Ο εύκολος τρόπος να κάνετε νέες γνωριμίες και σχέσεις!
Με περισσότερα από 535.000 μέλη,
το Sxeseis.gr είναι το μεγαλύτερο ελληνικό site γνωριμιών.
Το Sxeseis.gr συνδυάζει με μοναδικό τρόπο λειτουργίες κοινωνικής δικτύωσης ,σελίδας γνωριμιών, forums και chat rooms δίνοντας στα μέλη του περισσότερες δυνατότητες και ευκαιρίες επικοινωνίας και γνωριμίας, από οποιοδήποτε άλλο μέσο.
Μάθετε περισσότερα για το Sxeseis.gr
Είμαι :
Ενδιαφέρομαι για :
Ημ. Γεννήσης μου :
Κατοικώ :
Νομός :
Περιοχή :
Ουπς! Ξεχάσατε να συμπληρώσετε κάποιες πληροφορίες!
Ουπς! Η ημερομηνία γέννησης δεν είναι σωστή!

Ερώτηση

Επιλέξτε σελίδα: (1-3)
Σελίδες 123

pngts65

# 1 στις 13/12/2020
author
Ανδρας / 56 / Χήρος
Αλλη χώρα
Θέματα: 1
Απαντήσεις: 16
'Aρεσαν+: 0%

Ερώτηση

Υπάρχει κατηγορία στο φόρουμ για ...

Χήρες και Χήρους ?
ή για αυτούς υπάρχουν άλλα σάιτ...
Είμαι καινούργιος με αυτό τον τρόπο γνωριμιών, ζω και στο εξωτερικό και όπως καταλαβαίνετε οι επιλογές για γνωριμία με Ελληνίδα είναι ελάχιστες...Έχω δοκιμάσει εδώ και τρεις μήνες σε διάφορα σάιτ, και η γνώμη που σχημάτισα για  τις συνομιλίες που είχα, και τα λεγόμενα  από τις ενδιαφερόμενες είναι η εξής..Φοβούνται να αντικαταστήσουν αυτόν που δεν υπάρχει, το θεωρούν πρόβλημα που θέλει το χρόνο του,  ενώ αν πω ότι για το διάστημα  που μεσολάβησε είμαι ωρισμένος άλλα λόγια...Πιστεύω ότι αν υπάρχει φόρουμ για εμάς μπορεί να γίνει καλύτερη συζήτηση...

archagellos

# 2 στις 13/12/2020
author
Ανδρας / 55 / Διαζευγμένος
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Αθήνα
Θέματα: 0
Απαντήσεις: 3.369

man,

sorry που ρωταω  αλλα ...
μενεις σε αλλη χωρα και θες να γνωρισεις Ελληνιδα ?

Αρέσει στο μέλος hornet19

Spiros--

# 3 στις 13/12/2020
author
Ανδρας / 50 / Ελεύθερος
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Νέα Χαλκηδόνα
Θέματα: 5
Απαντήσεις: 800

Φίλος ...

... έκανες έναν πρόλογο και όταν ήρθε η ώρα για το ζουμί ... μας ήρθε αυτό :

"Φοβούνται να αντικαταστήσουν αυτόν που δεν υπάρχει, 
το θεωρούν πρόβλημα που θέλει το χρόνο του, 
ενώ αν πω ότι για το διάστημα που μεσολάβησε είμαι ωρισμένος 
άλλα λόγια"

το οποίο δεν δεν βγάζει κάποιο ιδιαίτερο νόημα ...

Μία μετάφραση θα ήταν (Sorry Αλις) πως οι γυναίκες προτιμάνε έναν χωρισμένο παρά έναν χήρο ?

Μήπως μας να εξηγήσεις λίγο πιο ξεκάθαρα τον προβληματισμό σου ?
Αρέσει στα μέλη Persefoni__, alisida

alisida

# 4 στις 13/12/2020
author
Γυναίκα / 51 / Διαζευγμένη
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Υμηττός
Θέματα: 35
Απαντήσεις: 8.444

Αν θέλεις τη γνωμη μου,εκεί ακριβώς είναι το πρόβλημα.

Δεν είναι οι γυναίκες που πιστεύουν ότι δεν μπορούν να αντικαταστήσουν την εκλιπούσα.

Είσαι εσύ που το έχεις έτσι στο μυαλό σου και αφού το έχεις το πιθανότερο είναι να το βγάζεις προς τα έξω.

Με αποτέλεσμα να απομακρύνεις όσες σε πλησιάζουν.

Κανενας άνθρωπος δεν θέλει να γίνει αντικαταστάτης κανενός γιατί πολύ απλά,κανένας δεν μπορεί να αντικατασταθεί στο μυαλό και στη ζωή μας από κάποιον άλλο.

Κάθε άνθρωπος είναι μοναδικός και αναντικατάστατος.

(Όντως Σπυρο κι εγώ δυσκολευτηκα να καταλάβω με αυτή τη σύνταξη τι εννοούσε) 

Παράθεση:
Σχόλιο # 1 από pngts65

..Φοβούνται να αντικαταστήσουν αυτόν που δεν υπάρχει, το θεωρούν πρόβλημα που θέλει το χρόνο του,  ενώ αν πω ότι για το διάστημα  που μεσολάβησε είμαι χωρισμένος άλλα λόγια...

Αρέσει στα μέλη Veronika1980, Mindthegap- και σε ακόμα 4 μέλη.
I am Not a psychotherapist :)

pngts65

# 5 στις 14/12/2020
author
Ανδρας / 56 / Χήρος
Αλλη χώρα

Κανονικά θα έπρεπε να γράψω, γυναίκα που ο παππούς της να μιλάει ελληνικά.. για μένα είναι θέμα κουλτούρας, ποσό ποιο κομψά να το γράψω?

Δεν ψάχνω πινακίδες κυκλοφορίας για να τις πάρω από την περιφέρεια.. ,?

Ζούνε και εδώ Ελληνίδες, αλλά με την καραντίνα δεν γίνονται εκδηλώσεις... 

Παράθεση:
Σχόλιο # 4 από alisida

Δεν είναι οι γυναίκες που πιστεύουν ότι δεν μπορούν να αντικαταστήσουν την εκλιπούσα.

Είσαι εσύ που το έχεις έτσι στο μυαλό σου και αφού το έχεις το πιθανότερο είναι να το βγάζεις προς τα έξω.

Κανενας άνθρωπος δεν θέλει να γίνει αντικαταστάτης κανενός γιατί πολύ απλά,κανένας δεν μπορεί να αντικατασταθεί στο μυαλό και στη ζωή μας από κάποιον άλλο.

Παράθεση:
Σχόλιο # 2 από archagellos

man,

Persefoni__

# 6 στις 14/12/2020
author
Γυναίκα / 52 / Διαζευγμένη
Ν. Θεσσαλονίκης / Θεσσαλονίκη
Θέματα: 2
Απαντήσεις: 368

#4 Άλις μάλλον ευκολάκι

Εννοεί ,πως άλλα του λένε / απαντάνε αν πει ,πως είναι χήρος κι άλλα λόγια λένε αν πει , πως είναι χωρισμένος Έχει διαφορετική λεκτική αντιμετώπιση και άντε και προσέγγιση 

Παράθεση:
Σχόλιο # 4 από alisida

Αρέσει στα μέλη 26-29-31, Spiros-- και σε ακόμα 1 μέλος.

Persefoni__

# 7 στις 14/12/2020
author
Γυναίκα / 52 / Διαζευγμένη
Ν. Θεσσαλονίκης / Θεσσαλονίκη
Θέματα: 2
Απαντήσεις: 368

#1 Χήρες/ Χήροι και διαφορετικό σάιτ ..

Ίσως καταφέρω να σε ξεμπλέξω λίγο. Δεν χρειάζεται να ψάχνεις για σάιτ αποκλειστικά για χήρες ή χήρους. Για να ψάχνεις Ελληνίδα σημαίνει πως τ' Αγγλικά ή Γερμανικά σου είναι περιορισμένα οπότε ίσως να μην καταλαβαίνεις τι ακριβώς σου λένε. Υποθέτω , πως με αυτό το "αντικατάσταση κλπ" εννοούν, πως δεν έχεις ξεπεράσει τον πόνο που νιώθεις ,πως το πένθος είναι μια διαδικασία που παίρνει πολύ καιρό και πως προσπαθείς να ξεπεράσεις -αν είναι δόκιμη η έκφραση - την απώλειά σου αντικαθιστώντας τη γυναίκα σου που έχασες, ψάχνοντας κάποια άλλη , χωρίς να το έχεις δουλέψει με τον εαυτό σου. Εννοείται , πως όσοι έχετε κοινές εμπειρίες ,μπορείτε να κατανοήσετε καλύτερα ο ένας τον άλλον , όμως άθελά σας κλείνεστε σ έναν αδιέξοδο "κυκλο" Απλά θ αναμασάτε τον πόνο της απώλειας. Χρειάζεστε ν ανοιχτείτε σ έναν ευρύτερο κύκλο ανθρώπων κι εσύ και όλοι όσοι περνούν στάδια πένθους. Ταπεινή μου γνώμη . Εσύ θ αποφασίσεις τι θα κάνεις.  

Παράθεση:
Σχόλιο # 1 από pngts65

Ερώτηση

Υπάρχει κατηγορία στο φόρουμ για ...

Χήρες και Χήρους ?
ή για αυτούς υπάρχουν άλλα σάιτ...
Είμαι καινούργιος με αυτό τον τρόπο γνωριμιών, ζω και στο εξωτερικό και όπως καταλαβαίνετε οι επιλογές για γνωριμία με Ελληνίδα είναι ελάχιστες...Έχω δοκιμάσει εδώ και τρεις μήνες σε διάφορα σάιτ, και η γνώμη που σχημάτισα για  τις συνομιλίες που είχα, και τα λεγόμενα  από τις ενδιαφερόμενες είναι η εξής..Φοβούνται να αντικαταστήσουν αυτόν που δεν υπάρχει, το θεωρούν πρόβλημα που θέλει το χρόνο του,  ενώ αν πω ότι για το διάστημα  που μεσολάβησε είμαι ωρισμένος άλλα λόγια...Πιστεύω ότι αν υπάρχει φόρουμ για εμάς μπορεί να γίνει καλύτερη συζήτηση...

Αρέσει στα μέλη Mindthegap-, 26-29-31 και σε ακόμα 2 μέλη.

alisida

# 8 στις 14/12/2020
author

Μα,

Εγω δεν εθιξα το ότι ζητάς Ελληνίδα ...,γιατί με παραθέτεις σε αυτή σου την απάντηση 

(Κοίτα,βλέπω ένα μικρό προβληματακι συνεννόησης,μη με παρεξηγήσεις που το λέω έτσι ωμά ε?)

Παράθεση:
Σχόλιο # 5 από pngts65

Κανονικά θα έπρεπε να γράψω, γυναίκα που ο παππούς της να μιλάει ελληνικά.. για μένα είναι θέμα κουλτούρας, ποσό ποιο κομψά να το γράψω?

Παράθεση:
Σχόλιο # 4 από alisida

Αρέσει στα μέλη Persefoni__, Spiros--

alisida

# 9 στις 14/12/2020
author

Ναι,το κατάλαβα,προσπαθώ να καταλάβω και το γιατί συμβαίνει αυτό και κάνω διάφορες υποθέσεις 

Παράθεση:
Σχόλιο # 6 από Persefoni__

#4 Άλις μάλλον ευκολάκι

Εννοεί ,πως άλλα του λένε / απαντάνε αν πει ,πως είναι χήρος κι άλλα λόγια λένε αν πει , πως είναι χωρισμένος Έχει διαφορετική λεκτική αντιμετώπιση και άντε και προσέγγιση 

Αρέσει στο μέλος Persefoni__

pngts65

# 10 στις 14/12/2020
author
Ανδρας / 56 / Χήρος
Αλλη χώρα

Παράθεση:

man,

pngts65

# 11 στις 14/12/2020
author
Ανδρας / 56 / Χήρος
Αλλη χώρα

Σέβομαι την γνώμη σου παρόλο που δεν γνωρίζεις κάτι σε αυτό που ρώτησα..

Τώρα για την προσπάθεια σου να αναλύσεις το υποσυνείδητο μου, εν μέρει, και να υπερασπιστείς αυτές  που έχουν αμφιβολία για μία τέτοια σχέση, όπως και ότι δεν έβγαλες νόημα παρακάτω, θα σου πω το εξής.

Ο όρος αντικατάσταση στις περιπτώσεις αυτές χρησιμοποιείται από τους τρίτους.

πχ. ουδείς αναντικατάστατος λέμε ( σαν τρίτο πρόσωπο) σε μια φιλενάδα που χώρισε...  ή  ( σαν τρίτο πρόσωπο) θα μεγαλώσουν τα παιδιά πρώτα και μετά θα βάλω σύντροφο στο σπίτι, δεν θέλω να αντικαταστήση το πατέρα/ μάνα ανάλογα...ή  οικογενειακοί σύμβουλοι, κοινωνικοί λειτουργοί, (τρίτο πρόσωπο) συμβουλεύουν να μην φανεί αντικαταστάτης αυτός που θα μπει στην οικογένεια..

Όταν υπάρχουν παιδιά και οικογένεια του ανθρώπου που λείπει, δεν τους κάνουμε ένα Χ επειδή θέλουμε εμείς να κάνουμε καινούργια αρχή.. συνεχίζουν να είναι οικογένεια μας.. δεν λέω για αυτούς που χωρίζουν, σκοτώνονται και δεν θέλει ο ένας να βλέπει τον άλλο..

Εγώ που χρησιμοποίησα τη λέξη αντικαταστάτη, κι εσένα σε έπνιξε η αδικία,  είμαι το τρίτο πρόσωπο, πρώτο τα παιδιά και η οικογένεια, και δεύτερο η νεα σύντροφος... άρα μπορώ εγω να χρησιμοποιήσω την ορολογία αυτή..

Από τον αριθμό των απαντήσεων που δίνεις στα θέματα εσύ και οι απο πάνω σου, όπως και το στυλ... Sorry ...δύο πράγματα έρχονται στην σκέψη μου που δεν θα αναφερθώ, γιατί πρώτα πρώτα σέβομαι τον εαυτό μου, και την ώρα που αφιέρωσα για να σου εξηγήσω.

Γι'αυτό έκανα ερώτηση ... αν υπάρχει τέτοιο φόρουμ, που να μπορώ να ανταλλάξω απόψεις, με ΑΝΘΡΏΠΟΥΣ του ίδιου στάτους...

Παράθεση:
Σχόλιο # 4 από alisida

Αρέσει στο μέλος la-mer

pngts65

# 12 στις 14/12/2020
author
Ανδρας / 56 / Χήρος
Αλλη χώρα

Δεν ξέρω γιατί, αλλά την απάντηση αυτή την έστειλα στον ...archagellos

Παράθεση:
Σχόλιο # 8 από alisida

Μα,

Εγω δεν εθιξα το ότι ζητάς Ελληνίδα ...,γιατί με παραθέτεις σε αυτή σου την απάντηση 

(Κοίτα,βλέπω ένα μικρό προβληματακι συνεννόησης,μη με παρεξηγήσεις που το λέω έτσι ωμά ε?)

Παράθεση:
Σχόλιο # 8 από alisida

Μα,

Cathrin82

# 13 στις 14/12/2020
author
Γυναίκα / 39 / Διαζευγμένη
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Μαρούσι
Απαντήσεις: 127

Δεν εχει keep walking εδω?

Παράθεση:

man,

Αρέσει στα μέλη kostas-43, Spiros--

Spiros--

# 14 στις 14/12/2020
author
Ανδρας / 50 / Ελεύθερος

Από άλλη χώρα ...

... έρχονται με αεροπλάνο 

Παράθεση:
Σχόλιο # 13 από Cathrin82

Δεν εχει keep walking εδω?

Αρέσει στα μέλη giorgos170, Kristina_ και σε ακόμα 2 μέλη.

Spiros--

# 15 στις 14/12/2020
author
Ανδρας / 50 / Ελεύθερος

Φίλε pngts65 ...

... δείχνεις να έχεις θιχτεί από κάποιες απαντήσεις και εγώ προσωπικά θα σου ζητήσω συγνώμη, αν συνέβαλα σε αυτό. 

Δεν ξέρω αν έχεις εμπειρία από φορουμς, γι αυτό θα σου συνιστούσα, όσο πιο ευγενικά μπορώ, να είσαι λίγο πιο χαλαρός, μιας και δεν σε ξέρουμε, δεν μας ξέρεις και άρα δεν είναι και η καλύτερη πρακτική να παίρνεις επί προσωπικού τις απόψεις που γράφονται στο θέμα σου, το οποίο έθεσες σε δημόσιο διάλογο. 

Διαφορετικά, θα ξεφύγει η κουβέντα και δεν θα έχεις κανένα όφελος από αυτήν, πράγμα που θα είναι κρίμα γιατί έχεις θέσει ένα ζήτημα αρκετά σοβαρό και πονεμένο και σίγουρα πολύ σημαντικό για εσένα!

Τώρα σχετικά με το θέμα που έθεσες, αν και όσοι είμαστε ... έξω απ’ τον χορό, μόνο διαισθητικά μπορούμε να το πλησιάσουμε και ίσως πούμε γενικότητες, 

πιστεύω πως στον χωρισμό και επιλογή νέου συντρόφου, μπορούμε να μιλήσουμε για αντικατάσταση, με την ευρύτερη έννοια, γιατί όπως είπε και η Άλις, όλοι είμαστε μοναδικοί και κατ’ αυτή την έννοια αναντικατάστατοι. 

Στην επιλογή όμως νέου συντρόφου μετά τον θάνατο του προηγούμενου και ειδικά όταν υπάρχουν παιδιά, δεν νομίζω πως μπορούμε να μιλάμε για αντικατάσταση, 

αλλά για ένα νέο ρόλο, παράλληλο με τον ρόλο του ανθρώπου που έχει φύγει και εκεί οι ισορροπίες πρέπει να είναι ... τραγικά δύσκολες για όλους τους εμπλεκόμενους! 

Θεωρώ πως η πραγματική και δυνατή Αγάπη είναι το βάλσαμο για μια τέτοια κατάσταση, αλλά το πρόβλημα ίσως είναι ο δύσκολος δρόμος που θα πρέπει να διανύσει, μέχρι αυτή να εκδηλωθεί. 

Τέλος, δεν γνωρίζω αν υπάρχει κάποια εξειδικευμένο φορουμ για ανθρώπους που έχουν χάσει τον σύντροφό τους. Σίγουρα θα μπορούσες να ψάξεις μέσω του Google, αλλά πιστεύω πως χήρες και χήροι υπάρχουν σε όλα τα φόρους. Το θέμα είναι αν θέλουν να μιλήσουν για την κατάσταση που βιώνουν.

Τέλος, δεν γνωρίζω αν υπάρχει κάποια εξειδικευμένο φορουμ για ανθρώπους που έχουν χάσει τον σύντροφό τους. Σίγουρα θα μπορούσες να ψάξεις μέσω του Google, αλλά πιστεύω πως χήρες και χήροι υπάρχουν σε όλα τα φόρους. Το θέμα είναι αν θέλουν να μιλήσουν για την κατάσταση που βιώνουν.

Αρέσει στο μέλος alisida

paranomos

# 16 στις 14/12/2020
author
Ανδρας / 76 / Σε σχέση
Ν. Αττικής (Πειραιάς) / Πειραιάς
Θέματα: 0
Απαντήσεις: 637

Εγω εχω μια απορια.

Γιατι απευθυνεσαι αποκλειστικα σε χηρες και οχι σε αλλες γυναικες, πχ χωρισμενες η και ελευθερες ακομη.
Υπαρχει καποιος λογος;;

Enikos

# 17 στις 14/12/2020
author
Ανδρας / 77 / Χήρος
Βοσνία - Ερζεγοβίνη
Θέματα: 21
Απαντήσεις: 22.659

Ειναι εκει που ο θεματοθετης, αναλυει συλλογιστικες, ακριβως σαν τις δικες μας...

Σα να ακους τον Βερυκιο να γελαει...

Και να τσακιζεσαι να του στειλεις αποχρεμπτικα, γιατι νομιζεις πως πνιγηκε απο τον βηχα...

Αρέσει στο μέλος la-mer

Cathrin82

# 18 στις 14/12/2020
author
Γυναίκα / 39 / Διαζευγμένη
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Μαρούσι
Απαντήσεις: 127

Μου αρεσουν οι χηροι που δεν ειναι χοιροι. Συνηθως οι χηροι ειναι ευαισθητοι και εχουν να δωσουν συναισθημα σε μια γυναικα. Ισως φταιει οτι χασανε τη συντροφο τους. Αρκει να μη πιστευουν οτι σε αυτη που ψαχνουν θα βρουν αυτη που εχασαν, μια και ο καθε ανθρωπος οπως και η καθε γυναικα δεν μοιαζει με καμμια αλλη. Σου ευχομαι να την βρεις.

Αρέσει στο μέλος Dipolikos

alisida

# 19 στις 14/12/2020
author

Αγαπητέ pngts65

Κατά αρχήν απάντησα με υποθέσεις βασιζόμενη στην παρατήρηση που έκανες ότι ως χηρο οι κύριες σε αντιμετωπίζουν διαφορετικά από ως χωρισμένο.

Ούτε πήγα να υπερασπιστώ κάποιες.

Ούτε εθιξα τα παιδιά σας,ούτε με έπνιξε κάποια αδικία,ούτε σχολίασα το αν θα πρέπει να βρείτε σύντροφό τώρα ή όχι..

Όμως από όσα διαβάζω,καταλαβαίνω τους ενδιασμους που έχεις ή που σου έχουν εμποτίσει.

Η συντροφικότητα είναι δικαίωμα όλων των ανθρώπων και όλοι δικαιούμαστε να θέλουμε δίπλα μας κάποιον να μας αγαπά και να μας καταλαβαίνει.

Το θέμα περιπλέκεται όταν υπάρχουν παιδιά,σίγουρα,όμως αυτό είναι αν όχι αποκλειστικη δική μας ευθύνη, τουλάχιστον κατά το μεγαλύτερο μέρος.

Και η γνώμη μου είναι τα παιδιά να μην εμπλέκονται στο σκεπτικό μας της επιλογής συντρόφου.

Εκτός εάν αναζητείς και μητέρα για την ανατροφή τους.

Τότε αλλάζει.

Για αυτό,καλό θα ήταν να ξεκαθαρίσεις μέσα σου τι ακριβώς ζητάς και μετά να απευθυνθείς στις κύριες που επιθυμουν αυτού του είδους σχέση.

Υ/Γ : ο αριθμός απαντήσεων για ποιο λόγο αναφέρθηκε?

Παράθεση:
Σχόλιο # 11 από pngts65

Σέβομαι την γνώμη σου παρόλο που δεν γνωρίζεις κάτι σε αυτό που ρώτησα..

Τώρα για την προσπάθεια σου να αναλύσεις το υποσυνείδητο μου, εν μέρει, και να υπερασπιστείς αυτές  που έχουν αμφιβολία για μία τέτοια σχέση, όπως και ότι δεν έβγαλες νόημα παρακάτω, θα σου πω το εξής.

Ο όρος αντικατάσταση στις περιπτώσεις αυτές χρησιμοποιείται από τους τρίτους.

πχ. ουδείς αναντικατάστατος λέμε ( σαν τρίτο πρόσωπο) σε μια φιλενάδα που χώρισε...  ή  ( σαν τρίτο πρόσωπο) θα μεγαλώσουν τα παιδιά πρώτα και μετά θα βάλω σύντροφο στο σπίτι, δεν θέλω να αντικαταστήση το πατέρα/ μάνα ανάλογα...ή  οικογενειακοί σύμβουλοι, κοινωνικοί λειτουργοί, (τρίτο πρόσωπο) συμβουλεύουν να μην φανεί αντικαταστάτης αυτός που θα μπει στην οικογένεια..

Όταν υπάρχουν παιδιά και οικογένεια του ανθρώπου που λείπει, δεν τους κάνουμε ένα Χ επειδή θέλουμε εμείς να κάνουμε καινούργια αρχή.. συνεχίζουν να είναι οικογένεια μας.. δεν λέω για αυτούς που χωρίζουν, σκοτώνονται και δεν θέλει ο ένας να βλέπει τον άλλο..

Εγώ που χρησιμοποίησα τη λέξη αντικαταστάτη, κι εσένα σε έπνιξε η αδικία,  είμαι το τρίτο πρόσωπο, πρώτο τα παιδιά και η οικογένεια, και δεύτερο η νεα σύντροφος... άρα μπορώ εγω να χρησιμοποιήσω την ορολογία αυτή..

Από τον αριθμό των απαντήσεων που δίνεις στα θέματα εσύ και οι απο πάνω σου, όπως και το στυλ... Sorry ...δύο πράγματα έρχονται στην σκέψη μου που δεν θα αναφερθώ, γιατί πρώτα πρώτα σέβομαι τον εαυτό μου, και την ώρα που αφιέρωσα για να σου εξηγήσω.

Γι'αυτό έκανα ερώτηση ... αν υπάρχει τέτοιο φόρουμ, που να μπορώ να ανταλλάξω απόψεις, με ΑΝΘΡΏΠΟΥΣ του ίδιου στάτους...

Παράθεση:
Σχόλιο # 4 από alisida

axileas-1

# 20 στις 14/12/2020
author
Ανδρας / 40 / Ελεύθερος
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Αθήνα
Απαντήσεις: 95

Τωρα αν σού πώ  ότι είμαι χήρος θα τό πιστεψεις?   Καί  όμως είμαι!!!  . Είμαι ευαίσθητος έχασα τήν συντροφόμου τόν μαρτιο με την καραντίνα έχω να δώσω συναισθήματα σε γυναίκα καί δεν ψάχνω να βρώ αντίστοιχη με την μακαρίτισα (αιωνία της η μνημη).  Ταιριάζουμε πολύ κατα σύμπτωση βλέπω !!

Δέν λέω τπτ άλλο γιατίθα περεξηγηθω στό τέλος  

Παράθεση:
Σχόλιο # 18 από Cathrin82

Μου αρεσουν οι χηροι που δεν ειναι χοιροι. Συνηθως οι χηροι ειναι ευαισθητοι και εχουν να δωσουν συναισθημα σε μια γυναικα. Ισως φταιει οτι χασανε τη συντροφο τους. Αρκει να μη πιστευουν οτι σε αυτη που ψαχνουν θα βρουν αυτη που εχασαν, μια και ο καθε ανθρωπος οπως και η καθε γυναικα δεν μοιαζει με καμμια αλλη. Σου ευχομαι να την βρεις.

Αρέσει στα μέλη Dipolikos, Veronika1980
Επιλέξτε σελίδα: (1-3)
Σελίδες 123
Δεν μπορείτε να απαντήσετε