Ο εύκολος τρόπος να κάνετε νέες γνωριμίες και σχέσεις!
Με περισσότερα από 535.000 μέλη,
το Sxeseis.gr είναι το μεγαλύτερο ελληνικό site γνωριμιών.
Το Sxeseis.gr συνδυάζει με μοναδικό τρόπο λειτουργίες κοινωνικής δικτύωσης ,σελίδας γνωριμιών, forums και chat rooms δίνοντας στα μέλη του περισσότερες δυνατότητες και ευκαιρίες επικοινωνίας και γνωριμίας, από οποιοδήποτε άλλο μέσο.
Μάθετε περισσότερα για το Sxeseis.gr
Είμαι :
Ενδιαφέρομαι για :
Ημ. Γεννήσης μου :
Κατοικώ :
Νομός :
Περιοχή :
Ουπς! Ξεχάσατε να συμπληρώσετε κάποιες πληροφορίες!
Ουπς! Η ημερομηνία γέννησης δεν είναι σωστή!
Τι να κάνω;

Σελίδα : 1

Ria_2626

# 1 στις 7/12/2020
author
Γυναίκα / 27 / Ελεύθερη
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Μαρούσι
Θέματα: 1
Απαντήσεις: 1
'Aρεσαν+: 0%

Τι να κάνω;

Καλησπέρα σας,

Βρίσκομαι σε δίλλημα αν θα πρέπει να χωρίσω ή όχι. Έχω σχέση 3.5 χρόνια.. Γενικά είμασταν πολύ ερωτευμένοι και πραγματικά πίστευα ότι είχα βρει τον άνθρωπό μου.  Μέχρι που αρχίσαμε και οι δυο να δουλεύουμε... Δυστυχώς οι πολλές ώρες δουλειάς σε συνδυασμό με το ότι αυτός έμενε σε άλλη περιοχή μας έκαναν να μην βλεπόμαστε πολύ και πολλές φορές όταν βρισκόμασταν τσακωνομασταν. Επίσης, είχαμε και μια παρέα που κυρίως αποτελούνταν από κορίτσια.  Ένα από αυτά τα κορίτσια άρχισε να του την πεφτει (αρκετά εμφανισιμη) και γενικά γιναν γρήγορα πολύ φίλοι. Στα δικά μου μάτια δεν φαινόταν να τρέχει αρχικά κάτι παραπάνω. Όμως μετά από κάποιους μήνες παρατήρησα ότι είχαν μια καθημερινή συνομιλία και επικοινωνία και μια τεράστια οικειότητα. Όταν επιχείρησα να μιλήσω στο αγόρι μου, μου είπε ότι δεν συνέβαινε κάτι και ότι θα έπεφτε από τα σύννεφα αν αυτή η κοπέλα τον έβλεπε αλλιώς.  Το πρόβλημα όμως ήταν ότι η συνομιλία συνεχιζόταν... έτσι μια μέρα έπεσε στην αντίληψη μου ένα μήνυμα και εξαιτίας αυτού χρειάστηκε να κοιτάξω το κινητό του... Με έκπληξη και σοκ μαζί είδα μια ερωτική συνομιλία η οποία ήταν περίπου ενός μηνός... Όταν τον ρώτησα μου απάντησε ότι προέκυψε ένα ερωτικό ενδιαφέρον, όμως ήταν μονο στα μηνύματα... εγώ μετά από αυτό δεν μπορώ να ηρεμήσω δεν ξέρω τι να κάνω...
Αρέσει στο μέλος Enthalpient

archagellos

# 2 στις 7/12/2020
author
Ανδρας / 55 / Διαζευγμένος
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Αθήνα
Θέματα: 0
Απαντήσεις: 3.387

Αγαπητη,

εαν ηταν μονο στα μηνυματα εσυ τωρα θα ενιωθες καλυτερα ? και θα ηξερες τι να κανεις ?

Ξερεις οτι σε φτυνουν και δεν βρεχει...ή ακομα δε ντο εχεις καταλαβει ?

Μαζεψε τα καi δρομο . Τι αλλο περιμενεις ?

Keep Walking

Αρέσει στα μέλη Enthalpient, Ria_2626 και σε ακόμα 1 μέλος.

wish_

# 3 στις 7/12/2020
author
Γυναίκα / 36 / Ελεύθερη
Ν. Θεσσαλονίκης / Θεσσαλονίκη
Θέματα: 5
Απαντήσεις: 3.252

Να πιάσεις την φίλη και να την ξεμαλλιάσεις.Η κάθε φίλη πρέπει να ξέρει που να σταμάταει.

επίσης θα σου πρότεινα να μην τον χωρίσεις.αδιαφόρησε όσο δεν πάει και άσε εκείνον να σε χωρίσει.

Δε θα του κάνεις και χάρη.

Και την πίτα ολόκληρη και το σκύλο χορτάτο?!

Μπάζει και έχει βγάλει και 10 μποφόρ εδώ.

(δεν είμαι σε μουντ)

Αρέσει στα μέλη Paralia48, kostas-43 και σε ακόμα 3 μέλη.

Kristina_

# 4 στις 7/12/2020
author
Γυναίκα / 56 / Ελεύθερη
Αλλη χώρα
Απαντήσεις: 1.275

Βρε Wish πως θα το κανει αυτο? Τεχνικα εννοω ,...να αδιαφορησει αλλα να μην τον χωρισει? δλδ θα συναντιουνται, θα βγαινουν και εκεινη δε θα του μιλαει? Θα κοιμουνται μαζι αλλα δεν θα τον αγγιζει ουτε κατα λαθος?  Θα κανουν σεξ με αδιαφορια? Πως? Η θα τα κανουν ολα οπως πριν σαν να μην τρεχει τιποτε??? 

Η θα αδιαφορησει η φιλη μας και δε θα κανει καμια κινηση (ουτε τηλεφωνο ουτε μνμ) και θα αφησει αυτον να παρει πρωτοβουλια...που δε θα την παρει...και θα χωρισουν αθορυβα??? Καλη ιδεα αυτη ...το χω κανει στο γιωργακη στο δημοτικο ...α τωρα καταλαβα οτι κανεις πλακα

Θα μου πεις και η φιλη μας αν αισθανοταν καλυτερα δε θα μας ρωτουσε τι να κανει...θα το ειχε κανει ηδη

SaltedCaramel

# 5 στις 7/12/2020
author
Γυναίκα / 74 / Παντρεμένη
Αρμενία
Απαντήσεις: 247

Παράθεση:
Σχόλιο # 1 από Ria_2626

εγώ μετά από αυτό δεν μπορώ να ηρεμήσω δεν ξέρω τι να κάνω...

Xώρισε.

Όλες οι σχέσεις έχουν ταβάνι.

Για μέχρι εκεί ήσασταν.

Αρέσει στα μέλη ippotis46, Enthalpient

Francesca_

# 6 στις 7/12/2020
author
Γυναίκα / 57 / Διαζευγμένη
Απαντήσεις: 475

- Και πώς ερωτευθηκατε?

- Απλα, μιλαγαμε...

''μου απάντησε ότι προέκυψε ένα ερωτικό ενδιαφέρον, όμως ήταν μονο στα μηνύματα...''
δεν υπαρχει ερωτικο ενδιαφερον μονο στα μηνυματα..
οταν ενας ανδρας αφιερωνει πιο πολυ χρονο σε αλλη γυναικα, απ' οσο στην συντροφο του! 
σουταρε τους απο τη ζωη σου - τα φιδια, πριν μεγαλωσουν και αλλο τα ψεματα!
για να εχεις την υγεια σου, εστω.. 
Αρέσει στα μέλη Paralia48, Enthalpient και σε ακόμα 1 μέλος.

Cathrin82

# 7 στις 7/12/2020
author
Γυναίκα / 39 / Διαζευγμένη
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Μαρούσι
Απαντήσεις: 127
Δεν πιστεύω λέξη από όσα λέει ο φίλος της. Σίγουρα την έχει κερατωσει. Αλλά ακόμη και θεωρητικά να έγινε έχει φύγει αυτός από τη σχέση του. Την βαρέθηκε αλλα δεν έχει κότσια να της το πει.
Αρέσει στο μέλος kostas-43

Francesca_

# 8 στις 7/12/2020
author
Γυναίκα / 57 / Διαζευγμένη
Απαντήσεις: 475

Παράθεση:
Σχόλιο # 3 από wish_

Να πιάσεις την φίλη και να την ξεμαλλιάσεις.Η κάθε φίλη πρέπει να ξέρει που να σταμάταει.

επίσης θα σου πρότεινα να μην τον χωρίσεις.αδιαφόρησε όσο δεν πάει και άσε εκείνον να σε χωρίσει.

Δε θα του κάνεις και χάρη.

Και την πίτα ολόκληρη και το σκύλο χορτάτο?!

Μπάζει και έχει βγάλει και 10 μποφόρ εδώ.

(δεν είμαι σε μουντ)

εκεινος ηδη την εχει χωρισει ετσι κι αλλιως.. 

εχει κανει την επιλογη του εδω και καιρο, παιζοντας μαζι με την αλλη  πισωπλατα της.. 

παρολο που του εχει εκφρασει την ενοχληση της εδω και καιρο..

καλα παλι, που το καταλαβε νωρις και δεν εφτασε να την λεει με το ονομα της αλλης 

και, 

παραδεχτηκε πως το ερωτικο του ενδιαφερον ειναι αλλου..

τι σημασια εχει πια, ποιος θα πει και με λογια - ''θελω να χωρισουμε'';

Αρέσει στο μέλος Maitylou

forget_it

# 9 στις 7/12/2020
author
Γυναίκα / 27 / Σε σχέση
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Μεταμόρφωση
Θέματα: 2
Απαντήσεις: 259
Να πας στο επόμενο ραντεβού σας με τη συνοδεία κάποιου άλλου να είναι ωραίος πολύ όμως και αν σε ρωτήσει ποιος είναι αυτός,να πεις ότι είναι φίλος.Κατα τη διάρκεια του καφέ θα φλερτάρετε και όταν ο δικός σου ρωτήσει τι συμβαίνει,θα απαντήσεις ότι υπάρχει ερωτικό ενδιαφέρον αλλά είναι μόνο στο φλερτ.Σε αυτά τα πράγματα δεν χρειάζεται ανωτεροτητα χαχαχα !!!
Αρέσει στα μέλη Paralia48, kostas-43 και σε ακόμα 1 μέλος.

alisida

# 10 στις 7/12/2020
author
Γυναίκα / 51 / Διαζευγμένη
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Ηράκλειο
Θέματα: 35
Απαντήσεις: 8.610

Δευτέρα σήμερα,μπορείς ένα εύκολο όσπριο,όπως πχ φακές.

trolAlis

Παράθεση:
Σχόλιο # 1 από Ria_2626

Τι να κάνω;

pythagoras

# 11 στις 7/12/2020
author
Ανδρας / 66 / Παντρεμένος
Ν. Ευβοίας / Χαλκίδα
Θέματα: 130
Απαντήσεις: 13.570

Οκ!!!

Φακές! μου αρέσουν και έχω καιρό να άω!

Τι ώρα θα είναι έτοιμες;

Παράθεση:
Σχόλιο # 10 από alisida

Δευτέρα σήμερα,μπορείς ένα εύκολο όσπριο,όπως πχ φακές.

trolAlis

alisida

# 12 στις 7/12/2020
author
Γυναίκα / 51 / Διαζευγμένη
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Ηράκλειο
Θέματα: 35
Απαντήσεις: 8.610

Πάνω από 40 λεπτά δεν κάνουν συνήθως 

Παράθεση:
Σχόλιο # 11 από pythagoras

Οκ!!!

Φακές! μου αρέσουν και έχω καιρό να άω!

Τι ώρα θα είναι έτοιμες;

Olivarius

# 13 στις 7/12/2020
author
Γυναίκα / 38 / Ελεύθερη
Ν. Κοζάνης / Κοζάνη
Απαντήσεις: 2
Δυστυχώς η σχέση σου έχει τελειώσει. Αν θέλεις κάνεις τη ζωή του δύσκολη αλλά το καλύτερο για σένα μην ασχολείσαι ποια μαζί του δεν αξίζει. Κ όλας δεν είσαι παντρεμένη μόνο σχέση είναι . Προχωρά παρακάτω υπάρχουν κ αλλού πορτοκάλια !!!

paranomos

# 14 στις 7/12/2020
author
Ανδρας / 76 / Σε σχέση
Ν. Αττικής (Πειραιάς) / Πειραιάς
Απαντήσεις: 665

Ειναι που οι φιλες και οι γυναικες δεν την πεφτουν..

Μωρε την πεφτουν..σαν αρπακτικα!

Γυπες τα θηλυκα

Kαι τα βαλατε ολες σας με το αγορι!( Εκτος της wish νομιζω). 

Τι να κανει το αγορι δηλ;

ippotis46

# 15 στις 8/12/2020
author
Ανδρας / 49 / Ελεύθερος
Ν. Αττικής (Πειραιάς) / Νίκαια
Απαντήσεις: 7

υπομονή

δώσε το χρόνο του, μην κλοτσήσεις μονομιάς μια μακροχρόνια σχέση...ωστόσο κρατησέ τον σε καραντίνα μέχρι να δούμε αν έχει μετανιώσει κ θέλει μια νέα αρχή με όρκους αγάπης !

agrotis53

# 16 στις 9/12/2020
author
Ανδρας / 56 / Παντρεμένος
Ν. Θεσσαλονίκης / Θέρμη
Θέματα: 2
Απαντήσεις: 2.496

Μωρέ. Καλά σας κάνουν. ..το λιγότερο που λέω. ...καλά είναι και τα διλλήματα, δε βαριέσαι, ο άλλος πάντως δεν έχει. . και γιατί άλλωστε ; Μαζί του είμαι σε αυτό. ..

Παράθεση:
Σχόλιο # 1 από Ria_2626

Τι να κάνω;

Καλησπέρα σας,

Βρίσκομαι σε δίλλημα αν θα πρέπει να χωρίσω ή όχι. Έχω σχέση 3.5 χρόνια.. Γενικά είμασταν πολύ ερωτευμένοι και πραγματικά πίστευα ότι είχα βρει τον άνθρωπό μου.  Μέχρι που αρχίσαμε και οι δυο να δουλεύουμε... Δυστυχώς οι πολλές ώρες δουλειάς σε συνδυασμό με το ότι αυτός έμενε σε άλλη περιοχή μας έκαναν να μην βλεπόμαστε πολύ και πολλές φορές όταν βρισκόμασταν τσακωνομασταν. Επίσης, είχαμε και μια παρέα που κυρίως αποτελούνταν από κορίτσια.  Ένα από αυτά τα κορίτσια άρχισε να του την πεφτει (αρκετά εμφανισιμη) και γενικά γιναν γρήγορα πολύ φίλοι. Στα δικά μου μάτια δεν φαινόταν να τρέχει αρχικά κάτι παραπάνω. Όμως μετά από κάποιους μήνες παρατήρησα ότι είχαν μια καθημερινή συνομιλία και επικοινωνία και μια τεράστια οικειότητα. Όταν επιχείρησα να μιλήσω στο αγόρι μου, μου είπε ότι δεν συνέβαινε κάτι και ότι θα έπεφτε από τα σύννεφα αν αυτή η κοπέλα τον έβλεπε αλλιώς.  Το πρόβλημα όμως ήταν ότι η συνομιλία συνεχιζόταν... έτσι μια μέρα έπεσε στην αντίληψη μου ένα μήνυμα και εξαιτίας αυτού χρειάστηκε να κοιτάξω το κινητό του... Με έκπληξη και σοκ μαζί είδα μια ερωτική συνομιλία η οποία ήταν περίπου ενός μηνός... Όταν τον ρώτησα μου απάντησε ότι προέκυψε ένα ερωτικό ενδιαφέρον, όμως ήταν μονο στα μηνύματα... εγώ μετά από αυτό δεν μπορώ να ηρεμήσω δεν ξέρω τι να κάνω...

Hellboy_

# 17 στις 10/12/2020
author
Ανδρας / 33 / Ελεύθερος
Ν. Θεσσαλονίκης / Εύοσμος
Απαντήσεις: 116

Τι παει να πει προεκυψε ερωτικο ενδιαφερον αλλα μονο στα μνματα 

δλδ δεν βρεθηκαν ποτε ξανα?
ρε τι σκεφτηκε ο μπαγασας 
μην μου πεις οτι το εφαγες?
παντως αν δεν εψαχνες το κινητο του δεν θα τα εβρισκες ολα αυτα ...και θα ησουν ησυχη τωρα..μονες σας τρωγοσαστε!
Σελίδα : 1

Η απάντησή σας

Τίτλος :
(Προαιρετικά)
Μεταφορά σε εξέλιξη...
Παρακαλούμε περιμένετε
Επισύναψη αρχείου
1 συνημμένο αρχείο
Υπάρχουν τα παρακάτω προβλήματα:

Δεν έχετε επιλέξει την Kατηγορία του θέματος σας
Δεν έχετε συμπληρώσει τον Τίτλο του θέματος σας
Δεν έχετε συμπληρώσει το Κείμενο του θέματος σας
Η απάντηση σας έχει δημοσιευτεί!
Πιέστε [Εμφάνιση] για να μεταφερθείτε στην απάντησή σας, ή [Νέα Απάντηση] για να συνεχίσετε.
Το θέμα σας έχει αποσταλεί για έγκριση.
Θα δημοσιευτεί μόλις έγκριθεί από την ομάδα διαχείρησης του Sxeseis.gr.
Υπήρξε κάποιο πρόβλημα με την αποστολή του θέματος σας.
Παρακαλούμε δοκιμάστε πάλι. Σε περίπτωση που το πρόβλημα παραμένει παρακαλούμε επικοινωνήστε με την υποστήριξη του Sxeseis.gr.