Ο εύκολος τρόπος να κάνετε νέες γνωριμίες και σχέσεις!
Με περισσότερα από 535.000 μέλη,
το Sxeseis.gr είναι το μεγαλύτερο ελληνικό site γνωριμιών.
Το Sxeseis.gr συνδυάζει με μοναδικό τρόπο λειτουργίες κοινωνικής δικτύωσης ,σελίδας γνωριμιών, forums και chat rooms δίνοντας στα μέλη του περισσότερες δυνατότητες και ευκαιρίες επικοινωνίας και γνωριμίας, από οποιοδήποτε άλλο μέσο.
Μάθετε περισσότερα για το Sxeseis.gr
Είμαι :
Ενδιαφέρομαι για :
Ημ. Γεννήσης μου :
Κατοικώ :
Νομός :
Περιοχή :
Ουπς! Ξεχάσατε να συμπληρώσετε κάποιες πληροφορίες!
Ουπς! Η ημερομηνία γέννησης δεν είναι σωστή!

Χωρισμός

Επιλέξτε σελίδα: (1-3)
Σελίδες 123

wish_

# 21 στις 4/12/2020
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:
'Aρεσαν+: %
Πόσο μεγάλη απόσταση?

Συνήθως πότε τα λέγατε απο κοντά?

axileas-1

# 22 στις 4/12/2020
author
Ανδρας / 41 / Ελεύθερος
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Αθήνα
Θέματα: 1
Απαντήσεις: 95
'Aρεσαν+: 0%

Ανωνυμε εραστή..  τήν μαμά σου έπρεπε να ρωτήσεις πρωτα καί μετα να έρθεις εδώ να μάς τρελανεις !!! 

Παράθεση:
Σχόλιο # 20 από Anonymos1234

όταν της είπα να το αφήσουμε δεν το περίμενε από ότι κατάλαβα και προσπάθησε κάπως να δικαιολογήσει την στάση της και να ρίξει το βάρος κυρίως σε εμένα ότι δεν κάνω καθόλου υπομονή και δεν την καταλαβαίνω. Όσο για την αρρωστοφοβία, δεν θα έλεγα ποτέ ψέματα για να κάνω τον άλλον να ενδιαφερθεί για μένα.

SaltedCaramel

# 23 στις 4/12/2020
author
Γυναίκα / 75 / Παντρεμένη
Αρμενία
Απαντήσεις: 271

Σώσε, όση αξιοπρέπεια μπορείς να σώσεις, και προχώρα.

Αν είσαι 21, που μαλλον τοσο εισαι, και ευαισθητούλης, θα το έχεις πάρει κατάκαρδα.

Αλλά έτσι είναι το παιχνίδι του έρωτα.

Θα κάψεις, αλλά θα καείς κιόλας.

Συμφωνώ με τους προγράψαντες.

Μην στείλεις μήνυμα.

Δε θα αλλάξει κάτι, θα πεσεις περισσοτερο στα ματια της και θα στενοχωρηθείς κι άλλο με την στάση της.

Βρες μια κοπελα στον τόπο σου.

Τα "απο απόσταση" απόφευγέ τα , όπως ο διάολος το λιβανι!

Anonymos1234

# 24 στις 4/12/2020
author
Ανδρας / 23 / Ελεύθερος
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Ψυχικό
Απαντήσεις: 4

3 ώρες απόσταση.

Συνήθως συναντιόμασταν ανά 1-1,5 μήνα για 5-6 μέρες 

kalvin251

# 25 στις 4/12/2020
author
Ανδρας / 56 / Ελεύθερος
Ν. Αχαϊας / Αιγιο
Θέματα: 4
Απαντήσεις: 62

Για σας θα κάνω καλύτερη τιμή, είπε το τίποτα στο κάτι κι εκείνο το ηλίθιο το πίστεψε.

Προσπέρνα. Κατα το if you love somebody κλπ κλπ, άμα γυρίσει βλέπεις τι θα κάνεις.Στο μεταξύ βρες κάτι άλλο.
Η ηλικία σου ενδείκνυται για καβάτζες.
Οι οποίες επιβάλλονται προκειμένου να μην ξαναβρεθείς στο ίδιο σημείο.

giorgos170

# 26 στις 4/12/2020
author
Ανδρας / 76 / Σε σχέση
Ν. Λέσβου / Καλλονή
Θέματα: 7
Απαντήσεις: 9.536

plan  μπεί...,,,.,.,!!!

Παράθεση:
Σχόλιο # 22 από axileas-1

Ανωνυμε εραστή..  τήν μαμά σου έπρεπε να ρωτήσεις πρωτα καί μετα να έρθεις εδώ να μάς τρελανεις !!! 

πούντα  μπαρμπαδέλια  μρε...,,,

στο   διεθν.   δικ.   ανθρ.   δικ. ...,.,.,?? ?

kostas232

# 27 στις 4/12/2020
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

εσυ λεβεντη

κοιτα τι θα κανεις με το θεματακι που λεγαμε να βαλεις στο φορουμ να γινειη κολαση της αλεπους...ολο απαντησεις εισαι...χαχαχαχαχαχαχα

Παράθεση:
Σχόλιο # 25 από kalvin251

Για σας θα κάνω καλύτερη τιμή, είπε το τίποτα στο κάτι κι εκείνο το ηλίθιο το πίστεψε.

Προσπέρνα. Κατα το if you love somebody κλπ κλπ, άμα γυρίσει βλέπεις τι θα κάνεις.Στο μεταξύ βρες κάτι άλλο.
Η ηλικία σου ενδείκνυται για καβάτζες.
Οι οποίες επιβάλλονται προκειμένου να μην ξαναβρεθείς στο ίδιο σημείο.

alisida

# 28 στις 4/12/2020
author
Γυναίκα / 52 / Διαζευγμένη
Καζακστάν
Θέματα: 35
Απαντήσεις: 9.452

Θα σου πω κάτι,αλλά μην πληγωθείς,σου έχω ένα νέο :

Δεν είχατε σχέση !!!

σήκω από τα πατώματα και κοίτα να βρεις κοπέλα από τον τόπο σου (να βλέπεστε) και προς θεού,όχι μπαλωμενη ε??

Παράθεση:
Σχόλιο # 24 από Anonymos1234

3 ώρες απόσταση.

Συνήθως συναντιόμασταν ανά 1-1,5 μήνα για 5-6 μέρες 

Αρέσει στο μέλος Anatroph

wish_

# 29 στις 4/12/2020
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

Υπάρχουν φορές alis που βρίσκεις κάποιον και αυτό που σε κάνει να αισθάνεσαι είναι τόσο έντονο και ξεχωριστό,που δεν σκέφτεσαι την απόσταση,σκέφτεσαι απλά ότι το θες στη ζωή σου γιατί σε κάνει να νιώθεις όμορφα

Έτσι όπως έχουν γινει τα πράγματα με την καθημερινότητα μας(οχι τώρα στην καραντίνα φυσικά),μόνο τα σαβ/κα μένουν να περάσεις λίγο χρόνο με τη σχέση σου,εκτός και αν συζείς (που εκεί είναι άλλο θέμα).

Το να βλέπεις τον άλλον κάθε μέρα ή ας πούμε τρεις φορές την εβδομάδα προσωπικά για μένα δεν σημαίνει οτι τον γνωρίζεις καλύτερα.αλλά σίγουρα πιο γρήγορα ώστε να ξέρεις αν θα το συνεχίσεις.

Εξάλλου το μακριά με τις κατάλληλες προυποθέσεις γίνεται κοντά!

Enikos

# 30 στις 4/12/2020
author
Ανδρας / 78 / Χήρος
Βοσνία - Ερζεγοβίνη
Θέματα: 22
Απαντήσεις: 27.640

. . . . . . . . Λεω κι εγω...δε θα γινουν διαπιστωσεις?...

. . . . . . . . Λεω κι εγω...δε θα γινουν διαπιστωσεις?...

paranomos

# 31 στις 4/12/2020
author
Ανδρας / 49 / Σε σχέση
Ν. Αττικής (Πειραιάς) / Πειραιάς
Θέματα: 0
Απαντήσεις: 1.065

Παράθεση:
Σχόλιο # 28 από alisida

Θα σου πω κάτι,αλλά μην πληγωθείς,σου έχω ένα νέο :

Δεν είχατε σχέση !!!

σήκω από τα πατώματα και κοίτα να βρεις κοπέλα από τον τόπο σου (να βλέπεστε) και προς θεού,όχι μπαλωμενη ε??

Τι να βρει ; Ξηλωμενη;;

Αρέσει στο μέλος alisida

kostas232

# 32 στις 4/12/2020
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

καλη μου αντουανετ

πολυ σωστα αυτα που λες αλλα σε αυτο το θεματακι κακως κουρασες τα δαχτυλακια σου να γραφουν.. το παλικαρι ειναι 21 χρονων... ξερεις τι σημαινει αυτη η ηλικια??... μην σου πω τωρα γιατι με βλεπω για μονιμο μπαν απο το σαιτ...

Παράθεση:
Σχόλιο # 29 από wish_

Υπάρχουν φορές alis που βρίσκεις κάποιον και αυτό που σε κάνει να αισθάνεσαι είναι τόσο έντονο και ξεχωριστό,που δεν σκέφτεσαι την απόσταση,σκέφτεσαι απλά ότι το θες στη ζωή σου γιατί σε κάνει να νιώθεις όμορφα

Έτσι όπως έχουν γινει τα πράγματα με την καθημερινότητα μας(οχι τώρα στην καραντίνα φυσικά),μόνο τα σαβ/κα μένουν να περάσεις λίγο χρόνο με τη σχέση σου,εκτός και αν συζείς (που εκεί είναι άλλο θέμα).

Το να βλέπεις τον άλλον κάθε μέρα ή ας πούμε τρεις φορές την εβδομάδα προσωπικά για μένα δεν σημαίνει οτι τον γνωρίζεις καλύτερα.αλλά σίγουρα πιο γρήγορα ώστε να ξέρεις αν θα το συνεχίσεις.

SaltedCaramel

# 33 στις 4/12/2020
author
Αρμενία

Είσαι άκαυτη στις σχέσεις από απόσταση, έτσι? 

Παράθεση:
Σχόλιο # 29 από wish_

Enikos

# 34 στις 4/12/2020
author
Ανδρας / 78 / Χήρος
Βοσνία - Ερζεγοβίνη
Θέματα: 22
Απαντήσεις: 27.640

Τσαι, συμπαθεια και Βεμπο...

alisida

# 35 στις 4/12/2020
author
Καζακστάν

Γουις καλά τα λες,μπορεί πράγματι κάποιος άνθρωπος να σε γεμίζει και από μακριά.

Να μιλάτε,να κάνετε σχέδια για το αν και πότε θα βρεθείτε κλπ κλπ..

.Μέχρι εκεί.

Όμως,από τη στιγμή που δεν υπάρχει η δυνατότητα σε μια δυσκολη στιγμή 

ή στην τελική σε μια ώρα που θα θέλεις να τον δεις να τον αγκαλιάσεις κλπ

(μην υποτιμάτε τις σωματικές ανάγκες) ,

δεν το λογαριάζω λοιπόν αυτό ως σχέση.

.Πόσο μάλλον μεταξύ δύο παιδιών που βράζει το αίμα τους ..

I am Not a psychotherapist :)

alisida

# 36 στις 4/12/2020
author
Καζακστάν

Μην την μπερδέψει με το παπούτσι λέω 

Παράθεση:
Σχόλιο # 31 από paranomos

Τι να βρει ; Ξηλωμενη;;

Spiros--

# 37 στις 4/12/2020
author
Ανδρας / 51 / Σε σχέση
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Νέα Χαλκηδόνα
Θέματα: 6
Απαντήσεις: 950

Οι σχέσεις από απόσταση ...

... είναι σαν να έχεις παραγγείλει delivery, με τις τελευταίες σου δυνάμεις και τρεμάμενα χέρια, αφού σου έχει κολλήσει το στομάχι στην πλάτη απ' την πείνα ... και τελικά να σου φέρνουν, λόγω λάθους ... μόνο την σαλάτα 

... και να σου λένε χαρωπά απ' το τηλ πως τα σουβλάκια σου, λόγου φόρου εργασίας, θα στα φέρουν δυστυχώς ... την επόμενη μέρα 

Θα χορτάσεις, βέβαια σε δόσεις και με μπαγιάτικη σαλάτα αλλά ζεστά σουβλάκια, με την προϋπόθεση βέβαια πως στο εντωμεταξύ δεν θα έχεις ... πεθάνει της πείνας

Και μια περίεργη σύμπτωση ... αν δεν κάνω λάθος, το 90% περίπου των νέων θεμάτων αφορούν ζευγάρια κάτω των 25, που μένουν σε διαφορετικές πόλεις και έχουν ... σχεσιακά προβλήματα 

Μήπως είμαστε μπροστά σε κάποια διαφορετική, αλλά σιωπηλή πανδημία  και δεν το έχουμε καταλάβει ?
Αρέσει στο μέλος alisida

SaltedCaramel

# 38 στις 5/12/2020
author
Αρμενία

Παράθεση:
Σχόλιο # 37 από Spiros--

Οι σχέσεις από απόσταση ...

.

Και μια περίεργη σύμπτωση ... αν δεν κάνω λάθος, το 90% περίπου των νέων θεμάτων αφορούν ζευγάρια κάτω των 25, που μένουν σε διαφορετικές πόλεις και έχουν ... σχεσιακά προβλήματα 

Μήπως είμαστε μπροστά σε κάποια διαφορετική, αλλά σιωπηλή πανδημία  και δεν το έχουμε καταλάβει ?

Στην γενιά του ιντερνετ που όλοι ξημεροβραδιαζονται σε ινστα, φβ και τα ρεστα λογικο ειναι!

Παράδειγμα:

Μενει ο ενας Αλεξανδρούπολη, η άλλη Κρήτη.

Πάει ο Βορειοελλαδίτης διακοπές στην Κρήτη για καλοκαίρι

" E ας δω και το Ποπάκι, που μένει εδώ και μιλάμε στα σόσιαλ!"

E την είδε την Κρητικιά και έπαθε την πλάκα του!!

Kαι δως του οι τσικουδιές και δως του οι ντάκοι και τα "το κάστανο θέλει κρασι και το καρύδι μέλι και το κοπέλι, κοπελιά κι η κοπελιά, κοπέλι"!

Λεει μετα το Ελενάκι :

"Καλο παιδι μου φάνηκε. Ας πάω να τον δω μωρέ και εγώ. Μονο μια φορα θα πάω, ετσι για την τρέλα!"

Και ο έρωτας γέλασε, γιατί ο έρωτας ξέρει...

Αυτά δεν τα ξέρω απο προσωπική πείρα. Μια φίλη μου, μου τα χει πει.

Αρέσει στα μέλη Cathrin82, alisida

SdG237

# 39 στις 5/12/2020
author
Ανδρας / 43 / Ελεύθερος
Ν. Δράμας / Δράμα
Θέματα: 2
Απαντήσεις: 13

Συγγνώμη

Απο αυτά που διάβασα,νομίζω ότι ζητάς συμβουλή για μία κοπέλα που ξέρεις εδώ και 1,5 χρόνο,την γουστάρεις,ξεκινήσατε μια φάση η οποία δεν κόλλησε τελικά,αυτή σε "γράφει" και μιλάτε κάθε πότε.Το πότε αναφέρεται στο όταν δεν σε γράφει όντας μακρυά.Μου θυμίζει εκείνες τις ρομαντικές σχέσεις του 19ου αιώνα μέσω αλληλογραφίας.Η διαφορά ειναι η εποχή.Εισαι σε λάθος εποχή.Εισαι ρομαντικός.Επειδη ειμαι και γω θα σου πω ότι δεν υπάρχει σχέση απο απόσταση που δεν αναλώνεται τουλάχιστον καποιον καιρό τον χρόνο.Αν θες να συνεχίσεις,θα συνεχίσεις εναν κύκλο που θα αποβάλει τις αλλες γυρω σου για να συνεχίσει να είναι με κάτι φανταστικό.Μια σκιά που έχει πλαστει για να συνεχίσει η ανάγκη που έχεις.Ειναι εμφανές ότι δεν σου δίνει σημασια,συμφωνα με τα γραφόμενα,οπότε εσύ αποφασίζεις τι θέλεις να συνεχίσεις.Οι ενοχές που έχεις ειναι η έλλειψη ενδιαφέροντος απέναντι σε άλλη γυναίκα.Και τις δημιουργείς για να δικαιολογήσεις την αναγκη που εχεις να εισαι κολλημενος μονο σε αυτην.Τιποτα άλλο.Δεν φταις σε τίποτα.Ολα ειναι στο μυαλο σου.
Αρέσει στο μέλος trocadero

trocadero

# 40 στις 5/12/2020
author
Γυναίκα / 59 / Σε σχέση
Ελβετία
Απαντήσεις: 136

Τι περισσότερο χρειάζεσαι για να καταλάβεις τι ακριβώς νιώθει? Δεν νιώθει τίποτα. Καλύτερα να την ξεχάσεις και βάλε πλώρη για άλλα.  

Παράθεση:
Σχόλιο # 8 από Anonymos1234

δεν λέω πως ήμουν ο τέλειος και δεν έκανα λάθη, προφανώς και εγώ αναγνωρίζω πως μερικές φορές ίσως ήμουν υπερβολικός στις αντιδράσεις μου αλλά όταν δεν λαμβάνεις από τον άλλον αυτό το αίσθημα της σιγουριάς και δεν ξέρεις πού πατάς αντιδράς επιπόλαιο. Παρ' όλα αυτά είτε είχα εγώ άδικο είτε εκείνη σχεδόν πάντα προσπαθούσα να επικοινωνήσω εγώ και να φτιάξω την κατάσταση. Επιπλέον, είχε συμβεί και ένα περιστατικό παλαιότερα που ενώ είμασταν από απόσταση έβγαινε με άλλον και το ανακάλυψα τυχαία. Χωρίσαμε βέβαια τότε, αλλά μετά από πραγματική υπομονή και προσπάθεια που έκανε θεώρησα πως έπρεπε να της δώσω μια δεύτερη ευκαιρία για τους δικούς μου λόγους. Μου έλεγε επίσης, πως εκείνη την περίοδο είχε δεχτεί τόση πίεση που δεν μπορεί να πιέζεται άλλο τώρα και θέλει πρώτα από όλα να είναι καλά εκείνη (από τότε έχουν περάσει πάνω από 7-8 μήνες). Γενικότερα, έχοντας συμβεί κάτι τέτοιο στην σχέση μας που είχε δοκιμαστεί τόσο έντονα, δεν πιστεύω πως αν δεν ήθελε να ήταν μαζί μου τόσο καιρό δεν θα μου το έλεγε. Όταν την ρώτησα τι την κρατάει στην σχέση μου είπε όλες οι ωραίες μας στιγμές, δηλαδή δεν ξέρω κατά πόσο είχε όρεξη να δημιουργήσουμε καινούριες. Εν τέλη κατέληξε στο ότι δεν θέλει να με χάσει εντελώς από την ζωή της, ότι θέλει να μου στέλνει να δω τι κάνω και πως είμαι αλλά της είπα πως δεν θα βοηθήσει κάτι τέτοιο. Γενικά μου είπε ότι δεν ξέρει αν θα ξανά είμαστε μαζί και ότι ο καιρός θα το δείξει αυτό, αν και με την στάση της κατάλαβα ότι δεν θα συμβεί κάτι τέτοιο. Όλο αυτό έληξε μέσω μηνυμάτων οπότε δεν μπορούσα να καταλάβω και τι ακριβώς νιώθει. Πιστεύετε μια προσπάθεια να το λήξουμε έστω από κοντά θα βοηθούσε;

Επιλέξτε σελίδα: (1-3)
Σελίδες 123
Δεν μπορείτε να απαντήσετε