Ο εύκολος τρόπος να κάνετε νέες γνωριμίες και σχέσεις!
Με περισσότερα από 535.000 μέλη,
το Sxeseis.gr είναι το μεγαλύτερο ελληνικό site γνωριμιών.
Το Sxeseis.gr συνδυάζει με μοναδικό τρόπο λειτουργίες κοινωνικής δικτύωσης ,σελίδας γνωριμιών, forums και chat rooms δίνοντας στα μέλη του περισσότερες δυνατότητες και ευκαιρίες επικοινωνίας και γνωριμίας, από οποιοδήποτε άλλο μέσο.
Μάθετε περισσότερα για το Sxeseis.gr
Είμαι :
Ενδιαφέρομαι για :
Ημ. Γεννήσης μου :
Κατοικώ :
Νομός :
Περιοχή :
Ουπς! Ξεχάσατε να συμπληρώσετε κάποιες πληροφορίες!
Ουπς! Η ημερομηνία γέννησης δεν είναι σωστή!

Ισότητα

Επιλέξτε σελίδα: (1-2)
Σελίδες 12

dimitra900

# 1 στις 7/12/2020
author
Γυναίκα / 32 / Σε διάσταση
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Αγιος Δημήτριος
Θέματα: 4
Απαντήσεις: 5
'Aρεσαν+: 0%

Ισότητα

Γεια σας παιδιά. Είμαι νέα στην παρέα.Ο λόγος που δημιούργησα το λογαριασμό μου είναι επειδή θα ήθελα να εκφράσω κάποια δικά μου ζητήματα αλλά και να απαντάω και στα δικά σας. Θα χαρώ πολύ να δω τις απαντήσεις σας και να έχουμε επικοινωνία!Θα αρχίσω λέγοντας πως έχω μια σχέση εδώ και 4 χρόνια. Τελευταία έχουν πέσει συζητήσεις περί συγκατοίκησης, που πραγματικά θα το ήθελα πολύ για να δούμε αν όντως λειτουργεί η σχέση μας αφού τώρα μένουμε χωριστά. Το θέμα είναι πως κάποιες φορές νιώθω πως δεν υπάρχει ισότητα μεταξύ μας κάτι που με ενοχλεί πολύ. Για παράδειγμα, μπορεί να θέλω να πάω κάπου, να μείνω ένα βράδυ σε μια φίλη μου, και να νευριάσει και να πει όχι. Εν τέλη μπορεί και να πάω αλλά όταν θα γυρίσω εγώ να του πω όχι σε κάτι (να μην πάει κάπου) εκείνος θα πάει και νιώθω ότι με ακυρώνει. Πολλές φορές μου βγαίνει να το κάνω εγωιστικά επειδή το κάνει και εκείνος σε εμένα. Το ξέρω ότι δεν είναι σωστή και η δική μου αντιμετώπιση και ίσως το κάνω χειρότερο αλλά πραγματικά δεν μ'αρέσει να μην υπάρχει ισότητα. Δεν με νοιάζει αν μου πει όχι σε κάτι αρκεί να ξέρω πώς όταν θα πω και εγώ να το κάνει. Αν είναι να υπάρχουν υποχωρήσεις ας υπάρχουν και από τις δύο πλευρές. Δεν ξέρω πώς να σας το εξηγήσω. Ίσως φαίνεται τοξικό και να είναι αλλα πραγματικά θα ήθελα να δω και τη δική σας άποψη .. πως να το αντιμετωπίσω όλο αυτό ώστε να μη μας πάρει η κάτω βόλτα;Σας ευχαριστώ πολύ!

alisida

# 2 στις 7/12/2020
author
Γυναίκα / 52 / Διαζευγμένη
Καζακστάν
Θέματα: 35
Απαντήσεις: 9.466

Καλώς το κορίτσι,εύχομαι καλή διαμονή  

Αγαπητή Δήμητρα,η γνώμη μου είναι να μην συγκατοικήσετε ακόμα

.Ο λόγος είναι επειδή βλέπω μια τάση να προσπαθεί ο ένας να επιβληθεί στον άλλο και λιγότερο να οργανώσετε την κοινή ζωή σας

.Αν νοιωθεις εσύ ή εκείνος καταπίεση,δεν θα ευδοκιμήσει η προσπάθεια.

Έχετε συζητήσει περί εμπιστοσύνης καθόλου ?

Αρέσει στα μέλη Paralia48, archagellos
I am Not a psychotherapist :)

SaltedCaramel

# 3 στις 7/12/2020
author
Γυναίκα / 75 / Παντρεμένη
Αρμενία
Θέματα: 1
Απαντήσεις: 271

Αν θες να κοιμηθείς σε φίλη σου, του λες απλα "θα κοιμηθώ στην Ελένη".

Και παίρνεις τα πυτζαμάκια σου και πας σπίτι της.

Χωρίς εξηγήσεις.

Άμα θέλει να κάνει θέατρα, ας τα κάνει μόνος του.

Cathrin82

# 4 στις 7/12/2020
author
Γυναίκα / 40 / Διαζευγμένη
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Μαρούσι
Απαντήσεις: 127

Δεν είστε έτοιμοι για συγκατοίκηση αν δεν μπορείτε να τα βρείτε σε τόσο απλά θέματα. Δεν είμαι σιγουρη αν μπορείτε να τα βρείτε γενικότερα πλεον.

kostas232

# 5 στις 7/12/2020
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:
'Aρεσαν+: %

Καλώς το κορίτσι,εύχομαι καλή διαμονή

Αγαπητή Δήμητρα, η γνώμη μου είναι να μην συγκατοικήσετε ακόμα.
ο λογος ειναι επειδη το εργο αυτο το εχω ξαναδει σε μενα αντιθετα ομως... εγω ηθελα να βγω με εναν φιλο αυτη μου εκανε σκηνες... εφευγα εγω , εφευγε αυτη.. ερχομασταν σπιτι αρχιζαμε τις σφαλιαρες .. εκει να δεις καταπιεση που εφαγα... μου ερχινε κατι αναποδες απιστευτες... φαπππ στο μαγουλο... αλα και εγω παφφφ στο δικο της... αγαπιομασταν ομως... σαφως και υπηρχε το αισθημα της αγαπης μεταξυ μας... απλα μωρε ειχαμε ισοτητα στην σχεση μας,,, τα σπαγαμε ολα μεσα στο σπιτι... πως κατεληξε η σχεση μας??... ενταξει οχι σε γαμο το καταλαβαινεις.. γιατι?? ειμασταν και οι δυο εγωιστες βρε κουτο, και δεν βαζαμε οριο σε αυτο... σ εποια ηλικια ειμασταν??.. στηνδικια σου βρε κουτο παλι... τι θα κανεις???... καλυτερα να φυγεις γιατι απο οτι το κοβω τονε γωισμο σας θειναι δυσκολο να τον τιθασευσετε οποτε καλυτερα χωριστα παρα να τα σπασετε ολα στο σπιτι...
υγ... ειδες τι καλες συμβουλες δινω στους νεους κυρα αλυσιδα μ??... σκεψου να φορεσω και σκουφι...
χαχαχαχαχαχαχαχα

kostas232

# 6 στις 7/12/2020
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

εσεις εκει

στην αρμενια ετσι κανετε??... μωρε μπραβο!!!..

Παράθεση:
Σχόλιο # 3 από SaltedCaramel

Χωρίς εξηγήσεις.

alisida

# 7 στις 7/12/2020
author
Καζακστάν

Εδω θα συμφωνήσω με τον ξεσκουφωτο (τον kosta232 ντε!!)

Όποιος θέλει να ξενοκοιμαται στις φιλες και τους φίλους,δεν βάζει μπρος συγκατοίκηση)

Παράθεση:
Σχόλιο # 3 από SaltedCaramel

Χωρίς εξηγήσεις.

archagellos

# 8 στις 7/12/2020
author
Ανδρας / 56 / Διαζευγμένος
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Αθήνα
Θέματα: 0
Απαντήσεις: 3.527

Αγαπητη ,

σε αντιθεση με τους υπολοιπους που σου γραφουν να μην συγκατοικησετε ακομα

...προσωπικα θα σου πω να τα Συγκατοικησει...εχθες .

Ετσι ωστε η σχεση σας να ληξη γρηγορα και να πατε παρακατω στις ζωες σας .

Οχι ετοιμοι για συγκατοικησει δεν ειστε ...αλλα ουτε και για σχεση .

Keep Walking

Αρέσει στα μέλη agrotis53, alisida

kostas232

# 9 στις 7/12/2020
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

ναι συμφωνεις

κυρα αλις μ αλλα δενμου εβαλες like  στην απαντησουλα μου.. για δες τιθα κανεις να το διορθωσεις σε περικαλω χαχαχαχαχαχα

Παράθεση:
Σχόλιο # 7 από alisida

Όποιος θέλει να ξενοκοιμαται στις φιλες και τους φίλους,δεν βάζει μπρος συγκατοίκηση)

SaltedCaramel

# 10 στις 7/12/2020
author
Αρμενία

Στη φιλη μου την Ελενη θα κοιμηθώ, βρε Αλις, όχι στον συνάδελφο, που με γλυκοκοιτάζει!

Θα κάθομαι να δίνω εξηγήσεις στους παραλογισμούς?

Παράθεση:
Σχόλιο # 7 από alisida

Αρέσει στο μέλος Cathrin82

alisida

# 11 στις 7/12/2020
author
Καζακστάν

Δεν ξέρω...αυτά τα κάναμε στην εφηβεία 

Εκτός αν υπάρχει κάποιος σοβαρός  λόγος να πρέπει να μείνω κοντά στη φίλη μου και να κοιμηθώ στο σπίτι της.

Διαφορετικά,πάμε τη βόλτα μας και μετά η καθεμία σπίτι της.

Ειδικα αν υπάρχει συγκάτοικος το αγόρι της για ποιο λόγο να μη γυρίσει σπίτι 

Παράθεση:
Σχόλιο # 10 από SaltedCaramel

Στη φιλη μου την Ελενη θα κοιμηθώ, βρε Αλις, όχι στον συνάδελφο, που με γλυκοκοιτάζει!

Αρέσει στα μέλη Paralia48, archagellos

alisida

# 12 στις 7/12/2020
author
Καζακστάν

Εσύ τώρα κουβέντα θέλεις ...

Παράθεση:
Σχόλιο # 9 από kostas232

ναι συμφωνεις

κυρα αλις μ αλλα δενμου εβαλες like  στην απαντησουλα μου.. για δες τιθα κανεις να το διορθωσεις σε περικαλω χαχαχαχαχαχα

kostas232

# 13 στις 7/12/2020
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

κυρα αρμενισα μ

οταν εισαι σε σχεση ναι δινεις εξηγησεις... οπως και εσυ εχεις απαιτηση να δινει εξηγησεις... δεν καταλαβα νιωθεις καταπιεσμενη?... χεχεχεχε ελα δευυτεριατικα να εχουμε συγκρουσεις

Παράθεση:
Σχόλιο # 10 από SaltedCaramel

SaltedCaramel

# 14 στις 7/12/2020
author
Αρμενία

Όταν δεν υπάρχει γάμος, παιδιά και υποχρεώσεις, και ειδικα αν δεν συγκατοικείς , ειναι ενταξει να κοιμηθεις σε μια φιλη.

Δηλαδή , άμα βγει αυτος  με φίλους πρέπει να πάω με το ζόρι και εγώ ή να μείνω ξύπνια μέχρι το χάραμα, που θα γυρίσει?

Η ελευθερία είναι αδιαπραγμάτευτη και για τους δύο.

Αμα εχουμε κανονισει εμεις ταινιες, μποτέ και ντελίβερι ένα βράδυ, και ο άλλος κάνει θέατρα και καραγκιοζιλίκια , το θεωρείς λογικό?

Παράθεση:
Σχόλιο # 11 από alisida

Δεν ξέρω...αυτά τα κάναμε στην εφηβεία 

Εκτός αν υπάρχει κάποιος σοβαρός  λόγος να πρέπει να μείνω κοντά στη φίλη μου και να κοιμηθώ στο σπίτι της.

Διαφορετικά,πάμε τη βόλτα μας και μετά η καθεμία σπίτι της.

Ειδικα αν υπάρχει συγκάτοικος το αγόρι της για ποιο λόγο να μη γυρίσει σπίτι 

Αρέσει στο μέλος Anatroph

kostas232

# 15 στις 7/12/2020
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

συγνωμη

που αναπνεουμε  αγαπητη κυρια αλις... ελα παναια μου

χαχαχαχαχαα

υγ μονο με τον αρχαγγελο κανεις κουβεντα? .. οχι να ξερομεν δηλ..

Παράθεση:
Σχόλιο # 12 από alisida

Εσύ τώρα κουβέντα θέλεις ...

wish_

# 16 στις 7/12/2020
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:
Επειδή κάτι τέτοια παίρνουν καιρό για να πάρεις την απόφαση να φύγεις
θα σου έλεγα να συγκατοικήσεις,να το ζήσεις σε όλο του το μεγαλείο

και έπειτα να ξέρεις ότι το τρέξιμο που έριξες όσο πιο μακριά άργησε,ή τ΄οτι έμεινες σας χαλάρωσε και όλα μπήκαν στην θέση τους.

Επίσης 4 χρόνια είναι αυτά,είσαι στην καλύτερη σου ηλικία,μην αφήνεις το χρόνο να περνάει έτσι,...κάνε μια κουβέντα τι σ΄ενοχλεί και πώς νιώθεις μαζί του.Μιλάμε με τη σχέση μας,ανοιγόμαστε μπας και βγάλουμε καμιά άκρη.

το να βλέπεις,μιλάς με φίλους είναι αξία ανεκτίμητη.

Spiros--

# 17 στις 7/12/2020
author
Ανδρας / 51 / Σε σχέση
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Νέα Χαλκηδόνα
Θέματα: 6
Απαντήσεις: 950

Σου λέει να μην πας ...

.. και εσύ πας, αλλά εμείς δεν ξέρουμε πως νοιώθει, οπότε ας υποθέσουμε ότι νοιώθει ακυρωμένος.

Του λες να μην πάει και αυτός πάει, αλλά εσύ νοιώθεις ακυρωμένη.

Απορώ γιατί το αργείτε! Είστε έτοιμοι για συγκατοίκηση, όχι μαζί ... αλλά ο καθένας με τους/τις φίλους/φίλες του !!!
Αρέσει στα μέλη alisida, Francesca_ και σε ακόμα 2 μέλη.

Enikos

# 18 στις 7/12/2020
author
Ανδρας / 78 / Χήρος
Βοσνία - Ερζεγοβίνη
Θέματα: 22
Απαντήσεις: 27.726

Καλα, ναι...

Παράθεση:
Σχόλιο # 1 από dimitra900

Ισότητα Γεια σας παιδιά. Είμαι νέα στην παρέα.Ο λόγος που δημιούργησα το λογαριασμό μου είναι επειδή θα ήθελα να εκφράσω κάποια δικά μου ζητήματα αλλά και να απαντάω και στα δικά σας. Θα χαρώ πολύ να δω τις απαντήσεις σας και να έχουμε επικοινωνία!Θα αρχίσω λέγοντας πως έχω μια σχέση εδώ και 4 χρόνια. Τελευταία έχουν πέσει συζητήσεις περί συγκατοίκησης, που πραγματικά θα το ήθελα πολύ για να δούμε αν όντως λειτουργεί η σχέση μας αφού τώρα μένουμε χωριστά. Το θέμα είναι πως κάποιες φορές νιώθω πως δεν υπάρχει ισότητα μεταξύ μας κάτι που με ενοχλεί πολύ. Για παράδειγμα, μπορεί να θέλω να πάω κάπου, να μείνω ένα βράδυ σε μια φίλη μου, και να νευριάσει και να πει όχι. Εν τέλη μπορεί και να πάω αλλά όταν θα γυρίσω εγώ να του πω όχι σε κάτι (να μην πάει κάπου) εκείνος θα πάει και νιώθω ότι με ακυρώνει. Πολλές φορές μου βγαίνει να το κάνω εγωιστικά επειδή το κάνει και εκείνος σε εμένα. Το ξέρω ότι δεν είναι σωστή και η δική μου αντιμετώπιση και ίσως το κάνω χειρότερο αλλά πραγματικά δεν μ'αρέσει να μην υπάρχει ισότητα. Δεν με νοιάζει αν μου πει όχι σε κάτι αρκεί να ξέρω πώς όταν θα πω και εγώ να το κάνει. Αν είναι να υπάρχουν υποχωρήσεις ας υπάρχουν και από τις δύο πλευρές. Δεν ξέρω πώς να σας το εξηγήσω. Ίσως φαίνεται τοξικό και να είναι αλλα πραγματικά θα ήθελα να δω και τη δική σας άποψη .. πως να το αντιμετωπίσω όλο αυτό ώστε να μη μας πάρει η κάτω βόλτα;Σας ευχαριστώ πολύ!

Enikos

# 19 στις 7/12/2020
author
Ανδρας / 78 / Χήρος
Βοσνία - Ερζεγοβίνη
Θέματα: 22
Απαντήσεις: 27.726

Εκκολαπτηριο κανονικο...

"Προχω" εκπροσωπων του μελλοντος (τους)...

Και θεματων..."με παρατησε, ενω τον αγαπω τρελα και τουδωσα το ειναι μου...σοσ σοσ σοσ"...

dimitra900

# 20 στις 7/12/2020
author
Γυναίκα / 32 / Σε διάσταση
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Αγιος Δημήτριος
Θέματα: 4
Απαντήσεις: 5
Παιδιά το παράδειγμα με τη φίλη το έφερα επειδή η κοπέλα είχε πρόβλημα και ήθελε τη βοήθειά μου. Δεν ξενοκοιμήθηκα εξάλλου εγώ στο σπίτι μου μένω και εκείνος στο δικό του. Εκείνος γιατί να κάνει ότι θέλει χωρίς να με υπολογίζει;
Επιλέξτε σελίδα: (1-2)
Σελίδες 12
Δεν μπορείτε να απαντήσετε