Ο εύκολος τρόπος να κάνετε νέες γνωριμίες και σχέσεις!
Με περισσότερα από 535.000 μέλη,
το Sxeseis.gr είναι το μεγαλύτερο ελληνικό site γνωριμιών.
Το Sxeseis.gr συνδυάζει με μοναδικό τρόπο λειτουργίες κοινωνικής δικτύωσης ,σελίδας γνωριμιών, forums και chat rooms δίνοντας στα μέλη του περισσότερες δυνατότητες και ευκαιρίες επικοινωνίας και γνωριμίας, από οποιοδήποτε άλλο μέσο.
Μάθετε περισσότερα για το Sxeseis.gr
Είμαι :
Ενδιαφέρομαι για :
Ημ. Γεννήσης μου :
Κατοικώ :
Νομός :
Περιοχή :
Ουπς! Ξεχάσατε να συμπληρώσετε κάποιες πληροφορίες!
Ουπς! Η ημερομηνία γέννησης δεν είναι σωστή!

Πιστεύετε ενδιαφέρεται;

Επιλέξτε σελίδα: (1-2)
Σελίδες 12

MARA_mara

# 21 την Κυριακή στις 20:48
author
Γυναίκα / 46 / Ελεύθερη
Ν. Αττικής (Πειραιάς) / Πειραιάς
Θέματα: 0
Απαντήσεις: 5
'Aρεσαν+: 0%

Μη σπαταλας ωρες σκεψης για το αν... ενδιαφέρεται, θα μιλησω με την εμπειρια της ηλικιας μου οταν καποιος ενδιαφερεται για σενα πραγματικα και εχει την διαθεση να σε γνωρισει καλυτερα να εισαι σιγουρη οτι θα στο δειξει ειτε με λογια ειτε με καποια κινηση , οταν σε αφηνει με αμφιβολιες και δευτερες σκεψεις κατι δεν παει καλα... ο χρονος σου ειναι πολυτιμος αξιοποίησε τον αλλιώς , ωστε να μην εχεις χασιμο χρονου και στεναχωριέσαι χωρις λογο κριμα ειναι να ταλαιπωρεις τον εαυτο σου , παντα στην ζωη πρεπει να περασεις πολλα για να μαθεις να αξιολογεις τις καταστασεις 

Αρέσει στα μέλη Persefoni__, Rania-7

argaard

# 22 τη Δευτέρα στις 9:41
author
Ανδρας / 39 / Ελεύθερος
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Χαλάνδρι
Θέματα: 9
Απαντήσεις: 1.174

Εγώ νομίζω πως ενδιαφέρεται

Να σε στρατολογήσει στο Κόμμα.
Αρέσει στα μέλη panagiotismp90, 5krikoi1talir0 και σε ακόμα 1 μέλος.

agrotis53

# 23 τη Δευτέρα στις 11:12
author
Ανδρας / 55 / Παντρεμένος
Ν. Θεσσαλονίκης / Θέρμη
Θέματα: 2
Απαντήσεις: 2.400

Θα συμφωνούσα με την άποψη. Του αρχαγγελου και του ενικού.  Η απλή. Λογική όπως τα περιγράφεις αυτό λέει. ... Κρατώ όμως μια επιφύλαξη. Με το σκεφτικό που μου έχει συμβεί στο παρελθόν. Ότι ίσως να υπαρχη ενδιαφέρων αλλά το όλο σκηνικό μεταξύ σας να τον φρενάρει στο πώς να προχωρήσει και αν τον παίρνει ερωτικά. ..δηλαδή ψάχνει στο δικό σου ενδιαφέρον το πώς θα κινηθεί σε μια συναντησει μεταξύ σας...μου εχει τύχει κάτι τέτοιο με πολλά στοιχεία που διάβασα σε αυτά που γράφεις και για αυτό λέω. ...ίσως να συμβαίνει. ...

Παράθεση:
Σχόλιο # 1 από Rania-7

Πιστεύετε ενδιαφέρεται;

Καλησπερα παιδιά, λίγες μέρες πριν την καραντίνα γνώρισα ένα παιδί στη σχολή. Συστηθήκαμε απλώς και καναμε και ένα γρήγορο σχόλιο για τα της σχολής(ήταν η μόνη φορά που βρεθήκαμε από κοντά). Γίναμε φίλοι στο ινστα και είχαμε κάποια επικοινωνία και κατέληξε στο να πει «για να μη γράφουμε κατεβατά και επειδή δεν μπορώ να μιλήσω για όλα από εδώ, πάμε για κανα καφέ να γνωριστούμε κιόλας και να συζητήσουμε και γι αυτό». Απάντησα θετικά-αλλά κάπως ξενέρωτα γιατί δεν ήμουν σίγουρη πως το εννοούσε. Πέφτει καραντίνα την επόμενη, οπότε γύρισε Πάτρα και δεν βγήκαμε ποτε. Χαθήκαμε για κανα δίμηνο και όταν ξαναμιλήσαμε ήταν για τα της σχολής και έπειτα για ένα πολιτικό θέμα (αυτή τη φορά με δίκη του κίνηση). Διαφωνούσαμε ας πούμε σε κάτι και πρότεινε να βγούμε καλύτερα, κανονίσαμε καφέ με δίκη του προτροπή και ακυρώθηκε γιατί αρρώστησε(όντως ήταν αλήθεια).. βέβαια είπε πως το αναβάλουμε για άλλη φορά.. το επόμενο δίμηνο ξαναχαθήκαμε και αν και επέστρεψε Σεπτέμβρη Αθήνα και περίμενα να μου στείλει για τον καφέ, δεν έστειλε ποτε... αντέδρασα σε ένα στορυ του τις προάλλες και μου άνοιξε συζήτηση... έτσι σήμερα με αφορμή κάτι του έστειλα εγώ και αν και απάντησε άνετα, είπε ότι πρέπει να το κοιτάξει για να απαντήσει και ότι θα συζητήσουμε αλλά θα στείλει όταν μπορέσει γιατί είναι έξω τώρα... Μήπως ήταν ατάκα χυλοπιτουλας αυτή; Επίσης, τι προτείνετε να απαντήσω σε αυτό;

Απέναντι του διαχυτική δεν είμαι, ωστόσο σε κάποιες ατάκες του («α είσαι πολύ πολιτικοποιημένη», «τα βλέπεις πολύ ωραία», «σιγά σιγά θα σε πείσω για όλα» κ.α παρόμοια ) απαντώ με ανάλογο αμφίσημο τρόπο που να μην καρφώνει ότι μου αρέσει κιόλας..

Τί λέτε; Μήπως απλώς επειδή μου αρέσει κάπως παρεξηγώ τη στάση του;

Αρέσει στο μέλος archagellos

la-mer

# 24 τη Δευτέρα στις 11:23
author
Γυναίκα / 52 / Παντρεμένη
Ν. Ροδόπης / Κομοτηνή
Θέματα: 1
Απαντήσεις: 466

Ο κ. Γκάτσος θα σου απαντήσει καλύτερα...

Έβγα στο σκοτάδι και περπάτα 

Κι ας μην θέλουν οι Θεοί 

Έχεις ήλιο τα ζεστά σου νιάτα

Έχεις ήλιο την ζωή
Αρέσει στο μέλος Maitylou

forget_it

# 25 τη Δευτέρα στις 14:53
author
Γυναίκα / 26 / Σε σχέση
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Μεταμόρφωση
Θέματα: 2
Απαντήσεις: 167

Φιλικό μου φαίνεται αλλά αν θες κάτι άλλο ανέβασε λίγο τις κεραίες σου.

Αν δεν βρεις σήμα ,παράτα το.

Παράθεση:
Σχόλιο # 1 από Rania-7

Πιστεύετε ενδιαφέρεται;

Καλησπερα παιδιά, λίγες μέρες πριν την καραντίνα γνώρισα ένα παιδί στη σχολή. Συστηθήκαμε απλώς και καναμε και ένα γρήγορο σχόλιο για τα της σχολής(ήταν η μόνη φορά που βρεθήκαμε από κοντά). Γίναμε φίλοι στο ινστα και είχαμε κάποια επικοινωνία και κατέληξε στο να πει «για να μη γράφουμε κατεβατά και επειδή δεν μπορώ να μιλήσω για όλα από εδώ, πάμε για κανα καφέ να γνωριστούμε κιόλας και να συζητήσουμε και γι αυτό». Απάντησα θετικά-αλλά κάπως ξενέρωτα γιατί δεν ήμουν σίγουρη πως το εννοούσε. Πέφτει καραντίνα την επόμενη, οπότε γύρισε Πάτρα και δεν βγήκαμε ποτε. Χαθήκαμε για κανα δίμηνο και όταν ξαναμιλήσαμε ήταν για τα της σχολής και έπειτα για ένα πολιτικό θέμα (αυτή τη φορά με δίκη του κίνηση). Διαφωνούσαμε ας πούμε σε κάτι και πρότεινε να βγούμε καλύτερα, κανονίσαμε καφέ με δίκη του προτροπή και ακυρώθηκε γιατί αρρώστησε(όντως ήταν αλήθεια).. βέβαια είπε πως το αναβάλουμε για άλλη φορά.. το επόμενο δίμηνο ξαναχαθήκαμε και αν και επέστρεψε Σεπτέμβρη Αθήνα και περίμενα να μου στείλει για τον καφέ, δεν έστειλε ποτε... αντέδρασα σε ένα στορυ του τις προάλλες και μου άνοιξε συζήτηση... έτσι σήμερα με αφορμή κάτι του έστειλα εγώ και αν και απάντησε άνετα, είπε ότι πρέπει να το κοιτάξει για να απαντήσει και ότι θα συζητήσουμε αλλά θα στείλει όταν μπορέσει γιατί είναι έξω τώρα... Μήπως ήταν ατάκα χυλοπιτουλας αυτή; Επίσης, τι προτείνετε να απαντήσω σε αυτό;

Απέναντι του διαχυτική δεν είμαι, ωστόσο σε κάποιες ατάκες του («α είσαι πολύ πολιτικοποιημένη», «τα βλέπεις πολύ ωραία», «σιγά σιγά θα σε πείσω για όλα» κ.α παρόμοια ) απαντώ με ανάλογο αμφίσημο τρόπο που να μην καρφώνει ότι μου αρέσει κιόλας..

Τί λέτε; Μήπως απλώς επειδή μου αρέσει κάπως παρεξηγώ τη στάση του;

Επιλέξτε σελίδα: (1-2)
Σελίδες 12
Δεν μπορείτε να απαντήσετε
lastpost