Ο εύκολος τρόπος να κάνετε νέες γνωριμίες και σχέσεις!
Με περισσότερα από 535.000 μέλη,
το Sxeseis.gr είναι το μεγαλύτερο ελληνικό site γνωριμιών.
Το Sxeseis.gr συνδυάζει με μοναδικό τρόπο λειτουργίες κοινωνικής δικτύωσης ,σελίδας γνωριμιών, forums και chat rooms δίνοντας στα μέλη του περισσότερες δυνατότητες και ευκαιρίες επικοινωνίας και γνωριμίας, από οποιοδήποτε άλλο μέσο.
Μάθετε περισσότερα για το Sxeseis.gr
Είμαι :
Ενδιαφέρομαι για :
Ημ. Γεννήσης μου :
Κατοικώ :
Νομός :
Περιοχή :
Ουπς! Ξεχάσατε να συμπληρώσετε κάποιες πληροφορίες!
Ουπς! Η ημερομηνία γέννησης δεν είναι σωστή!

Θελει αποσταση

Επιλέξτε σελίδα: (1-12)
Σελίδες Αρχική«3456789101112

Nick_97_97

# 161 στις 17/12/2020
author
Ανδρας / 25 / Ελεύθερος
Ν. Αχαϊας / Πάτρα
Θέματα: 1
Απαντήσεις: 72
'Aρεσαν+: 0%
Μπορει κ να περιμενε να πω οχι δεν το δεχομαι δεν θα χωρισουμε...ποτε δεν ξερεις...μπερδεγουει πολυ...ας παει να μουρλανει καναν αλλον...
Αρέσει στο μέλος Paralia48

SaltedCaramel

# 162 στις 17/12/2020
author
Γυναίκα / 75 / Παντρεμένη
Αρμενία
Απαντήσεις: 271

Είτε το  μηνυμα-καταπελτης σταλθηκε απο την κορη , που προσποιούταν την μητερα, ειτε απο την ιδια τη μητερα, που μιλημενη καταδεχτηκε να κανει ψυχολογικο πολεμο σε εναν 23χρονο, που θα μπορουσε ανετα να ειναι γιος της, το συμπερασμα ειναι ενα : δεν χωρισες...σωθηκες!

Αρέσει στα μέλη Paralia48, Nick_97_97 και σε ακόμα 1 μέλος.

Heptamer

# 163 στις 17/12/2020
author
Ανδρας / 55 / Διαζευγμένος
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Φιλοθέη
Θέματα: 36
Απαντήσεις: 16.065

Οι γυναικες θελουν και το σκυλο ολοκληρο και την πιτα χορτάτη...

Αχορταγες!!!

Παράθεση:
Σχόλιο # 158 από Nick_97_97
HeptamerΕμ και σε χωριζει αυτη, εμ κ το παιζει θυμα της καταστασης, εμ κ σου ριχνει ευθυνες, ενοχες κλπ...πραγματικα ο λαβυρινθος του μινωα πιο ευκολος ειναι να τον καταλαβεις ?

Αρέσει στο μέλος Nick_97_97

Kristina_

# 164 στις 17/12/2020
author
Γυναίκα / 57 / Ελεύθερη
Χιλή
Απαντήσεις: 2.452

...η κοπελα το στελνει...αλλα σε μια δευτερη αναγνωση...λεω γω τωρα...βρε μηπως ειναι εγκυος και φοβαται για το δικο της παιδι?

(Εμ χαθηκε και η κυρανελι)

Παράθεση:
Σχόλιο # 141 από Nick_97_97
Και τωρα το καλο, μολις ελαβα μηνυμα απο την μητερα της, προφανως με καποιο τροπο βρηκε τον αριθμο μου < δεν την αγαπησες και αυτό τα παρακαμπτει όλα, αλλά τι σου λέω τώρα εε; ψιλά γράμματα για σένα. Εσύ έχεις ήδη έτοιμο το παρακάτω. Και ναι σου καταλογιζω όλο το φτιαξιμο και θα σου κατολογισω ακόμα περισσότερα αν πάθει κάτι το παιδί μου εξαιτίας του σου.> Ζω σε παραλληλο συμπαν δε μπορει...τι απαντανε τωρα ή καλυτερα δεν απαντανε

Heptamer

# 165 στις 17/12/2020
author

Παράθεση:
Σχόλιο # 160 από Francesca_

γιά αναρωτηθειτε τωρα, πότε ενα κοριτσι, θα μπορουσε να αφησει ενα προβλημα που εχει στα χερια των γονιων του; 

Ποτέ ισως?

Ακομα κι ενας αγουρος μετεφηβος ή μετεφηβη - για ωριμο ενηλικα δεν το συζητω - δε θα ενεπλεκε (ακομα και εκδικητικά) και για οποιοδηποτε λογο στα σχεσιακα του τους γονεις του...

Για τις σπανιες εξαιρεσεις: μακριά κι αγαπημένοι ειναι η ενδεδειγμένη στάση.

paranomos

# 166 στις 17/12/2020
author
Ανδρας / 49 / Σε σχέση
Ν. Αττικής (Πειραιάς) / Πειραιάς
Θέματα: 0
Απαντήσεις: 1.065

Οφουυ οφουυ

Αναθεμα τον αιτιο 

https://youtu.be/n31MOdGavNI

Nick_97_97

# 167 στις 17/12/2020
author
Ανδρας / 25 / Ελεύθερος
Ν. Αχαϊας / Πάτρα
Francesca_Το θεμα της αποδοχης, αλλα ειχαμε συμφωνησει οτι δεν τα εχει ο ενας με τους γονεις του αλλου...ειχε συμφωνηθει να μεινουν εκτος σχεσης οι γονεις σε ηρεμο κ ομορφο κλιμα εδω κ μηνες...αν ειχε γινει κατι ας μιλαγε

Nick_97_97

# 168 στις 17/12/2020
author
Ανδρας / 25 / Ελεύθερος
Ν. Αχαϊας / Πάτρα
Δεν μπορω να το παιζω μαντης κ να μυριζω τα νυχια μου!

Nick_97_97

# 169 στις 17/12/2020
author
Ανδρας / 25 / Ελεύθερος
Ν. Αχαϊας / Πάτρα
Απλα μ ενα τετοιο μηνυμα προσπαθει για ακομη μια φορα να μεταφερει ενοχες...αν ειναι εγκυμοσυνη (που δεν νομιζω) υπαρχουν αλλα μετρα κ αλλα σταθμα εκει...

Paralia48

# 170 στις 17/12/2020
author
Γυναίκα / 56 / Παντρεμένη
Αλλη χώρα
Θέματα: 30
Απαντήσεις: 9.760

Πιστεύω συνέβη χθες το εξής: Η κόρη γύρισε ασφαλώς πολύ ταραγμένη στο σπίτι και πιθανά έκλαιγε, τσίριζε , δεν ξέρω, δεν ήμουν μπροστά, αλλά δεν είναι εύκολος ένας χωρισμός, όποιος κι αν τον αποφασίζει. Δε σημαίνει επειδή πήρε αυτή την απόφαση, της άρεσε κιόλας. Η μάνα θα φροντίσει το παιδί της. Αυτό θα πιστέψει, όπως κι αν τα είδε και τα ένοιωσε, δε θα κάνει ανάλυση, όπως εμείς.

Έτσι πήρε την απόφαση, λάθος κατα τη γνώμη μου, αλλά πάνω στην απελπισία και στον πανικό της να προστατέψει το  παιδί της, είπε αυτά τα λόγια.

Έτσι υποθέτω πως έγινε το σκηνικό. Και βεβαια μπορεί  μια μάνα να λέει καυστικές κουβέντες με πολύ συναίσθημα.

Βέβαια, σα μάνα ξέρω πως όσο και να σε καίει, δεν πρέπει να χωθείς, μόνο χειρότερα μπορείς να τα κάνεις και για τους δύο, δηλ και για το παιδί σου!

Heptamer

# 171 στις 17/12/2020
author

Ακόμα και αυτο το σεναριο να παιχτηκε...

Μεχρι ποια ηλικια της κορουλας θα (θεωρει πως πρεπει να) επεμβαινει η στρατηγός μαμα να "μαλώνει" το αγόρι?

Τα λαθη της κορουλας θα τα ψεξει η μαμά ή μπααα?

Αν δεν πονεσεις / διαχειριστείς τις καταστασεις σου σε αυτη τη ζωη δεν προχωράς. Ο γονεϊκος υπερπροστατευτισμός δεν βοηθά.

Το ξερει αραγε αυτο η μανούλα?

Παράθεση:
Σχόλιο # 170 από Paralia48

Πιστεύω συνέβη χθες το εξής: Η κόρη γύρισε ασφαλώς πολύ ταραγμένη στο σπίτι και πιθανά έκλαιγε, τσίριζε , δεν ξέρω, δεν ήμουν μπροστά, αλλά δεν είναι εύκολος ένας χωρισμός, όποιος κι αν τον αποφασίζει. Δε σημαίνει επειδή πήρε αυτή την απόφαση, της άρεσε κιόλας. Η μάνα θα φροντίσει το παιδί της. Αυτό θα πιστέψει, όπως κι αν τα είδε και τα ένοιωσε, δε θα κάνει ανάλυση, όπως εμείς.

Έτσι πήρε την απόφαση, λάθος κατα τη γνώμη μου, αλλά πάνω στην απελπισία και στον πανικό της να προστατέψει το  παιδί της, είπε αυτά τα λόγια.

Έτσι υποθέτω πως έγινε το σκηνικό. Και βεβαια μπορεί  μια μάνα να λέει καυστικές κουβέντες με πολύ συναίσθημα.

Βέβαια, σα μάνα ξέρω πως όσο και να σε καίει, δεν πρέπει να χωθείς, μόνο χειρότερα μπορείς να τα κάνεις και για τους δύο, δηλ και για το παιδί σου!

Αρέσει στο μέλος Paralia48

Paralia48

# 172 στις 17/12/2020
author
Γυναίκα / 56 / Παντρεμένη
Αλλη χώρα
Θέματα: 30
Απαντήσεις: 9.760

Παράθεση:
Σχόλιο # 171 από Heptamer

Ακόμα και αυτο το σεναριο να παιχτηκε...

Μεχρι ποια ηλικια της κορουλας θα (θεωρει πως πρεπει να) επεμβαινει η στρατηγός μαμα να "μαλώνει" το αγόρι?

Τα λαθη της κορουλας θα τα ψεξει η μαμά ή μπααα?!

Αν δεν πονεσεις / διαχειριστείς τις καταστασεις σου σε αυτη τη ζωη δεν προχωράς. Ο γονεϊκος υπερπροστατευτισμός δεν βοηθά.

Το ξερει αραγε αυτο η μανούλα?

συμφωνώ απόλυτα!  Γιαυτό είπα, να έρθει η μαμά να της τα πούμε. Μη νομίζεις ότι είναι εύκολο να διαχειριστεί κάθε μάνα τα συναισθήματά της. Αλλά δεν τη δικαιολογώ. Φταίει !

Στο νεαρό τώρα, να του μαλώνουμε την πρώην πεθερούλα; Τι νόημα έχει;

Kristina_

# 173 στις 17/12/2020
author
Γυναίκα / 57 / Ελεύθερη
Χιλή
Απαντήσεις: 2.452

Παραλια στην πολυ τραβηγμενη περιπτωση που συνεβη το σεναριο που περιγραφεις...ε θα επαιρνε τηλεφωνο δε θα εστελνε μηνυμα...και πως δλδ «προστατευει το παιδι της» με ενα τετοιο μηνυμα???

Μωρε κυρανελι που μας χρειαζεται λεω γω...σα να μου φαινεται οτι το χουμε τερματισει το τρολαρισμα

Παράθεση:
Σχόλιο # 170 από Paralia48

Heptamer

# 174 στις 17/12/2020
author

Να μη μαθει πως ειναι?

Μπορει να του χρειαστει αυριο μεθαυριο...

Παράθεση:
Σχόλιο # 172 από Paralia48

Στο νεαρό τώρα, να του μαλώνουμε την πρώην πεθερούλα; Τι νόημα έχει;

Αρέσει στα μέλη giorgos170, Nick_97_97

Nick_97_97

# 175 στις 17/12/2020
author
Ανδρας / 25 / Ελεύθερος
Ν. Αχαϊας / Πάτρα
Paralia48Θεωρεις δηλαδη το μηνυμα ως κινηση προστασιας, ή κρυβεται κατι αλλο πισω απο αυτο?

Nick_97_97

# 176 στις 17/12/2020
author
Ανδρας / 25 / Ελεύθερος
Ν. Αχαϊας / Πάτρα
SaltedCaramelΑρχιζω κ το πιστευω πλεον ακραδαντα!

paranomos

# 177 στις 17/12/2020
author
Ανδρας / 49 / Σε σχέση
Ν. Αττικής (Πειραιάς) / Πειραιάς
Θέματα: 0
Απαντήσεις: 1.065

Παράθεση:
Σχόλιο # 164 από Kristina_

...η κοπελα το στελνει...αλλα σε μια δευτερη αναγνωση...λεω γω τωρα...βρε μηπως ειναι εγκυος και φοβαται για το δικο της παιδι?

(Εμ χαθηκε και η κυρανελι)

Χριστινα;

Κανε μια αναγνωση ακομη.

Μηπως στη τριτη αναγνωση προκυψει οτι τον χωρισε επειδη το βρηκε υπερτιμημενο;;

Αρέσει στο μέλος Kristina_

Nick_97_97

# 178 στις 17/12/2020
author
Ανδρας / 25 / Ελεύθερος
Ν. Αχαϊας / Πάτρα
HeptamerΙκανη ειμαι τωρα να της λεει <τον θελω πισω>...

Nick_97_97

# 179 στις 17/12/2020
author
Ανδρας / 25 / Ελεύθερος
Ν. Αχαϊας / Πάτρα
Μεσα στην γυαλα μια ζωη δεν γινεται δουλεια

Francesca_

# 180 στις 17/12/2020
author
Γυναίκα / 58 / Διαζευγμένη
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Αθήνα
Απαντήσεις: 703

Παράθεση:
Σχόλιο # 165 από Heptamer

Ποτέ ισως?

Ακομα κι ενας αγουρος μετεφηβος ή μετεφηβη - για ωριμο ενηλικα δεν το συζητω - δε θα ενεπλεκε (ακομα και εκδικητικά) και για οποιοδηποτε λογο στα σχεσιακα του τους γονεις του...

Για τις σπανιες εξαιρεσεις: μακριά κι αγαπημένοι ειναι η ενδεδειγμένη στάση.

α, μην το λες αυτο..

υπαρχουν και κοτζαμ ανδρες 50+ που το κανουν..

τελος παντων.. εγω ειπα σε ποιες περιπτωσεις, εσυ το εκοψες..

σαν και δεν εχουμε διαβασει συμβουλες κιολας, οταν υπαρχουν απειλες..

Επιλέξτε σελίδα: (1-12)
Σελίδες Αρχική«3456789101112
Δεν μπορείτε να απαντήσετε