Ο εύκολος τρόπος να κάνετε νέες γνωριμίες και σχέσεις!
Με περισσότερα από 535.000 μέλη,
το Sxeseis.gr είναι το μεγαλύτερο ελληνικό site γνωριμιών.
Το Sxeseis.gr συνδυάζει με μοναδικό τρόπο λειτουργίες κοινωνικής δικτύωσης ,σελίδας γνωριμιών, forums και chat rooms δίνοντας στα μέλη του περισσότερες δυνατότητες και ευκαιρίες επικοινωνίας και γνωριμίας, από οποιοδήποτε άλλο μέσο.
Μάθετε περισσότερα για το Sxeseis.gr
Είμαι :
Ενδιαφέρομαι για :
Ημ. Γεννήσης μου :
Κατοικώ :
Νομός :
Περιοχή :
Ουπς! Ξεχάσατε να συμπληρώσετε κάποιες πληροφορίες!
Ουπς! Η ημερομηνία γέννησης δεν είναι σωστή!

Με μπλοκαρε από παντου

Επιλέξτε σελίδα: (1-4)
Σελίδες 1234

alisida

# 21 στις 6/11/2020
author
Γυναίκα / 51 / Διαζευγμένη
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Υμηττός
Θέματα: 35
Απαντήσεις: 8.446
'Aρεσαν+: 0%

Μια παρατήρηση μόνο: 

το αν"ταιριάζετε" με κάποιον ή οχι,είναι συμπέρασμα που βγαίνει σε βάθος χρόνου και από τους δύο μαζι.

Δεν μπορεί να το αποφασίσει αμέσως μετά τη γνωριμία και αυθαίρετα ο ένας από τους δύο

Αρέσει στα μέλη Veronika1980, Persefoni__ και σε ακόμα 1 μέλος.
I am Not a psychotherapist :)

Persefoni__

# 22 στις 6/11/2020
author
Γυναίκα / 52 / Διαζευγμένη
Ν. Θεσσαλονίκης / Θεσσαλονίκη
Θέματα: 2
Απαντήσεις: 368

#21 Άλις

...θαυμάζω το κουράγιο σου ν' απαντάς!!! Τουλάχιστον εδώ δεν χρειάστηκε να μας κάνεις και περίληψη .

Παράθεση:
Σχόλιο # 21 από alisida

Μια παρατήρηση μόνο: 

το αν"ταιριάζετε" με κάποιον ή οχι,είναι συμπέρασμα που βγαίνει σε βάθος χρόνου και από τους δύο μαζι.

Δεν μπορεί να το αποφασίσει αμέσως μετά τη γνωριμία και αυθαίρετα ο ένας από τους δύο

Αρέσει στο μέλος alisida

axileas-1

# 23 στις 6/11/2020
author
Ανδρας / 40 / Ελεύθερος
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Αθήνα
Θέματα: 1
Απαντήσεις: 95

Αν τόν ψωνησες από εδώ   καλά σε έκανε και να είσαι ευχαριστημένη πού δεν προχωρησε παραπέρα 

Αρέσει στο μέλος Veronika1980

wish_

# 24 στις 6/11/2020
author
Γυναίκα / 36 / Ελεύθερη
Ν. Θεσσαλονίκης / Θεσσαλονίκη
Θέματα: 4
Απαντήσεις: 3.195

Θεματοθέτρια φέρθηκες υπερβολικά και υστερικά,δικαιολογημένα όμως θεωρώ.

Εμένα πάντως μου φαίνεται ότι πιθανών λόγω του αρχικού ενδιαφέρον που έδειξε απ΄την πλευρά του εσύ ενώ ήσουν κλειδωμένη  ξεκλείδωσες αλλά εκείνος στην τελική να μη του έβγαζες ότι ήθελε.Δεν αναφέρεις αν κοιμηθήκατε ή οχι μαζί,αν δεν κοιμηθήκατε τοτε πραγματικά γίνεσαι υπερβολική αν όμως έγινε κάτι παραπάνω έχεις δικιο να εκνευρίζεσαι από την ξαφνική του αδιαφορία.

Όπως και να χει κακό κάνεις μόνο στον ευατό σου με αυτή την στάση αλλά και αυτός βρε παιδιά όφειλε αν μη τι άλλο μια εξηγηση,40 χρονων και οι δυο, η θεματοθετρια μπορεί όπως λέμε να φέρθηκε παιδιάστικα αλλά οταν πληγωνόμαστε ποτέ δεν ξέρει κανεις πως θ΄αντιδράσει αλλά και ο άλλος κοτζάμ άντρας οφειλε να πει κάτι.

"δε σε θέλω κυρία μου"  " επαιζα και με άλλη και μου κάτσε"  " νομιζω δεν ταιριάζουμε"   οφειλε να μιλήσει.γι΄αλλα και άλλα ήξερε να της μιλάει και να υπάρχει ένα φεελινγ.

Αρέσει στα μέλη Persefoni__, alisida

alisida

# 25 στις 6/11/2020
author

Ωωω..

Συγνώμη !!

Περίληψη : η Έλενα είναι θυμωμένη με το ghosting που υπέστη από ένα σύντομο φλερτ της. 

Παράθεση:
Σχόλιο # 22 από Persefoni__

Τουλάχιστον εδώ δεν χρειάστηκε να μας κάνεις και περίληψη .

Αρέσει στο μέλος Persefoni__

alisida

# 26 στις 6/11/2020
author

Ακόμα και αν ο στόχος κάποιου/ας είναι απλά να κάνει σεξακι,

επιδιώκει την πρόκληση συναισθημάτων του παρτενέρ του διότι με αυτόν τον τρόπο του δίνεται "ολοκληρωτικά" ,με περισσότερη διάθεση 

και ως εκ τούτου το απολαμβάνει περισσότερο 

Παράθεση:
Σχόλιο # 24 από wish_

.γι΄αλλα και άλλα ήξερε να της μιλάει και να υπάρχει ένα φεελινγ.

Αρέσει στα μέλη Persefoni__, Heptamer

kostas232

# 27 στις 6/11/2020
author
Ανδρας / 55 / Ελεύθερος
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Ψυχικό
Θέματα: 3
Απαντήσεις: 510

θα

σου προτεινα να πας να σε δει καποιςο ειδικος γιατι εχεις σοβαρο θεμα κατα την ταπεινη μου αποψη... + οτι εισαι και 40 χρονων.. κανω κεφι με τις γυναικες στην ηλικια σου διοτι ειναι αλλα νταλλα της παρασκευςη το γαλα., και να σας διαβαζουν οι φιλες μου με το περιεργο μαλλι και να το φιλοσοφουν.. του τυπου "τι της ειπε ο ατιμος και την εριξε σε αυτη την ψυχολογικη κατασταση " και δωστου γελια εγω απεξω .. και θα μπει και η αααλλλη ομοροφυλα η γνωστη μαρια , και θα με αρχισει τα γλυκολογα.. και δεν ντρεπεσαι εχει σοβαρο προβλημα η κοπελα και τι ειναι αυτα και τετοια...

συνεχιστε να μας φτιαχνετε λιγο τα διαλλειματα μας απο αυτα που κανουμε στην πραγματικη ζωη

Παράθεση:
Σχόλιο # 1 από Elenansn

Με μπλοκαρε από παντου

Γεια!ίσως ακούγεται αστείο αλλά πραγματικά όταν κάποιος σε μπλοκάρει από παντού είναι πολύ άσχημο σοκαριστικό και μη διαχειρισιμο.συνοπτικα είχαμε βγει λίγες φορές αλλά όλα ήταν καλά.μετα περνούσε καιρός 2 βδομάδες και δεν έκανε προσπάθεια επικοινωνίας.τσατιστηκα και άρχισα να γράφω διάφορα.ειπε:δεν σου υποσχευηκα κάτι.τσατιστηκα παραπάνω και έστειλα πολλά και άσχημα μνμτα ρωτοντας τον αν θέλει να τον διαγράψω από παντού.ομολογω τα μνμτα μου ήταν υπερβολικά αλλά ήθελα να ταρακουνήσω τα νερά να καταλάβει ότι δεν είμαι καλά και να κάνει κάτι.και αυτός με διέγραψε από παντού!!!δεν μπορώ να το διαχειριστώ και δεν μπορώ να πιστέψω ότι δεν θα επικοινωνήσουμε ποτέ ξανά...αυτός τα είχε αρχίσει όλα, και μου είναι αδιανόητο ότι είναι ο ίδιοςάνθρωπος με αυτόν που με διέγραψε...I need help.thanks!

kostas232

# 28 στις 6/11/2020
author
Ανδρας / 55 / Ελεύθερος

εσυ με τα αγγλικα σου

καθεσαι και απαντας σοβαρα.. ωωωρεεε μαριωωω

Παράθεση:
Σχόλιο # 11 από mairy10

Συμφωνω με Kristina.Εβγαινες μαζι του δυο εβδομαδες!!!

Δε σου εταξε τιποτα!!!Κακως εστελνες μηνυματα!!!Ξεπερασε το!!!Προχωρησε !!!Τι εισαι εφηβη???Το μετανιωσε ,δικαιωμα του!!!Πας για next!!!

kostas232

# 29 στις 6/11/2020
author
Ανδρας / 55 / Ελεύθερος

γελαει

η πλαση ολη !!!

Παράθεση:
Σχόλιο # 12 από Kristina_

Μα δεν παρεξηγηθηκες...απλα αυτος δεν ηθελε συνεχεια μαζι του...τι???δεν ειχε δικαιωμα??? Και αντε και ειναι η υπερβολη ενδειξη ενδιαφεροντος, ποιος σου ειπε οτι ειναι ο αλλος υποχρεωμενος να ανταποδωσει??? Και επειδη εσυ «διαισθητικα» πιστεψες οτι ταιριαζετε, ο αλλος αποψη δεν εχει???

Φιλεναδα μας κανεις πλακα ε? Εισαι  οντως 40??? Που εζησες μεχρι τωρα?

kostas232

# 30 στις 6/11/2020
author
Ανδρας / 55 / Ελεύθερος

η πλακα

ξερεις ποια ειναι???,, οτι οι κυριες που εκαναν καλαμπαλικι λιγο ποιο πανω με την θεματοθετρια κανουν like σε αυτα που γραφεις ως και πολυ σωστα και καλα... συνεχιστε να γελαμε παιδια

Παράθεση:
Σχόλιο # 13 από Helenaki4

Καλησπερα θεματοθετρια 

Για να μη γράψω τα ανάλογα με τους πρότερος συνομιλητές , συνοπτικά συντάσσομαι μαζι τους , το,λάθος για την οποια συμπεριφορά σου ειναι δικό σου . Κανεις δεν μπορεί να σε αναγκάσει να πιέσεις , να κυνηγήσεις , να υπερβάλεις , να να να , αν δεν το,θέλεις . 

Είμαι όμως σίγουρη για κάποιο λόγο οτι είχες ενδείξεις από νωρίτερα οτι ο άντρας αυτός δεν ειναι ντόμπρος . (Αν ήταν ντόμπρος , θα σε είχε ενημερώσει οτι αποσύρεται τουλάχιστον και δε θα περίμενε μέσα από τη σιωπή του να καταλάβεις ,)

Θα ήθελες να μας πεις πώς γνωριστήκατε , πώς σε πλησίασε , αν υπάρχει κάποια αξιοσημείωτη ατάκα που είπε , οτιδήποτε για να μας διαφωτίσεις ?

(Τα πιεστικά γεμάτα οργή και παράπονο μηνύματα δεν ειναι δείγματα ενδιαφέροντος , αλλα έλλειψης σεβασμού .)

kostas232

# 31 στις 6/11/2020
author
Ανδρας / 55 / Ελεύθερος

μαλλον

δεν εχεις γνωρισειπολλες 40αρες αδελφε.. και δεν εννοω ερωτικα

Παράθεση:
Σχόλιο # 14 από Heptamer

Σε ενοχλει περισσοτερο οτι σε μπλοκαρε τελειωνοντας μονομερώς οτι ειχατε ή οτι σε μπλοκαρε και δε μπορεις πλεον να τον ενοχλεις και να του κλαιγεσαι?

Οντως ειναι αστειος ο προβληματισμος σου αγαπητή. 

Μια 40αρα δε φερεται οπως μια 20αρα - εκτος κι αν εχει παραμεινει τετοια.

kostas232

# 32 στις 6/11/2020
author
Ανδρας / 55 / Ελεύθερος

αρχισες τις χαζομαριστες νουμερο 25?

μαθε τι σημαινει ρατσισμος και μετα ερχεσαι και μας το πασαρεις...

αιντεεε

Παράθεση:
Σχόλιο # 17 από Elenansn
Διακρίνω και έναν ρατσισμό για τις ηλικίες. Ο καθένας συμπεριφερεται όπως αισθάνεται. Μπορεί ένα 20 χρόνο να είναι υπερβολικά σοβαρό για την ηλικία του και κάποιος μεγαλύτερος να παρασύρεται πιο εύκολα από τα συναισθήματα του επειδή έτσι είναι ο χαρακτήρας του...

Heptamer

# 33 στις 6/11/2020
author
Ανδρας / 42 / Διαζευγμένος
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Φιλοθέη
Θέματα: 36
Απαντήσεις: 14.686

Από τα γραπτά συμπεραίνουμε. Δε σε ξέρουμε ως χαρακτήρα. 

Και η αντιμετωπιση της κατάστασης από πλευρας σου δε συνάδει με την  ηλικία σου. Οι συμπεριφορές των άλλων μας θλιβουν ενίοτε, όμως ως ενηλικες , οφείλουμε να τις αντιμετωπίζουμε με ρεαλισμό και ωριμότητα και όχι να κλαιγόμαστε. 

Αν ο χαρακτήρας μας μας είναι εμπόδιο, τον πειθαναγκαζουμε / τιθασσευουμε να λειτουργήσει όπως πρεπει. Δεν τον έχουμε ως βολικό άλλοθι. 

Και βέβαια, δε βαφτίζουμε ελαφρά τη καρδία ως ρατσισμό οτιδήποτε μας ενοχλεί. Δείχνει αφενός μεν άγνοια / ασκεφτιά, αφετέρου δε, αποτελει δεικτη του αγελαίου πηλικου μας... 

Παράθεση:
Σχόλιο # 17 από Elenansn
Διακρίνω και έναν ρατσισμό για τις ηλικίες. Ο καθένας συμπεριφερεται όπως αισθάνεται. Μπορεί ένα 20 χρόνο να είναι υπερβολικά σοβαρό για την ηλικία του και κάποιος μεγαλύτερος να παρασύρεται πιο εύκολα από τα συναισθήματα του επειδή έτσι είναι ο χαρακτήρας του...

Αρέσει στα μέλη Persefoni__, la-mer και σε ακόμα 1 μέλος.

Heptamer

# 34 στις 6/11/2020
author

Αδελφέ, εχω γνωρίσει ικανές. 

Παράθεση:
Σχόλιο # 31 από kostas232

μαλλον

δεν εχεις γνωρισειπολλες 40αρες αδελφε.. και δεν εννοω ερωτικα

Αρέσει στα μέλη Persefoni__, la-mer

Heptamer

# 35 στις 6/11/2020
author

Παράθεση:
Σχόλιο # 23 από axileas-1

Αν τόν ψωνησες από εδώ   καλά σε έκανε και να είσαι ευχαριστημένη πού δεν προχωρησε παραπέρα 

Αρέσει στα μέλη Persefoni__, la-mer και σε ακόμα 1 μέλος.

Elenansn

# 36 στις 6/11/2020
author
Γυναίκα / 41 / Ελεύθερη
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Γλυφάδα
Απαντήσεις: 11
Οκ.ευχαριστω πολύ αυτούς που απάντησαν σοβαρά και ας το κόψουμε. Γιατί δυστυχώς είναι πολύ λυπηρό να υπάρχουν άτομα που απαντούν για να ειρωνευτουν τον προβληματισμό κάποιου και χωρίς να τον γνωρίζουν να βγάζουν ιατρικά συμπεράσματα. Η ευαισθησία προφανώς δεν είναι προσόν όλων.ο μόνος λόγος που μπήκα σε αυτό το site είναι γιατί είχα ανάγκη να συζητήσω ένα θεμα. αυτοί που υπονοησαν ότι οι 40αρες ειναι ένα προβληματικό είδος ίσως και να έχουν μεγαλύτερη ανάγκη από ψυχολόγο από ότι εγώ αγαπητέ. Και ναι είναι ρατσιστικο. Το ότι περιμένεις να εισπράξεις ευαισθησία και ειλικρινια από ανθρώπους που σου διεγείρουν συναισθήματα και μετά εξαφανίζονται δεν είναι δείγμα προβληματικής προσωπικότητας απαραίτητα. Ούτε το ότι προσπαθείς να αποκωδικοποιήσεις τη συμπεριφορά κάποιου σε χρήζει τρελό.το κακό που πάντα καταλήγω για τα forum είναι οτι εκτός από αυτούς που θέλουν να συζητήσουν είναι και αυτοί που μπαίνουν για να ειρωνευτουν. Δυστυχώς.
Αρέσει στο μέλος Iolanthi

Elenansn

# 37 στις 6/11/2020
author
Γυναίκα / 41 / Ελεύθερη
Τον ψυχίατρο τον χρηαζεσε εσύ που έχεις γνωρίσει πολλές 40 αρχές και ξέρεις αδερφέ. Συγχαρητήρια.η αναισθησία τελικά κρύβεται παντού. Όχι μόνο σε ανθρώπους που το παίζουν ρομαντικοί για να σε γνωρίσουν αλλά και σε ανθρώπους που μπαίνουν στα φόρουμ για να μπαίνουν στον κόπο να σχολιάζουν τους προβληματισμούς άλλους μόνο και μονο για τους ειρωνευτουν και να γελάσουν. Congrats

Elenansn

# 38 στις 6/11/2020
author
Γυναίκα / 41 / Ελεύθερη
Και καλά θα κάνουν οι άνθρωποι του φόρουμ να είναι πιο επιλεκτικοί στο ποιους αφήνουν να σχολιάζουν. Σας χαιρετώ.
Αρέσει στο μέλος Iolanthi

Kristina_

# 39 στις 6/11/2020
author
Γυναίκα / 56 / Ελεύθερη
Αλλη χώρα
Θέματα: 0
Απαντήσεις: 1.182

Μα δεν ειπε κανεις οτι ειναι κακο να περιμενεις ανταποκριση...το να το απαιτεις και να πιεζεις ομως ε πως να το κανουμε ειναι προβληματικη συμπεριφορα ...και αυτο περιμενει κανεις απο εναν ενηλικο και δη 40χρονο να το εχει βρει τροπο να το ξεπερασει

Εντωμεταξυ και εγω προσπαθωντας να  αποκωδικοποιησω τη συμπεριφορα των διαφορων θεματοθετων καταληγω οτι υπαρχουν εκεινοι που βαζουν θεμα και δεν ξανασχολουνται, ενω οι περισσοτεροι που παρακολουθουν το θεμα τους «ακουν» επιλεκτικα... σπανια καποιος θελει να συζητησει πραγματικα το θεμα μου

Παράθεση:
Σχόλιο # 36 από Elenansn
Οκ.ευχαριστω πολύ αυτούς που απάντησαν σοβαρά και ας το κόψουμε. Γιατί δυστυχώς είναι πολύ λυπηρό να υπάρχουν άτομα που απαντούν για να ειρωνευτουν τον προβληματισμό κάποιου και χωρίς να τον γνωρίζουν να βγάζουν ιατρικά συμπεράσματα. Η ευαισθησία προφανώς δεν είναι προσόν όλων.ο μόνος λόγος που μπήκα σε αυτό το site είναι γιατί είχα ανάγκη να συζητήσω ένα θεμα. αυτοί που υπονοησαν ότι οι 40αρες ειναι ένα προβληματικό είδος ίσως και να έχουν μεγαλύτερη ανάγκη από ψυχολόγο από ότι εγώ αγαπητέ. Και ναι είναι ρατσιστικο. Το ότι περιμένεις να εισπράξεις ευαισθησία και ειλικρινια από ανθρώπους που σου διεγείρουν συναισθήματα και μετά εξαφανίζονται δεν είναι δείγμα προβληματικής προσωπικότητας απαραίτητα. Ούτε το ότι προσπαθείς να αποκωδικοποιήσεις τη συμπεριφορά κάποιου σε χρήζει τρελό.το κακό που πάντα καταλήγω για τα forum είναι οτι εκτός από αυτούς που θέλουν να συζητήσουν είναι και αυτοί που μπαίνουν για να ειρωνευτουν. Δυστυχώς.

Veronika1980

# 40 στις 6/11/2020
author
Γυναίκα / 38 / Παντρεμένη
Ν. Φλώρινας / Λέχοβο
Θέματα: 0
Απαντήσεις: 64
Πριν φτάσετε στο σημείο να σε παρατήσει, είχες κάποια δείγματα που μπορεί να σου έδειχναν τι πρόκειται να συμβεί; Κοπέλα μου παράτα τον μην ασχολείσαι μαζί του , ήσουν πολύ λίγο καιρό μαζί δεν αξίζει. Μετά τη βροχή έρχεται το ουράνιο τόξο. Είσαι στην ηλικία που μπορείς να παίζεις τους άντρες στα δάχτυλα.Προχωρα κ απόλαυσε τη ζωή σου μη μένεις στάσιμη σε κάτι που δεν σε κάνει ξεχωριστή!
Επιλέξτε σελίδα: (1-4)
Σελίδες 1234
Δεν μπορείτε να απαντήσετε