Ο εύκολος τρόπος να κάνετε νέες γνωριμίες και σχέσεις!
Με περισσότερα από 535.000 μέλη,
το Sxeseis.gr είναι το μεγαλύτερο ελληνικό site γνωριμιών.
Το Sxeseis.gr συνδυάζει με μοναδικό τρόπο λειτουργίες κοινωνικής δικτύωσης ,σελίδας γνωριμιών, forums και chat rooms δίνοντας στα μέλη του περισσότερες δυνατότητες και ευκαιρίες επικοινωνίας και γνωριμίας, από οποιοδήποτε άλλο μέσο.
Μάθετε περισσότερα για το Sxeseis.gr
Είμαι :
Ενδιαφέρομαι για :
Ημ. Γεννήσης μου :
Κατοικώ :
Νομός :
Περιοχή :
Ουπς! Ξεχάσατε να συμπληρώσετε κάποιες πληροφορίες!
Ουπς! Η ημερομηνία γέννησης δεν είναι σωστή!

Δεν ξέρω τι να κάνω ...

Σελίδα : 1

Demyeirini

# 1 στις 5/12/2020
author
Γυναίκα / 29 / Παντρεμένη
Γερμανία
Θέματα: 1
Απαντήσεις: 5
'Aρεσαν+: 0%

Δεν ξέρω τι να κάνω ...

Καλησπέρα και καλώς σας βρήκα . Το θέμα μου είναι ένα τα πρόβλημα στο γάμο μου κ δεν ξέρω πλέον που ξεκινάει το φυσιολογικό κ που σταματάει .

Με τον άντρα μου είμαστε μαζί 5 χρόνια και 4,5 χρόνια παντρεμένοι . Δουλεύαμε μαζί τον ερωτεύτηκα πολύ και στους δυο μήνες μένω έγκυος αποφασίζουμε να κρατήσουμε τη κόρη μας και παντρευτήκαμε στο μισό χρόνο . 
τα προβλήματα ξεκινήσανε όταν αποφασίσαμε να πάμε Γερμανία  να μείνουμε με τα πεθερικά μου τρεις μήνες μέχρι να ορθοποδήσουμε . Η πεθερα Μ χωνοταν παντού είχα τη μικρή 6 μηνών με έλεγε πως είμαι άχρηστη πως ο γιος της πρέπει να ξεκουράζεται γιατί δούλευε τέσσερις ώρες τότε κ δεν έπρεπε να ξυπνάει το βράδυ . Όταν μαλώνανε με τον άντρα μ έμπαινε στη κρεβατοκάμαρα και με μάλωνε . Τα έλεγα στο άντρα μου κ αυτός δεν έλεγε τπτ . Μαλώνανε πολύ η μάνα του τον έκανε ψυχολογικό πόλεμο η εγώ η αυτή κ φτάσαμε σε σημείο να σκοτωθούμε άσχημα μια μέρα μ έπιασε από το λαιμό κ μελώσαμε πολύ άσχημα . Εγώ δεν είχα κανέναν να πάω οι γονείς μ Ελλάδα καμία στήριξη . Η γονείς τ λέγανε πως το παιδί τους είναι καλό . Στο καπάκι μαθαίνω πως είμαι έγκυος κ εκεί η πεθερά μ ξεκίνησε να με κατηγορεί πως η κόρη της δεν μπορεί να κάνει παιδιά κ εγώ πάω κ γκαστρώνομαι . Μετά από λίγες μέρες το χάνουμε το μωρό . Φεύγουμε από το σπίτι κ μεγαλώνω τη μικρή μόνη μ χωρίς κανένα με τον άντρα μ είχαμε καυγάδες πάντα αλλά όχι όπως είμασταν όταν μέναμε στους δικούς του . Μένω έγκυος στη δεύτερη κόρη μου θέλαμε . Και κάνουμε γαμοβαφτιση η πεθερά μ με την κόρη της κλασσικά ενώ τον προηγούμενο χρόνο είμασταν καλα να είμαστε στα μαχαίρια κ ο άντρας μ να κοιτάει σαν το χάνο . Η χειρότερη μέρα της ζωής μ ήταν ο γάμος μας . Και συνεχίζαμε να μαλώνουμε για τους δικούς τ . Ο άντρας μ με έβριζε προσπαθούσε να με κάνει να νευριάζω κ να επιτεθώ . Τελειώνει κ αυτό και φτάνουμε στο σήμερα η μεγάλη μ η κόρη είναι 5 η μικρή 2. 5 χρόνια Γερμανία δεν τον ένοιαξε ποτέ να μάθω τη γλώσσα τπτ αυτός βρήκε καλή δουλειά Ξ εγώ ήμουν σπίτι . Και ξαφνικά βρίσκω δουλειά έχω εδώ κ δυο μήνες μαθαίνω μέσα από τι δουλειά τη γλώσσα κάνω παρέες και αρχίζει να ζηλεύει να με βρίζει άσχημα κ κάνει να σηκώσει χέρι δεν μ χτύπησε αλλά έκανε την κίνηση αρχησε να λέει στα παιδιά πως δεν τα αγαπάω ούτε αυτά ούτε τον μπαμπά κ θα τα πρω ότι δεν αγαπάω τη κόρη μ γιατί φοράει γυαλιά πράγματα χαζά . Του είπα αν συνεχίσει έτσι θα πάω στο κράτος κ θα φύγω έχει δυο μέρες κάνει προσπαθείες . Το θέμα είναι πως δεν περνάμε κ καλα μαζί είναι όλη την ώρα με ένα κινητό δεν ασχολείται μαζί μ κ τώρα που αναγκάστηκε να προσέχει κ αυτός τ παιδιά γιατί δουλεύω κ έρχομαι κ σε επαφή μ κόσμο δεν του αρέσει . Σεξ δεν κάνουμε . Είμαι κουρασμένη κ απελπισμένη . Δεν ξέρω τι να κάνω είναι όλα μαζί . Να περιμένω αν θα αλλάξει ; Είμαι 28 χρόνων έτσι θα συνεχίσω να ζω ; Είναι καλός άνθρωπος κ μ αγαπάει . Επεισης δεν μπορεί να κάνει κουμάντο στα οικονομικά κ έχει χρεωθεί κ πάντα κατηγορεί εμένα η κατηγορεί τους άλλους για όλα . Άμα η κόρη μ ρίξει πατάτες στο πάτωμα και του το πω θα πει δεν το κανα εγώ η Ειρήνη το έκανε πχ . Η μάνα τ τον έχει μάθει να μη πέρνει γ τπτ ευθύνη και για το λογαριασμό μας λέει δεν φταίω εγώ κοινός είναι , να πω ότι εγώ δεν έχω ούτε κάρτα ούτε τπτ ζητάω να ψωνίσω τα παιδιά .αυτός κατηγορεί ότι εγώ φταίω πως τον πιέζω και με βρίζει κ φαίνεται έτσι δίνω δικαιώματα . Μήπως όντως φταίω ; Δεν θέλω να μείνω μόνη κ να αφήσω τα παιδιά χωρίς μπαμπά 

alisida

# 2 στις 5/12/2020
author
Γυναίκα / 51 / Διαζευγμένη
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Ηράκλειο
Θέματα: 35
Απαντήσεις: 8.610

Ούτε να μαγειρέψει κανείς δεν μπορεί...

Περίληψη :

Η Ντέμι ζει στη Γερμανία και χρειάζεται αμεσα υποστήριξη από κάποια κοινωνική δομή για γυναίκες και παιδιά.

Όποιος γνωρίζει ας στείλει σχετικά.

Αν δεν έχετε συνδρομή,μπορώ να μεταφέρω στην κοπέλα το μήνυμα γτι δεν επιτρέπει το σάιτ τα λινκ.

Ντέμι συγνώμη για την πρωτοβουλία αλλά αυτό καταλαβαίνω από όσα γράφεις 

Αρέσει στα μέλη archagellos, squirrel-b1968 και σε ακόμα 1 μέλος.
I am Not a psychotherapist :)

Enikos

# 3 στις 5/12/2020
author
Ανδρας / 77 / Χήρος
Βοσνία - Ερζεγοβίνη
Θέματα: 22
Απαντήσεις: 23.016

Μας δουλευεις, ετσι?...

Παράθεση:
Σχόλιο # 1 από Demyeirini

Είναι καλός άνθρωπος κ μ αγαπάει . 

Αρέσει στα μέλη DonHuanDelSalsa, la-mer και σε ακόμα 4 μέλη.

Demyeirini

# 4 στις 5/12/2020
author
Γερμανία

Εγώ

Δεν χρειάζομαι αυτή τη στιγμή υποστήριξη . Ο άντρας μ δεν με έχει χτυπήσει ποτέ ,έχουμε προβλήματα . Απλά έψαχνα μια βοήθεια για κάποια λύση . Γενικά ο άντρας μ είναι καλός άνθρωπος όταν δεν μαλώνουμε είναι όλα καλα . Ίσως θα έπρεπε να Μίλησω σε κάποιο ειδικό για να ξεπεράσω το παρελθόν .

alisida

# 5 στις 5/12/2020
author

Βρε καλό μου (εύχομαι τρολ)

...

Σηκώνει χέρι,σε έπιασε από το λαιμό,ξινιζει που εργάζεσαι,γκρινιάζει για τα παιδιά ..

Δεν συζητώ καν το ότι δε σε θέλει ερωτικά..,ούτε ότι ακούει τη μαμά του.

Πού τη βλέπεις την αγάπη ?

Παράθεση:
Σχόλιο # 4 από Demyeirini

Εγώ Δεν χρειάζομαι αυτή τη στιγμή υποστήριξη . Ο άντρας μ δεν με έχει χτυπήσει ποτέ ,έχουμε προβλήματα . Απλά έψαχνα μια βοήθεια για κάποια λύση . Γενικά ο άντρας μ είναι καλός άνθρωπος όταν δεν μαλώνουμε είναι όλα καλα . Ίσως θα έπρεπε να Μίλησω σε κάποιο ειδικό για να ξεπεράσω το παρελθόν .

Αρέσει στα μέλη archagellos, Cathrin82 και σε ακόμα 3 μέλη.

26-29-31

# 6 στις 5/12/2020
author
Ανδρας / 57 / Διαζευγμένος
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Γλυφάδα
Θέματα: 4
Απαντήσεις: 3.542
Κουμπάρο δεν έχετε εσείς;
Αρέσει στα μέλη alisida, Silektis και σε ακόμα 3 μέλη.

Demyeirini

# 7 στις 5/12/2020
author
Γερμανία

Εγω

Το ότι με έπιασε από το λαιμό έχει 5 χρόνια κ δεν έχει ξανά κάνει κάτι τέτοιο . Μόνο ότι έκανε κ σήκωσε το χέρι πάνω . Το μόνο που με στεναχωρεί είναι ότι τα παιδιά βλέπουν και τις προαλες που μ έβρισε η μεγάλη μας η κόρη τον έδιωξε από το δωμάτιο . Μέσα σε ένα νορμαλ γάμο υπάρχουν κ στιγμές που μαλώνει το ζευγάρι . Στο καυγά πάνω υπάρχουν βρισιές έτσι δεν είναι ; Δηλαδή κανένας παντρεμένος δεν έχει βρίσει στο μάλωμα . Πάντως τις προάλλες είπε πως θα κοιτάξει τα νεύρα του και ότι ευθύνεται κ η ζήλεια το ότι έρχομαι σε έρχομαι σε επαφή στη δουλειά κ μ άλλους συναδέλφους . Θα κοιτάξω να μην λέω το όνομα από ένα συνάδελφο τον ζηλεύει γιατί είναι Έλληνας . Παρεπιπτόντως δεν έχω δώσει ποτέ δικαίωμα . Τα έχει όλα κ κωδικούς από fb δεν κρίβω τπτ .

Demyeirini

# 8 στις 5/12/2020
author
Γερμανία

Εγω

Το θέμα είναι πως όχι πως θα είχε σημασία αλλά δεν μου ζητάει ποτέ συγγνώμη . Ποτέ ότι κ να κάνει . Θα πει εγώ έφταιγα π μ έβρισε εγώ έφταιγα που φέρθηκα έτσι . Και μετά από μέρες θα πει εγώ σου ζήτησα συγγνώμη ενώ δένε έχει ζητήσει ποτέ

paranomos

# 9 στις 5/12/2020
author
Ανδρας / 76 / Σε σχέση
Ν. Αττικής (Πειραιάς) / Πειραιάς
Θέματα: 0
Απαντήσεις: 665

Παράθεση:

Δεν ξέρω τι να κάνω ...

Καλησπέρα και καλώς σας βρήκα . Το θέμα μου είναι ένα τα πρόβλημα στο γάμο μου κ δεν ξέρω πλέον που ξεκινάει το φυσιολογικό κ που σταματάει .

Με τον άντρα μου είμαστε μαζί 5 χρόνια και 4,5 χρόνια παντρεμένοι . Δουλεύαμε μαζί τον ερωτεύτηκα πολύ και στους δυο μήνες μένω έγκυος αποφασίζουμε να κρατήσουμε τη κόρη μας και παντρευτήκαμε στο μισό χρόνο . 
τα προβλήματα ξεκινήσανε όταν αποφασίσαμε να πάμε Γερμανία  να μείνουμε με τα πεθερικά μου τρεις μήνες μέχρι να ορθοποδήσουμε . Η πεθερα Μ χωνοταν παντού είχα τη μικρή 6 μηνών με έλεγε πως είμαι άχρηστη πως ο γιος της πρέπει να ξεκουράζεται γιατί δούλευε τέσσερις ώρες τότε κ δεν έπρεπε να ξυπνάει το βράδυ . Όταν μαλώνανε με τον άντρα μ έμπαινε στη κρεβατοκάμαρα και με μάλωνε . Τα έλεγα στο άντρα μου κ αυτός δεν έλεγε τπτ . Μαλώνανε πολύ η μάνα του τον έκανε ψυχολογικό πόλεμο η εγώ η αυτή κ φτάσαμε σε σημείο να σκοτωθούμε άσχημα μια μέρα μ έπιασε από το λαιμό κ μελώσαμε πολύ άσχημα . Εγώ δεν είχα κανέναν να πάω οι γονείς μ Ελλάδα καμία στήριξη . Η γονείς τ λέγανε πως το παιδί τους είναι καλό . Στο καπάκι μαθαίνω πως είμαι έγκυος κ εκεί η πεθερά μ ξεκίνησε να με κατηγορεί πως η κόρη της δεν μπορεί να κάνει παιδιά κ εγώ πάω κ γκαστρώνομαι . Μετά από λίγες μέρες το χάνουμε το μωρό . Φεύγουμε από το σπίτι κ μεγαλώνω τη μικρή μόνη μ χωρίς κανένα με τον άντρα μ είχαμε καυγάδες πάντα αλλά όχι όπως είμασταν όταν μέναμε στους δικούς του . Μένω έγκυος στη δεύτερη κόρη μου θέλαμε . Και κάνουμε γαμοβαφτιση η πεθερά μ με την κόρη της κλασσικά ενώ τον προηγούμενο χρόνο είμασταν καλα να είμαστε στα μαχαίρια κ ο άντρας μ να κοιτάει σαν το χάνο . Η χειρότερη μέρα της ζωής μ ήταν ο γάμος μας . Και συνεχίζαμε να μαλώνουμε για τους δικούς τ . Ο άντρας μ με έβριζε προσπαθούσε να με κάνει να νευριάζω κ να επιτεθώ . Τελειώνει κ αυτό και φτάνουμε στο σήμερα η μεγάλη μ η κόρη είναι 5 η μικρή 2. 5 χρόνια Γερμανία δεν τον ένοιαξε ποτέ να μάθω τη γλώσσα τπτ αυτός βρήκε καλή δουλειά Ξ εγώ ήμουν σπίτι . Και ξαφνικά βρίσκω δουλειά έχω εδώ κ δυο μήνες μαθαίνω μέσα από τι δουλειά τη γλώσσα κάνω παρέες και αρχίζει να ζηλεύει να με βρίζει άσχημα κ κάνει να σηκώσει χέρι δεν μ χτύπησε αλλά έκανε την κίνηση αρχησε να λέει στα παιδιά πως δεν τα αγαπάω ούτε αυτά ούτε τον μπαμπά κ θα τα πρω ότι δεν αγαπάω τη κόρη μ γιατί φοράει γυαλιά πράγματα χαζά . Του είπα αν συνεχίσει έτσι θα πάω στο κράτος κ θα φύγω έχει δυο μέρες κάνει προσπαθείες . Το θέμα είναι πως δεν περνάμε κ καλα μαζί είναι όλη την ώρα με ένα κινητό δεν ασχολείται μαζί μ κ τώρα που αναγκάστηκε να προσέχει κ αυτός τ παιδιά γιατί δουλεύω κ έρχομαι κ σε επαφή μ κόσμο δεν του αρέσει . Σεξ δεν κάνουμε . Είμαι κουρασμένη κ απελπισμένη . Δεν ξέρω τι να κάνω είναι όλα μαζί . Να περιμένω αν θα αλλάξει ; Είμαι 28 χρόνων έτσι θα συνεχίσω να ζω ; Είναι καλός άνθρωπος κ μ αγαπάει . Επεισης δεν μπορεί να κάνει κουμάντο στα οικονομικά κ έχει χρεωθεί κ πάντα κατηγορεί εμένα η κατηγορεί τους άλλους για όλα . Άμα η κόρη μ ρίξει πατάτες στο πάτωμα και του το πω θα πει δεν το κανα εγώ η Ειρήνη το έκανε πχ . Η μάνα τ τον έχει μάθει να μη πέρνει γ τπτ ευθύνη και για το λογαριασμό μας λέει δεν φταίω εγώ κοινός είναι , να πω ότι εγώ δεν έχω ούτε κάρτα ούτε τπτ ζητάω να ψωνίσω τα παιδιά .αυτός κατηγορεί ότι εγώ φταίω πως τον πιέζω και με βρίζει κ φαίνεται έτσι δίνω δικαιώματα . Μήπως όντως φταίω ; Δεν θέλω να μείνω μόνη κ να αφήσω τα παιδιά χωρίς μπαμπά 

Ουφφφ!!

Και αφου καταφερα και το διαβασα ολο..να σε ρωτησω κατι κοριτσι μ.

Αυτος ο καλος ο ανθρωπος..ξερει απο βεσπα;

Αρέσει στα μέλη la-mer, giorgos170

Kristina_

# 10 στις 5/12/2020
author
Γυναίκα / 56 / Ελεύθερη
Αλλη χώρα
Απαντήσεις: 1.275

Το ντεμι απο το νελι βγαινει???

Αφεντη Μ η μια αντρας Μ η αλλη...

Παράθεση:

Εγώ Δεν χρειάζομαι αυτή τη στιγμή υποστήριξη . Ο άντρας μ δεν με έχει χτυπήσει ποτέ ,έχουμε προβλήματα . Απλά έψαχνα μια βοήθεια για κάποια λύση . Γενικά ο άντρας μ είναι καλός άνθρωπος όταν δεν μαλώνουμε είναι όλα καλα . Ίσως θα έπρεπε να Μίλησω σε κάποιο ειδικό για να ξεπεράσω το παρελθόν .

Αρέσει στο μέλος 26-29-31

Enikos

# 11 στις 5/12/2020
author
Ανδρας / 77 / Χήρος
Βοσνία - Ερζεγοβίνη

Βρε το ντουμανιασα λεμε...

Εφτα καρβουνακια και μισο κιλο λιβανι του Αγιου του Ορους, απο το καλο...

Βηχας με επιασε...

Παράθεση:
Σχόλιο # 7 από Demyeirini

ΕγωΤο ότι με έπιασε από το λαιμό έχει 5 χρόνια κ δεν έχει ξανά κάνει κάτι τέτοιο . Μόνο ότι έκανε κ σήκωσε το χέρι πάνω . Το μόνο που με στεναχωρεί είναι ότι τα παιδιά βλέπουν και τις προαλες που μ έβρισε η μεγάλη μας η κόρη τον έδιωξε από το δωμάτιο . Μέσα σε ένα νορμαλ γάμο υπάρχουν κ στιγμές που μαλώνει το ζευγάρι . Στο καυγά πάνω υπάρχουν βρισιές έτσι δεν είναι ; Δηλαδή κανένας παντρεμένος δεν έχει βρίσει στο μάλωμα . Πάντως τις προάλλες είπε πως θα κοιτάξει τα νεύρα του και ότι ευθύνεται κ η ζήλεια το ότι έρχομαι σε έρχομαι σε επαφή στη δουλειά κ μ άλλους συναδέλφους . Θα κοιτάξω να μην λέω το όνομα από ένα συνάδελφο τον ζηλεύει γιατί είναι Έλληνας . Παρεπιπτόντως δεν έχω δώσει ποτέ δικαίωμα . Τα έχει όλα κ κωδικούς από fb δεν κρίβω τπτ .

Αρέσει στο μέλος la-mer

Cathrin82

# 12 στις 5/12/2020
author
Γυναίκα / 39 / Διαζευγμένη
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Μαρούσι
Απαντήσεις: 127
Το πρώτο που μου χτύπησε είναι αυτό που αναφέρει ο ενικός. Πώς λες ότι σε αγαπάει και είναι καλός άνθρωπος αν σου φέρεται ετσι. Επηρεάστηκε από τους γονείς του; Αυτός είναι γερμανός ; νομοι και δικηγόροι δεν υπάρχουν εκει; αισθάνομαι ότι κάτι κρύβεις.

wish_

# 13 στις 5/12/2020
author
Γυναίκα / 36 / Ελεύθερη
Ν. Θεσσαλονίκης / Θεσσαλονίκη
Θέματα: 5
Απαντήσεις: 3.252

Παράθεση:
Σχόλιο # 6 από 26-29-31
Κουμπάρο δεν έχετε εσείς;

Αρέσει στο μέλος 26-29-31

wish_

# 14 στις 5/12/2020
author
Γυναίκα / 36 / Ελεύθερη
Ν. Θεσσαλονίκης / Θεσσαλονίκη
Θέματα: 5
Απαντήσεις: 3.252

Εμένα με άγχωσε αυτό που διάβασα πάντως...

Δεν ξερω τι αγάπη είναι αυτή με όλα αυτα που μας περιγράφεις...στην αγάπη σέβεσαι τον άντρα σου και σε σέβεται και αυτός,φέρεται όμορφα ο ένας στον άλλο,ο πατέρας ασχολείται με τη σύζυγο και τα παιδιά του και όχι με το κινητό.

η κατάσταση με τον άντρα σου δεν ξέρω αν μπορεί ν΄αλλαξει,αλλά η κατάσταση με σένα αν το θες μπορεί ν΄αλλαξει.

Μαζευεις οση δυνάμη έχεις,παίρνεις σε συμβουλευτικη γραμμη.γραμμη κακοποιημενων γυναικών στο κράτος και συμβουλεύεσαι δικηγόρο.Δεν λες σε κανέναν τίποτα.

Αν εχεις τη δουλειά σου,με συγκεκριμένα ωράρια και τα παιδιά σε παιδικό και με καποια μικρή βοηθεια από καποια κοπέλα ή το κράτος όσο αναφορα τα παιδιά.

Καλύτερα να μεγαλώνουν τα παιδιά με ηρεμία παρά μέσα σε καυγάδες και τοξικούς ανθρώπους.Αυτά που βλέπουν και ζουν τώρα τα παιδιά τους,μπαίνουν στην ψυχούλα τους και μένουν εκεί για πάντα δημιουργώντας τους μελλοντικά οικογενειακά κατάλοιπα.

Επίσης το πιο σημαντικό,ρίξε τα μούτρα σου και πάρε τους γονείς σου στην Ελλάδα,μίλα τους,ανοίξου,πες αυτά που ζεις,μπορεί να μπορέσεις να πάρεις τα παιδιά και να έρθετε ελλάδα στους δικούς σου,να ηρεμήσεις και εσύ.Αν τελικά τα βρειτε με τους γονείς σου μπορείς αρχικά να πεις στον άντρα σου οτι σου λειψαν οι δικοι σου και θα παρεις τα παιδια να πας να δουν τα εγγόνια τους και ν΄αποφασίσεις εδώ στην Ελλάδα τι να κάνεις.

Αρέσει στο μέλος alisida

alisida

# 15 στις 5/12/2020
author

Όχι.

βρισιές σε μια διαφωνία ζευγαριού που έχει υγιή σχέση,

δεν υπάρχουν.

Παράθεση:
Σχόλιο # 7 από Demyeirini

. Στο καυγά πάνω υπάρχουν βρισιές έτσι δεν είναι ; 
I am Not a psychotherapist :)

Demyeirini

# 16 στις 5/12/2020
author
Γερμανία

Εγώ

Παιδιά ο άντρας μ είναι Έλληνας . Οι γονείς μ τα ξέρουν όλα μένουν σε ένα σπίτι 3 άτομα 45 τετραγωνικά η μητέρα μ είναι ανάπηρη ψυχολογικά γέννησα μόνη μ δεν είχα ποτέ βοήθεια κ ο πατέρας μ είναι μ ένα μισθό 580 ευρώ . Δεν με βοήθησαν κ δεν θα μ βοηθήσουν . Δεν είναι όλες οι οικογένειες τέλειες . Τώρα όσο για τον άντρα μου είναι αντικειμενικά καλός πατέρας αν εξαιρέσεις τα νεύρα τ όταν τον πιάνουν . Δεν είναι ότι πιο ωραίο να τρέχω σε σπίτια για γυναίκες κ παιδιά μόνη μ .δεν είναι τόσο εύκολο όσο ακούγεται . Η δουλειά μ είναι τρίμηνη . Περιμένω να δω αν θα με ανανεώσουν κ αν δω ότι έχω κάτι σταθερό έστω χρόνου μετά θα ψάξω να δω πως θα κινηθώ . Πλέον έχω πάρει απόφαση ότι στον επόμενο άσχημο καυγά θα πρέπει να βρω κάποιον να με βοηθήσει πως να κινηθώ . Σας ευχαριστώ για τις απαντήσεις

archagellos

# 17 στις 5/12/2020
author
Ανδρας / 55 / Διαζευγμένος
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Αθήνα
Απαντήσεις: 3.387

Αγαπητη ,

ο αντρας σου οπως γραφεις ειναι καλος πατερας ...σε αγαπαει ...και ολα αυτα . Αλλα ξερεις κατι ?

Για ζευγαρι δεν κανετε οι δυο σας .

Εγινε μια "γκελα" πριν 5 χρονια και εμεινες εγκυος ...ωραια ...αλλα ξερεις κατι ?

Εχετε πολυ ζωη εμπρος σας ...ετσι θα την περασετε ? Και στους δυο αναφερωμαι .

Σε αγαπει τον αγαπς και ολα καλα ...αλλα ολο για τσακωμους αναφεραι ...

Γραφεις θελεις να ξεπερασεις το παρελθον !!! ποιο ειναι αυτο ? 

Οι καυγαδες με την μανα του ?

Μου δινεις την εντυπωση οτι τα εχεις ομελετα μεσα στο μυαλο σου ...και ναι πολυ καλα σκεφτεσαι να πας σε εναν ειδικο να σε βοηθησει...και παρε κα ιτον αντρα σου μηπως και καταφερεται να σωσετε αυτο που αποκαλεις γαμο 

Διοτι σα νζευγαρι ειστε τραγικο ...Σαν γονεις ομως δεν εχετε δικαιωμα να αποτυχετε 

Keep Walking 

Αρέσει στο μέλος alisida

Enikos

# 18 στις 6/12/2020
author
Ανδρας / 77 / Χήρος
Βοσνία - Ερζεγοβίνη

Πως φαινεται ο αλλος-η οτι τρολαρει...(για να μην πω οτι ειναι κανονικος αθρωπος, αλλα του γιατρου)...

Βαζει ενα τεραστιο προβλημα του, το οποιο...

Στην συνεχεια, υποστηριζει με νυχια και με δοντια...

Ασε μας κουκλιτσα μου...

Αρέσει στο μέλος kalvin251

SaltedCaramel

# 19 στις 6/12/2020
author
Γυναίκα / 74 / Παντρεμένη
Αρμενία
Απαντήσεις: 247

Παράθεση:

Του είπα αν συνεχίσει έτσι θα πάω στο κράτος κ θα φύγω 

Παράθεση:

Εγώ Δεν χρειάζομαι αυτή τη στιγμή υποστήριξη . .

Άσσο ημίχρονο, διπλό τελικό!

Κορίτσι, χρειάζεσαι βοήθεια χθες.

Δεν πρέπει να φτάσουν τα πράγματα στο μη περεταίρω για να αναζητήσεις βοήθεια.

Αυτά, που σε πιάνει απο το λαιμό και σηκώνει χέρι ,έστω και απειλητικά, κατα πάσα πιθανότητα θα ενταθούν.

Από τώρα κάνε τα κουμάντα σου.

Απευθύνσου σε μια δομή προστασίας μαμάδων και παιδιών με ψυχολόγους, δικηγόρους και τα συναφή.

Δεν είναι ωραία και για τα παιδιά σου να ζουν τέτοες καταστάσεις.

Το ότι βρήκες μια δουλειά ειναι ένα βήμα.

Είσαι σε ξένη χώρα με σύζυγο επιθετικό και χρεωμένο λόγω κακής διαχείρισης, πεθερά ανακατώστρα και δυο μικρά παιδια.

Ειναι ανθυγιεινό να βιώνεις όλα αυτά.

Δες το απ'έξω. Αμα στα έλεγε μια φίλη σου, τί θα τη συμβούλευες?

Μην αυτοπαγιδεύεσαι και ζήτα βοήθεια να σταθείς στα πόδια σου.

Σου ευχομαι να σου πάνε όλα πρίμα.

pythagoras

# 20 στις 22/12/2020
author
Ανδρας / 66 / Παντρεμένος
Ν. Ευβοίας / Χαλκίδα
Θέματα: 130
Απαντήσεις: 13.570

Πάρε απόσταση

... από τη "μαμά" και όλα θα φτιάξουν.

Αλλάξτε σπίτι , δουλειά, πόλη ακόμα και χώρα για να ζήσετε ήρεμοι

Καλή Τύχη!

Παράθεση:

Δεν ξέρω τι να κάνω ...

Αρέσει στο μέλος giorgos170
Σελίδα : 1
Δεν μπορείτε να απαντήσετε
lastpost