Ο εύκολος τρόπος να κάνετε νέες γνωριμίες και σχέσεις!
Με περισσότερα από 535.000 μέλη,
το Sxeseis.gr είναι το μεγαλύτερο ελληνικό site γνωριμιών.
Το Sxeseis.gr συνδυάζει με μοναδικό τρόπο λειτουργίες κοινωνικής δικτύωσης ,σελίδας γνωριμιών, forums και chat rooms δίνοντας στα μέλη του περισσότερες δυνατότητες και ευκαιρίες επικοινωνίας και γνωριμίας, από οποιοδήποτε άλλο μέσο.
Μάθετε περισσότερα για το Sxeseis.gr
Είμαι :
Ενδιαφέρομαι για :
Ημ. Γεννήσης μου :
Κατοικώ :
Νομός :
Περιοχή :
Ουπς! Ξεχάσατε να συμπληρώσετε κάποιες πληροφορίες!
Ουπς! Η ημερομηνία γέννησης δεν είναι σωστή!

Χρειάζομαι την βοήθεια σας

Επιλέξτε σελίδα: (1-2)
Σελίδες 12

Lidia1995

# 1 στις 7/12/2020
author
Γυναίκα / 27 / Σε σχέση
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Ιλιον
Θέματα: 1
Απαντήσεις: 1
'Aρεσαν+: 0%

Χρειάζομαι την βοήθεια σας

Αποφάσισα να γράψω παρόλο που γνωρίζω ότι θα ακούσω τα ιδια με αυτά που ακούω στον περίγυρο μου.

Ειμαι σε απελπιστική κατασταση...Βρίσκομαι σε μια σχέση 1,5 χρονο...ο άνθρωπος αυτο ειναι 28 όπως και εγω και είναι μουσουλμάνος και ζει στην Τουρκία.Η σχέση μας ήταν υπέροχη και καταπληκτική στην αρχή έβλεπα έναν άνθρωπο που μπορείς να συζητήσεις και να σε κάνει να νιωσεις πριγκίπισσα...περνώντας ο χρόνος αλλαξε και παρόλο που μου έδινε του κωδικούς του για οτιδήποτε εκανε για να μου αποδείξει ότι ειναι σωστός σιγα σιγα αρχισε να μιλαει με αλλες κοπέλες και να μην το ενδιαφερει κάν αν εγω τα βλέπω. Συζήτησα μαζι του για ποιο λόγο το κανει και αν θελει μπορώ να αποχωρήσω από αυτην την σχέση και να πάει παρακάτω αν το επιθυμεί.παντα η απαντηση που επερνα ειναι εσυ εισαι η γυναίκα μου και αυτές απλα οι άλλες.Η απλα όταν του είπα ότι δεν αναζηταω δυστυχία αλλα ευτυχία μαζι του μου απάντησε μαθε να με ακούς αν θέλεις να ζεις ευτυχισμένη.εγω έχω πέσει πολύ ψυχολογικά και μόνο όταν είμαστε καλά νιωθω χαρα,κλαίω απομακρυνθηκα από τους γύρω μου και πολλές.φορες.αναζηταω και το αλκοόλ και καπνίζω πολυ.προσπαθησα πολλές φορές να φύγω αλλα.παντα ειμαι δυστυχισμένη και δεν μπορώ να επικοινωνήσω με το περιβάλλον μου.δεβ μπορώ να συνέλθω με τίποτα.η φάση που βρισκόμαστε τωρα ειναι αυτος να ζητάει να μείνει λίγο ελεύθερος χωρίς να με χασει βέβαια γιατι όπως ισχυρίζεται με αγαπαει...εγω στα πατώματα δεν μπορω να φάω δεν μπορώ να κοιμηθώ καλα και αυτος δεν βγαίνει από το.μυαλο μου.χρειαζομαι βοηθεια το ξερω γιατι πλέον έχει ξεφύγει το πράγμα.Λιγα λόγια για αυτον ειναι ένας άνθρωπος φτωχός και ζει στα βάθη της Τουρκίας έχουμε συζητήσει πολλές φορές για αυτο το θέμα και μου έχει πει ότι το όνειρο του ειναι να σταματήσει πια αυτος και η οικογενεια του να ντρέπονται δεν εχει την δυνατότητα να αγοράσει ένα μικρό παλιό αυτοκίνητο ο μισθός του ειναι 200€ προσπαθω να σας γράψω όσα μπορώ για να καταλάβετε περίπου τι άνθρωπος είναι,παρόλα αυτά δεν συμπεριφερεται σωστα προσ εμενα που ξερει ότι τον αγαπαω και θα εκανα τα παντα για αυτον,μου εψει ζητήσει να παω να μείνω μόνιμα εκεί αλλα φυσικά δεν είναι εφικτό γιατι δεν μπορει ουτε να με συντηρήσει εκει αντίθετα έχουμε πει θα ερθει εδω να ζησουμε.εχπυμε συναντηθεί αρκετές φορές απλα τωρα κολλήσαμε από τον ιο.λυπαμαι για το μέγεθος του μηνύματος. Σας παρακαλώ  μην με κατακρίνεις ειλικρινά δεν μπορώ να φύγω και νιώθω ότι αρρωσταίνω μέρα με την μερα

alisida

# 2 στις 7/12/2020
author
Γυναίκα / 52 / Διαζευγμένη
Καζακστάν
Θέματα: 35
Απαντήσεις: 9.458

Χωρίς περίληψη,απαντήσεις δεν παίρνεις...Λοιπόν,περίληψη :

Η Λυδία έχει σχέση εξ αποστάσεως με έναν Τούρκο που ζει στα βάθη της Τουρκίας

.Στην αρχή ήταν όλα καλά,αλλά ξαφνικά ο νεαρός θυμήθηκε ότι η θρησκεία του επιτρέπει την πολυγαμία και της το γυροφερνει για να το συνηθίσει.

Εκείνη υποφέρει από αυτό αλλά δεν μπορεί και χωρίς την "αγάπη" του ...

Τι να κάνει ?

Αρέσει στα μέλη p3tr0ss, kalvin251 και σε ακόμα 2 μέλη.
I am Not a psychotherapist :)

axileas-1

# 3 στις 7/12/2020
author
Ανδρας / 41 / Ελεύθερος
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Αθήνα
Απαντήσεις: 95

είναι μουσουλμάνος και ζει στην Τουρκία.Η σχέση μας ήταν υπέροχη και καταπληκτική στην αρχή έβλεπα έναν άνθρωπο που μπορείς να συζητήσεις και να σε κάνει να νιωσεις πριγκίπισσα

Κατ'αρχήν βλέπω ότι εισαι νέα στο "αγαπημένο μας" site τυχαίο??  Καλά έχετε βάλει σκοπό να μάς τρελάνετε ? τί μυαλά φορατε εσείς  αί  νεαρές κυριως  καί όχι μόνο κοπέλες..

καλά τό πιστευω ότι ειναι πανέμορφη σχέση και νοιωθεις  σαν πριγκίπισσα  δεν τό συζητώ καθόλου... καλά αντε γειααα...δεν αντέχω  θα σκίσω τα ρούχα μου   Ρε πού πάμε... πού πάμε !!! 

SaltedCaramel

# 4 στις 7/12/2020
author
Γυναίκα / 75 / Παντρεμένη
Αρμενία
Απαντήσεις: 271
Ο άνθρωπος σου λεει στα ισα : "θα σε απατάω και αφού δεν μπορείς να το αποφύγεις , απόλαυσέ το!".
Και εσύ κάθεσαι, αλλά από οτι φαίνεται δεν τα απολαμβάνεις...
Θελώ πολύ να εισαι τρολ!

kostas232

# 5 στις 7/12/2020
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:
'Aρεσαν+: %

σκουφι

πες μου οτι θα κατσεις να δωσεις συμβουλες στην κοπελα αυτη( χαχαχαχα μπορει να ειναι και κοπελος καταλαβαες)... δηλ αν κατσεις να ασχοληθεις βλεπω τα μαλλακια μου απο πεζοναυτικο κουρεμα να τα παρω ολα κρανιο να αφηκω... δεν θα μου αφησεις τριχα για τριχα εσυ...μας εβαλες και το σκουφι να μας το παιξεις και ομορφη... χαχαχαχαχαχαχα

Παράθεση:
Σχόλιο # 2 από alisida

.Στην αρχή ήταν όλα καλά,αλλά ξαφνικά ο νεαρός θυμήθηκε ότι η θρησκεία του επιτρέπει την πολυγαμία και της το γυροφερνει για να το συνηθίσει.

Τι να κάνει ?

Cathrin82

# 6 στις 7/12/2020
author
Γυναίκα / 40 / Διαζευγμένη
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Μαρούσι
Απαντήσεις: 127
ok δεν είναι δυσκολη η περιληψη, βαριεται κάποιος να διαβάσει? αν είναι δυνατόνΟσο αφορα το θέμα εδώ δεν ισχύει,,, άκου τη καρδιά σου μια και εκείνος δεν θα ακούσει τη δική σου.
Αρέσει στο μέλος axileas-1

paranomos

# 7 στις 7/12/2020
author
Ανδρας / 49 / Σε σχέση
Ν. Αττικής (Πειραιάς) / Πειραιάς
Θέματα: 0
Απαντήσεις: 1.065

Κοριτσι;;;

Τινος ειναι τα παιδια που γραφεις στο προφιλ σου;;

Του τουρκου; 

Η αλλου;;

alisida

# 8 στις 7/12/2020
author
Γυναίκα / 52 / Διαζευγμένη
Καζακστάν
Θέματα: 35
Απαντήσεις: 9.458

Καλά λες...

Μάλλον κατά λάθος το πάτησε 

Παράθεση:
Σχόλιο # 7 από paranomos

Κοριτσι;;;

Του τουρκου; 
Η αλλου;;

archagellos

# 9 στις 7/12/2020
author
Ανδρας / 56 / Διαζευγμένος
Απαντήσεις: 3.527

Αγαπητη ,

εχεις μπει στον κουβά και πως θα βγεις .

Πρωτα απο ολα εαν θελεις να το συνεχιζεις ολο αυτο με αυτον τον ανθρωπο θα πρεπει να εξετασεις και να μαθεις σε βαθος την νοοτροπια και τα πιστευω που υπαρχουν σε αυτη την χωρα . 

Απο το κειμενο σου καταλαβαινω οτι δεν εχει ιδεα τι γινεται εκει ...και πως συμπεριφερονται οι ανθρωποι και βασικα οι αντρες .

Αυτο που σου ειπε ο Τουρκακος ...ειναι το πλεον αποδεχτο στην κοινωνια 

Ο Τουρκος ειναι παντρεμενος με μια ...ενω την ιδια στιγμη μπορει να εχει σπιτωμενες και αλλες 10 . 

ΕΣΥ ομως εισαι μονο η γυναικα του ...οι αλλες ειναι ...οι αλλες οπως  πολυ σωστα σου ειπε .

Αυτο ακριβως εχεις να αντιμετωπισεις ...και ακομα πολλα που ειναι λιγο συνθετα να τα κατανοησεις .
πχ...δεν θα τρωως μαζι με τον αντρα σου στο ιδιο τραπεζι ...Διοτι απλα εισαι γυναικα και δεν εισαστε το ιδιο. Θα περπατας παντα μισο μετρο πισω του 

Εσυ εισαι μονο για το σπιτι και να αναθρεψεις τα παιδια σας ...δεν κανεις για τιποτα αλλο ...

Θα μου πεις αλλο προσωπο σου εδειξε στην αρχη ...Ναι ...ετσι ειναι στην αρχη .
Μετα τα κεφαλια μεσα ...

Και εχεις δει λιγο απο τα προσεχως ...πριν καν ξεκινηση το εργο ...αλλα εσυ θες τον "χαβα" σου  .

Περαστικα σου .

Keep Walking 

Αρέσει στα μέλη squirrel-b1968, alisida

Cathrin82

# 10 στις 7/12/2020
author

Cathrin82

Δεν μας τα λέτε καλά Κωστή, δεν είναι ομορφή η κυρά αλισιδα μας χωρις το σκουφί?

Παράθεση:
Σχόλιο # 5 από kostas232

σκουφι

πες μου οτι θα κατσεις να δωσεις συμβουλες στην κοπελα αυτη( χαχαχαχα μπορει να ειναι και κοπελος καταλαβαες)... δηλ αν κατσεις να ασχοληθεις βλεπω τα μαλλακια μου απο πεζοναυτικο κουρεμα να τα παρω ολα κρανιο να αφηκω... δεν θα μου αφησεις τριχα για τριχα εσυ...μας εβαλες και το σκουφι να μας το παιξεις και ομορφη... χαχαχαχαχαχαχα

26-29-31

# 11 στις 7/12/2020
author
Ανδρας / 58 / Διαζευγμένος
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Γλυφάδα
Θέματα: 4
Απαντήσεις: 3.642

Διεκδικεις ανετα ενα απο τα 3 πρωτα τρολοθεματα στον διαγωνισμο διμηνου..

Βεβαια μεχρι τελος του χρονου ολα ειναι πιθανα

kostas232

# 12 στις 7/12/2020
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

α μαλιστα ...

ειπα και εγω που ειναι αυτο το κοριτσι και αργησε ναμε απαντησει...η κυρια αλις βασικα ειναι σοβαρη κυρια και δινει μια ομορφη νοτα στο φορουμ... και φυσικα ειναι ομορφη χωρις το σκουφι.. με το σκουφι ομως νο...

την περιαζω ομως λιγο γιατι με εχει ζαλισει με αυτο τον αρχαγγελο... λες και εμεις δεν μπορουμε να γραψουμε ενα keep walking σε καθε απαντηση μας...

μπαχαχαχαχαχαχαχαχαχα

υγ... μπες σε ρουμ μετα να τα πουμε βρε...

Παράθεση:
Σχόλιο # 10 από Cathrin82

Cathrin82

Δεν μας τα λέτε καλά Κωστή, δεν είναι ομορφή η κυρά αλισιδα μας χωρις το σκουφί?

pythagoras

# 13 στις 7/12/2020
author
Ανδρας / 67 / Παντρεμένος
Ν. Ευβοίας / Χαλκίδα
Θέματα: 130
Απαντήσεις: 13.582

ότι το καλύτερο!

Θα έχει τα ρεπά της, Βοήθεια στο σπίτι (ουσιαστική, όχι μόνο στο όνομα).

Να μελετήσει καλά το Μουσουλμανικό δίκαιο

...

εντάξει, ας αρχίσει με αυτά και εδώ είμαστε. Να της πούμε και άλλα...

Παράθεση:
Σχόλιο # 2 από alisida

Τι να κάνει ?

Αρέσει στο μέλος Cathrin82

Kristina_

# 14 στις 7/12/2020
author
Γυναίκα / 57 / Ελεύθερη
Χιλή
Απαντήσεις: 2.417

Εγω μια απορια εχω μονο ...πως θα συντηρησει ο φτωχος τουρκος τις 10 αλλες που θα χει σπιτωσει οπως λεει ο αρχαγγελος

Να σημειωσω οτι αυτο το θεμα (ο τουρκος απο τα βαθη της τουρκιας) εχει ξαναμπει στο φορουμ πολλακις...απλα η λυδια εκανε νεο προφιλ ...οποτε πανο λεω να μην το βαλουμε στο διαγωνισμο τρολοθεματος λογω ελλειψης πρωτοτυπιας 

Αρέσει στα μέλη Lidia1995, alisida και σε ακόμα 1 μέλος.

Paralia48

# 15 στις 7/12/2020
author
Γυναίκα / 56 / Παντρεμένη
Αλλη χώρα
Θέματα: 29
Απαντήσεις: 9.720
Δυστυχώς τα βλέπω σκούρα τα πράματα, όσον αφορά τη σχέση σας. Πού τον γνώρισες αυτόν από τα βάθη της Ανατολίας;

Λυπάμαι, αλλά η μόνη λύση που βλέπω, είναι ο χωρισμός. Ο νέος, δέχεται να τ αφησει όλα, να έρθει εδώ και να ζήσετε σε μια μονογαμική οικογενεια; Μάλλον όχι.

Δυστυχώς , είναι δύσκολη η κατασταση, αλλά πρέπει να αρχίσεις να σχεδιάζεις τη ζωή σου δίχως αυτόν.
Καταστρέφεις την υγεία σου  με το αλκοόλ και το τσιγάρο. Αυτόν μάλλον θα τον χάσεις, θες να χαθείς και συ;

Αρέσει στο μέλος Lidia1995

axileas-1

# 16 στις 7/12/2020
author
Ανδρας / 41 / Ελεύθερος

Τινος ειναι τα παιδια που γραφεις στο προφιλ σου;; Του τουρκου;

Παράθεση: Πολυ πιθανόν να ειναι τύ πρώην Τούρκου   
Σχόλιο # 7 από paranomos

Κοριτσι;;;

Του τουρκου; 

Η αλλου;;

axileas-1

# 17 στις 7/12/2020
author
Ανδρας / 41 / Ελεύθερος

εν μας τα λέτε καλά Κωστή, δεν είναι ομορφή η κυρά αλισιδα μας χωρις το σκουφί?

Παράθεση: Μα αυτό δεν ειναι σκουφί  είναι μανιτάρι πλευρωτους  
Σχόλιο # 10 από Cathrin82

Cathrin82

Αρέσει στο μέλος Cathrin82

squirrel-b1968

# 18 στις 7/12/2020
author
Γυναίκα / 54 / Διαζευγμένη
Απαντήσεις: 294

ναι εγω!σεντονιαδες...βαριεμαι...

ναναι καλα η Αλις...

Για αρχη ...θεματοθετρια,μπες λιγο σε παρομοια θεματα εδω να δεις λιγο την νοοτροπια αυτων των λαων

(εχει ξαναμπει πολλες φορες ..το ιδιο..θεμα

μια παραλλαγη θα την ηθελα ...κατανταει τρολ-ανία)

Υ.Γ.1

Αποφάσισα να γράψω παρόλο που γνωρίζω ότι θα ακούσω τα ιδια με αυτά που ακούω στον περίγυρο μου.

(τυχαιο?)

σιγα σιγα αρχισε να μιλαει με αλλες κοπέλες και να μην το ενδιαφερει κάν αν εγω τα βλέπω. Συζήτησα μαζι του για ποιο λόγο το κανει και αν θελει μπορώ να αποχωρήσω από αυτην την σχέση και να πάει παρακάτω αν το επιθυμεί.παντα η απαντηση που επερνα ειναι εσυ εισαι η γυναίκα μου και αυτές απλα οι άλλες.

αν αυτο σε καλυπτει...κ θες πρωτοκαθεδρια στο χαρεμι...κ δε σε ενοχλει .

(,περι ορεξεως ...κ υποτιμησης εαυτου... η σε στιγμες απελπισιας ...πανω στα καλυτερα σου με εντυπωσιαζει).

διοτι κοπελες στην ηλικια σου κ οχι μονο,θα αναζητουσαν μονογαμικη σχεση κ οχι αγορι δια 5 ... δια 6 ...δια 7 

η διαιρεση ξερεις βγαινει κ με υπολοιπα...

Υ.Γ.2

αν σε κάποια φάση της διαίρεσης το υπόλοιπο ειναι μεγαλυτερο ή ισο με το διαιρέτη,αυτο σημαίνει πως ο διαιρέτης χωραει μια ή περισσοτερες φορές στο διαιρετέο 

Υ.Γ.3

Ξεκολα κ πηγαινε παρακατω,αυτοι οι τυποι εχουν "τροπο"κ εγκλωβιζουν θυματα...κοψε καθε επαφη!

Παράθεση:
Σχόλιο # 6 από Cathrin82
ok δεν είναι δυσκολη η περιληψη, βαριεται κάποιος να διαβάσει? αν είναι δυνατόνΟσο αφορα το θέμα εδώ δεν ισχύει,,, άκου τη καρδιά σου μια και εκείνος δεν θα ακούσει τη δική σου.

Παράθεση:
Σχόλιο # 6 από Cathrin82

Αρέσει στα μέλη Paralia48, alisida

Cathrin82

# 19 στις 7/12/2020
author
Βρε Αχιλλέα μη γίνεσαι κακός. Όχι και μανιτάρι. Ένα πολύ όμορφο πλεκτό σκουφι με χρώμα ταιριαστό με την εμφάνιση. Μα τι είστε εσείς οι άνδρες, μη δείτε μια όμορφη γυναίκα. Αμάν.
Αρέσει στο μέλος axileas-1

wish_

# 20 στις 7/12/2020
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

Πώς και δεν ήρθε μέχρι εδώ να σε παντρευτεί,να είναι ήδη παντρεμένος και εκεί για να μπορέσει και καλά να διεκδικήσει μια καλύτερη ζωή στην πλάτη σου?

Πώς τον γνώρισες?και που συναντιέστε? Του στέλνες τα έξοδα ή πήγαινες εσύ και μένατε στο μικρό,φτωχό του καλυβάκι?

Δεν πειράζει που είσαι έτσι χάλια,θα σου περάσει..έτσι είναι όλοι οι χωρισμοί.Φάε και κανα μελομακάρονο,μην πίνεις σκέτο το αλκοόλ,χτυπάει.

αχ παραλίγο πάντως να συγκινηθώ,ειδικά εκεί που δεν μπορεί να πάρει ούτε ένα μικρό αυτοκινητάκι,ένιωσα ένα σφίξιμο στην καρδούλα μου.

Επιλέξτε σελίδα: (1-2)
Σελίδες 12
Δεν μπορείτε να απαντήσετε