Ο εύκολος τρόπος να κάνετε νέες γνωριμίες και σχέσεις!
Με περισσότερα από 535.000 μέλη,
το Sxeseis.gr είναι το μεγαλύτερο ελληνικό site γνωριμιών.
Το Sxeseis.gr συνδυάζει με μοναδικό τρόπο λειτουργίες κοινωνικής δικτύωσης ,σελίδας γνωριμιών, forums και chat rooms δίνοντας στα μέλη του περισσότερες δυνατότητες και ευκαιρίες επικοινωνίας και γνωριμίας, από οποιοδήποτε άλλο μέσο.
Μάθετε περισσότερα για το Sxeseis.gr
Είμαι :
Ενδιαφέρομαι για :
Ημ. Γεννήσης μου :
Κατοικώ :
Νομός :
Περιοχή :
Ουπς! Ξεχάσατε να συμπληρώσετε κάποιες πληροφορίες!
Ουπς! Η ημερομηνία γέννησης δεν είναι σωστή!

Περίεργη σχέση

Επιλέξτε σελίδα: (1-3)
Σελίδες 123

Mary_9

# 1 στις 25/11/2020
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:
'Aρεσαν+: %

Περίεργη σχέση

Καταρχάς γεια σε όλους. Θα ήθελα να μοιραστώ το πρόβλημα μου γιατι πραγματικά ντρέπομαι να το συζητήσω σε οποιονδήποτε παρά έξω.

Είμαι 24 , το τελευταίο δίμηνο βγαίνω με έναν 25 . Ο τύπος αυτός έχει περίεργη συμπεριφορά . Και τι εννοώ λέγοντας περίεργη; Ας πάρουμε τα πράγματα από την αρχή:Στο πρώτο ραντεβού μου έλεγε ότι αντιπαθεί σε μεγάλο βαθμό τους αλλοδαπούς . Μάλιστα επικαλέστηκε και τον όρο " Άρια φυλή" . Και μου έκανε ερωτήσεις του τύπου "τι γνώμη έχεις για το μεταναστευτικό;" .. νταξει σκέφτηκα ο τύπος είναι Χρυσαυγιτης , κάτι το οποίο δεν ταιριάζει στο στυλ μου, αλλά δεν με ενοχλεί καθόλου που είναι. Σκέφτηκα ο καθένας έχει το δικαίωμα να πιστεύει σε ότι θέλει. Περιττό να πω ότι συνέχεια στα επόμενα ραντεβού με ζαλίζε για τα πολιτικά.Εγώ εκεί σκαλωσα και του ζήτησα να μην ξαναβρεθούμε . Όχι λόγω πολιτικών φρονημάτων σαφώς , απλώς ένιωθα ότι δεν είχαμε και τίποτα να πούμε.  Το παιδί με παρακάλεσε , και έτσι σκέφτηκα ας ξαναβγω , τι έχω να χάσω?? Με λίγα λόγια με τουμπαρε.Πάμε στα επόμενα ραντεβού όπου μου έλεγε "αν ήμουν bisexual θα με ήθελες?, Αν ήμουν γκέι θα με ήθελες?" Του λέω " έχεις κάνει κάτι με κάποιον άντρα ποτέ;" Και μου λέει " εννοειται πως όχι , άσε που το θεωρώ και μη φυσιολογικό". Του λέω " η γνώμη μου είναι ότι ο καθένας μπορεί να κάνει ότι θέλει στο κρεβάτι του, δεν μου αρέσει να κρίνω τους άλλους ανθρώπους". Στη συνέχεια τον ρώτησα για ποιο λόγο μου τα λέει όλα αυτά και μου απάντησε πως πολλοί γκέι του την έχουν πέσει στο παρελθόν και του έχει μείνει "ψυχολογικό". Στη συμπεριφορά είναι τέρμα ανδροπρεπης , δεν έχει χαρακτηριστικά που σε παραπέμπουν σε κάτι τέτοιο. Όσο περνούσε λοιπόν ο καιρός και βγαίναμε περισσότερο μου λέει μια μέρα το εξής " εγώ όταν ήμουν στο γυμνάσιο χουφτωνομασταν στα οπίσθια με τους φίλους μου, αλλά πλέον τα έχουμε κόψει αυτά". Σε ορισμένα τσατ του με τους φίλους του έχω διαβάσει διάφορες συνομιλίες που βάζει ο ένας στον άλλον καρδούλα π.χ ή λέει ο ένας στον άλλον " που είσαι ρε μπέιμπι;".. φυσικά όλα αυτά με παραξενευουν , οι φίλοι του είναι όλοι σε σχέση με κοπέλες. Μια φορά κιολας παλιοτερα μου είχε δείξει συνομιλίες που του την είχε πέσει ένας γκέι αλλά ο δικός μου αρνήθηκε. Τον έχω ρωτήσει ξανά αν τον ελκύουν οι άντρες και μου λέει "όχι , απλώς άμα δω έτσι κανέναν αρκετά γυμνασμενο τον θαυμάζω , γιατί θέλω να του μοιάσω ,δεν με ελκύει όμως ερωτικά"Πάλι μια άλλη μέρα που έπαιζε στη τηλεορα σή μια εκπομπή για την πορνεία μου λέει το εξής "έχω σκεφτεί να γίνω συνοδός σε γυναίκες γιατί πριν 3-4 χρόνια δεν είχα καθόλου λεφτά και δεν μπορούσα να καλύψω τις ανάγκες μου ". Εκεί παθαίνω σοκ και του λέω " αυτό που λες δεν είναι καλό, πρέπει πάντα να προσπαθούμε για τον εαυτό μας και για το καλύτερο που θα μπορούσαμε να του προσφέρουμε, δεν είναι η λύση αυτή".Σημειωτέον ότι στο σπίτι έχει πάρα πολλά προβλήματα κυρίως οικονομικά. Η μητέρα του τους εχει  αφήσει και έχει πάρει μαζί την ανήλικη αδερφή του , εννοώ είναι διαζευγμένοι. Και συνεχώς μου λέει ότι στο σπίτι ο πατέρας του τον βρίζει και τον φωνάζει καραγκιόζη και ότι κανένας δεν τον υπολογίζει . Θέλει συνεχώς να βρίσκεται μαζι μου. Με μένα είναι πολύ καλός στον χαρακτήρα , με προσέχει πάρα πολύ θα έλεγα. Παρόλα αυτά προβληματίζομαι από τα λεγόμενα του. Δεν ξέρω πως να το διαχειριστω.. Εσείς τι θα κάνατε στη θέση μου;

wish_

# 2 στις 25/11/2020
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

Που και πως τον γνώρισες?

Paralia48

# 3 στις 25/11/2020
author
Γυναίκα / 56 / Παντρεμένη
Αλλη χώρα
Θέματα: 29
Απαντήσεις: 9.720
'Aρεσαν+: 0%
Αν μ άρεσε θα έβγαινα.
Το μόνο ανησυχητικό είναι τα χρυσαυγίτικα χαζά που σού λεγε, αλλά μπορεί να να ψάρευε.Τα άλλα όλα, όλοι οι νεαροί τα λένε, διότι νομίζω κάθε νέος άντρας φοβάται κατά βάθος, μην τυχόν και είναι λίγο γκέι... Τους απασχολεί, γιαυτό το λένε. Μετά τα 30 δεν ασχολείται κανείς. Και εφόσον είναι και συντηρητικών απόψεων...ου... θα είναι μεγάλο <<κακό>> αν είναι λίγο γκέι, δε θα το συγχωρήσει στον εαυτό του.
Αυτό με τον πατερα του είναι άσχημο. Του δημιουργεί ενοχές, τον εκμηδενίζει, κρίμα, Αν σου αρέσει, δείξτο του, λέω...

Mary_9

# 4 στις 25/11/2020
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:
Wish , τυχαία πήγαινα στη δουλειά και με σταμάτησε και μου μίλησε. Ανταλλάξαμε κινητά κλπ.

valia-12

# 5 στις 25/11/2020
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:
Κάτι θέλει να σου πει ο φίλος σου και φοβάται να μην τον απορρίψεις!Ίσως έχει υποστεί σωματική και ψυχολογική βια και είναι εγκλωβισμένος.Αν τον θέλεις και σου αρεσει πολύ πρεπει να τον κάνεις να σ εμπιστευτεί!

Mary_9

# 6 στις 25/11/2020
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:
Paralia48 , όλη μέρα με τους φίλους του μιλάνε για πολιτικά . Δεν τα λέει για να ψαρεύει. Όντως τα πιστεύει ??

Heptamer

# 7 στις 25/11/2020
author
Ανδρας / 55 / Διαζευγμένος
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Φιλοθέη
Θέματα: 36
Απαντήσεις: 16.026

Παράθεση:
Σχόλιο # 1 από Mary_9

Εσείς τι θα κάνατε στη θέση μου;

Θα γυριζα των πλάτη μου σε προβληματικες  / περιεργες / ασύμβατες καταστασεις. 

Είσαι πολυ μικρή για να (αρχισεις να) κάνεις συμβιβασμους.

Αρέσει στα μέλη la-mer, Laila123

alisida

# 8 στις 25/11/2020
author
Γυναίκα / 52 / Διαζευγμένη
Καζακστάν
Θέματα: 35
Απαντήσεις: 9.458

Ο νεαρός έχει μια προβληματική σχέση με τον πατέρα του που τον μειώνει συνέχεια και μάλλον παρόμοια η ανύπαρκτη σχέση με τη μητέρα του. 

Μια συνιθισμενη αντίδραση σε αυτό είναι η προσπάθεια να επιδεικνύει τον ανδρισμό του,κατακρίνοντας τους ομοφυλόφιλους και στρεφόμενος ενάντια σε ευπαθείς ομάδες (πρόσφυγες)...

Όπως και να χει,αν συνεχίσεις μαζί του έχε το νου σου και στην πρώτη υποψία βίας από την πλευρά του προς εσένα ,κόψε αμέσως.

..(Μπορεί να είναι και μια περίεργη/ανεξήγητη έκρηξη θυμού ή ένα σκληρό βλέμμα...)

Τα μάτια σου ανοιχτά..

.Συνήθως εκδηλώνονται (οι βίαιοι)όταν σιγουρευτούν ότι έχουν προκαλέσει ικανά συναισθήματα για να σε "δέσουν" και να σε κρατήσουν σε εξαρτώμενη σχέση.

Εδώ θα μιλήσω εναντια στα πιστεύω μου και θα σου πω να μην εκδηλωθεις ακόμα και αν νοιώσεις κάτι ,τουλάχιστον όχι πριν συμπληρωθεί εξάμηνο.

Αρέσει στο μέλος Paralia48
I am Not a psychotherapist :)

Mindthegap-

# 9 στις 25/11/2020
author
Γυναίκα / 45 / Σε σχέση
Ιαπωνία
Θέματα: 1
Απαντήσεις: 3.995

Παράθεση:
Σχόλιο # 1 από Mary_9

Παρόλα αυτά προβληματίζομαι από τα λεγόμενα του. Δεν ξέρω πως να το διαχειριστω.. 

Απαντησες μονη σου...

Οταν κατι σε προβληματιζει και δεν σου αρεσει...φευγεις...

Mindthegap-

# 10 στις 25/11/2020
author
Γυναίκα / 45 / Σε σχέση
Ιαπωνία
Απαντήσεις: 3.995

Παράθεση:
Σχόλιο # 1 από Mary_9

Μάλιστα επικαλέστηκε και τον όρο " Άρια φυλή" .  νταξει σκέφτηκα ο τύπος είναι Χρυσαυγιτης , κάτι το οποίο δεν ταιριάζει στο στυλ μου, αλλά δεν με ενοχλεί καθόλου που είναι. 

Δεν ειναι θεμα ...στυλ...!!!

Ειναι θεμα αξιων ανθρωπου...

και οι αξιες που εχει αυτος που ειναι διπλα μας ...μας αφορουν  αμεσα.

Αρέσει στο μέλος la-mer

Mary_9

# 11 στις 25/11/2020
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:
Valia _12 , τι εννοείς σωματική και ψυχολογική βία; Δώσε ένα παράδειγμα πιο συγκεκριμένα αν δεν σου είναι κόπος. Συνέχεια μου λέει " εγώ μόνο εσένα έχω , είμαι ευλογημένος που ο θεός μου έστειλε μια κοπέλα σαν εσένα. Νταξει έχω και τους φίλους μου , αλλά με σενα είναι αλλιώς" ...Πάντως ότι στο σπίτι έχει πολλά προβλήματα ισχύει. Αλλά δεν γνωρίζω περισσότερα να σας αναφέρω.. ξέρω μόνο για τους καβγάδες και για οικονομικά προβλήματα.

DonHuanDelSalsa

# 12 στις 25/11/2020
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

Ο τυπος εχει σοβαρα ψυχολογικα προβληματα και ανασφαλειες που μαλλον του δημιουργηθηκαν στο σπιτι. Μπορει μεγαλωνοντας να γινει χειροτερος, μπορει να γινει καλυτερος, αναλογα το περιβαλλον και το τι θα περασει... Αυτα τα θεματα που εχει ομως σιγουρα θα του δημιουργησουν στο μελλον πολυ σοβαρα προβληματα (και στον περιγυρο του). Αν το αντεχεις κατσε και αν τελικα γινεις ιδια με αυτον θα περασετε πολυ καλα (ειρωνικα το λεω)

squirrel-b1968

# 13 στις 25/11/2020
author
Γυναίκα / 54 / Διαζευγμένη
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Αθήνα
Θέματα: 0
Απαντήσεις: 294
Αυτό δεν είναι περίεργη σχέση...είναι κούραση..κ ταλαιπώρια.
Αρέσει στα μέλη mairy10, zoriki

zoriki

# 14 στις 25/11/2020
author
Γυναίκα / 41 / Χήρα
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Γλυφάδα
Απαντήσεις: 28

τυχαία πήγαινα στη δουλειά και με σταμάτησε και μου μίλησε. Ανταλλάξαμε κινητά κλπ

καλά εσυ όταν βγαινεις στόν πρωτο που συναντάς δινεις τηλ.κλπ 

Αρέσει στα μέλη LUDIA1992, Veronika1980 και σε ακόμα 2 μέλη.

squirrel-b1968

# 15 στις 25/11/2020
author
Γυναίκα / 54 / Διαζευγμένη
Απαντήσεις: 294

Σχόλιο 8 από αλις

Τι είναι βρε Άλις ρομπότ...που πατάει το κουμπί στο 6μηνο κ βγαίνει συναίσθημα.?Προβληματικη η κατάσταση όλη,δεν καταλαβαίνω γιατί πρέπει να συνεχίσεις?...η έχεις το σύνδρομο της νοσοκόμας,κ πρέπει να τον φέρεις στον "ίσιο δρόμο"?...η σ αρέσει σε κάθε ραντεβού να περνάς ψυχομετρικα τεστ?...Πήγαινε παρακάτω...
Αρέσει στο μέλος zoriki

alisida

# 16 στις 25/11/2020
author
Γυναίκα / 52 / Διαζευγμένη
Καζακστάν
Θέματα: 35
Απαντήσεις: 9.458

Να κόψει κίνηση λέω !!

Είναι ήδη μαζί δύο μήνες και αμφιβάλλει,αν ήθελε να φύγει θα το είχε κάνει. 

Τουλάχιστον να είναι λιγάκι υποψιασμένη της λέω 

Παράθεση:
Σχόλιο # 16 από squirrel-b1968

Σχόλιο 8 από αλιςΤι είναι βρε Άλις ρομπότ...που πατάει το κουμπί στο 6μηνο κ βγαίνει συναίσθημα.?Προβληματικη η κατάσταση όλη,δεν καταλαβαίνω γιατί πρέπει να συνεχίσεις?...η έχεις το σύνδρομο της νοσοκόμας,κ πρέπει να τον φέρεις στον "ίσιο δρόμο"?...η σ αρέσει σε κάθε ραντεβού να περνάς ψυχομετρικα τεστ?...Πήγαινε παρακάτω...

pythagoras

# 17 στις 25/11/2020
author
Ανδρας / 67 / Παντρεμένος
Ν. Ευβοίας / Χαλκίδα
Θέματα: 130
Απαντήσεις: 13.582

Γιατί;

Ποτέ δεν με σταμάτησε καμία στο δρόμο να μου ζητήσει τηλέφωνο.

Γιατί;

Παράθεση:
Σχόλιο # 4 από Mary_9
Wish , τυχαία πήγαινα στη δουλειά και με σταμάτησε και μου μίλησε. Ανταλλάξαμε κινητά κλπ.

Γιατί;

Γιατί;;;

Αρέσει στα μέλη Broken_Guy, Enikos και σε ακόμα 4 μέλη.

SaltedCaramel

# 18 στις 25/11/2020
author
Γυναίκα / 75 / Παντρεμένη
Αρμενία
Απαντήσεις: 271

Το να εισαι ρατσιστης δεν ειναι δικαιωμα  , αλλα ειναι εναντια στα αναφαίρετα, ανθρωπινα δικαιωματα.

Μαλλον σε σενα βρηκε ενα στηριγμα.

Αμα εχει φαει  κανείς πολλα πακετα απο μικρη ηλικια και βρει εναν ενθρωπο ενταξει , δένεται πολυ , τον κανει  και θεο και στηριγμα και  σακο του μποξ, που  πληρωνει τα σπασμενα.

Το παλικαρι βιωνει βια στο περιβαλλον του, η μανα εφυγε, θεματα επιβιωσης.

Σε σενα  ειδε μια γυναικεία υποσταση . Σε βλεπει ως μανα, φιλη, ερωμενη, στηριγμα.

Θα φαει μεγαλο κολλημα μαζι σου, αν δεν το εχει φαει ηδη.

Το θεμα ομως στην περιπτωση αυτη δεν ειναι να ταισεις την γυναικεια σου φιλαρεσκεια -δεν λεω οτι το  κανεις / no offence - αλλα να πραξεις το καλυτερο για σενα.

Δεν εχω να σου δωσω συμβουλη, γιατι αισθανομαι ηδη το βαρος αυτης, θα πω μονο να του προτεινεις να δει εναν ψυχολογο.

Σηκωνει βαρη ανυπολογιστα και  πρεπει να γιατρεψει τις πληγες του.

Υπαρχουν και δημοσιες δομες ή με λιγα χρηματα.

Αν δεν γειάνουν οι πληγες του , δε θα ευτυχήσει ποτέ , ουτε και θα στεριωσει ευκολα σε σχεση.

Αρέσει στα μέλη butterfly_80, alisida

konstandinos73

# 19 στις 25/11/2020
author
Ανδρας / 49 / Ελεύθερος
Απαντήσεις: 331
Μου δειχνει ανθρωπο που "βαδιζει και παραπατα" τουτεστιν "εξω απ τη πορτα σου περνω και τηγανιζεις ψαρια, πεταξε μου ενα κεφτε, ευχαριστώ δεν καπνιζω"...ομως δειχνει καλη ψυχη. Τον συμπαθησα προσωπικα.
Αρέσει στο μέλος zoriki

Mary_9

# 20 στις 25/11/2020
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:
Για το σχόλιο 14, zoriki...Δεν είπα ότι όποιος με σταματά του δίνω το τηλέφωνο μου. Αλλά αφού μου άρεσε γιατί να μην του το δώσω;
Επιλέξτε σελίδα: (1-3)
Σελίδες 123
Δεν μπορείτε να απαντήσετε