Ο εύκολος τρόπος να κάνετε νέες γνωριμίες και σχέσεις!
Με περισσότερα από 535.000 μέλη,
το Sxeseis.gr είναι το μεγαλύτερο ελληνικό site γνωριμιών.
Το Sxeseis.gr συνδυάζει με μοναδικό τρόπο λειτουργίες κοινωνικής δικτύωσης ,σελίδας γνωριμιών, forums και chat rooms δίνοντας στα μέλη του περισσότερες δυνατότητες και ευκαιρίες επικοινωνίας και γνωριμίας, από οποιοδήποτε άλλο μέσο.
Μάθετε περισσότερα για το Sxeseis.gr
Είμαι :
Ενδιαφέρομαι για :
Ημ. Γεννήσης μου :
Κατοικώ :
Νομός :
Περιοχή :
Ουπς! Ξεχάσατε να συμπληρώσετε κάποιες πληροφορίες!
Ουπς! Η ημερομηνία γέννησης δεν είναι σωστή!

Πώς να το κόψω;

Επιλέξτε σελίδα: (1-2)
Σελίδες 12

Gwgw234

# 1 στις 10/12/2020
author
Γυναίκα / 32 / Σε σχέση
Ν. Σάμου / Καρλόβασι
Θέματα: 1
Απαντήσεις: 1
'Aρεσαν+: 0%

Πώς να το κόψω;

Γεια σας παιδιά καλώς σας βρίσκω! 

Είμαι εδώ γιατί το τελευταίο διάστημα θέλω να μοιραστώ μαζί σας κάποια γεγονότα.Τους τελευταίους μήνες με έχει προσεγγίσει ένας πρώην μου με τον οποίο είχα να μιλήσω και να βγω πάνω από 6 χρόνια. Ξαφνικά άρχισε να μου στέλνει μηνύματα να με ρωτάει τι κανω και έφτασε στο σημείο να μου λέει πως θέλει να βγούμε.  Εγώ απαντούσα απλά και μονολεκτικά γιατί είμαι σε σχέση μόνο και μόνο από ευγένεια. Όταν με ρώτησε λοιπόν αν θέλω να βρεθούμε του είπα πως δεν γίνεται αυτό που λέει γιατί είμαι σε σχέση και είναι άβολο για εμένα να βγω με έναν πρώην μου έτσι στο ξεκάρφωμα. Ώσπου Εχθές ήρθε τελικά κάτω από το σπίτι μου για λίγο και ενώ έχω να τον δω τόσο πολύ καιρό με φίλησε σαν να ήταν χθες. Να σημειώσω πως η σχέση μας ήταν αρκετά αθώα τότε όταν τα είχαμε. Μου είπε πως δεν περίμενε να του έχω λείψει και γενικότερα δεν τον έπιανα σε τίποτα.. ένιωθα μια βιασύνη.. δηλαδή δεν πήγαινε το μυαλό μου ότι θα έκανε κίνηση να με φιλήσει στο άκυρο χωρίς να έχουμε ξανά βγει η να έχω δώσει δικαίωμα..Τώρα Δεν ξέρω πώς να το αντιμετωπίσω όλο αυτό.  Θέλω να τον αποφύγω δεν θέλω να επαναληφθεί το ίδιο σκηνικό. Η αλήθεια είναι πως ενέδωσα και εγώ στο φιλί του μην κατηγορώ μόνο εκείνον απλά μου ήρθε ξαφνικό! Δεν θέλω όμως να έχουμε επαφές η να βγαίνουμε σε καμία περίπτωση, ούτε τη σχ εση μ θέλω να χαλάσω .. Πώς θα του το κόψω ;; τι να κάνω ; τι πιστεύετε ότι θέλει; Εγώ νομίζω πως απλά θέλει να περάσει την ώρα του κάπως εξαρχής. Αν και μου είπε ότι είχε προσπαθήσει να επικοινωνήσει μαζί μου πριν 1 χρόνο.

Spiros--

# 2 στις 10/12/2020
author
Ανδρας / 51 / Σε σχέση
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Νέα Χαλκηδόνα
Θέματα: 6
Απαντήσεις: 950

Μακάρι βρε Γωγώ να είδε ...

... ο νυν σου το φιλί σας και να σε βγάλει αυτός από την δύσκολη θέση που είσαι τώρα και αναρωτιέσαι ...

Αρέσει στα μέλη Ariadni_0, Mindthegap- και σε ακόμα 1 μέλος.

SaltedCaramel

# 3 στις 10/12/2020
author
Γυναίκα / 75 / Παντρεμένη
Αρμενία
Απαντήσεις: 271

Kακώς κατέβηκες να τον δεις, εφόσον έχεις σχέση.

Την αυτοκυριαρχία σου παντα την εχεις στην αρχη.

Μετα το ένα φέρνει το άλλο και πάει λεγοντας.

Αρχικά χώρισε τον δύσμοιρο, γιατι έκανες κουτσουκέλα, που με μαθηματική ακριβεια θα ολοκληρωθει καποια στιγμη, και ειναι κριμα και  αδικο, για οσα εχετε ζησει μεχρι τωρα.

Είναι κρίμα να του τρως τον χρονο, να τον κοροιδεύεις και παραλληλα να κοροιδεύεις και τον εαυτο σου.

Αφου κανεις τα κουμαντα σου ,ξανασκέψου το θεμα με τον πρωην και όπου βγάλει...

Τα πισωγυρισματα συνηθως δεν εχουν καλες αποδοσεις, αλλα εσυ θα κρινεις αν αξιζει να παρεις το ρισκο.
Αρέσει στα μέλη Ariadni_0, Hellboy_

alisida

# 4 στις 10/12/2020
author
Γυναίκα / 52 / Διαζευγμένη
Καζακστάν
Θέματα: 35
Απαντήσεις: 9.470

Να σε παντρευτεί 

Μη χάσεις την ευκαιρία,τα κελεπουρια σπανίζουν στις μέρες μας 

trolAlis

Παράθεση:
Σχόλιο # 1 από Gwgw234

; τι πιστεύετε ότι θέλει;

Αρέσει στα μέλη Ariadni_0, Kristiana81

wish_

# 5 στις 10/12/2020
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:
'Aρεσαν+: %
Κράτα το ωραίο φιλί και προχώρα.

Διέγραψε τον από φίλο και μην απαντάς ούτε από ευγένεια.Είναι απλα τα πράγματα.

Τι να θέλει?Ξερεις οτι θέλει απλά παιχνίδι.Εχουν τρελαθεί στα σπίτια και ψάχνονται.

Εξι χρονια τώρα του ρθες!? Εκανε οτι εκανε τον εφτυσε οποια τον έφτυσε και τώρα αφου δεν εχει τιποτα να χάσει μοιράζει φιλιά.

Mindthegap-

# 6 στις 10/12/2020
author
Γυναίκα / 45 / Σε σχέση
Ιαπωνία
Απαντήσεις: 3.995
Ωραιο νησι η Σαμος...

kostas232

# 7 στις 10/12/2020
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

πως

φτιαχνεται εν τελει το ραγου??.. ξερει καποια κυρια να με πει?

Francesca_

# 8 στις 10/12/2020
author
Γυναίκα / 58 / Διαζευγμένη
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Αθήνα
Απαντήσεις: 703

''τι πιστεύετε ότι θέλει;''

και δεν τον ρωτησες; 

προστιμο..

και εσυ το θες πολυ..

και μετα το φιλι θα πας στο νυν σου; 

ναι, ναι, δεν θες να τον χασεις!

αλλα μηνες ησουν ..ευγενικη και σιγουρα εκρυβες που εχεις επικοινωνια με τον πρωην..

Αρέσει στο μέλος Enikos

axileas-1

# 9 στις 10/12/2020
author
Ανδρας / 41 / Ελεύθερος
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Αθήνα
Απαντήσεις: 95

Πώς να το κόψω;

Ξανά θεματοθέτρια με νεο προφίλ!! τυχαίο ??  

Τώρα  ρωτάς πώς να τό κόψεις.   Αντί να τό κόψεις είναι προτιμότερο να τό δέσεις  θά έλεγα μια και εσυ    λές  πως ενέδωσες  στο φιλί του γιατί  σού ήρθε ξαφνικό.Το ότι εισαι σε σχέση  δεν πειράζει  θα γινεται ενα ωραίο τριο καρό.

SaltedCaramel

# 10 στις 10/12/2020
author
Γυναίκα / 75 / Παντρεμένη
Αρμενία
Απαντήσεις: 271

Παράθεση:
Σχόλιο # 5 από wish_

Εξι χρονια τώρα του ρθες!? 

Μεσα σε 6 χρονια ομως παιζει να έχει αλλάξει και ως ανθρωπος.

Εδω δεν ειμαστε ιδιοι με αυτο που ημασταν πριν ενα ενα χρονο, φαντασου σε 6 ετη την αλλαγη δεδομενης και της μικρης ηλικιας!!

Οποτε αν υπαρχει σαρκικη ελξη και το προχωρησει θα ειναι σαν να τον γνωριζει απο την αρχη!

Χαζορομαντικο και τριανταφυλλί, αλλά κατα πασα πιθανοτητα δεν ειναι ο ανθρωπος, που η θεματοθετρια αφησε πριν 6 χρονια.

Εγω, αν ειχα φτασει σε σημειο να φιληθω με αλλον, τη σχεση μου θα την τελειωνα, και ας εμενα και μπακουρι.

Ενα φιλι, δεν ειναι τοσο αθωο, οσο φαινεται.

Θεματοθετρια, αν το αντεχεις να μεινεις στη σχεση σου, ενω εχεις φιληθει με αλλον, απλα δεν απαντας σε μηνυματα, δεν σηκωνεις τηλεφωνα, δεν κατεβαινεις  κατω , οταν ερχεται να σε δει.

Απλο ειναι.

Hellboy_

# 11 στις 10/12/2020
author
Ανδρας / 34 / Ελεύθερος
Ν. Θεσσαλονίκης / Εύοσμος
Απαντήσεις: 170
Έπρεπε από την αρχή να μιλήσεις στον φίλο σου εφόσον υπολογίζεις την γνώμη του και να του έλεγες την αλήθεια ότι ο τάδε που είχαμε σχέση πριν χρόνια με ενοχλεί πάλι πως να το χειριστώ..? Τι μπορεί να σου έλεγε όλοι έχουμε παρελθόν δεν γεννηθήκαμε εχθές...κακως κατέβηκες και συναντηθηκατε έπρεπε να το ξεκοψεις... Το φιλάκι Σαρεσε πάντως εεε... Χαχχαχαχαχ

agrotis53

# 12 στις 10/12/2020
author
Ανδρας / 57 / Σε διάσταση
Ν. Θεσσαλονίκης / Θέρμη
Θέματα: 2
Απαντήσεις: 2.537
Απαντούσες. .αλλά απο ευγένεια. ... Δεν ηθελες να βγείτε, οχι γιατί έχεις σχεση με αλλον,αλλά γιατί απλα θα ένιωθες άβολα ( ενοχικα δηλαδη) επικοινωνία βέβαια στο φουλ,ναι ειπαμε λόγω ευγένειας, ... Φυσικά σε φίλησε στο άκυρο, ναι αλλά εσύ ενεδωσες, τι το ποιό απλό ...ελα μου ντε τώρα, τι να θέλει αυτός άραγε, τι να θέλεις εσύ άραγε, τι να σου πω και εγώ. ... Ωραίο νησί η Σάμος όπως εγραψε και η mind...ποιο πάνω: )

wish_

# 13 στις 11/12/2020
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

Σε αυτό που είπατε με βρίσκετε και μένα σύμφωνη 100% (οτι παιζει να εχει αλλαξει σαν άνθρωπος)Δεν νομίζω βέβαια οτι συμβαίνει πάντα με το πέρασμα των χρόνων γιατί λίγες ήταν οι φορές που έχω δει αλλαγή σε ανθρώπους που ήξερα αλλά το πιστεύω ότι μπορεί να γίνει,ανάλογα με τις συγκυρίες της ζωής και το πόσο θέλεις εσύ να δεις αλλαγή στον ευατό σου.Τότε ναι,αλλάζεις και εσύ και τα θέλω σου.

Ομώς εδώ..δεδομένου οτι έχουμε "καραντίνα" δεν ξέρουμε με σιγουριά πόσο αληθινά είναι τα συναισθήματα του ή κατά πόσο έχει αλλάξει,δεν μας αναφέρει τι έγινε μετά το φιλί...τι θέλει ξεκάθαρα από αυτήν περά από το να την αναστατώσει και οτι της έλειψε.

Παράθεση:
Σχόλιο # 10 από SaltedCaramel

Μεσα σε 6 χρονια ομως παιζει να έχει αλλάξει και ως ανθρωπος.

Εδω δεν ειμαστε ιδιοι με αυτο που ημασταν πριν ενα ενα χρονο, φαντασου σε 6 ετη την αλλαγη δεδομενης και της μικρης ηλικιας!!

Οποτε αν υπαρχει σαρκικη ελξη και το προχωρησει θα ειναι σαν να τον γνωριζει απο την αρχη!

Χαζορομαντικο και τριανταφυλλί, αλλά κατα πασα πιθανοτητα δεν ειναι ο ανθρωπος, που η θεματοθετρια αφησε πριν 6 χρονια.

Aggelo

# 14 στις 11/12/2020
author
Ανδρας / 52 / Σε διάσταση
Ν. Ηλείας / Τραγανό
Θέματα: 26
Απαντήσεις: 7.115

Νομιζω οτι εδωσες δικαιωματα και τωρα κλαψομου...ζεις,αυτη ειναι η αληθεια

αγαπητη.

Αν δεν ψιλογουσταρες μην πω χοντρο θα τον ειχες στειλει στον γεροδιαολο η θα

του ειχες αστραψει και καμια αναποδη οταν σ επιασε να σε φιλησει μετα τοσα χρονια

...και τις ευγενειες τις ακουω βερεσε...

Μαλλον θα πρεπει να σκεφτεις τι θες εσυ γιατι εκει εντοπιζω το προβλημα και οχι τι θελει

αυτος......γιατι για να σου στελνει μυνηματα,να κανει κινησεις κτλ.βρισκει προσφορο

εδαφος...

Αρέσει στα μέλη Ariadni_0, Francesca_

panagiotismp90

# 15 στις 11/12/2020
author
Ανδρας / 32 / Ελεύθερος
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Παλαιό Φαλήρο
Θέματα: 53
Απαντήσεις: 2.833

Γωγω μου αυτο που εκανε ο πρωην σου το εχω κανει ακριβως ιδιο και μαλιστα μετα απο 6 χρονια που δεν ειχαμε μιλησει καθολου, δεν λεει κατι αυτο, τα 6 χρονια δηλ. Τοτε γιατι ειχατε χωρισει?

nikoslambr

# 16 στις 11/12/2020
author
Ανδρας / 50 / Διαζευγμένος
Ν. Θεσσαλονίκης / Θεσσαλονίκη
Θέματα: 0
Απαντήσεις: 255

Καστρο που αρχισε να διαπραγματευεται ειναι ηδη μισοπαραδομενο..

extreme_man

# 17 στις 11/12/2020
author
Ανδρας / 58 / Διαζευγμένος
Ν. Χίου / Χίος
Απαντήσεις: 8

Επαναφορά...

Συνήθως ενδίδουν στον παρελθόν τους.. οποίοι αδυνατούν η τους φοβίζει το μέλλον..Το παρελθόν μας μόνο αναμνήσεις μας γεμίζει και διδάγματα...

Kastoras65

# 18 στις 11/12/2020
author
Ανδρας / 53 / Παντρεμένος
Ν. Αρκαδίας / Τυρός
Απαντήσεις: 6

πες του να ερθει να φτιαξετε  μελομακαρονα

Παράθεση:
Σχόλιο # 1 από Gwgw234

Πώς να το κόψω;

Γεια σας παιδιά καλώς σας βρίσκω! 

Είμαι εδώ γιατί το τελευταίο διάστημα θέλω να μοιραστώ μαζί σας κάποια γεγονότα.Τους τελευταίους μήνες με έχει προσεγγίσει ένας πρώην μου με τον οποίο είχα να μιλήσω και να βγω πάνω από 6 χρόνια. Ξαφνικά άρχισε να μου στέλνει μηνύματα να με ρωτάει τι κανω και έφτασε στο σημείο να μου λέει πως θέλει να βγούμε.  Εγώ απαντούσα απλά και μονολεκτικά γιατί είμαι σε σχέση μόνο και μόνο από ευγένεια. Όταν με ρώτησε λοιπόν αν θέλω να βρεθούμε του είπα πως δεν γίνεται αυτό που λέει γιατί είμαι σε σχέση και είναι άβολο για εμένα να βγω με έναν πρώην μου έτσι στο ξεκάρφωμα. Ώσπου Εχθές ήρθε τελικά κάτω από το σπίτι μου για λίγο και ενώ έχω να τον δω τόσο πολύ καιρό με φίλησε σαν να ήταν χθες. Να σημειώσω πως η σχέση μας ήταν αρκετά αθώα τότε όταν τα είχαμε. Μου είπε πως δεν περίμενε να του έχω λείψει και γενικότερα δεν τον έπιανα σε τίποτα.. ένιωθα μια βιασύνη.. δηλαδή δεν πήγαινε το μυαλό μου ότι θα έκανε κίνηση να με φιλήσει στο άκυρο χωρίς να έχουμε ξανά βγει η να έχω δώσει δικαίωμα..Τώρα Δεν ξέρω πώς να το αντιμετωπίσω όλο αυτό.  Θέλω να τον αποφύγω δεν θέλω να επαναληφθεί το ίδιο σκηνικό. Η αλήθεια είναι πως ενέδωσα και εγώ στο φιλί του μην κατηγορώ μόνο εκείνον απλά μου ήρθε ξαφνικό! Δεν θέλω όμως να έχουμε επαφές η να βγαίνουμε σε καμία περίπτωση, ούτε τη σχ εση μ θέλω να χαλάσω .. Πώς θα του το κόψω ;; τι να κάνω ; τι πιστεύετε ότι θέλει; Εγώ νομίζω πως απλά θέλει να περάσει την ώρα του κάπως εξαρχής. Αν και μου είπε ότι είχε προσπαθήσει να επικοινωνήσει μαζί μου πριν 1 χρόνο.

forget_it

# 19 στις 11/12/2020
author
Γυναίκα / 28 / Σε σχέση
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Μεταμόρφωση
Θέματα: 2
Απαντήσεις: 281
Δεν θέλω να φανταστώ πόσο άσχημα φιλάει ο τωρινός και αναγκάζεστε να φιλιεστε με τον καθένα στα σοκάκια.Να του δείξετε να μάθει κι εκείνος,όχι να του φυτρώνουν κέρατα για ένα φιλί.

Enikos

# 20 στις 13/12/2020
author
Ανδρας / 78 / Χήρος
Βοσνία - Ερζεγοβίνη
Θέματα: 22
Απαντήσεις: 27.733

Καραντινα, μεχρι να λιωσουν οι παγοι...

Ακου λεει!!!...

"Του καθησα απο τακτ σοσ"!!!...

Αρέσει στα μέλη la-mer, Francesca_