Ο εύκολος τρόπος να κάνετε νέες γνωριμίες και σχέσεις!
Με περισσότερα από 535.000 μέλη,
το Sxeseis.gr είναι το μεγαλύτερο ελληνικό site γνωριμιών.
Το Sxeseis.gr συνδυάζει με μοναδικό τρόπο λειτουργίες κοινωνικής δικτύωσης ,σελίδας γνωριμιών, forums και chat rooms δίνοντας στα μέλη του περισσότερες δυνατότητες και ευκαιρίες επικοινωνίας και γνωριμίας, από οποιοδήποτε άλλο μέσο.
Μάθετε περισσότερα για το Sxeseis.gr
Είμαι :
Ενδιαφέρομαι για :
Ημ. Γεννήσης μου :
Κατοικώ :
Νομός :
Περιοχή :
Ουπς! Ξεχάσατε να συμπληρώσετε κάποιες πληροφορίες!
Ουπς! Η ημερομηνία γέννησης δεν είναι σωστή!

Θελει αποσταση

Επιλέξτε σελίδα: (1-12)
Σελίδες Αρχική«234567891011Τελ.»

Nick_97_97

# 121 στις 17/12/2020
author
Ανδρας / 25 / Ελεύθερος
Ν. Αχαϊας / Πάτρα
Θέματα: 1
Απαντήσεις: 72
'Aρεσαν+: 0%
HeptamerΜε το να μου προσαπτει ολη την ευθυνη δεν ξερω πραγματικα τι κερδιζει.. ηρεμια μεσα της??...πιθανον...αλλα οταν παιρνεις 10 τηλεφωνα την δευτερα και την τριτη σου στελνει μηνυμα <σταματα το, θελω αποσταση>...τι να κανεις...εν πασει περιπτωσει αν το ειχα κανει κ ειχε αλλαξει η αποφαση μετα ποσο να κραταγε οοως λες...

Nick_97_97

# 122 στις 17/12/2020
author
Ανδρας / 25 / Ελεύθερος
Ν. Αχαϊας / Πάτρα
Του τυπου εσυ φταις που χωριζουμε εσυ με οδηγησες σ αυτη την αποφαση...χαρακτηριστικη η φραση που ειπε <τι ηθελα, το οακεψα, δεν πετυχε>...αυτη η ανεση της ηταν πραγματικη μαχαιρια!!

Tamarena

# 123 στις 17/12/2020
author
Γυναίκα / 30 / Ελεύθερη
Ν. Αττικής (Πειραιάς) / Πειραιάς
Θέματα: 0
Απαντήσεις: 35

Δεν το διάβασα όλο το θέμα Nick_97_97, αλλά έτσι στο ξεκάρφωτο δεν φεύγει κανένας.

Δε μας είπες αν έκανες κι εσύ  κάτι που να την χάλασε. Λές οτι σου χτύπησε καμπανάκια, άρα κάπου έχεις ευθύνη. Πές μας αν θές.

Nick_97_97

# 124 στις 17/12/2020
author
Ανδρας / 25 / Ελεύθερος
Ν. Αχαϊας / Πάτρα
Κατηγορει επισης οτι τα πραγματα δεν γινονταν οπως αυτη θα ηθελε και τα ειχε φτιαξει στο μυαλο της...αληθεια ποσο ωριμο μπορει να ειναι αυτο??

Nick_97_97

# 125 στις 17/12/2020
author
Ανδρας / 25 / Ελεύθερος
Ν. Αχαϊας / Πάτρα
Helenaki4Ακριβως οπως το λες.Και οταν της ειπα δεν μου αφησες περιθωριο ειπε <να το επαιρνες απο μονος σου>...μου επιρριπτει εγωισμο που δεν σεβαστηκα την επιθυμια της...δηλαδη πραγματικα ελεος...ηρθε μου τα αραδιασε οοως την βολευαν κ εφυγε...πραγματικα δεν πιστευω οτι εχει νοημα αυτο με τις πορτες...χαμενο το παιχνιδι

Nick_97_97

# 126 στις 17/12/2020
author
Ανδρας / 25 / Ελεύθερος
Ν. Αχαϊας / Πάτρα
Εδινε λεει και δεν επαιρνε και θυμηθηκε να το πει μετα απο 1μιση χρονο...δεν ημουν αρκετος γι αυτη κλπ κλπ

Nick_97_97

# 127 στις 17/12/2020
author
Ανδρας / 25 / Ελεύθερος
Ν. Αχαϊας / Πάτρα
Έφυγε παραπονουμενη οτι δεν τη θέλεις αρκετά και λέει οτι είχε θυμώσει με τον εαυτό της που αρκέστηκε σε λιγότερα από όσα θα ήθελε . Πολλή ανασφάλεια ...δεν θα μπορουσες να το περιγραψεις καλυτερα...να με συγχωρειτε για τα επαναλαμβανομενα σχολια αλλα υπαρχει εκνευρισμος μπολικος...

Nick_97_97

# 128 στις 17/12/2020
author
Ανδρας / 25 / Ελεύθερος
Ν. Αχαϊας / Πάτρα
HeptamerΓια να επιβεβαιωνεται εκεινη να ξεφτιλιζεται ο αλλος, πραγματικα δεν ξερω ποιον θα βρει που θα τα ανεχεται ολα αυτα τα παιχνιδια συναισθηματων, εκτος αν στον επομενο συμπεριφερθει αλλιως...ποτε δεν ξερεις

Enikos

# 129 στις 17/12/2020
author
Ανδρας / 78 / Χήρος
Βοσνία - Ερζεγοβίνη
Θέματα: 22
Απαντήσεις: 28.243

Υπομονη που την εχετε ομως...

Το παιδι ειναι του μιλητου...

Kristina_

# 130 στις 17/12/2020
author
Γυναίκα / 57 / Ελεύθερη
Χιλή
Απαντήσεις: 2.452

Βρε νικ σε χωρισε τι ευθυνες και πρασινα αλογα ψαχνεις τώρα? Αστο να παει...και γω θα σε χωριζα λεμε με το που μυριζομουν ολες αυτες τις γκρινιες ...αστο λεμε

Προφανως ειχες τους λογους της που τους ξερεις καλα αλλα τπτ δε μας λες 7 σελιδες τωρα ...σε χωρισε οκ...πηγαινε παρακατω πια (οχι στην 8 σελιδααα)

Paralia48

# 131 στις 17/12/2020
author
Γυναίκα / 56 / Παντρεμένη
Αλλη χώρα
Θέματα: 30
Απαντήσεις: 9.760

Λυπάμαι που χωρίσατε.

Νομίζω όμως, ότι έστω έτσι ήταν πολύ καλύτερα από την αμφιβολία της περασμένης εβδομάδας.Σε όλα οσα διάβασα πως σου είπε, αναγνωρίζω την άβυσσο στης γυναίκας την καρδιά!
Δηλαδή, αυτή όλο αυτό τον ενάμιση χρόνο ήθελε κάτι και δεν το έλεγε, αλλά περίμενε να το καταλάβεις. Δεν είναι ασυνηθιστη αυτή η απαίτηση από ορισμένες κυρίες Νικ. Δεν μπορείς δυστυχώς να μυρίσεις τα νύχια σου για να το καταλάβεις. Ας το πει. Το μωρό αν δεν κλάψει, δεν του δίνει η μαμά του γάλα. Ασφαλώς υπάρχουν θέματα που <<βγαζουν μάτι>> και καλό είναι ένας σύντροφος να τα βλέπει, αλλά δεν έχουμε όλοι μαντικές ικανότητες για όλες τις επιθυμίες.
Καλά, αυτό που σου είπε, παρα την απόσταση που ζήτησε, να είχες τολμήσει, νομίζω το μελετήσαμε την περασμενη βδομάδα. Ήταν εντελώς άκυρο. Η ίδια ζήτησε μια χάρη και η ίδια ήθελε να μην τη σεβαστείς. Δηλαδή η ίδια δεν ξέρει τι θέλει!

Αυτά λίγο με εκνευρίζουν.

Λοιπόν, τώρα που ξεκαθάρισε λίγο το τοπίο, καιρός είναι να ηρεμήσεις. Σίγουρα κάποια πράματα να μην ήταν τέλεια στη σχέση σας, εσείς το ξέρετε, αλλά για να λειτουργήσει η σχέση, συνεργάζονται δύο, όχι ο ένας περιμένει από τον αλλο να τα φανταστεί όλα και να τα κάνει τέλεια.
Επομένως άστη την κοπέλα. Νέα είναι, θα φάει μερικές σφαλιάρες από τη ζωή και θα συνέλθει σιγά σιγά.
Εσύ κοίτα να συνεχίσεις το δρόμο σου. Ηρέμησε, κοίτα να περάσεις όμορφες γιορτές με την οικογενειά σου και τους καλούς φίλους σου.
Και η ζωή συνεχίζεται φίλε Νικ!

Αρέσει στα μέλη Nick_97_97, Heptamer και σε ακόμα 1 μέλος.

Francesca_

# 132 στις 17/12/2020
author
Γυναίκα / 58 / Διαζευγμένη
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Αθήνα
Απαντήσεις: 703

''ολα τα προβληματα τα λυναμε με διαλογο'' - λες καπου..

ο διαλογος θελει και πραξεις..
το μελι-γαλα ηθελε και κουπα, χτισμενη με αυτες τις πραξεις και οχι, να μεινει στα λογια μονο..
ε, καποια στιγμη εγινε ηρεμη θαλασσα πριν την καταιγιδα!
το οτι σε συναντησε και σου εξεφρασε τι πραγματικα αισθανεται, μην το μεταφραζεις σε - ''σε κατηγορω!''
γιατι αν το κανεις, καπου μεσα σου νιωθεις ενοχες και ξερεις τον λογο..
Αρέσει στα μέλη agrotis53, alisida

paranomos

# 133 στις 17/12/2020
author
Ανδρας / 49 / Σε σχέση
Ν. Αττικής (Πειραιάς) / Πειραιάς
Θέματα: 0
Απαντήσεις: 1.065

Αντρας δυο μετρα σαν το κουκλι..και ζητιανευεις το φιλι;

Επειδη της ειχες γινει τσιμπουρι και τη ζηλευες σε χωρισε αγορι.

Εχε το υποψη σου για την επομενη.

*Το ειπα ευγενικα

alisida

# 134 στις 17/12/2020
author
Γυναίκα / 52 / Διαζευγμένη
Καζακστάν
Θέματα: 35
Απαντήσεις: 9.578

Βρε Νικόλα (έχεις την ηλικία του γιου μου και παίρνω το θάρρος).

Μπορεί όντως να έκανε τσαλιμακια η κοπέλα για να δει αν και κατά πόσο θα την κυνηγήσεις

.Μπορεί επίσης,όσα έλεγε και ζητούσε να τα εννοούσε και να τα θεωρούσε απαραίτητα σε μια σχέση.

Εσύ μόνο ξέρεις αν πραγματικά την άκουγες και πόσο σημασία έδινες στα λόγια της.

Η άποψη πολλών αντρών ότι "οι γυναίκες γκρινιάζουν ούτως ή άλλως,αστην ,θα της περάσει" 

και άλλα τέτοια,

είναι κατά την άποψη των ψυχολόγων μισογυνιστικη και λειτουργεί αποτρεπτικά στην επίλυση προβλημάτων.

Το ίδιο φυσικά ισχύει όταν η γυναίκα δεν αφουγκραζεσαι τις ανάγκες του άντρα.

Ο διάλογος και οι απαντήσεις που καλουμαστε να δώσουμε στις παρατηρήσεις και στις απορίες του/της συντρόφου μας

,είναι η μόνη διέξοδος προς αποφυγή των παρεξηγήσεων.

Αν πιστεύεις λοιπόν ότι έπεσες "θύμα" του εγωιστικους της χαρακτήρα,(που διόλου απίθανο βέβαια να ισχύει),

προσπάθησε στην επόμενη σχέση σου να μην αφήνεις τίποτε να πέφτει κάτω χωρίς να λύνεται και χωρίς να είστε και οι δύο σίγουροι ότι μπορείτε να το διαχειριστείτε.

Αρέσει στα μέλη agrotis53, Nick_97_97 και σε ακόμα 1 μέλος.
I am Not a psychotherapist :)

Heptamer

# 135 στις 17/12/2020
author
Ανδρας / 55 / Διαζευγμένος
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Φιλοθέη
Θέματα: 36
Απαντήσεις: 16.065

Η αποποίηση / μετακυλιση ευθυνών είναι σύνηθες εργαλειο ελιγμου, διαφυγής και αυτοπροστασίας. Το συναντάς κατά κόρον και στην πολιτικη... 

Στο βαθμό που δεν έχεις συμβάλλει με κάποιες παραλειψεις σου σε αυτή της τη συμπεριφορά - δε μας το έχεις αποσαφηνίσει ακόμη αυτό - αποδέξου τα τετελεσμενα και θεώρησε πως η δυναμική της σχέσης σας απλα εξαντληθηκε και πως κάνεις σας δε φταίει. 

Δεν είναι απαραίτητα κακό αυτό. Είναι εγωιστικό να νομίζουμε πως οι σχέσεις σε νεαρή ηλικία οφείλουν να κρατουν. Δεν οφείλουν - και δεν πρεπει άλλωστε. 

Παράθεση:
Σχόλιο # 121 από Nick_97_97
HeptamerΜε το να μου προσαπτει ολη την ευθυνη δεν ξερω πραγματικα τι κερδιζει.. ηρεμια μεσα της??...

Αρέσει στο μέλος Nick_97_97

26-29-31

# 136 στις 17/12/2020
author
Ανδρας / 58 / Διαζευγμένος
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Γλυφάδα
Θέματα: 4
Απαντήσεις: 3.660

Αυτο το οτι εκατσε σε μια κολλα χαρτι και εγραψε τα υπερ και τα κατα για να αποφασισει 

δεν μπορω να το χαρακτηρισω...και αν εβγαιναν περισσοτερα τα θετικα τωρα θα εισασταν μαζι...

Και ολα μελι γαλα...Αραγε τι αισθανοταν οταν εγραφε το χαρτι?Απορια θα μου μεινει?

Για αγορα σπιτιου μια χαρα μου ακουγεται...οχι για σχεση...αν ειχε θεματα μαζι σου

να τα ελεγε τοσο καιρο,και να τα συζητουσατε,τα υπολοιπα ειναι παπαριες!!!

Και εσυ μπορει να εισαι ο χειροτερος ανθρωπος στον κοσμο,αλλα την αγαπησες και της το

ελεγες,ας μιλαγε και αυτη να βρειτε μια λυση...

Καλως τελειωσε φιλε αυτο σε ενα μηνα θα χτυπαγε παλι το κουδουνι...

Προχωρα μπροστα,θα σου φαει καποιο διαστημα,αλλα μην κατηγορεις ουτε αυτην,ουτε τον εαυτο σου.

Οσο υπαρχουν ανθρωποι τπτ δεν θα πρεπει να σε εκπλησσει.

Αρέσει στα μέλη Paralia48, Mindthegap- και σε ακόμα 1 μέλος.

SaltedCaramel

# 137 στις 17/12/2020
author
Γυναίκα / 75 / Παντρεμένη
Αρμενία
Απαντήσεις: 271

Kαλα αυτο που ειπε οτι ηθελε να την κυνηγήσεις , ενω σου εχει πει οτι θελει αποστάσεις και αν την προσεγγιζες θα ηταν αλλιως τα πραγματα, ειναι ψεμα.

Και να την προσεγγιζες , παλι θα σε χωριζε και μαλιστα θα σου ελεγε οτι φταιει οτι την πιεζες, ενω σου ζητησε χρονο.

Συμφεροντολογία σε τερμα κορεσμο.

Ακουσε , λεβεντάκο , παρε ο,τι μαθημα εχει να σου δωσει αυτη η υποθεση για να μην ξανακανεις τυχον μαλακιες στο repeat και πηγαινε παρακατω.

Λογικο να στενοχωριεσαι και να σε πιανει θλιψη, βιωσε το χωρισμο, παρε τα μαθηματα σου, στασου στα ποδια σου και τραβα μπροστα .
Αρέσει στα μέλη Mindthegap-, Nick_97_97 και σε ακόμα 1 μέλος.

Nick_97_97

# 138 στις 17/12/2020
author
Ανδρας / 25 / Ελεύθερος
Ν. Αχαϊας / Πάτρα
Paralia 48<Δηλαδή, αυτή όλο αυτό τον ενάμιση χρόνο ήθελε κάτι και δεν το έλεγε, αλλά περίμενε να το καταλάβεις. Δεν είναι ασυνηθιστη αυτή η απαίτηση από ορισμένες κυρίες Νικ>...Της ειπα αν δε μιλησεις πως θα το καταλαβω και μου ειπε ακριβως αυτο που λες οτι ολα επρεπε να τα καταλαβαινω μονος μου...αβυσσος δε λες τιποτα...συνθετη σκεψη παραλογες κ δεν συμμαζευεται...γιατι περιμενε τοσο να μου τα πει αυτα...εγω ετσι ημουν απο την αρχη της σχεσης...αν παρεμενε στη σχεση περιμενοντας οτι θα με αλλαξει ηταν γελασμενη...εναν ανθρωπο τον αγαπαμε γι αυτο που ειναι κ οχι για να τον φτιαξουμε οπως εχουμε πλασει ενα ιδανικο σεναριο στο μυαλο μας...
Αρέσει στο μέλος Paralia48

Nick_97_97

# 139 στις 17/12/2020
author
Ανδρας / 25 / Ελεύθερος
Ν. Αχαϊας / Πάτρα
26-29-31Ειπε οτι αισθανοταν τσαντισμενη με τον εαυτο της που πσρεμενε στην σχεση ενω δεν επαιρνε οσα ηθελε κ οπως τα ηθελε

Nick_97_97

# 140 στις 17/12/2020
author
Ανδρας / 25 / Ελεύθερος
Ν. Αχαϊας / Πάτρα
alisidaΔυστυχως ειναι πολυ δυσκολο στην ζωη μας να γινονται οπως θελουμε κ οπως τα εχουμε πλασει...αυτο δεν λεγεται θελω συντροφο...λεγεται θελω κοροιδο και ειναι δειγμα ανωριμης συμπεριφορας μην πω συμπεριφορας μωρου (τωρα θελω κατι κ το θελω ετσι)...αν δεν βαλουν νερο στο κρασι τους με υπιχωρησειςκοι δυο πλευρες δεν γινεται τιποτα...στα υπολοιπα συμφωνω μαζι σου
Επιλέξτε σελίδα: (1-12)
Σελίδες Αρχική«234567891011Τελ.»
Δεν μπορείτε να απαντήσετε