Ο εύκολος τρόπος να κάνετε νέες γνωριμίες και σχέσεις!
Με περισσότερα από 535.000 μέλη,
το Sxeseis.gr είναι το μεγαλύτερο ελληνικό site γνωριμιών.
Το Sxeseis.gr συνδυάζει με μοναδικό τρόπο λειτουργίες κοινωνικής δικτύωσης ,σελίδας γνωριμιών, forums και chat rooms δίνοντας στα μέλη του περισσότερες δυνατότητες και ευκαιρίες επικοινωνίας και γνωριμίας, από οποιοδήποτε άλλο μέσο.
Μάθετε περισσότερα για το Sxeseis.gr
Είμαι :
Ενδιαφέρομαι για :
Ημ. Γεννήσης μου :
Κατοικώ :
Νομός :
Περιοχή :
Ουπς! Ξεχάσατε να συμπληρώσετε κάποιες πληροφορίες!
Ουπς! Η ημερομηνία γέννησης δεν είναι σωστή!

Δεν ξέρω αν υπάρχει ελπίδα

Επιλέξτε σελίδα: (1-2)
Σελίδες 12

Elenaki235

# 1 στις 2/12/2020
author
Γυναίκα / 22 / Ελεύθερη
Ν. Καβάλας / Ελευθερούπολη
Θέματα: 2
Απαντήσεις: 8
'Aρεσαν+: 0%

Μετά από 4 χρόνια σχεσης χωρίσα. Υπήρχαν στιγμές που ήμασταν μια χαρά, κάναμε όνειρα μου έλεγε πόσο με αγαπάει και άλλα τόσα.. Υπαρχαν όμως και οι στιγμές με έντονους καυγάδες που ξεπερνούσαν τα όρια καμία φορα. Πριν 2 εβδομάδες περίπου που χωρίσαμε μετά από έντονο καυγά δεν μου είχε ξαναστείλει. Ανέβασε χθες πως ήταν με κάτι παιδιά που γνώρισε στο στρατό από το ίδιο μέρος και είχαν φέρει και φίλες τους αυτοί. Αυτός δεν συνηθιζε να βγαίνει με Κορίτσια γενικά. Οταν το είδα περάσαν διάφορες ιδέες από το μυαλό μου και σήμερα προσπάθησα να μπω στο Facebook του να δω αν όντως τρέχει κάτι. Ήταν άσχημο αυτο που έκανα αλλά ήταν εε στιγμή απελπισίας. Το κατάλαβε ότι προσπάθησα να μπω στο Facebook του και μου είπε να μην ξανασχοληθω μαζί του και με έκανε μπλοκ παντού.. Του έστειλα στο κινητό και του είπα πως ότι μου έλεγε τόσα χρόνια ήταν ένα ψέμα και πως αμέσως με το που βρέθηκε άλλη έτρεξε. Τον ρώτησα στα ίσια αν έκανε κάτι με άλλη και μου είπε πως ναι (δεν ξέρω όμως αν το εννοεί) μου είπε πως ήταν πιο πολλοι οι τσσκωμοι πάρα οι χαρές στην σχέση μας και πως δεν τραβούσε εδώ και καιρό..τα έχει πει αυτά και άλλες φορές αλλά μετά τα ξαναβρησκαμε τώρα δεν ξέρω πια τι να πιστέψω. Από τότε που χωρίσαμε δεν κοιμάμαι τα βράδια και η ψυχολογία μου είναι πολύ χάλια δεν έχω όρεξη για τίποτα. Πως γίνεται αυτός ο άνθρωπος που είχαμε κάνει τόσα όνειρα ξαφνικά να αλλάζει..δεν ξέρω αν υπάρχει ελπίδα αυτή την φορά.. 

Αρέσει στο μέλος Enthalpient

alisida

# 2 στις 2/12/2020
author
Γυναίκα / 51 / Διαζευγμένη
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Ηράκλειο
Θέματα: 35
Απαντήσεις: 8.610

Είθισται οι (ανώριμοι) φρεσκοχωρισμενοι να διαφημίζουν στο φεις το πόσο καλά περνάνε.

Δεν ξέρω αν υπάρχει "ελπίδα" αλλά εύχομαι να μην κάνει κανείς από τους δύο κίνηση "επαναπατρισμού" 

γιατί μεγαλώνετε πια και σας περιμένει κάπου εκεί έξω ένα πιο συμβατό με τον καθένα σας ταίρι 

Οι καυγάδες είναι κουραστικοί και δεν αξίζει να χαλάς το δερματακι σου από το άγχος.

(το τι θα κάνεις με το αγόρι αυτό,θα σου πει σε λίγο ο Αρχάγγελος)

Αρέσει στα μέλη Enthalpient, Mindthegap- και σε ακόμα 4 μέλη.
I am Not a psychotherapist :)

archagellos

# 3 στις 3/12/2020
author
Ανδρας / 55 / Διαζευγμένος
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Αθήνα
Θέματα: 0
Απαντήσεις: 3.387

Αγαπητη,

καλυτερα να μην υπαρξει καμμια ελπιδα στην ολη ιστορια .

Απλα θα το καταλαβεις πολυ αργοτερα αυτο . 

Αυτη την στιγμη ουτε καν σου περναει απο τον νου ποσο καλα θα εισαι χωρις αυτη την σχεση .

Προφανως θα πρεπει να δουλεψεις αρκετα με εσενα διοτι ...νιωθεις ανασφαλεια και μηπως φοβασε να μην μεινεις μονη ? 

Η σχεση καλη μου ,μας ξεκουραζει και μας δινει ψυχικη αναταση ...μια σχεση στην οποια εισαστε 10 μερες τσακωμοι και 2 μερες ...ας πουμε καλα ...γιατι την θελεις ? 

Ο τυπος το εχε ικαταλαβει καλυτερα απο εσενα ολο αυτο ...και για αυτο εκοψε .

Τωρα εαν περναει καλα ...εαν εχει βρει αλλη ...εαν εχει βρει αλλες ...μικρη σημασια εχει...το θεμα ειναι οτι μαλλον εκεινος χωρις εσενα νιωθει ...χρησιμος για εκεινον και αυτο ειναι το βασικο.

Τραβα μια κοκκινη γραμμη κα ιτραβα εμπρος στην ζωη σου , κανε την αυτοκριτικη σου και προχωρα .

Keep Walking

Αρέσει στα μέλη oytwswste, mairy10 και σε ακόμα 5 μέλη.

Francesca_

# 4 στις 3/12/2020
author
Γυναίκα / 57 / Διαζευγμένη
Θέματα: 1
Απαντήσεις: 475

το ''ξαφνικά να αλλάζει'' δεν υπαρχει..

σαν τον βατραχο, σιγα-σιγα μας ''βραζει'' μια ασχημη σχεση στην οποια ειμαστε...
με το να κατανοουμε, να συγχωρουμε, να κλινουμε τα ματια μπας και διορθωθει η κατασταση...
και μια μερα, ξυπνας ''αρρωστος, κυριολεκτικα βρασμενος'' γιατι - 
οσο και να νομιζεις/ελπιζεις/πιστευεις πως ολα, επιτελους θα πανε καλα 
οι καταστασεις - οι ασχημες επαναλαμβανονται και γινονται χειροτερες..
αποδεξου το, μην του αντιστεκεσαι για να περασει πιο γρηγορα ο πονος 
και ο,τι αρνητικο αισθανεσαι... 
για το καλο σου!
Αρέσει στα μέλη Enthalpient, Mindthegap- και σε ακόμα 1 μέλος.

forget_it

# 5 στις 3/12/2020
author
Γυναίκα / 27 / Σε σχέση
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Μεταμόρφωση
Απαντήσεις: 259

Το ενδιαφέρον για τη μετά από εσάς ζωή τι ακριβώς σας προσφέρει εκτός από τόνωση αυτοπεποίθησης ή ισοπέδωσης της;

Πόσο χρήσιμη είναι και πόσο μας βελτιώνει η πληροφορία καλή ή κακη για τη ζωή ενός παλιού συντρόφου;

Σταμάτα να υποσκάπτεσαι και αφουγκρασου τις πραγματικές σου ανάγκες.

Παράθεση:
Σχόλιο # 1 από Elenaki235

Μετά από 4 χρόνια σχεσης χωρίσα. Υπήρχαν στιγμές που ήμασταν μια χαρά, κάναμε όνειρα μου έλεγε πόσο με αγαπάει και άλλα τόσα.. Υπαρχαν όμως και οι στιγμές με έντονους καυγάδες που ξεπερνούσαν τα όρια καμία φορα. Πριν 2 εβδομάδες περίπου που χωρίσαμε μετά από έντονο καυγά δεν μου είχε ξαναστείλει. Ανέβασε χθες πως ήταν με κάτι παιδιά που γνώρισε στο στρατό από το ίδιο μέρος και είχαν φέρει και φίλες τους αυτοί. Αυτός δεν συνηθιζε να βγαίνει με Κορίτσια γενικά. Οταν το είδα περάσαν διάφορες ιδέες από το μυαλό μου και σήμερα προσπάθησα να μπω στο Facebook του να δω αν όντως τρέχει κάτι. Ήταν άσχημο αυτο που έκανα αλλά ήταν εε στιγμή απελπισίας. Το κατάλαβε ότι προσπάθησα να μπω στο Facebook του και μου είπε να μην ξανασχοληθω μαζί του και με έκανε μπλοκ παντού.. Του έστειλα στο κινητό και του είπα πως ότι μου έλεγε τόσα χρόνια ήταν ένα ψέμα και πως αμέσως με το που βρέθηκε άλλη έτρεξε. Τον ρώτησα στα ίσια αν έκανε κάτι με άλλη και μου είπε πως ναι (δεν ξέρω όμως αν το εννοεί) μου είπε πως ήταν πιο πολλοι οι τσσκωμοι πάρα οι χαρές στην σχέση μας και πως δεν τραβούσε εδώ και καιρό..τα έχει πει αυτά και άλλες φορές αλλά μετά τα ξαναβρησκαμε τώρα δεν ξέρω πια τι να πιστέψω. Από τότε που χωρίσαμε δεν κοιμάμαι τα βράδια και η ψυχολογία μου είναι πολύ χάλια δεν έχω όρεξη για τίποτα. Πως γίνεται αυτός ο άνθρωπος που είχαμε κάνει τόσα όνειρα ξαφνικά να αλλάζει..δεν ξέρω αν υπάρχει ελπίδα αυτή την φορά.. 

Αρέσει στα μέλη Cathrin82, DonHuanDelSalsa

Enikos

# 6 στις 3/12/2020
author
Ανδρας / 77 / Χήρος
Βοσνία - Ερζεγοβίνη
Θέματα: 22
Απαντήσεις: 23.016

https://www.youtube.com/watch?v=pAzw6IOZDXU&ab_channel=%CE%95%CE%BB%CE%BB%CE%B7%CE%BD%CE%B9%CE%BA%CF%8C%CE%A4%CF%81%CE%B1%CE%B3%CE%BF%CF%8D%CE%B4%CE%B9

Το κείμενο σας μπορεί να αναγνωριστεί ως κείμενο γραμμένο στα ελληνικά ή τα αγγλικά.

Αρέσει στα μέλη Enthalpient, archagellos και σε ακόμα 1 μέλος.

Francesca_

# 7 στις 3/12/2020
author
Γυναίκα / 57 / Διαζευγμένη
Απαντήσεις: 475

μετα τον Μακη να μην κοιμασαι τα βραδια, θα ζησεις και αυτο απο κατω και, οσο πιο γρηγορα σου περασει και αυτο, τοσο γρηγορα θα σταθεις στα ποδια σου.. 

ακου την παολα, αν πρεπει και 20 φορες συνεχομενα.. εμενα με βοηθησε, αν και κοιμομουν μια χαρα, οσο και απιστευτα να ακουγεται και ο θυμος εφευγε μαζι με το τραγουδι, με καθε φορα που το ακουγα μεχρι να σταματισει τελειως ο θυμος μου 
https://www.youtube.com/watch?v=DgFM5W52qU8
Αρέσει στα μέλη twrazw, Enthalpient και σε ακόμα 2 μέλη.

giorgos170

# 8 στις 3/12/2020
author
Ανδρας / 78 / Σε σχέση
Γεωργία
Θέματα: 7
Απαντήσεις: 8.595

I   am   Not   a   psychotherapist   : )

Παράθεση:
Σχόλιο # 2 από alisida

Τί  έγινε 'δώ...,,, ??

Αρέσει στα μέλη Enikos, Cathrin82 και σε ακόμα 1 μέλος.

alisida

# 9 στις 3/12/2020
author
Γυναίκα / 51 / Διαζευγμένη
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Ηράκλειο
Θέματα: 35
Απαντήσεις: 8.610

Όλα καλά Γιώργη ,εσύ ?

Παράθεση:
Σχόλιο # 8 από giorgos170

I   am   Not   a   psychotherapist   : )

Τί  έγινε 'δώ...,,, ??

Αρέσει στο μέλος giorgos170

Spiros--

# 10 στις 3/12/2020
author
Ανδρας / 50 / Ελεύθερος
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Νέα Χαλκηδόνα
Θέματα: 5
Απαντήσεις: 831

Αυτές οι αποφάσεις φαίνονται ξαφνικές ...

... αλλά μόνο ξαφνικές δεν είναι !

Πάντα υπάρχουν σημάδια κούρασης, τέλματος και τέλους, αρκεί να έχεις το θάρρος να τα δεις!

Οι έντονοι καυγάδες, που κάποιες φορές ξεπέρναγαν τα όρια όπως είπες, δεν είναι συστατικό μακροζωίας μίας σχέσης. Δείχνει για εμένα χοντρή ασυμβατότητα όταν κανένας από τους 2 δεν κάνει πίσω για κανένα λόγο. Εγωισμός? Έντονες προσωπικότητες και οι δύο σας? Σοβαρή έλλειψη επικοινωνίας? Εσύ ξέρεις...

Αυτό που είχες τελείωσε και καλώς τελείωσε. Μια χαρά στα λένε τα παιδιά πιο πάνω. Κάνε ταμείο, μάθε καλύτερα εσένα και προχώρα πάρα κάτω
Αρέσει στα μέλη mairy10, alisida και σε ακόμα 3 μέλη.

giorgos170

# 11 στις 3/12/2020
author
Ανδρας / 78 / Σε σχέση
Γεωργία
Θέματα: 7
Απαντήσεις: 8.595
teamvandi...,
https://www.youtube.com/watch?v=wZNnQl_8jQ8

Το κείμενο σας δεν μπορεί να αναγνωριστεί ως.,.,.,..,.,

Mindthegap-

# 12 στις 3/12/2020
author
Γυναίκα / 44 / Ελεύθερη
Ιαπωνία
Απαντήσεις: 3.424

Πιασε ενα μπουκαλι ουισκι , οτι καψουροτραγουδο υπαρχει και ξεκινα...

Θα περασει...μη σκας...

Αρέσει στο μέλος oytwswste

COSTAS42

# 13 στις 3/12/2020
author
Ανδρας / 48 / Σε σχέση
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Γλυφάδα
Απαντήσεις: 1.465

να χωσω ενα για την περισταση;

Παράθεση:
Σχόλιο # 12 από Mindthegap-

Πιασε ενα μπουκαλι ουισκι , οτι καψουροτραγουδο υπαρχει και ξεκινα...

Θα περασει...μη σκας...

Αρέσει στο μέλος Mindthegap-

Mindthegap-

# 14 στις 3/12/2020
author
Γυναίκα / 44 / Ελεύθερη
Ιαπωνία

Παράθεση:
Σχόλιο # 13 από COSTAS42

να χωσω ενα για την περισταση;

Και δεν χωνεις;;;...

Κι οτι ετοιμαζομουν να της βαλω αυτο...

https://www.youtube.com/watch?v=uYyYLICpq3g

Αρέσει στο μέλος COSTAS42

COSTAS42

# 15 στις 3/12/2020
author
Ανδρας / 48 / Σε σχέση

Κατσε αυτο ταιριαζει καλυτερα

https://www.youtube.com/watch?v=Y61kBTwcHBI

και δεν εχει αναγκη κανενα

Αρέσει στα μέλη twrazw, Mindthegap-

Mindthegap-

# 16 στις 3/12/2020
author
Γυναίκα / 44 / Ελεύθερη
Ιαπωνία

Παράθεση:
Σχόλιο # 15 από COSTAS42

Κατσε αυτο ταιριαζει καλυτερα

https://www.youtube.com/watch?v=Y61kBTwcHBI

και δεν εχει αναγκη κανενα

Οτι πει ο ειδικος...

Σηκωνω ψηλα τα χερια...

Αρέσει στα μέλη twrazw, oytwswste και σε ακόμα 1 μέλος.

COSTAS42

# 17 στις 3/12/2020
author
Ανδρας / 48 / Σε σχέση

Παράθεση:
Σχόλιο # 16 από Mindthegap-

Οτι πει ο ειδικος...

Σηκωνω ψηλα τα χερια...

Αρέσει στο μέλος Mindthegap-

Elenaki235

# 18 στις 3/12/2020
author
Γυναίκα / 22 / Ελεύθερη
Ν. Καβάλας / Ελευθερούπολη
Απαντήσεις: 8
Έχει ξαναγίνει πολλές φορές να τσακωθούμε και να πούμε τέλος αλλά μετά από 2 εβδομάδες τα ξαναβρισκαμε, τώρα με έκανε μπλοκ παντου. Ίσως να με ενοχλήσε που μου είπε ότι έκανε κάτι με άλλη οτσν τον ρώτησα. Πως γίνεται όμως να έκανε τόσο γρήγορα κάτι με άλλη ενώ μου είχε πει ότι μόνο μαζί μου θέλει να ζήσει το μέλλον του, μου έλεγε για συγκατοίκηση μετά τον στρατό, για οικογένεια και άλλα τόσα. Πως γίνεται να έσβησαν όλα τόσο γρήγορα; μήπως ήταν μαζί μου από εξάρτηση ή μήπως με είχε σαν εύκολη λύση για κάτι σίγουρο και πίστευε ότι δεν θα έβρισκε εύκολα άλλη μετά. Δεν ξέρω τι να πιστεψω.. Οτσν είμαι με τις φίλες μου και μιλάω ξεχνιέμαι λίγο αλλά όταν μένω μόνη το βράδυ σκεφτόμαι στιγμές μας, όσα μου είχε πει, οσα όνειρα κάναμε και μέσα μου ακόμη νιώθω πως θα ξαναγυρίσει, πως θα με πάρει τηλέφωνο να μου πει να βρεθούμε, δεν ξέρω αν περνάει καλά χωρίς εμένα αν κάνει την Ζώη του και αν με ξέχασε τόσο εύκολα..

kostas232

# 19 στις 3/12/2020
author
Ανδρας / 55 / Ελεύθερος
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Ψυχικό
Θέματα: 3
Απαντήσεις: 611

και μονο που διαβασα

τις δυο πρωτες γραμμες μου ενιωσα οτι εισαι γυρω στα 40 και χωρισες και τελος παντων υπαρχει θεματακι... ασε μας κουκλιτσα μου χωρισες μετα απο 4 χρονια σχεση και εισαι μονο 21.. ζησε εκει την ζωη σου πραγματοποιησε τα ονειρα σου και απο σχεσεις εχεις ολοτ ον καιρο μπροστα σου... ημαρτον πια.. ζιεστε την ηλικια σας...

Παράθεση:
Σχόλιο # 1 από Elenaki235

Αρέσει στα μέλη Enthalpient, Veronika1980 και σε ακόμα 1 μέλος.

kostas232

# 20 στις 3/12/2020
author
Ανδρας / 55 / Ελεύθερος
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Ψυχικό
Θέματα: 3
Απαντήσεις: 611

και ο αρχαγγελος

σαν να λεμε ειναι ο γκουρου του φορουμ?.. και να με συμπαθαει ο φιλςο αρχαγγελος επειδη πολες φορες το εχεις γραψει αυτο και ρωτηξα διοτι δεν γνωριζω...

Παράθεση:
Σχόλιο # 2 από alisida

Είθισται οι (ανώριμοι) φρεσκοχωρισμενοι να διαφημίζουν στο φεις το πόσο καλά περνάνε.

Δεν ξέρω αν υπάρχει "ελπίδα" αλλά εύχομαι να μην κάνει κανείς από τους δύο κίνηση "επαναπατρισμού" 

γιατί μεγαλώνετε πια και σας περιμένει κάπου εκεί έξω ένα πιο συμβατό με τον καθένα σας ταίρι 

Οι καυγάδες είναι κουραστικοί και δεν αξίζει να χαλάς το δερματακι σου από το άγχος.

Επιλέξτε σελίδα: (1-2)
Σελίδες 12
Δεν μπορείτε να απαντήσετε