Ο εύκολος τρόπος να κάνετε νέες γνωριμίες και σχέσεις!
Με περισσότερα από 535.000 μέλη,
το Sxeseis.gr είναι το μεγαλύτερο ελληνικό site γνωριμιών.
Το Sxeseis.gr συνδυάζει με μοναδικό τρόπο λειτουργίες κοινωνικής δικτύωσης ,σελίδας γνωριμιών, forums και chat rooms δίνοντας στα μέλη του περισσότερες δυνατότητες και ευκαιρίες επικοινωνίας και γνωριμίας, από οποιοδήποτε άλλο μέσο.
Μάθετε περισσότερα για το Sxeseis.gr
Είμαι :
Ενδιαφέρομαι για :
Ημ. Γεννήσης μου :
Κατοικώ :
Νομός :
Περιοχή :
Ουπς! Ξεχάσατε να συμπληρώσετε κάποιες πληροφορίες!
Ουπς! Η ημερομηνία γέννησης δεν είναι σωστή!

Cybersex, ειναι κι αυτο απιστια?

Επιλέξτε σελίδα: (1-2)
Σελίδες 12

IXNHLATHS

# 1 στις 17/4/2003
author
Ανδρας / 61 / Ελεύθερος
Ν. Θεσσαλονίκης / Αγιος Παύλος
Θέματα: 8
Απαντήσεις: 41
'Aρεσαν+: 0%

Cybersex, ειναι κι αυτο απιστια?

Ε ιναι ενα θεμα που ειδα σε καποιο site και μου κινησε την περιεργεια.Κατα ποσο νομιζετε βοηθα στο γαμο η σε καποια σχεση και κατα ποσο συμβαλλει σε μια εικονικη μα κατ'ουσια ψευτικη πραγματωση της πολυποθητης συνουσιας,αφου αυτο ειναι και το ζητουμενο?
Τελικα θα μπορουσαμε να πουμε οτι ειναι κι αυτη μια μορφη απιστιας?
Για να ειμαι ακριβης μιλω οταν ενας απο τους 2 βρισκεται μπροστα σε μια οθονη!!
Κι απασχολειται με τις ωρες στον υπολογιστη!
Αποψη μου ειναι οτι ειναι κι αυτη μια μορφη απιστιας μονο που γινεται στον οικειο χωρο μας και μαλιστα ανεξοδα!

Αρέσει στο μέλος andy12

dancer

# 2 στις 17/4/2003
author
Γυναίκα / 51 / Ελεύθερη
Ν. Θεσσαλονίκης / Θεσσαλονίκη
Θέματα: 27
Απαντήσεις: 345

σαφε σεχ

[Για να ειμαι ακριβης μιλω οταν ενας απο τους 2 βρισκεται μπροστα σε μια οθονη!!
Κι απασχολειται με τις ωρες στον υπολογιστη!]

Einai arketoi aytoi pou 'zhlevoun' thn othonh mprosta sthn opoia o syntrofos tous perna ateleiwtes wres... kai oxi adika.. apo thn apopsh oti aytes tis wres tis 'klevei' apo thn koinh tous zwh...
[Αποψη μου ειναι οτι ειναι κι αυτη μια μορφη απιστιας μονο που γινεται στον οικειο χωρο μας και μαλιστα ανεξοδα!]

kai malista asfalws (safe sex)

τελικα ειναι ωραιο να εισαι ο εαυτός μου...

thali

# 3 στις 18/4/2003
author
Γυναίκα / 42 / Ελεύθερη
Ν. Αττικής (Πειραιάς) / Πειραιάς
Θέματα: 15
Απαντήσεις: 44
πιστεύω ότι είναι στάνταρ απιστία και μάλιστα από τις χειρότερες γιατί απαλλάσει το θύτη από κάθε μορφή ευθύνων ή τύψεων...καβατζομένη απιστία και μη χειρότερα! παρ' όλ' αυτά ακόμα και το εν λόγω θύμα θα ήταν απείρως πιο ήσυχο για την κατάσταση της ερωτικής του ζωής σε περίπτωση που διαπίστωνε κάτι τέτοιο αφού ο καλός του / καλή του δεν ακούμπησε ξένο σώμα απλά μοιράστοικε μια πολλή προσωπική του στιγμή με εκλεπτισμένες φρασούλες, με κάποιον που μπορεί να ήταν ο οποιοσδήποτε (μα ο οποιοσδήποτε...) σαν να μην υπήρχε καθόλου...στην ουσία είναι κι αυτή μια μορφή αυνανισμού μέσω φαντασίωσης με τρίτα άτομα κάτι σαν παρακολούθηση τσόντας με ενεργή συμμετοχή, είναι αυτό κακό; όχι απαραίτητα, συμβαίνει και στις καλύτερες οικογένειες αλλά όταν συμβαίνει συστηματικά ναι υπάρχει πρόβλημα με όποια μορφή κι αν εκδηλώνεται αυτό... Προσωπικά το θέμα θα το έπερνα πολύ σοβαρά άσε που θα ξενέρωνα έτσι κι αλλιώς με τον καλό μου...ιδεολογικό το θέμα καθαρά , αν καταλαβένετε τι θέλω να πω....
θαλια

kostas_1966

# 4 στις 5/5/2003
author
Ανδρας / 55 / Ελεύθερος
Ν. Αχαϊας / Λαμπίρι
Θέματα: 32
Απαντήσεις: 185
Αυτο το cybersex πια...πολυς λογος για το τιποτα.Ειναι λιγοτερο κι απο μια ουτοπια.Το pc μας εχει τοσες χρησεις,αυτη την ανωμαλια θα διαλεξουμε?Οσο για τους ελαχιστους θελω να πιστευω "παρλιακους και παρασανταλους"που κανουν χρηση τι να πω...θεωρω οτι ειναι οι ιδιοι πρωην πελατες απο τα λογης sex-shops.Ξερετε,αυτοι που αγοραζαν τις πλαστικες,φουσκωτες κουκλες!ουφ πια."Οχι λεμε στους βλακες,οχι στους χαζους"-Λ.Κηλαιδονης.
Μη δειχνεις το δαχτυλο σου γιατι θα σου το φανε

sovokai

# 5 στις 5/5/2003
author
Ανδρας / 44 / Ελεύθερος
Θέματα: 25
Απαντήσεις: 173

μια μορφή αυνανισμού μέσω φαντασίωσης με τρίτα άτομα

Εγώ θα συμφωνήσω απόλυτα με όσα είπε η thali... χωρις να έχω κάτι άλλο να συμπληρώσω

# 6 στις 6/5/2003
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:
'Aρεσαν+: %

Δεν υπαρχει απιστια...

ΑΝ ΔΕΝ ΕΡΘΕΙ ΣΕ ΕΠΑΦΗ ΣΩΜΑ ΜΕ ΣΩΜΑ ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΑΠΙΣΤΙΑ!!! ΣΙΓΑ ΜΗΝ ΕΙΝΑΙ ΤΟ CYBER SEX ΑΠΙΣΤΙΑ...!!!

ΑΠΛΑ ΕΙΝΑΙ Η ΑΠΟΤΥΠΩΣΗ ΤΩΝ ΣΚΕΨΕΩΝ ΣΤΗΝ ΟΘΟΝΗ....!

ΜΗΠΩΣ ΑΝ ΔΕΝ ΥΠΗΡΧΕ ΤΟ PC ΚΑΙ ΓΕΝΙΚΑ Η ΤΕΧΝΟΛΟΓΙΑ..ΟΛΟΙ ΔΕΝ ΘΑ ΣΚΕΦΤΟΜΑΣΤΑΝ ΑΥΤΑ ΠΟΥ ΓΡΑΦΟΥΜΕ ΣΕ ΕΝΑ CYBERSEX ΣΤΟ ΜΥΑΛΟ ΜΑΣ? ΤΟΤΕ ΔΕΝ ΘΑ ΥΠΗΡΧΕ ΑΠΙΣΤΙΑ? ΜΗΠΩΣ ΕΠΕΙΔΗ ΤΑ ΕΧΟΥΜΕ ΚΑΛΑ ΜΕΣΑ ΣΤΟ ΜΥΑΛΟ ΜΑΣ ΜΟΝΟ ΕΜΕΙΣ ΚΑΙ ΔΕΝ ΤΑ ΜΟΙΡΑΖΟΜΑΣΤΕ ΜΕ ΑΛΛΟΥΣ?
ΤΟ ΟΤΙ ΤΑ ΕΚΦΡΑΖΟΥΜΕ ΣΤΟ PC...ΑΠΟΤΕΛΕΙ ΑΠΙΣΤΙΑ? ΜΗ ΤΡΕΛΑΘΟΥΜΕ...

asterias

# 7 στις 14/5/2003
author
Ανδρας / 60 / Ελεύθερος
Θέματα: 1
Απαντήσεις: 31

Ναι, αλλα μονο που...

ΕΚΤΟΣ ΑΠΟ ΑΣΦΑΛΕΣ, ΤΟ CYBER SEX, ΕΙΝΑΙ ΚΑΙ ΤΟ ΑΝΑΜΦΙΣΒΗΤΗΤΟ ΓΕΓΟΝΟΣ, ΟΤΙ ΜΠΟΡΕΙΣ ΝΑ ΑΠΑΤΗΣΕΙΣ ΤΟΝ ΣΥΝΤΡΟΦΟ ΣΟΥ ΠΟΛΛΑΠΛΕΣ ΦΟΡΕΣ, Η ΚΑΙ ΠΟΛΛΑΠΛΕΣ ΦΟΡΕΣ ΜΕ ΤΑΑΥΤΟΧΡΟΝΑ 2 Η 3 Η ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΟΥΣ CYBEROSEXOSTROFIKOYS ΣΥΝΤΡΟΦΟΥΣ!!! ΔΗΛΑΔΗ, ΝΑ ΟΡΓΑΝΩΣΕΙΣ ΕΝΑ CYMBEROORGIO ΔΙΑΔΥΚΤΙΑΚΑ ΟΡΓΑΝΩΜΕΝΟ.....
ΤΙ ΕΙΠΑ ΤΩΡΑ?

# 8 στις 15/5/2003
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:
ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΣΕ ΟΛΟΥΣ!!!!!!!!
ΘΑ ΗΘΕΛΑ ΝΑ ΠΩ ΚΑΙ ΕΓΩ ΤΗΝ ΓΝΩΜΗ ΜΟΥ ΓΙΑ ΤΟ CYBERSEX!!!!!!!!!
ΠΙΣΤΕΥΩ ΟΤΙ ΚΑΙ ΜΟΝΟ Η ΣΚΕΨΗ ΝΑ ΑΠΑΤΗΣΕΙΣ ΤΟΝ ΣΥΝΤΡΟΦΟ ΣΟΥ ΦΤΑΝΕΙ!!!!!ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΣΗΜΑΣΙΑ ΕΑΝ ΘΑ
ΕΙΝΑΙ ΜΕΣΩ ΕΝΟΣ P/C ΚΑΙ ΓΙΑΤΙ ΝΑ ΕΙΝΑΙ
ΑΛΛΩΣΤΕ???
ΤΟ ΚΟΜΠΙΟΥΤΕΡ ΕΧΕΙ ΤΟΣΕΣ ΠΟΛΛΕΣ
ΣΗΜΑΝΤΙΚΕΣ ΧΡΗΣΕΙΣ ΠΟΥ ΝΟΜΙΖΩ ΟΤΙ ΔΕΝ ΑΞΙΖΕΙ ΚΑΝΕΙΣ ΝΑ ΜΠΕΙ ΣΕ ΑΥΤΟ ΤΟΝ ΚΟΠΟ...........
ΑΛΛΩΣΤΕ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΧΑΖΟ ΝΑ ΑΠΑΤΗΣΕΙ ΚΑΝΕΙΣ ΤΟΝ ΣΥΝΤΡΟΦΟ ΤΟΥ ΜΕΣΩ P/C????

asterias

# 9 στις 18/5/2003
author
Ανδρας / 60 / Ελεύθερος
Θέματα: 1
Απαντήσεις: 31

giati to les?

Παράθεση:
Originally posted by YASSMINE
ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΣΕ ΟΛΟΥΣ!!!!!!!!
ΘΑ ΗΘΕΛΑ ΝΑ ΠΩ ΚΑΙ ΕΓΩ ΤΗΝ ΓΝΩΜΗ ΜΟΥ ΓΙΑ ΤΟ CYBERSEX!!!!!!!!!
ΠΙΣΤΕΥΩ ΟΤΙ ΚΑΙ ΜΟΝΟ Η ΣΚΕΨΗ ΝΑ ΑΠΑΤΗΣΕΙΣ ΤΟΝ ΣΥΝΤΡΟΦΟ ΣΟΥ ΦΤΑΝΕΙ!!!!!ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΣΗΜΑΣΙΑ ΕΑΝ ΘΑ
ΕΙΝΑΙ ΜΕΣΩ ΕΝΟΣ P/C ΚΑΙ ΓΙΑΤΙ ΝΑ ΕΙΝΑΙ
ΑΛΛΩΣΤΕ???
ΤΟ ΚΟΜΠΙΟΥΤΕΡ ΕΧΕΙ ΤΟΣΕΣ ΠΟΛΛΕΣ
ΣΗΜΑΝΤΙΚΕΣ ΧΡΗΣΕΙΣ ΠΟΥ ΝΟΜΙΖΩ ΟΤΙ ΔΕΝ ΑΞΙΖΕΙ ΚΑΝΕΙΣ ΝΑ ΜΠΕΙ ΣΕ ΑΥΤΟ ΤΟΝ ΚΟΠΟ...........
ΑΛΛΩΣΤΕ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΧΑΖΟ ΝΑ ΑΠΑΤΗΣΕΙ ΚΑΝΕΙΣ ΤΟΝ ΣΥΝΤΡΟΦΟ ΤΟΥ ΜΕΣΩ P/C????

γιατι το λες αυτο? ισα ισα... δεν τρεχεις δεξια-αριστερα, δεν αγοραζεις προφυλακτικα, δεν ξερεις τι θα συναντησεις, και στο κατω κατω, εαν δεν γουσταρεις, η κλεινεις την συνδεση, η αλλαζεις παραθυρο παρταινερ...

# 10 στις 19/5/2003
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

Ε οχι και απο τον υπολογιστη!

ΨΥΧΡΑΙΜΙΑ ΡΕ ΠΑΙΔΙΑ!
ΤΟ ΝΑ ΑΠΑΤΗΣΕΙΣ ΚΑΠΟΙΟΝ, ΜΠΟΡΕΙΣ ΝΑ ΤΟ ΚΑΝΕΙΣ ΑΚΟΜΑ ΚΑΙ ΜΕ ΤΗΝ ΣΚΕΨΗ!
ΣΥΜΦΩΝΩ ΜΕ ΤΗΝ ΧΡΗΣΙΜΟΤΗΤΑ ΤΟΥ ΥΠΟΛΟΓΙΣΤΗ ΣΕ ΑΛΛΕΣ ΔΟΥΛΕΙΕΣ ΠΟΛΥ ΠΙΟ ΣΗΜΑΝΤΙΚΕΣ,ΚΑΙ ΣΤΟ ΚΑΤΩ ΚΑΤΩ, ΟΠΟΙΟΙ ΘΕΛΟΥΝ ΝΑ ΞΕΔΩΣΟΥΝ,ΑΣ ΒΡΟΥΝ ΚΑΠΟΙΟΝ - Α ΣΥΝΤΡΟΦΟ, ΚΑΙ ΑΣ ΚΑΝΟΥΝ ΟΤΙ ΘΕΛΟΥΝ ΑΠΟ ΚΟΝΤΑ!
ΤΙ ΔΙΑΣΤΡΟΦΗ ΕΙΝΑΙ ΑΥΤΗ;
ΝΟΜΙΖΩ ΟΤΙ ΚΑΠΟΙΑ ΠΡΑΓΜΑΤΑ "ΚΟΒΟΝΤΑΙ"ΑΠΟ ΝΕΑΡΗ ΗΛΙΚΙΑ!
Ο ΝΟΩΝ ΝΟΗΤΩ!

IXNHLATHS

# 11 στις 21/5/2003
author
Ανδρας / 61 / Ελεύθερος
Ν. Θεσσαλονίκης / Αγιος Παύλος
Θέματα: 8
Απαντήσεις: 41
Για περαιτέρω πληροφορηση ανατρέξτε στο site του in.gr(health)
με θέμα το "σεξ στο κυβερνοχωρο"
θα εκπλαγειτε!

teodor

# 12 στις 23/5/2003
author
Ανδρας / 65 / Παντρεμένος
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Αθήνα
Θέματα: 0
Απαντήσεις: 1

απιστηα

σπιτι χωρις κερατο,δασος χωρις ελατο

# 13 στις 25/5/2003
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:
Λεγοντας cybersex εννοουμε δυο ανθρωποι περιγραφουν με κειμενο η εικονα η ηχο μεσα απο τα κομπιουτερ τους τι κανουν η το θελουν να κανουν κλπ.Ειναι σιγουρα απιστια εφοσον ειναι μεταξυ δυο αληθινων ατομων.Ομως το να παει καποιος να δει φωτογραφιες η βιντεο και να τη βρει μονος του δε ειναι απιστια,ισα ισα που μπορει να βοηθησει καταστασεις.

barbie

# 14 στις 28/5/2003
author
Γυναίκα / 36 / Σε σχέση
Γερμανία
Απαντήσεις: 16

ipervoliko mou fenete...

tha simfwnisw me ton orfea...e oxi kai to cybersex apistia...to paratravame nomizw..den tha mou arese an anakalipta oti o sidrofos mou ekane kati tetoio alla den tha to thewrousa kai apistia!cool down..

# 15 στις 31/8/2003
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:
Ο υπολογιστής είναι το ένα απο τα πολλά μέσα για να κάνεις και απιστία. Είναι όμως και μια ερωμένη-ος που για να μας εξυπηρετήσει μας υποχρεώνει να ηδονιστούμε πρώτα μαζί της-του. Πονηρό μηχάνημα......

raider7

# 16 στις 2/9/2003
author
Ανδρας / 50 / Ελεύθερος
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Αγία Παρασκευή
Θέματα: 16
Απαντήσεις: 120
Κάτι που έμαθα πρόσφατα και είναι εκπληκτικό είναι ότι νομικά θεωρείται μοιχεία!!!

Giabbass

# 17 στις 2/9/2003
author
Γυναίκα / 49 / Παντρεμένη
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Ιλιον
Θέματα: 41
Απαντήσεις: 617
Όταν ο σύντροφός μου ασχολείται με το pc πολλές ώρες εγώ νιώθω λύπη.

Όταν του λέω πως είναι ώρα να το κλείσει, εκείνος μου απαντά: τώρα! τώρα! και περνά καμιά ώρα πάλι. Τότε εγώ αρχίζω και νιώθω:
Όταν πλησιάζω για να δω με τί ασχολείται τόση ώρα και βλέπω ότι παίζει τότε νιώθω δυο φορές
Κι αν δω ότι βρίσκεται στο internet τότε

Με το καιρό όμως, έχω συνειδητοποιήσει ότι η πίστη και η απιστία βρίσκεται πάντα στο μυαλό μας. Αν θέλουμε πραγματικά να απατήσουμε το συντροφό μας, τότε είτε στο μυαλό, είτε στην πράξη...θα είναι μια απιστία.
Το pc, κατά τη γνώμη μου, είναι ένα μέσο όπως όλα τα μέσα κι ένα εργαλείο όπως όλα τα εργαλεία. Μερικά, όμως, από αυτά έχουν χρησιμοποιηθεί για να σκοτώσουν, κι ας έχουν άλλη χρήση.
Συνεπώς, όλα είναι στο μυαλό μας και κατ' επέκταση στις πράξεις μας...
ωινε δαρκ σεα

# 18 στις 3/9/2003
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

Παράθεση:
Originally posted by IXNHLATHS
Ε ιναι ενα θεμα που ειδα σε καποιο site και μου κινησε την περιεργεια.Κατα ποσο νομιζετε βοηθα στο γαμο η σε καποια σχεση και κατα ποσο συμβαλλει σε μια εικονικη μα κατ'ουσια ψευτικη πραγματωση της πολυποθητης συνουσιας,αφου αυτο ειναι και το ζητουμενο?
Τελικα θα μπορουσαμε να πουμε οτι ειναι κι αυτη μια μορφη απιστιας?
Για να ειμαι ακριβης μιλω οταν ενας απο τους 2 βρισκεται μπροστα σε μια οθονη!!
Κι απασχολειται με τις ωρες στον υπολογιστη!
Αποψη μου ειναι οτι ειναι κι αυτη μια μορφη απιστιας μονο που γινεται στον οικειο χωρο μας και μαλιστα ανεξοδα!

Συμφωνώ απόλυτα με τον επίλογό σου.
Φυσικά και πρόκειται περί απιστίας, εκ του ...."ασφαλούς".!

donald

# 19 στις 3/9/2003
author
Ανδρας / 45 / Σε σχέση
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Μαρούσι
Απαντήσεις: 102
Apo ti stigmi kai mono pou exeis skeftei na moirasteis mia toso proswpiki stigmi me enan/mia trito/ti tote nai, einai apistia. Asxeta an einai mesw pc xwris swmatiki epafi. Sto thema tis apistias kai i skepsi akoma metraei.

skorpina

# 20 στις 15/12/2003
author
Γυναίκα / 45 / Σε σχέση
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Νέα Σμύρνη
Απαντήσεις: 12

Παράθεση:
Originally posted by orfeas123
ΨΥΧΡΑΙΜΙΑ ΡΕ ΠΑΙΔΙΑ!
ΤΟ ΝΑ ΑΠΑΤΗΣΕΙΣ ΚΑΠΟΙΟΝ, ΜΠΟΡΕΙΣ ΝΑ ΤΟ ΚΑΝΕΙΣ ΑΚΟΜΑ ΚΑΙ ΜΕ ΤΗΝ ΣΚΕΨΗ!
ΣΥΜΦΩΝΩ ΜΕ ΤΗΝ ΧΡΗΣΙΜΟΤΗΤΑ ΤΟΥ ΥΠΟΛΟΓΙΣΤΗ ΣΕ ΑΛΛΕΣ ΔΟΥΛΕΙΕΣ ΠΟΛΥ ΠΙΟ ΣΗΜΑΝΤΙΚΕΣ,ΚΑΙ ΣΤΟ ΚΑΤΩ ΚΑΤΩ, ΟΠΟΙΟΙ ΘΕΛΟΥΝ ΝΑ ΞΕΔΩΣΟΥΝ,ΑΣ ΒΡΟΥΝ ΚΑΠΟΙΟΝ - Α ΣΥΝΤΡΟΦΟ, ΚΑΙ ΑΣ ΚΑΝΟΥΝ ΟΤΙ ΘΕΛΟΥΝ ΑΠΟ ΚΟΝΤΑ!
ΤΙ ΔΙΑΣΤΡΟΦΗ ΕΙΝΑΙ ΑΥΤΗ;
ΝΟΜΙΖΩ ΟΤΙ ΚΑΠΟΙΑ ΠΡΑΓΜΑΤΑ "ΚΟΒΟΝΤΑΙ"ΑΠΟ ΝΕΑΡΗ ΗΛΙΚΙΑ!
Ο ΝΟΩΝ ΝΟΗΤΩ!

Θα συμφωνήσω με τον ορφέα! Με κάλυψε απόλυτα.
Επιλέξτε σελίδα: (1-2)
Σελίδες 12
Δεν μπορείτε να απαντήσετε