Ο εύκολος τρόπος να κάνετε νέες γνωριμίες και σχέσεις!
Με περισσότερα από 535.000 μέλη,
το Sxeseis.gr είναι το μεγαλύτερο ελληνικό site γνωριμιών.
Το Sxeseis.gr συνδυάζει με μοναδικό τρόπο λειτουργίες κοινωνικής δικτύωσης ,σελίδας γνωριμιών, forums και chat rooms δίνοντας στα μέλη του περισσότερες δυνατότητες και ευκαιρίες επικοινωνίας και γνωριμίας, από οποιοδήποτε άλλο μέσο.
Μάθετε περισσότερα για το Sxeseis.gr
Είμαι :
Ενδιαφέρομαι για :
Ημ. Γεννήσης μου :
Κατοικώ :
Νομός :
Περιοχή :
Ουπς! Ξεχάσατε να συμπληρώσετε κάποιες πληροφορίες!
Ουπς! Η ημερομηνία γέννησης δεν είναι σωστή!

Πιστεύετε ενδιαφέρεται;

Επιλέξτε σελίδα: (1-2)
Σελίδες 12

Rania-7

# 1 στις 17/10/2020
author
Γυναίκα / 22 / Ελεύθερη
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Αγία Βαρβάρα
Θέματα: 2
Απαντήσεις: 11
'Aρεσαν+: 0%

Πιστεύετε ενδιαφέρεται;

Καλησπερα παιδιά, λίγες μέρες πριν την καραντίνα γνώρισα ένα παιδί στη σχολή. Συστηθήκαμε απλώς και καναμε και ένα γρήγορο σχόλιο για τα της σχολής(ήταν η μόνη φορά που βρεθήκαμε από κοντά). Γίναμε φίλοι στο ινστα και είχαμε κάποια επικοινωνία και κατέληξε στο να πει «για να μη γράφουμε κατεβατά και επειδή δεν μπορώ να μιλήσω για όλα από εδώ, πάμε για κανα καφέ να γνωριστούμε κιόλας και να συζητήσουμε και γι αυτό». Απάντησα θετικά-αλλά κάπως ξενέρωτα γιατί δεν ήμουν σίγουρη πως το εννοούσε. Πέφτει καραντίνα την επόμενη, οπότε γύρισε Πάτρα και δεν βγήκαμε ποτε. Χαθήκαμε για κανα δίμηνο και όταν ξαναμιλήσαμε ήταν για τα της σχολής και έπειτα για ένα πολιτικό θέμα (αυτή τη φορά με δίκη του κίνηση). Διαφωνούσαμε ας πούμε σε κάτι και πρότεινε να βγούμε καλύτερα, κανονίσαμε καφέ με δίκη του προτροπή και ακυρώθηκε γιατί αρρώστησε(όντως ήταν αλήθεια).. βέβαια είπε πως το αναβάλουμε για άλλη φορά.. το επόμενο δίμηνο ξαναχαθήκαμε και αν και επέστρεψε Σεπτέμβρη Αθήνα και περίμενα να μου στείλει για τον καφέ, δεν έστειλε ποτε... αντέδρασα σε ένα στορυ του τις προάλλες και μου άνοιξε συζήτηση... έτσι σήμερα με αφορμή κάτι του έστειλα εγώ και αν και απάντησε άνετα, είπε ότι πρέπει να το κοιτάξει για να απαντήσει και ότι θα συζητήσουμε αλλά θα στείλει όταν μπορέσει γιατί είναι έξω τώρα... Μήπως ήταν ατάκα χυλοπιτουλας αυτή; Επίσης, τι προτείνετε να απαντήσω σε αυτό;

Απέναντι του διαχυτική δεν είμαι, ωστόσο σε κάποιες ατάκες του («α είσαι πολύ πολιτικοποιημένη», «τα βλέπεις πολύ ωραία», «σιγά σιγά θα σε πείσω για όλα» κ.α παρόμοια ) απαντώ με ανάλογο αμφίσημο τρόπο που να μην καρφώνει ότι μου αρέσει κιόλας..

Τί λέτε; Μήπως απλώς επειδή μου αρέσει κάπως παρεξηγώ τη στάση του;

archagellos

# 2 στις 17/10/2020
author
Ανδρας / 54 / Διαζευγμένος
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Αθήνα
Θέματα: 0
Απαντήσεις: 3.320

Αγαπητη ,

υπαρχουν διαφοροι τροποι για καποιον να σου πει οτι δεν τον ενδιαφερεις 

Το θεμα ειναι οτι εσυ ζεις στον κοσμο σου ...στα ορια της τελειωμενης απελπισιας και εδω και τοσους μηνες ...κανεις τι ακριβως ?

Κολλας με το σου ειπε κατι και καθεσαι και το υπερ αναλυεις ...και δωστου παλι απο την αρχη .

Θα στο γραψω οσο ποιο κομψα μπορω ...Ο Τυπος σε εχει χεσμενη ...δεν υπαρχεις για εκεινον .

Keep Walking 

Αρέσει στα μέλη Persefoni__, Maitylou και σε ακόμα 2 μέλη.

alisida

# 3 στις 17/10/2020
author
Γυναίκα / 50 / Διαζευγμένη
Καζακστάν
Θέματα: 35
Απαντήσεις: 7.993

Ο,τι ειπε ο Αρχάγγελος 

Αρέσει στο μέλος Persefoni__

Rania-7

# 4 στις 17/10/2020
author
Γυναίκα / 22 / Ελεύθερη
Δε νομίζω ότι το υπερανελυσα, ούτε το απελπισμένη κατάλαβα από που ακριβώς προκύπτει. Επειδή αντέδρασα σε ένα στορυ; Ε νομίζω άρπαξε την ευκαιρία και άρχισε άπνοιας συχητηση πετώντας ατακες, απλως ήθελα μια κάποια γνώμη τρίτου για το αν θεωρείται Φλέρτ ατακες σε συτο το στυλ..κάλλιστα μια φλου κατάσταση θα μπορούσα να την έβλεπα ξεκάθαρα φιλικά... οπότε δεν είναι ότι έχω δείξει ξεκάθαρα κάτι ή πιέζω κάτι.. απλώς ήθελα να κάνω ένα βήμα μιας και συνήθως περιμένω πάντα από τους άλλους να τα κάνουν όλα..
Αρέσει στα μέλη la-mer, marvellous

Enikos

# 5 στις 17/10/2020
author
Ανδρας / 76 / Χήρος
Βοσνία - Ερζεγοβίνη
Θέματα: 21
Απαντήσεις: 21.966

Οχι...

Παράθεση:
Σχόλιο # 1 από Rania-7

Πιστεύετε ενδιαφέρεται;
Αρέσει στα μέλη Persefoni__, Maitylou και σε ακόμα 2 μέλη.

5krikoi1talir0

# 6 στις 17/10/2020
author
Ανδρας / 40 / Ελεύθερος
Ν. Αττικής (Ανατολική) / Ανοιξη
Θέματα: 6
Απαντήσεις: 250

Καλα απο τη πρωτη μέρα του κωροναιου μέχρι την επόμενη που τα είπατε πέρασαν 2 μήνες, ενώ είχατε insta. Πως και μεσολάβησε τόσο διάστημα? Παρόλαυτα ο τύπος δεν είναι για σένα, πολύ απλά δεν ξέρει τι θέλει. Αλλά ουτε και εσύ ξέρεις τι θες.

Αρέσει στο μέλος Maitylou

squirrel-b1968

# 7 στις 17/10/2020
author
Γυναίκα / 52 / Διαζευγμένη
Απαντήσεις: 75
Δεν καιγεστε..αμφότεροι..
Αρέσει στο μέλος trocadero

alisida

# 8 στις 17/10/2020
author
Γυναίκα / 50 / Διαζευγμένη
Καζακστάν
Θέματα: 35
Απαντήσεις: 7.993

Κορίτσι,το φλερτ γίνεται με διάφορους τρόπους,όπως επίσης δεν είναι όλα φλερτ.

Σημασία έχουν οι διαθέσεις και όχι τα λόγια.

Και όποιος έχει διάθεση να προχωρήσει δεν κοσκινιζει 40 μέρες αλλά συντομεύει και βαράει κατακεφαλα πριν η κατάσταση γίνει ξενερα.

Εδώ ,κανείς από τους δύο δεν εξέφρασε ξεκάθαρα το ενδιαφέρον του.

Τόσο δύσκολο είναι να μιλήσετε στα ίσια ?

Παράθεση:
Σχόλιο # 4 από Rania-7
Δε νομίζω ότι το υπερανελυσα, ούτε το απελπισμένη κατάλαβα από που ακριβώς προκύπτει. Επειδή αντέδρασα σε ένα στορυ; Ε νομίζω άρπαξε την ευκαιρία και άρχισε άπνοιας συχητηση πετώντας ατακες, απλως ήθελα μια κάποια γνώμη τρίτου για το αν θεωρείται Φλέρτ ατακες σε συτο το στυλ..κάλλιστα μια φλου κατάσταση θα μπορούσα να την έβλεπα ξεκάθαρα φιλικά... οπότε δεν είναι ότι έχω δείξει ξεκάθαρα κάτι ή πιέζω κάτι.. απλώς ήθελα να κάνω ένα βήμα μιας και συνήθως περιμένω πάντα από τους άλλους να τα κάνουν όλα..

Αρέσει στα μέλη Persefoni__, Helenaki4 και σε ακόμα 1 μέλος.

panagiotismp90

# 9 στις 17/10/2020
author
Ανδρας / 30 / Ελεύθερος
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Παλαιό Φαλήρο
Θέματα: 53
Απαντήσεις: 2.606

εσυ τι απαντησες ρανια στο τελευταιο μηνυμα του που σου ειπε ειναι εξω τωρα κλπ?

Αρέσει στο μέλος Rania-7

Francesca_

# 10 στις 17/10/2020
author
Γυναίκα / 56 / Διαζευγμένη
Θέματα: 1
Απαντήσεις: 170

α, ναι, οταν ημασταν μικρα κοριτσια θυμαμαι και εγω πως περπαταγαμε στα ισια 

θα μιλαει στα ισια, οταν γινει 50-α και χασει την αθωοτιτα της (αυτο δεν λεω για το σεξ)
ενα μικρο κοριτσι, γιατι ξεχναμε πως μπορει και να μην νιωθει τοσο ανετα, οταν προκειται για τα ερωτικα σκιρτηματα;;;
ολοι δλδ. βγηκαμε στη ζωη πεπειραμενοι, περπατημενοι στα παντα, ξεροντας ολα και χωρις ενδιασμους για τιποτα 
Αρέσει στα μέλη Megalodondas, Rania-7

Heptamer

# 11 στις 17/10/2020
author
Ανδρας / 41 / Διαζευγμένος
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Φιλοθέη
Θέματα: 36
Απαντήσεις: 14.451

Ρανια, 

το "στορυ" ΣΑΣ, το σκότωσε εν τη γενέσει του ο Virus  Covidus. 

Θα σου προτεινα, να παψει πλεον να σου αρεσει ο ...παιδής. Αν εξσκολουθουσες να τον ενδιαφέρεις, θα το είχες καταλάβει
Αρέσει στα μέλη Maitylou, Persefoni__

wish_

# 12 στις 17/10/2020
author
Γυναίκα / 35 / Ελεύθερη
Ν. Θεσσαλονίκης / Θεσσαλονίκη
Θέματα: 3
Απαντήσεις: 2.913

εντάξει ... "ένα παιδί με στολή " διάβασα. 

Δεν ενδιαφέρεται με τον ίδιο τρόπο που ενδιαφέρεσαι εσύ,σίγουρα στην αρχή κάτι μπορεί να είδε σε σένα όμως οχι κάτι που να τον ψήσει αρκετά,είπε ένας καφές είναι,μια βόλτα και ποιος ξέρει!Τα ιδια μπορεί να κανει και με άλλες και οποια του καλογυαλίσει.

Απλά δείχνοντας κάποιος ενδιαφερόν,είτε με μια κουβέντα είτε λέγοντας να πάτε για καφε,σίγουρα υπάρχουν πολλές πιθανοτήτες μια κοπέλα να τσιμπήσει και να πιστέψει κατι άλλο και φυσικά δεν θα χει και άδικο απλά εδώ ο τύπος μάλλον το χει ψιλοσύστημα.

Αν ψηνόταν πραγματικά δε χάνε ευκαιρία να σε συναντήσει.

Παράθεση:
Σχόλιο # 1 από Rania-7

Καλησπερα παιδιά, λίγες μέρες πριν την καραντίνα γνώρισα ένα παιδί στη σχολή.

Αρέσει στα μέλη DonHuanDelSalsa, Maitylou και σε ακόμα 2 μέλη.

Rania-7

# 13 στις 17/10/2020
author
Γυναίκα / 22 / Ελεύθερη
@Panagiotismp90 Παναγιώτη, δεν του απάντησα τίποτα..απλώς το διάβασα. Απλώς μου φάνηκε περίεργη η απάντηση του γιατί πέταγε ατακες πριν 3-4 μέρες, σαν αυτές που έγραψα στην αρχή..

Aggelo

# 14 στις 17/10/2020
author
Ανδρας / 51 / Σε διάσταση
Ν. Ηλείας / Τραγανό
Θέματα: 26
Απαντήσεις: 7.032

Το να στειλεις ενα μυνημα για συναντηση και να μην μπορει ο τυπος

δεν ειναι αφυσικο...

...επειδη εσυ εισαι σε σιγανη φωτια...και δεν καταλαβαινω

γιατι πρεπει να αφησει τ παντα για να βγει μαζι σου...μια απλη γνωριμια εχετε

απ οτι διαβαζω,δωσε λιγο χρονο και μην βγαζεις βιαστικα συμπερασματα

Αρέσει στο μέλος Rania-7

Megalodondas

# 15 στις 17/10/2020
author
Ανδρας / 48 / Παντρεμένος
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Χαλάνδρι
Απαντήσεις: 753

Το πιστεύετε, ενδιαφέρεστε καθόλου? 

Θα είχε νομίζω περισσότερο ενδιαφέρον 

Αλλά να σου πω.. 

Οι σχέσεις ειδικά στην αρχή αλλά και στην πορεία, είναι θεωρίες εξουσίας και επιβολής αυτής.. 

Ο έρωτας γλυκαίνει το όλο θέμα αλλά επανέρχεται.. 

Οπότε καλά τον παίζεις μέχρι εδώ, προφυλάσσει τον εαυτό σου.. 

Θα ενδώσεις κάποια στιγμή κι επειδή κι εσύ θέλεις να ερωτευτείς.. 

Κι άλλα θα βλέπεις κι άλλα θα είναι.. Αλλά τέλος πάντων. 

Παράθεση:
Σχόλιο # 1 από Rania-7

Πιστεύετε ενδιαφέρεται;

Καλησπερα παιδιά, λίγες μέρες πριν την καραντίνα γνώρισα ένα παιδί στη σχολή. Συστηθήκαμε απλώς και καναμε και ένα γρήγορο σχόλιο για τα της σχολής(ήταν η μόνη φορά που βρεθήκαμε από κοντά). Γίναμε φίλοι στο ινστα και είχαμε κάποια επικοινωνία και κατέληξε στο να πει «για να μη γράφουμε κατεβατά και επειδή δεν μπορώ να μιλήσω για όλα από εδώ, πάμε για κανα καφέ να γνωριστούμε κιόλας και να συζητήσουμε και γι αυτό». Απάντησα θετικά-αλλά κάπως ξενέρωτα γιατί δεν ήμουν σίγουρη πως το εννοούσε. Πέφτει καραντίνα την επόμενη, οπότε γύρισε Πάτρα και δεν βγήκαμε ποτε. Χαθήκαμε για κανα δίμηνο και όταν ξαναμιλήσαμε ήταν για τα της σχολής και έπειτα για ένα πολιτικό θέμα (αυτή τη φορά με δίκη του κίνηση). Διαφωνούσαμε ας πούμε σε κάτι και πρότεινε να βγούμε καλύτερα, κανονίσαμε καφέ με δίκη του προτροπή και ακυρώθηκε γιατί αρρώστησε(όντως ήταν αλήθεια).. βέβαια είπε πως το αναβάλουμε για άλλη φορά.. το επόμενο δίμηνο ξαναχαθήκαμε και αν και επέστρεψε Σεπτέμβρη Αθήνα και περίμενα να μου στείλει για τον καφέ, δεν έστειλε ποτε... αντέδρασα σε ένα στορυ του τις προάλλες και μου άνοιξε συζήτηση... έτσι σήμερα με αφορμή κάτι του έστειλα εγώ και αν και απάντησε άνετα, είπε ότι πρέπει να το κοιτάξει για να απαντήσει και ότι θα συζητήσουμε αλλά θα στείλει όταν μπορέσει γιατί είναι έξω τώρα... Μήπως ήταν ατάκα χυλοπιτουλας αυτή; Επίσης, τι προτείνετε να απαντήσω σε αυτό;

Απέναντι του διαχυτική δεν είμαι, ωστόσο σε κάποιες ατάκες του («α είσαι πολύ πολιτικοποιημένη», «τα βλέπεις πολύ ωραία», «σιγά σιγά θα σε πείσω για όλα» κ.α παρόμοια ) απαντώ με ανάλογο αμφίσημο τρόπο που να μην καρφώνει ότι μου αρέσει κιόλας..

Τί λέτε; Μήπως απλώς επειδή μου αρέσει κάπως παρεξηγώ τη στάση του;

Hellboy_

# 16 στις 17/10/2020
author
Ανδρας / 32 / Ελεύθερος
Ν. Θεσσαλονίκης / Εύοσμος
Απαντήσεις: 80
Α ρε η σημερινή νεολαία fb instagram αντέδρασα σε στορυ μου έστειλε του έστειλα μου ξαναέστειλε.. Που είναι εκείνο το παλιό φλερτ που πήγαινες να μιλήσεις και έτρωγες την χυλόπιτα μπαμ στα μούτρα και τελείωναν όλα χωρίς προλογους και στοριζ... Κοπελιά αν συνεχίσεις έτσι να μιλάτε για πολιτικά και θέματα της σχολής πολύ φοβαμε ότι θα σε δεις ιστοριούλα στο thank you next στο facebook αν δεν έχεις ανέβει ήδη.. Γιατι έχει ξενερώσει ο φίλος!
Αρέσει στα μέλη 5krikoi1talir0, Kristina_

Helenaki4

# 17 στις 18/10/2020
author
Γυναίκα / 43 / Σε διάσταση
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Ηλιούπολη
Θέματα: 3
Απαντήσεις: 1.062

Γεια σου θεματοθέτρια

Το παλληκαράκι κατά τη γνώμη μου δε θα έλεγε όχι στην πιθανότητα να κάνετε σεξ, θα έλεγε όμως σίγουρα όχι στην πιθανότητα να κάνετε σχεξ.  

Γι αυτό και φροντίζει να είναι χαλαρός σε σημείο ...διμήνου για να είναι σίγουρος ότι το κατάλαβες.

Τώρα αν εσύ θεωρείς ότι σε κάθε δίμηνο μηδενίζει και πας να κάνεις σεξ με την ελπίδα του σχεξ , δε θα φταίει αυτός.

Βρε μαμά μπαμπάς δεν υπάρχει να μιλήσεις ? όλο ρωτάω , απάντηση κανένα μικράκι δε μου δίνει

Αρέσει στο μέλος Heptamer

Rania-7

# 18 στις 18/10/2020
author
Γυναίκα / 22 / Ελεύθερη

Απάντηση στον hellboy

Η σχολή είναι κλειστή και το προηγούμενο διάστημα λόγω καραντίνας και τώρα. Οπότε να τον συναντήσω δεν μπορώ.. να προτείνω για καφέ δε θέλω, περιμένω από εκείνον καθώς είχε αναβληθεί τότε και είχε δηλώσει ότι μένει σε εκκρεμότητα.. έκανα άλλες κινήσεις, που αν και τις κατακρίνεις ως η «σημερινή νεολαία και τέτοια» είναι το μόνο που μπορώ να κάνω με κάποιον που δεν έχουμε κοινή παρέα, δεν τον βλέπω στη σχολή λόγω της κατάστασης και που από κοντά έχουμε συναντηθεί μια φορά τη μέρα που συστηθηκαμε...Άρα, όχι δε με παίρνει να κάνω κάτι πιο επιθετικό καθώς πρώτον, ναι μου αρέσει αλλά δεν είμαι και ερωτευμένη! Και πως θα μπορούσα με κάποιον που δεν έχω βγει κάποια ραντεβού και δεν έχουμε επικοινωνήσει από κοντά (για μένα είναι βασικό. Αρπαχτή δεν ψάχνω.. μου άρεσε σαν εμφάνιση όταν συστηθηκαμε, μετά μου άρεσε το χιούμορ και γενικά τα θέματα που τον ενδιαφέρουν στις συνομιλίες στο ινσταγκραμ, οπότε απλώς έχω ενδιαφέρον για να δούμε από κοντά..να δω αν θα εξελιχθεί..Προφανώς, αν είχαμε σημείο συνάντησης τη σχολή, όλα θα έτρεχαν αλλιώς...
Αρέσει στα μέλη Francesca_, Helenaki4

Hellboy_

# 19 την Κυριακή στις 9:46
author
Ανδρας / 32 / Ελεύθερος
Ν. Θεσσαλονίκης / Εύοσμος
Απαντήσεις: 80

κοιτα αυτος εχει ξενερωσει δεν δινω ελπιδες πολλες να σου πει να βρεθειτε ...αν ξαναμιλησετε παντως παιξε λιγο μπαλιτσα και συ ...

Αρέσει στο μέλος Rania-7

trocadero

# 20 την Κυριακή στις 14:26
author
Γυναίκα / 58 / Σε σχέση
Ελβετία
Θέματα: 1
Απαντήσεις: 86

και εγώ πιστεύω ότι είσαστε χλιαροί και οι δύο. και μπορεί να ήταν και συγκυρία περιστάσεων το ότι δεν κανονίστηκε να συναντηθείτε. μερικές φορές χανόμαστε με γνωστούς και φίλους η υποψήφιους εραστές χωρίς να υπάρχει συγκεκριμένος λόγος.

Παράθεση:
Σχόλιο # 7 από squirrel-b1968
Δεν καιγεστε..αμφότεροι..

Αρέσει στο μέλος Rania-7
Επιλέξτε σελίδα: (1-2)
Σελίδες 12
Δεν μπορείτε να απαντήσετε