Ο εύκολος τρόπος να κάνετε νέες γνωριμίες και σχέσεις!
Με περισσότερα από 535.000 μέλη,
το Sxeseis.gr είναι το μεγαλύτερο ελληνικό site γνωριμιών.
Το Sxeseis.gr συνδυάζει με μοναδικό τρόπο λειτουργίες κοινωνικής δικτύωσης ,σελίδας γνωριμιών, forums και chat rooms δίνοντας στα μέλη του περισσότερες δυνατότητες και ευκαιρίες επικοινωνίας και γνωριμίας, από οποιοδήποτε άλλο μέσο.
Μάθετε περισσότερα για το Sxeseis.gr
Είμαι :
Ενδιαφέρομαι για :
Ημ. Γεννήσης μου :
Κατοικώ :
Νομός :
Περιοχή :
Ουπς! Ξεχάσατε να συμπληρώσετε κάποιες πληροφορίες!
Ουπς! Η ημερομηνία γέννησης δεν είναι σωστή!

Επανασύνδεση

Σελίδα : 1

better_in_time

# 1 στις 7/12/2020
author
Γυναίκα / 36 / Ελεύθερη
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Γλυφάδα
Θέματα: 104
Απαντήσεις: 1.467
'Aρεσαν+: 0%

Επανασύνδεση

Καλή βδομάδα .ο Δεκέμβρης σαν μήνας των ευχών που είναι θέλω να σας ευχηθώ ότι πραγματικά θέλετε και ποθείτε να γίνει στην ζωή σας .Πανω απολα ψυχική και σωματική υγεία σε όλους .

Ενα καινούριο θεματακι μου . Θυμάστε την καινουρία μου σχέση που υπάρχει επικοινωνία και μοιραζόμαστε τα παντα μεταξύ μας ( που ήταν φίλος του δικού μου πρώην που μου στάθηκε και δεν πήρε θέση ούτε με εξέθεσε στον άλλον ούτε με πρόσβαλε ποτέ ούτε με κατακρίνε) αλλά και εγώ επέλεξα και ήμουν σωστή απέναντι του σε όλα πότε δεν τον έφερα σε άβολη θέση να νιώσει ότι τον σκέφτομαι τον πρώην ( αν και κάποιες φορές το έκανα ) τώρα είναι ίσως η δική μου σειρά να σταθω δίπλα του η μήπως όχι?Δεν θυμάμαι να σας ξαναειπα. Έχει ένα γλυκό παιδάκι ( πράγμα που ανέκαθεν με ενοχλούσε σε κάποιον που με φλέρταρε παρόλα αυτά εδώ καθο λου) και επίσης υπάρχει και η πρώην μάνα του παιδιού του .Οταν Ξεκινήσαμε μου είπε ότι ήταν πολύ ασταθής αυτή και ότι τον αγνοούσε δεν ήθελε να κάνουν σεξ και γενικά είχε βάλει στόχο χρήματα κ δόξα πράγμα που το παιδί αυτό με ένα κανονικό μισθό δεν μπορούσε να ανταπεξέλθει όποτε άρχισαν τα προβλήματα ένιωθαν συγκάτοικοι και τίποτα παραπάνω και χώρισαν .αυτός είναι πολυ καλ ος πατέρας και έχει αφοσιωθεί επίσης κουβαλιτης κτλπ .Χθες μου είπε ότι άρχισε να του λέει περίεργα του τύπου εμείς γιατί χωρίσαμε και τέτοια και στο καπάκι του ανακοινώνει ότι ο καινούριος σύντροφος της την χαστούκισε και πως θέλει να τον χωρίσει αλλά είναι πολύ πλούσιος και της έδωσε και διάφορα καλουδια και τώρα είναι δύσκολο να βγει από αυτό . Σαν άνθρωπος που είναι της συζήτησης και γενικά καλό παιδί προσπάθησε να την συμβουλέψει όσο μπορεί λέει γιατί είναι η μάνα του παιδιού του .τον ρώτησα αν νιώθει ότι τον απέρριψε αυτή και γι'αυτό χώρισαν και μου είπε πως όχι και πως αυτός ακύρωσε και τον γάμο τότε γιατί ενω ήταν όμορφη γυναίκα είχε πολλές ανασφάλειες γενικά .ειναι πολύ φυσιολογικό να θέλει να σταθεί δίπλα της σε όλο αυτό και να προστατέψει την οικογένεια του γιατί έκλαιγε και ήθελε συμβουλές γενικά αλλά εμένα μου κάτσε βάρη .τον ρώτησα για μια υποτιθέμενη επανασύνδεση και μου λέει μόνο αν πλέον διαχειρίζομαι εγώ τα οικονομικά και αν έρθει και μετακομίσει στην πόλη μου και όλα αυτά επειδή έχω μωρό μαζί της θα το προσπαθούσα ναι .Διαφορετικά δεν θα προσπαθούσα . Τον θεωρώ πολύ ειλικρινής και το εκτιμώ πολύ που μιλάει ειλικρινά .εγώ όμως δεν θέλω να δώσω συμβουλές ούτε να του σταθώ σε αυτό .δεν θεωρώ ότι μπορώ και δεν είναι υγιές. Από την άλλη εμείς έχουμε τρομερή χημεία και επικοινωνία πράγμα που με βγάζει σε αδιέξοδο .τι μου προτείνετε ? Σκέφτηκα να εξαφανιστω  ακαριαία .

alisida

# 2 στις 7/12/2020
author
Γυναίκα / 52 / Διαζευγμένη
Καζακστάν
Θέματα: 35
Απαντήσεις: 9.458
Καλή σκέψη
Αρέσει στο μέλος archagellos

archagellos

# 3 στις 7/12/2020
author
Ανδρας / 56 / Διαζευγμένος
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Αθήνα
Θέματα: 0
Απαντήσεις: 3.527

Αγαπητη ,

το οτι σκεφτεται την επανασυνδεση κατω απο καποιους ορους ...δεν καλο σημαδι .

Παρε τα μετρα σου ...ή μαλλον καλυτερα παρε δρομο .

Keep Walking

Αρέσει στα μέλη better_in_time, alisida

pythagoras

# 4 στις 7/12/2020
author
Ανδρας / 67 / Παντρεμένος
Ν. Ευβοίας / Χαλκίδα
Θέματα: 130
Απαντήσεις: 13.582

όχι και ακαριαία!

τι είσαι φως;Αστό, κάτσε 9του) αφού έχετε χημεία.Μπορεί να αποκτήσετε και φυσική, και γιατί όχι; και οικονομία!

Βρε πως μας δουλεύουν μερικές ...

Enikos

# 5 στις 7/12/2020
author
Ανδρας / 78 / Χήρος
Βοσνία - Ερζεγοβίνη
Θέματα: 22
Απαντήσεις: 27.651

Θα μας εξοντωσεις εσυ...

Αρέσει στα μέλη archagellos, better_in_time

Cathrin82

# 6 στις 7/12/2020
author
Γυναίκα / 40 / Διαζευγμένη
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Μαρούσι
Θέματα: 1
Απαντήσεις: 127
Αρχαγγελος όνομα και πράγμα είσαι με τις τοποθετήσεις σου.

Francesca_

# 7 στις 7/12/2020
author
Γυναίκα / 58 / Διαζευγμένη
Θέματα: 1
Απαντήσεις: 703

Παράθεση:
Σχόλιο # 3 από archagellos

Αγαπητη ,

το οτι σκεφτεται την επανασυνδεση κατω απο καποιους ορους ...δεν καλο σημαδι .

Παρε τα μετρα σου ...ή μαλλον καλυτερα παρε δρομο .

Keep Walking

νομιζω, δεν το εχεις καταλαβει καλα 

για την επανασυνδεση με την πρωην του υπο καποιους ορους, προκειται..

οχι για την μπεττερ

αλλα παλι - να ''Keep Walking'', καλυτερα!

Αρέσει στα μέλη archagellos, Cathrin82

kostas-43

# 8 στις 7/12/2020
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:
'Aρεσαν+: %

Εγώ θα έλεγα  εκτός από  "Keep Walking'' και " look for something more cleaner"

archagellos

# 9 στις 7/12/2020
author
Ανδρας / 56 / Διαζευγμένος
Θέματα: 0
Απαντήσεις: 3.527

Παράθεση:
Σχόλιο # 7 από Francesca_

νομιζω, δεν το εχεις καταλαβει καλα 

για την επανασυνδεση με την πρωην του υπο καποιους ορους, προκειται..

οχι για την μπεττερ

αλλα παλι - να ''Keep Walking'', καλυτερα!

Και βεβαιος τα καταλαβα Αγαπητη

γι αυτο και ανφερω οτι τα σημαδια δεν ειναι καλα ...

Διοτι απο την στιγμη που ανελυσε το σκεπτικο του στην Better ...ειναι σαν να της ειπε οτι " εχεις ημερομηνια ληξης καλη μου "

Αλλα της το ειπε με ομορφο τροπο και ελαβες και το κερασακι επανω " το παιδι".

Μαντολες ...

Αρέσει στο μέλος Francesca_

wish_

# 10 στις 7/12/2020
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:
'Aρεσαν+: %
Τι ωραίο να τα ξαναβρίσκουν δύο άνθρωποι που έχουν οικογένεια μαζί!

Ελπίζω να βρούν μια λύση.

Spiros--

# 11 στις 7/12/2020
author
Ανδρας / 51 / Σε σχέση
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Νέα Χαλκηδόνα
Θέματα: 6
Απαντήσεις: 950

Ο βιοπαλαιστής ...

... πρώην αυτοχρίζεται ελκυστικός, γιατί ο νυν της πρώην του, που είναι ματσό και δεν μπορεί να αγνοηθεί σεξουαλικώς, όπως ο ίδιος, τελικά αποδείχτηκε ... σκέτο παλαιστής και μοιράζει σφαλιάρες!

Μετά τις αναταράξεις η ασταθής πριγκίπισσα κάνει σκέψεις για λιγότερα λούσα αλλά ...

τα μπιχλιμπίδια του νυν την θαμπώνουν και τελικά αποφασίζει πως είναι πολύ δύσκολο να αποχωριστεί τα μεταξωτά βρακιά, ακόμα και αν υποστεί αύριο μια εξάρθρωση κάτω σιαγόνας ...

Ο πρώην είναι έτοιμος να φορέσει μπέρτα και κολάν για να σώσει την πριγκίπισσα, αφήνοντας σύξυλη την Better, υποθέτοντας πως οι φάπες του ματσό θα έχουν κουνήσει σε ικανοποιητικό βαθμό τον εγκέφαλό της, έτσι ώστε να έχει συνέλθει από την μεγαλομανία που της είχε ρίξει ως κατάρα η κακιά μάγισσα.

Η συνέχεια προσεχώς ...
Αρέσει στο μέλος alisida

Anatroph

# 12 στις 8/12/2020
author
Γυναίκα / 25 / Σε σχέση
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Παλαιό Φαλήρο
Θέματα: 7
Απαντήσεις: 106
Εγω απο την αλλη, πιστευω οτι απαντησε υποθετικα αν θα σκεφτοταν μια επανασυνδεση κατω απο ιδανικες συνθηκες και εαν ολες οι υποχωρησεις ηταν απο την αλλη πλευρα. Δεν απαντησε στο αν θα επιδιωκε ο ιδιος επανασυνδεση, ουτε εαν θα το εκανε οντας ο ιδιος σε μια υγιη σχεση.
Αρέσει στο μέλος mouri79

Alezandra

# 13 στις 8/12/2020
author
Γυναίκα / 48 / Διαζευγμένη
Ν. Αττικής (Πειραιάς) / Πέραμα
Θέματα: 3
Απαντήσεις: 811
Πολλές έχουμε σκεφτεί πάνω στην απογοήτευση να τα ξαναβρούμε με τον άντρα μας αλλά όσοι το έχουν κάνει έχουν ξαναχωρισει.Εσείς τα κάνετε τα λάθη σας,αφήστε τον κι αυτόν να κάνει τα δικά του αλλά όχι με εσάς θεατή ,καταλάβατε ?
Αρέσει στο μέλος better_in_time

panagiotismp90

# 14 στις 8/12/2020
author
Ανδρας / 32 / Ελεύθερος
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Παλαιό Φαλήρο
Θέματα: 53
Απαντήσεις: 2.832

κανει καλο σεξ? δηλ οχι απλα καλο, απογειωτικο? εαν ναι καντε το για ενα διαστημα, αν οχι βρες καμμια φιλη σου να μιλατε.

better_in_time

# 15 στις 12/12/2020
author
Γυναίκα / 36 / Ελεύθερη
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Γλυφάδα
Θέματα: 104
Απαντήσεις: 1.467
Είναι πολύ ευγενικός μαζι μου και πολύ ειλικρινής . Μια φίλη μου τον αντιπαθεί λέει ότι μου την έπεσε για να με καταφέρει και μου με έπεισε ότι ο πρώην δεν με ήθελε καθόλου απλά για να καταφέρει ότι θέλει να καταφέρει για πάρτυ του . Όταν της μιλαω για αυτόν εκνευριζεσαι και με παροτρύνει να βρω ένα ελεύθερο χωρίς παιδί χωρίς υποχρεώσεις μια και εγώ ακόμη δεν έχω παιδιά . Θεωρώ πως η λογική της είναι πιο ασφαλής αλλά βλέπω κιόλας ότι με αυτόν τα βρίσκουμε σε ένα άλφα επίπεδο .σίγουρα για τον φίλο του ρωτάω μέσα μέσα και έχει καταλάβει ότι τον ήθελα πάρα πολύ και ίσως τον ενοχλεί . Σκέφτηκα ότι επειδή εγώ έδωσα πρώτη το πράσινο φως να μιλάμε τόσο ανοικτά θεώρησε ότι μπορεί να εκφράζει τις απόψεις του . Μια μέρα μου είπε κιόλας χωρίς να συζητάμε κάτι ιδιαίτερο ξέρω λέει ότι τον ήθελες δεν ξέρω όμως αν τελειωσε ότι είχατε μεταξυ σας .δεν μου είναι εύκολο να αφεθω ολοκληρομενα ίσως αυτό που σκέφτηκα να με βολεύει η όλη φάση . Με τον φίλο του ήμουν τρελλαμενη .
Σελίδα : 1
Δεν μπορείτε να απαντήσετε