Ο εύκολος τρόπος να κάνετε νέες γνωριμίες και σχέσεις!
Με περισσότερα από 535.000 μέλη,
το Sxeseis.gr είναι το μεγαλύτερο ελληνικό site γνωριμιών.
Το Sxeseis.gr συνδυάζει με μοναδικό τρόπο λειτουργίες κοινωνικής δικτύωσης ,σελίδας γνωριμιών, forums και chat rooms δίνοντας στα μέλη του περισσότερες δυνατότητες και ευκαιρίες επικοινωνίας και γνωριμίας, από οποιοδήποτε άλλο μέσο.
Μάθετε περισσότερα για το Sxeseis.gr
Είμαι :
Ενδιαφέρομαι για :
Ημ. Γεννήσης μου :
Κατοικώ :
Νομός :
Περιοχή :
Ουπς! Ξεχάσατε να συμπληρώσετε κάποιες πληροφορίες!
Ουπς! Η ημερομηνία γέννησης δεν είναι σωστή!

Ερωτικό Παρελθόν

Επιλέξτε σελίδα: (1-5)
Σελίδες 12345

__mikeman

# 1 την Παρασκευή στις 15:52
author
Ανδρας / 38 / Ελεύθερος
Σουηδία
Θέματα: 13
Απαντήσεις: 2.122
'Aρεσαν+: 0%

Ερωτικό Παρελθόν

Λοιπον...εδώ και 2 βδομάδες βγάινω με μια Ιταλίδα που γνώρισα στη Στοκχόλμη, πολύ ομορφο κορίτσι(32 χρονών), πολύ εξυπνη, ταιριάζουμε στον κρέβατον, ολα μια χαρα, κτλ κτλ.

Κάποια στιγμή που μιλάγαμε για το ποιο ειναι το πιο extreme πράγμα που έχει κάνει ο καθένας στο κρεβάτι του, μου είπε οτι όταν ήταν πιο μικρή(εκει στα 22-23 δηλαδή) είχε κάνει ομαδικό σεξ, και αρκετές φορές είχε κάνει τρίο με τον φίλο της και έναν συνάδελφο του.

Με την κοπέλα έτσι κι αλλίως ακόμα δεν τρέχει κάτι σοβαρό, ειναι πολύ νωρίς ακόμα. Εκεί λοιπόν που μιλάγαμε με μια φίλη μου Ελληνίδα(καθαρά φίλη δηλαδή) της είπα ότι, χωρίς να κρίνω, και θεωρητικά μιλώντας πάντα(αφού μέχρι τώρα δεν έχει τεθεί απο κανέναν θέμα για σχέση) δεν θα μπορούσα να την δω σοβαρά την κοπέλα αφού έχει κάνει τέτοια. Τα παίρνει λοιπόν η φίλη μου στο κρανίο και μου αρχίζει το εξάψαλμο, και "ολοι οι άνδρες έτσι σκέφτεστε" και "τι να κάνουμε να πάμε μονο με 3" και "τι περιμένετε να βρείτε σε αυτην την ηλικία" και τα λοιπα και τα λοιπα.  

Εγώ βασικά δεν έχω πρόβλημα και με...150 να είχε πάει που λέω ο λόγος, αλλά αυτά τα ομαδικά και με 2 άντρες ταυτόχρονα δεν παραείναι τραβηγμένα ρε σεις...απο την άλλη μπορεί και να ζηλεύω γιατί όταν αυτή το γλένταγε εγώ ήμουν με κατάθλιψη μπροστά στο PC

Τεσπα, οπως είπα και πριν το θέμα είναι καθαρά θεωρητικό(και σιγά το κελεπούρι που είμαι ο ίδιος δηλαδή, ασε που αν ήθελε κάτι σοβαρά η ίδια το πιθανό είναι να μην μου τα έλεγε με τόση ευκολία), και με την κοπέλα μια χαρα παρέα κάνουμε, απλά είμαι περίεργος να ακούσω γνώμες κυρίως απο άντρες...θα βλέπατε ποτέ στα σοβαρά μια γυναίκα με τέτοιο παρελθόν? Και οι κυρίες τι έχουν να πουν?

alisida

# 2 την Παρασκευή στις 15:56
author
Γυναίκα / 50 / Διαζευγμένη
Καζακστάν
Θέματα: 35
Απαντήσεις: 7.975

Βρε Μάικ,τα είπαμε και στον Αλέξανδρο στο δικό του θέμα 

...Το παρελθόν είναι παρελθόν ,η κοπέλα δε γεννήθηκε τώρα ,ειχε ζωή πριν από εσένα..

.Ο,τι θέλουμε κάναμε πριν ,αρκεί να τα αφήσουμε όλα πίσω και να μην τα κουβαλάμε στις νέες σχέσεις μας.

Αρέσει στα μέλη Persefoni__, squirrel-b1968
I am Not a psychotherapist :)

__mikeman

# 3 την Παρασκευή στις 15:59
author
Ανδρας / 38 / Ελεύθερος
Σουηδία

Παράθεση:
Σχόλιο # 2 από alisida

Βρε Μάικ,τα είπαμε και στον Αλέξανδρο στο δικό του θέμα 

...Το παρελθόν είναι παρελθόν ,η κοπέλα δε γεννήθηκε τώρα ,ειχε ζωή πριν από εσένα..

.Ο,τι θέλουμε κάναμε πριν ,αρκεί να τα αφήσουμε όλα πίσω και να μην τα κουβαλάμε στις νέες σχέσεις μας.

Βρε συ απόλυτα δεκτόν, εγώ δεν κρίνω κανέναν.

Από την άλλη δικαίωμα νομίζω είναι του καθενός να έχει κάποια κριτήρια, και αν το κριτήριο κάποιου είναι η κοπέλα του να μην έχει...παρτουζιαστεί, δεν νομίζω να είναι και τοοοσο παραλογο.

Οπως ειπα πάλι πάντως, το θέμα ειναι κυρίως θεωρητικού/εγκυκλοπαιδικού ενδιαφέροντος, η κοπέλα δεν είναι...κοπέλα μου, καθώς θέμα για σχέση-σχέση δεν έχει τεθεί απο κανέναν. Απλά είμαι περίεργος να ακούσω γνώμες.

Αρέσει στο μέλος 5krikoi1talir0

alisida

# 4 την Παρασκευή στις 16:06
author
Καζακστάν

Απόλυτα δεκτό επίσης και αυτό που λες εσύ ,ότι είναι δικαίωμα σου να μη θες η κοπέλα σου να έχει κάνει όσα έκανε 

...Όμως...

Σε αυτή την περίπτωση,που έχεις σε χαμηλή εκτίμηση την κοπέλα για τα όσα έκανε (δικαίωμα σου ,δεν αντιλέγω) 

Τότε το σωστό θα ήταν να την αποκλείσεις γενικά από το περιβάλλον σου ,

το ερωτικό,το φιλικό,το οποιοδήποτε 

...Είναι λίγο ακομψο (δεν θα πω ανέντιμο) να κάνουμε την οποιαδήποτε παρέα με κάποιον που δεν εκτιμούμε και δεν σεβόμαστε ως άνθρωπο με τις όποιες επιλογές έχει κάνει στη ζωή του...

Να είμαστε δίπλα του και να σκεφτόμαστε αρνητικά για εκείνον/η.

Το έχεις συζητήσει μαζί της?γνωρίζει τις σκέψεις σου?

Δεν μας λες και κάτι από τα υπόλοιπα στοιχεία του χαρακτήρα της ,αν δηλ ταιριάζετε και σε τι

__mikeman

# 5 την Παρασκευή στις 16:10
author
Ανδρας / 38 / Ελεύθερος
Σουηδία

Παρεξηγείς λίγο αυτό που λέω.

Δεν είπα καθόλου οτι έπεσε η εκτίμηση μου γι'αυτην.

Απλά ότι είναι λίγο απίθανο να την έβλεπα για σχέση ξέροντας ότι έχει κάνει τοσο "εξαλλη" ζωή.

Πολύ πιθανό και η ίδια να μην με βλέπει για σχέση ξεροντας ότι έχω κάνει τοσο...ξενέρωτη ζωή.

Αυτό δε σημαίνει ότι δεν υπάρχει εκτίμηση απο τον έναν προς τον άλλον.

Κατα τ'αλλα, οπως είπα περνάμε πολύ καλά μαζί, είναι πολύ γλυκό κορίτσι, την πρώτη φορά που βγήκαμε τα πίναμε και μιλάγαμε για 5 ώρες χωρίς να βαρεθούμε, την ενδιαφέρει πολύ η δουλειά που κάνω και με ρωτάει συνέχεια(αυτή δουλεύει μαρκετινγκ), είναι πολύ αθλητική και με έχει βάλει και μένα λίγο στο "πρόγραμμα", κτλ κτλ.

---

Πάντως οπως είπα το θέμα είναι γενικού ενδιαφέροντος : Ειμαι περίεργος να ακούσω γνώμες. Μην το περιορίσουμε στη δική μου "σχέση". Το θέμα δεν το έβαλα για να ρωτήσω "τι να κάνω".

alisida

# 6 την Παρασκευή στις 16:16
author
Καζακστάν

Ωραία,να μην το περιορίσω ...

Η γνώμη μου είναι ότι κάποια στιγμή καλό θα ήταν να συζητήσετε αυτά που σκέφτεστε ο ένας για τον άλλο

.Αν γνωρίζει εκείνη τι σκέφτεσαι

κι εσύ τι σκέφτεται και παρόλα αυτά επιλέξετε να συνεχίσετε την παρέα σας μέχρις ότου δεν θα θέλετε πλέον,τότε όλα μια χαρά .

.(Αφού γενικώς συζητάτε ,κάποια στιγμή ας ανοιχτειτε να μιλήσετε και για βαθύτερες σκέψεις.Εκει φαίνεται η πραγματική επικοινωνία και το αν μπορείτε να γίνετε ζευγάρι )

5krikoi1talir0

# 7 την Παρασκευή στις 17:02
author
Ανδρας / 40 / Ελεύθερος
Ν. Αττικής (Ανατολική) / Ανοιξη
Θέματα: 6
Απαντήσεις: 220

Ηταν όλοι Ιταλοι ή εκανε διεθνη καρριέρα? Το έκανε για τη πλάκα της ή μπρος στο φακό? Και τριτο και σοβαρό ερώτημα, αν δεν στο έλεγε δεν θα ήξερες τίποτα. Τι περιμενες να σου πεις στην ερωτηση σου. Μπορει αν δοκιμασεις και εσυ ομαδικη μαζι της να αλλαξεις αποψη για το είδος αυτο.

Enikos

# 8 την Παρασκευή στις 17:02
author
Ανδρας / 76 / Χήρος
Βοσνία - Ερζεγοβίνη
Θέματα: 21
Απαντήσεις: 21.950
Καλα, περι ορεξεως, δικταμο...

Στην περιπτωση που εσυ, ειχες κανει τα αροπλανικα σου με καμια εξι εφτα νοματεοι...

Το ιδιο περιεργος θα ησουν, να μαθεις τι εκανε εκεινη?...

elpida200

# 9 την Παρασκευή στις 17:02
author
Γυναίκα / 44 / Σε διάσταση
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Κηφισιά
Θέματα: 0
Απαντήσεις: 1

Από τη στιγμή που λες ότι δεν θα σε πείραζε να είχε πάει και με 150! γιατί να σε πειράζει που με κάποιους από τους 150 πήγε ταυτόχρονα;;

Αρέσει στα μέλη Persefoni__, Paralia48 και σε ακόμα 1 μέλος.

__mikeman

# 10 την Παρασκευή στις 17:10
author
Ανδρας / 38 / Ελεύθερος
Σουηδία

Παράθεση:
Σχόλιο # 8 από Enikos
Καλα, περι ορεξεως, δικταμο...

Στην περιπτωση που εσυ, ειχες κανει τα αροπλανικα σου με καμια εξι εφτα νοματεοι...

Το ιδιο περιεργος θα ησουν, να μαθεις τι εκανε εκεινη?...

To ανέφερα ήδη ότι είναι πολύ πιθανόν να "ζηλεύω" και να νιώθω κάπως μειονεκτικά γιατί όταν αυτή έκανε την πλάκα της, εγώ έτρεχα στους ψυχιάτρους.

(Παριπιμπτόντως το ξέρει η κοπέλα ότι παλεύω με κατάθλιψη και ότι παίρνω φάρμακα ακόμα και τώρα).

Κι αυτή μια ανισσοροπία σε μια σχέση πολύ σοβαρή δεν είναι?

Το πιο "extreme" που έχω κάνει εγώ είναι που αυτο το καλοκαίρι που πολύ βαριόμουν φώναξα αυτό το καλό κορίτσι απο τη Ρουμανία με μια συνάδελφισσά της για 2 ώρες. Μου κόστισε ένα...600αρι αλλά χαλάλι.  Της το είπα και μετά μου ζήταγε να δει φωτό τους(οχι για να μη λέτε ότι μόνο εγώ είμαι περίεργος!).

Και κάποιος μπορεί πολύ σαφώς να πει ότι αυτό που έκανα εγώ(το πληρωμένο) είναι 100 φορές χειρότερο απο αυτό που έκανε αυτή, που στο κάτω κάτω έκανε το κέφι της χωρίς να εκμεταλλεύεται κανέναν.

Αρέσει στο μέλος peripli

Heptamer

# 11 την Παρασκευή στις 17:57
author
Ανδρας / 41 / Διαζευγμένος
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Φιλοθέη
Θέματα: 36
Απαντήσεις: 14.445

Δεν θα σε ενοχλούσε δηλ να είχε παει με τη μιση...Ρωμη πάντα one by one και σε πειραζει το ότι έλαβε μέρος σε ομαδικό όργιο; Που ξεπέρασε τα ηθικά σου εσκαμμένα;

Είναι στο ηθικομετρο σου το πρωτο λιγότερο μεμπτό από το δευτερο; Ελευθεριαζουσες συμπεριφορές, ελευθερες "χρήσεις", αυτοδιάθεση είναι και τα δυο. Γιατί η μια σε πληττει περισσοτερο από την άλλη;

Πως θα "ποινικοποιησεις" το δικαίωμα ενός κοριτσιου να δοκιμάσει διαφορα πραγματα στο σεξ; Στη χώρα που ζεις, ενδεχομένως  αυτό να είναι πληρως απενοχοποιημενο σε σχέση με άλλες. Δε θα έπρεπε να είσαι / έχεις γίνει εξίσου ανοιχτόμυαλος;

Οι "κατά σειρά" *(δια)συνδέσεις* είναι  στα μάτια σου πιο ηθικές από τις *παραλληλες* ; Μήπως τελικά  υποσυνειδητα τη ζηλευεις για τις "ομαδικές" της εμπειρίες - εμπειρίες επίζηλες στα μάτια πολλων αντρων και που εσυ  ο ίδιος δεν κατορθωσες  εν γένει να αποκτησεις και άρα προσπαθεις να τις απαξιωσεις μέσα σου, προκειμενου να  αντεξεις το ανεκπλήρωτο τους;

Μήπως η άρνηση σου είναι άλλοθι / φόβος για την αδυναμία σου να διαχειριστείς ως άντρας μια τέτοια γυναικα ; Ότι δεν αντέχεις ή ότι θα σου ήταν αδυνατο  -  και δη για καποιον με το δικό σου ψυχολογικό Γολγοθά - να σεβαστείς  αρκετά μια τέτοια  "πολυδυναμη" γυναίκα δίπλα σου;

Αν η όλη φάση παει για σχέση, τι θα κάνεις;  Θα αφήσεις ενδεχομένως κάτι καλό για σένα να παει χαμένο εξαιτίας των ηθικών σου κριτηρίων;  Μήπως τελικά χρειάζεσαι δίπλα σου μια άλλη γυναίκα από αυτή που νομίζεις  εσυ πως σου ταιριάζει;

Πολλοί άντρες δε μπορουν να συμφιλιωθούν με τη σεξουαλική αυτοδιάθεση των γυναικών - οι λόγοι έχουν αναλυθεί πολλακις. Μήπως θα έπρεπε να αφήσεις τους ενδοιασμούς κατά μέρος και απλά να απολαύσεις ότι σου προσφερεται. Δώσε στον εαυτό σου και σε εκείνη την ευκαιρια. Η ευτυχία σου ποτε δεν ξέρεις που μπορει να κρυβεται... 

Αρέσει στα μέλη Silektis, DragonFall και σε ακόμα 1 μέλος.

__mikeman

# 12 την Παρασκευή στις 18:07
author
Ανδρας / 38 / Ελεύθερος
Σουηδία

Δεν πρόκεται για "ηθική" εδώ, και ήμουν ο πρώτος που είπε απο την αρχή ότι το πιθανότερο είναι πως απλά "ζηλεύω"(τις εμπειρίες της δηλαδή που ποτέ δεν είχα). Την κοπέλα ποτε δεν την είδα ως "ανήθικη", απλά θεωρώ κάπως "τρομακτικό"(αν μπορείτε να καταλάβετε τον τρόπο που το λέω) ότι είχε τέτοιες εμπειρίες.

Ευχαριστώ για τις απαντήσεις πάντως...χαλαρά πάει το πράγμα, οπότε ίδωμεν έτσι κι αλλιώς. 

Kristina_

# 13 την Παρασκευή στις 18:21
author
Γυναίκα / 55 / Ελεύθερη
Αργεντινή
Απαντήσεις: 914

Προσωπικα καθολου δε θα με απασχολουσε τι εχει κανει η δεν κανει ο αλλος...βεβαια η αληθεια ειναι οτι δε θα ρωτουσα ποτε να μαθω...αν καποια στιγμη το εφερνε η συζητηση και εδινε καποια πληροφορια οκ αλλα και παλι δε θα στεκομουν περισσοτερο ουτε θα ζητουσα ιδιαιτερες λεπτομερειες...ομοιως ουτε εγω θα εδινα λεπτομεριες ...οχι επειδη θελωνα κρυψω κατι αλλα επειδη μου φαινεται μεγαλη αδιακρισια να μιλαω για αλλους ανθρωπους δλδ προηγουμενες σχεσεις κλπκλπ

Οποτε σε περιπτωση οπως της κοπελας σου...θα αναρωτιομουν για ποιο λογο ο αλλος δινει και θελει τοσες πληροφοριες...σε μια εντελως επιπολαια σχεση οκ κατανοητο να το κανει...οποτε αν εγω εβλεπα καπως σοβαροτητα την εν λογω σχεση θα προβληματιζομουν...Ε πως να το κανουμε, δεν ειμαστε και φιλεναδες με τον ερωτικο συντροφο για να καθομαστε να αναλυουμε λεπτομεριες της σεξουαλικης μας ζωης απο την εναρξη της...

Παντως θα ελεγα δες το χαλαρα και ασε τι σχεση σου να παει οπου ειναι να παει χωρις να σε απασχολει το ζητημα (αλλωστε λογικο παιδι εισαι και  υποθετω οτι θα κανεις Ουτως η αλλως  )

Αρέσει στο μέλος __mikeman

Heptamer

# 14 την Παρασκευή στις 18:28
author

Είναι καθαρά θέμα ανδρικής επιλεξιμοτητας. 

Για μια τυπική αντρική (ηθικη) σκέψη, το "ταυτόχρονο"  με πολλους άντρες υποβιβάζει τη γυναίκα σε απλό σκευος ηδονης, σε ένα ποτηρι κρασί απο το οποιο πινουν όλοι και ευφραινονται.  Η υπόσταση της είναι ένα ουδέτερο "πραγμα" , χωρίς ουσία, μόνο προς τερψη / κατανάλωση. Ο υπέρτατος μηδενισμός. 

Το one by one, είναι μια πιο ελαφριά έκδοση, μια  οριακή και (ηθικως) πιο διαχειρίσιμη κατασταση του παραπανω. Πιο "αντέξιμη". Και δίχως ουσιαστική απώλεια "ουσίας" / υπόστασης,  αφου η γυναίκα διατηρεί το δικαίωμα επιλογής -  κάτι που σε ομαδική συνεύρεση, ως "πραγμα" έχει απολέσει. 

Και λιγότερο απαξιωτικη, στιγματιστικη και με  καποια ψήγματα κατ επιφασιν αποδοχής. 

Παράθεση:
Σχόλιο # 9 από elpida200

Από τη στιγμή που λες ότι δεν θα σε πείραζε να είχε πάει και με 150! γιατί να σε πειράζει που με κάποιους από τους 150 πήγε ταυτόχρονα;;

Αρέσει στα μέλη Silektis, __mikeman

__mikeman

# 15 την Παρασκευή στις 18:29
author
Ανδρας / 38 / Ελεύθερος
Σουηδία

Kristina η "σχέση" όντως είναι οπως είπα εντελώς χαλαρή και επιπόλαια...δεν είναι κοπέλα μου, δεν πρόκεται για τίποτα παραπάνω απο μια παρέα στα χρόνια του...κορονοιου με σεξάκι μέσα. Ειλικρινά δεν θα με πείραζε αν τώρα τη στιγμή που μιλάμε έχει βγει με άλλον. Κι εγώ άλλωστε είμαι ακόμα κανονικά μέσα στα dating apps και μιλάω με άλλες. 

Απλώς, και λόγω της συζήτησης που είχα με την φίλη μου την Ελληνίδα, αναρωτήθηκα καθαρά θεωρητικά για το πως το βλέπουν άλλοι άντρες.

Αρέσει στο μέλος Kristina_

__mikeman

# 16 την Παρασκευή στις 18:34
author
Ανδρας / 38 / Ελεύθερος
Σουηδία

Παράθεση:
Σχόλιο # 14 από Heptamer

Είναι καθαρά θέμα ανδρικής επιλεξιμοτητας. 

Για μια τυπική αντρική (ηθικη) σκέψη, το "ταυτόχρονο"  με πολλους άντρες υποβιβάζει τη γυναίκα σε απλό σκευος ηδονης, σε ένα ποτηρι κρασί απο το οποιο πινουν όλοι και ευφραινονται.  Η υπόσταση της είναι ένα ουδέτερο "πραγμα" , χωρίς ουσία, μόνο προς τερψη / κατανάλωση. Ο υπέρτατος μηδενισμός. 

Το one by one, είναι μια πιο ελαφριά έκδοση, μια  οριακή και (ηθικως) πιο διαχειρίσιμη κατασταση του παραπανω. Πιο "αντέξιμη". Και δίχως ουσιαστική απώλεια "ουσίας" / υπόστασης,  αφου η γυναίκα διατηρεί το δικαίωμα επιλογής -  κάτι που ως "πραγμα" έχει απολέσει. 

Και λιγότερο απαξιωτικη, στιγματιστικη και με  καποια ψήγματα κατ επιφασιν αποδοχής. 

Καααπως έτσι.

Τώρα μη γίνουμε και περιγραφικοί, πάντως η εικόνα μιας κοπέλας να τον..."παίρνει" απο όλες τις πλευρές, απο τη μία μπορεί να είναι και ερεθιστική, απο την άλλη μπορεί να μην είναι μια εικόνα που θες να συνδέεις με την κοπέλα σου.

Κολλημα? Κολλημα σαφώς, δεν είπα το αντίθετο.

Heptamer

# 17 την Παρασκευή στις 18:40
author

Το βλεπεις τρομακτικό, επειδή ακριβώς δεν είσαι ο μέσος άντρας, με τις εμπειρίες ενός τέτοιου και το  όλο πραγμα το βλεπεις από την απόσταση της... απειρίας σου. 

Παράθεση:
Σχόλιο # 12 από __mikeman

Δεν πρόκεται για "ηθική" εδώ, και ήμουν ο πρώτος που είπε απο την αρχή ότι το πιθανότερο είναι πως απλά "ζηλεύω"(τις εμπειρίες της δηλαδή που ποτέ δεν είχα). Την κοπέλα ποτε δεν την είδα ως "ανήθικη", απλά θεωρώ κάπως "τρομακτικό"(αν μπορείτε να καταλάβετε τον τρόπο που το λέω) ότι είχε τέτοιες εμπειρίες.

Ευχαριστώ για τις απαντήσεις πάντως...χαλαρά πάει το πράγμα, οπότε ίδωμεν έτσι κι αλλιώς. 

Enikos

# 18 την Παρασκευή στις 18:41
author
Ανδρας / 76 / Χήρος
Βοσνία - Ερζεγοβίνη
Θέματα: 21
Απαντήσεις: 21.950

Δεν ειναι σωστο το παρελθον, να φρεναρει το μελλον...

Και αυτο το λεω για την περιπτωση που ξερουμε οτι εχουμε αναστολες, σε αυτο το κομματι του παρελθοντος του αλλου...

Απλα, δεν ρωταμε, διοτι δεν θα μπορεσουμε να το διαχειριστουμε...

Η θεση μου ειναι οτι οταν γνωριζουμε εναν ανθρωπο, τον αντιμετωπιζουμε σαν εναν καινουργιο-ολοκαινουργιο ανθρωπο και προχωραμε να ανακαλυψουμε πως θα εξελιχθουν τα κοινα μας...

Το θεμα της υγειας σου οχι δεν ειναι ανισσοροπια για την σχεση...

Ειναι μια κατασταση υπο ελεγχο, οπως μου λες...

Δεν ειναι ανεξελεγτκη φαση, οπως το παρελθον...

Ειναι κατι το οποιο μπορεις να διαχειριστεις μαζι με εναν αλλο ανθρωπο, ακομα και να το οργανωσετε μαζι...

Παράθεση:
Σχόλιο # 10 από __mikeman

To ανέφερα ήδη ότι είναι πολύ πιθανόν να "ζηλεύω" και να νιώθω κάπως μειονεκτικά γιατί όταν αυτή έκανε την πλάκα της, εγώ έτρεχα στους ψυχιάτρους.

(Παριπιμπτόντως το ξέρει η κοπέλα ότι παλεύω με κατάθλιψη και ότι παίρνω φάρμακα ακόμα και τώρα).

Κι αυτή μια ανισσοροπία σε μια σχέση πολύ σοβαρή δεν είναι?

Το πιο "extreme" που έχω κάνει εγώ είναι που αυτο το καλοκαίρι που πολύ βαριόμουν φώναξα αυτό το καλό κορίτσι απο τη Ρουμανία με μια συνάδελφισσά της για 2 ώρες. Μου κόστισε ένα...600αρι αλλά χαλάλι.  Της το είπα και μετά μου ζήταγε να δει φωτό τους(οχι για να μη λέτε ότι μόνο εγώ είμαι περίεργος!).

(αλλά αυτό δεν μετράει γιατί δεν το...κέρδισα με την αξία μου, το πληρωσα).

Αρέσει στα μέλη peripli, Heptamer

DragonFall

# 19 την Παρασκευή στις 18:41
author
Ανδρας / 46 / Ελεύθερος
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Αγία Βαρβάρα
Θέματα: 1
Απαντήσεις: 399
Προσωπικά δεν ξέρω τι θα έκανα. Εξαρτάται από τη γυναίκα που θα είχα απέναντι μου, από το τι θα ένιωθε τι θα ένιωθα κλπ. Είναι σύνθετο. Από κει και πέρα ο καθένας δικαιούται να έχει τα γούστα του, τα όρια του, τις κόκκινες γραμμές του και τα περιθώρια ανοχής και αντοχής. Αν ως φίλος μου έλεγες το και το, δεν έχω θέμα ή το αντίθετο, έχω θεμα, θα σε καταλάβαινα και στις δύο εκδοχές . Η ισορροπία δυνάμεων σε μια σχέση (είτε μονογαμική "σοβαρή" όπως συνηθίζεται να λέγεται, είτε περιστασιακή ) εξαρτάται από τους δύο που συμμετέχουν και από το πόσο μπαλανσαρουν τις δικές τους ισορροπίες και ανισορροπίες.
Αρέσει στα μέλη andara, alisida

squirrel-b1968

# 20 την Παρασκευή στις 18:41
author
Γυναίκα / 52 / Διαζευγμένη
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Αθήνα
Απαντήσεις: 73

εχω βγαλει συμπερασμα οτι

...οσα λιγοτερα ξερετε ...τοσο καλυτερο...δυστυχως!

την ειλικρινεια δεν την αντεχετε...

οποτε ας μεινουμε στους 3 οπως κ στο αλλο θεμα...

κ να θες να πεις την αληθεια ...καποιοι δεν την αντεχουν κ κανουν εκ των υστερων ζηλιες κ συνειρμους..

Υ.Γ.1

Πολυ σωστα στα ¨" εψαλε "η φιλη σου.

Υ.Γ.2

Κριμα ομως ...να ξεκινα η σχεση με μισες αληθειες ...κ επιλογή κομματιων του  παρελθόντος

κ κάτι αλλο ...αφου δεν τ αντέχετε...γιατι κάνετε 1200 ερωτησεις για το παρελθον μιας γυναίκας?

απορία το χω...

ας ρωτατε μονο για την προηγούμενη σχεση

Παράθεση:
Σχόλιο # 1 από __mikeman

Ερωτικό Παρελθόν

Λοιπον...εδώ και 2 βδομάδες βγάινω με μια Ιταλίδα που γνώρισα στη Στοκχόλμη, πολύ ομορφο κορίτσι(32 χρονών), πολύ εξυπνη, ταιριάζουμε στον κρέβατον, ολα μια χαρα, κτλ κτλ.

Κάποια στιγμή που μιλάγαμε για το ποιο ειναι το πιο extreme πράγμα που έχει κάνει ο καθένας στο κρεβάτι του, μου είπε οτι όταν ήταν πιο μικρή(εκει στα 22-23 δηλαδή) είχε κάνει ομαδικό σεξ, και αρκετές φορές είχε κάνει τρίο με τον φίλο της και έναν συνάδελφο του.

Με την κοπέλα έτσι κι αλλίως ακόμα δεν τρέχει κάτι σοβαρό, ειναι πολύ νωρίς ακόμα. Εκεί λοιπόν που μιλάγαμε με μια φίλη μου Ελληνίδα(καθαρά φίλη δηλαδή) της είπα ότι, χωρίς να κρίνω, και θεωρητικά μιλώντας πάντα(αφού μέχρι τώρα δεν έχει τεθεί απο κανέναν θέμα για σχέση) δεν θα μπορούσα να την δω σοβαρά την κοπέλα αφού έχει κάνει τέτοια. Τα παίρνει λοιπόν η φίλη μου στο κρανίο και μου αρχίζει το εξάψαλμο, και "ολοι οι άνδρες έτσι σκέφτεστε" και "τι να κάνουμε να πάμε μονο με 3" και "τι περιμένετε να βρείτε σε αυτην την ηλικία" και τα λοιπα και τα λοιπα.  

Εγώ βασικά δεν έχω πρόβλημα και με...150 να είχε πάει που λέω ο λόγος, αλλά αυτά τα ομαδικά και με 2 άντρες ταυτόχρονα δεν παραείναι τραβηγμένα ρε σεις...απο την άλλη μπορεί και να ζηλεύω γιατί όταν αυτή το γλένταγε εγώ ήμουν με κατάθλιψη μπροστά στο PC

Τεσπα, οπως είπα και πριν το θέμα είναι καθαρά θεωρητικό(και σιγά το κελεπούρι που είμαι ο ίδιος δηλαδή, ασε που αν ήθελε κάτι σοβαρά η ίδια το πιθανό είναι να μην μου τα έλεγε με τόση ευκολία), και με την κοπέλα μια χαρα παρέα κάνουμε, απλά είμαι περίεργος να ακούσω γνώμες κυρίως απο άντρες...θα βλέπατε ποτέ στα σοβαρά μια γυναίκα με τέτοιο παρελθόν? Και οι κυρίες τι έχουν να πουν?

Αρέσει στα μέλη Oxaman, alisida και σε ακόμα 2 μέλη.
Επιλέξτε σελίδα: (1-5)
Σελίδες 12345
Δεν μπορείτε να απαντήσετε