Ο εύκολος τρόπος να κάνετε νέες γνωριμίες και σχέσεις!
Με περισσότερα από 535.000 μέλη,
το Sxeseis.gr είναι το μεγαλύτερο ελληνικό site γνωριμιών.
Το Sxeseis.gr συνδυάζει με μοναδικό τρόπο λειτουργίες κοινωνικής δικτύωσης ,σελίδας γνωριμιών, forums και chat rooms δίνοντας στα μέλη του περισσότερες δυνατότητες και ευκαιρίες επικοινωνίας και γνωριμίας, από οποιοδήποτε άλλο μέσο.
Μάθετε περισσότερα για το Sxeseis.gr
Είμαι :
Ενδιαφέρομαι για :
Ημ. Γεννήσης μου :
Κατοικώ :
Νομός :
Περιοχή :
Ουπς! Ξεχάσατε να συμπληρώσετε κάποιες πληροφορίες!
Ουπς! Η ημερομηνία γέννησης δεν είναι σωστή!

Σημεία των καιρών

Επιλέξτε σελίδα: (1-3)
Σελίδες 123

Aggelo

# 41 στις 28/9/2020
author
Ανδρας / 51 / Σε διάσταση
Ν. Ηλείας / Τραγανό
Θέματα: 26
Απαντήσεις: 7.032
'Aρεσαν+: 0%

Μια κοκκινη φουστα φοραγε βλεπεις κατι το περιεργο ? δεν λεει οτι προκαλουσε,γενικα τ

απο το δημοσιευμα δεν βγαζει συμπερασμα γιατι εγινε ολο αυτο...μαλλον υποθεσεις

κανουμε για πιο λογο βαρασε η τρελλα τρεις αλλοδαπους στο Στρασβουργο

Παράθεση:
Σχόλιο # 28 από Paralia48

προφανώς δεν την ήξεραν, αλλά αν μια γυναίκα προκαλεί με το ντύσιμό της τους άντρες, πρέπει να τιμωρηθεί! Σαρία παιδάκι μου! Ξεκάθαρα πράματα! Όχι βιασμός. Ξύλο!

DragonFall

# 42 στις 28/9/2020
author
Ανδρας / 46 / Ελεύθερος
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Αγία Βαρβάρα
Θέματα: 1
Απαντήσεις: 408
Θα της το μεταφέρω . Καλή συνέχεια

Francesca_

# 43 στις 28/9/2020
author
Γυναίκα / 56 / Διαζευγμένη
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Αθήνα
Θέματα: 1
Απαντήσεις: 170

Παράθεση:
Σχόλιο # 37 από agnwstos_Xi

Μιλάμε για τους λόγους που έκλεισε ο κύκλος της Ρωμαϊκής Αυτοκρατορίας ή θα κάνουμε ιδεολογικο-πολιτική συζήτηση ;

...

να γλυτώσω πάλι την προέγκριση...

( οποιος μελετά ιστορία καλό είναι να ... μελετά ιστορία και όχι σχολιασμούς παραπομπών που κάθε ιστορικός έχει δικαίωμα να γράφει στο περιθώριο και σε παραπομπές. Εκτός αν ως ιστορική μελέτη εννοείς την άντληση επιχειρημάτων συγκεκριμένης ρητορικής που είναι η μάστιγα των καιρών μας (ξανά ) και πιο ορμητικά. Όπως λένε...το τερας δεν εξοντώθηκε τότε. Κυοφορείται ξανά. Αυτό και τίποτα περαιτέρω από μένα. )

Επιβεβαιώθηκα,δυστυχώς.Το κουστουμάκι που πας να μου ράψεις σε προειδοποιώ εκ των προτέρων ότι δε θα δοκιμάσω να το φορέσω,λυπάμαι.

Η ιστορική πραγματικότητα έχει καταγραφεί (όχι ως σχολιασμός σε περιθώρια και παραπομπές) και δε θα την αλλάξεις εσύ για να ταιριάζει στο ιδεολογικό σου υπόβαθρο.

Είπαμε, 5η δημοτικού.

εγω θα συμφωνησω με εσενα για την μεταναστευση λαων ως ενας παραγοντας για την καταρρευση της...

αυτο ομως που δεν μελεταται στο 5/6 δημοτικο, ειναι πως ''μεταναστευση'' εκανε και ο πλουτος. 

το Βυζαντιο ηταν ενα φρουριο και με την μεταφορα του πλουτου, εγινε μια νεα Ρωμη...

μεχρι το 16 αιωνα ειτε δυτικη, ειτε ανατολικη, ονομαζοταν ρωμαικη αυτοκρατορια.

το Βυζαντιο, ως ονομα και ως αυτοκρατορια - ανατολικης ρωμαικης, υπαρχει απο τοτε στα ιστορικα  ντοκουμεντα, 16 αιωνα, που βολεψε μια χαρα την τοτε αυτοκρατορισσα Αικατερινη, για να κανει τα πολιτικα της παιχνιδια. 

το βυζαντιο ως αυτοκρατορια και αυτο κατερρευσε, οταν του κλεψανε τον πλουτο οι σταυροφοροι, που, ενω ο παπας τους εστειλε να προστατευουν την αγεια γη, αυτοι εστριψαν λιγο και, αργοτερα - μιλαμε πια για την βενετια, γενουα ως κεντρα συγκεντροσης του καπιταλ... 

δηλαδη, οπου πανε/ειναι τα λευτα, εχει αναπτιξη, εχει και μεταναστευση...

εχει πολυ πλουτο, που πολλαπλασιαζεται...

οταν σταματησει αυτο, να πολλαπλασιαζεται, μεταφερεται αλλου, αφηνοντας πισω του ερειπια 

η ρωμη ηταν μια πολη - φαντασμα, μετα απο ολο της το μεγαλειο...

κατα τη γνωμη μου, η μεταναστευση δεν θα φταιει, αν πεσει η ΕΕ

θα φταιει ο πλουτος, αν η Ευρωπη συμπεριφερεται ως ''αυτοκρατορια''

οι μεταναστες εκμεταλλευονται...

οσο πιο φθηνα εργατικα χερια, τοσο πιο πλουσιοι οι πλουσιοι...

ΥΓ: δεν εχω την απαιτηση, αγνωστε μου Ηρα , πως τα ειπα ολα και πως αυτα και μονο ισχυουν..

ειναι η ματια μου απο οσα εχω ζησει, διαβασει, κρινει απο τα φιλτρα του μυλου μου και καπως συμπερανει.. 

Αρέσει στο μέλος agnwstos_Xi

agnwstos_Xi

# 44 στις 29/9/2020
author
Ανδρας / 75 / Ελεύθερος
Μπαγκλαντές
Θέματα: 2
Απαντήσεις: 250

Παράθεση:
Σχόλιο # 43 από Francesca_

εγω θα συμφωνησω με εσενα για την μεταναστευση λαων ως ενας παραγοντας για την καταρρευση της...

αυτο ομως που δεν μελεταται στο 5/6 δημοτικο, ειναι πως ''μεταναστευση'' εκανε και ο πλουτος. 

το Βυζαντιο ηταν ενα φρουριο και με την μεταφορα του πλουτου, εγινε μια νεα Ρωμη...

το Βυζαντιο, ως ονομα και ως αυτοκρατορια - ανατολικης ρωμαικης, υπαρχει απο τοτε στα ιστορικα  ντοκουμεντα, 16 αιωνα, που βολεψε μια χαρα την τοτε αυτοκρατορισσα Αικατερινη, για να κανει τα πολιτικα της παιχνιδια. 

το βυζαντιο ως αυτοκρατορια και αυτο κατερρευσε, οταν του κλεψανε τον πλουτο οι σταυροφοροι, που, ενω ο παπας τους εστειλε να προστατευουν την αγεια γη, αυτοι εστριψαν λιγο και, αργοτερα - μιλαμε πια για την βενετια, γενουα ως κεντρα συγκεντροσης του καπιταλ... 

οταν σταματησει αυτο, να πολλαπλασιαζεται, μεταφερεται αλλου, αφηνοντας πισω του ερειπια 

ΥΓ: δεν εχω την απαιτηση, αγνωστε μου Ηρα , πως τα ειπα ολα και πως αυτα και μονο ισχυουν..

ειναι η ματια μου απο οσα εχω ζησει, διαβασει, κρινει απο τα φιλτρα του μυλου μου και καπως συμπερανει.. 

σου στέλνω την αγάπη μου

Αρέσει στο μέλος Francesca_

agnwstos_Xi

# 45 στις 29/9/2020
author
Ανδρας / 75 / Ελεύθερος
Μπαγκλαντές
Θέματα: 2
Απαντήσεις: 250

Παράθεση:
Σχόλιο # 43 από Francesca_

εκτός από την αγάπη μου,σου στέλνω 2 προτάσεις για copy-paste στο google.
μπες στο πρώτο λινκ κάθε αναζήτησης :

Πώς έπεσε η Δυτική Ρωμαϊκή αυτοκρατορία.Aίτια της διάλυσης του δυτικού τμήματος της Ρωμαϊκής αυτοκρατορίας  Cognosco Team      (ελπίζω να μη σε κουράσει)

20 Οκτ 2019 - ΤΟ ΤΕΛΟΣ ΤΟΥ ΔΥΤΙΚΟΥ ΡΩΜΑΪΚΟΥ ΚΡΑΤΟΥΣ. ΤΑ ΓΕΡΜΑΝΙΚΑ ΦΥΛΑ. Έξω από τα βόρεια σύνορα της αυτοκρατορίας, τόσο του Δούναβη  ΓΑΡΙΤΑΤΖΗΣ ΧΑΡΑΛΑΜΠΟΣ

(να έχεις μια εικόνα του τι μαθαίναμε στην ιστορία γυμνασίου-λυκείου)

Με ιντριγκάρεις να ανοίξω συζήτηση για τις νομισματικές ενώσεις και τα "καλά" που έφεραν στους λαούς που συμμετείχαν σ'αυτές ή που βρίσκονταν εκτός αυτών.Εκεί θα ταίριαζαν γάντι όσα γράφεις.

'Επιασες και σταυροφορίες  κλπ.10 ζωές δε μας φτάνουν να αναλύουμε και εγώ διανύω τις τελευταίες μου βδομάδες στο sxeseis.gr. 'Eχω να κλείσω άλλες εκκρεμότητες.

Αρέσει στο μέλος Francesca_

Enikos

# 46 στις 29/9/2020
author
Ανδρας / 76 / Χήρος
Βοσνία - Ερζεγοβίνη
Θέματα: 21
Απαντήσεις: 21.966

Να και μια συζητηση, που δεν γινεται προς επιδειξιν και εντυπωσιαζμον...

...η προς αμφισβητησιν ολης της συζητησης και ολων των θεσεων...

Επιλέξτε σελίδα: (1-3)
Σελίδες 123
Δεν μπορείτε να απαντήσετε
lastpost