Ο εύκολος τρόπος να κάνετε νέες γνωριμίες και σχέσεις!
Με περισσότερα από 535.000 μέλη,
το Sxeseis.gr είναι το μεγαλύτερο ελληνικό site γνωριμιών.
Το Sxeseis.gr συνδυάζει με μοναδικό τρόπο λειτουργίες κοινωνικής δικτύωσης ,σελίδας γνωριμιών, forums και chat rooms δίνοντας στα μέλη του περισσότερες δυνατότητες και ευκαιρίες επικοινωνίας και γνωριμίας, από οποιοδήποτε άλλο μέσο.
Μάθετε περισσότερα για το Sxeseis.gr
Είμαι :
Ενδιαφέρομαι για :
Ημ. Γεννήσης μου :
Κατοικώ :
Νομός :
Περιοχή :
Ουπς! Ξεχάσατε να συμπληρώσετε κάποιες πληροφορίες!
Ουπς! Η ημερομηνία γέννησης δεν είναι σωστή!

Πως να την γνωρισω?

Επιλέξτε σελίδα: (1-3)
Σελίδες 123

Hellboy_

# 1 στις 15/11/2020
author
Ανδρας / 32 / Ελεύθερος
Ν. Θεσσαλονίκης / Εύοσμος
Θέματα: 1
Απαντήσεις: 93
'Aρεσαν+: 0%

Πως να την γνωρισω?

Καλημερα φριεντσ!Τι κανουμε καλα ειμαστε?

Λοιπον το θεμα μου ειναι το εξης:Εδω και λιγο καιρο επισκεπτομαι ενα καταστημα take away και παιρνω καφε (ευτυχως δεν το απαγορευσαι ο χαρδαλiας) εκει δουλευει μια κοπελα που με εξυπηρετησε κανα 2 φορες και μου εκανε πολυ καλη εντυπωση θελω λοιπον  να κανω μια γνωριμια μαζι της αλλα το προβλημα ειναι οτι δεν ξερω πως να ξεκινησω την επικοινωνια?...Να συμπληρωσω οτι δεν δουλευει παντα και εχω τρελαθει στους καφεδες τελευταια για να την πετυχαινω και κατι πρεπει να γινει!...Πειτε καμια ιδεα?Σκεφτηκα να της δωσω το τηλεφωνο μου...αλλα δεν ξερω πως??.. και συν οτι πρεπει να την πετυχω ταμειο για να το κανω και ειναι δυσκολη η φαση γιατι μεσα στον χωρο δουλευουν 3 με 4 ατομα μαζι...δωστε τα φωτα σας γιατι δεν κοιμαμαι τα βραδια απο τους καφεδες!!!Ευχαριστω εκ των προτερων! 

Kristina_

# 2 στις 15/11/2020
author
Γυναίκα / 55 / Ελεύθερη
Αλλη χώρα
Θέματα: 0
Απαντήσεις: 1.035

Μεχρι να βρεις τον τροπο και το θαρρος (η να στον που οι αλλοι εδω οταν ξυπνησουν), εγω θα σου συστησω να παιρνεις ποτε ποτε και κανα τσαι...ολο καφεδες θα παθεις τπτ

Παράθεση:
Σχόλιο # 1 από Hellboy_

Πως να την γνωρισω?

Καλημερα φριεντσ!Τι κανουμε καλα ειμαστε?

Λοιπον το θεμα μου ειναι το εξης:Εδω και λιγο καιρο επισκεπτομαι ενα καταστημα take away και παιρνω καφε (ευτυχως δεν το απαγορευσαι ο χαρδαλiας) εκει δουλευει μια κοπελα που με εξυπηρετησε κανα 2 φορες και μου εκανε πολυ καλη εντυπωση θελω λοιπον  να κανω μια γνωριμια μαζι της αλλα το προβλημα ειναι οτι δεν ξερω πως να ξεκινησω την επικοινωνια?...Να συμπληρωσω οτι δεν δουλευει παντα και εχω τρελαθει στους καφεδες τελευταια για να την πετυχαινω και κατι πρεπει να γινει!...Πειτε καμια ιδεα?Σκεφτηκα να της δωσω το τηλεφωνο μου...αλλα δεν ξερω πως??.. και συν οτι πρεπει να την πετυχω ταμειο για να το κανω και ειναι δυσκολη η φαση γιατι μεσα στον χωρο δουλευουν 3 με 4 ατομα μαζι...δωστε τα φωτα σας γιατι δεν κοιμαμαι τα βραδια απο τους καφεδες!!!Ευχαριστω εκ των προτερων! 

Αρέσει στα μέλη Francesca_, axileas-1 και σε ακόμα 7 μέλη.

alisida

# 3 στις 15/11/2020
author
Γυναίκα / 50 / Διαζευγμένη
Καζακστάν
Θέματα: 35
Απαντήσεις: 8.201

Ξυπνήσαμε ,μισό να πιούμε τον δεύτερο καφέ και θα καταστρωσουμε το καλύτερο σχέδιο προσέγγισης 

Παράθεση:
Σχόλιο # 2 από Kristina_

(η να στον που οι αλλοι εδω οταν ξυπνησουν)

Αρέσει στα μέλη Galhnh62, axileas-1 και σε ακόμα 1 μέλος.

isixos_geroulis

# 4 στις 15/11/2020
author
Ανδρας / 61 / Παντρεμένος
Ν. Αργολίδας / Νέα Κίος
Θέματα: 43
Απαντήσεις: 7.988

Ο λαμπρος κωστανταρας.

...ειχε κανει σχολη πανω σ' αυτο
Οταν του εφευγε η Μαρω Κοντου ολο κατι παθαινε...η καρδια του...λιποθυμουσε...τετοια...
Κι εκεινη ετρεχε να δει τι εχει...
Αρέσει στα μέλη Mindthegap-, Hellboy_

isixos_geroulis

# 5 στις 15/11/2020
author
Ανδρας / 61 / Παντρεμένος
Ν. Αργολίδας / Νέα Κίος
Θέματα: 43
Απαντήσεις: 7.988

Μπαι δε γουει.

...ειμαι στον δευτερο καφε,,,
Αρέσει στα μέλη axileas-1, Hellboy_

Enikos

# 6 στις 15/11/2020
author
Ανδρας / 76 / Χήρος
Βοσνία - Ερζεγοβίνη
Θέματα: 21
Απαντήσεις: 22.247

Αν στα 32 δεν εχεις λυσει τα βασικα...

Στου κουφου την πορτα, παρε την πορτα και φυγε...

Αρέσει στα μέλη hns1602, Cathrin82 και σε ακόμα 3 μέλη.

Oxaman

# 7 στις 15/11/2020
author
Γυναίκα / 75 / Χήρα
Χιλή
Απαντήσεις: 249
Πρώτα δες αν η κοπέλα ενδιαφέρεται..χαχαχα..αμέσως βουρ...φάε και καμμιά τυρόπιτα να σε πιάσει και να κάνεις και τζίρο για να χει δουλίτσα.Την επόμενη πλήρωσε με χαρτονομίσμα βάλε πάνω ένα κομμάτι αυτοκόλλητη ταινία ...πρόσεχε από αυτη που ξεκολλάει στο χαρτί..γράψε Όνομα τηλέφωνο και υποσημείωση..θα χαρώ πολύ αν θελήσεις να μου τηλεφωνήσεις γιατί τα νεύρα μου θα γίνουν κορδέλες μέχρι να γίνει αυτό...χαχαχα
Αρέσει στο μέλος Hellboy_

konstandinos73

# 8 στις 15/11/2020
author
Ανδρας / 47 / Ελεύθερος
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Αθήνα
Απαντήσεις: 229
Θα της πεις "Καλημερα!". Θα σου πει "Καλημερα!". Θα της κανεις φοβερη εντυπωση λεγοντας της "εχει ωραιο καιρο σημερα!"...και αυτη τοτε θα σου πει "θελεις να τα φτιαξουμε?"..στανταρ συνταγή επιτυχίας.
Αρέσει στα μέλη Veronika1980, axileas-1 και σε ακόμα 4 μέλη.

Mindthegap-

# 9 στις 15/11/2020
author
Γυναίκα / 44 / Ελεύθερη
Ιαπωνία
Απαντήσεις: 3.042

Παράθεση:
Σχόλιο # 1 από Hellboy_

δωστε τα φωτα σας γιατι δεν κοιμαμαι τα βραδια απο τους καφεδες!!!

Αρέσει στα μέλη hns1602, Hellboy_

Spiros--

# 10 στις 15/11/2020
author
Ανδρας / 50 / Ελεύθερος
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Νέα Χαλκηδόνα
Θέματα: 4
Απαντήσεις: 686

Θα της πεις ...

... κοπελιά, επειδή δεν κοιμάμαι που δεν κοιμάμαι τα βράδια εξαετίας σου ... 

... με τόσους καφέδες που πίνω μόνο και μόνο γιατί έρχομαι εδώ για να σε δω, 

μήπως να μου έδινες και το τηλέφωνό σου για να τα λέμε κιόλας ? 
Αρέσει στα μέλη Ariadni_0, Francesca_ και σε ακόμα 4 μέλη.

Enikos

# 11 στις 15/11/2020
author
Ανδρας / 76 / Χήρος
Βοσνία - Ερζεγοβίνη

Χαρτονομισμα...αυτοκολλητες ταινιες...που ξεκολλανε, προσοχη!!! μη μας χαλασει το ταληρο και κλαιμε...χαρτακι με ντιτειλς (διοτι ειναι αυτονοητο οτι ειμαστε μουγγοι)...και χιουμορ (μπλακ) για το ΚΝΣ...

Ε, φυσικο ειναι να κλαιτε μετα γιατι οι αντρες δεν φλερταρουν...

Εσεις δεν θετε φλερτ απο αντρες, απο πιθηκες θετε...

Και ποιος να προσφερθει?...

Εδω σε θελω...

Παράθεση:
Σχόλιο # 7 από Oxaman
Πρώτα δες αν η κοπέλα ενδιαφέρεται..χαχαχα..αμέσως βουρ...φάε και καμμιά τυρόπιτα να σε πιάσει και να κάνεις και τζίρο για να χει δουλίτσα.Την επόμενη πλήρωσε με χαρτονομίσμα βάλε πάνω ένα κομμάτι αυτοκόλλητη ταινία ...πρόσεχε από αυτη που ξεκολλάει στο χαρτί..γράψε Όνομα τηλέφωνο και υποσημείωση..θα χαρώ πολύ αν θελήσεις να μου τηλεφωνήσεις γιατί τα νεύρα μου θα γίνουν κορδέλες μέχρι να γίνει αυτό...χαχαχα

Αρέσει στο μέλος la-mer

Enikos

# 12 στις 15/11/2020
author
Ανδρας / 76 / Χήρος
Βοσνία - Ερζεγοβίνη

. . . . . . . . . . .

Παράθεση:
Σχόλιο # 8 από konstandinos73
Θα της πεις "Καλημερα!". Θα σου πει "Καλημερα!". Θα της κανεις φοβερη εντυπωση λεγοντας της "εχει ωραιο καιρο σημερα!"...και αυτη τοτε θα σου πει "θελεις να τα φτιαξουμε?"..στανταρ συνταγή επιτυχίας.

Αρέσει στο μέλος hns1602

Maitylou

# 13 στις 15/11/2020
author
Γυναίκα / 53 / Ελεύθερη
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Αθήνα
Απαντήσεις: 37

Πως να την γνωρισεις ;

Κάνε τον ζογκλέρ ... Εγγύηση ..

Αρέσει στο μέλος hns1602

Hellboy_

# 14 στις 15/11/2020
author
Ανδρας / 32 / Ελεύθερος

Ενταξει εχουμε ενα γεια με την κοπελα οποτε τυχει να δουλευει και να με εξυπηρετησει εκεινη τιποτα παραπανω ομως ...εντωμεταξυ ειναι και αυτες οι μασκες που πρεπει να φοραμε και δεν μπορεις να πιασεις κουβεντα να κανεις λιγο πλακα με κατι οποτε πως θα καταλαβω αν ενδιαφερεται???...δυσκολη η φαση!

το σκεφτηκα και γω αυτο με το τηλεφωνο να το γραψω σε ενα χαρτακι μαζι με ενα μνμ και να της το δωσω αν ερθει εκεινη οταν ειναι να πληρωσω. ...ε στη χειροτερη να το πεταξει  τι ειχα τι εχασα θα πηγαινω στο απεναντι μετα να παιρνω καφε  

Σχόλιο # 7 από Oxaman

giorgoss_78

# 15 στις 15/11/2020
author
Ανδρας / 42 / Ελεύθερος
Ν. Θεσσαλονίκης / Αγιος Αθανάσιος
Απαντήσεις: 1
Περιέγραψε την κατάσταση μαζί με μία ερώτηση στο τέλος.π.χ. πες την τώρα με το lockdown δεν ξέρω πως να περάσω τον χρόνο μου στο σπίτι.μίπως έχεις καμία καλή ιδέα να μου προτείνεις;; κάπως έτσι..και δώσε προσοχή τι θα απαντήσει

Hellboy_

# 16 στις 15/11/2020
author
Ανδρας / 32 / Ελεύθερος

τουλαχιστον θα εχω να κανω κατι τα βραδια ...πολυ καλο σευχαριστω!παω να την πεσω λιγο τωρα γιατι κλεινουν τα ματια μου!

Παράθεση:
Σχόλιο # 10 από Spiros--

Θα της πεις ...

... κοπελιά, επειδή δεν κοιμάμαι που δεν κοιμάμαι τα βράδια εξαετίας σου ... 

... με τόσους καφέδες που πίνω μόνο και μόνο γιατί έρχομαι εδώ για να σε δω, 

μήπως να μου έδινες και το τηλέφωνό σου για να τα λέμε κιόλας ? 

wish_

# 17 στις 15/11/2020
author
Γυναίκα / 35 / Ελεύθερη
Ν. Θεσσαλονίκης / Θεσσαλονίκη
Θέματα: 4
Απαντήσεις: 3.048

αχχ αυτά τα καημένα τα εργαζόμενα κορίτσια τι τραβάνε!

σκέψου πόσοι πλέον πάνε για ένα καφέ take away στη γειτονιά. Πόσοι την βλέπουν και μπορεί να σκέφτονται το ίδιο και πόσους βλέπει και δε θυμάται!

Και αν έχει φίλο και αν της αρέσει κανένας άλλος?!

Αν πηγαίνεις περιποιημένος,με χαμόγελο στα μάτια,πετάς και καμιά κουβέντα για τον καφέ για κάτι που σου κάνε εντύπωση,ή οτι σου βγει εκείνη την ώρα,
ή ένα απλό,πώς τα πάς?καιρό είχα να σε πετυχω,ποτέ δεν ξέρεις!Γενικά να σαι αυθόρμητος αλλά όχι "χαζός¨ ,να μη το σχεδιάζεις τόσο γιατί δεν βγαίνει τόσο.

Οτι και να κάνεις απ΄την κοπέλα εξαρτάται.ωραίες ιδέες σου εδωσαν και πιο πανω ο Spiros και ο ,giorgoss.

χαρτάκι αν δώσεις δεν ξέρω πώς θα φανεί...και αν δώσεις καλύτερα να έχει το ινσταγκραμ,φεισμπουκ που μπορείς πιο εύκολα να πιάσεις κουβέντα.Γενικά το καλύτερο είναι να πεις οτι σου ρθει εκείνη την ώρα και να κολλάει να πεις και το "ρε συ το ινσταγραμ ειναι αυτό,φολλοου αν ειναι να τα λεμε και απο εκει" (και καλα φιλικα)  κάτι τέτοιο γενικά. Κάνε και λίγο πρακτισε με τις άλλες κοπέλες, ποτέ δεν ξέρεις.

Oxaman

# 18 στις 15/11/2020
author
Γυναίκα / 75 / Χήρα
Χιλή
Απαντήσεις: 249
Αγαπημένε ενικέ μια που απευθύνεσαι σε μένα μην ανησυχείς...Έχω φλερτάρει τόσο που αρκεί για μια ζωή με Άντρες και όχι δείγματα..χαχαχα πάντως ευχαριστώ που με νοιάζεσαι...αλλά μην φοβάσαι δεν πάω χαμένη...
Αρέσει στα μέλη Ariadni_0, Hellboy_

alisida

# 19 στις 15/11/2020
author
Γυναίκα / 50 / Διαζευγμένη
Καζακστάν
Θέματα: 35
Απαντήσεις: 8.201

μάλλον δεν πήγες να αγοράσεις καφέ σήμερα.

Λοιπόν,όταν ξυπνήσεις ,διάβασε :

Επειδή δεν ξέρεις αν της αρέσεις ή αν έχει άλλον,καλύτερα να πιάσεις συζήτηση και σε λίγες μέρες θα έχεις τις πληροφορίες που θέλεις,επίσης θα δείξει αν της αρέσεις και αν ενδιαφέρεται για γνωριμία.

Αν σε αποφεύγει ,άστο καλύτερα ...

Αλλά...

Πού είναι ο Παναγιώτης ,εκείνος θα σου πει τι να κάνεις για εγγυημένο αποτέλεσμα  

Παράθεση:
Σχόλιο # 16 από Hellboy_

παω να την πεσω λιγο τωρα γιατι κλεινουν τα ματια μου!

Αρέσει στα μέλη wish_, Hellboy_

Heptamer

# 20 στις 15/11/2020
author
Ανδρας / 41 / Διαζευγμένος
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Φιλοθέη
Θέματα: 36
Απαντήσεις: 14.535

Προσωπικά, θα το απέφευγα αυτό.

Ειναι πολυ ντιρέκτ / απότομο, διόλου διακριτικό, δειχνει ελλειψη φαντασιας, απελπισια και ...απωθεί.

Αλλωστε, δεν ξερεις αν εχει σχεση - εστιασε πρωτα να μαθεις αυτη τη σημαντικότατη λεπτομερεια, ωστε να ελαχιστοποιησεις τη ζημιά.

Κανε καλυτερη διαχειριση του ενδιαφέροντός σου για εκείνη.

Οι καφέδες λογικα θα επρεπε να σε ειχαν βοηθησει: τόσες ώρες ξαγρυπνος, θα επρεπε ήδη να εχεις εμπνευστεί εναν πρωτοτυπο τροπο προσεγγισης. Αν το μονο που σκαρφιστηκες ειναι το χαρτακι με το τηλεφωνο, τοτε ή άλλαξε καφέ ή παρε βιταμινες...

Παράθεση:
Σχόλιο # 14 από Hellboy_

το σκεφτηκα και γω αυτο με το τηλεφωνο να το γραψω σε ενα χαρτακι μαζι με ενα μνμ και να της το δωσω αν ερθει εκεινη οταν ειναι να πληρωσω. ...ε στη χειροτερη να το πεταξει  τι ειχα τι εχασα θα πηγαινω στο απεναντι μετα να παιρνω καφε  

Επιλέξτε σελίδα: (1-3)
Σελίδες 123
Δεν μπορείτε να απαντήσετε