Ο εύκολος τρόπος να κάνετε νέες γνωριμίες και σχέσεις!
Με περισσότερα από 535.000 μέλη,
το Sxeseis.gr είναι το μεγαλύτερο ελληνικό site γνωριμιών.
Το Sxeseis.gr συνδυάζει με μοναδικό τρόπο λειτουργίες κοινωνικής δικτύωσης ,σελίδας γνωριμιών, forums και chat rooms δίνοντας στα μέλη του περισσότερες δυνατότητες και ευκαιρίες επικοινωνίας και γνωριμίας, από οποιοδήποτε άλλο μέσο.
Μάθετε περισσότερα για το Sxeseis.gr
Είμαι :
Ενδιαφέρομαι για :
Ημ. Γεννήσης μου :
Κατοικώ :
Νομός :
Περιοχή :
Ουπς! Ξεχάσατε να συμπληρώσετε κάποιες πληροφορίες!
Ουπς! Η ημερομηνία γέννησης δεν είναι σωστή!

Υπαρχει ακομα ελπιδα?

Επιλέξτε σελίδα: (1-2)
Σελίδες 12

georgia_93

# 1 στις 15/11/2020
author
Γυναίκα / 27 / Ελεύθερη
Ν. Αττικής (Ανατολική) / Εκτός Ελλάδας
Θέματα: 1
Απαντήσεις: 6
'Aρεσαν+: 0%

Υπαρχει ακομα ελπιδα?

Γεια σας!

Με τον πρωην(37) ειμασταν μαζι εναμιση χρονο, αλλα γνωριζομασταν καλα απο πριν για πολλα χρονια... περνουσαμε παντα πολυ ομορφα, μου ελεγε και μου εδειχνε οτι μ’αγαπαει, πηγαμε διακοπες, με γνωρισε και στους γονεις του, ολα ηταν τελεια...πριν 2 μηνες ομως μου στελνει μηνυμα οτι δεν του βγαινει, δεν θελει να μου τρωει τζαπα τον χρονο μου, με αγαπαει ομως σαν ανθρωπος... τρελαθηκα εγω, τον επερνα τηλεφωνο, εστελνα μηνυματα, και το μονο που απαντησε ηταν ασε με δεν ειμαι καλα!! μετα απο 1 εβδομαδα τον ξαναστελνω με λεει θα μιλησουμε οταν θα ειμαστε πιο καλα... τον ξαναστελνω μετα απο 2 εβδομαδες αλλα επανοτα το ενα μηνυμα μετα το αλλο, δεν το αντεχα αυτο αλλο να μην απανταει, και εκεινη την ημερα που εστελνα και εστελνα βλεπω μετα οτι με εχει μπλοκαρει παντου!!! αυτο ηταν πριν 1 μηνας και ακομα δεν με ξεμπλοκαρε... υπαρχει ακομα ελπιδα να δωσει ακομα μια ευκαιρια? η τελειωσε οριστικα? 

alisida

# 2 στις 15/11/2020
author
Γυναίκα / 50 / Διαζευγμένη
Καζακστάν
Θέματα: 35
Απαντήσεις: 8.150

Όταν κάποιος σε μπλοκάρει ,τελειώνει οριστικά (από εσένα τουλάχιστον.)

Μα...καθόλου εγωισμό δεν έχετε πια ??

Ουφ...Πάω να μαγειρέψω.,...

Αρέσει στα μέλη hns1602, axileas-1 και σε ακόμα 4 μέλη.
I am Not a psychotherapist :)

Heptamer

# 3 στις 15/11/2020
author
Ανδρας / 41 / Διαζευγμένος
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Φιλοθέη
Θέματα: 36
Απαντήσεις: 14.516

Παράθεση:
Σχόλιο # 1 από georgia_93

υπαρχει ακομα ελπιδα να δωσει ακομα μια ευκαιρια? η τελειωσε οριστικα? 

Oχι και ...Ναι!

Δεξου το αξιοπρεπως και προχωρα παρακάτω.

Αρέσει στα μέλη archagellos, Persefoni__ και σε ακόμα 2 μέλη.

wish_

# 4 στις 15/11/2020
author
Γυναίκα / 35 / Ελεύθερη
Ν. Θεσσαλονίκης / Θεσσαλονίκη
Θέματα: 4
Απαντήσεις: 3.024
Μα τι γίνεται με τα μπλοκαρίσματα! Τόσο πια φοβόυνται να δώσουν μια εξήγηση?να πουν μια κουβέντα?

Θεματόθετρια,μη τον αφήσεις έτσι.φτιάξε και άλλα προφιλ και στέλνε. Αυτός βρήκε άλλη σίγουρα.Δεν είναι μόνο τ΄οτι του φύγε και ξύπνησε ένα ωραίο πρωί και είπε να χωρίσει,το καλλιεργούσε μέρες στο μυαλό του ή τον έψηνε και καμιά άλλη καλύτερα.

Ασε που τ΄οτι σε γνώρισε στους γονεις του δεν σήμαινει τίποτα,υπάρχουν τρόποι και τρόποι που γνωρίζεις μια κοπέλα στους γονείς σου και μερικοί το κάνουν με τόση ευκολία πια που απορώ και με τους γονείς.

Πως μπορείς όμως να σκέφτεσαι οτι μπορεί να θέλει ακόμα μια ευκαιρία ενώ σε μπλόκαρε?
Μας τρελαίνεις και εμάς αλλά μας αρέσει!

Πονάει όταν φεύγει κάποιος στα ξαφνικά και πονάει οταν ο λόγος,αιτία δεν είναι τόσο ξεκάθαρη ή και να ήταν  μετά εξαφανίζεται τελείως.

Η ελπίδα πεθαίνει τελευταία αλλά μέχρι τότε ο χρόνος είναι ο καλύτερος ιατρός!

Αρέσει στα μέλη marie_la_journaliste, 26-29-31 και σε ακόμα 1 μέλος.

Helenaki4

# 5 στις 15/11/2020
author
Γυναίκα / 43 / Σε διάσταση
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Ηλιούπολη
Θέματα: 3
Απαντήσεις: 1.109

1. Δεν μπορεί , κάποιες ενδείξεις θα είχες οτι το παλληκαρι δεν έχει θάρρος . Οι άνθρωποι που φέρονται θρασύδειλα , δεν το κάνουν εν αιθρία.

2. Για ποια ευκαιρία περιμένεις βρε κοπελιά μου ? Είδες με ποιον εχεις να κανεις , τον θέλεις ακόμα ? Αν ποτε γυρίσει , θα ειναι μονο για σεξ και μετά παλι θα γίνει καπνός . 

Μόλις καταλαγιάσει η πίκρα , θελω να πιστεύω οτι θα νιώσεις οτι αξίζεις μια πιο ίσια συμπεριφορά . 
Αρέσει στα μέλη archagellos, Persefoni__ και σε ακόμα 2 μέλη.

alisida

# 6 στις 15/11/2020
author
Καζακστάν

Απ' ο,τι γράφει η κοπέλα,εξήγηση έδωσε και αυτή ήταν πως "δεν του βγαίνει" 

Όποιος και να είναι ο λόγος που δεν του βγαίνει (του πέρασε,ξενέρωσε,βρήκε άλλη κλπ) ,δεν παύει να είναι ένας σοβαρός λόγος να σταματήσει.

Για ποιο ...λόγο να μη γίνει δεκτος,ποιος θέλει να είναι με κάποιον που δεν τον θέλει και ποιες άλλες εξηγήσεις να δοθούν ?

Παράθεση:
Σχόλιο # 4 από wish_
Μα τι γίνεται με τα μπλοκαρίσματα! Τόσο πια φοβόυνται να δώσουν μια εξήγηση?να πουν μια κουβέντα?

Θεματόθετρια,μη τον αφήσεις έτσι.φτιάξε και άλλα προφιλ και στέλνε. Αυτός βρήκε άλλη σίγουρα.Δεν είναι μόνο τ΄οτι του φύγε και ξύπνησε ένα ωραίο πρωί και είπε να χωρίσει,το καλλιεργούσε μέρες στο μυαλό του ή τον έψηνε και καμιά άλλη καλύτερα.

Ασε που τ΄οτι σε γνώρισε στους γονεις του δεν σήμαινει τίποτα,υπάρχουν τρόποι και τρόποι που γνωρίζεις μια κοπέλα στους γονείς σου και μερικοί το κάνουν με τόση ευκολία πια που απορώ και με τους γονείς.

Πως μπορείς όμως να σκέφτεσαι οτι μπορεί να θέλει ακόμα μια ευκαιρία ενώ σε μπλόκαρε?
Μας τρελαίνεις και εμάς αλλά μας αρέσει!

Πονάει όταν φεύγει κάποιος στα ξαφνικά και πονάει οταν ο λόγος,αιτία δεν είναι τόσο ξεκάθαρη ή και να ήταν  μετά εξαφανίζεται τελείως.

Η ελπίδα πεθαίνει τελευταία αλλά μέχρι τότε ο χρόνος είναι ο καλύτερος ιατρός!

Αρέσει στα μέλη hns1602, butterfly_80

Spiros--

# 7 στις 15/11/2020
author
Ανδρας / 50 / Ελεύθερος
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Νέα Χαλκηδόνα
Απαντήσεις: 650

Βρε wish ...

... το να φτιάξει και άλλα προφίλ και να στέλνει σε μια ... καμένη υπόθεση, θα πάει την όλη φάση σε επίπεδα ψύχωσης και αυτό θα κάνει τα πράγματα πού χειρότερα ...

Το να απαιτήσει όμως, μετά από 1,5 χρόνο σχέσης και πολλά χρόνια γνωριμίας, πριν την σχέση, μία ντόμπρα εξήγηση απο τον τύπο, κοιτώντας την στα μάτια, πέρα από επιβεβλημένο, είναι και το πιο υγειές που μπορεί να κάνει!

Απ' το όλα ήταν τέλεια μέχρι τον Καιάδα μέσω μηνύματος, η απόσταση είναι τεράστια και χρειάζονται εξηγήσεις !

Πάντως θεματοθέτρια κακώς αναρωτιέσαι αν τελείωσε οριστικά.

Αυτό που θα πρέπει να ρωτήσεις τον εαυτό σου, είναι πως σου επιτρέπεις ακόμα να διατηρείς ελπίδες για έναν άνθρωπο, που σου συμπεριφέρθηκε με αυτόν τον ελεεινό τρόπο !
Αρέσει στα μέλη maraki_lar_1980, mairy10 και σε ακόμα 3 μέλη.

isixos_geroulis

# 8 στις 15/11/2020
author
Ανδρας / 61 / Παντρεμένος
Ν. Αργολίδας / Νέα Κίος
Θέματα: 43
Απαντήσεις: 7.988

Δυστυχως...

...αλλα παντα ο πνιγμενος απο τα μαλλια του θα πιανεται... 
Αρέσει στο μέλος Persefoni__

Spiros--

# 9 στις 15/11/2020
author
Ανδρας / 50 / Ελεύθερος

Ο λόγος, δεκτός ...

... ο τρόπος όμως, απαράδεκτος !

Παράθεση:
Σχόλιο # 6 από alisida

Όποιος και να είναι ο λόγος που δεν του βγαίνει (του πέρασε,ξενέρωσε,βρήκε άλλη κλπ) ,δεν παύει να είναι ένας σοβαρός λόγος να σταματήσει.

Για ποιο ...λόγο να μη γίνει δεκτος,ποιος θέλει να είναι με κάποιον που δεν τον θέλει και ποιες άλλες εξηγήσεις να δοθούν ?

Αρέσει στο μέλος la-mer

wish_

# 10 στις 15/11/2020
author
Γυναίκα / 35 / Ελεύθερη

Εξήγηση έδωσε,συμφωνώ,και κατανοητή ήταν για μένα και σοβαρή και δεκτή.(για μένα όμως)

Ομως το θέμα είναι αν κάθισε να το συζητησει έστω και λίγο με τον άνθρωπο που ήταν μαζί αυτό το διάστημα. Μπορεί να έγινε ας το πουμε πιεστική στελνοντας αλλά και αυτός ειπε οτι θα τα πουν καποια στιγμή και μετά την μπλόκαρε.

Λές θέλω να χωρίσω και μετά εξαφανίζεσαι και αφήνεις τον άλλο έτσι?Αν μη τι άλλο και μια κουβέντα δεν έβλαψε τόσο,άλλα και άλλα τα κάναν μέχρι προχτές.Ο άλλος που αφήνεις πίσω σου και έχει ακόμα αισθήματα δεν μπορεί έτσι απλά να το αποδεχτεί από τη μια μέρα στην άλλη.

Παράθεση:
Σχόλιο # 6 από alisida

Αρέσει στο μέλος la-mer

wish_

# 11 στις 15/11/2020
author
Γυναίκα / 35 / Ελεύθερη

Spiros

δυστυχώς το είπα αστειευόμενη αλλά με τον δικό μου τρόπο,σίγουρα κάποιοι μπορεί να το παίρνουν στα σοβαρά και έχεις δίκιο.Μια εξηγηση πέραν του μηνύματος νομίζω ότι έπρεπε να γινει όπως λες.Σίγουρα ήταν ένας σοβαρός λόγος και τον δέχομαι,μα όταν υπάρχει μια πλευρά που αισθάνεται και νιώθει δεν μπορεί να το χωνέψει και να το αφήσει πισω του έτσι.

Σιγουρα υπάρχουν φορές που οι καταστάσεις δεν τα φέρνουν όπως πρέπει για να πάρεις μια εξηγηση αλλά εδώ και μετα από ενάμιση χρόνο εκτός από ένα μήνυμα,μια κουβέντα μπορούσε να γίνει,να καταλάβει και η/ο άλλος κάτι παραπάνω,να μπορεί να το δουλέψει με τον καιρό στο μυαλό του και να δει πιο καθαρά.

Παράθεση:
Σχόλιο # 7 από Spiros--

Βρε wish ...

... το να φτιάξει και άλλα προφίλ και να στέλνει σε μια ... καμένη υπόθεση, θα πάει την όλη φάση σε επίπεδα ψύχωσης και αυτό θα κάνει τα πράγματα πού χειρότερα ...

Το να απαιτήσει όμως, μετά από 1,5 χρόνο σχέσης και πολλά χρόνια γνωριμίας, πριν την σχέση, μία ντόμπρα εξήγηση απο τον τύπο, κοιτώντας την στα μάτια, πέρα από επιβεβλημένο, είναι και το πιο υγειές που μπορεί να κάνει!

Αρέσει στο μέλος Spiros--

Spiros--

# 12 στις 15/11/2020
author
Ανδρας / 50 / Ελεύθερος

Ok wish ...

... χαίρομαι που το ξεκαθάρισες, γιατί αν κάποιος (όπως εγώ) δεν έδινε την δέουσα σημασία στα φατσάκια στο τέλος της πρότασής σου, θα μπορούσε να θεωρήσει πως αυτό ήταν προτροπή 

Όσο για τα υπόλοιπα, έτσι είναι. Και 1 μήνα να είσαι με κάποιον άνθρωπο, οφείλεις να του εξηγήσεις γιατί δεν μπορείς / θέλεις να συνεχίσεις και αυτό δεν γίνεται ηλεκτρονικά ...

Παράθεση:
Σχόλιο # 11 από wish_

Spiros

δυστυχώς το είπα αστειευόμενη αλλά με τον δικό μου τρόπο,σίγουρα κάποιοι μπορεί να το παίρνουν στα σοβαρά και έχεις δίκιο.Μια εξηγηση πέραν του μηνύματος νομίζω ότι έπρεπε να γινει όπως λες.Σίγουρα ήταν ένας σοβαρός λόγος και τον δέχομαι,μα όταν υπάρχει μια πλευρά που αισθάνεται και νιώθει δεν μπορεί να το χωνέψει και να το αφήσει πισω του έτσι.

Σιγουρα υπάρχουν φορές που οι καταστάσεις δεν τα φέρνουν όπως πρέπει για να πάρεις μια εξηγηση αλλά εδώ και μετα από ενάμιση χρόνο εκτός από ένα μήνυμα,μια κουβέντα μπορούσε να γίνει,να καταλάβει και η/ο άλλος κάτι παραπάνω,να μπορεί να το δουλέψει με τον καιρό στο μυαλό του και να δει πιο καθαρά.

Αρέσει στο μέλος Cathrin82

Cathrin82

# 13 στις 15/11/2020
author
Γυναίκα / 38 / Διαζευγμένη
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Μαρούσι
Θέματα: 0
Απαντήσεις: 36

Αφου τον επριξες λογικο ειναι να σε μπλοκαρει. Οχι οτι συμφωνω με τη πραξη, μια και δηλωνει ανωριμοτητα και ειναι κομπλεξικος. Τετοιοι ανθρωποι κομπλεξικοι υπαρχουν πολλοι. Προχωρα στον επομενο. Δεν αξιζει το σαλιο σου. Στο υψος σου.

Αρέσει στο μέλος Persefoni__

DonHuanDelSalsa

# 14 στις 15/11/2020
author
Ανδρας / 40 / Ελεύθερος
Θέματα: 0
Απαντήσεις: 185

1ον...ειμαι σχεδον σιγουρος οτι δεν εισαι απο Αθηνα οπως γραφεις, αλλα ο.κ δεν εχει σημασια... 2ον. πιστευω εισαι τρολλ. 3ον... αν και εγω δεν ειμαι 18χρονος η 20χρονος το εχω καταλαβει πλεον, οτι το μπλοκαρισμα στα κοινωνικα δικτυα ειναι ο τροπος που τα ζευγαρια παιρνουν πλεον διαζυγιο. Ενταξει ..φτανει...το εμπεδωσαμε... Εσυ τι δεν καταλαβαινεις ταχα?

alisida

# 15 στις 15/11/2020
author
Καζακστάν

Δεν πιστεύω παρ όλα αυτά ότι πριν το τηλεφωνικό αντιο,δεν υπήρξε και μια συζήτηση από κοντά.

Συνήθως τα τετελεσμένα δεν γίνονται δεκτά και ο άλλος/η επιμένουν να ξανά συζητησουν,πράγμα που γίνεται κουραστικό.

Γεωργία,πες μας ,αλήθεια ,από κοντά όσο καιρό εισασταν μαζί δεν είχατε συζητήσει για τα συναισθήματα σας

και καμιά κουβέντα μαζί του δεν έδειχνε πως είναι προβληματισμένος από τη σχέση σας ?

Αδυνατω να πιστέψω ότι εισασταν μια χαρά και μέρα ξαφνικά εκείνος ξύπνησε και λέει : τι να κάνω σήμερα,δε χωρίζω τη Γεωργία τηλεφωνικά 

..Εντελώς απίστευτο

Αρέσει στα μέλη hns1602, Helenaki4
I am Not a psychotherapist :)

Enikos

# 16 στις 15/11/2020
author
Ανδρας / 76 / Χήρος
Βοσνία - Ερζεγοβίνη
Θέματα: 21
Απαντήσεις: 22.174

Μολις σας συστησει με καμια δευτεροξαδερφη ο αλλος, αμεσως να ετοιμασετε νυφικο...

Αρέσει στα μέλη hns1602, la-mer

georgia_93

# 17 στις 15/11/2020
author
Γυναίκα / 27 / Ελεύθερη
Ν. Αττικής (Ανατολική) / Εκτός Ελλάδας
Θέματα: 1
Απαντήσεις: 6
@donhuandelsalsa δεν νομιζω να εχει καμια σημασια απο που ειμαι, και γιατι να ειμαι τρολλ? και δεν ισχυ παντα οτι το μπλοκαρισμα ειναι διαζυγιο, πολλα ζευγαρια μετα απο μπλοκαρισμα τα εχουν ξαναβρει, γιαυτο ρωτησα και γιαυτο ελπιζω ακομα, γιατι μ’αυτον τον ανθρωπο, ασχετα πως φερθηκε, εχουμε περασει πολλα μαζι, τον ξερω παρα πολλα χρονια και δεν θελω να τον χασω απο την ζωη μου...

Aggelo

# 18 στις 15/11/2020
author
Ανδρας / 51 / Σε διάσταση
Ν. Ηλείας / Τραγανό
Θέματα: 26
Απαντήσεις: 7.058

Ενταξει μια,δυο τρεις τι αλλο πρεπει να κανει ο ανθρωπος,σου δειχνει οτι

δεν γουσταρει πια, τι το ψαχνεις και λιγο αξιοπρεπεια δεν βλαπτει...

Τωρα ως προς το ηθικο μερος αν του εστριψε η βιδα η αν βρηκε αλλη

η αν θελει την ελευθερια του να κανει οτι γουσταρει...η...

λιγη σημασια εχει,το αποτελεσμα μετραει......τι ψαχνεις να μιλησεις

και να εξηγηθεις...αν ενας απο τους δυο θελει να συνεχισει μια σχεση

η σχεση λαμβανει τελος...... μαζευεις τα κομματια σου και πας παρακατω

Αρέσει στα μέλη hns1602, mairy10 και σε ακόμα 1 μέλος.

Heptamer

# 19 στις 15/11/2020
author
Ανδρας / 41 / Διαζευγμένος
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Φιλοθέη
Θέματα: 36
Απαντήσεις: 14.516

Παράθεση:
Σχόλιο # 12 από Spiros--

Και 1 μήνα να είσαι με κάποιον άνθρωπο, οφείλεις να του εξηγήσεις γιατί δεν μπορείς / θέλεις να συνεχίσεις και αυτό δεν γίνεται ηλεκτρονικά ...

Ακριβώς αυτό!

Στριβειν δια του (ηλεκτρονικου) μηνυματος - για τους όποιους λόγους - συνιστά πρωτιστως ασέβεια στον άλλο. Ειτε εισαι μαζι του μια μέρα, ειτε ένα μήνα, ειτε ενα χρονο: δεν του φερεσαι ως αδιάφορο αναλωσιμο που διχως τυψεις το πετάς.

Αρέσει στα μέλη giorgos170, Spiros-- και σε ακόμα 3 μέλη.

giorgos170

# 20 στις 15/11/2020
author
Ανδρας / 77 / Σε σχέση
Γεωργία
Θέματα: 7
Απαντήσεις: 8.184
https://www.youtube.com/watch?v=sXv04Mls5zg

Το κείμενο σας δεν μπορεί να αναγνωριστεί ως κείμενο γραμμένο στα...,.,
Επιλέξτε σελίδα: (1-2)
Σελίδες 12