Ο εύκολος τρόπος να κάνετε νέες γνωριμίες και σχέσεις!
Με περισσότερα από 535.000 μέλη,
το Sxeseis.gr είναι το μεγαλύτερο ελληνικό site γνωριμιών.
Το Sxeseis.gr συνδυάζει με μοναδικό τρόπο λειτουργίες κοινωνικής δικτύωσης ,σελίδας γνωριμιών, forums και chat rooms δίνοντας στα μέλη του περισσότερες δυνατότητες και ευκαιρίες επικοινωνίας και γνωριμίας, από οποιοδήποτε άλλο μέσο.
Μάθετε περισσότερα για το Sxeseis.gr
Είμαι :
Ενδιαφέρομαι για :
Ημ. Γεννήσης μου :
Κατοικώ :
Νομός :
Περιοχή :
Ουπς! Ξεχάσατε να συμπληρώσετε κάποιες πληροφορίες!
Ουπς! Η ημερομηνία γέννησης δεν είναι σωστή!

Βοήθεια και συμβουλές

Σελίδα : 1

Hlias90

# 1 στις 13/10/2020
author
Ανδρας / 27 / Ελεύθερος
Ν. Κερκύρας / Κέρκυρα
Θέματα: 1
Απαντήσεις: 4
'Aρεσαν+: 0%

Βοήθεια και συμβουλές

Χαίρεται

Πάρα πολύ καλό το site και αρκετά διαφωτιστικό μπορώ να πω...Θα ήθελα κάποιες συμβουλές η απόψεις σε ένα θέμα που προέκυψε και σε εμένα... Είχα μια σχέση 4μιση χρόνων σχεδόν μεγαλώσαμε μαζί περάσαμε πολλά και αγαπηθηκαμε και θεωρώ ότι σίγουρα ακόμα υπάρχει αγάπη..Έχουμε χωρίσει σχεδόν 2 χρόνια αλλά πάντα ο άλλος ήξερε πράγματα για τον άλλον αν προχώρησε κλπ είτε από σοσιαλ η από φίλους.. Έχω προχωρήσει αρκετές φορές από τότε με αρκετές κοπέλες αλλά ποτέ δεν ήταν όπως τότε... Πιεσα τον εαυτό μου και θεωρώ ότι ειμαι σε καλό δρόμο είχα σταματήσει να ασχολούμαι με το τι κάνει η πρωην μ εδώ και αρκετό καιρό... Όμως έχει αρχίσει και με παίρνει τηλέφωνα τις νύχτες αργά (ειναι χωρισμένη) και μ λέει ότι θέλει να ακούσει κάποιον που ξέρει ότι δεν θα την κρίνει και ότι θα είναι εκεί... ¶ρχισε να μ λέει για κάποιον π ήταν μαζί κλπ και θεωρώ ότι με πείραξε γτ δεν με σεβάστηκε γτ με σύγκρινε χωρίς να υπάρχει λόγος μετά από τόσο καιρό να κάνει κάτι τέτοιο. Έκανα αυτά με αυτόν κλπ.. Με πείραξε αλλά όχι σε βαθμό π θα με πείραζε πιο παλιά... Κάθε φορά που παίρνει δεν καταλαβαίνω γτ παίρνει και δεν μ εξηγεί μ λέει συνέχεια γτ το σηκώνεις...? Με ρωτάει διαφορα με ποια πήγα αν ήταν ωραία κλπ και πάντα θα μ πει παίρνω γτ με καταλαβαίνεις... Δεν ξέρω τι να κάνω ειλικρινά... Θέλω να ξέρω αν νιώθει κάτι για εμένα προφανώς παραπάνω από φιλικό αλλά δεν ξέρω αν θα γύριζα ποτέ... Απλά θέλω να ξέρω και αν ρωτήσω κάτι τέτοιο απάντηση δεν θα πάρω... 

alisida

# 2 στις 13/10/2020
author
Γυναίκα / 50 / Διαζευγμένη
Καζακστάν
Θέματα: 35
Απαντήσεις: 8.155

Ούτε εκείνη ξερει.

Σε νοιώθει δικό της άνθρωπο στον οποίο μπορεί να εκφραστεί ελεύθερα χωρίς να την παρεξηγησεις αφού έχετε χωρισει.

Δενεποφθαλμιά την θέση της εκάστοτε κοπέλας σου γιατί ξέρει πως δεν θα έχει ξανά προοπτική μαζί σου 

,αλλά δε θα τη χαλάσει την κατάλληλη στιγμή και λίγο σεξακι από το παλιό το δοκιμασμένο

(γιατί βρε παιδι μου όλο μκσ κυκλοφορούν σε τέτοιους πέφτει ,έτσι δε σου λέει ??) 

Δεν ξέρω πώς λέγεται αυτό που αισθάνεται για εσένα ,μια φορά φιλικο δεν είναι

Αρέσει στα μέλη agrotis53, archagellos και σε ακόμα 1 μέλος.
I am Not a psychotherapist :)

Heptamer

# 3 στις 13/10/2020
author
Ανδρας / 41 / Διαζευγμένος
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Φιλοθέη
Θέματα: 36
Απαντήσεις: 14.516

Δυσκολεύεται  ακόμα να σε ξεπεράσει

ή

θέλει κάπου να πει τον πονο της και να ξορκίσει τη μοναξιά της και εσυ ως δοκιμασμενος πρωην, είσαι ο πλεον καταλληλότερος... φιλεναδος.

ή

δεν έχει βρει ακόμη την καλυτερη διάδοχη  κατάσταση μετά από σένα και παλινδρομεί. 
Όταν τη βρει, θα παψουν λογικά και τα τηλέφωνα. 

Μην ξαναζεστανεις τη σχέση σας. Η δυναμική της εξαντλήθηκε -  για αυτό και χωρισατε άλλωστε. 

Αν η επικοινωνία σας σε δυσκολευει να προχωρησεις, τερμάτισε την άμεσα και αμετάκλητα, βοηθώντας και τους δυο σας να τραβήξετε μπροστά. Θα πληγωθει, μα θα καταλάβει πως είναι ο μόνος τρόπος. 

Αρέσει στα μέλη agrotis53, archagellos και σε ακόμα 2 μέλη.

5krikoi1talir0

# 4 στις 13/10/2020
author
Ανδρας / 70 / Διαζευγμένος
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Αθήνα
Θέματα: 6
Απαντήσεις: 272

Ηλία ένας τρόπος υπάρχει να δεις αν σου ξυπνάει όμορφα πράγματα η παρουσία της ακόμη. Οταν ξανα επικοινωνήσει πεστης να έρθει από το σπίτι σου να τα 'πείτε' . Μετά θα ξέρεις αν θες να γυρίσεις ή να φύγεις μακρυά. Στις πιο πολλές φορές μετα τη δοκιμή αυτή θα φύγεις μακρυά γιατί μεσολαβούν αρνητικά σημεία του παρελθόντος.Το πιο πιθανόν είναι σεξουαλικά να είσαι το καλύτερο που της συνέβει και αφού έχει δοκιμαστεί 'σκληρα' στη ζωή κατάλαβε ΄τι έχασε. Καλή επιτυχία.

Αρέσει στο μέλος Paralia48

Kristina_

# 5 στις 13/10/2020
author
Γυναίκα / 55 / Ελεύθερη
Αλλη χώρα
Θέματα: 0
Απαντήσεις: 1.011

Θα συμφωνησω...καλεσε την να τα πειτε απο κοντα,...μπορει μολις βρεθειτε στον ιδιο χωρο να ξενερωσετε αμεσως και οι δυο...αν οχι...πραττεις οπως αισθανθεις

Παράθεση:
Σχόλιο # 4 από 5krikoi1talir0

Ηλία ένας τρόπος υπάρχει να δεις αν σου ξυπνάει όμορφα πράγματα η παρουσία της ακόμη. Οταν ξανα επικοινωνήσει πεστης να έρθει από το σπίτι σου να τα 'πείτε' . Μετά θα ξέρεις αν θες να γυρίσεις ή να φύγεις μακρυά. Στις πιο πολλές φορές μετα τη δοκιμή αυτή θα φύγεις μακρυά γιατί μεσολαβούν αρνητικά σημεία του παρελθόντος.Το πιο πιθανόν είναι σεξουαλικά να είσαι το καλύτερο που της συνέβει και αφού έχει δοκιμαστεί 'σκληρα' στη ζωή κατάλαβε ΄τι έχασε. Καλή επιτυχία.

Αρέσει στο μέλος 5krikoi1talir0

Hlias90

# 6 στις 13/10/2020
author
Ανδρας / 27 / Ελεύθερος
Ν. Κερκύρας / Κέρκυρα
Σας ευχαριστώ όλους... Δεν νομίζω ότι μετά από όλα όσα πέρασα θα έριχνα τα μούτρα μου να της ζητήσω να την δω από κοντά μου είναι άβολο εγώ προσωπικά δεν την νοιώθω τόσο πολύ δικό μ άνθρωπο.. Για αυτό και όταν με παίρνει τηλ δεν μιλάω καθόλου σχεδόν απλά ακούω..

wish_

# 7 στις 13/10/2020
author
Γυναίκα / 35 / Ελεύθερη
Ν. Θεσσαλονίκης / Θεσσαλονίκη
Θέματα: 4
Απαντήσεις: 3.026

Αφού ξέρεις τι θέλεις και είπες κάτι σημαντικό οτι δεν την νιώθεις άνθρωπο σου,τότε δεν χρειάζεται να γίνεσαι ψυχολόγος. Εχει και φίλες γι΄αυτό.

απλά μην το ξανασηκώσεις ή πες της με ωραίο τρόπο οτι καλύτερα να μην ξαναεπικοινωνησει μαζί σου γιατί δεν νιώθεις άνετα αλλά δεν υπαρχει και λόγος ν΄ακους αυτά που ακούς,δεν είστε φίλοι ούτε θα είστε ποτέ.

Παράθεση:
Σχόλιο # 6 από Hlias90
Σας ευχαριστώ όλους... Δεν νομίζω ότι μετά από όλα όσα πέρασα θα έριχνα τα μούτρα μου να της ζητήσω να την δω από κοντά μου είναι άβολο εγώ προσωπικά δεν την νοιώθω τόσο πολύ δικό μ άνθρωπο.. Για αυτό και όταν με παίρνει τηλ δεν μιλάω καθόλου σχεδόν απλά ακούω..

Spiros--

# 8 στις 13/10/2020
author
Ανδρας / 50 / Ελεύθερος
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Νέα Χαλκηδόνα
Θέματα: 4
Απαντήσεις: 656

Είστε πρώην ζευγάρι ...

... και αυτή σας η ιδιότητα θα κάθετε πάνω από την προηγούμενη φιλία που είχατε, τουλάχιστον τα πρώτα χρόνια και όσο δεν το ξεκαθαρίζετε οριστικά (όσο βέβαια κάτι τέτοιο μπορεί να είναι οριστικό).

Σαφώς αυτό το ξέρει και η ίδια!

Όσο λοιπόν η τωρινή σας σχέση δεν είναι απολύτως ξεκάθαρη, το να σου λέει τι έκανε με τον/τούς πρώην της, θεωρώ πως είναι ένα δικό της "κολπάκι" για να σε μετρήσει ως προς το που βρίσκεσαι σχετικά με την ίδια και αυτό που κάποτε είχατε. 

Αν ζηλέψεις, δεν σου έχει τελειώσει και ίσως επιδιώκει επανασύνδεση ή απλά και μόνο επιβεβαίωση.

Αν δεν ζηλέψεις, σου έχει τελειώσει και θα πρέπει να κοιτάξει αλλού, χωρίς να ρίξει όμως την αξιοπρέπειά της λόγω της σίγουρης απόρριψης.

Το το ότι σε πήρε τηλέφωνο γιατί το σηκώνεις, είναι απλά ένα πολύ σύντομο ανέκδοτο ...

Σε πήρε τηλέφωνο για συγκεκριμένους λόγους, που μόνο αυτή γνωρίζει και εσύ/εμείς, μόνο να υποθέσουμε μπορούμε.

Σε πήρε τηλέφωνο για συγκεκριμένους λόγους, που μόνο αυτή γνωρίζει και εσύ/εμείς, μόνο να υποθέσουμε μπορούμε.

Αρέσει στα μέλη alisida, 5krikoi1talir0

5krikoi1talir0

# 9 στις 13/10/2020
author

Ηλια μη μας δουλεύεις και βασικά μην δουλεύεις τον εαυτό σου. Αν δεν ένιωθες κάτι μπορείς να κάνεις μπλοκ σε όλες τις συσκευές και εφαρμογές αν δεν θές να σε ενοχλεί. Κοιτάξου στο καθρέπτη και ίσως δεις περισσότερα από όσα λες. Ασε τι λες σε μας.

Αρέσει στα μέλη agrotis53, alisida

archagellos

# 10 στις 13/10/2020
author
Ανδρας / 54 / Διαζευγμένος
Απαντήσεις: 3.331

man ,

παλεψε με εσενα και σταματα και τα τηλ και ολα για να πας εμπρος .

Η κοπελια ...δεν θελει τιποτα απο εσενα ...και μαλιστα το μονο που κανει ειναι να "φτιαχνει" λιγο την χαμηλη της αυτοπεποίθηση και τιποτα παραπανω .

Ειναι κλασσικο γυναικιο σκεπτικο ...ποιον να παρω  ετσι ωστε να ανεβω λιγο ?...ααα...τον λαπα ...που μαλλον νιωθει κατι για εμενα ακομα ...και γουσταρω να τον κανω να νιωθει ασχημα ...μια που και εγω νιωθω ασχημα ...

Στο λεει ετσι και αλλιως και η ιδια...¨Γιατι σηκωνεις το τηλ ...¨...¨Θα παρω καποιον που δεν θα με κρινει ...¨...

Μολις βρει καινουργιον σε λιγο ...θα σε ξεχασει και οχι μονο αυτο ...αλλα εαν κανεις κανενα αστειο και παρεις εσυ τηλ για καποιον λογο ...θα σε στολισει κανονικα ...

Γι αυτο man ...στειλτη στο διαολο για να ησυχασεις .

Keep Walking

Αρέσει στα μέλη Hlias90, alisida

alisida

# 11 στις 13/10/2020
author
Γυναίκα / 50 / Διαζευγμένη
Καζακστάν
Θέματα: 35
Απαντήσεις: 8.155

Δικός μου είσαι εσύ 

Παράθεση:
Σχόλιο # 9 από 5krikoi1talir0

μπορείς να κάνεις μπλοκ σε όλες τις συσκευές και εφαρμογές αν δεν θές να σε ενοχλεί. 

Αρέσει στα μέλη Kristiana81, 5krikoi1talir0

Hlias90

# 12 στις 13/10/2020
author
Ανδρας / 27 / Ελεύθερος
Ν. Κερκύρας / Κέρκυρα
Δεν την θεωρώ δικό μ άνθρωπο γτ άλλαξε πολύ σε θέμα συμπεριφοράς μου έλεγε πράγματα τις προάλλες για κάποιον άλλον που ντρέπομαι να τα αναφέρω...Δεν το θεωρώ δίκαιο δεν το έκανα ποτέ και δεν θα το έκανα ποτέ... Φέρνεις τον άλλον σε πολύ δυσκολη θέση γτ ζησατε μαζί αρκετά χρόνια και όχι 1 μήνα η 2... Τσίμπησα? Ναι σπάστηκα ζήλεψα?Ναι αλλά την επόμενη μέρα δεν το σκέφτηκα καν.. Δεν γίνεται να μην νοιώθω αγάπη αλλά δεν είμαι και χαζός την άκουσα 2 φορές δεν υπήρξε κάποια ουσία στο κάθε τηλέφωνο της...

Enikos

# 13 στις 13/10/2020
author
Ανδρας / 76 / Χήρος
Βοσνία - Ερζεγοβίνη
Θέματα: 21
Απαντήσεις: 22.182

Χωρισαμε αλλα, αλλα παντα ξεραμε τι εκανε ο αλλος στην προσωπικη του ζωη...

Γιατι?...

Πειτε μου μια αποψη και εσεις...(για το πως σκεφτεται μια αγνωστη σας, γιατι εγω δεν ξερω, μετα 4 χρονια σχεσης)...

Αποψεις ειναι αυτες τωρα?...ωχου!...

Εγω τα μουτρα μου δεν τα ριχνω...

Εμας τι μας ζαλιζεις Ορεστη?...

Αρέσει στα μέλη agrotis53, 5krikoi1talir0

panagiotismp90

# 14 στις 14/10/2020
author
Ανδρας / 30 / Ελεύθερος
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Παλαιό Φαλήρο
Θέματα: 53
Απαντήσεις: 2.623

Ξερεις τι θελει η τυπισσα για να στρωσει...κατι που αρχιζει απο που και τελειωνει σε τσα.

5krikoi1talir0

# 15 στις 14/10/2020
author

Να μην υπάρχει παρεξηγηση, δεν κάνω τέτοια εγω. Μονο προτείνω μέσα στα όρια των δικαιωμάτων του 'πελατη'

Παράθεση:
Σχόλιο # 11 από alisida

Δικός μου είσαι εσύ 

nikoslambr

# 16 στις 14/10/2020
author
Ανδρας / 48 / Διαζευγμένος
Ν. Θεσσαλονίκης / Θεσσαλονίκη
Απαντήσεις: 227

Ηλια για οποιο λογο και να παιρνει ουσιαστικα λειτουργει σαν βαρος που σε τραβα πισω.

ή εχε την μονο για κουβεντα και οτι προκυψει αν πραγματικα δεν εχεις προβλημα ή αν σε απασχολει εστω και λιγο μεσα σου τοτε κοψε. Μην ξοδευεσαι φιλε μετα απο τοσο καιρο.

Hlias90

# 17 στις 14/10/2020
author
Ανδρας / 27 / Ελεύθερος
Ν. Κερκύρας / Κέρκυρα
Καταλαβαίνω τι λέτε χθες πάλι τα ίδια ενώ δεν το σήκωνα με επερνε συνέχεια όλο το βράδυ μέχρι π μ ήρθε ένα μήνυμα και μιλαγε για από χαιρετισμό... Το σήκωσα να δω τι ήταν αυτό π εννοούσε... Ότι θέλει να πάει εξωτερικό και ήθελε να το μοιραστεί και να πάρει την γνώμη μου... Η οποία ήταν να κάνει ότι θέλει και ότι την κάνει χαρούμενη... Ήμουν ψυχρός πάλι ρωτούσα γτ ακόμα το συνεχίζει... Η απάντηση ακαταλαβιστικη... Σε κάποια φάση όμως μου είπε ότι δεν θες να ακούσεις πράγματα που νοιώθω και τι σε νοιάζει αφού έχεις προχωρήσει... Δεν έδωσε τπτ παραπάνω μόνο αυτό...Μιλάει με αινίγματα δεν λέει κάτι χύμα...
Σελίδα : 1
Δεν μπορείτε να απαντήσετε