Ο εύκολος τρόπος να κάνετε νέες γνωριμίες και σχέσεις!
Με περισσότερα από 535.000 μέλη,
το Sxeseis.gr είναι το μεγαλύτερο ελληνικό site γνωριμιών.
Το Sxeseis.gr συνδυάζει με μοναδικό τρόπο λειτουργίες κοινωνικής δικτύωσης ,σελίδας γνωριμιών, forums και chat rooms δίνοντας στα μέλη του περισσότερες δυνατότητες και ευκαιρίες επικοινωνίας και γνωριμίας, από οποιοδήποτε άλλο μέσο.
Μάθετε περισσότερα για το Sxeseis.gr
Είμαι :
Ενδιαφέρομαι για :
Ημ. Γεννήσης μου :
Κατοικώ :
Νομός :
Περιοχή :
Ουπς! Ξεχάσατε να συμπληρώσετε κάποιες πληροφορίες!
Ουπς! Η ημερομηνία γέννησης δεν είναι σωστή!

Cybersex, ειναι κι αυτο απιστια?

Επιλέξτε σελίδα: (1-2)
Σελίδες 12

Planitarxis_

# 21 στις 19/3/2007
author
Ανδρας / 41 / Ελεύθερος
Ν. Θεσσαλονίκης / Μίκρα
Θέματα: 1
Απαντήσεις: 227
'Aρεσαν+: 0%

Παράθεση:
Originally posted by adonis66
ΑΝ ΔΕΝ ΕΡΘΕΙ ΣΕ ΕΠΑΦΗ ΣΩΜΑ ΜΕ ΣΩΜΑ ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΑΠΙΣΤΙΑ!!! ΣΙΓΑ ΜΗΝ ΕΙΝΑΙ ΤΟ CYBER SEX ΑΠΙΣΤΙΑ...!!!

ΑΠΛΑ ΕΙΝΑΙ Η ΑΠΟΤΥΠΩΣΗ ΤΩΝ ΣΚΕΨΕΩΝ ΣΤΗΝ ΟΘΟΝΗ....!

ΜΗΠΩΣ ΑΝ ΔΕΝ ΥΠΗΡΧΕ ΤΟ PC ΚΑΙ ΓΕΝΙΚΑ Η ΤΕΧΝΟΛΟΓΙΑ..ΟΛΟΙ ΔΕΝ ΘΑ ΣΚΕΦΤΟΜΑΣΤΑΝ ΑΥΤΑ ΠΟΥ ΓΡΑΦΟΥΜΕ ΣΕ ΕΝΑ CYBERSEX ΣΤΟ ΜΥΑΛΟ ΜΑΣ? ΤΟΤΕ ΔΕΝ ΘΑ ΥΠΗΡΧΕ ΑΠΙΣΤΙΑ? ΜΗΠΩΣ ΕΠΕΙΔΗ ΤΑ ΕΧΟΥΜΕ ΚΑΛΑ ΜΕΣΑ ΣΤΟ ΜΥΑΛΟ ΜΑΣ ΜΟΝΟ ΕΜΕΙΣ ΚΑΙ ΔΕΝ ΤΑ ΜΟΙΡΑΖΟΜΑΣΤΕ ΜΕ ΑΛΛΟΥΣ?
ΤΟ ΟΤΙ ΤΑ ΕΚΦΡΑΖΟΥΜΕ ΣΤΟ PC...ΑΠΟΤΕΛΕΙ ΑΠΙΣΤΙΑ? ΜΗ ΤΡΕΛΑΘΟΥΜΕ...

Ενας θεος ξερει ποσες εχεις μαμήσει μεσα απο το μονιτορ....

MAGNHTHS

# 22 στις 26/3/2007
author
Ανδρας / 48 / Ελεύθερος
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Αθήνα
Θέματα: 1
Απαντήσεις: 20
ΕΙΝΑΙ ΑΠΙΣΤΙΑ (ΝΟΜΙΖΩ)

# 23 στις 24/5/2007
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:
'Aρεσαν+: %

Παράθεση:
Originally posted by thali
πιστεύω ότι είναι στάνταρ απιστία και μάλιστα από τις χειρότερες γιατί απαλλάσει το θύτη από κάθε μορφή ευθύνων ή τύψεων...καβατζομένη απιστία και μη χειρότερα! παρ' όλ' αυτά ακόμα και το εν λόγω θύμα θα ήταν απείρως πιο ήσυχο για την κατάσταση της ερωτικής του ζωής σε περίπτωση που διαπίστωνε κάτι τέτοιο αφού ο καλός του / καλή του δεν ακούμπησε ξένο σώμα απλά μοιράστοικε μια πολλή προσωπική του στιγμή με εκλεπτισμένες φρασούλες, με κάποιον που μπορεί να ήταν ο οποιοσδήποτε (μα ο οποιοσδήποτε...) σαν να μην υπήρχε καθόλου...στην ουσία είναι κι αυτή μια μορφή αυνανισμού μέσω φαντασίωσης με τρίτα άτομα κάτι σαν παρακολούθηση τσόντας με ενεργή συμμετοχή, είναι αυτό κακό; όχι απαραίτητα, συμβαίνει και στις καλύτερες οικογένειες αλλά όταν συμβαίνει συστηματικά ναι υπάρχει πρόβλημα με όποια μορφή κι αν εκδηλώνεται αυτό... Προσωπικά το θέμα θα το έπερνα πολύ σοβαρά άσε που θα ξενέρωνα έτσι κι αλλιώς με τον καλό μου...ιδεολογικό το θέμα καθαρά , αν καταλαβένετε τι θέλω να πω....

M_oracle

# 24 στις 24/5/2007
author
Γυναίκα / 39 / Ελεύθερη
Θέματα: 4
Απαντήσεις: 120
ΕΝΝΟΕΙΤΑΙ ειναι απιστία κ δεν δέχομαι κουβέντα!!!

# 25 στις 24/5/2007
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:
Όποια μορφή και να έχει καλό είναι....!!!
Εντάξει , εντάξει
εγώ μαζί σας είμαι ,

μάλλον είναι απιστία ,
αλλά κοντά στα "'όρια" της απιστίας .

πιο απλά είναι και δεν είναι ..!!!

EmologiC

# 26 στις 24/5/2007
author
Ανδρας / 42 / Παντρεμένος
Κύπρος
Θέματα: 21
Απαντήσεις: 341
ξεθάψατε θέμα του 2003???
Μυρίζει κλεισούρα εδωμέσα....

Και για να απαντήσω...
Ρώτας τον σύντροφό σου.. "Αγάπη μου, μπορώ να κάνω λίγο Cybersex τώρα που θα έρθουν οι φίλοι σου να δείτε ποδόσφαιρό?"

¶μα σου πεί εντάξει κάντο και μή ρωτάς αν είναι απιστία.

Μετά απο ένα χρόνο...

"Αχ τι ωραίο αυτό το Cafe... Αγάπη μου, ανυπομονώ να γνωρίσεις τον συνδίκτυο μου PIDIKOYLAS_69...έχει πολύ πλάκα...έχετε τα ίδια γούστα...μέχρι και στο σέξ...¶ είναι αυτός που κάνουμε Cybersex όταν βλέπεις ποδόσφαιρο! Όπου νάναι θάρθει...δεν νοιώθεις και σύ λίγο τράκ??"

Ελπίζω να απάντησα την ερώτηση...
ο νεκρός έρωτας βαφτίζεται ενθουσιασμός

alternative

# 27 στις 24/5/2007
author
Ανδρας / 41 / Σε σχέση
Θέματα: 15
Απαντήσεις: 832
Δύο διαπιστώσεις θα κάνω:

1. Χίλιες φορές καλύτερα η απιστία μέσω ίντερνετ παρά η κανονική. Δε συγκρίνονται μεταξύ τους.

2. Αν ο σύντροφος, μας ικονοποιεί απόλυτα στον ερωτικό τομέα, ποιός ο λόγος να χάνει καποιος/α την ώρα του μπροστά από την οθόνη? Μήπως είναι ένας καλός λόγος να ψαχτεί το ζευγάρι και πιθανόν να προλάβει τα χειρότερα δηλαδή μια κανονική απιστία?

EmologiC

# 28 στις 24/5/2007
author
Ανδρας / 42 / Παντρεμένος
Κύπρος
Θέματα: 21
Απαντήσεις: 341

Παράθεση:
Από το μέλος alternative - 24/05/07 04:38
... 1. Χίλιες φορές καλύτερα η απιστία μέσω ίντερνετ παρά η κανονική. Δε συγκρίνονται μεταξύ τους.
...

Παράθεση:

¶ρα θεωρείς ότι είναι απιστία σωστά?

Παράθεση:
Από το μέλος alternative - 24/05/07 04:38
... Μήπως είναι ένας καλός λόγος να ψαχτεί το ζευγάρι και πιθανόν να προλάβει τα χειρότερα δηλαδή μια κανονική απιστία? ...

Παράθεση:
...τότε τί είναι η κανονική απιστία; εεε; τί ειναι;

Υ.Γ. Είμαι πολύ χαρούμενος που ανακάλυψα ότι το πλήκτρο Q είναι το ελληνικό ερωτηματικό... ;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;!!!!!!!

ο νεκρός έρωτας βαφτίζεται ενθουσιασμός

# 29 στις 26/5/2007
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:
Απιστία δεν είναι μόνο όταν έλθουν σ' επαφή δύο σώματα ( ή και περισσότερα για κάποιους ), αλλά η απιστία βρίσκεται και στο μυαλό και στην καρδιά και μάλιστα πρώτα απ' αυτά ξεκινά την πορεία της και μετά καταλήγει σε ένα κρεβάτι αληθινό ή virtual! Απλά η τεχνολογία "προχώρησε" τα πράγματα και τα "μετάλλαξε" κιόλας, δηλαδή, κάποτε ένας άντρας για παράδειγμα, απατούσε τη σύντροφό του με μία άλλη γυναίκα, ή με άλλες γυναίκες, ή με άντρα, με άνθρωπο τελοσπάντων, τώρα το κάνει και με μία οθόνη.
Βέβαια, πίσω απ' την οθόνη βρίσκεται πάλι ένας άλλος άνθρωπος που του προκαλεί το μυαλό, την καρδιά και τις αισθήσεις, τον διεγείρει και γίνεται ό,τι γίνεται από απόσταση. Το ότι η ολοκλήρωση δε λαμβάνει χώρα μέσα σε σώμα λόγω απόστασης, αυτό δεν αποτελεί δικαιολογητικό μη απιστίας. Τα δύο μέρη μίας ερωτικής συνευρέσεως υπήρχαν, λειτούργησαν με λόγια, συναισθήματα, σκέψεις, διεγέρσεις, τα πάντα εκτός απ' το φυσικό κομμάτι λόγω απόστασης. Η ΑΠΙΣΤΙΑ ΕΙΝΑΙ ΔΕΔΟΜΕΝΗ! ΚΑΝΑΜΕ ΚΑΤΙ ΑΠ' ΤΟ ΟΠΟΙΟ Ο ΣΥΝΤΡΟΦΟΣ ΜΑΣ ΗΤΑΝ ΑΠΩΝ! ΚΑΝΑΜΕ ΚΑΤΙ ΠΟΥ ΤΟ ΚΡΥΨΑΜΕ ΑΠ' ΤΟΝ ΣΥΝΤΡΟΦΟ ΜΑΣ! Ας μη κρυβόμαστε πίσω απ' το δαχτυλάκι μας για να δίνουμε άλλοθι στον εαυτό μας και να διαπράττουμε επαίσχυντα πράγματα.
Κι όσο για τον μύθο ότι τέτοια τερτίπια αναζωογονούν μία σχέση που έχει πρόβλημα, είναι για γέλια. Πώς βελτιώνεις μία σχέση αν δε το κάνεις σε σύμπραξη με τον σύντροφό σου αλλά με ένα τρίτο πρόσωπο ή πρόσωπα ( με οθόνη ή χωρίς ); Προφάσεις εν αμαρτίαις για να κουνάμε την αχλαδιά όπως και με όποιον γουστάρουμε!
Όσο για τους αδέσμευτους, εκεί μπορεί να είναι πιο ελαστικά τα πράγματα να την "βρίσκουν" έτσι, αλλά και πάλι κάτι δε μου κάθεται καλά στην ψυχολογία αυτών των ανθρώπων, κάτι δεν πάει καλά με την σεξουαλικότητά τους, την ψυχοσύνθεσή τους και την προσωπικότητά τους. Μου φαίνεται αρρωστημένο!

Τα άτομα που το κάνουν αυτό πραγματικά έχουν προβληματικές σχέσεις, δεν ικανοποούνται με τίποτε με τον σύντροφό τους, το σεξ είναι αυτοσκοπός τους, το cybersex το έχουν ανάγει σε sexpacman κι όσες πιο πολλές "φάνε" μέσα απ' την οθόνη κι έξω απ' αυτήν!!!

fullmoon07

# 30 στις 26/5/2007
author
Γυναίκα / 43 / Παντρεμένη
Ν. Θεσσαλονίκης / Περαία
Θέματα: 14
Απαντήσεις: 318

Παράθεση:
Originally posted by dancer

κάθε φορά που βλέπω τη "φάτσα μου" νομίζω ότι πάσχω από
Altesheimer κι αναρωτιέμαι
καλά απάντησα εγώ εδώ?

μάλιστα νιώθω και κάπως διχασμένη πως θα μπορούσα να μουν κι εγώ !!

ακόμη δεν ξέρω το θέμα στο οποίο γράφω ...
I 'll try everything once. Twice if i like it!!
Επιλέξτε σελίδα: (1-2)
Σελίδες 12
Δεν μπορείτε να απαντήσετε