Ο εύκολος τρόπος να κάνετε νέες γνωριμίες και σχέσεις!
Με περισσότερα από 535.000 μέλη,
το Sxeseis.gr είναι το μεγαλύτερο ελληνικό site γνωριμιών.
Το Sxeseis.gr συνδυάζει με μοναδικό τρόπο λειτουργίες κοινωνικής δικτύωσης ,σελίδας γνωριμιών, forums και chat rooms δίνοντας στα μέλη του περισσότερες δυνατότητες και ευκαιρίες επικοινωνίας και γνωριμίας, από οποιοδήποτε άλλο μέσο.
Μάθετε περισσότερα για το Sxeseis.gr
Είμαι :
Ενδιαφέρομαι για :
Ημ. Γεννήσης μου :
Κατοικώ :
Νομός :
Περιοχή :
Ουπς! Ξεχάσατε να συμπληρώσετε κάποιες πληροφορίες!
Ουπς! Η ημερομηνία γέννησης δεν είναι σωστή!

Θελει αποσταση

Επιλέξτε σελίδα: (1-12)
Σελίδες 12345678910Τελ.»

Nick_97_97

# 101 στις 15/12/2020
author
Ανδρας / 25 / Ελεύθερος
Ν. Αχαϊας / Πάτρα
Θέματα: 1
Απαντήσεις: 72
'Aρεσαν+: 0%
forget_itΕσυ θα το εκανες? Δεν νομιζω

forget_it

# 102 στις 16/12/2020
author
Γυναίκα / 28 / Σε σχέση
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Μεταμόρφωση
Θέματα: 2
Απαντήσεις: 281

Τι να έκανα δηλ?

Παράθεση:
Σχόλιο # 101 από Nick_97_97
forget_itΕσυ θα το εκανες? Δεν νομιζω

Nick_97_97

# 103 στις 16/12/2020
author
Ανδρας / 25 / Ελεύθερος
Ν. Αχαϊας / Πάτρα
Εννοω αν ησουν ερωτευμενη με καποιον ποσο θα αντεχες χωρις να του μιλας

paranomos

# 104 στις 16/12/2020
author
Ανδρας / 49 / Σε σχέση
Ν. Αττικής (Πειραιάς) / Πειραιάς
Θέματα: 0
Απαντήσεις: 1.065
Οταν ειναι ερωτευμενα τα κοριτσια μικρε..
Δεν μιλανε..
Παραμιλανε!
Αρέσει στα μέλη alisida, Paralia48

kalvin251

# 105 στις 16/12/2020
author
Ανδρας / 56 / Ελεύθερος
Ν. Αχαϊας / Αιγιο
Θέματα: 4
Απαντήσεις: 62

Παράθεση:
Σχόλιο # 92 από Nick_97_97
Εχω εξελιξη!!Μολις ελαβα μηνυμα για συναντηση την ερχομενη εβδομαδα ομολογω δεν το περιμενα...

Η εβδομάδα μίσασε. Σε κρατάει για το τέλος;

Βγάλε τα συμπεράσματά σου επιτέλους.

Αρέσει στα μέλη Enikos, Helenaki4

SaltedCaramel

# 106 στις 16/12/2020
author
Γυναίκα / 75 / Παντρεμένη
Αρμενία
Απαντήσεις: 271

Δεν ειπες οτι σου εστειλε να βρεθειτε?

Τί κάθεσαι και ρωτάς οτι να ναι εδω μεσα τον εναν και τον αλλον?

Βγειτε να δειτε τί θα γινει επιτελους!

(το χω παρει πατριωτικα να ξες το θεμα σου)
Αρέσει στα μέλη Nick_97_97, Helenaki4 και σε ακόμα 1 μέλος.

Nick_97_97

# 107 στις 16/12/2020
author
Ανδρας / 25 / Ελεύθερος
Ν. Αχαϊας / Πάτρα
Μολις με χωρισε!!

Heptamer

# 108 στις 16/12/2020
author
Ανδρας / 55 / Διαζευγμένος
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Φιλοθέη
Θέματα: 36
Απαντήσεις: 16.065

Μην το φέρεις βαρέως. Ήταν αναμενόμενο. 

Τουλάχιστον σου εξήγησε ή σου σέρβιρε καμμια δικαιολογία;

Παράθεση:
Σχόλιο # 107 από Nick_97_97
Μολις με χωρισε!!

Αρέσει στα μέλη Nick_97_97, Helenaki4

pythagoras

# 109 στις 16/12/2020
author
Ανδρας / 67 / Παντρεμένος
Ν. Ευβοίας / Χαλκίδα
Θέματα: 130
Απαντήσεις: 13.582

Και μην ξεχάσεις

να μας πεις τα αποτελέσματα.

Αν θέλεις να κανονίσω πάρτι, με όλα τα μέτρα φυσικά!

Παράθεση:
Σχόλιο # 106 από SaltedCaramel

Δεν ειπες οτι σου εστειλε να βρεθειτε?

Τί κάθεσαι και ρωτάς οτι να ναι εδω μεσα τον εναν και τον αλλον?

Βγειτε να δειτε τί θα γινει επιτελους!

(το χω παρει πατριωτικα να ξες το θεμα σου)

agrotis53

# 110 στις 16/12/2020
author
Ανδρας / 57 / Σε διάσταση
Ν. Θεσσαλονίκης / Θέρμη
Θέματα: 2
Απαντήσεις: 2.537

Ξέρω ενα πράγμα στης σχέσεις. ... Ότι πρέπει να θέλουν και να πράξουν και οι 2...

Οταν αρχίζουν τα έτσι και αλλιώς, φινιτο λα μουζικα... Όσο απλοποιείς τα πράγματα, τόσο καλύτερα νιώθεις και γλυτώνεις κόπο και χρόνο. .. Συγνώμη πού άργησα να απαντήσω. ..δεν συμμετέχω και πολύ στο φόρουμ εδω και καιρό. ...

Παράθεση:
Σχόλιο # 6 από Nick_97_97
Φιλε agrotis53Υπαρχει ενα προβλημα που αφορα τους γονεις αλλα απο κοινου εχουμε συμφωνησει πως αυτο θα μεινει απ εξω απο την σχεση...το επανεφερε στη σκεψη της? δεν μπορω να ξερω παρα μονο να υποθεσω...δεν μπορω να φανταστω κατι αλλο...απο κει κ περα τι γινεται ειναι το θεμα

Αρέσει στα μέλη Helenaki4, alisida

paranomos

# 111 στις 16/12/2020
author
Ανδρας / 49 / Σε σχέση
Ν. Αττικής (Πειραιάς) / Πειραιάς
Θέματα: 0
Απαντήσεις: 1.065

Παράθεση:
Σχόλιο # 107 από Nick_97_97
Μολις με χωρισε!!

Μολις το καταλαβες! 

Χωρισμενο σε ειχε!

Αρέσει στα μέλη Kristina_, alisida

Nick_97_97

# 112 στις 16/12/2020
author
Ανδρας / 25 / Ελεύθερος
Ν. Αχαϊας / Πάτρα
Ειπε πως καθισε και εγραψε τα θετικα και τα αρνητικα σ ενα χαρτι απο την αρχη της σχεσης κ βγηκα πολυ μειον και πως πηρε την αποφαση απο την προηγουμενη τεταρτη...επρεπε να δειτε με τι σιγουρια ειχε ερθει δεν αφηνε ουδενα περιθωριο...ακυρωσε ο,τι εχω κανει γι αυτη λεγοντας οτι τα εκανα χωρις συναισθημα μηχανικα και οτι δεν τα εκανα με τον τροπο που τα ηθελε και γενικοτερα μου καταμαρτυρουσε πραγματα για τα οποια δεν ειχα ιδεα...γενικως ειχε ερθει φτιαγμενη με λογια κοφτα και φαρμακερα για να πληγωσει...δεν με αφησε ουτε το χερι να ακουμπησω τραβιοταν πισω...δακρυζε οσο μιλουσε κ ελεγε οτι το κανει επειδη τσαντιζεται με τον εαυτο της που εμενε σ αυτη τη σχεση...ηρθε μου εριξε την ευθυνη και εφυγε...γενικα ενα ΤΕΙΧΟΣ...τωρα αν ηταν εγωισμος δεν ξερω...τι να πω...δεν νομιζω οτι υπαρχει περιθωριο...
Αρέσει στο μέλος Helenaki4

alisida

# 113 στις 16/12/2020
author
Γυναίκα / 52 / Διαζευγμένη
Καζακστάν
Θέματα: 35
Απαντήσεις: 9.578

Λυπόμαστε πολύ(φαντάζομαι όλοι)

Δεν είναι ωραίο να χαλάνε οι σχεσεις,αλλά όπως είπε και ο αγρότης : "it takes two to tango"

Χρειάζονται δύο να θέλουν και να προσπαθούν.

Στην επόμενη σχέση σου μην αγνοήσεις τα καμπανάκια γιατι 99% γίνονται καμπάνες( και όχι Ανάστασης )

Κρίμα  

Παράθεση:
Σχόλιο # 112 από Nick_97_97
Ειπε πως καθισε και εγραψε τα θετικα και τα αρνητικα σ ενα χαρτι απο την αρχη της σχεσης κ βγηκα πολυ μειον και πως πηρε την αποφαση απο την προηγουμενη τεταρτη...επρεπε να δειτε με τι σιγουρια ειχε ερθει δεν αφηνε ουδενα περιθωριο...ακυρωσε ο,τι εχω κανει γι αυτη λεγοντας οτι τα εκανα χωρις συναισθημα μηχανικα και οτι δεν τα εκανα με τον τροπο που τα ηθελε και γενικοτερα μου καταμαρτυρουσε πραγματα για τα οποια δεν ειχα ιδεα...γενικως ειχε ερθει φτιαγμενη με λογια κοφτα και φαρμακερα για να πληγωσει...δεν με αφησε ουτε το χερι να ακουμπησω τραβιοταν πισω...δακρυζε οσο μιλουσε κ ελεγε οτι το κανει επειδη τσαντιζεται με τον εαυτο της που εμενε σ αυτη τη σχεση...ηρθε μου εριξε την ευθυνη και εφυγε...γενικα ενα ΤΕΙΧΟΣ...τωρα αν ηταν εγωισμος δεν ξερω...τι να πω...δεν νομιζω οτι υπαρχει περιθωριο...

Αρέσει στα μέλη agrotis53, Nick_97_97 και σε ακόμα 1 μέλος.
I am Not a psychotherapist :)

Helenaki4

# 114 στις 16/12/2020
author
Γυναίκα / 45 / Σε διάσταση
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Ηλιούπολη
Θέματα: 6
Απαντήσεις: 1.981

Γυναίκα που κάθησε να γράψει υπέρ και κατά σε χαρτί , μάλλον αμφιταλαντεύτηκε μέχρι να αποφασίσει.

Είσαι σίγουρος πως δεν είχε έστω για δικούς της λόγους ενοχληθεί για κάτι που έκανες ή κάνεις?

Παράθεση:
Σχόλιο # 112 από Nick_97_97

Αρέσει στα μέλη agrotis53, alisida και σε ακόμα 1 μέλος.

Nick_97_97

# 115 στις 17/12/2020
author
Ανδρας / 25 / Ελεύθερος
Ν. Αχαϊας / Πάτρα
alisidaΗταν πολλα τα καμπανακια δυστυχως, και αν εχει σε κατι δικιο ειναι οτι επαναπαυτηκα και δεν τα ακουσα! Υπηρξε κομματι της ζωης μου, εγω πρισωπικα δεν μετανιωνω και πιστευω ουτε και κεινη

Nick_97_97

# 116 στις 17/12/2020
author
Ανδρας / 25 / Ελεύθερος
Ν. Αχαϊας / Πάτρα
Helenaki4Μου ειπε οτι οσο τα εγραφε τσαντιζοταν με τον εαυτο της που εμενε στη σχεση τοσο καιρο...κατα την δικη της οπτικη μιυ χρεωνει πολλα για τα οποια δεν ειχε πει λεξη τοσο καιρο...τωρα για καποιο λογο επελεηε να τα δει απο την δικη της οπτικη

Nick_97_97

# 117 στις 17/12/2020
author
Ανδρας / 25 / Ελεύθερος
Ν. Αχαϊας / Πάτρα
Και ειπε κ το αλλο οτι αν την ειχα ενοχλησει κ δεν της εδινα την απισταση που ζητησε οτι υπηρχε πιθανοτητα να την επηρεασω στο να μεινει...αυτο παλι πως το κρινετε??

Heptamer

# 118 στις 17/12/2020
author

Μαλλον σου χρυσωνει το χαπι.

Ή θελησε να σε ωθησει να σιχτιρισεις τον εαυτο σου που εχασες την ευκαιρια να την ξανακερδισεις.

Πιθανον, ειναι κι αυτο μερος της ευθυνης που αποφασισε κυνικα να σου προσαψει.

Δεν εχεις κανει κατι λαθος, ουτε χρειαζεται να νιωθεις ενοχές.

Αυτο που σου ειπε, εχει μια μικρη βάση. Αν ειχες επιμεινει, πιθανον λογω του ευαλωτου και της προσωρινης αναποφασιστικοτητας της να  την ειχες ξανακερδισει, γιατι δε θα ειχε προλαβει να το κυκλοφορησει για πολυ καιρο στο μυαλο της και να παρει μια αποφαση,  οπως έκανε τωρα, οντας ανεπηρεαστη μακρια. Ωστοσο, αυτο που θα ειχες κερδισει, θα ήταν εφήμερο και την ευνοϊκη αποφαση της θα την ειχες εκβιασει. Απο τη στιγμη ωστόσο που ειχε αρχισει να αμφιταλαντευεται και ηθελε να  το τελειωσει, το  επομενο "μαζί" σας θα ηταν συντομο και θα βρισκοσουν παλι στην ιδια κατασταση.

Και βεβαια, σε μια τετοια περιιπτωση, ενα ακομη ίδιο πρεσαρισμα απο πλευρα σου, δε θα ειχε το ίδιο αποτελεσμα...Η ίδια τακτικη, σπανια δουλευει δυο φορες.

Της γυναικας η ψυχη ειναι άβυσσος. Ζήσε με αυτό.

Παράθεση:
Σχόλιο # 117 από Nick_97_97
Και ειπε κ το αλλο οτι αν την ειχα ενοχλησει κ δεν της εδινα την απισταση που ζητησε οτι υπηρχε πιθανοτητα να την επηρεασω στο να μεινει...αυτο παλι πως το κρινετε??

Αρέσει στα μέλη Paralia48, Helenaki4 και σε ακόμα 1 μέλος.

Helenaki4

# 119 στις 17/12/2020
author
Γυναίκα / 45 / Σε διάσταση
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Ηλιούπολη
Θέματα: 6
Απαντήσεις: 1.981

Σου είπε « αν με κυνηγούσες και επέμενες , αν δε δεχόσουν να απομακρυνθείς και πατούσες πυγμή , θα καταλάβαινα οτι λιώνεις και θα εμένα». 

Σου χρεώνει αδιαφορία με λίγα λόγια και μεταφράζει το ανελέητο κυνήγι σε ενδιαφέρον . 

Έφυγε παραπονουμενη οτι δεν τη θέλεις αρκετά και λέει οτι είχε θυμώσει με τον εαυτό της που αρκέστηκε σε λιγότερα από όσα θα ήθελε . 

Πολλή ανασφάλεια ...

Εσυ τώρα αν τη θέλεις πολυ , αρχίζεις το κυνήγι , να τρως πόρτες και να επιμένεις μεχρι να πέσει . 

Αξίζει όμως ? Μονο εσυ ξερεις .

Παράθεση:
Σχόλιο # 117 από Nick_97_97

Αρέσει στα μέλη Heptamer, Nick_97_97

Heptamer

# 120 στις 17/12/2020
author

Δηλ η μικρή ήθελε με αυτό το καπριτσιο απλα   να επιβεβαιωσει οτι ο θεματοθετης τη θέλει και όχι να χωρίσει τελεσίδικα μαζί του;

Και μετηλθε τέτοιων ανόητων χειριστικων τακτικισμων για να το τσεκάρει / καταφέρει; Και να του ρίχνει και το φταίξιμο που δε συμπεριφέρθηκε όπως εκείνη θα τη συνέφερε;

Και από που κατάλαβε ότι ο θεματοθετης δεν τη θέλει  / ήθελε αρκετά;

Ποιος λογικός άνθρωπος διακινδυνεύει με τέτοιο τρόπο τη σχέση του και ποιος λογικός άνθρωπος επίσης θα δεχτεί να τον τσεκαρουν κατ αυτόν τον τρόπο και πολυ περισσοτερο δε, να το παραβλεψει όλο αυτό και να συνεχίσει σα να μη συμβαίνει τιποτα τη σχέση;

Ανασφαλεια -  ξεανασφαλεια, με τους ανθρώπους δεν παιζουμε ετσι. 

Και ας ελπίσουμε πως και ο θεματοθετης το αντιλαμβάνεται και θα επανακαθορίσει τις ανοχές και τα όρια του. 

Παράθεση:
Σχόλιο # 119 από Helenaki4

Σου είπε « αν με κυνηγούσες και επέμενες , αν δε δεχόσουν να απομακρυνθείς και πατούσες πυγμή , θα καταλάβαινα οτι λιώνεις και θα εμένα». 

Σου χρεώνει αδιαφορία με λίγα λόγια και μεταφράζει το ανελέητο κυνήγι σε ενδιαφέρον . 

Έφυγε παραπονουμενη οτι δεν τη θέλεις αρκετά και λέει οτι είχε θυμώσει με τον εαυτό της που αρκέστηκε σε λιγότερα από όσα θα ήθελε . 

Πολλή ανασφάλεια ...

Εσυ τώρα αν τη θέλεις πολυ , αρχίζεις το κυνήγι , να τρως πόρτες και να επιμένεις μεχρι να πέσει . 

Αξίζει όμως ? Μονο εσυ ξερεις .

Αρέσει στο μέλος Nick_97_97
Επιλέξτε σελίδα: (1-12)
Σελίδες 12345678910Τελ.»
Δεν μπορείτε να απαντήσετε