Ο εύκολος τρόπος να κάνετε νέες γνωριμίες και σχέσεις!
Με περισσότερα από 535.000 μέλη,
το Sxeseis.gr είναι το μεγαλύτερο ελληνικό site γνωριμιών.
Το Sxeseis.gr συνδυάζει με μοναδικό τρόπο λειτουργίες κοινωνικής δικτύωσης ,σελίδας γνωριμιών, forums και chat rooms δίνοντας στα μέλη του περισσότερες δυνατότητες και ευκαιρίες επικοινωνίας και γνωριμίας, από οποιοδήποτε άλλο μέσο.
Μάθετε περισσότερα για το Sxeseis.gr
Είμαι :
Ενδιαφέρομαι για :
Ημ. Γεννήσης μου :
Κατοικώ :
Νομός :
Περιοχή :
Ουπς! Ξεχάσατε να συμπληρώσετε κάποιες πληροφορίες!
Ουπς! Η ημερομηνία γέννησης δεν είναι σωστή!

Πώς να ξεπεράσεις κάποιον που βλέπεις καθημερινά;

Σελίδα : 1

Laila123

# 1 στις 27/11/2020
author
Γυναίκα / 34 / Ελεύθερη
Ν. Ιωαννίνων / Ιωάννινα
Θέματα: 2
Απαντήσεις: 4
'Aρεσαν+: 0%

Καλησπέρα! Έχω ανοίξει και άλλο θέμα σχετικά με έναν συνάδελφο κατά 10 χρόνια μικρότερο μου που φλερτάραμε, φιληθηκαμε και ήμασταν πολύ ενθουσιασμένοι και οι δύο μέχρι που αυτός ξενερωσε και εγω συνεχίζω να μένω κολλημένη.

Όλα καλά, αποδέχτηκα ότι δεν θα είμαι μαζί του αλλά...στη δουλειά υποφερω. Με αγνοει επιδεικτικά και νιώθω ότι με αντιπαθει πολύ. Δυσκολευομαι να συνύπαρξη αν και με αποφευγει επιμελώς. Δεν ξέρω πώς να του φέρθω. Να δείξω συμπάθεια και κατανόηση μιας και ξέρω ότι δυσκολεύεται ψυχολογικά λόγω ενός πρόσφατου χωρισμού? Να τον πλησιάσω με σκοπό να ξεχάσουμε το ερωτικό κ να γίνουμε όπως όταν γνωριστήκαμε αρχικα? Να τον αποφευγω όσο μπορώ? Τι να κανω για να μην υποφερω άλλο? Ξέρω ότι χρυσές λύσεις δεν υπάρχουν. Πώς θα μπορούσα όμως να τον ξεπεράσω ερωτικά από την στιγμή που ειμαι υποχρεωμένη να τον βλέπω καθημερινά για τους επόμενους 2 μήνες μέχρι να φύγει από τη δουλεια (θα φύγει στο εξωτερικο)?

SaltedCaramel

# 2 στις 27/11/2020
author
Γυναίκα / 75 / Παντρεμένη
Αρμενία
Θέματα: 1
Απαντήσεις: 271

Κανε την δουλεια σου, οσο καλυτερα μπορεις.

Ετσι θα εισαι απασχολημενη και δεν θα σε νοιαζει, αν ο 20χρονος στο διαλειμμα του εφαγε ολο του το γαλα με τα κόκο ποπς.

Μιλαμε τωρα για ενα σκαρτο διμηνο.
Μετα θα μαζεψει τους μπογους του για να φυγει για αλλες χωρεςςς, μακρινεςςς.
Τοτε, μπορεις ελευθερα να δοκιμαζεις καθε χρωμα βερνικιου, που διαθετει το νεσεσερ σου.
Αρέσει στα μέλη alisida, Laila123

__mikeman

# 3 στις 27/11/2020
author
Ανδρας / 40 / Ελεύθερος
Σουηδία
Θέματα: 13
Απαντήσεις: 2.295

Ρε συ Λειλα, σορι κιολας, αλλά αντί να ανησυχείς γι'αυτό, μήπως να ψάξεις να βρεις γιατί έφαγες τόσο κόλλημα με ένα παιδάκι με το οποίο απλά φιληθήκατε μια φορά(να σου έδινε μια γερή δοση σεξ που έλεγε ο ακάλυπτος, να το δικαιολογούσαμε...).

Γιατι νομίζεις οτι συμβαίνει αυτό??
Αρέσει στα μέλη alisida, Kristina_

axileas-1

# 4 στις 27/11/2020
author
Ανδρας / 41 / Ελεύθερος
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Αθήνα
Απαντήσεις: 95

Πάλι εδώ είσαι κοπέλα μου  μη μάς τρελαίνεις...περίμενε να έθουν οι ειδημονες να σού απαντήσουν !!!

Αρέσει στα μέλη alisida, Veronika1980

kostas232

# 5 στις 27/11/2020
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:
'Aρεσαν+: %

συμβουλη που αλλες πληρωνουν να ξερεις

να "γιατρεψεις" τον πολυ μεγαλο σου εγωισμο...μαθε και την απορριψη.. μολις λυσεις αυτα τα δυο προβληματα ειδικα ο εγωισμος ειναιπολυ κακκος συμβουλςο στα παντα τοτε μια χαρα θα εισαι...
υγ..μαριω σε εφαγα στην ψυχολογια..μπαχαχαχαχαχα

Παράθεση:
Σχόλιο # 1 από Laila123

Καλησπέρα! Έχω ανοίξει και άλλο θέμα σχετικά με έναν συνάδελφο κατά 10 χρόνια μικρότερο μου που φλερτάραμε, φιληθηκαμε και ήμασταν πολύ ενθουσιασμένοι και οι δύο μέχρι που αυτός ξενερωσε και εγω συνεχίζω να μένω κολλημένη.

Όλα καλά, αποδέχτηκα ότι δεν θα είμαι μαζί του αλλά...στη δουλειά υποφερω. Με αγνοει επιδεικτικά και νιώθω ότι με αντιπαθει πολύ. Δυσκολευομαι να συνύπαρξη αν και με αποφευγει επιμελώς. Δεν ξέρω πώς να του φέρθω. Να δείξω συμπάθεια και κατανόηση μιας και ξέρω ότι δυσκολεύεται ψυχολογικά λόγω ενός πρόσφατου χωρισμού? Να τον πλησιάσω με σκοπό να ξεχάσουμε το ερωτικό κ να γίνουμε όπως όταν γνωριστήκαμε αρχικα? Να τον αποφευγω όσο μπορώ? Τι να κανω για να μην υποφερω άλλο? Ξέρω ότι χρυσές λύσεις δεν υπάρχουν. Πώς θα μπορούσα όμως να τον ξεπεράσω ερωτικά από την στιγμή που ειμαι υποχρεωμένη να τον βλέπω καθημερινά για τους επόμενους 2 μήνες μέχρι να φύγει από τη δουλεια (θα φύγει στο εξωτερικο)?

Heptamer

# 6 στις 27/11/2020
author
Ανδρας / 55 / Διαζευγμένος
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Φιλοθέη
Θέματα: 36
Απαντήσεις: 16.031

Και γιατι ανοιξες νεο θεμα?

Για να πυροδοτησεις εκ νεου τη συζητηση? Να μας εμπεδωθει το προβλημα σου κι άλλο?

¨Η θεωρεις πως "νεο θεμα -- νεες αποψεις",  απο τους ίδιους γνωστους - αγνωστους?

Παράθεση:
Σχόλιο # 1 από Laila123

Αρέσει στα μέλη Persefoni__, alisida

Spiros--

# 7 στις 27/11/2020
author
Ανδρας / 51 / Σε σχέση
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Νέα Χαλκηδόνα
Θέματα: 6
Απαντήσεις: 950

Πάρε ...

... 2μηνη αναρρωτική άδεια  

Παράθεση:
Σχόλιο # 1 από Laila123

Αρέσει στα μέλη mairy10, alisida

Laila123

# 8 στις 27/11/2020
author
Γυναίκα / 34 / Ελεύθερη
Ν. Ιωαννίνων / Ιωάννινα
Θέματα: 2
Απαντήσεις: 4
άνοιξα νέο θέμα για το το ερώτημα είναι τώρα άλλο και όχι γιατί ξενερωσε ο νεαρός.

Enikos

# 9 στις 27/11/2020
author
Ανδρας / 78 / Χήρος
Βοσνία - Ερζεγοβίνη
Θέματα: 22
Απαντήσεις: 27.733

Ποιο επεισοδιο ειναι αφτο?...

Το δυο?...

Εχωμε τρατο ακομα?...

Να πα να παρω τιποτα για φαι...

Enikos

# 10 στις 27/11/2020
author
Ανδρας / 78 / Χήρος
Βοσνία - Ερζεγοβίνη
Θέματα: 22
Απαντήσεις: 27.733

Εσυ ως τι απαντας...

Ως κολαουζος, που δεν πετυχε η μεταμφιεση του σε φαγκρι?...

Παράθεση:
Σχόλιο # 4 από axileas-1

Πάλι εδώ είσαι κοπέλα μου  μη μάς τρελαίνεις...περίμενε να έθουν οι ειδημονες να σού απαντήσουν !!!

Αρέσει στα μέλη axileas-1, zoriki και σε ακόμα 2 μέλη.

GGEORGE1965

# 11 στις 27/11/2020
author
Ανδρας / 57 / Διαζευγμένος
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Ζωγράφου
Θέματα: 0
Απαντήσεις: 32

Αλλαξε δουλεια

Francesca_

# 12 στις 27/11/2020
author
Γυναίκα / 58 / Διαζευγμένη
Απαντήσεις: 703

αν πραγματι θες, να φορας τη μασκα σου και τα ματια σου κατω... ---> ''Να τον αποφευγω όσο μπορώ?''

και οχι:

''Να δείξω συμπάθεια και κατανόηση μιας και ξέρω ότι δυσκολεύεται ψυχολογικά λόγω ενός πρόσφατου χωρισμού? Να τον πλησιάσω με σκοπό να ξεχάσουμε το ερωτικό κ να γίνουμε όπως όταν γνωριστήκαμε αρχικα?'' γινε ''καθρεφτης'' του, οπως σου φερεται δλδ. φερσου κ' εσυ ---> δεν υπαρχει και αυτος για σενα!

αλλα, μηπως σου αρεσει να υποφερεις;να δραματοποιεις τα πραγματα;

Heptamer

# 13 στις 27/11/2020
author
Ανδρας / 55 / Διαζευγμένος
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Φιλοθέη
Θέματα: 36
Απαντήσεις: 16.031

Σε καλυπτουν ανετα οι απαντησεις που πηρες στο πρωτο σου θεμα. Απλα ισως τις αγνόησες ή θες (για τους οποιους λόγους) να δυιλισεις τον κωνωπα - και να μας ευχαριστησεις αργοτερα με μια νεα βερζιον οπου ο νεαρος θα ειναι πλεον πολυ μακρια και θα μαστιζεσαι ακομα απο αμφιβολιες...

Παράθεση:
Σχόλιο # 8 από Laila123
άνοιξα νέο θέμα για το το ερώτημα είναι τώρα άλλο και όχι γιατί ξενερωσε ο νεαρός.

Αρέσει στο μέλος la-mer

alisida

# 14 στις 28/11/2020
author
Γυναίκα / 52 / Διαζευγμένη
Καζακστάν
Θέματα: 35
Απαντήσεις: 9.470

Διακρίνω σύνδρομο μαμάς/νοσοκόμας..

.Οι ειδικοί αποφάνθηκαν,μην κάνεις τίποτε,ο μικρός μπήκε σφήνα ως βοηθός στο τιμ και όχι για να αποσυντονισει το έργο σας..

.Πληρώνεσαι ,άρα εργάζεσαι 100% δίχως να επηρεάζεσαι από τα ψυχολογικά κανενός (ούτε τα δικά σου λέμε τώρα )  

...Πάω να μαγειρέψω

I am Not a psychotherapist :)

axileas-1

# 15 στις 28/11/2020
author
Ανδρας / 41 / Ελεύθερος

Πάω να μαγειρέψω

Παράθεση: Εσύ Αλις όταν βρίσκεις τα σκούρα όλο γιά μαγείρεμα φευγεις.  μαγείρεψε καί γιά εμάς τούς μπατιρηδες τούς πεινάλες να φαμε να γαρδαμώσουμε πού λένε στό χωριό μου  πού δεν εχουμε μία..    Αλήθεια σήμερα τί μαγειρευεις?  
Σχόλιο # 14 από alisida

Διακρίνω σύνδρομο μαμάς/νοσοκόμας..

.Οι ειδικοί αποφάνθηκαν,μην κάνεις τίποτε,ο μικρός μπήκε σφήνα ως βοηθός στο τιμ και όχι για να αποσυντονισει το έργο σας..

.Πληρώνεσαι ,άρα εργάζεσαι 100% δίχως να επηρεάζεσαι από τα ψυχολογικά κανενός (ούτε τα δικά σου λέμε τώρα )  

Εσύ όταν βρίσκεις τα σκούρα όλο γιά μαγείρεμα φευγεις.

...Πάω να μαγειρέψω

axileas-1

# 16 στις 28/11/2020
author
Ανδρας / 41 / Ελεύθερος

Αφιερωμένο στό γυναικείο ιατρικό team τού  forum  γιά τίς πολυτιμες συμβουλές στίς κοπέλες πού εχουν σοβαρα ερωτικά θέματα. 

Γιά να τό ακούσετε καντε copy τό λινκ καί paste στό google γιατί στο youtube δεν τό βγαζει..
https://www.youtube.com/watch?v=_ZPmYJPR210

Cathrin82

# 17 στις 3/12/2020
author
Γυναίκα / 40 / Διαζευγμένη
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Μαρούσι
Απαντήσεις: 127
Ωραιο ερώτημα λαιλα. Ίσως αν βάλεις στη ζυγαριά σου όλα τα άσχημα. Γιατί σίγουρα θα έχει από δαύτα. Όταν τον βλέπεις θα του βάζεις το ανάλογο αρνητικό κοσμητικο επίθετο και να είσαι σίγουρη πως θα γελάς παρά θα στεναχωριέσαι.
Σελίδα : 1
Δεν μπορείτε να απαντήσετε