Ο εύκολος τρόπος να κάνετε νέες γνωριμίες και σχέσεις!
Με περισσότερα από 535.000 μέλη,
το Sxeseis.gr είναι το μεγαλύτερο ελληνικό site γνωριμιών.
Το Sxeseis.gr συνδυάζει με μοναδικό τρόπο λειτουργίες κοινωνικής δικτύωσης ,σελίδας γνωριμιών, forums και chat rooms δίνοντας στα μέλη του περισσότερες δυνατότητες και ευκαιρίες επικοινωνίας και γνωριμίας, από οποιοδήποτε άλλο μέσο.
Μάθετε περισσότερα για το Sxeseis.gr
Είμαι :
Ενδιαφέρομαι για :
Ημ. Γεννήσης μου :
Κατοικώ :
Νομός :
Περιοχή :
Ουπς! Ξεχάσατε να συμπληρώσετε κάποιες πληροφορίες!
Ουπς! Η ημερομηνία γέννησης δεν είναι σωστή!

Να 'χαμε, να λέγαμε

Επιλέξτε σελίδα: (1-14)
Σελίδες Αρχική«567891011121314

26-29-31

# 241 στις 26/1/2021
author
Ανδρας / 57 / Διαζευγμένος
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Γλυφάδα
Θέματα: 4
Απαντήσεις: 3.559
'Aρεσαν+: 0%

Σοβαρα τωρα κρις? συνηθως δεν μενεις στην επιφανεια...ξαναδες το το θεμα 

Παράθεση:
Σχόλιο # 233 από Kristina_

Μολις διαβασα στο νετ τμημα της καταθεσης της ΣΜ 

«Μου πρότεινε να ανέβω στο δωμάτιο του, εγώ αρνήθηκα και στη συνέχεια προσπάθησε να με πείσει με κολακευτικά σχόλια, λέγοντας ότι δεν θα γίνει τίποτα. Στο δωμάτιο έγινε πιο φορτικός, με αποκορύφωμα τη σεξουαλική αποπλάνηση. Δυστυχώς, δεν αντιστάθηκα, διότι ένιωθα ότι είναι κάποιος που μπορεί να επηρεάσει τη ζωή μου και το όνειρό μου, που μόλις είχε πραγματοποιηθεί κερδίζοντας την πρόκριση για τους Ολυμπιακούς στο Σίδνεϊ, ενώ ήλπιζα ότι θα σταματήσει από μόνος του.

αν αληθευει...ανακαλω αμεσα!!! Για γελια και για κλαματα λεμε...κριμα για τις γυναικες που υπεστησαν οντως βιάσμο 

Προβλέπω συντομα να βαλει υποψηφιοτητα για προεδρος της ομοσπονδιας...βεβαια δε φταιει αυτη, αυτη καθαρα λεει (αν πραγματιαυτα κατεθεσε) τι της συνεβη και πως (δεν) αντεδρασε και για ποιους δικους της λογους...εκεινοι που την υποστηριζουν δεν διαβαζουν σωστα...τους δικους τους λογους τους αγνοω..

Θλιψη και παλι θλιψη

(Ποναει και το χερι μου...δε γραφω αλλ)

Kristina_

# 242 στις 26/1/2021
author
Γυναίκα / 56 / Ελεύθερη
Χονγκ Κογκ
Θέματα: 0
Απαντήσεις: 1.481

Οχι πανο δε θα μπω στον κοπο να διαβασω τπτ αλλο...δεν αξιζει αφου 

Kristina_

# 243 στις 26/1/2021
author
Γυναίκα / 56 / Ελεύθερη
Χονγκ Κογκ
Θέματα: 0
Απαντήσεις: 1.481

Καλε δε θεωρω εγω οτι ηταν κυριολεκτικα μοναχικος...απλα τη φραση της λαρισαιας δανειστηκα...που ουτε εκεινη δε νομιζω να κυριολεκτουσε 

Παράθεση:
Σχόλιο # 239 από agnwstos_Xi

Συμφωνώ απολύτως

θλίψη και αηδία...αηδία και θλίψη μόνο

Enikos

# 244 στις 26/1/2021
author
Ανδρας / 77 / Χήρος
Βοσνία - Ερζεγοβίνη
Θέματα: 22
Απαντήσεις: 23.899

Φτιαχνομαι-ξεφτιαχνομαι, για την ποιοτητα καποιου αλλου...

Με δικα μου υποθετικα σεναρια...

Θα παθω τιποτα στο τελος και ακομα...

Θα μου διαφευγουν τα πραγματικα γεγονοτα...

Τσαμπα θα παω...

Αρέσει στο μέλος la-mer

hornet19

# 245 στις 26/1/2021
author
Ανδρας / 53 / Ελεύθερος
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Αθήνα
Θέματα: 5
Απαντήσεις: 1.420
Βγαίνουν κι άλλα τώρα. Το τι έχουμε να διαβάσουμε μόνο ένας θεός ξέρει ..

Σόκαρε η Ζέτα Δούκα με τις αποκαλύψεις στις οποίες προχώρησε, στον αέρα της εκπομπής Πάμε Δανάη στο Mega. Η ηθοποιός εξομολογήθηκε σωματική, ψυχολογική και λεκτική βία που είχε υποστεί, όπως αναφέρει, από τον Γιώργο Κιμούλη, σε βαθμό που αρρώσταινε λόγω της ψυχολογικης της κατάστασης. Αναφέρθηκε και σε ένα περιστατικό που ο συγκεκριμένος ηθοποιός και σκηνοθέτης, όπως λέει, την έβρισε και την κλώτσησε, όταν δεν έκανε αυτό που της είπε.Συγκεκριμένα, η Ζέτα Δούκα ανέφερε τα εξής: "Δεν είναι σεξουαλικής φύσεως και θέλω να το τονίσω, είναι ψυχολογική και λεκτική βία. Ήταν πριν από 13-14 χρόνια σε κεντρικό θέατρο της Αθήνας με ένα πολύ ωραίο έργο, με σπουδαίο καστ. Ο συγκεκριμένος σκηνοθέτης και ηθοποιός ήταν επικεφαλής του θιάσου, ο οποίος είναι ένας σπουδαίος ηθοποιός.Συνάντησα μια απίστευτης έντασης ψυχολογική και λεκτική βία εντός και εκτός σκηνής, με εξάρσεις, περιστατικά θυμού, απαξίωσης, ειρωνείας σε όλη τη διάρκεια της χρονιάς. Πάνω στη σκηνή έκανε ό,τι μπορούσε προκειμένου να προκαλέσει στον άλλον ένα βραχυκύκλωμα για να τα χάσει.Ένα βράδυ, όταν καιγόταν η Αθήνα με τα γεγονότα για τον Γρηγορόπουλο, έστειλε έναν συνάδελφο να μου πει να βγω στη σκηνή και να πω ότι ακυρώνεται η παράσταση. Όταν πήγα να τον ρωτήσω γιατί δεν το λέει αυτός ως επικεφαλής, με έβρισε, με κλώτσησε και είπε «Οκ, πάμε τρίτο κουδούνι».
Αρέσει στο μέλος giorgos170

Mindthegap-

# 246 στις 26/1/2021
author
Γυναίκα / 44 / Ελεύθερη
Ιαπωνία
Θέματα: 1
Απαντήσεις: 3.691

E αμα δεν γνωριζουμε τον ορισμο του βιασμου λογικο ειναι να αλλαζουμε αποψεις καθε τοσο...

και ενταξει...
σε οτι αφορα την Μπεκατωρου..νομιζω οτι γραμμενες τις εχεις τις αποψαρες μας (και της δικης μου εννοω ε)...
το προβλημα ειναι μη μας τυχει τιποτα τετοιο και ψαχνουμε εκεινη την ωρα να ονοματισουμε αυτο που παθαμε...ή μη συμβουλεψουμε και κανεναν με τετοιες ιδεες... 

Heptamer

# 247 στις 27/1/2021
author
Ανδρας / 42 / Διαζευγμένος
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Φιλοθέη
Θέματα: 36
Απαντήσεις: 15.016

Με πειραζει που ο καθενας σκεφτεται / υπερασπιζεται μονο το δικο του συναφι - για τα αλλα, ΔΞ/ΔΑ...

Το τι θελω να πω το εχω ηδη πει. Ολα αυτα δεν πρεπει να μας ξενιζουν, γιατι ειναι συμφυτα με τις δομες μας και παντα θα υπαρχουν (για να μας (sic) "εκπλησσουν"). Οι καταγγελιες ειναι απλα ενα "χόχλασμα", μια περιοδική / παροδική υπερχείλιση. Ο "βρασμός" θα εξακολουθεί να γινεται - όσα στοματα κι αν ανοιγουν. Kαι βεβαια, γνωριζουμε πως οι αυστηρες ποινές ελάχιστα αποθαρρύνουν αυτον που θελει να κανει ..τα δικα του.

Η ΣΜ ειπε στον Χατζηνικολαου πως τετοια περιστατικά "είτε τα θαβεις / ξεχνάς και προχωρας, ειτε τα λες μετα απο παρα πολυ χρόνο" - προφανως, επιλεγεις να τα "θυμηθεις" οταν πλεον ειναι ακινδυνο για την πορεια σου. Απορώ, πως αφου συνειδητά αποφασισε να το προσπερασει,για να μη χαλασει την καριερα της - γιατί δεν το κρατησε κρυφο, γιατι αλλαξογνώμησε.  Προφανως, οι  σταυροφοριες θελουν προετοιμασία...και  βεβαια "παντα εχουμε την ευκαιρία να ξεμπροστιασουμε το συστημα, αλλα μεχρι τοτε, ας το εκμεταλλευτουμε". Αναστολή ποινής ενα πραμα...

Αναρωτιεμαι αν αντι της ΣΜ, η καταγγελια ερχοταν απο μια πιο άσημη - με μικροτερο κοινωνικο βεληνεκες -, γυναικα, αν ο Χατζηνικολαου θα την εφερνε στην εκπομπη του (δεν εχασε την ευκαιρία αυτος, κουτί του ήρθε), αν η δικαιοσυνη θα ξυπνουσε / ενεργουσε τοσο γρηγορα κλπ κλπ. Η προσοχη που σου δινουν εξαρταται απο το ποσο τους σκονίζεις...

Καμμια μοναχικη ΣΜ δεν προκειται να κανει κάθαρση. Θα σηκωσει απλα λιγη σκονη (αναλογη του κοινωνικου της αποτυπωματος), θα αλλαξει λιγο την ατζέντα, θα τσουλησει και λιγο η ραθυμη δικαιοσυνη, ως ειθισται - μέχρι την επομενη φορα. Αλλαγές δε θα προκαλέσει, γιατι τα κατεστημένα ως θυλακες εξουσιας, εχουν ισχυρο ενστικτο αυτοσυντηρησης.

Παράθεση:
Σχόλιο # 216 από Mindthegap-

E τοτε ποιο ειναι το προλημα;;

Επαγγελματιας σε ενα συγκεκριμενο χωρο ειναι, γνωριζει τι γινεται σε αυτο το χωρο, σε αυτους θα απευθυνθει και αυτους προτρεπει..σε ποιους ηθελες να το κανει;; στους μεταλλωρυχους στο Σουδαν..;;

Μας πειραξε και αυτο δηλαδη...;;

Και ναι, καθαρση μπορει να μην επελθει, επειδη ομως επαναλαμβανεις συνεχεια ολα αυτα περι κοινωνιας , εξουσιας και ισχυρων, δεν εχω καταλαβει τι ακριβως θες να πεις...;;

Να μη μιλανε;;...να μη βγαινουν να καταγγελουν επειδη ειναι ματαιο..;;;

Να μη δεχτουμε οτι ενα θετικο απο  τετοιες κινησεις ειναι οτι παιρνουν δυναμη κι αλλοι και ανοιγουν το στομα τους;;

Οτι αυτο μπορει να συμπαρασυρει κι αλλους σε αλλους τομεις;;;

Οτι καποιες απο αυτες τις υποθεσεις που δεν εχουν παραγραφει μπορουν να πανε και δικαστικως;;;

Οτι ανθρωποι παραιτουνται και καποιοι αλλοι ξεφτιλιζονται στο περιγυρο τους, στην οικογενεια τους και στο επαγγελματικο τους χωρο;;

και το πιο σημαντικο...

οτι με ολα αυτα καποιος θα το σκεφτει διπλα και τριπλα να κανει κατι αναλογο γιατι θα φοβηθει την καταγγελια...;;;

Το ειπα και πιο πανω..να τους ζητησουμε και τα ρεστα μηπως;;;

Οσο για αυτα που λες ..περι απομακρυνσης απο το το ταμειο ουδεν λαθος αναγνωριζεται...

προφανως δεν αναγνωριζεται απο εσενα...οχι απο ολους (ευτυχως)...

Θα της ηταν πολυ πιο ευκολο να καθεται αυτη τη στιγμη σπιτι της με τα παιδια της και να ξεσκονιζει τα μεταλλια απο το να βγει και να εκτεθει με αυτο τον τροπο.

Λες να μη ξερει οτι απαξ και μιλησει θα πεσει στο στομα των λυκων (καλη ωρα) που για αλλη μια φορα ασχολουνται με το θυμα και οχι με το θυτη...

Και οτι μπαινεις στη διαδικασια να συγκρινεις ενα βιασμο με τη διαρρηξη ενος σπιτιου .. απο μονο του λεει πολλα...

Τιποτα δε μου ξεφυγε. Πολλοι επιλεγουν να ερμηνευουν καταστασεις με βαση προσωπικα κριτηρια και οχι με βαση την ουσια.

Παράθεση:
Σχόλιο # 217 από agnwstos_Xi

Ούτε εγώ βλέπω πού είναι το αστείο.

Στο #188  γράφεις :

"Στριβειν μελλοντικώς δια της καταγγελιας ειναι λιαν υποκριτικό"   

Δίνεις απάντηση στο Σπύρο για την Μπεκατώρου.Σωστά;Η παραπάνω φράση σου ξέφυγε;

Παράθεση:
Σχόλιο # 220 από Spiros--

Για μισό ...

... γιατί εδώ εξισώνονται εντελώς ανόμοια πράγματα. 

Κολάσιμος ο βιασμός, κολάσιμη και η διάρρηξη. Αλλά ο μπάτσος τελικά, δεν είναι ... μπουζούκι!  

Ο βιασμός προκαλεί ντροπή, ενοχή, αίσθημα αδυναμίας και φόβο περεταίρω διαπόμπευσης, που λειτουργούν ανασταλτικά ως προς την καταγγελία του, 

ενώ η διάρρηξη πέρα από το συναίσθημα της παραβίασης του προσωπικού χώρου και της απώλειας περιουσιακών στοιχείων, δεν προκαλεί κάτι που να είναι ανασταλτικό ως προς την καταγγελία της.  

Κατά τα άλλα, βλέπουμε το ίδιο θέμα από διαφορετική γωνία. Οι δικοί μου σχολιασμοί είναι υπό την γωνία αυτών που συνθλίβονται και δεν μπορουν να διαχειριστούν αυτό που υπέστησαν. Από αυτούς, δεν μπορούμε να έχουμε απαιτήσεις άμεσης αντίδρασης. Αυτό νομίζω είναι σαφές. 

Η «επαγγελματική» θυματοποίηση με σκοπό το κέρδος, είναι μια άλλη κατηγορία, που σαφώς υπάρχει και αυτή. 

Η θέση μου είναι πως αποτελεί ατόπημα η δημόσια τοποθέτηση για τόσο ευαίσθητα θέματα, ειδικά όταν δεν είναι γνωστά τα πραγματικά γεγονότα, έτσι ώστε να ξέρουμε σε ποια κατηγορία ανήκει το εκάστοτε πραγματικό ή επαγγελματίας θύμα. 

Τίποτα δεν είναι δωρεάν, αλλά το αντίτιμο έχει πληρωθεί. Θα σπουδάσω για να έχω δουλειά, θα κοπιάσω για να γίνω αθλητής, κτλ 

Όμως οι άγραφοι νόμοι (ζούγκλας), όπου ο δυνατός έχει «δικαιώματα» πάνω στον αδύνατο, θα πρέπει να αποδομούνται στις μεταξύ μας συζητήσεις και όχι να θεωρούνται ως δεδομένοι, γιατί έτσι ακριβώς δυναμώνουν και διαιωνίζονται. 

Σαφώς και γνωρίζω τι συμβαίνει, αλλά επιλέγω να έχω μια πιο αντιδραστική ματιά σε αυτό το σάπιο κατεστημένο, που πρέπει επιτέλους να εξαφανιστεί.

Ο βιασμος / η σεξουαλικη κακοποιηση ειναι αδικοπραξία - ειδικής φυσεως μεν, αλλα αδικοπραξία. Και θεωρω πως  θα πρεπει να καταγγελλεται αμεσα, διχως ντροπες ή συστολές, οπως ακριβως γινεται και με ολες τις αλλες. Ωστε να αποδιδεται "φρεσκια" δικαιοσυνη και οχι "μπαγιατικη". Ο χρονος μετρά παντα υπέρ του αδικηματος και  ποτέ υπερ του θυματος. Αν σκοπιμως καθυστερεις, εχεις και συνεπειες.

Η ΣΜ σε ποια κατηγορια αραγε εμπιπτει? Ανηκει σε αυτες που δε μπορουν να διαχειριστουν μια τετοια κατασταση ή σε αυτες που μπορουν?

Η συνειδητη αποσιωπηση,  η μετουσιωση της αδυναμιας διαχειρισης σε απωθηση / θαψιμο - προς χαριν επαγγελματικου κερδους - ειναι ενα ειδος διαχειρισης.  Αρα, ανετα εντασσεται  και στις δυο κατηγορίες.

Οι αγραφοι νομοι της ζουγκλας, μπορει να ειναι αβολοι στις συζητήσεις - αυτο δε σημαινει πως πρεπει να κανουμε πως δεν υπαρχουν ή να τους λογοκρινουμε. Η εκμεταλλευση ανθρωπου απο ανθρωπο - οικουμενικος νομος, που ασκειται παντού και  σε καθε εκφανση του "πολιτισμενου" βιου μας  - ειναι η "πολιτισμενη" εκδοχη του νομου της ζουγκλας. Δε χρειαζεται οι νομοι αυτοι να αποδομηθουν, ουτε να τους ξορκισουμε - επειδη ειναι ενοχλητικοι και μας θυμιζουν οτι οι κοινωνιες μας  ε ι ν α ι  ζουγκλες  (και δε θα μπορουσαν να ειναι και κατι αλλο αλλωστε) - και σιγουρα δε δυναμωνουν ουτε διαιωνιζονται με το να υπενθυμιζεται το αυτονοητο τους. Δε μας συμφερει να ξεχναμε, γιατι οτι ξεχνας, εισαι καταδικασμενος να το ξαναζησεις.

Οσο λοιπον μας διαπερνα ο νομος της ζουγκλας στην "πολιτισμενη" του βερζιόν, κανενα κατεστημενο δε θα εξαφανιστεί.

Αρέσει στο μέλος la-mer
Η επιλογή που κάνει ο καθένας για τον εαυτό του, συμπίπτει απολύτως με το πεπρωμένο του

hornet19

# 248 στις 27/1/2021
author
Ανδρας / 53 / Ελεύθερος
Αν η Μπεκατώρου είχε τολμήσει να ανοίξει το στόμα της πριν 4 χρόνια, όταν εκδηλώθηκε το κίνημα #MeToo (2017), 19 δηλαδή χρόνια μετά τον βιασμό της, τότε η υπόθεση θα έπαιρνε τον δρόμο της στο Δικαστήριο, και ο ένοχος μπορεί να κατέληγε πίσω από τα σίδερα της φυλακής, σαν τον Χάρβεϊ Γουάινστιν

hornet19

# 249 στις 28/1/2021
author
Ανδρας / 53 / Ελεύθερος

Παράθεση:
Σχόλιο # 248 από hornet19
Αν η Μπεκατώρου είχε τολμήσει να ανοίξει το στόμα της πριν 4 χρόνια, όταν εκδηλώθηκε το κίνημα #MeToo (2017), 19 δηλαδή χρόνια μετά τον βιασμό της, τότε η υπόθεση θα έπαιρνε τον δρόμο της στο Δικαστήριο, και ο ένοχος μπορεί να κατέληγε πίσω από τα σίδερα της φυλακής, σαν τον Χάρβεϊ Γουάινστιν

Λοιπόν άκυρο το #248 (δικό μου ακριβώς από πάνω ποστ) γιατί, όπως έψαξα στο γκουγκλ, και βρήκα στο site του Δικηγορικού Συλλόγου Αθηνών (δεν επιτρέπεται να παραθέσω ακριβές link):

Τα κακουργήματα παραγράφονται: α) μετά είκοσι έτη, αν ο νόμος προβλέπει γι’ αυτά την ποινή της ισόβιας κάθειρξης, β) μετά δέκα πέντε έτη, σε κάθε άλλη περίπτωση.

Άρα και το 2017 είχε παρέλθει το απαιτούμενο χρονικό διάστημα προκειμένου να παρέμβουν οι Αρχές...

*σ.σ. Ο βιασμός είναι κακούργημα.

hornet19

# 250 στις 29/1/2021
author
Ανδρας / 53 / Ελεύθερος

Και μια και το ελληνικό #MeToo μετά και το κύμα καταγγελιών κατά του θιασάρχη Γ. Κιμούλη έχει πάρει διαστάσεις χιονοστιβάδας (για να είμαστε και καιρικά επίκαιροι), καλόν θα ήτο να πούμε δυο πραγματάκια ακόμα:

Πρώτα απ΄όλα το γνωστό αυτό κίνημα ήρθε με την κλασική χρονοκαθυστέρηση εδώ. Πρώτα ξέσπασε στην Αμερική, και μετά και αλλού, πριν να μιλήσει πριν 2 μήνες η Σ. Μπεκατώρου. Στην Γαλλία για παράδειγμα ονομάστηκε στα ΜΚΔ #BalanceTonPorc - ήτοι "Κάρφωσε το γουρουνάκι σου", κάτι που θυμίζει σε κάποιους που παρακολουθούνε καιρό το φόρουμ, και κυρίως την ενότητα Ερωτικές Σχέσεις, το κλισέ "Ολοι οι άντρες είναι γουρούνια"...

Πού θέλω, όμως, να καταλήξω; Ότι εδώ αγαπητές συμφορουμίστριες και εκλεκτοί συνάδελφοι, έχουμε ένα νέο κυνήγι μαγισσών, και μάλιστα εν έτει 2021! Με άλλα λόγια άνθρωποι καταδικάζονται, λοιδωρούνται, καταστρέφονται, διαπομπεύονται και λιθοβολούνται, χωρίς να τηρείται ο θεμέλιος λίθος του νομικού πολιτισμού, δηλαδή το τεκμήριον της αθώοτητος! Χωρίς αποδείξεις, με προκαταλήψεις και δογματισμό, άνθρωποι ισχυροί και διακεκριμένοι στον χώρο τους, σε χρόνο μηδέν εξουδετερώνονται και εξοντώνονται διότι αυτό προστάζει η νέα τάση της εποχής της φεμινιστικής υπερβολής και του ακτιβιστικού αυτού παραληρήματος

Με αυτόν τον τρόπο, αντί να αδράξει την ευκαιρία η κοινωνία μας να εξαλείψει τις κοινωνικές διακρίσεις, τις ανισότητες και κυρίως την κατάχρηση εξουσίας από ανθρώπους όπως πχ ο Α. Αδαμόπουλος, περιχαρακώνεται πίσω από μια πάλη μεχρι τελικής πτώσης και εξόντωσης των δύο φύλων και για άλλη μια φορά χάνεται η ουσία

Αρέσει στο μέλος la-mer

Mindthegap-

# 251 στις 30/1/2021
author
Γυναίκα / 44 / Ελεύθερη
Ιαπωνία

Παράθεση:
Σχόλιο # 250 από hornet19

Πού θέλω, όμως, να καταλήξω; Ότι εδώ αγαπητές συμφορουμίστριες και εκλεκτοί συνάδελφοι, έχουμε ένα νέο κυνήγι μαγισσών, και μάλιστα εν έτει 2021! Με άλλα λόγια άνθρωποι καταδικάζονται, λοιδωρούνται, καταστρέφονται, διαπομπεύονται και λιθοβολούνται, χωρίς να τηρείται ο θεμέλιος λίθος του νομικού πολιτισμού, δηλαδή το τεκμήριον της αθώοτητος! Χωρίς αποδείξεις, με προκαταλήψεις και δογματισμό, άνθρωποι ισχυροί και διακεκριμένοι στον χώρο τους, σε χρόνο μηδέν εξουδετερώνονται και εξοντώνονται διότι αυτό προστάζει η νέα τάση της εποχής της φεμινιστικής υπερβολής και του ακτιβιστικού αυτού παραληρήματος

και η περιπτωση με τον  προπονητη που αγαπησε και ερωτευτηκε την εντεκαχρονη ...

που ακομα και τωρα λεει οτι μολις βγει απο την φυλακη θα την παντρευτει...

οτι να ναι δηλαδη...

σε ποια κατηγορια εμπιπτει η εικοσαχρονη... τωρα πια ...;;

Στο ακτιβιστικο παραληρημα...;;;

Ξερεις τι θελω να πω..;;;

Μη τα βαζουμε ολα σε ενα τσουβαλι...

Υπαρχουν οι σοβαρες καταγγελιες...

υπαρχουν οι βιασμοι...

υπαρχουν οι σεξουαλικες παρενοχλησεις...

υπαρχουν κι αυτοι που μπερδευουν τη παρενοχληση με το φλερτ...

ε ...υπαρχουν και αυτες που θελουν τα 5 λεπτα δημοσιοτητας...

Ολα υπαρχουν...

και ειδικα στον  καλλιτεχνικο κοσμο...υπαρχει πολλη...μποχα ...!!!

Το αν εμεις εχουμε ταυτιστει με εναν ηθοποιο , τραγουδιστη, συνθετη, συγγραφεα...οτι...

και ειναι καταξιωμενος στο επαγγελμα  του δεν σημαινει οτι στην προσωπικη του ζωη ειναι ...αγγελακι...

οσο κι αν δεν θελουμε να το δεχτουμε...

Αρέσει στα μέλη Francesca_, Kristina_

Mindthegap-

# 252 στις 30/1/2021
author
Γυναίκα / 44 / Ελεύθερη
Ιαπωνία

και οπως υπαρχει ο μισογυνισμος ετσι υπαρχει και ο μισανδρισμος...

hornet19

# 253 στις 30/1/2021
author
Ανδρας / 53 / Ελεύθερος

Παράθεση:
Σχόλιο # 252 από Mindthegap-

και οπως υπαρχει ο μισογυνισμος ετσι υπαρχει και ο μισανδρισμος...

Mεγάλη διαφθορά παντού και τρικυμία στα μυαλά

Δεν σ' αρέσουν οι σκύλοι / γάτες / γυναίκες / άντρες κλπ; Ε! απέφυγέ τους λοιπόν. Γιατί πρέπει να δείχνεις και να είσαι τόσο σκ@τοψυχος;

Enikos

# 254 στις 30/1/2021
author
Ανδρας / 77 / Χήρος
Βοσνία - Ερζεγοβίνη

Πισσα και πουπουλα στους μισογυνηδες...

Τιμη και δοξα στην Νηπιαγωγο που αφησε το μωρο στο χιονι, για να το...συνετισει...

Πως ειπατε?...

Mindthegap-

# 255 στις 31/1/2021
author
Γυναίκα / 44 / Ελεύθερη
Ιαπωνία

Διαβαζα τις καταθεσεις των 2 πιτσιρικαδων που ξυλοφορτωσαν τον σταθμαρχη οπως και αυτη του ειδικου φρουρου...

Ενταξει...μια χαρα τους δασκαλεψαν οι δικηγοροι τους...

Θα τη γλυτωσουν λογω εφηβικου...θολωματος κι ολα καλα...

Παμε για το επομενο τωρα...

alisida

# 256 στις 8/2/2021
author
Γυναίκα / 51 / Διαζευγμένη
Καζακστάν
Θέματα: 35
Απαντήσεις: 8.782

Κάποιος νομικός παρακαλώ,να μας πει εάν βάσει Συντάγματος είμαστε υποχρεωμένοι να πληρώσουμε φόρους για τα οικ έτη 2020-21

Φόρους πληρώνουν οι ελεύθεροι πολίτες και απ' όσο θυμάμαι ο ελεύθερος πολίτης έχει δικαίωμα να κυκλοφορεί τουλάχιστον στην πατρίδα του οποία ώρα και στιγμή θελήσει,χωρίς περιορισμούς.Είναι επίσης ελεύθερος να αγοράζει και να πουλάει και να κάνει παρέα με όποιους και όσους θέλει...

Εκτός και αν τα άλλαξαν και αυτά στο Σύνταγμα,δεν πάω να ψάξω,έτσι να έχω να λέω κάτι ...

Enikos

# 257 στις 8/2/2021
author
Ανδρας / 77 / Χήρος
Βοσνία - Ερζεγοβίνη

Γρηγορα! Η Προεδρος της Δημοκρατιας, στο σχεσεις!!!...

Αρέσει στο μέλος la-mer

MadameShuShu49

# 258 στις 16/2/2021
author
Γυναίκα / 50 / Παντρεμένη
Απαντήσεις: 56
Το παρακάτω κείμενο είναι ανάρτηση της Φαιης Κοκκινοπούλου στο fb, της οποίας είναι τυχερή να απολαμβάνω την φιλία της.Η Φαίη Κοκκινοπουλου είναι ένα πλάσμα χαρισματικό, και ταυτόχρονα προσγειωμένο στην πραγματικότητα.Απολαύστε υπεύθυνα.Ζητώ συγγνώμη για το σεντόνιΌταν έσκασε η καταγγελία της Ζέτας ταράχτηκα πολύ. Όλη την ημέρα σκεφτόμουν το θάρρος της και τον δρόμο που μας άνοιγε. Το βράδυ είδα και άκουσα στις ειδήσεις τον Κιμούλη. Άκουσα να ξεστομίζει την απειλή «?αν το ήξερα, θα είχε τελειώσει το θέμα». Η προκλητική αυτή φράση ξύπνησε τα αντανακλαστικά και τον θυμό μου. Είδα που πήγαινε το πράγμα... Έκανα αμέσως μια ανάρτηση για να δηλώσω οτι η Ζέτα δεν είναι μόνη, ούτε η μόνη (δεν είχα ιδέα ότι θα ακολουθούσαν και άλλες καταγγελίες). Τα σόσιαλ έδωσαν δύναμη και θάρρος και στα υπόλοιπα θύματα να μιλήσουν. Γιατί θέλει τεράστιο θάρρος να βγεις και να ομολογήσεις στο πανελλήνιο οτι υπήρξες θύμα κακοποίησης, οτι υπήρξες ευάλωτος, αδύναμος, οτι έχεις ρωγμές και πληγές. Θέλει τεράστιο θάρρος να το ομολογήσεις μπροστά σε μια κάμερα γνωρίζοντας οτι η μούρη σου θα υπάρχει εκεί, για πάντα, στο google , στο YouTube, στην τηλεόραση και θα τη βλέπουν τα παιδιά σου, οι φίλοι των παιδιών σου, τα εγγόνια σου, ο κάθε κακοπροαίρετος κλειδαρότρυπας.Θέλει τεράστια κότσια κυρίες και κύριοι. Δεν το κάνεις για πλάκα, ούτε για δημοσιότητα. Γιατί αυτή δεν είναι επιθυμητή δημοσιότητα για κανένα φυσιολογικό άνθρωπο. Κινδυνεύεις να γελοιοποιηθείς, να γίνεις ανέκδοτο στο στόμα του κάθε πικραμένου και να σε δείχνουν με το δάχτυλο για χρόνια (γνωστός με ρώτησε μεταξύ αστείου και σοβαρού «σε βιάσανε κι εσένα;»). Καταλαβαίνει λοιπόν κανείς, οτι έχει πολύ πόνο, αίμα και κόστος η επώνυμη καταγγελία. Τα σόσιαλ με τη στήριξή τους, έδωσαν ώθηση, θάρρος και άπλωσαν ένα δίχτυ προστασίας στα θύματα.Και έδειξαν με ηχηρό τρόπο οτι «το θέμα» αφορά όλη την κοινωνία. Οι άνθρωποι ένιωσαν οτι η εξυγίανση που επιχειρείται στον θεατρικό χώρο, θα επηρεάσει θετικά, έμμεσα ή άμεσα, και τους δικούς τους επαγγελματικούς χώρους και τη δική τους ζωή. Γιατί το πρόβλημα δεν είναι μόνο ελληνικό, είναι παγκόσμιο.Ο κόσμος εξαγριώνεται όταν βλέπει δισταγμό, μισόλογα, τζαλκάντζες, πιρουέτες, ειρωνίες, απόπειρες κουκουλώματος, φίμωσης, μπουγάδες. Εξαγριώνεται, πιέζει και ξεσπά εκεί που έχει τη δυνατότητα να το κάνει. Στο πληκτρολόγιο.. Όσο για τις μηνύσεις από τους θιγόμενους, δεν έχουμε δει ακόμα καμία. Οι 1000 καταγγελίες που έχουν σταλεί στο ΣΕΗ περιμένουν.

alisida

# 259 στις 3/3/2021
author
Γυναίκα / 51 / Διαζευγμένη
Καζακστάν
Θέματα: 35
Απαντήσεις: 8.782

Η καθηγήτρια επιδημιολογίας της ιατρικής σχολής του πανεπιστημίου Αθηνών Αθηνά Λινού πρότεινε να γίνει διεύρυνση του ωραρίου των σούπερ μάρκετ και η διπλή μάσκα να γίνει υποχρεωτική σε χώρους υπερμετάδοσης του ιού.

Η καθηγήτρια επίσης πρότεινε να ανοίγουν από τις 6 τα σούπερ μάρκετ και να πηγαίνουν οι πολίτες να ψωνίζουν με «βάρδιες» με βάση την ηλικία τους.(!!!) (!!!) Να 'χαμε να λέγαμε

hornet19

# 260 στις 8/5/2021
author
Ανδρας / 53 / Ελεύθερος

Λίγο έλεος κάπου με τον 22χρονο νεαρό που πιάστηκε στα πράσα με το τετοιο έξω. Βέβαια φαίνεται πως έχει εθιστεί στην ανωμαλία, γι αυτό κατηγορείται για προσβολή της γενετήσιας αξιοπρέπειας κατα συρροή. Και στα σόσιαλ μήδεια θέλουν να αυτοκτονήσει ή αν βγει έξω να τον κανονίσουν ανάλογα ..

Τι να πούμε, όμως, και για μεγάλους ανθρώπους σαν τον μουσικοσυνθέτη ΔΜ που κλείδωσε στο σπίτι του την ανήλικη, που του εμπιστεύθηκε ο πατέρας της, και της χίμηξε ολόγυμνος και την κυνηγούσε; 'Η τον σκηνοθέτη ΚΣ που έκανε την γνωστή πράξη μόνος του κάτω από τα φώτα της σκηνής, ενώ οι νεαρές ηθοποιοί περνούσαν από οντισιόν;

Δεν πρέπει αυτούς αντίστοιχα να τους παραδώσουμε στον Κιμ με το κουμπί να τους εκτελέσει με κάποιον φαντεζί τρόπο?

Επιλέξτε σελίδα: (1-14)
Σελίδες Αρχική«567891011121314
Δεν μπορείτε να απαντήσετε