Ο εύκολος τρόπος να κάνετε νέες γνωριμίες και σχέσεις!
Με περισσότερα από 535.000 μέλη,
το Sxeseis.gr είναι το μεγαλύτερο ελληνικό site γνωριμιών.
Το Sxeseis.gr συνδυάζει με μοναδικό τρόπο λειτουργίες κοινωνικής δικτύωσης ,σελίδας γνωριμιών, forums και chat rooms δίνοντας στα μέλη του περισσότερες δυνατότητες και ευκαιρίες επικοινωνίας και γνωριμίας, από οποιοδήποτε άλλο μέσο.
Μάθετε περισσότερα για το Sxeseis.gr
Είμαι :
Ενδιαφέρομαι για :
Ημ. Γεννήσης μου :
Κατοικώ :
Νομός :
Περιοχή :
Ουπς! Ξεχάσατε να συμπληρώσετε κάποιες πληροφορίες!
Ουπς! Η ημερομηνία γέννησης δεν είναι σωστή!

Επανασύνδεση πως

Επιλέξτε σελίδα: (1-2)
Σελίδες 12

Markosabrilous

# 1 στις 10/12/2020
author
Ανδρας / 28 / Ελεύθερος
Ν. Ηρακλείου / Αγία Βαρβάρα
Θέματα: 1
Απαντήσεις: 9
'Aρεσαν+: 0%

Επανασύνδεση πως

Καλησπέρα σας .θέλω να μοιραστώ και εγώ την ιστορία μου μιας και έληξε πριν δύο μέρες..με κάπως ατσάλο τρόπο..πάλι καλά δεν μου είπε δεν θέλω να σε βλέπω χχααχα όχι νταξει..λοιπόν..μίλησα με μια κοπέλα που ήταν δίπλα από την αρχική μου πόλη..μιλούσαμε από μηνύματα.κολησαμε ήρθε με βρήκε.με τα λίγα με τα πολλά έφυγε για κάποιες δουλειές μετά από δύο εβδομάδες..ήθελα να το κρατήσω ήθελε και εκείνη ενώ δεν ήταν και τόσο σίγουρη..μετά από δύο μήνες πήγα την βρήκα..εμένα 4 σε αυτήν 2 σε μένα..πήγαιναν όλα καλά..όλα ξεκίνησαν για το χόρτο μιας και είχε θέμα..είχαμε δύο εντάσεις και στο παρελθόν αλλά καταλαβαίνετε από μακριά δεν το βλέπεις τόσο σημαντικό από μηνύματα κρυψιματα και κάμερες..έχει εδώ και δέκα μέρες που έγινε όντως θέμα και ενώ είχα κόψει λόγο καραντίνας με ξαναπήρε η μπάλα και εγώ δεν καταλαβαίνα κάποια πράγματα..της ρίχνω ένα δίκιο εννοείται..χωρίσαμε..γύρισα στην πόλη μου..και βλέπω ότι δεν έχω ρεύμα..τεσπά επειδή μιλούσαμε μου λέει αν θες έλα σε με α να μείνεις να πλύνεις ρούχα η οτιδήποτε χρειαστείς δεν έχω θέμα..είμαι έτοιμος και έχω κόψει το χόρτο θέλω να αναβαθμίσω τον εαυτό μου και μέσω αυτού να προσπαθήσω ξανά γιαυτην..γιατί αποτι κατάλαβα με πονάει και το κομμάτι το ότι δεν πολυγνωριστηκαμε και φάνηκε όλο αυτό πολύ δυνατό..δεν είναι ότι δεν θέλει να. Μου μιλάει η να με βλέπει..απλά δεν θέλει να συνεχίσουμε..τι να κάνω ρε παιδιά να πάω?μήπως εμφανιστεί ευκαιρία να με δει όπως με γνώρισε??γιατί περνούσαμε ωραία..και είναι σημαντικός άνθρωπος για μένα..τι κινήσεις θα προτείνατε?όλες οι γνώμες δέκτες.. ευχαριστώ..και αν δεν καταλάβατε κάτι γιατί τα έγραψα χύμα με ρωτάτε

Spiros--

# 2 στις 10/12/2020
author
Ανδρας / 51 / Σε σχέση
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Νέα Χαλκηδόνα
Θέματα: 6
Απαντήσεις: 950

Μπα, που να τρέχεις τώρα ...

... πότισε το χωράφι σου και όλα τσίου 

Αρέσει στα μέλη LUDIA1992, Ariadni_0 και σε ακόμα 2 μέλη.

Aggelo

# 3 στις 11/12/2020
author
Ανδρας / 52 / Σε διάσταση
Ν. Ηλείας / Τραγανό
Θέματα: 26
Απαντήσεις: 7.115

Αν θες να κανεις δουλεια πρωτα πρεπει να δειξεις σοβαροτητα,οταν σε βλεπει

να ασχολεισαι με χορτα,φυτα και λοιπα βοτανα δεν θα σου δωσει καμια αξια...

Αν την γουσταρεις να προσπαθησεις πραγματικα......και οχι  για 10

μερες και μετα να γυρισεις στα παλια...προσπαθεια και επιμονη αυτα προτεινω.

Αρέσει στο μέλος Markosabrilous

SaltedCaramel

# 4 στις 11/12/2020
author
Γυναίκα / 75 / Παντρεμένη
Αρμενία
Απαντήσεις: 271

Πήγαινε σε ενα προγραμμα απεξαρτησης.

Μην ντραπεις .

Μαγκια δεν ειναι να καπνιζεις χορτο.

Μαγκια ειναι να αποδεχτεις οτι εχεις θεμα και να αναζητησεις βοηθεια.

Να πας σε προγραμμα.

Περα απο τον εθισμο σου, θα σε βοηθησει πολυ να τακτοποιήσεις μεσα σου, ό,τι σε τρώει.

Αυτη ειναι η προτεραιότητα σου, να φτιαξεις το μεσα σου.

Οι σχεσεις θα ερθουν απλα να σε συμπληρώσουν ως απόρροια της δουλειας, που θα εχεις κανει με τον εαυτο σου.

Σου ευχομαι εγκάρδια να πάνε ολα καλα.
Αρέσει στα μέλη Ariadni_0, pythagoras και σε ακόμα 2 μέλη.

Markosabrilous

# 5 στις 11/12/2020
author
Ανδρας / 28 / Ελεύθερος

Μπα ρε φίλε φτάνει τόσα χρόνια

Τα ποτίζουμε..βοηθηστεεε χαχα

Markosabrilous

# 6 στις 11/12/2020
author
Ανδρας / 28 / Ελεύθερος

Φίλε αντζελο το ξέρω και έτσι γίνεται ηδη

Ξέρω τι ειναι ποιο σημαντικο για μένα..απλά βρέθηκε στην φάση του χωρίζουμε δεν θέλω άλλο..θέλω να τις δείξω ότι μπορούμε να το βρούμε στην μέση και έτσι και αλλιώς θα με δει όπως με γνώρισε..που έλιωνε και έλιωναν..που δεν έχει και πολύ καιρό έτσι?απλά αυτό?να πάω σπίτι της λόγω του προβλήματος μου?εφόσον προσφέρθηκε να με φιλοξενήσει?και αν ναι? Ποιος θα ήταν ο ποιο καλός τρόποςς προσεγγίσης για σας

panagiotismp90

# 7 στις 11/12/2020
author
Ανδρας / 32 / Ελεύθερος
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Παλαιό Φαλήρο
Θέματα: 53
Απαντήσεις: 2.832

σεξ εχετε κανει? μαλλον οχι απ οτι καταλαβαινω.

wish_

# 8 στις 11/12/2020
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:
'Aρεσαν+: %

Πως ξεκίνησες να κάνεις χόρτο?

Κάνουν και οι φίλοι σου?

Να μη πας σπίτι της,να τακτοποιήσεις το θέμα με το ρεύμα.Με τα λόγια όλοι μια χαρά αγαπάν και αλλάζουν.Στις πράξεις και στην συμπεριφορά φαίνεται ο άλλος.

Καμιά φορά ίσως πρέπει ν΄απομακρυνθείς για να φανεί η αλλαγή,έτσι όταν γυρίσεις να είσαι σίγουρος για σένα και αυτά που θες.Μια κοπέλα καταλαβαίνει αν πραγματικά άλλαξες ή εστω κάπνισες μια και μονο φορα.(που για σένα δεν ειναι κάτι το μία φορά) για κείνη ομως ειναι λόγος να πάψει να σε θέλει και να σε πιστεύει.

Paralia48

# 9 στις 11/12/2020
author
Γυναίκα / 56 / Παντρεμένη
Αλλη χώρα
Θέματα: 29
Απαντήσεις: 9.721
Να ταχτοποιήσες  το θέμα με το ρεύμα. Καλό είναι αν πας, να πας με τη θέλησή σας και όχι από ανάγκη. Αν η κοπέλα δε θέλει...   δε θέλει. Είναι κάποια πράματα που απλά δεν κολλάνε. Έτσι πιστεύω ήταν και εδώ. Ίσως είναι το χόρτο, ίσως το τσιγάρο, ίσως κάτι άλλο που απλά σε απωθεί και η καρδιά σου λέει: Οχι.

Προσωπικά το τσιγάρο το βρίσκω χειρότερο από το χόρτο, αλλά η κοινωνία μας τα έχει αλλοιώς. Δεν ξέρω πόσο θα μ ενοχλούσε στη θέση της κοπέλας αυτό. Αν δηλ το έστριβες και το κάπνιζες εκεί που  καθόμασταν ωραία και καλά...  ναι θα με χάλαγε
Αλλά τον καθένα άλλο τον ενοχλεί. Φτιάξε λοιπόν το ρεύμα και με την κοπέλα μάλλον τα λέτε μια άλλη φορά

alisida

# 10 στις 11/12/2020
author
Γυναίκα / 52 / Διαζευγμένη
Καζακστάν
Θέματα: 35
Απαντήσεις: 9.452

Ρευμα-χορτο-ερωτας.

Βάλτα σε σειρά σημαντικότητας και μετά να το συζητήσουμε

I am Not a psychotherapist :)

Markosabrilous

# 11 στις 11/12/2020
author
Ανδρας / 28 / Ελεύθερος

Τι πρόγραμμα απεξάρτησης παιδιά ποιος δεν μίλησα για εξάρτηση..για κατάχρηση ίσως..δεν έχω θέμα με το χόρτο το έκοψα..το θέμα μου είναι το να πάω να την δω η όχι? Και αν ναι πως μπορώ να το προσεγγίσω?

Όλες οι γνώμες δέκτες και σεβαστές

Markosabrilous

# 12 στις 11/12/2020
author
Ανδρας / 28 / Ελεύθερος

Εννοείται έχουμε κάνει μαζί μέναμε σχεδόν

Γνωρίζω τις προτεραιότητες..απλά δεν ξέρω αν θα κάνω καλά να πάω η όχι..αν και μου μοιάζει σαν ευκαιρία να με ζήσει ξανά νυμφαλιο και ίσως να δει το πώς είμαι με καθαρό μυαλό..που το έχει ζήσει.. αυτό

Markosabrilous

# 13 στις 11/12/2020
author
Ανδρας / 28 / Ελεύθερος

Πώς ξεκίνησα και τι δεν έχει σημασια

Σημασία έχει ότι δεν δίνω βάρος σε αυτό γιατί ξέρω ότι είμαι ικανός να το κάνω..το θέμα να με φιλοξενήσει είναι μέχρι να ανοίξω το ρεύμα εφόσον έγινε κάτι λάθος στον λογαριασμό..ενώ πληρώθηκε την ημέρα λήξης κάτι έγινε και ήρθαν το κόψαν..τεσπά..θέλει να με φιλοξενήσει μέχρι να μου έρθει..ήδη με το που το έκοψα και μαλώσαμε αυτές όλες τις μέρες είδα όσα λάθη από μεριάς μου..δεν είναι πρέζα μην κολλάτε..ούτε και νικοτίνη..δεν θα μου λείψει..σκέφτηκα τα πράγματα με καθαρό μυαλό..θέλει το χρόνο του το γνωρίζω..όπως όλα άλλωστε

oh_my_captain

# 14 στις 11/12/2020
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:
'Aρεσαν+: %
Το ότι είναι ευγενικη και σε ανέχεται δεν σημαίνει ότι σε θέλει. Προχωρά ή κανε αποτοξίνωση μια και είναι το θέμα σου αυτό.

forget_it

# 15 στις 11/12/2020
author
Γυναίκα / 28 / Σε σχέση
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Μεταμόρφωση
Θέματα: 2
Απαντήσεις: 281
Εγώ θα δεχομουν τη βοήθεια και δεν βλέπω κακό να πας.Να είσαι όμως αξιοπρεπής όσο μπορεί να συμβεί αυτό βέβαια και να μην εκμεταλευτεις την καλή της διάθεση να σου προσφέρει ανθρώπινη βοήθεια.Το διαζύγιο σου από κάθε λογής χόρτο και φυτό θα ήταν το καλύτερο για εσένα.

Spiros--

# 16 στις 11/12/2020
author
Ανδρας / 51 / Σε σχέση
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Νέα Χαλκηδόνα
Θέματα: 6
Απαντήσεις: 950

Το να κόψεις ...

... το χόρτο για 1 εβδομάδα ή 1 μήνα, δεν λέει κάτι. Είναι εξάρτηση και ας μην είναι πρέζα. Είναι τρόπος ζωής, είναι συγκεκριμένος κύκλος φίλων και γνωστών, συνήθειες, μνήμες και το σημαντικότερο, υπάρχει λόγος που αναζητάς την απόδραση. Σίγουρα δεν είναι σκληρό ναρκωτικό, αλλά και πάλι, καλύπτει ένα κενό. 

Αν πραγματικά θες να αφήσεις πίσω σου το χόρτο, θα πρέπει να καλύψεις αυτό το κενό, με την βοήθεια και ενός ψυχολόγου. Και να ξέρεις, αυτός ο δρόμος δεν είναι και πολύ σύντομος, αλλά σίγουρα θα εκτιμηθεί από την κοπελιά, αλλά και από εσένα μελλοντικά.

Διαφορετικά και να γυρίσεις στην κοπελιά, θα έρθει η δύσκολη στιγμή που θα τα κάνεις και πάλι ... σκατά!
Αρέσει στα μέλη LUDIA1992, Ariadni_0 και σε ακόμα 1 μέλος.

Enikos

# 17 στις 11/12/2020
author
Ανδρας / 78 / Χήρος
Βοσνία - Ερζεγοβίνη
Θέματα: 22
Απαντήσεις: 27.640

Δεν ειναι οτι δεν εχεις...ρευμα...

Black out εχεις...

Γιαφτο δεν βλεπεις ουτε τι γραφεις...

https://www.youtube.com/watch?v=8lNoSRAOzDA&ab_channel=kazinos1

Αρέσει στο μέλος better_in_time

Markosabrilous

# 18 στις 11/12/2020
author
Ανδρας / 28 / Ελεύθερος

Έχετε δίκιο και καταλαβαίνω την μεριά σας

Είναι όλα αυτά που σκέφτομαι..να ξεκαθαρίσω ότι θέλει θέληση και όχι δεν θα πήγαινα από ανάγκη..με βοηθάτε μόνο που ακούω από κάποιον τρίτο τις σκέψεις μου..δεν έχω σκοπό να παρακαλέσω για κάτι..ο καλύτερος ψυχολόγος είναι η συζήτηση..και είναι κάτι που θέλω μαζί της..χωρίς παρακάλια και συμβιβασμούς..οι φίλοι μου δεν πίνουν δεν είναι αυτό..ήδη αυτές τις 10 μέρες περνάω ποιο δύσκολα αποτι έπινα..απλά το περνάω με καθαρό μυαλό..έχω σκοπό να πάω με αξιοπρέπεια και με ψηλά το κεφάλι..όντως δεν φαίνεται τίποτα στις 10 μέρες μην γελιομαστε έχετε δίκιο..
Αρέσει στα μέλη Paralia48, Spiros--

zoriki

# 19 στις 11/12/2020
author
Γυναίκα / 41 / Χήρα
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Γλυφάδα
Θέματα: 0
Απαντήσεις: 28

Θά ήθελα να σχολιάσω και εγώ αλλά δεν βλέπω περίληψη τής υπόθεσης  απο την κοκκινοσκουφίτσα μας...λυπάμαι πολύ !!!

Markosabrilous

# 20 στις 11/12/2020
author
Ανδρας / 28 / Ελεύθερος

Περίληψη

Τι? ?
Επιλέξτε σελίδα: (1-2)
Σελίδες 12