Ο εύκολος τρόπος να κάνετε νέες γνωριμίες και σχέσεις!
Με περισσότερα από 535.000 μέλη,
το Sxeseis.gr είναι το μεγαλύτερο ελληνικό site γνωριμιών.
Το Sxeseis.gr συνδυάζει με μοναδικό τρόπο λειτουργίες κοινωνικής δικτύωσης ,σελίδας γνωριμιών, forums και chat rooms δίνοντας στα μέλη του περισσότερες δυνατότητες και ευκαιρίες επικοινωνίας και γνωριμίας, από οποιοδήποτε άλλο μέσο.
Μάθετε περισσότερα για το Sxeseis.gr
Είμαι :
Ενδιαφέρομαι για :
Ημ. Γεννήσης μου :
Κατοικώ :
Νομός :
Περιοχή :
Ουπς! Ξεχάσατε να συμπληρώσετε κάποιες πληροφορίες!
Ουπς! Η ημερομηνία γέννησης δεν είναι σωστή!

Με μπλοκαρε από παντου

Επιλέξτε σελίδα: (1-4)
Σελίδες 1234

Elenansn

# 1 στις 5/11/2020
author
Γυναίκα / 41 / Ελεύθερη
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Γλυφάδα
Θέματα: 1
Απαντήσεις: 11
'Aρεσαν+: 0%

Με μπλοκαρε από παντου

Γεια!ίσως ακούγεται αστείο αλλά πραγματικά όταν κάποιος σε μπλοκάρει από παντού είναι πολύ άσχημο σοκαριστικό και μη διαχειρισιμο.συνοπτικα είχαμε βγει λίγες φορές αλλά όλα ήταν καλά.μετα περνούσε καιρός 2 βδομάδες και δεν έκανε προσπάθεια επικοινωνίας.τσατιστηκα και άρχισα να γράφω διάφορα.ειπε:δεν σου υποσχευηκα κάτι.τσατιστηκα παραπάνω και έστειλα πολλά και άσχημα μνμτα ρωτοντας τον αν θέλει να τον διαγράψω από παντού.ομολογω τα μνμτα μου ήταν υπερβολικά αλλά ήθελα να ταρακουνήσω τα νερά να καταλάβει ότι δεν είμαι καλά και να κάνει κάτι.και αυτός με διέγραψε από παντού!!!δεν μπορώ να το διαχειριστώ και δεν μπορώ να πιστέψω ότι δεν θα επικοινωνήσουμε ποτέ ξανά...αυτός τα είχε αρχίσει όλα, και μου είναι αδιανόητο ότι είναι ο ίδιοςάνθρωπος με αυτόν που με διέγραψε...I need help.thanks!

Αρέσει στα μέλη christina1928, giorgos170

panagiotismp90

# 2 στις 5/11/2020
author
Ανδρας / 31 / Ελεύθερος
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Παλαιό Φαλήρο
Θέματα: 53
Απαντήσεις: 2.650

Επρεπε να ειχες βαλει το θεμα νωριτερα, στα μηνυματα τι του εστελνες?

agaph40

# 3 στις 5/11/2020
author
Γυναίκα / 69 / Διαζευγμένη
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Αθήνα
Απαντήσεις: 656

ποσο χρονων ειπαμε οτι εισαι?

Αρέσει στα μέλη Persefoni__, alisida και σε ακόμα 2 μέλη.

archagellos

# 4 στις 5/11/2020
author
Ανδρας / 55 / Διαζευγμένος
Θέματα: 0
Απαντήσεις: 3.367

Αγαπητη ,

τι να σου πω ...Περαστικα ...

εκανες τις μαγκες σου ...και τωρα καλη χωνεψει .

οσο για την βοηθεια που θες ...καλο ειναι να παρεις επαγγελματικη 

Keep Walking 

Αρέσει στα μέλη Alezandra, Persefoni__ και σε ακόμα 1 μέλος.

modexristos

# 5 στις 5/11/2020
author
Ανδρας / 47 / Ελεύθερος
Θέματα: 13
Απαντήσεις: 7.888

Βάλε τον μεγάλο σου αδελφό να τον περιμένει έξω από το σχολείο , να του ψιθυρίσει δύο φωνήεντα.

Δες πως θα μπει στην τάξη και μας λες.

Παράθεση:
Σχόλιο # 1 από Elenansn

Με μπλοκαρε από παντου

Γεια!ίσως ακούγεται αστείο αλλά πραγματικά όταν κάποιος σε μπλοκάρει από παντού είναι πολύ άσχημο σοκαριστικό και μη διαχειρισιμο.συνοπτικα είχαμε βγει λίγες φορές αλλά όλα ήταν καλά.μετα περνούσε καιρός 2 βδομάδες και δεν έκανε προσπάθεια επικοινωνίας.τσατιστηκα και άρχισα να γράφω διάφορα.ειπε:δεν σου υποσχευηκα κάτι.τσατιστηκα παραπάνω και έστειλα πολλά και άσχημα μνμτα ρωτοντας τον αν θέλει να τον διαγράψω από παντού.ομολογω τα μνμτα μου ήταν υπερβολικά αλλά ήθελα να ταρακουνήσω τα νερά να καταλάβει ότι δεν είμαι καλά και να κάνει κάτι.και αυτός με διέγραψε από παντού!!!δεν μπορώ να το διαχειριστώ και δεν μπορώ να πιστέψω ότι δεν θα επικοινωνήσουμε ποτέ ξανά...αυτός τα είχε αρχίσει όλα, και μου είναι αδιανόητο ότι είναι ο ίδιοςάνθρωπος με αυτόν που με διέγραψε...I need help.thanks!

Elenansn

# 6 στις 5/11/2020
author
Γυναίκα / 41 / Ελεύθερη
Βασικά τα μνμτα ήταν άσχημα, αλλά ήταν μια αντίδραση στη φράση: δεν σου υποσχευηκα κάτι, που τη θεώρησα πολύ άσχημη να τη λες σε μια κοπέλα ειδικά όταν τα έχεις ξεκινήσει όλα εσύ και από κοντά έχεις δείξει άλλη διάθεση.απλα δεν περίμενα ότι θα με μπλοκάρει.αρα κάνεις δε πιστεύει ότι το έκανε από αντίδραση απλά δεν ενδιαφερόταν τελικά. Στα μνμτα τον κατηγορούσα ότι δε μου λέει την αλήθεια και αν έχει άλλη να μου το πει να τον διαγράψω. Thanks again

marvellous

# 7 στις 5/11/2020
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:
'Aρεσαν+: %
Χα χα έχετε πλάκα σήμερα

Kristina_

# 8 στις 5/11/2020
author
Γυναίκα / 56 / Ελεύθερη
Αλλη χώρα
Απαντήσεις: 1.165

Μπορεις να κανεις μια προσπαθεια να εξηγησεις (σε μας και κυριως στον εαυτο σου)  την παρακατω φραση σου? 

... τα μνμτα μου ήταν υπερβολικά αλλά ήθελα να ταρακουνήσω τα νερά να καταλάβει ότι δεν είμαι καλά και να κάνει κατι... 

αληθεια τι περιμενες να κανει ενας ανθρωπος που γνωριζες μολις δυο εβδομαδες, ειχες βγει καποιες φορες μαζι του και ηδη δεν ηθελε να επικοινωνησει μαζι σου??? Θα καταλαβαινε οτι δεν εισαι καλα (κατα ποια εννοια???) και θα ερχοταν να σε περιθαλψει? Θα του κινουσες το ενδιαφερον? σε ερωτευοταν αυτοματα? Τι?

Εμενα παντως πολυ φυσιολογικο μου φαινεται αυτο που εκανε τελικα...

Παράθεση:
Σχόλιο # 1 από Elenansn

Με μπλοκαρε από παντου

Αρέσει στα μέλη dimitrisx66, Persefoni__ και σε ακόμα 3 μέλη.

Elenansn

# 9 στις 5/11/2020
author
Γυναίκα / 41 / Ελεύθερη
Όταν λέω να καταλάβει ότι δεν είμαι καλά εννοώ να καταλάβει ότι τον σκέφτομαι και με ενοχλεί που πέρασαν δύο βδομάδες χάθηκε και δεν έδωσε καμία εξήγηση...ήθελα να τον αναγκάσω να δείξει κάτι.ενα συναίσθημα.οκ...καταλαβαινω ότι όλοι βάζετε τη λογική...αλλά δεν έχει τύχει σε κανέναν να νιώθετε διαισθητικά ότι ταιριάζετε με κάποιον όταν είστε μαζί...και μετά όταν χάνετε να ταραζεστε και να υπερβαλεται?κάποιοι έχουμε πιο εντονους χαρακτήρες...ήμαστε καταδικασμενοι να παρεξηγουμαστε πάντα?εγώ την υπερβολή τη θεωρώ ένδειξη ενδιαφέροντος...και δεν μπορώ να καταλάβω πως γίνεται τη μια μέρα να συμπαθείς κάποιον και την άλλη να τον διαγράφεις από τη γη... : (

squirrel-b1968

# 10 στις 5/11/2020
author
Γυναίκα / 53 / Διαζευγμένη
Απαντήσεις: 228
Αυτό με τα μην είναι εκνευριστικο..οντως,για αυτό κ σε μπλόκαρε ...ζητουλας δεν επρεπε να γινεις..(σορρυ για την έκφραση)Απλα αποδεξου την απόρριψη κ τέλος.Συμβαινουν κ αυτά!
Αρέσει στα μέλη Persefoni__, Helenaki4

mairy10

# 11 στις 5/11/2020
author
Γυναίκα / 47 / Διαζευγμένη
Απαντήσεις: 15

Συμφωνω με Kristina.Εβγαινες μαζι του δυο εβδομαδες!!!

Δε σου εταξε τιποτα!!!Κακως εστελνες μηνυματα!!!Ξεπερασε το!!!Προχωρησε !!!Τι εισαι εφηβη???Το μετανιωσε ,δικαιωμα του!!!Πας για next!!!
Αρέσει στα μέλη maraki_lar_1980, Persefoni__ και σε ακόμα 1 μέλος.

Kristina_

# 12 στις 5/11/2020
author
Γυναίκα / 56 / Ελεύθερη
Αλλη χώρα

Μα δεν παρεξηγηθηκες...απλα αυτος δεν ηθελε συνεχεια μαζι του...τι???δεν ειχε δικαιωμα??? Και αντε και ειναι η υπερβολη ενδειξη ενδιαφεροντος, ποιος σου ειπε οτι ειναι ο αλλος υποχρεωμενος να ανταποδωσει??? Και επειδη εσυ «διαισθητικα» πιστεψες οτι ταιριαζετε, ο αλλος αποψη δεν εχει???

Φιλεναδα μας κανεις πλακα ε? Εισαι  οντως 40??? Που εζησες μεχρι τωρα?

Παράθεση:
Σχόλιο # 9 από Elenansn
Όταν λέω να καταλάβει ότι δεν είμαι καλά εννοώ να καταλάβει ότι τον σκέφτομαι και με ενοχλεί που πέρασαν δύο βδομάδες χάθηκε και δεν έδωσε καμία εξήγηση...ήθελα να τον αναγκάσω να δείξει κάτι.ενα συναίσθημα.οκ...καταλαβαινω ότι όλοι βάζετε τη λογική...αλλά δεν έχει τύχει σε κανέναν να νιώθετε διαισθητικά ότι ταιριάζετε με κάποιον όταν είστε μαζί...και μετά όταν χάνετε να ταραζεστε και να υπερβαλεται?κάποιοι έχουμε πιο εντονους χαρακτήρες...ήμαστε καταδικασμενοι να παρεξηγουμαστε πάντα?εγώ την υπερβολή τη θεωρώ ένδειξη ενδιαφέροντος...και δεν μπορώ να καταλάβω πως γίνεται τη μια μέρα να συμπαθείς κάποιον και την άλλη να τον διαγράφεις από τη γη... : (

Αρέσει στο μέλος alisida

Helenaki4

# 13 στις 5/11/2020
author
Γυναίκα / 44 / Σε διάσταση
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Ηλιούπολη
Θέματα: 3
Απαντήσεις: 1.200

Καλησπερα θεματοθετρια 

Για να μη γράψω τα ανάλογα με τους πρότερος συνομιλητές , συνοπτικά συντάσσομαι μαζι τους , το,λάθος για την οποια συμπεριφορά σου ειναι δικό σου . Κανεις δεν μπορεί να σε αναγκάσει να πιέσεις , να κυνηγήσεις , να υπερβάλεις , να να να , αν δεν το,θέλεις . 

Είμαι όμως σίγουρη για κάποιο λόγο οτι είχες ενδείξεις από νωρίτερα οτι ο άντρας αυτός δεν ειναι ντόμπρος . (Αν ήταν ντόμπρος , θα σε είχε ενημερώσει οτι αποσύρεται τουλάχιστον και δε θα περίμενε μέσα από τη σιωπή του να καταλάβεις ,)

Θα ήθελες να μας πεις πώς γνωριστήκατε , πώς σε πλησίασε , αν υπάρχει κάποια αξιοσημείωτη ατάκα που είπε , οτιδήποτε για να μας διαφωτίσεις ?

(Τα πιεστικά γεμάτα οργή και παράπονο μηνύματα δεν ειναι δείγματα ενδιαφέροντος , αλλα έλλειψης σεβασμού .)

Παράθεση:
Σχόλιο # 1 από Elenansn

Με μπλοκαρε από παντου

Αρέσει στα μέλη squirrel-b1968, Persefoni__ και σε ακόμα 2 μέλη.

Heptamer

# 14 στις 5/11/2020
author
Ανδρας / 42 / Διαζευγμένος
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Φιλοθέη
Θέματα: 36
Απαντήσεις: 14.664

Σε ενοχλει περισσοτερο οτι σε μπλοκαρε τελειωνοντας μονομερώς οτι ειχατε ή οτι σε μπλοκαρε και δε μπορεις πλεον να τον ενοχλεις και να του κλαιγεσαι?

Οντως ειναι αστειος ο προβληματισμος σου αγαπητή. 

Μια 40αρα δε φερεται οπως μια 20αρα - εκτος κι αν εχει παραμεινει τετοια.

Αρέσει στα μέλη Persefoni__, axileas-1 και σε ακόμα 2 μέλη.

Aggelo

# 15 στις 6/11/2020
author
Ανδρας / 51 / Σε διάσταση
Ν. Ηλείας / Τραγανό
Θέματα: 26
Απαντήσεις: 7.094

Πραγματικα κανω τεραστια προσπαθεια να συνειδητοποιησω

οτι εισαι 40 χρονων,τουλαχιστον ετσι γραφεις, εγω θα σε εκοβα

για 16-17 οταν το σημαντικοτερο προβλημα σου αυτη τη στιγμη

σε σχεση με τον συγκεκριμενο ανθρωπο ειναι οτι σε διεγραψε

απο τα Social......εκτος αν στην βαρεσε απο τωρα η επερχομενη

καραντινα και το εριξες στο τρολαρισμα...

Αρέσει στα μέλη Persefoni__, alisida

Elenansn

# 16 στις 6/11/2020
author
Γυναίκα / 41 / Ελεύθερη
Καταρχήν ευχαριστώ για τις απαντήσεις όλων! Αυτός με πλησίασε,δεν ανταποκρινόμουν (είμαι κλειστός άνθρωπος). Εν τέλει με έπεισε γιατί ήταν ,ευγενικός και κυρίως γιατί δεν προσβλήθηκε που δεν απαντούσα αλλά επέμενε με χαρά. Όταν ήμασταν μαζί όλα καλά,σοβαρά μιλούσε,καμία ηχηρή ατάκα ούτε θετική ούτε αρνητικη.υπήρχε η διαισθηση ότι ταιριάζουμε. (Και οι 2 το παραδέχτηκαμε αυτό)ένα feeling ότι ήρθαμε πολύ γρήγορα πολύ κοντά συναισθηματικα.μετα πέρασαν μέρες και χάθηκε και πήρα το θάρρος να αρχίσω να του μιλάω.γλυκα και όμορφα.αλλα αντιλήφθηκα μια ψυχρότητα...ξαφνική για μένα,και εκεί άκουσα την ατακα:δεν σου υποσχευηκα κάτι.μουρθε πολύ ξαφνικο.με πείραξε γιατί την θεωρώ άκυρη ατάκα.δεν χρηαζεται Να υποσχεθείς κάτι προφανώς από τα πρώτα ραντεβου.ειπε ότι είχε προσωπικά θέματα και θα μιλήσουμε. Πέρασαν όμως 2 βδομάδες και εξαφανίστηκε ενώ στα σοσιαλ είχε δραση.ενιγουει...μετά πληγώθηκα και τσατιστηκα και έγιναν αυτά τα μνμτα που είπα. επέμενα να μου πει κάτι άλλο...του στυλ δεν του αρεσα ,θέλει άλλη,η οτιδήποτε δηλ την ψυχρή αλήθεια,γιατί πάντα θέλω να ξέρω τι συμβαίνει,αλλά δεν έλεγε τπτ.μονο δε σου υποσχέθηκα κατι.μονολεκτικα.και μπλοκ.με πείραξε που δεν έμαθα την αλήθεια..με ενοχλεί άπειρα που δεν υπάρχει μέλλον να αλλάξει κάτι γιατί κόπηκαν οι γέφυρες.

Elenansn

# 17 στις 6/11/2020
author
Γυναίκα / 41 / Ελεύθερη
Διακρίνω και έναν ρατσισμό για τις ηλικίες. Ο καθένας συμπεριφερεται όπως αισθάνεται. Μπορεί ένα 20 χρόνο να είναι υπερβολικά σοβαρό για την ηλικία του και κάποιος μεγαλύτερος να παρασύρεται πιο εύκολα από τα συναισθήματα του επειδή έτσι είναι ο χαρακτήρας του...

Elenansn

# 18 στις 6/11/2020
author
Γυναίκα / 41 / Ελεύθερη
Τι με πείραξε?στον δικό μου ρομαντικό κόσμο καλλιεργώ συναισθήματα για ανθρώπους που βγαίνω μαζί τους και θεωρώ αδιανόητο να έρχεσε συναισθηματικά κοντά τη μια μέρα με κάποιον και μετά να σου έρχεται μια παγοκυστη χωρίς εξήγηση .και πληγώνει να μην μπορώ να έχω επαφή με κάποιον που ήρθα κοντα και έχω συναισθηματα.δε βλέπω τα ραντεβού σαν ουρά σε τράπεζα έφυγε ο ένας θαρθει ο άλλος. Ήταν ένα σοκ αυτό που μάλλον κανείς δεν μπορεί να το καταλάβει.και αντέδρασα με οργή. Παρόλα αυτά ευχαριστώ για όλες τις απαντήσεις.

Helenaki4

# 19 στις 6/11/2020
author
Γυναίκα / 44 / Σε διάσταση
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Ηλιούπολη
Θέματα: 3
Απαντήσεις: 1.200

Κοπελια μου 

Η χαμηλή αυτοεκτίμηση δεν μπορεί να δικαιολογειται σαν στοιχείο του χαρακτήρα . 

Αν καθαγιάζεις την αυτοκατρακύλα , φοβάμαι οτι εχεις συνεχεια . 

Ολως τυχαίως , κάτι τέτοιοι «ντόμπροι» τύποι θα σ έχουν πελατεία εις το διηνεκες , μεχρι ν αποφασίσεις να σου δώσεις μια καλύτερη θέση .

Παράθεση:
Σχόλιο # 17 από Elenansn
Διακρίνω και έναν ρατσισμό για τις ηλικίες. Ο καθένας συμπεριφερεται όπως αισθάνεται. Μπορεί ένα 20 χρόνο να είναι υπερβολικά σοβαρό για την ηλικία του και κάποιος μεγαλύτερος να παρασύρεται πιο εύκολα από τα συναισθήματα του επειδή έτσι είναι ο χαρακτήρας του...

Αρέσει στα μέλη Heptamer, Persefoni__

Kristina_

# 20 στις 6/11/2020
author
Γυναίκα / 56 / Ελεύθερη
Αλλη χώρα

Προσωπικα αναφερθηκα στην ηλικια σου επειδη πως να το κανουμε μεχρι τα 40 λογικα θα χες ξαναζησει μια τετοια περιπτωση και θα χες βρει τροπο να το διαχειριζεσαι...

Ειναι υπερβολικο να φτανεις να αισθανεσαι οργη σε μια τετοια περιπτωση (αν εχω καταλαβει καλα απλα βγηκατε καποιες φορες ...3-4?) ...η οργη ειναι ενα πολυ δυνατο συναιαθημα...Ακομη και ο θυμος θα ηταν πολυ εδω ... ΤΙ εξηγηση θα σε ικανοποιουσε? Η εξηγηση ειναι απλη: .δε θελει συνεχεια! Στο ειπε με τις δικες του λεξεις, εσυ γιατι θελεις να τον αναγκασεις να στο πει με τις δικες σου?

Τελος παντων επειδη και εγω ειμαι ατομο με εντονες αντιδρασεις σε διαφορες εκφανσεις της ζωης μου (πολυ πιο ηπιες αντιδρασεις βεβαια και ευτυχως η ηλικια εξομαλυνε πολλα) ασχολιεμαι με το θεμα και σου λεω οτι μονο εσυ υποφερεις  απο αυτη την σταση σου (οι αλλοι απλα σε «μπλοκαρουν») και καλο ειναι να βρεις ενα καλυτερο τροπο διαχειρισης της καταστασης αντι να βρισκεις δικαιολογιες για σενα (ρατσισμος, συναισθηματα, συναισθηση κλπ) ...γιατι φτανεις σε ορια του παραλογισμου με το να θεωρεις λιγο πολυ οτι ο αλλος δεν εχει δικαιωμα επιλογης επειδη εσυ θεωρεις οτι ταιριαζετε και οτι πρεπει να σου φερθει με τον τροπο ακριβως που θες εσυ...ειδικα οταν μιλαμε για μια προσφατη γνωριμια...που και μια μακροχρονια σχεση να ταν παλι δεν ειναι νορμαλ να θες να καθορισεις εσυ τη σταση του 

Παράθεση:
Σχόλιο # 18 από Elenansn
Τι με πείραξε?στον δικό μου ρομαντικό κόσμο καλλιεργώ συναισθήματα για ανθρώπους που βγαίνω μαζί τους και θεωρώ αδιανόητο να έρχεσε συναισθηματικά κοντά τη μια μέρα με κάποιον και μετά να σου έρχεται μια παγοκυστη χωρίς εξήγηση .και πληγώνει να μην μπορώ να έχω επαφή με κάποιον που ήρθα κοντα και έχω συναισθηματα.δε βλέπω τα ραντεβού σαν ουρά σε τράπεζα έφυγε ο ένας θαρθει ο άλλος. Ήταν ένα σοκ αυτό που μάλλον κανείς δεν μπορεί να το καταλάβει.και αντέδρασα με οργή. Παρόλα αυτά ευχαριστώ για όλες τις απαντήσεις.

Αρέσει στα μέλη squirrel-b1968, Persefoni__
Επιλέξτε σελίδα: (1-4)
Σελίδες 1234
Δεν μπορείτε να απαντήσετε