν το κάρφος εκ του οφθαλμού του αδερφού σου...

είχα την ευγένεια να παραλείψω την πρώτη λέξη της φράσης του Χριστού

Kristina_

# 34 στις 16/9/2020
author
Γυναίκα / 55 / Ελεύθερη
Αργεντινή

Παντως στον τυπο ειχε βγει οτι ειχε παει καποια στιγμη στο τμημα με μια φιλη της να καταγγειλει μια αποπειρα βιασμου (η κατι τετοιο), δεν την πηραν καν στα σοβαρα κια την εδιωξαν ...τωρα βεβαια μπορει να ταν απο τις γνωστες φανταστικες ειδησεις αλλα ειχε παιξει πολυ και παντου (καναλια και ιντερνετ)...οποτε μαλλον ισχυει

Παράθεση:
Σχόλιο # 29 από 26-29-31

Όχι κρις από όσο ξέρω δεν είχε πάει πουθενά νομίζω...

Όχι ότι διαφωνώ επί της ουσίας για το θέμα αστυνομίας με σένα...

ειδικά αν ας πούμε ο νεαρός είναι "συνάδελφος" η γόνος κάποιας "αγιας οικογένειας "με την έξωθεν καλή μαρτυρία...

Αρέσει στα μέλη DragonFall, 26-29-31

panagiotismp90

# 35 στις 16/9/2020
author
Ανδρας / 30 / Ελεύθερος
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Παλαιό Φαλήρο
Θέματα: 52
Απαντήσεις: 2.587

οπωσδηποτε ειναι κακοποιηση αυτο εφοσον δεν ηθελες. το καλοκαιρι που λες οτι ειχατε γνωριστει, πως γνωριστηκατε?

Heptamer

# 36 στις 16/9/2020
author
Ανδρας / 41 / Διαζευγμένος
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Φιλοθέη
Θέματα: 36
Απαντήσεις: 14.391

Παράθεση:
Σχόλιο # 25 από Kristina_

Υπερβολική σκέψη / αντίδραση.

Πολύ μυγιαγγιχτοι -   aka  έχουμε πρόχειρους συγκεκριμένους πασπαρτου όρους για οτιδήποτε μας ενοχλεί και που θέλουμε αυτομάτως να ασπάζονται και οι άλλοι - έχουμε γίνει.

Αρέσει στο μέλος Kristina_

Kristina_

# 37 στις 16/9/2020
author
Γυναίκα / 55 / Ελεύθερη
Αργεντινή

Ε καλα βρε δε σας εβαλα και το μαχαιρι στο λαιμο για να πατησετε το τριγωνακι  μην υπενθυμιση της λειτουργιας εκανα 

Και δε θα ασχολιομουν να σχολιασω αν η κακια δεν ειχε αυτη τη φορα ως κυριο στοχο  ενα τρομαγμενο κοριτσι 26χρονων (αφηνω τοοοσα να πεσουν κατω αλλωστε) ...παντως εισακουστηκα...που πα να πει οτι δεν παραβιαστηκαν μονοι οι δικοι μου ( πασπαρτου) οροι 

Παράθεση:
Σχόλιο # 36 από Heptamer

Υπερβολική σκέψη / αντίδραση.

Πολύ μυγιαγγιχτοι -   aka  έχουμε πρόχειρους συγκεκριμένους πασπαρτου όρους για οτιδήποτε μας ενοχλεί και που θέλουμε αυτομάτως να ασπάζονται και οι άλλοι - έχουμε γίνει.

Αρέσει στα μέλη alisida, DragonFall

DragonFall

# 38 στις 16/9/2020
author
Ανδρας / 46 / Ελεύθερος
Αλισιδα οι στατιστικές για την αντιμετώπιση από την αστυνομία είναι αποθαρρυντικες. Επιμένω γιατί ξέρω από πρώτο χέρι πόσο αποθαρρύνεται ο καταγγελλων / ούσα σε τέτοιες περιπτώσεις ειδικά όταν είναι γυναικα. Μακάρι να ήταν όπως λες αλλά η πραγματικοτητα είναι άλλη. Όχι πάντα αλλά και μια περίπτωση να αντιμετωπιστεί έτσι αρκεί για να γίνει το κακό. Επιμένω στην παρουσία δικηγόρου σε κάθε περίπτωση.
Αρέσει στα μέλη agnwstos_Xi, alisida

DragonFall

# 39 στις 16/9/2020
author
Ανδρας / 46 / Ελεύθερος
Λοιπόν αρχικά ναι και η τοπαλουδη είχε απευθυνθεί στο τμήμα όπως και άλλες πολλές περιπτώσεις παρόμοιες καιβλογ της κλειστής κοινωνίας και της κακης κάκιστης μεταχείρισης από τους αστυνομικούς δεν έγινε τίποτα. Για το αρχείο θα πω ότι περίπου το ένα τρίτο και παραπάνω των καταγγελιών για ενδοοικογενειακή βία για παρενόχληση με απειλή ζωής ή μη, έχουν την εξής αντιμετώπιση: ζητούν μάρτυρες, ζητούν εμφανη σημάδια άσκησης βιας., Κάνουν σύσταση στο θύμα και ενώ συντάσσονται τα σχετικά έγγραφα και καταχωρείται το περιστατικό, λένε ότι θα κάνουν σύσταση στον δράστη ενώ δεν το κάνουν πάντα, σε άλλες περιπτώσεις κάνουν μέχρι και χαβαλε. Και επειδή στο γραφείο μου έχουν φτάσει δυστυχώς λίγα περιστατικά σαν αυτά αλλά πολλά από μέσα από την αστυνομία ας μη λέμε ο,τι φανταζόμαστε ότι συμβαίνει . Αυτό που συμβαίνει είναι ότι η αντιμετωπιση απ' την αστυνομία εξαρτάται από το σε ποιον αξιωματικό υπηρεσίας θα πέσεις. Έχω τύχει με φάκελο που αξιωματικος υπηρεσίας εχασκε λέγοντας : κοίτα μάγκας ο τύπος για ενήλικα που καταγγέλθηκε για εκφοβισμό και παρενόχληση σε γυναίκα που την ακολουθούσε και της έκλεινε το δρόμο μέσα στη νύχτα χυδαιολογοντας. Προσοχή λοιπόν
Αρέσει στα μέλη agnwstos_Xi, alisida και σε ακόμα 1 μέλος.

alisida

# 40 στις 16/9/2020
author
Καζακστάν

Ίσως οι στατιστικές να λένε αυτό ,δεν το γνωρίζω ποιο είναι το ποσοστό περιστατικών που εισακουονται.

Όμως από προσωπική εμπειρία λέω ότι μια σοβαρή καταγγελία με αποδειξεις,τυγχάνει και σοβαρής/άμεσης αντιμετώπισης .

Καλό ειναι βέβαια όπως λες επειδή δεν είναι ίδιες όλες οι περιπτώσεις,να προηγηθεί επικοινωνία με δικηγόρο.

Όμως εδώ εγώ βλέπω ένα τρομαγμένο κορίτσι που για να έχει μπει εδώ να θέσει το θέμα της ,δεν έχει προφανώς το θάρρος να μιλήσει στους γονείς της ή σε άλλο συγγενή .

Πόσο μάλλον να βρει δικηγόρο 

Παράθεση:
Σχόλιο # 38 από DragonFall
Αλισιδα οι στατιστικές για την αντιμετώπιση από την αστυνομία είναι αποθαρρυντικες. Επιμένω γιατί ξέρω από πρώτο χέρι πόσο αποθαρρύνεται ο καταγγελλων / ούσα σε τέτοιες περιπτώσεις ειδικά όταν είναι γυναικα. Μακάρι να ήταν όπως λες αλλά η πραγματικοτητα είναι άλλη. Όχι πάντα αλλά και μια περίπτωση να αντιμετωπιστεί έτσι αρκεί για να γίνει το κακό. Επιμένω στην παρουσία δικηγόρου σε κάθε περίπτωση.

Επιλέξτε σελίδα: (1-7)
Σελίδες 1234567
Δεν μπορείτε να απαντήσετε
2145912