Ο εύκολος τρόπος να κάνετε νέες γνωριμίες και σχέσεις!
Με περισσότερα από 535.000 μέλη,
το Sxeseis.gr είναι το μεγαλύτερο ελληνικό site γνωριμιών.
Το Sxeseis.gr συνδυάζει με μοναδικό τρόπο λειτουργίες κοινωνικής δικτύωσης ,σελίδας γνωριμιών, forums και chat rooms δίνοντας στα μέλη του περισσότερες δυνατότητες και ευκαιρίες επικοινωνίας και γνωριμίας, από οποιοδήποτε άλλο μέσο.
Μάθετε περισσότερα για το Sxeseis.gr
Είμαι :
Ενδιαφέρομαι για :
Ημ. Γεννήσης μου :
Κατοικώ :
Νομός :
Περιοχή :
Ουπς! Ξεχάσατε να συμπληρώσετε κάποιες πληροφορίες!
Ουπς! Η ημερομηνία γέννησης δεν είναι σωστή!

Με μπλοκαρε από παντου

Επιλέξτε σελίδα: (1-4)
Σελίδες 1234

kostas232

# 41 στις 6/11/2020
author
Ανδρας / 55 / Ελεύθερος
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Ψυχικό
Θέματα: 3
Απαντήσεις: 510
'Aρεσαν+: 0%

τι ικανες??

ικανες να φτιαχνουν νοστιμο παστιτσιο?.. τι εννοεις ικανες

Παράθεση:
Σχόλιο # 34 από Heptamer

Αδελφέ, εχω γνωρίσει ικανές. 

kostas232

# 42 στις 6/11/2020
author
Ανδρας / 55 / Ελεύθερος

τι

σημαινει ghosting?.. ρεεε μιλατε ελληνικα να σας δει ο θεος!!! ακου ghosting

Παράθεση:
Σχόλιο # 25 από alisida

Ωωω..

Συγνώμη !!

Περίληψη : η Έλενα είναι θυμωμένη με το ghosting που υπέστη από ένα σύντομο φλερτ της. 

Αρέσει στο μέλος giorgos170

kostas232

# 43 στις 6/11/2020
author
Ανδρας / 55 / Ελεύθερος

καταρχας ελενα

μαθε οτι απο τηνσ τιγμη που γραφεις δημοσια, θα υποστεις ολες τις αποψεις... οχι μονο αυτες που θελεις εσυ.. απο την στιγμη που δεν σε βριζουν πουτε σε προσβαλλουν... και φυσικα πρεπει να σε δει καποιος ειδικος οταν λες οτι δενμπορεις να διαχειριστεις την ανρηση καποιου να προχωρησει παρακατω μαζι σου... δευτερον,  να φροοντισεις να μειωσεις λιγο τον εγωισμο σου (χαχαχαχα τι λεω τωρα), γιατι ο καθε ενας που μιλαει μαζι σου δνε ειναι υποχρεωμενος να κανει και σχεση επειδη εσυ ετσι γουσταρεις... δες τι γραφεις στο θεμα σου και σε αφησει ο εγωισμος σου θα δεις οτι σωστα τα γραφω
αντε γεια τωρα

Cathrin82

# 44 στις 6/11/2020
author
Γυναίκα / 39 / Διαζευγμένη
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Μαρούσι
Θέματα: 1
Απαντήσεις: 127
Το μπλοκάρισμα είναι επακόλουθο των πράξεων σου. Το καλύτερο δώρο είναι αυτο για σένα. Σε ξυπνάει.
Αρέσει στο μέλος giorgos170

Enikos

# 45 στις 6/11/2020
author
Ανδρας / 77 / Χήρος
Βοσνία - Ερζεγοβίνη
Θέματα: 21
Απαντήσεις: 22.690

Τελικως...η δικη μου απαντηση...

Ηταν απρεπης!!!...

. . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .
Αρέσει στα μέλη Persefoni__, la-mer και σε ακόμα 1 μέλος.

Elenansn

# 46 στις 6/11/2020
author
Γυναίκα / 41 / Ελεύθερη
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Γλυφάδα
Απαντήσεις: 11
Αναφέρομαι σε όλους αυτούς που απαντάνε ειρωνευομενοι, και καλά αναρωτιούνται γιατί μου Μίλαν σοβαρά οι άλλοι ενώ κανονικά τι???θα έπρεπε να με περάσουν για τρελή και να με κοροϊδεύουν?επειδή στα 40 δεν έχεις το δικαίωμα να αντιδρας έντονα όταν νιώθεις ότι σε αδικούν η σε κακομεταχειρίζονται συναισθήματα γιατί το να εξαφανίζεται κάποιος χωρίς εξηγήσεις είναι συναισθηματική κακοποίηση.πρεπει να μι μιλάς να μη θυμώνεις και να αφήνεις τον άλλο να πιστεύει ότι όλα οκ.πρεπει να υποδυεσε ότι δεν έχεις θυμώσει,δεν έχεις πάθος,δεν έχεις δικαίωμα να αγαπήσεις έναν άνθρωπο σε μικρό χρονικό διάστημα.και όταν γίνω 80 να λέω σας ευχαριστώ πολύ που μου μάθατε πως δε θέλω να μου συμπεριφερονται κύριε καλό δρόμο να εχετε.οσο για τους άντρες που γράφουν και ειρωνεύονται τις 40 ειλικρινά ντρέπομαι..

squirrel-b1968

# 47 στις 6/11/2020
author
Γυναίκα / 53 / Διαζευγμένη
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Αθήνα
Θέματα: 0
Απαντήσεις: 230

"δε σε θέλω κυρία μου" " επαιζα και με άλλη και μου κάτσε" " νομιζω δεν ταιριάζουμε"

εχεις ακουσει καποιον να απανταει ετσι?βρε wish? δεν θα  ηταν κ πολυ ευγενικο...εξαλλου

συνηθως το δειχνουν με την αδιαφορια τους...οσοι δεν θελουν να συνεχισουν το νταλαβερι

Παράθεση:
Σχόλιο # 24 από wish_

Θεματοθέτρια φέρθηκες υπερβολικά και υστερικά,δικαιολογημένα όμως θεωρώ.

Εμένα πάντως μου φαίνεται ότι πιθανών λόγω του αρχικού ενδιαφέρον που έδειξε απ΄την πλευρά του εσύ ενώ ήσουν κλειδωμένη  ξεκλείδωσες αλλά εκείνος στην τελική να μη του έβγαζες ότι ήθελε.Δεν αναφέρεις αν κοιμηθήκατε ή οχι μαζί,αν δεν κοιμηθήκατε τοτε πραγματικά γίνεσαι υπερβολική αν όμως έγινε κάτι παραπάνω έχεις δικιο να εκνευρίζεσαι από την ξαφνική του αδιαφορία.

Όπως και να χει κακό κάνεις μόνο στον ευατό σου με αυτή την στάση αλλά και αυτός βρε παιδιά όφειλε αν μη τι άλλο μια εξηγηση,40 χρονων και οι δυο, η θεματοθετρια μπορεί όπως λέμε να φέρθηκε παιδιάστικα αλλά οταν πληγωνόμαστε ποτέ δεν ξέρει κανεις πως θ΄αντιδράσει αλλά και ο άλλος κοτζάμ άντρας οφειλε να πει κάτι.

"δε σε θέλω κυρία μου"  " επαιζα και με άλλη και μου κάτσε"  " νομιζω δεν ταιριάζουμε"   οφειλε να μιλήσει.γι΄αλλα και άλλα ήξερε να της μιλάει και να υπάρχει ένα φεελινγ.

Αρέσει στα μέλη Persefoni__, alisida

Heptamer

# 48 στις 6/11/2020
author
Ανδρας / 42 / Διαζευγμένος
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Φιλοθέη
Θέματα: 36
Απαντήσεις: 14.686

Ικανές σε ποσοτητα, οχι σε ικανότητες. 

Παράθεση:
Σχόλιο # 41 από kostas232

τι ικανες??

ικανες να φτιαχνουν νοστιμο παστιτσιο?.. τι εννοεις ικανες

Αρέσει στα μέλη Persefoni__, la-mer

Heptamer

# 49 στις 6/11/2020
author
Ανδρας / 42 / Διαζευγμένος
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Φιλοθέη
Θέματα: 36
Απαντήσεις: 14.686

Στριβειν δια του φαντασματος!

Παράθεση:
Σχόλιο # 42 από kostas232

τι

σημαινει ghosting?.. ρεεε μιλατε ελληνικα να σας δει ο θεος!!! ακου ghosting

Αρέσει στο μέλος Persefoni__

wish_

# 50 στις 6/11/2020
author
Γυναίκα / 36 / Ελεύθερη
Ν. Θεσσαλονίκης / Θεσσαλονίκη
Θέματα: 4
Απαντήσεις: 3.195

Ναι σκιουρελ μου μπορεί να μην βγαινουν να τα πεις με άνεση αλλά και η ατάκα "δε σου υποσχεθηκα και τιποτα" επίσης για μένα δεν τη λες ευκολα,αλλά την είπε!Αν γίνεσαι πιεστική όπως μπορεί να έγινε η κοπέλα εδώ,μπορεί και να τα πει,αλλά η σιώπη του ειναι χειρότερη,ειναι η ευκολη λυση για ν΄αποφυγει ευθύνες.

ας έλεγε οτι δεν ταιριάζουν τα θέλω τους,ότι δεν βρίσκει κοινά σημεία.Ας το σέρβιρε ευγενικά αρκεί να το σέρβιρε.Το να δειχνεις οτι θέλεις και μετά να την κανεις στο ξαφνικό είναι ακόμα χειρότερο.

Αν και υπάρχουν κάποια κενά στο συγκεκριμένο στόρυ.

Παράθεση:
Σχόλιο # 47 από squirrel-b1968

"δε σε θέλω κυρία μου" " επαιζα και με άλλη και μου κάτσε" " νομιζω δεν ταιριάζουμε"

εχεις ακουσει καποιον να απανταει ετσι?βρε wish? δεν θα  ηταν κ πολυ ευγενικο...εξαλλου

συνηθως το δειχνουν με την αδιαφορια τους...οσοι δεν θελουν να συνεχισουν το νταλαβερι

Αρέσει στο μέλος squirrel-b1968

alisida

# 51 στις 6/11/2020
author
Γυναίκα / 51 / Διαζευγμένη
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Υμηττός
Θέματα: 35
Απαντήσεις: 8.446

Ο καθένας εξαφανίζεται όπως θέλει και όπως μπορεί.

Όσα αντέχει η ψυχούλα του δηλ.

Άλλοι εξαφανίζονται με ωραία εξήγηση,άλλοι με φωνές και σαματα,

άλλοι απομακρύνονται σιγα-σιγα και άλλοι απλά ανοίγουν την πόρτα και μην τους είδατε

...Δεν πειράζει ,άλλωστε δεν υπάρχει νόστιμη χυλοπιτα ,όπως και να μαγειρευτεί ,δεν χωνευεται

..Να φοβάστε αυτούς (και αυτές) που παραμένουν,αλλά λάμπουν δια της "απουσίας" τους.

Αρέσει στα μέλη Persefoni__, giorgos170 και σε ακόμα 3 μέλη.
I am Not a psychotherapist :)

Spiros--

# 52 στις 6/11/2020
author
Ανδρας / 50 / Ελεύθερος
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Νέα Χαλκηδόνα
Θέματα: 5
Απαντήσεις: 812

Όταν κάποιος σε μπλοκάρει από παντού ...

... αν δεν είναι σαλεμένος, προφανώς έχει σοβαρό λόγο να το κάνει ! 

Μήπως τον πίεσες (κι ας μην το κατάλαβες εσύ) και αντέδρασε έτσι ? 

Μήπως σου είχε δώσει σημάδια, πχ δεν γουστάρω την πίεση και εσύ επέλεξες να τα αγνοήσεις ? 

Όταν λες εσύ η ίδια πως έστειλες πολλά και άσχημα μηνύματα, φαντάσου πως τα εξέλαβε αυτός ...

Ρώτα εσένα πως θα αντιδρούσες κάνοντας αντιστροφή ρόλων. 

Μην απαντήσεις αυτό που θα σε βολεύει ... αλλά προσπάθησε να σου απαντήσεις μπέσα ! 

ΥΓ) Η ειρωνεία είναι σαν την φωτιά. Αν δεν της βάλεις κούτσουρα, θα σβήσει. Διαφορετικά, θα θεριέψει και θα κάψει και εσένα! Μην ασχολείσαι ...

Αρέσει στο μέλος squirrel-b1968

Kristina_

# 53 στις 7/11/2020
author
Γυναίκα / 56 / Ελεύθερη
Αλλη χώρα
Απαντήσεις: 1.182

Wish δεν ειναι μονο τι λεει ο ενας, ειναι και τι ακουει ο αλλος

Εζησα καποτε κατι σχετικο και πολυ σοκαριστικο για μενα...ημουν παρουσα σε μια συζητηση δυο ατομων (επαγγελματικο θεμα) οπου ο ενας ειπε στον αλλο εντελως απεριφραστα «δεν κανεις γι αυτο το εργο για αυτους τους λογους...κλπκλπ ...και αφου θες να παραμεινεις σε αυτη τη δουλεια θα συνεχισεις με την Χ»...μολις εφυγε ο ενας στη μεταξυ μας συζητηση ο αλλος (ενα μορφωμενο και ιδιαιτερης εφυιας ατομο) καποια στιγμη μου λεει «μα ξερεις, ποτε δε μου χει πει κανεις οτι δεν ειμαι καλος...εχω τοσα προσοντα...ολοι ειναι ευχαριστημενοι απο το εργο μου»...εγω ειχα σοκαριστει (αρχισα να υποψιαζομαι οτι το ατομο που ειχα απεναντι μου δεν ηταν διανοητικα οκ)...παρολααυτα συνεχισα την κουβεντα και του ανεφερα τη συζητηση που ειχε λαβει χωρα λιγα λεπτα πριν παρουσια μου...εκανε μια διανοητικη «κωλοτουμπα» και συνεχισε στο ιδιο στυλ...συμπερασμα? Αμα δε θες να στο πουνε δεν το ακους ποτε (η και αντιστροφα) 

Παράθεση:
Σχόλιο # 50 από wish_

Ναι σκιουρελ μου μπορεί να μην βγαινουν να τα πεις με άνεση αλλά και η ατάκα "δε σου υποσχεθηκα και τιποτα" επίσης για μένα δεν τη λες ευκολα,αλλά την είπε!Αν γίνεσαι πιεστική όπως μπορεί να έγινε η κοπέλα εδώ,μπορεί και να τα πει,αλλά η σιώπη του ειναι χειρότερη,ειναι η ευκολη λυση για ν΄αποφυγει ευθύνες.

ας έλεγε οτι δεν ταιριάζουν τα θέλω τους,ότι δεν βρίσκει κοινά σημεία.Ας το σέρβιρε ευγενικά αρκεί να το σέρβιρε.Το να δειχνεις οτι θέλεις και μετά να την κανεις στο ξαφνικό είναι ακόμα χειρότερο.

Αν και υπάρχουν κάποια κενά στο συγκεκριμένο στόρυ.

Αρέσει στο μέλος Spiros--

Elenansn

# 54 στις 7/11/2020
author
Γυναίκα / 41 / Ελεύθερη
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Γλυφάδα
Απαντήσεις: 11
Τελικά την ακριβή περιγραφή της κατάστασης τη βρήκα σε ένα άρθρο από τους New York times στο οποίο αναφέρει: "μπορεί να ακούγεται σκληρό αλλά δεν υπάρχει χειρότερο από το να νιώθει κάποιος ότι βρίσκεται στο καθαρτήριο μεταξύ προσμονής και απόρριψης και συνεχίζει να στέλνει απελπισμένα μυνήματα σε φαντάσματα.αυτος ο εξοστρακισμός οδηγεί στην οργή,στη σύγχυση και σε ακόμα πιο έντονα αισθήματα απομόνωσης"...να τους πούμε να διευκρινίζουν στα άρθρα ότι αν είσαι 40 δεν ισχύουν γιατί έχεις πατήσει mute λόγω εμπειρίας. Η δική μου εμπειρία λέει ότι ελάχιστα 17 Χρονά πια κάθονται και τους καίγεται καρφακι αν τους τύχει.γιατι αυτή η τεχνική του ghosting είναι πιο κοντά στη λογική της γενιάς του ίντερνετ από τα 4. Η δική μου εμπειρία λέει ότι όσο μεγαλώνω τόσο περισσότερο πόνο μου προκαλεί η απάθεια και η έλλειψη ειλικρινιας,γιατί μειώνονται οι πιθανότητες να συναντήσεις ανθρώπους με αληθινά συναισθήματα που πραγματικά νοιάζονται για τα δικά σου συναισθήματα. Και αυτό δε το θεωρώ ανωριμότητα. Το θεωρώ στάση ζωής να μην πιέζεις τον εαυτό σου να βάζει μια λογική πάντα πάνω από το συναισθημα και να καταπιέζει τα συναισθήματα. Αυτό ήταν η απάντηση σε αυτούς που με ειρωνεύτηκαν κοροϊδεύοντας αυτός που μου Μίλαν σοβαρά ενώ δεν θαπρεπε γιατί είμαι ότι ναναι. Όλες τις άλλες απόψεις χάρηκα που τις άκουσα γιατί προφανώς γι'αυτό γράφω δημόσια για να ακούσω διαφορετικές απόψεις.αλλιως θα μιλούσα μόνο με τον εαυτό μου.
Αρέσει στα μέλη giorgos170, Iolanthi

squirrel-b1968

# 55 στις 7/11/2020
author
Γυναίκα / 53 / Διαζευγμένη
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Αθήνα
Απαντήσεις: 230
Συμβαίνουν κ αυτά όπως ειπα σε άλλο ποστ .Γι αυτό μικρό καλάθι κ όλα οκ..οι προσδοκίες μας να μην γίνονται καθρέφτης στον αλλον.Θα ήθελα να διαβάσω κ τα μην που έστειλε η φίλη μας..όμως..για να ακούσει αυτό που ακουσε,περί υποσχέσεων .

giorgos170

# 56 στις 7/11/2020
author
Ανδρας / 78 / Σε σχέση
Γεωργία
Θέματα: 7
Απαντήσεις: 8.429

Κατομύρια  έχει,  γι'  αυτό ..., ,

Αρέσει στα μέλη la-mer, Enikos

Enikos

# 57 στις 7/11/2020
author
Ανδρας / 77 / Χήρος
Βοσνία - Ερζεγοβίνη

Να ριξουμε και μια ματια στην Pravda?...

Αρέσει στο μέλος la-mer

Enikos

# 58 στις 7/11/2020
author
Ανδρας / 77 / Χήρος
Βοσνία - Ερζεγοβίνη

Ειχαμε αυτα που ελεγε η εννοουσε ο λακισας...(στις μεχρι τωρα αναλυσεις της εδρας)...

Τωρα εχωμε αυτα που ΔΕΝ ειπε...

Ειπε δεν ειπε, σιγουρα καλα εκανε που την κοπανησε...

Ειναι εμφανες το θεματακι...

Αρέσει στο μέλος la-mer

kostas232

# 59 στις 7/11/2020
author
Ανδρας / 55 / Ελεύθερος

αυτο

σημαινει το ghosting δηλ ομορφουλα?  στριβεις δια του αρραβωνος σαν να λεμε

Παράθεση:
Σχόλιο # 51 από alisida

Ο καθένας εξαφανίζεται όπως θέλει και όπως μπορεί.

Όσα αντέχει η ψυχούλα του δηλ.

Άλλοι εξαφανίζονται με ωραία εξήγηση,άλλοι με φωνές και σαματα,

άλλοι απομακρύνονται σιγα-σιγα και άλλοι απλά ανοίγουν την πόρτα και μην τους είδατε

...Δεν πειράζει ,άλλωστε δεν υπάρχει νόστιμη χυλοπιτα ,όπως και να μαγειρευτεί ,δεν χωνευεται

..Να φοβάστε αυτούς (και αυτές) που παραμένουν,αλλά λάμπουν δια της "απουσίας" τους.

Alezandra

# 60 στις 10/11/2020
author
Γυναίκα / 47 / Διαζευγμένη
Ν. Αττικής (Πειραιάς) / Πέραμα
Απαντήσεις: 602

Κάνετε ένα λάθος.Εσεις αφήσατε εξίσου να περάσουν δύο εβδομάδες για να του πείτε ότι σας πείραξε που πέρασαν δύο εβδομάδες.Ας αφήνατε δύο μήνες να τον ξεχνουσατε και να στέλνατε μετά για μνημόσυνο.

Παράθεση:
Σχόλιο # 9 από Elenansn
Όταν λέω να καταλάβει ότι δεν είμαι καλά εννοώ να καταλάβει ότι τον σκέφτομαι και με ενοχλεί που πέρασαν δύο βδομάδες χάθηκε και δεν έδωσε καμία εξήγηση...ήθελα να τον αναγκάσω να δείξει κάτι.ενα συναίσθημα.οκ...καταλαβαινω ότι όλοι βάζετε τη λογική...αλλά δεν έχει τύχει σε κανέναν να νιώθετε διαισθητικά ότι ταιριάζετε με κάποιον όταν είστε μαζί...και μετά όταν χάνετε να ταραζεστε και να υπερβαλεται?κάποιοι έχουμε πιο εντονους χαρακτήρες...ήμαστε καταδικασμενοι να παρεξηγουμαστε πάντα?εγώ την υπερβολή τη θεωρώ ένδειξη ενδιαφέροντος...και δεν μπορώ να καταλάβω πως γίνεται τη μια μέρα να συμπαθείς κάποιον και την άλλη να τον διαγράφεις από τη γη... : (

Επιλέξτε σελίδα: (1-4)
Σελίδες 1234
Δεν μπορείτε να απαντήσετε