Ο εύκολος τρόπος να κάνετε νέες γνωριμίες και σχέσεις!
Με περισσότερα από 535.000 μέλη,
το Sxeseis.gr είναι το μεγαλύτερο ελληνικό site γνωριμιών.
Το Sxeseis.gr συνδυάζει με μοναδικό τρόπο λειτουργίες κοινωνικής δικτύωσης ,σελίδας γνωριμιών, forums και chat rooms δίνοντας στα μέλη του περισσότερες δυνατότητες και ευκαιρίες επικοινωνίας και γνωριμίας, από οποιοδήποτε άλλο μέσο.
Μάθετε περισσότερα για το Sxeseis.gr
Είμαι :
Ενδιαφέρομαι για :
Ημ. Γεννήσης μου :
Κατοικώ :
Νομός :
Περιοχή :
Ουπς! Ξεχάσατε να συμπληρώσετε κάποιες πληροφορίες!
Ουπς! Η ημερομηνία γέννησης δεν είναι σωστή!

Υπαρχει ακομα ελπιδα?

Επιλέξτε σελίδα: (1-3)
Σελίδες 123

georgia_93

# 21 στις 15/11/2020
author
Γυναίκα / 28 / Ελεύθερη
Ν. Αττικής (Ανατολική) / Εκτός Ελλάδας
Θέματα: 1
Απαντήσεις: 8
'Aρεσαν+: 0%
@alisida ελεγε οτι με αγαπαει και μου το εδειχνε, ειχαμε σχεση απο αποσταση, βλεπομασταν τα σαββατοκυριακα.. τελευτεα φορα που ειμασταν παλι μαζι ηταν ολα καλα, αλλα ειχα ξεκινησει καβγα γιατι πεταξα οτι θελω να ειναι πιο τρυφερος και το ειχα συνεχισει οσπου μαλωσαμε πολυ, ηταν ο πρωτος μας τσακωμος... αλλα τα ξαναβρηκαμε μετα και την ημερα που ηταν να φυγω μου ειπε οτι μ’γαπαει οτι θα προσπαθησουμε... μετα ηταν ολα καλα, συνεχιζαμε οπως παντα να μιλαμε μεσο μηνυματα, οσπου εγω μετα (μετα απο 3 μερες που ειχα φυγει) ρωταω αν ειμαστε καλα? και εκει μετα μου πεταει οτι απο τον τελευταιο τσακωμο δεν ειναι καλα και πρεπει να μεινουμε μονοι και οτι δεν του βγαινει... τον στελνω εγω μηνυματα και λεει μονο ασε με δεν ειμαι καλα, τον στελνω ξανα μετα απο μια εβδομαδα, λεει θα μιλησουμε οταν θα ειμαστε καλητερα... και μετα τον ξαναστελνω αργοτερα παλι επανοτα μηνυματα και με μπλοκερνει παντου...

la-mer

# 22 στις 15/11/2020
author
Γυναίκα / 52 / Παντρεμένη
Ν. Ροδόπης / Κομοτηνή
Απαντήσεις: 623

θέμα παιδείας, αγαπητέ...

ποιος την έχασε άλλωστε;

Παράθεση:
Σχόλιο # 19 από Heptamer

Ακριβώς αυτό!

Στριβειν δια του (ηλεκτρονικου) μηνυματος - για τους όποιους λόγους - συνιστά πρωτιστως ασέβεια στον άλλο. Ειτε εισαι μαζι του μια μέρα, ειτε ένα μήνα, ειτε ενα χρονο: δεν του φερεσαι ως αδιάφορο αναλωσιμο που διχως τυψεις το πετάς.

Αρέσει στα μέλη giorgos170, maraki_lar_1980

alisida

# 23 στις 15/11/2020
author
Γυναίκα / 51 / Διαζευγμένη
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Υμηττός
Θέματα: 35
Απαντήσεις: 8.441

Πού σημαίνει ότι το πρόβλημα στη σχέση το είχατε συζητήσει από κοντά,

υπήρχε ένα θέμα δηλ,δεν ήταν όλα καλά όπως λες.

Η τρυφερότητα δεν δίνεται κατά παραγγελία.Καποια πράγματα στη συμπεριφορά μπορούν να βελτιωθούν αλλά το συναισθήμα δεν είναι κάτι που δίνεται κατόπιν παραγγελίας  

Σου ζήτησε λίγο χρόνο κι εσύ αντί να ρωτήσεις πόσο χρόνο θέλει

και να αποφασίσεις αν το δέχεσαι ή οχι, τον ζαλισες με μηνύματα ,θα τολμήσω να πω λίγο υστερικά .

Η πίεση ποτέ δεν ωφέλησε ,αν θέλει κάποιος να καταλάβει ,το κάνει.

Αν όχι ,το καταλαβαίνεις εσύ και αποχωρείς.

Αν τα πράγματα έγιναν έτσι,προσωπικά δεν θεωρώ ούτε ότι σε χώρισε ξαφνικά,ούτε ότι δεν εξηγήθηκε 

Παράθεση:
Σχόλιο # 21 από georgia_93
@alisida ελεγε οτι με αγαπαει και μου το εδειχνε, ειχαμε σχεση απο αποσταση, βλεπομασταν τα σαββατοκυριακα.. τελευτεα φορα που ειμασταν παλι μαζι ηταν ολα καλα, αλλα ειχα ξεκινησει καβγα γιατι πεταξα οτι θελω να ειναι πιο τρυφερος και το ειχα συνεχισει οσπου μαλωσαμε πολυ, ηταν ο πρωτος μας τσακωμος... αλλα τα ξαναβρηκαμε μετα και την ημερα που ηταν να φυγω μου ειπε οτι μ’γαπαει οτι θα προσπαθησουμε... μετα ηταν ολα καλα, συνεχιζαμε οπως παντα να μιλαμε μεσο μηνυματα, οσπου εγω μετα (μετα απο 3 μερες που ειχα φυγει) ρωταω αν ειμαστε καλα? και εκει μετα μου πεταει οτι απο τον τελευταιο τσακωμο δεν ειναι καλα και πρεπει να μεινουμε μονοι και οτι δεν του βγαινει... τον στελνω εγω μηνυματα και λεει μονο ασε με δεν ειμαι καλα, τον στελνω ξανα μετα απο μια εβδομαδα, λεει θα μιλησουμε οταν θα ειμαστε καλητερα... και μετα τον ξαναστελνω αργοτερα παλι επανοτα μηνυματα και με μπλοκερνει παντου...

Αρέσει στο μέλος hns1602
I am Not a psychotherapist :)

alisida

# 24 στις 15/11/2020
author

Συμφωνώ αλλά όχι απόλυτα.

Έχω μια ένσταση,διότι 

Μια καλή και "ντόμπρα" εξήγηση, μπορεί να δοθεί και τηλεφωνικά.

Επίσης,μια "σκάρτη" εξηγηση /συμπεριφορά μπορεί να υπάρχει και κοιτώντας στα μάτια,αν έχουμε να κάνουμε με ψεύτικο άνθρωπο.

Η tete a tete εξήγηση δεν εξασφαλιζει/υπογράφει ούτετην ειλικρίνεια ούτε το σεβασμό απαραίτητα 

Παράθεση:
Σχόλιο # 19 από Heptamer

Ακριβώς αυτό!

Στριβειν δια του (ηλεκτρονικου) μηνυματος - για τους όποιους λόγους - συνιστά πρωτιστως ασέβεια στον άλλο. Ειτε εισαι μαζι του μια μέρα, ειτε ένα μήνα, ειτε ενα χρονο: δεν του φερεσαι ως αδιάφορο αναλωσιμο που διχως τυψεις το πετάς.

Αρέσει στο μέλος giorgos170
I am Not a psychotherapist :)

isixos_geroulis

# 25 στις 15/11/2020
author
Ανδρας / 62 / Παντρεμένος
Ν. Αργολίδας / Νέα Κίος
Θέματα: 44
Απαντήσεις: 7.996

Μα καλα...

...ακομα δεν το εχει εμπεδωσει?...
Αρέσει στο μέλος hns1602

Heptamer

# 26 στις 15/11/2020
author
Ανδρας / 42 / Διαζευγμένος
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Φιλοθέη
Θέματα: 36
Απαντήσεις: 14.664

Δεν ειχες σχεση με τον άλλο τηλεφωνικα, ουτε εκανες μαζι του σεξ δια τηλεφωνου, αλλά δια ζώσης.

Οι σχεσεις εμπεριέχουν εγγύτητα και με όρους εγγύτητας και οχι τεχνολογίας διαπραγματεύονται ειτε την αρχή ειτε τη λήξη τους. Αυτο (θα έπρεπε να) ειναι το πρωτοκολλο.

Σαφως και δεν εξασφαλιζεται παντα η ειλικρινεια στο δια ζωσης. 

Σιγουρα παντως καταλαβαίνεις πιο πολλά απο τα μάτια και τη γλωσσα του σωματος,  παρά απο μια σκετη ψυχρή φωνή, που οχυρωμένη πισω απο ένα καλώδιο πλεονεκτεί.

Ακόμα κι αν εισαι σκάρτος άνθρωπος, ειναι ηθικότερο / εντιμότερο / "γενναιότερο" - μα και απειρως δυσκολότερο - να κοροϊδεψεις καποιον μπροστά στα μουτρα του, παρά εξ αποστάσεως.  Υπάρχουν σκάρτοι και "σκάρτοι".

Παράθεση:
Σχόλιο # 24 από alisida

Συμφωνώ αλλά όχι απόλυτα.

Έχω μια ένσταση,διότι 

Μια καλή και "ντόμπρα" εξήγηση, μπορεί να δοθεί και τηλεφωνικά.

Επίσης,μια "σκάρτη" εξηγηση /συμπεριφορά μπορεί να υπάρχει και κοιτώντας στα μάτια,αν έχουμε να κάνουμε με ψεύτικο άνθρωπο.

Η tete a tete εξήγηση δεν εξασφαλιζει/υπογράφει ούτετην ειλικρίνεια ούτε το σεβασμό απαραίτητα 

Αρέσει στο μέλος la-mer

alisida

# 27 στις 15/11/2020
author

Στην περίπτωση όμως εδώ,υπάρχει χιλιομετρική απόσταση.

Ένας από τους δύο λοιπόν,αποφασίζει να διακόψει τη σχέση.

Θα ήταν καλύτερο να συμπεριφερθεί σαν να μη συμβαίνει τίποτα και να περιμένει όταν θα συναντηθούν ξανά για να το πει από κοντά ?

(βέβαια αυτό της είπε,να το συζητήσουν άλλη στιγμή ,αλλά τον πίεσε πολύ με τα μηνύματα και δεν του έδωσε τηνευκαιρία να εξηγηθεί από κοντά)

Δεν ξέρω,αλλά με αυτή την αίσθηση έχω μείνει  

Παράθεση:
Σχόλιο # 26 από Heptamer

Δεν ειχες σχεση με τον άλλο τηλεφωνικα, ουτε εκανες μαζι του σεξ δια τηλεφωνου, αλλά δια ζώσης.

Οι σχεσεις εμπεριέχουν εγγύτητα και με όρους εγγύτητας και οχι τεχνολογίας διαπραγματεύονται ειτε την αρχή ειτε τη λήξη τους. Αυτο (θα έπρεπε να) ειναι το πρωτοκολλο.

Σαφως και δεν εξασφαλιζεται παντα η ειλικρινεια στο δια ζωσης. 

Σιγουρα παντως καταλαβαίνεις πιο πολλά απο τα μάτια και τη γλωσσα του σωματος,  παρά απο μια σκετη ψυχρή φωνή, που οχυρωμένη πισω απο ένα καλώδιο πλεονεκτεί.

Ακόμα κι αν εισαι σκάρτος άνθρωπος, ειναι ηθικότερο / εντιμότερο / "γενναιότερο" - μα και απειρως δυσκολότερο - να κοροϊδεψεις καποιον μπροστά στα μουτρα του, παρά εξ αποστάσεως.  Υπάρχουν σκάρτοι και "σκάρτοι".

alisida

# 28 στις 15/11/2020
author

Όταν υπάρχει σχέση πραγματική,καταλαβαίνεις όχι μόνο από τα μάτια,αλλά και από τη φωνή 

Αν γνωρίζεις κάποιον καλά ή αν έχεις προσπαθήσει να τον γνωρίσεις,αφουγκραζεσαι και αισθάνεσαι ακόμα και από μακριά και από το τηλέφωνο αλλά και από το μήνυμα  

Παράθεση:
Σχόλιο # 26 από Heptamer

Αρέσει στο μέλος hns1602

Heptamer

# 29 στις 15/11/2020
author
Ανδρας / 42 / Διαζευγμένος
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Φιλοθέη
Θέματα: 36
Απαντήσεις: 14.664

Αν υπαρχει χιλιομετρικη αποσταση, ειναι διαφορετικα. Ωστόσο, ακομη και τότε, δέον ειναι να προσπαθεις συμπληρωματικα για εγγυτητα, για τους λογους που προανέφερα. 

Αν η σχεση απο αποσταση ειναι χαλαρή ή στα σπάργανα, σαφως και δε μπορεις να απαιτεις αυτα που θα απαιτουσες σε μια σχεση περισσοτερης εγγυτητας.

Απαιτείς πάντα αναλογικά και με βαση συγκεκριμενους παραγοντες: το συναισθημα, τη διάρκεια, τα βιώματα, το χρόνο κλπ. που έχουν επενδυθεί.

Παράθεση:
Σχόλιο # 27 από alisida

Στην περίπτωση όμως εδώ,υπάρχει χιλιομετρική απόσταση.

Ένας από τους δύο λοιπόν,αποφασίζει να διακόψει τη σχέση.

Θα ήταν καλύτερο να συμπεριφερθεί σαν να μη συμβαίνει τίποτα και να περιμένει όταν θα συναντηθούν ξανά για να το πει από κοντά ?

(βέβαια αυτό της είπε,να το συζητήσουν άλλη στιγμή ,αλλά τον πίεσε πολύ με τα μηνύματα και δεν του έδωσε τηνευκαιρία να εξηγηθεί από κοντά)

Δεν ξέρω,αλλά με αυτή την αίσθηση έχω μείνει  

Αρέσει στα μέλη Enthalpient, la-mer

georgia_93

# 30 στις 16/11/2020
author
Γυναίκα / 28 / Ελεύθερη
@alisida ναι υπαρχει αποσταση χιλιομετρικη, αλλα οταν ειμαστε το σαββατοκυριακο μαζι και οταν πριν φυγω με κοιταει στα ματια και λεει οτι με αγαπαει οτι θα προσπαθησουμε οτι ολα ειναι καλα, και 3 μερες μετα με λεει μετα στο μηνυμα οτι δεν του βγαινει? αυτο δεν μπορουςε να μου το πει 3 μερες πριν απο κοντα??
Αρέσει στο μέλος Enthalpient

alisida

# 31 στις 16/11/2020
author

Τι να σου πω βρε κορίτσι.

Αν κρίνω από το πώς αντεδρασες στο από μακριά ,μπορώ να φανταστώ πώς θα αντιδρούσες από κοντά.

Ίσως φανταζόταν τι θα επακολουθήσει και για αυτό το απέφυγε.

Παίζουν και αυτά τα σενάρια ξέρεις  

Παράθεση:
Σχόλιο # 30 από georgia_93
@alisida ναι υπαρχει αποσταση χιλιομετρικη, αλλα οταν ειμαστε το σαββατοκυριακο μαζι και οταν πριν φυγω με κοιταει στα ματια και λεει οτι με αγαπαει οτι θα προσπαθησουμε οτι ολα ειναι καλα, και 3 μερες μετα με λεει μετα στο μηνυμα οτι δεν του βγαινει? αυτο δεν μπορουςε να μου το πει 3 μερες πριν απο κοντα??

Αρέσει στο μέλος hns1602

forget_it

# 32 στις 16/11/2020
author
Γυναίκα / 27 / Σε σχέση
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Μεταμόρφωση
Θέματα: 2
Απαντήσεις: 251
Η χυλοπιτα είναι χυλοπιτα όπως και να σερβιριστεί.Επιδίωκεις να βρεθείτε πιθανότατα για να τον συγκινησεις,η επιδίωξη σου ομως σε αυτο το σημείο που φτάσατε θα αποβεί εντελώς άκαρπη.Μακάρι να βγω ψεύτρα.
Αρέσει στα μέλη Enthalpient, hns1602

georgia_93

# 33 στις 16/11/2020
author
Γυναίκα / 28 / Ελεύθερη

Απλως θα ηθελα να το ειχαμε συζητησει, να μου ανοιγοτανε απο κοντα να μου ελεγε τι του συμβαινει... προτιμησε ομως να με πεταξει σαν σκουπιδι, να με μπλοκαρει παντου και να με σβησει απο την ζωη του σαν καμια ξεπετα, χωρις να τον εχω απατησει ποτε η να τον εχω φερθει ποτε ασχημα... τα εχει ξεχασει ολα!! και την μακροχρονια φιλια μας και την σχεση μας...

axileas-1

# 34 στις 16/11/2020
author
Ανδρας / 40 / Ελεύθερος
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Αθήνα
Απαντήσεις: 95

υπαρχει ακομα ελπιδα να δωσει ακομα μια ευκαιρια? η τελειωσε οριστικα?

Φυσικά να δώσεις  και δευτερη καί τρίτη όσες θέλεις...εδώ δινει ο τροχός τής τύχης να μην δωσεις εσυ !! Αφού δέν έχεις Ίχνος εγωισμού βάλε και τα κλάματα!!!  

Παράθεση:
Σχόλιο # 1 από georgia_93

Υπαρχει ακομα ελπιδα?

Γεια σας!

Με τον πρωην(37) ειμασταν μαζι εναμιση χρονο, αλλα γνωριζομασταν καλα απο πριν για πολλα χρονια... περνουσαμε παντα πολυ ομορφα, μου ελεγε και μου εδειχνε οτι μ’αγαπαει, πηγαμε διακοπες, με γνωρισε και στους γονεις του, ολα ηταν τελεια...πριν 2 μηνες ομως μου στελνει μηνυμα οτι δεν του βγαινει, δεν θελει να μου τρωει τζαπα τον χρονο μου, με αγαπαει ομως σαν ανθρωπος... τρελαθηκα εγω, τον επερνα τηλεφωνο, εστελνα μηνυματα, και το μονο που απαντησε ηταν ασε με δεν ειμαι καλα!! μετα απο 1 εβδομαδα τον ξαναστελνω με λεει θα μιλησουμε οταν θα ειμαστε πιο καλα... τον ξαναστελνω μετα απο 2 εβδομαδες αλλα επανοτα το ενα μηνυμα μετα το αλλο, δεν το αντεχα αυτο αλλο να μην απανταει, και εκεινη την ημερα που εστελνα και εστελνα βλεπω μετα οτι με εχει μπλοκαρει παντου!!! αυτο ηταν πριν 1 μηνας και ακομα δεν με ξεμπλοκαρε... υπαρχει ακομα ελπιδα να δωσει ακομα μια ευκαιρια? η τελειωσε οριστικα? 

hns1602

# 35 στις 16/11/2020
author
Γυναίκα / 44 / Σε σχέση
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Γλυφάδα
Θέματα: 6
Απαντήσεις: 7.667

Εγώ δε βλέπω πως το παλικάρι δεν εξηγήθηκε... απλά δεν εξηγήθηκε με τον τρόπο που η θεματοθέτρια ήθελε...

Σε μια σχέση, είτε ενός μήνα, είτε ενός χρόνου... είτε κοντινή, είτε εξ αποστάσεως... τα όποια προβλήματα κάνουν αισθητά την παρουσία τους και είθισται να συζητούνται...

Τώρα, αν το άλλο μέλος της σχέσης, θέλει να σφυρίζει αδιάφορα και να κάνει πως δεν τρέχει τίποτα, δεν φταίει αυτός που φεύγει...

Διακρίνω μια επιμονή για ανταπόκριση σε κάθε προσπάθεια προσέγγισης... δεν κρύβει ότι θέλει να τον μεταπείσει... οπότε και τον απομακρύνει περισσότερο... δεν είναι απορίας άξιο πως τη μπλόκαρε... ο τύπος ήξερε πως θα τον πρήξει...

Της στέρησε την τελευταία κουβέντα... κι αυτό είναι το αδύνατο σημείο κάθε εγωιστή που θέλει να έχει τον απόλυτο έλεγχο της σχέσης...

Η εμμονή και ο εγωισμός είναι κακοί σύμβουλοι...

Αρέσει στα μέλη alisida, Kristina_
I want a perfect body... I want a perfect soul...

georgia_93

# 36 στις 16/11/2020
author
Γυναίκα / 28 / Ελεύθερη
@hns 1602 ποτε δεν με ενδιεφερε να εχω τον απολυτο ελεγχο και ουτε ειμαι εγωιστρια... πανω απο ολα δεν ηθελα να χασω απο την ζωη μου εναν ανθρωπο που ξερω τοσα χρονια, ηθελα να προσπαθησω τουλαχιστον να σωσω την σχεση μας...

Aggelo

# 37 στις 17/11/2020
author
Ανδρας / 51 / Σε διάσταση
Ν. Ηλείας / Τραγανό
Θέματα: 26
Απαντήσεις: 7.094

Εγω νομιζω εχεις κολλησει σε ενα ανθρωπο που καποια στιγμη σε αδειασε

στο ξαφνικο και με ασχημο τροπο να πω ...τι πιστευεις αν καποια στιγμη

θα ξαναεχετε σχεση δεν

θα σε ξαναδειασει στο ξεκαρφωτο......οπερ οταν σ εχει για τον γαιδαρο καβαλα

δεν προκειται να σε σεβαστει ουτε τωρα ουτε στο μελλον...αρα ποια σχεση να σωσεις

σ αυτη που εισαι μονη σου......οσο δυσκολο και να ειναι προχωρα παρακατω

τα καλυτερα επονται...

Αρέσει στα μέλη Enthalpient, alisida

Kristina_

# 38 στις 17/11/2020
author
Γυναίκα / 56 / Ελεύθερη
Αλλη χώρα
Θέματα: 0
Απαντήσεις: 1.165

Ειναι σιγουρα ασχημο ενας ανθρωπος με τον οποιο ειχες την οποιαδηποτε σχεση να μη θελει ουτε καν να σε ακουσει και να σε μπλοκαρει...εγω θα στεναχωριομουν επειδη εδωσα χρονο και συναισθημα σε καποιον δειλο 

Ομως η φιλη μας εδω δεν ψαχνει εξηγησεις για τη συμπεριφορα του...το προβλημα της ειναι αν «υπαρχει ελπιδα» ...και οτι δεν της εδωσε την ευκαιρια «να προσπαθησει να σωσει τη σχεση τους»...οποτε φανταζομαι αν δεν την ειχε μπλοκαρει θα τον ειχε τρελανει στα τηλεφωνηματα και στα σμς για να ...υπαρξει ελπιδα και σωτηρια ...οποτε ναι θα συμφωνησω με την χνς περι εμμονης και εγωισμου 

Παράθεση:
Σχόλιο # 35 από hns1602

Αρέσει στο μέλος alisida

Alezandra

# 39 στις 17/11/2020
author
Γυναίκα / 47 / Διαζευγμένη
Ν. Αττικής (Πειραιάς) / Πέραμα
Θέματα: 3
Απαντήσεις: 598
Όταν σπάσεις ένα κόκαλο περιμένεις υπομονετικά να γίνεις καλά πριν σηκωθείς και τρέξεις.Αν το κάνεις νωρίς,θα θρυμματιστει και μετά δεν φτιάχνεται με τίποτα,καταλάβατε ?
Αρέσει στο μέλος georgia_93

georgia_93

# 40 στις 24/11/2020
author
Γυναίκα / 28 / Ελεύθερη
δεν αντεξα και τον εστειλα προχθες sms για να τον ρωτησω αν με πουλησε για αλλη, και απαντησε.. ειπε μονο οτι μονος του ειναι , για καμια δεν με πουλησε... τι σημαινει που απαντησε? ειναι καλο σημαδι? ειναι η πρωτη φορα μετα απο 5 εβδομαδες που απανταει, αλλα δεν με ξεμπλοκαρε ακομα...
Επιλέξτε σελίδα: (1-3)
Σελίδες 123
Δεν μπορείτε να απαντήσετε