Ο εύκολος τρόπος να κάνετε νέες γνωριμίες και σχέσεις!
Με περισσότερα από 535.000 μέλη,
το Sxeseis.gr είναι το μεγαλύτερο ελληνικό site γνωριμιών.
Το Sxeseis.gr συνδυάζει με μοναδικό τρόπο λειτουργίες κοινωνικής δικτύωσης ,σελίδας γνωριμιών, forums και chat rooms δίνοντας στα μέλη του περισσότερες δυνατότητες και ευκαιρίες επικοινωνίας και γνωριμίας, από οποιοδήποτε άλλο μέσο.
Μάθετε περισσότερα για το Sxeseis.gr
Είμαι :
Ενδιαφέρομαι για :
Ημ. Γεννήσης μου :
Κατοικώ :
Νομός :
Περιοχή :
Ουπς! Ξεχάσατε να συμπληρώσετε κάποιες πληροφορίες!
Ουπς! Η ημερομηνία γέννησης δεν είναι σωστή!

Τοξικά συναισθήματα

Επιλέξτε σελίδα: (1-3)
Σελίδες 123

hornet19

# 41 στις 19/10/2020
author
Ανδρας / 52 / Ελεύθερος
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Αθήνα
Θέματα: 0
Απαντήσεις: 787
'Aρεσαν+: 0%

Παράθεση:
Σχόλιο # 32 από MARA_mara

γλυκια μου κανεις τεραστιο λαθος αν νομιζεις οτι ειναι κολλητικη η τοξικοτητα σαν συνηθισμενη συμπεριφορα ενος ανθρωπου  μη γραφεις οτι ειναι κολλητικη ειναι προκλητικο αυτο που γραφεις, και φυσικα δεν τιθεται θεμα θυματοποιησης με το να παραδεχεται ενας ανθρωπος που την εζησε στο πετσι του απο εναν αλλο ανθρωπο , ειναι για να βοηθησει καποιους ανθρωπους ...ελεος ολοι να εχουμε γνωμη συμφωνω αλλα να σκεφτομαστε και τι γραφουμε...

Το αν είναι κολλητική ή όχι η τοξικότητα έχει να κάνει με τον άνθρωπο και κατά πόσο είναι γνήσιος και αυθεντικός. Ήτοι, δεν ετεροκαθορίζεται και δεν μιμείται τον άλλο.

axileas-1

# 42 στις 31/10/2020
author
Ανδρας / 40 / Ελεύθερος
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Αθήνα
Θέματα: 0
Απαντήσεις: 34
'Aρεσαν+: 0%

Δεν χρειάζεται να κρατάμε τα "τοξικα" συναισθήματα μέσα μας. Τα ξορκιζουμε με θετικά

Παράθεση:   Πολύ πιθανόν το είπε ,μιά καί τό ενδιαφέρον της  ηταν έντονο, να σε προβληματίσει και εντυπωσιάσει  ,ως τελευταία προσπαθεια επανασυνδεσης !!!
Σχόλιο # 1 από 5krikoi1talir0

Τοξικά συναισθήματα

Θα σας πω μια μικρή προσωπικη ιστορία για να καταλαβετε τι εννοώ με το τίτλο.

Ειχα μια σύντομη περιπέτεια με μια μεγαλύτερη μου. Μολις ζήτησα να χωρίσουμε γιατι δεν μου έβγαινε να το συνεχίσουμε, μετά από μια βδομάδα μου έστελνε μηνύματα αλλά όχι του στυλ του κλαψιάρικου να τα βρούμε. Είχαν μια αξιοπρέπεια και ένα σεβασμό.

Καλημέρα, καληνύχτα και τα λοιπά.

Κάποια στιγμή τη ρώτησα γιατί συνεχίζεις να μου στέλνεις μηνύματα ενώ σου φέρθηκα 'σκάρτα' ?

Η απάντηση ήταν :

Δεν χρειάζεται να κρατάμε τα "τοξικα" συναισθήματα μέσα μας. Τα ξορκιζουμε με θετικά.

Με έβαλε σε σκέψεις αυτό. Ισως να είχε δίκιο, δεν ξέρω. εσείς τι λέτε?

Ισως αν το κάναμε όλοι αυτό οι χωρισμένες καταστάσεις να μην ήταν τόσο οδυνηρές με τσακωμούς και εντάσεις

Επιλέξτε σελίδα: (1-3)
Σελίδες 123
Δεν μπορείτε να απαντήσετε