Ο εύκολος τρόπος να κάνετε νέες γνωριμίες και σχέσεις!
Με περισσότερα από 535.000 μέλη,
το Sxeseis.gr είναι το μεγαλύτερο ελληνικό site γνωριμιών.
Το Sxeseis.gr συνδυάζει με μοναδικό τρόπο λειτουργίες κοινωνικής δικτύωσης ,σελίδας γνωριμιών, forums και chat rooms δίνοντας στα μέλη του περισσότερες δυνατότητες και ευκαιρίες επικοινωνίας και γνωριμίας, από οποιοδήποτε άλλο μέσο.
Μάθετε περισσότερα για το Sxeseis.gr
Είμαι :
Ενδιαφέρομαι για :
Ημ. Γεννήσης μου :
Κατοικώ :
Νομός :
Περιοχή :
Ουπς! Ξεχάσατε να συμπληρώσετε κάποιες πληροφορίες!
Ουπς! Η ημερομηνία γέννησης δεν είναι σωστή!

Τι να κάνω αλήθεια;;;

Σελίδα : 1

dimitra900

# 1 στις 10/12/2020
author
Γυναίκα / 32 / Σε διάσταση
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Αγιος Δημήτριος
Θέματα: 4
Απαντήσεις: 5
'Aρεσαν+: 0%

Τι να κάνω αλήθεια;;;

Ρε παιδιά γεια σας. Δεν είμαι η Δήμητρα των προηγούμενων θεμάτων αλλά μια φίλη της και μ'αρέσει όλη αυτή η παρέα σας..θα ήθελα να μοιραστώ μαζί σας και ένα δικό μου θέμα. Πριν 3 χρόνια είχα μια σχέση η οποία ξεκίνησε από φιλία. Με το παιδί είμασταν φίλοι και σιγά σιγά αναπτύξαμε συναισθήματα ώσπου κάναμε σχέση.Η σχέση μας κράτησε ένα χρόνο επειδή έχασε την εμπιστοσύνη του σε εμένα.Το θέμα είναι ότι από τότε που χωρίσαμε μέχρι και σήμερα δλδ μετά από 2 χρόνια έχουμε σταθερή επικοινωνία, προσπαθούμε να μείνουμε φίλοι, κάναμε και οι δύο σχέσεις ώσπου πάλι είμαστε μόνοι και οι δύο. Εγώ τον θέλω και του το έχω ξεκαθαρίσει πολλές φορές. Θέλω να τα βρω μαζί του , να κάνουμε μια νέα αρχή έχει περάσει αρκετός καιρός από τότε που χωρίσαμε αλλά εκείνος μια θέλει και μια όχι. Κάποιες μέρες με παίρνει τηλέφωνο και μου λέει πως του ΛΕΙΠΩ ενώ άλλες μέρες δεν σηκώνει τα τηλέφωνα. Μια είναι ζεστός μια κρύος μαζί μου. Δεν μπορώ να καταλάβω τι τον εμποδίζει τόσο και δεν θέλει να τα βρούμε. Δεν είναι πάντα ξεκάθαρος με αποτέλεσμα πολλές φορές και εγώ να τα χάνω. Μια μου λέει ότι δεν θέλει να παραδεχτεί τα συναισθήματα του για να μην ξανά κολλήσει μαζί μου, μια ότι δεν θέλει να με βλέπει (αν τύχει μια φορά στο τόσο να του ζητήσω να πάμε για ένα καφέ) μια ότι θέλει να με βλέπει , γενικά αυτή είναι η φάση.. ένας φαύλος κύκλος χωρίς τελειωμό. Μου έχει πει πως μόλις τελειώσουμε με υποχρεώσεις θέλει να ζήσει μαζί μου , να μείνουμε μαζί και να ξεκινήσουμε νέα ζωή . Δεν γίνεται όμως ρε παιδιά. Το δικό μου το κεφάλι δεν τη χωράει αυτή τη λογική. Να κάνει ο καθένας τη ζωή του μέχρι τότε και ξαφνικά μια μέρα να σμίξουμε ;; και αν τελικά μέσα σε αυτό το χρονικό διάστημα Κάπιος ααπο τους 2 μας βρει αυτό που πάντα έψαχνε; και για Τέλος θα σας φυλάξω το ότι βγήκαμε λίγες μέρες πριν για μια βόλτα μετά από δική μ πίεση και μου είπε ότι θέλει να τελειώσουμε οριστικά ενώ με τις κινήσεις του και τις πράξεις του δήλωνε το αντίθετο. Δεν ξέρω τι να κάνω πια. Τον αγαπάω πολύ και δεν θέλω να τον χάσω αλλά δεν ξέρω τι θέλει..μου λέει πως είναι πιεστική και δεν μπορεί τη γκρίνια μου..του έχω πει πως θα προσπαθήσω να το αλλάξω ...

alisida

# 2 στις 10/12/2020
author
Γυναίκα / 52 / Διαζευγμένη
Καζακστάν
Θέματα: 35
Απαντήσεις: 9.452

Περίληψη

Η φίλη της Δήμητρας,παίζει με έναν φίλο της 

.Εκείνος επίσης παίζει μαζί της.

Θα πετύχει το παιγνίδι...συγνώμη..

η σ-χεσει ???

Αρέσει στα μέλη Kristiana81, kalvin251 και σε ακόμα 2 μέλη.

agrotis53

# 3 στις 10/12/2020
author
Ανδρας / 57 / Σε διάσταση
Ν. Θεσσαλονίκης / Θέρμη
Θέματα: 2
Απαντήσεις: 2.537
Το τι θέλει το ξέρει μονο αυτός. .. Απο ότι όμως μπορω να καταλάβω απο την περιγραφή σου, δεν θέλει αυτό που θες εσυ...τώρα εσυ 5 χρονια γιατί το κουράζεις τόσο το θέμα, τι να πω ,και αυτο το ξέρεις μονο εσυ. Πόσες φορές να ξαναζεστανεις ενα φαγητό οσο και να σου αρέσει, πριν το πετάξεις ;;
Αρέσει στα μέλη alisida, archagellos

archagellos

# 4 στις 10/12/2020
author
Ανδρας / 56 / Διαζευγμένος
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Αθήνα
Θέματα: 0
Απαντήσεις: 3.526

Αγαπητη ,

εισαι τοσο πολυ απελπισμενη ...μα τοσο πολυ ...που καθεσαι και παρακαλας τον τυπο διχως αυριο .

Εχεις γραψει ενα ολοκληρο κειμενο μεσα στην απελπισια ...γιατι βεβαια απλα ετσι νωιθεις .

Τον αγαπας αναφερεις ...Μαντολες θα σου πω ...

Καλο θα ειναι να πατησεις στα ποδια σου , να σεβαστεις εσενα πανω απο ολα και καλο θα σου εκανε να παρεις επαγγελματικη βοηθεια  .

Keep Walking

Αρέσει στα μέλη Faih120, alisida

paranomos

# 5 στις 10/12/2020
author
Ανδρας / 49 / Σε σχέση
Ν. Αττικής (Πειραιάς) / Πειραιάς
Απαντήσεις: 1.065

θα περιμένω τη περίληψη της αλυσίδας και θα σου πω κορίτσι

Αρέσει στο μέλος alisida

Francesca_

# 6 στις 10/12/2020
author
Γυναίκα / 58 / Διαζευγμένη
Θέματα: 1
Απαντήσεις: 703
τι τον εμποδίζει τόσο και δεν θέλει να τα βρούμε;

''επειδή έχασε την εμπιστοσύνη του σε εμένα...

είμαι πιεστική και δεν μπορεί τη γκρίνια μου...

από τότε που χωρίσαμε μέχρι και σήμερα δλδ μετά από 2 χρόνια έχουμε σταθερή επικοινωνία, προσπαθούμε να μείνουμε φίλοι, κάναμε και οι δύο σχέσεις ώσπου πάλι είμαστε μόνοι και οι δύο. Εγώ τον θέλω και του το έχω ξεκαθαρίσει πολλές φορές.''

επειδη ειναι τουρλου, σου εβγαλα τις απανδησεις που θες, αλλα δεν τις βλεπεις..
ακουσε τον! δεν ειναι που δεν ξερει τι θελει, θελει να τον αφησεις ησυχο..το τελευταιο λεει ακριβως αυτο..δεν τον αφηνεις να προχωρισει τη ζωη του, μπερδευοντας εσενα στα ποδια του - ''Εγώ τον θέλω και του το έχω ξεκαθαρίσει πολλές φορές'' - σε καθε επομενη σχεση του, με την προφαση σου να κρατατε φιλια και κουραφεξαλα, ενω ειχατε φτασει σε κατι περα απο τη φιλια και επιμενεις παλι να τα ξαναφτιαξετε.
δεν σου περναει απ' το μυαλο πως μπορει να εχει ηδη αλλο κοριτσι και δεν θελει να στο πει;

Αρέσει στο μέλος alisida

paranomos

# 7 στις 10/12/2020
author
Ανδρας / 49 / Σε σχέση
Ν. Αττικής (Πειραιάς) / Πειραιάς
Απαντήσεις: 1.065

Παράθεση:
Σχόλιο # 2 από alisida

Περίληψη

η σ-χεσει ???

αα ωραία..με προλαβες αλυσιδα.

Αν και βεβαία έστειλα νωρίς πρωί το μνμ..βγήκε με καθυστέρηση

είμαι εκ γενετής σε προεγκριση (παράνομος γαρ)

τεσπα..στο θέμα μας τώρα.

καλά κάνει το κορίτσι.

άμα δεν παίξει με το φίλο..με ποιον θα παίξει? με τον εχθρό??

θα πετύχει !!

Αρέσει στα μέλη alisida, Veronika1980

Enikos

# 8 στις 10/12/2020
author
Ανδρας / 78 / Χήρος
Βοσνία - Ερζεγοβίνη
Θέματα: 22
Απαντήσεις: 27.640

Το οτι εχασε την εμπιστοσυνη του, σε εσενα και σε απολυσε την πρωτη φορα...

Με τι εχει να κανει?...

Αρέσει στα μέλη archagellos, Cathrin82 και σε ακόμα 1 μέλος.

kostas-43

# 9 στις 10/12/2020
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:
'Aρεσαν+: %

κάποιες μέρες με παίρνει τηλέφωνο και μου λέει πως του λειπω ενώ άλλες μέρες δεν σηκώνει τα τηλέφωνα. μια είναι ζεστός μια κρύος μαζί μου

Tι να κάνεις είναι τό θέμα και ηρθες να σού πούμε εμείς οι ειδήμονες...χιχι

Κάνε αυτό  :   Αμόλα καλούμπα κούλα  !!!  ( αυτό τό δανείστηκα δεν ειναι δικό μου ) 

axileas-1

# 10 στις 10/12/2020
author
Ανδρας / 41 / Ελεύθερος
Απαντήσεις: 95

Ρε παιδιά γεια σας. Δεν είμαι η Δήμητρα των προηγούμενων θεμάτων αλλά μια φίλη της και μ'αρέσει όλη αυτή η παρέα σας. Τον αγαπάω πολύ και δεν θέλω να τον χάσω.

Βλέπω  το προσέξατε ότι εμείς εδω  είμαστε μια ωραία παρέα..καί όχι μόνο !!

Η Δημητρα  η "άλλη" τό ελυσε τό θέμα εδω ,καί πώς να μη τό λύσει άλλωστε αφού είμαστε ειδικοί εμείς στην λύση προβλημάτων ερωτικού  περιεχομένου, και τώρα ηρθες και εσυ να λύσεις το δικό σου.τόν αγαπάς πολύ έτσι ?   Λοιπόν τρολο-Δημητρα  αστα αυτά και κόψε λάσπη .. Σας βαρεσε η καραντίνα κατακέφαλα μού φαίνεται καί ερχεστε εδω  να μάς τρελανετε καί εμάς.!!!  
KEEP  WALKING !!! ( αυτό ειναι κατοχυρωμενο από αρχάγγελο !! )  

Αρέσει στα μέλη kalvin251, Paralia48 και σε ακόμα 1 μέλος.

Spiros--

# 11 στις 10/12/2020
author
Ανδρας / 51 / Σε σχέση
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Νέα Χαλκηδόνα
Θέματα: 6
Απαντήσεις: 950

Όταν ξεπεράσεις το θέμα εγωισμού ...

... που μάλλον έχεις (όπως είπες εξαιτίας σου έχασε την εμπιστοσύνη του προς εσένα και χωρίσατε), τότε ίσως καταλάβεις πως αυτό που ένοιωθες, δεν ήταν ακριβώς αγάπη ...

Να αγαπάς και να προστατεύεις αυτό που έχεις, όταν το έχεις !

Εσύ δεν το έκανες. Τώρα δεν ξέρω αν ο τύπος σε "τιμωρεί" με αυτή την αλλοπρόσαλλη στάση του, ή αν είναι και αυτός συναισθηματικά εγκλωβισμένος όπως εσύ.

Το μόνο σίγουρο είναι πως το όποιο λάθος έκανες στο παρελθόν, είναι αξεπέραστο για αυτόν! Και όταν αυτές οι καταστάσεις χρονίζουν, δεν ξεπερνιούνται ποτέ !!!

Άρα και μαζί να είστε αύριο, θα είστε τρείς σε αυτή την σχέση, εσύ, αυτός και το πρόβλημά σας !!!

ΥΓ) Από πόσες φίλες απαρτίζετε η παρέα σας ??? Μήπως να σας ανοίξει νέα κατηγορία το Sxeseis : "Η Δήμητρα και οι φίλες της", κάτι σαν το Sex and the City και να γράφετε όλες μαζί εκεί...
Αρέσει στα μέλη Broken_Guy, squirrel-b1968 και σε ακόμα 2 μέλη.

giorgos170

# 12 στις 10/12/2020
author
Ανδρας / 76 / Σε σχέση
Ν. Λέσβου / Καλλονή
Θέματα: 7
Απαντήσεις: 9.536
το  θέμα  είναι  να  κάνομε  μία  αξιοπρεπή  εμφάνιση .,,   αυτό .. ,
https://www.youtube.com/watch?v=yvVwXlFbZfM

Αρέσει στο μέλος alisida

kostas232

# 13 στις 10/12/2020
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

ναι κυρια αλυσιδα μ

δεν ειναι ετσι τ πραγματα.. την πριλεηψη να την κανεις σωστα... ειχαν σχεση και αυτη εκανε μια αντε μην φαω κανα μπαν παλι και αυτος εφυγε.. εχασε την εμπιστοσυνη του... να τα λεμε και αυτα ναι?

Παράθεση:
Σχόλιο # 2 από alisida

Περίληψη

η σ-χεσει ???

kostas232

# 14 στις 10/12/2020
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

ρε αρχαγγελε τι λες στην κοπελα?

δενειδες οτι εκανε ζουζουνιες και ο αλλος εχασε την εμπιστοσυνη του??.. τι keep walking και τα μαντολα λες? εχουμε φταει θεσσαλονικη και δεν το ξερουμε

giorgos170

# 15 στις 10/12/2020
author
Ανδρας / 76 / Σε σχέση
Ν. Λέσβου / Καλλονή
Θέματα: 7
Απαντήσεις: 9.536

https://www.youtube.com/watch?v=5i6vV-go7c0

Το κείμενο σας δεν μπορεί να αναγνωριστεί ως μωρό ...,,  τα pampers...,???

pythagoras

# 16 στις 10/12/2020
author
Ανδρας / 67 / Παντρεμένος
Ν. Ευβοίας / Χαλκίδα
Θέματα: 130
Απαντήσεις: 13.582

Τελικά

Εγώ ποιος είμαι;
Ο φίλος της φίλης της Δήμητρας;κάποιος γνωστός του φίλου της φίλης της Δήμητρας
Μήπως κάποιος άγνωστος που θέλει να γνωρίσει τη φίλη της φίλης της Δήμητρας;Έχω μπερδευτεί εντελώς ...

Cathrin82

# 17 στις 10/12/2020
author
Γυναίκα / 40 / Διαζευγμένη
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Μαρούσι
Απαντήσεις: 127
Να αγαπάς και να προστατεύεις αυτό που έχεις, όταν το έχεις ..ειπε ο Σπύρος. Πολύ σωστά Σπύρο μου.
Αρέσει στο μέλος Francesca_

Hellboy_

# 18 στις 10/12/2020
author
Ανδρας / 34 / Ελεύθερος
Ν. Θεσσαλονίκης / Εύοσμος
Απαντήσεις: 170
Για κάποιο λόγο το διάβασα όλο!δεν μας λες όμως και έχουμε κενά τι έκανες τότε και κλονισες την εμπιστοσύνη του και χωρίσατε?
Σελίδα : 1
Δεν μπορείτε να απαντήσετε
lastpost