Ο εύκολος τρόπος να κάνετε νέες γνωριμίες και σχέσεις!
Με περισσότερα από 535.000 μέλη,
το Sxeseis.gr είναι το μεγαλύτερο ελληνικό site γνωριμιών.
Το Sxeseis.gr συνδυάζει με μοναδικό τρόπο λειτουργίες κοινωνικής δικτύωσης ,σελίδας γνωριμιών, forums και chat rooms δίνοντας στα μέλη του περισσότερες δυνατότητες και ευκαιρίες επικοινωνίας και γνωριμίας, από οποιοδήποτε άλλο μέσο.
Μάθετε περισσότερα για το Sxeseis.gr
Είμαι :
Ενδιαφέρομαι για :
Ημ. Γεννήσης μου :
Κατοικώ :
Νομός :
Περιοχή :
Ουπς! Ξεχάσατε να συμπληρώσετε κάποιες πληροφορίες!
Ουπς! Η ημερομηνία γέννησης δεν είναι σωστή!

Τον ξενέρωσα

Επιλέξτε σελίδα: (1-2)
Σελίδες 12

Laila123

# 1 στις 21/11/2020
author
Γυναίκα / 32 / Ελεύθερη
Ν. Ιωαννίνων / Ιωάννινα
Θέματα: 2
Απαντήσεις: 4
'Aρεσαν+: 0%

Τον ξενέρωσα

Καλησπέρα και Καλώς σας βρήκα. Εδώ και 2 περίπου μήνες γνώρισα έναν κατά πολύ νεότερο μου άνδρα στη δουλεια μου η οποία απαγορεύει τις σχέσεις μεταξύ συναδέλφων. Εγώ είμαι 32 και αυτός 20αρης. Από την πρώτη στιγμη που γνωριστήκαμε εγώ τον εκτίμησα αλλά δεν μου τράβηξε την προσοχή αυτός αντίθετα προσπαθούσε συνέχεια να μου μιλάει να με πειράζει και να με φλερτάρει. Έφτασε σε σημείο να μου πει ότι δεν θέλει να φύγει από τη δουλεια(σε 2 μήνες φεύγει στο εξωτερικό καθώς είναι από αλλη χώρα και βρήκε εκεί άλλη δουλειά εδω κασι καιρο) γιατί δεν θέλει να πάψει να με βλέπει. Αρχικά ένιωσα ότι είναι ερωτευμένος μαζί μου και το βρήκα πολύ γλυκό όλο αυτό έτσι λοιπόν άρχισα να τον σκέφτομαι και να απολαμβάνω το φλερτ μας. 

Μετά όμως από το πρώτο μας φιλί τα πράγματα άλλαξαν καθώς αμέσως μετά ενώ εγώ περίμενα ρομαντισμόυς αυτός άρχισε να μου στέλνει ΑΠΟΚΛΕΙΣΤΙΚΑ σεξουαλικα υπονοούμενα. Μάλιστα όταν του είπα ότι το καλοκαίρι θα μπορούσαμε να πάμε στη θαλασσα αυτός μου έγραψε ότι μόνο στο κρεβάτι θα ειμαστε 24 ώρες το 24ωρο. Και ξαφνικά τις 2 επόμενες μέρες άρχισα να τον αποφευγω γιατί απογοητεύτηκα και ήμουν απομακρη ενώ εκείνος προσπαθούσε να πλησιάσει.Καπάκι έφαγα άλλο χαστούκι καθώς άκουσα έναν συνάδελφο να λέει ότι αυτός δεν είναι καλά γιατί τον παράτησε η μακροχρόνια σχέση του για κάποιον άλλο πράγμα που το είχε παραδεχτεί και σε μενα αλλά μου είπε ότι δεν τον ένοιαζε και τώρα σκέφτεται μόνο εμένα.Αυτα τα 2 γεγονότα δηλαδή η συνειδητοποίηση ότι έχει μόλις χωρίσει και το ότι με προσέγγισε κυριως σεξουαλικα με εκαναν να δειχνω απομακρη χωρις ομως να το νιωθω.Τώρα πλέον η κατάσταση είναι δυσάρεστη γιατί φαίνεται ότι δεν τον ενδιαφέρω πλέον και κατηγορώ συνέχεια τον εαυτό μου γι αυτό. Σκέφτομαι ότι αν δεν ήμουν απομακρη αυτές τις λίγες μέρες μετά το φιλί μας, θα μπορούσε να διατηρηθεί ο ενθουσιασμός του και ίσως να εξελιχθεί σε κάτι αλλο.Αξίζει τον κόπο να προσπαθήσω να τον κερδίσω πάλι? Γίνεται να ενθουσιαστεί και παλι μαζί μου όπως στις αρχές?Ευχαριστώ πολύ που με ακούσατε.

alisida

# 2 στις 21/11/2020
author
Γυναίκα / 50 / Διαζευγμένη
Καζακστάν
Θέματα: 35
Απαντήσεις: 8.201

Περιληψη

Η Λαιλα φλερτάρει με έναν έφηβο φρεσκοχωρισμενο

.Εκείνος θέλει ανελέητο σεξ μόνο αλλά εκείνη θέλει ρομάντζο.

Τι να κάνει ?

Αρέσει στα μέλη Ariadni_0, Anatroph και σε ακόμα 5 μέλη.

Aggelo

# 3 στις 21/11/2020
author
Ανδρας / 51 / Σε διάσταση
Ν. Ηλείας / Τραγανό
Θέματα: 26
Απαντήσεις: 7.061

Που δουλευεις κατω στη Τζεντα... ...και απαγορευονται οι σχεσεις

μεταξυ συναδερφων..
Δεν ξερω τι ειχες το μυαλο σου η ποσο σε κολακευε το φλερτ ενος νεαρου

ανδρα αλλα οταν ξεκινας ενα φλερτ,μια γνωριμια να πω, ολα ειναι στο προγραμμα...

η πιθανοτητα να σε θελει (και) για σεξακι δεν το περιμενες...  αν οχι εισαι

εκτος τοπου και χρονου...εσυ περιμενες απ οτι φανταζομαι μια ρομαντικη ιστορια

και αυτος να σε ριξει στο κρεββατι......απο τη στιγμη που εχετε διαφορετικους

προσανατολισμους τα βλεπω δυσκολα τα πραγματα......

Να σε προσεγγισει καποιος καποιος νεαρος ανδρας σεξουαλικα δεν ειναι κακο απο τη

στιγμη που γουσταρετε και οι δυο ενηλικες εισαστε...

καποιες αλλες θα ζηλευανε την τυχη σου...ομως εσυ αποφασιζεις...

Αρέσει στο μέλος mairy10

Aggelo

# 4 στις 21/11/2020
author
Ανδρας / 51 / Σε διάσταση
Ν. Ηλείας / Τραγανό
Θέματα: 26
Απαντήσεις: 7.061

Αν απαντησω στην ερωτηση που εβαλες αυτο που

μου ερχετε στο μυαλο θα

φαω Ban για κανα 6μηνο απο το Site...

για ασεμνο λεξιλογιο...

Παράθεση:
Σχόλιο # 2 από alisida

Περιληψη

Η Λαιλα φλερτάρει με έναν έφηβο φρεσκοχωρισμενο

.Εκείνος θέλει ανελέητο σεξ μόνο αλλά εκείνη θέλει ρομάντζο.

Τι να κάνει ?

Αρέσει στα μέλη Persefoni__, alisida και σε ακόμα 1 μέλος.

Paralia48

# 5 στις 21/11/2020
author
Γυναίκα / 54 / Παντρεμένη
Αλλη χώρα
Θέματα: 27
Απαντήσεις: 8.924
Γνώμη : να μη  συνεχίσεις, διότι , όπως κατάλαβα, εσύ ξενέρωσες πρώτη με τα χαζά σεξουαλικά υπονοούμενα. Τώρα , δεν καταλαβαίνω, γιατί τον θέλεις, εφόσον είδες ότι δεεεν ταιριάζετε.

Τι να σκέφτεται ένας 20 άρης για μια 32άρα;

Επίσης η πρώτη αντίδραση, λένε είναι η πιο αληθινή. Επομενως , άστον το πιτσιρίκο, κοίτα για κάποιον στη ηλικία σου.
Καλά απορία: τι σόι εταιρεια ειναι αυτή που απαγορεύει τις σχέσεις; Ίσως τα δημόσια σαλιαρίσματα, αλλά τις σχεσεις δε γινεται να τις απαγορέψει, Δηλαδή παντρεμενο ζευγαρι δεν υπάρχει εκεί;
Αρέσει στο μέλος Anatroph

Heptamer

# 6 στις 21/11/2020
author
Ανδρας / 41 / Διαζευγμένος
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Φιλοθέη
Θέματα: 36
Απαντήσεις: 14.535

Τι προσδοκας να κερδισεις? Αναγνώριση, τονωση της αυτοπεποιθησης / φιλαρέσκειας σου? 

Ο πιτσιρικάς πήγαινε για μονο για (σεξουαλικες) εμπειριες μαζί σου. Δε σε βλεπει σοβαρα - πως θα μπορουσε αλλωστε. Στο έκανε άλλωστε φανερό. Πιθανον να αρεσκεται απλα να παιζει μαζι σου, δοκιμαζοντας τα όριά του, μεχρις ότου φύγει. 

Εφοσον γνωριζεις το ατέρμονο της φάσης, γιατι σου δημιουργεις ελπιδες? Τι ελπιδες μπορει να εχει μια ώριμη γυναικα με εναν πειραματιζόμενο / άγουρο  νεαρό εκτός απο κατι αμιγως σεξουαλικο, που ειναι ο μονος κοινος σας παρονομαστής?

Αν θες να τον διδαξεις, δεν εχεις παρα να ενδωσεις και να περασετε καλά - ειναι το μόνο που μπορειτε να απολαυσετε - αμφοτεροι, για όσο διαρκέσει. Κάντο και θα δεις για ποτε θα ενθουσιαστεί μαζι σου!

Εξέλιξη σοβαρή εκ των (ηλικιακων) πραγματων δε μπορει να υπαρξει και εκτος των άλλων θα ξενιτευτεί. Επομένως γιατι ξαφνικά σου δημιουργεις ενοχές που χαλάστηκες και εξαρτάς την ηρεμια σου απο τα κέφια του?  Περιμενες να τρεχει σα σκυλακι με τη γλωσσα εξω απο πισω σου και να σε φλερταρει  και απογοητευτηκες?

Τον απομακρυνες με τον τροπο σου  και τώρα το μετανιωσες? Η ξαφνικη αδιαφορια του σε πληγώνει και κολλάς (σα γραμματοσημο)?  Για κανε μια ενδοσκόπηση...

Επανεξετασε τα θέλω σου, δες τι σου λειπει πραγματικα και παψε να άγεσαι και να φερεσαι απο άγονους / ανόητους παρορμητισμους Ο νεαρος μονο ξεπέτα μπορει να γινει, οχι σχέση.

Αρέσει στα μέλη Achilles824, MARY007 και σε ακόμα 3 μέλη.

__mikeman

# 7 στις 21/11/2020
author
Ανδρας / 38 / Ελεύθερος
Σουηδία
Θέματα: 13
Απαντήσεις: 2.182

Πάντως Λαιλα, το γεγονός ότι είναι 20ρης σημαίνει ότι το αυτό το "24 ωρες το 24ωρο" δεν είναι απλή υπόσχεση...ειναι εγγυηση...

(Βεβαια δεν ξερομεν αν περιλαμβάνει 4ωρα μέσα-εξω όπως απαιτούσε μια..απαιτητικη ψυχή εδώ, μπορεί να κάνει κι ένα διαλλειμα το παιδί να παίξει και κάνα Πλαυσταισιον). 

Δεν παιρνεις αυτό που θέλει να σου δώσει ο νεανιας πάρα σκέφτεσαι μπάνια με τις γιαγιάδες να φωνάζουν "Κωστάκη έλα να φας" και τους καγκουρες με τις ρακέτες??

Αρέσει στο μέλος Paralia48

Cathrin82

# 8 στις 21/11/2020
author
Γυναίκα / 38 / Διαζευγμένη
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Μαρούσι
Θέματα: 1
Απαντήσεις: 52

Και τι περιμενες να τον συρεις στο γαμο? Ειναι σε ηλικια που σε σενα μπορει να δει μια ωριμη γυναικα για κρεβατι. Εξαρταται και ποσο προκλητικα του παρουσιαζοσουν. Μπορει μετα απο το κρεβατι που εχει αναγκη να σε ερωτευτει. Αν οχι τοτε θα περασετε καλα και πιθανον να τον ερωτευτεις εσυ αν δεν την εχεις πατησει ηδη

Αρέσει στα μέλη Achilles824, axileas-1

squirrel-b1968

# 9 στις 21/11/2020
author
Γυναίκα / 52 / Διαζευγμένη
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Αθήνα
Θέματα: 0
Απαντήσεις: 176

ο ενθουσιασμος του ηταν για το κρεβατι σου...

μαλλον εσυ δεν καταλαβες καλα...τι περιμενες δηλ απο τον 20αρη ?κατι αλλο?κ τι αληθεια?εχω απορια...
Αρέσει στα μέλη Achilles824, Cathrin82 και σε ακόμα 1 μέλος.

Enikos

# 10 στις 21/11/2020
author
Ανδρας / 76 / Χήρος
Βοσνία - Ερζεγοβίνη
Θέματα: 21
Απαντήσεις: 22.247

1) Μολις καταλαβες οτι μπορει να ειναι ερωτευμενος...αρχισες να τον...σκεφτεσαι...

Αν δεν ειχες καταλαβει κατι τετοιο, δεν θα τον σκεφτοσουν...Δηλαδη οποιος νομιζεις οτι σε ερωτευεται...εσυ τον ...σκεφτεσαι...

2) Μετα καταλαβες οτι ηταν μονο για φικι φικι και...απομακρυνθηκες (λεμε τωρα)...

3) Κατα το τελος εχεις και απορια για το αν γινεται να τον κερδισεις παλι ( τι ειχατε που το εχασες?)...

Πως δε γινεται, απλα κατσε...

4) Οταν αποφασισεις να "ξαναφυγεις" απο οτι εχεις νομισει εσυ οτι ειναι ρομαντικο...προσεχε γιατι φευγει και ο αλλος που ειδε οτι δεν θα σουλουμουτουκουμ...

Και το σημαντικοτερο ολων...

Τι ακριβως ειπαμε περιμενες, απο εναν εικοσαρη?...

Αρέσει στα μέλη archagellos, Cathrin82

DonHuanDelSalsa

# 11 στις 21/11/2020
author
Ανδρας / 40 / Ελεύθερος
Ν. Θεσσαλονίκης / Θεσσαλονίκη
Απαντήσεις: 197

Να βλεπω πουθενα τιποτε το περιεργο. Ολα νορμαλ και αναμενομενα...

Αρέσει στο μέλος Persefoni__

SaltedCaramel

# 12 στις 21/11/2020
author
Γυναίκα / 73 / Παντρεμένη
Αρμενία
Απαντήσεις: 101

Καλα αυτο, που δεν επιτρεπονται σχεσεις  μεταξυ συναδελφων, ειναι για γελια.

Σε οποια δουλεια το εχω ακουσει, εχω δει να χοροπηδάνε οι μισοι με τους αλλους μισους.

Αυτο δεν ειναι θεμα.

Ο 20χρονος γιατι σε ηθελε?  Να σε παντρευτεί?

Και εσυ γιατι τον ηθελες? Για να τον παντρευτείς?

Το παιδακι φευγει σε ενα διμηνο σε αλλη χωρα.

Αυτο αρκει.

Ασε το τι θα γινοταν αν! 
Μαλλον τα ιδια θα γινοντουσαν.

Το κακο δεν ειναι, πως ηθελες να παιξεις με εναν μικροτερο, αλλα πως πιστεψες οτι ο πιτσιρικάς σε ερωτευτηκε κιολας.

Αρέσει στο μέλος Cathrin82

Kristina_

# 13 στις 21/11/2020
author
Γυναίκα / 55 / Ελεύθερη
Αλλη χώρα
Απαντήσεις: 1.035

Εχει ζησει 2 χρονια ως ενηλικας και εσυ εχεις ζησει 14!!! Οχι πες μου τώρα ποιος ειναι ανωριμος...εσυ που περιμενες να σε ερωτευτει και να κανετε σχεση και να πατε και για γαμο η αυτος που ηθελε μονοσεξ???.

(Μεγεια μας το νεο τρολοθεμα   )

Αρέσει στα μέλη alisida, mairy10 και σε ακόμα 1 μέλος.

squirrel-b1968

# 14 στις 21/11/2020
author
Γυναίκα / 52 / Διαζευγμένη
Απαντήσεις: 176

σχόλιο 13 από Κρις

Να αρχίσω να απαγγελω?Ας είναι..."Θαλασσινή αυρα."Ήθελες στο "λιμάνι " μου να κάνεις μια στάσηΑγκίστρι έριξες μικρότσίμπησα λέω ...τον μικρόΜου έδωσες φιλί ζεστόκόλλησα λίγο εγώπώς μου τα γύρισες μετάαλλά μου θες στα ξαφνικάκ πάνω που χα ράψει νυφικομε πέπλο κ πασουμι αστραφτερότοχασα πάνω στο χορόκ ήτανε κ κεντητό.
Αρέσει στο μέλος Kristina_

valia-12

# 15 στις 21/11/2020
author
Γυναίκα / 46 / Διαζευγμένη
Απαντήσεις: 185
Η άποψη μου είναι ότι πρέπει να κάνεις σεξ μαζί του οπωσδήποτε.Μπορεί μετά από αυτό το γεγονός να εκπλαγείς...δυσάρεστα και να σκέφτεσαι "αμαν πότε να φύγει να ησυχάσουμε".
Αρέσει στα μέλη Arsamatoria, Mindthegap-

Laila123

# 16 στις 21/11/2020
author
Γυναίκα / 32 / Ελεύθερη
Ν. Ιωαννίνων / Ιωάννινα
Θέματα: 2
Απαντήσεις: 4
Γιατί με συγχωρείτε δεν γινεται να είναι ερωτευσιμη μια 32χρονη γυναίκα και αυτό να το βλέπει ένας νεαρότερος άνδρας; Υπάρχουν τόσα παραδείγματα όπου ένας νεαρός άνδρας ερωτεύτηκε μεγαλύτερη γυναικα. Δηλαδή τί απλώς και μόνο επειδή είμαι 30αρα απαγορεύεται να θέλω κάτι περισσότερο από έναν νεαρο; Το θέμα είναι επίσης ότι μόλις χώρισε και ίσως γι αυτό τελικά να μην είναι διαθέσιμος.
Αρέσει στο μέλος Cathrin82

pythagoras

# 17 στις 21/11/2020
author
Ανδρας / 65 / Παντρεμένος
Ν. Ευβοίας / Χαλκίδα
Θέματα: 130
Απαντήσεις: 13.456

Βρε τι λες;;;

και αν του αρέσει;;;

φαντάζεσαι να ματαιώσει την αναχώρηση μέχρι να χορτάσει;;;

Και στα 20 δύσκολα χορταίνει (φυσιολογικά), εκτός και βρει και κατι άλλο εν τω μεταξύ ...

Παράθεση:
Σχόλιο # 15 από valia-12
Η άποψη μου είναι ότι πρέπει να κάνεις σεξ μαζί του οπωσδήποτε.Μπορεί μετά από αυτό το γεγονός να εκπλαγείς...δυσάρεστα και να σκέφτεσαι "αμαν πότε να φύγει να ησυχάσουμε".

SaltedCaramel

# 18 στις 21/11/2020
author
Γυναίκα / 73 / Παντρεμένη
Αρμενία
Απαντήσεις: 101

Παράθεση:
Σχόλιο # 16 από Laila123
Γιατί με συγχωρείτε δεν γινεται να είναι ερωτευσιμη μια 32χρονη γυναίκα και αυτό να το βλέπει ένας νεαρότερος άνδρας; Υπάρχουν τόσα παραδείγματα όπου ένας νεαρός άνδρας ερωτεύτηκε μεγαλύτερη γυναικα. Δηλαδή τί απλώς και μόνο επειδή είμαι 30αρα απαγορεύεται να θέλω κάτι περισσότερο από έναν νεαρο; Το θέμα είναι επίσης ότι μόλις χώρισε και ίσως γι αυτό τελικά να μην είναι διαθέσιμος.

Mπορει να εισαι και η Μπελουτσι , βρε κοριτσι.

Δεν αντιλεγω.

Μπορει να σε ερωτευτει καποιος αλλος 20χρονος, αν το εχεις καημο ντε και καλα.

Και σε αυτο μεσα ειμαι.

Ο συγκεκριμενος δεν ηθελε κατι περα απο σεξ και στο εδειξε και καθαρα.

Και επισης εστιασε στο οτι ειναι φευγατος.

Δηλ για 5-10-20 (??) καλα (?) κρεβατια θα εχεις δεθει με ανθρωπο που θα μενει σε αλλη χωρα στο εξης.

Εχεις φαει γκολ απο τα αποδυτηρια, αν μπλεξεις.

Αρέσει στα μέλη Achilles824, axileas-1 και σε ακόμα 1 μέλος.

Hellboy_

# 19 στις 22/11/2020
author
Ανδρας / 32 / Ελεύθερος
Ν. Θεσσαλονίκης / Εύοσμος
Θέματα: 1
Απαντήσεις: 93

Καλημερα φρεντσ!

λοιπον ρομαντικοι οταν ειμαστε δεν θετε αμα σας στειλουμε κανενα προστυχο μνμ με νουτζ παλι δεν θετε ..ε τι θετε?
για μενα κακως που δεν του εκατσες παντως εφοσον σαρεσε...! 

axileas-1

# 20 στις 22/11/2020
author
Ανδρας / 40 / Ελεύθερος
Απαντήσεις: 48

Να πώ μια καλημέρα κατ' αρχήν μην είμαι και αγενής...

Ο ρομαντισμός που περίμενες από τόν 20αρη και δεν  ηρθε  ηταν αναμενόμενο έπρεπε να τό καταλάβεις.συνήθως αυτός (ο ρομαντισμός εννοώ) είναι σπάνιος σε 20ρηδες. ΑΛΛΆ βρε κοπέλα μου χάθηκαν οι μεγαλυτεροι  οι οποίοι ειναι πολλοί ρομαντικοί .. Βλέποντας τό προφίλ σου ειδα ότι μπήκες εδω στο 'αγαπημενο μας" site  μόλις χτές και μας έβαλες όλους σε σκέψεις πονηρές..Μα καί εσυ τού πρότεινες κατι για τό καλοκαίρι 8 μηνες μετα ?  θα έπρεπε να τού προτείνεις κάτι ποιό συντομο 20αρης ειναι  ο ανθρωπος.επομενως να μην πολυλογω όλα έγιναν λάθος  κοβε λάσπη που λένε  και ψαξε κάτι πιό σοβαρόεδώ είμαστε και εμείς κοιταξε και κανενα προφίλ αφού εκανες τον κόπο και μπήκες εδω στο αγαπημενο μας  site.. 
Αρέσει στα μέλη Veronika1980, sakis141
Επιλέξτε σελίδα: (1-2)
Σελίδες 12
Δεν μπορείτε να απαντήσετε
2150852