Ο εύκολος τρόπος να κάνετε νέες γνωριμίες και σχέσεις!
Με περισσότερα από 535.000 μέλη,
το Sxeseis.gr είναι το μεγαλύτερο ελληνικό site γνωριμιών.
Το Sxeseis.gr συνδυάζει με μοναδικό τρόπο λειτουργίες κοινωνικής δικτύωσης ,σελίδας γνωριμιών, forums και chat rooms δίνοντας στα μέλη του περισσότερες δυνατότητες και ευκαιρίες επικοινωνίας και γνωριμίας, από οποιοδήποτε άλλο μέσο.
Μάθετε περισσότερα για το Sxeseis.gr
Είμαι :
Ενδιαφέρομαι για :
Ημ. Γεννήσης μου :
Κατοικώ :
Νομός :
Περιοχή :
Ουπς! Ξεχάσατε να συμπληρώσετε κάποιες πληροφορίες!
Ουπς! Η ημερομηνία γέννησης δεν είναι σωστή!

Περίεργη σχέση

Επιλέξτε σελίδα: (1-3)
Σελίδες 123

Mary_9

# 21 στις 25/11/2020
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:
'Aρεσαν+: %
Ευχαριστώ για τις συμβουλές σας. Θα τις σκεφτώ κι θα πράξω αναλογως

kostas232

# 22 στις 26/11/2020
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

εσυ κοιτα

τι θα κανεις με το σκουφι που φορας και θα τα βρουμε ολα

Παράθεση:
Σχόλιο # 16 από alisida

Να κόψει κίνηση λέω !!

Είναι ήδη μαζί δύο μήνες και αμφιβάλλει,αν ήθελε να φύγει θα το είχε κάνει. 

Τουλάχιστον να είναι λιγάκι υποψιασμένη της λέω 

zoriki

# 23 στις 26/11/2020
author
Γυναίκα / 41 / Χήρα
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Γλυφάδα
Θέματα: 0
Απαντήσεις: 28
'Aρεσαν+: 0%

Ποτέ δεν με σταμάτησε καμία στο δρόμο να μου ζητήσει τηλέφωνο. Γιατί;

Πυθαγορα Σαμιε !!  Σε ποια γειτονια μένεις να περάσω να συναντηθούμε τυχαία να σού δωσω το τηλ.το φβ και τό ινστα  ποτέ δεν ξέρεις !!!

Παράθεση:
Σχόλιο # 17 από pythagoras

Γιατί;

Ποτέ δεν με σταμάτησε καμία στο δρόμο να μου ζητήσει τηλέφωνο.

Γιατί;

Γιατί;

Γιατί;;;

Αρέσει στο μέλος Paralia48

zoriki

# 24 στις 26/11/2020
author
Γυναίκα / 41 / Χήρα

Παράθεση:  Τραβατε με καί ας κλαίω δλδ  καί μετα έρχεστε να πάρετε γνώμη ,Τότε προχωρα σε θέλει όλη η χωρα.  καλά τό πάς αφού σ αρεσει.   Αλλά  μυαλό  κουκούτς που λένε εκεί στο χωριό μ   χαχαχαχ   ε μα πιά  με  σας   χαθηκανε τά Αγόρια!!!  με κεφαλαίο Α.  
Σχόλιο # 20 από Mary_9
Για το σχόλιο 14, zoriki...Δεν είπα ότι όποιος με σταματά του δίνω το τηλέφωνο μου. Αλλά αφού μου άρεσε γιατί να μην του το δώσω;

zoriki

# 25 στις 26/11/2020
author
Γυναίκα / 41 / Χήρα

Παράθεση:  Καί εγω πολύ τόν συμπάθησα πολύ καλό παιδι.. Ειναι πολύ καλη περίπτωση για την κοπέλα !!!   Να καθησει στα αυγά της πού λένε !!! πού θα βρεί τέτοια καλή περίπτωση !!! 
Σχόλιο # 19 από konstandinos73
Μου δειχνει ανθρωπο που "βαδιζει και παραπατα" τουτεστιν "εξω απ τη πορτα σου περνω και τηγανιζεις ψαρια, πεταξε μου ενα κεφτε, ευχαριστώ δεν καπνιζω"...ομως δειχνει καλη ψυχη. Τον συμπαθησα προσωπικα.

zoriki

# 26 στις 26/11/2020
author
Γυναίκα / 41 / Χήρα

Παράθεση:  Καλά  σε πιστευουμε  τί  να  σκεφτείς  τό αυτονόητο ?  ακόμη εκεί είσαι ?? 
Σχόλιο # 21 από Mary_9

alisida

# 27 στις 26/11/2020
author
Γυναίκα / 52 / Διαζευγμένη
Καζακστάν
Θέματα: 35
Απαντήσεις: 9.452

Άσε μας βρε Κώστα

Εδώ καταβάλουμε όλοι φιλότιμες προσπάθειες να προτείνουμε λύσεις σε σοβαρά θέματα κι εσύ ασχολείσαι με τρίχες και σκουφια 

Παράθεση:
Σχόλιο # 22 από kostas232

εσυ κοιτα

τι θα κανεις με το σκουφι που φορας και θα τα βρουμε ολα

Αρέσει στο μέλος axileas-1

Enikos

# 28 στις 26/11/2020
author
Ανδρας / 78 / Χήρος
Βοσνία - Ερζεγοβίνη
Θέματα: 22
Απαντήσεις: 27.640

Στειλτον κοπελα μου τον τρυπιο...

Το συζητας κιολας?...

Και μην εισαι τοσο ανεκτικη, του στυλ "ενταξει εμενα δεν με πειραζει που ειναι χρυσαυγουλο, τρομπας, χουφτωμενος..."...κλπ...

Να σε πειραζει, να σε πειραζει...νεο κοριτσι να ξεκινησεις με τον καθε μπαταρησμενο την ζωη σου???...

Ομιλησα...

Παράθεση:
Σχόλιο # 1 από Mary_9

Περίεργη σχέση

Καταρχάς γεια σε όλους. Θα ήθελα να μοιραστώ το πρόβλημα μου γιατι πραγματικά ντρέπομαι να το συζητήσω σε οποιονδήποτε παρά έξω.

Είμαι 24 , το τελευταίο δίμηνο βγαίνω με έναν 25 . Ο τύπος αυτός έχει περίεργη συμπεριφορά . Και τι εννοώ λέγοντας περίεργη; Ας πάρουμε τα πράγματα από την αρχή:Στο πρώτο ραντεβού μου έλεγε ότι αντιπαθεί σε μεγάλο βαθμό τους αλλοδαπούς . Μάλιστα επικαλέστηκε και τον όρο " Άρια φυλή" . Και μου έκανε ερωτήσεις του τύπου "τι γνώμη έχεις για το μεταναστευτικό;" .. νταξει σκέφτηκα ο τύπος είναι Χρυσαυγιτης , κάτι το οποίο δεν ταιριάζει στο στυλ μου, αλλά δεν με ενοχλεί καθόλου που είναι. Σκέφτηκα ο καθένας έχει το δικαίωμα να πιστεύει σε ότι θέλει. Περιττό να πω ότι συνέχεια στα επόμενα ραντεβού με ζαλίζε για τα πολιτικά.Εγώ εκεί σκαλωσα και του ζήτησα να μην ξαναβρεθούμε . Όχι λόγω πολιτικών φρονημάτων σαφώς , απλώς ένιωθα ότι δεν είχαμε και τίποτα να πούμε.  Το παιδί με παρακάλεσε , και έτσι σκέφτηκα ας ξαναβγω , τι έχω να χάσω?? Με λίγα λόγια με τουμπαρε.Πάμε στα επόμενα ραντεβού όπου μου έλεγε "αν ήμουν bisexual θα με ήθελες?, Αν ήμουν γκέι θα με ήθελες?" Του λέω " έχεις κάνει κάτι με κάποιον άντρα ποτέ;" Και μου λέει " εννοειται πως όχι , άσε που το θεωρώ και μη φυσιολογικό". Του λέω " η γνώμη μου είναι ότι ο καθένας μπορεί να κάνει ότι θέλει στο κρεβάτι του, δεν μου αρέσει να κρίνω τους άλλους ανθρώπους". Στη συνέχεια τον ρώτησα για ποιο λόγο μου τα λέει όλα αυτά και μου απάντησε πως πολλοί γκέι του την έχουν πέσει στο παρελθόν και του έχει μείνει "ψυχολογικό". Στη συμπεριφορά είναι τέρμα ανδροπρεπης , δεν έχει χαρακτηριστικά που σε παραπέμπουν σε κάτι τέτοιο. Όσο περνούσε λοιπόν ο καιρός και βγαίναμε περισσότερο μου λέει μια μέρα το εξής " εγώ όταν ήμουν στο γυμνάσιο χουφτωνομασταν στα οπίσθια με τους φίλους μου, αλλά πλέον τα έχουμε κόψει αυτά". Σε ορισμένα τσατ του με τους φίλους του έχω διαβάσει διάφορες συνομιλίες που βάζει ο ένας στον άλλον καρδούλα π.χ ή λέει ο ένας στον άλλον " που είσαι ρε μπέιμπι;".. φυσικά όλα αυτά με παραξενευουν , οι φίλοι του είναι όλοι σε σχέση με κοπέλες. Μια φορά κιολας παλιοτερα μου είχε δείξει συνομιλίες που του την είχε πέσει ένας γκέι αλλά ο δικός μου αρνήθηκε. Τον έχω ρωτήσει ξανά αν τον ελκύουν οι άντρες και μου λέει "όχι , απλώς άμα δω έτσι κανέναν αρκετά γυμνασμενο τον θαυμάζω , γιατί θέλω να του μοιάσω ,δεν με ελκύει όμως ερωτικά"Πάλι μια άλλη μέρα που έπαιζε στη τηλεορα σή μια εκπομπή για την πορνεία μου λέει το εξής "έχω σκεφτεί να γίνω συνοδός σε γυναίκες γιατί πριν 3-4 χρόνια δεν είχα καθόλου λεφτά και δεν μπορούσα να καλύψω τις ανάγκες μου ". Εκεί παθαίνω σοκ και του λέω " αυτό που λες δεν είναι καλό, πρέπει πάντα να προσπαθούμε για τον εαυτό μας και για το καλύτερο που θα μπορούσαμε να του προσφέρουμε, δεν είναι η λύση αυτή".Σημειωτέον ότι στο σπίτι έχει πάρα πολλά προβλήματα κυρίως οικονομικά. Η μητέρα του τους εχει  αφήσει και έχει πάρει μαζί την ανήλικη αδερφή του , εννοώ είναι διαζευγμένοι. Και συνεχώς μου λέει ότι στο σπίτι ο πατέρας του τον βρίζει και τον φωνάζει καραγκιόζη και ότι κανένας δεν τον υπολογίζει . Θέλει συνεχώς να βρίσκεται μαζι μου. Με μένα είναι πολύ καλός στον χαρακτήρα , με προσέχει πάρα πολύ θα έλεγα. Παρόλα αυτά προβληματίζομαι από τα λεγόμενα του. Δεν ξέρω πως να το διαχειριστω.. Εσείς τι θα κάνατε στη θέση μου;

Αρέσει στο μέλος la-mer

Veronika1980

# 29 στις 26/11/2020
author
Γυναίκα / 39 / Παντρεμένη
Ν. Φλώρινας / Λέχοβο
Απαντήσεις: 68
Μαίρη μη σκέφτεσαι τίποτα παράτα τον να ησυχάσεις . Είναι αρκετά προβληματικός κ θα δεις ακόμα πράγματα που θα στεναχωριέσαι περισσότερα. Δεν άξιζε να ασχολείσαι προχωρά τη ζωή σου κοπέλα μου.
Αρέσει στο μέλος axileas-1

giorgos170

# 30 στις 26/11/2020
author
Ανδρας / 76 / Σε σχέση
Ν. Λέσβου / Καλλονή
Θέματα: 7
Απαντήσεις: 9.536
μουσικόν   διάλυμα.. .. ... ,
https://www.youtube.com/watch?v=XK23asXw5eI

Το κείμενο σας δεν μπορεί να.,.,..,.,,

kostas232

# 31 στις 26/11/2020
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

χαχαχαχαχαχαχα

γιαυτο σε κανω κεφι...

Παράθεση:
Σχόλιο # 27 από alisida

Άσε μας βρε Κώστα

Εδώ καταβάλουμε όλοι φιλότιμες προσπάθειες να προτείνουμε λύσεις σε σοβαρά θέματα κι εσύ ασχολείσαι με τρίχες και σκουφια 

toniapappa

# 32 στις 26/11/2020
author
Γυναίκα / 25 / Σε σχέση
Ν. Αττικής (Δυτική) / Εκτός Ελλάδας
Απαντήσεις: 3
Ψυχολόγος δεν είμαι όμως καταλαβαίνω ότι εσύ είσαι πολύ εντάξει . Συμφωνώ με Αλις , μην τον στειλεις ακόμα. Αν δεν τον ήθελες δεν θα έμπαινες να τα έγραφες εδώ , θα είχες φύγει ήδη , χωρίς να το πολύ σκεφτείς. Ο νεαρός έχει σοβαρά οικογενειακά θέματα , τα οποία του τα έχουν δημιουργηΣει οι γονείς του . Επόμενο ότι δεν μπορεί να τα λύσει , μόνο να καταφέρει να τα διαχειριστεί. Συμφωνώ και με ένα άλλο ποστ που έγραφε ότι σε βλέπει πολυδιάστατα και κυριως σαν στήριγμα , σαν ψυχολόγο . Παίζει και να έχει φάει και τρελό κόλλημα μαζί σου . Η κατάσταση στο σπίτι δεν θα φτιάξει ποτέ , θα ηρεμήσει μονάχα αν φύγει από εκεί και συναναστρέφεται περισσότερο με σένα ή και με τους φίλους του. Αν κι από αυτά που λες δεν πιστεύω ότι τους εκμυστηρεύεται τα οικογενειακά του . Κακός άνθρωπος δεν είναι πάντως. Αν νοιάζεσαι για εκείνον δειξτο του . Αλίμονο , αν όλοι όσοι είχαμε /έχουμε οικογενειακά προβλήματα τα λέγαμε στον σύντροφό μας και μας χώριζε. Πρέπει να είμαστε συνοδοιπόροι. Μέσω των κοινών εμπειριών έρχεται το δέσιμο . Και για αυτόν κοινή εμπειρία είναι ότι σου ανοίγεται . Τώρα με τα άλλα περί σεξουαλικοτητας είναι ανωριμοτητες που λέει με τους φίλους του. Δεν τρέχει κάτι από εκεί.Κάποτε πριν 2-3 χρόνια είχα κι εγώ σχέση με έναν τέτοιο άνθρωπο που είχε προβλήματα στο σπίτι, όμως εγώ δεν τα ήξερα . Δεν μου είχε μιλήσει ποτέ για αυτά. Μάλιστα , όταν κατάλαβα πως είναι προβληματισμένος , τον ρώτησα αν συμβαίνει κάτι στο σπίτι του και μου είπε ότι τα "εν οίκω μη εν δήμω" . Άρχισε να έχει περίεργη συμπεριφορά , μια φορά με έβγαλε έξω και έκανε σαν μανιακός να του επιστρέψω τα χρήματα που Χαλασε για μένα στη καφετέρια. Μιλάμε για ποσό των 5€ και με γύριζε σε όλα τα περίπτερα να χαλάσω το 50ρικο που είχα, στις 2 η ωρα το πρωί. Κι άλλα σκηνικά πολλά που δεν είναι της παρούσης. Μολις με πήγε σπίτι μου είπε το εξής " εγώ ποτέ δεν θα σε χτύπαγα γιατί σε αγαπάω" . Αμέσως χίλιες καμπάνες χτύπησαν στο κεφάλι μου . έτσι μετά από μέρες ενώ κοιμόταν έψαξα το κινητό του κι είδα συνομιλίες με τον αδερφό του που λέγανε ότι οι γονείς του χωρίζουν και ότι η Μανα του είχε γκόμενο. Κι έτσι εξήγησα την όλη συμπεριφορά του. Φυσικά μετά από όλα αυτά την έκανα με ελαφρά , γιατι τι να κάνεις έναν που δεν σου μιλάει και που σου φέρεται άσχημα λόγω των προβλημάτων του;
Αρέσει στο μέλος Paralia48

zoriki

# 33 στις 26/11/2020
author
Γυναίκα / 41 / Χήρα

Να σε πειραζει, να σε πειραζει...νεο κοριτσι να ξεκινησεις με τον καθε μπαταρησμενο την ζωη σου???

Παράθεση: Εσένα τί σε πειραζει πού είναι μπαταρισμένος στόν οβολό σου μπαινει !!! αφού τής αρεσει !! 
Σχόλιο # 28 από Enikos

Στειλτον κοπελα μου τον τρυπιο...

Το συζητας κιολας?...

Και μην εισαι τοσο ανεκτικη, του στυλ "ενταξει εμενα δεν με πειραζει που ειναι χρυσαυγουλο, τρομπας, χουφτωμενος..."...κλπ...

Να σε πειραζει, να σε πειραζει...νεο κοριτσι να ξεκινησεις με τον καθε μπαταρησμενο την ζωη σου???...

Ομιλησα...

valia-12

# 34 στις 26/11/2020
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

Παράθεση:
Σχόλιο # 11 από Mary_9
Valia _12 , τι εννοείς σωματική και ψυχολογική βία; Δώσε ένα παράδειγμα πιο συγκεκριμένα αν δεν σου είναι κόπος. Συνέχεια μου λέει " εγώ μόνο εσένα έχω , είμαι ευλογημένος που ο θεός μου έστειλε μια κοπέλα σαν εσένα. Νταξει έχω και τους φίλους μου , αλλά με σενα είναι αλλιώς" ...Πάντως ότι στο σπίτι έχει πολλά προβλήματα ισχύει. Αλλά δεν γνωρίζω περισσότερα να σας αναφέρω.. ξέρω μόνο για τους καβγάδες και για οικονομικά προβλήματα.

Εννοώ τα εξής:

... "αν ήμουν bisexual θα με ήθελες?, Αν ήμουν γκέι θα με ήθελες?"...

..."εγώ όταν ήμουν στο γυμνάσιο χουφτωνόμασταν στα οπίσθια με τους φίλους μου, αλλά πλέον τα έχουμε κόψει αυτά"

..."όχι , απλώς άμα δω έτσι κανέναν αρκετά γυμνασμένο τον θαυμάζω , γιατί θέλω να του μοιάσω ,δεν με ελκύει όμως ερωτικά"

...έχω σκεφτεί να γίνω συνοδός σε γυναίκες γιατί πριν 3-4 χρόνια δεν είχα καθόλου λεφτά και δεν μπορούσα να καλύψω τις ανάγκες μου...

...προβλήματα κυρίως οικονομικά. Η μητέρα του τους εχει αφήσει και έχει πάρει μαζί την ανήλικη αδερφή του , εννοώ είναι διαζευγμένοι. Και συνεχώς μου λέει ότι στο σπίτι ο πατέρας του τον βρίζει και τον φωνάζει καραγκιόζη και ότι κανένας δεν τον υπολογίζει.

Όλες αυτές οι μαρτυρίες καταδεικνύουν τι ακριβώς έχει συμβεί στην ζωή αυτού του παιδιού.Η εγκατάλειψη από την μητέρα που έχει στραφεί στην φροντίδα της ανήλικης κόρης,ένας πατέρας αδιάφορος που ασκεί λεκτική βία διαρκώς βγάζοντας τα δικά του απωθημένα στο παιδί του.Οικονομικά προβλήματα που όμως τον οδηγούν σ έναν άλλο τρόπο σκέψης...θα γίνω συνοδός λεει..δεν λεει θα πάω στην οικοδομή να ρίξω μπετά...όλες αυτές οι μαρτυρίες ,μύχιες σκέψεις που εκφράζονται σε εσένα και ζητάει την αποδοχή σου δείχνουν πως θέλει την αγάπη ,την στοργή,την φιλία ,κάποιον να τον συμβουλέψει για να βρει την χαμένη του ελπίδα,κάποιον που ζητάει την αποδοχή που δεν έχει από το οικογενειακό του περιβάλλον.

zoriki

# 35 στις 26/11/2020
author
Γυναίκα / 41 / Χήρα

Παράθεση: Μπράβο ρε ξαδελφούλα  μια χαρά τα λές.. αλλα η κοπέλα είναι κολλημενη βλέπεις..

Γιά πές τι κανουν εκεί στό χωριό  ολοι καλά ειναι η γειτονισσα η κυρα Μαρία τί κάνει?? τα παιδια καλά ειναι ??  βρε ξαδελφουλα εκείνο τό μελι τό θυμαρισιο που μού ειπςα δεν θα τό στείλεις??  στείλτο γιατί με τελείωσε.. δεν έχουν να φανε τα παιδιά  σε ευχαριστωπολύ..
Σχόλιο # 29 από Veronika1980
Μαίρη μη σκέφτεσαι τίποτα παράτα τον να ησυχάσεις . Είναι αρκετά προβληματικός κ θα δεις ακόμα πράγματα που θα στεναχωριέσαι περισσότερα. Δεν άξιζε να ασχολείσαι προχωρά τη ζωή σου κοπέλα μου.

valia-12

# 36 στις 26/11/2020
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

Παράθεση:
Σχόλιο # 17 από pythagoras

Γιατί;

Ποτέ δεν με σταμάτησε καμία στο δρόμο να μου ζητήσει τηλέφωνο.

Γιατί;

Γιατί;

Γιατί;;;

Ρητορική η ερώτησή σου μάλλον!

valia-12

# 37 στις 26/11/2020
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

Παράθεση:
Σχόλιο # 21 από Mary_9

Μαίρη δεν είναι θέμα συμβουλών.Ο καθένας από εμάς θα σου πει ότι θέλει ανάλογα με τις δικές του εμπειρίες.Το θέμα είναι κατά πόσο εσύ πιστεύεις ;oτι αξίζεις να μπεις σε μια σχέση μ ένα ;aτομο που θα σε πληγώνει.Καλύτερα να μείνετε φίλοι,δεν είναι απαραίτητο να κάνουμε αυτό που θέλει ο άλλος (εννοώ αν θέλει ερωτική σχέση αυτός) αλλά το τι θέλεις ΕΣΥ για να είσαι καλά μέσα σε αυτή τη σχέση.Από την άλλη μεριά,αν τον θέλεις πραγματικά και θέλεις να του συμπαρασταθείς και νιώθεις ότι τρέφεις κάποια αισθήματα γι'αυτόν,προχώρησε με μικρά βηματάκια την φορά.Αν όμως το ένα σε χαλάει,το άλλο σε χαλάει,ΑΝΤΕ ΓΕΙΑ!

V.

__mikeman

# 38 στις 27/11/2020
author
Ανδρας / 40 / Ελεύθερος
Σουηδία
Θέματα: 13
Απαντήσεις: 2.295

Εσείς τι θα κάνατε στη θέση μου;

https://www.youtube.com/watch?v=pnQOcwFxpBI

Βεβαια ντάξει, είναι θέμα στιλ βρε παιδάκι μου...αμα σου αρέσει το μουστάκι βουρτσα δικαιωμά σου...

ΥΓ1. Επίσης στη θέση σου θα ετοιμαζόμουν γιατί οπου ναναι θα αρχίσεις και να τις τρως...το συνηθίζουν τα παλουκαρια αυτά...

Αρέσει στο μέλος alisida

Kristina_

# 39 στις 28/11/2020
author
Γυναίκα / 57 / Ελεύθερη
Χιλή
Θέματα: 1
Απαντήσεις: 2.412

Παράθεση:
Σχόλιο # 32 από toniapappa
Ψυχολόγος δεν είμαι όμως καταλαβαίνω ότι εσύ είσαι πολύ εντάξει .

giorgos170

# 40 στις 28/11/2020
author
Ανδρας / 76 / Σε σχέση
Ν. Λέσβου / Καλλονή
Θέματα: 7
Απαντήσεις: 9.536

Έχεις  ακόμα  αυτές  τις  ανησυχίες,  για  την  κοινωνία,  για  τον  συνάνθρωπο,  &  για  όλες  αυτές.. τις  φιλανθρωπίες,  που  είναι  τις  ειδικότητός  σου ..,,,κτλ., ,??

Επιλέξτε σελίδα: (1-3)
Σελίδες 123
Δεν μπορείτε να απαντήσετε