Ο εύκολος τρόπος να κάνετε νέες γνωριμίες και σχέσεις!
Με περισσότερα από 535.000 μέλη,
το Sxeseis.gr είναι το μεγαλύτερο ελληνικό site γνωριμιών.
Το Sxeseis.gr συνδυάζει με μοναδικό τρόπο λειτουργίες κοινωνικής δικτύωσης ,σελίδας γνωριμιών, forums και chat rooms δίνοντας στα μέλη του περισσότερες δυνατότητες και ευκαιρίες επικοινωνίας και γνωριμίας, από οποιοδήποτε άλλο μέσο.
Μάθετε περισσότερα για το Sxeseis.gr
Είμαι :
Ενδιαφέρομαι για :
Ημ. Γεννήσης μου :
Κατοικώ :
Νομός :
Περιοχή :
Ουπς! Ξεχάσατε να συμπληρώσετε κάποιες πληροφορίες!
Ουπς! Η ημερομηνία γέννησης δεν είναι σωστή!

Ισότητα

Επιλέξτε σελίδα: (1-2)
Σελίδες 12

Spiros--

# 21 στις 7/12/2020
author
Ανδρας / 51 / Σε σχέση
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Νέα Χαλκηδόνα
Θέματα: 6
Απαντήσεις: 950
'Aρεσαν+: 0%

Γιατί δεν υφίσταστε ...

... σχέση με περιοριστικά μέτρα !

Η σχέση που έχετε είναι κάτι σαν την ... Λαοκρατική Δημοκρατία της Βόρειας Κορέας , δηλαδή μια κατ όνομα Δημοκρατία (σχέση), που και οι δύο προσπαθείτε να κάτσετε στην καρέκλα του ... Κιμ.

Συγνώμη δηλαδή, αλλά τα γιατί αυτός και όχι εγώ, είναι για 5χρονα που δεν τους παίρνει η μαμά τους παγωτό και όχι για ενήλικα άτομα.

Και 2 απλές ερωτήσεις : 
Αν δεν σε υπολογίζει, τι ακριβώς κάνεις μαζί του ?

Εσύ πόσο υπολογίζεις τον εαυτό σου αφού αυτός δεν σε υπολογίζει ?

Παράθεση:
Σχόλιο # 20 από dimitra900
Παιδιά το παράδειγμα με τη φίλη το έφερα επειδή η κοπέλα είχε πρόβλημα και ήθελε τη βοήθειά μου. Δεν ξενοκοιμήθηκα εξάλλου εγώ στο σπίτι μου μένω και εκείνος στο δικό του. Εκείνος γιατί να κάνει ότι θέλει χωρίς να με υπολογίζει;

Αρέσει στο μέλος Anatroph

alisida

# 22 στις 7/12/2020
author
Γυναίκα / 52 / Διαζευγμένη
Καζακστάν
Θέματα: 35
Απαντήσεις: 9.466

Δεν είπα κάτι τέτοιο να τα κάνετε όλα μαζί.

Φυσικά και υπάρχει ελευθερία σε μια υγιή σχέση.

Ο ύπνος στη φίλη με ξένισε και έμεινα σε αυτό γιατί αυτό ανέφερε η θεματοθετρια ως παράδειγμα.

Παράθεση:
Σχόλιο # 14 από SaltedCaramel

Όταν δεν υπάρχει γάμος, παιδιά και υποχρεώσεις, και ειδικα αν δεν συγκατοικείς , ειναι ενταξει να κοιμηθεις σε μια φιλη.

Δηλαδή , άμα βγει αυτος  με φίλους πρέπει να πάω με το ζόρι και εγώ ή να μείνω ξύπνια μέχρι το χάραμα, που θα γυρίσει?

Η ελευθερία είναι αδιαπραγμάτευτη και για τους δύο.

Αμα εχουμε κανονισει εμεις ταινιες, μποτέ και ντελίβερι ένα βράδυ, και ο άλλος κάνει θέατρα και καραγκιοζιλίκια , το θεωρείς λογικό?

alisida

# 23 στις 7/12/2020
author
Γυναίκα / 52 / Διαζευγμένη
Καζακστάν
Θέματα: 35
Απαντήσεις: 9.466

Αν είναι έτσι,ελπίζω να πήγες 

Αλλά θα έπρεπε να σε προβληματίσει το ότι δεν σεβάστηκε την ανάγκη να συμπαρασταθεις στη φίλη σου.

Βέβαια,αν το πρόβλημα της ήταν ότι χώρισε για 200οστη φορά με τον δικό της,αλλαζει..

Είναι δύσκολη η υπόθεση και είναι και βράδυ τώρα,να το συζητήσουμε αύριο 

Παράθεση:
Σχόλιο # 20 από dimitra900
Παιδιά το παράδειγμα με τη φίλη το έφερα επειδή η κοπέλα είχε πρόβλημα και ήθελε τη βοήθειά μου. Δεν ξενοκοιμήθηκα εξάλλου εγώ στο σπίτι μου μένω και εκείνος στο δικό του. Εκείνος γιατί να κάνει ότι θέλει χωρίς να με υπολογίζει;

Aggelo

# 24 στις 7/12/2020
author
Ανδρας / 52 / Σε διάσταση
Ν. Ηλείας / Τραγανό
Θέματα: 26
Απαντήσεις: 7.115

Εγω λεω να μην συγκατοικησετε μια χαρα εισαστε οπως εισαστε......

Αν ομως το θελετε τοσο πολυ περιμενετε να περασουν καμια 10αρια

χρονια μηπως ωριμασετε και αντιληφθειτε πως ειναι να εχεις μια

συντροφικη σχεση και οχι μια σχεση για το χαβαλε της παρεας

ΥΓ Σας εχει παρει ηδη η κατω βολτα και δεν βλεπω καποιον απο τους δυο

να παταει φρενο...η να κραταει τις ισορροπιες

Anatroph

# 25 στις 8/12/2020
author
Γυναίκα / 25 / Σε σχέση
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Παλαιό Φαλήρο
Θέματα: 7
Απαντήσεις: 106
Δεν καταλαβαινω γιατι θελουν να λενε οχι ο ενας στον αλλο. Μπορεις οταν εισαι σε σχεση να εκφραζεις αυτα που σε ενοχλουν στις επιλογες του συντροφου σου, ακομη και να τον συμβουλευεις να μην πραξει καποια πραγματα. Και αμα δεν σεβεται την αποψη σου μπορεις να πραξεις αναλογα. Αλλα δεν εχεις κανενα δικαιωμα να απαγορεψεις τιποτα σε κανεναν.

Paralia48

# 26 στις 8/12/2020
author
Γυναίκα / 56 / Παντρεμένη
Αλλη χώρα
Θέματα: 30
Απαντήσεις: 9.729
Το να συγκατοικισετε για να δείτε αν λειτουργεί η σχέση, είναι μια καλή ιδέα, θα βγάλει και καλά συμπεράσματα. Τωρα, πώς θα λειτουργησει η συμβίωση θα το ρυθμίστε, ή θα ρυθμιστεί από μόνο του. Θέματα επιβολής του ενός στον άλλο, πρέπει να τα βγαλετε από το μυαλό σας, αν θέλετε και ως απλοί συγκάτοικοι να ζήσετε. Μπορείτε να εξηγείτε απλά και συντομα <<πρέπει να πάω στη φιλη μου, έχει πρόβλημα, ίσως χρειαστεί να κοιμηθώ>> πχ, δε νομίζω να αρνηθεί. Ούτε χρειάζεται να μετράτε, μία του και μία μου! Μπορεί να τύχει να του κάνεις τρεις <<χάρες>> και εκείνος μια, ή ανάποδα. Αυτά δε μετριούνται έτσι.
Αλλά το παίρνω τα πυτζαμάκια μου και πάω αλλού, δεν σου πάει καρδιά να το πεις, εκτός αν έχετε μια απλή συγκατοίκηση, σα δυο ξένοι, που αν τυχει και κουτουλήσουν στην κουζίνα , λένε μια καλημερα. .

Πώς θα ήθελες να είστε; Σαν συγκάτοικοι που απλά μοιράζονται κάποιους χώρους και ανέχονται ο  ένας τον άλλο, ή σα σύντροφοι, που ναι μεν έχει καθενας μια προσωπική και επαγγελματική ζωή, αλλά κουβεντιάζουν και λίγο, κάνουν και κάτι μαζί, είναι ζευγάρι, αγαπιούνται, έχουν εμπιστοσύνη μεταξύ τους, καταλαβαίνονται.

ThePerseas

# 27 στις 8/12/2020
author
Ανδρας / 43 / Ελεύθερος
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Ελληνικό
Θέματα: 1
Απαντήσεις: 9
1) Γιατί δεν είχατε συγκατοικήσει τόσο καιρό? Υπάρχει κάποιος συγκεκριμένος λόγος?
2) Γιατί αυτός αρνείται? (σου έχει εξηγήσει τους λόγους?)3) Συνήθως κάνουμε προβολή δικών μας προβλημάτων στους άλλους. Και ενδεχομένως να αρνείται γιατί κάνει κάποια προβολή δικού του θέματος και θεωρεί ότι ελλοχεύει κίνδυνος.

Αν δεν ξέρουμε βασικά δεδομένα, δε μπορούμε να σχολιάσουμε.

SaltedCaramel

# 28 στις 8/12/2020
author
Γυναίκα / 75 / Παντρεμένη
Αρμενία
Απαντήσεις: 271

Όταν είστε σε  σχέση, το να έχει ο καθένας την ελευθερία των κινήσεών του είναι δεδομένο.

Δεν λέω να πηγαινει αυτος με άλλες και εγω με αλλους.

Αλλα το να πάω ενα διήμερο στο εξοχικό της φίλης μου, που έχουμε κανονισει να μαζευτουμε πχ 5 φιλες, το θεωρω δεδομενο , οπως θεωρω δεδομενο, πως θα το σεβαστεί και ο άλλος χωρίς γκρίνιες.

Το ιδιο θα κανω και εγω . Ας πάει διήμερο με φίλους, ας ξενυχτήσει  κλπ

Τί θα γίνει δηλαδή? Θα πάρουμε μια κολλητικη ταινια και θα ειμαστε αυτοκόλλητοι?

Αν θελει να βγει ενα βραδυ μονος του και εγω κανω σαν να ηρθε η συντελεια του κοσμου, μαντέψτε ποιός έχει το προβλημα?

Και επειδη αναφέρθηκε και η πιθανότητα χωρισμος. 

Αμα σκέφτεται να με χωρίσει και ο λόγος είναι, οτι πήγα διήμερο στην Αράχωβα...

Τότε καλύτερα να το κάνει...

panagiotismp90

# 29 στις 9/12/2020
author
Ανδρας / 32 / Ελεύθερος
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Παλαιό Φαλήρο
Θέματα: 53
Απαντήσεις: 2.833

εχετε μεινει για καποιες μερες μαζι στο ιδιο σπιτι? αν ναι για ποσο?

Paralia48

# 30 στις 9/12/2020
author
Γυναίκα / 56 / Παντρεμένη
Αλλη χώρα
Θέματα: 30
Απαντήσεις: 9.729
Τελικά το πρόβλημά σας δεν είναι η ισότητα των φύλων και τέτοια ρομαντικοεπαναστατικά.
Καλά το εντόπισε απ την αρχή η Αλυσίδα. Το πρόβλημα είναι η εμπιστοσύνη.
Διαβαζοντας και το άλλο θέμα σου και το σημείο , ότι στο παρελθόν σε είχε απατήσει, μάλλον λέω, να αφήσετε τις συγκατοικήσεις προς το παρόν.
Δήμητρα, θα υποφέρεις στο ίδιο σπίτι, αν δεν έχεις εμπιστοσύνη. Θα τύχει να πέσει σε μποτιλιάρισμα και να αργήσει και εσύ θα είσαι σε αναμμένα κάρβουνα και θα χάνεις λεπτά απ τη ζωή σου. Τουλάχιστο τώρα δεν ξέρεις, δε βλέπεις και έχεις ησυχία.
Δες αν μπορείτε να αλληλοκερδίσετε την εμπιστοσύνη σας, ειδάλλως, η σχέση σου μαζί του, μάλλον δεν πάει...
Εγω προσωπικά είμαι της άποψης: μια φορά φτάνει, να ραγίσει το γυαλί... αλλά εσείς εχετε δικούς σας ρυθμούς, ίσως γίνεται.

kostas232

# 31 στις 9/12/2020
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:
'Aρεσαν+: %

αφιερωμενο στην ομορφη με το καπελο

https://www.youtube.com/watch?v=RyaIAHYSExQ
τι να μας πουνε τα σκουφια!!!

SaltedCaramel

# 32 στις 9/12/2020
author
Γυναίκα / 75 / Παντρεμένη
Αρμενία
Απαντήσεις: 271

Παράθεση:
Σχόλιο # 26 από Paralia48

Αλλά το παίρνω τα πυτζαμάκια μου και πάω αλλού, δεν σου πάει καρδιά να το πεις, εκτός αν έχετε μια απλή συγκατοίκηση, σα δυο ξένοι, που αν τυχει και κουτουλήσουν στην κουζίνα , λένε μια καλημερα. .

Η θεματοθετρια εχει μια σχεση 4 ετων με ενα παλικαρι και δεν συγκατοικουν.

Θέλει να κοιμηθει σε μια φιλη ενα βραδυ για τον όποιο λογο.

Αυτο πρακτικα δεν στοιχιζει στον φιλο της, αφου δεν τον παραταει σε ενα σπιτι μονο με την οδοντοβουρτσα του.

Οπως περναει καθε βραδυ εκεινος , ετσι θα περασει και το βραδυ, που η κοπελα θα ειναι στη φιλη της.

Φυσικα και θα του πει "αποψε θα παω στην Ελενη"

Τι αλλο να πει δηλαδη,  και τί εξηγήσεις να κατσει να δώσει?

Και ο αλλος πρεπει να πει "να περασεις καλα, μωρο μου!"

Και να κλεισει εκει το θεμα.

Και την επομενη μερα θα κοιμηθει αυτος στο σπιτι του και η θεματοθετρια στο δικο της και ολα θα ειναι μια χαρα...

Επιλέξτε σελίδα: (1-2)
Σελίδες 12
Δεν μπορείτε να απαντήσετε