Ο εύκολος τρόπος να κάνετε νέες γνωριμίες και σχέσεις!
Με περισσότερα από 535.000 μέλη,
το Sxeseis.gr είναι το μεγαλύτερο ελληνικό site γνωριμιών.
Το Sxeseis.gr συνδυάζει με μοναδικό τρόπο λειτουργίες κοινωνικής δικτύωσης ,σελίδας γνωριμιών, forums και chat rooms δίνοντας στα μέλη του περισσότερες δυνατότητες και ευκαιρίες επικοινωνίας και γνωριμίας, από οποιοδήποτε άλλο μέσο.
Μάθετε περισσότερα για το Sxeseis.gr
Είμαι :
Ενδιαφέρομαι για :
Ημ. Γεννήσης μου :
Κατοικώ :
Νομός :
Περιοχή :
Ουπς! Ξεχάσατε να συμπληρώσετε κάποιες πληροφορίες!
Ουπς! Η ημερομηνία γέννησης δεν είναι σωστή!
Ερώτηση

Επιλέξτε σελίδα: (1-3)
Σελίδες 123

Enikos

# 41 στις 16/12/2020
author
Ανδρας / 77 / Χήρος
Βοσνία - Ερζεγοβίνη
Θέματα: 21
Απαντήσεις: 22.659
'Aρεσαν+: 0%

Τωρα και σε εκδοση Ερυθρου Σταυρου, με αρμοδιοτητες γριας ...

Στον Αριωνα, στον Αριωνα...

Με το αντιβαρυτικο πραπρα...

Ραπιδο!!!...

Αρέσει στο μέλος la-mer

alisida

# 42 στις 16/12/2020
author
Γυναίκα / 51 / Διαζευγμένη
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Υμηττός
Θέματα: 35
Απαντήσεις: 8.444

Δεν μπορώ να σε πιάσω..

Ποια ακριβώς είναι η μειονεκτική θέση.

Τι να κρύψεις από τα παιδιά σου ,καλό είναι να μην τα εχουμε ούτως ή άλλως τα παιδιά μας στο φεις μας.

Τους φίλους μπορείς να τους έχεις κρυφούς 

Κάθε γυναίκα που σε σέβεται και τη σέβεσαι,δεν θα ανεβάσει κάτι προσβλητικό στο προφίλ σου ούτε θα γράψει κάτι που θα σε φέρει σε δυσκολη θέση.

Αν τη φοβάσαι,απλά δεν την κάνεις παρέα .

Να βγαίνεις με κάποια και να της κρύβεις το φεις σου,δεν είναι ...πώς να το πω ..κομψό 

Αλλά αυτή είναι μόνο η ταπεινή μου άποψη βέβαια 

Παράθεση:
Σχόλιο # 40 από pngts65
Τα παιδιά και τους κοντινούς συγγενείς τους επιτρέπω να βλέπουν τους φίλους μου, το είχα πάντα έτσι, και όταν έκανα κάποιες αλλαγές άρχισαν τα σχόλια.Οπότε τα παράτησα δεν θέλω να τους προκαλώ.Άμα κρύβεις, όπως λες θα είναι για λίγο, και να μην κρυβόμαστε, δεν υπάρχουν ξύπνιοι και χαζοί σε αυτή την περίπτωση, εδώ προσπαθείς να βρεις τον άνθρωπο σου απο μειονεκτική θέση.Άρα πρέπει να είναι κανείς ξεκάθαρος από την αρχή χωρίς ζικ Ζακ...

squirrel-b1968

# 43 στις 16/12/2020
author
Γυναίκα / 53 / Διαζευγμένη
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Αθήνα
Θέματα: 0
Απαντήσεις: 228

Σχόλιο 40 από pngts

Το να κρατάς την " σχέση " σου μακριά από τα παιδιά σου ,το αντιλαμβάνομαι αν είναι μικρά η ανήλικα δεν μπορείς να μπαινοβγαζεις γυναίκες στο σπίτι σας,δεν είναι κ σωστό για τα ιδια.,θέλουν μια σταθερή καθημερινοτητα.Αν είναι μεγάλα δεν τα αφορα...η ίσως το ιδανικό να θέλουν να προσπαθήσεις ξανα..το ότι δίνεις αναφορά κ στους συγγενείς σου ...η κρύβεσαι επειδή σχολιαζουν...τι να πω.Ψαχνεις μάλλον για μια γυναίκα που θα κρύβεστε...στα σοκάκια..ή αόρατη"...μια ερωμένη ψάχνεις όχι χηρα.Δεν νομίζω να υπάρχει γυναίκα που θα θελήσει να παίξει τέτοιο ρόλο.Αν σου καθορίζουν τη ζωή σου άλλοι κοχι εσύ..τι να πω..επιλογή σου κ καλή τύχη!
Αρέσει στο μέλος alisida

agrotis53

# 44 στις 16/12/2020
author
Ανδρας / 56 / Παντρεμένος
Ν. Θεσσαλονίκης / Θέρμη
Θέματα: 2
Απαντήσεις: 2.463

Λοιπόν ... Στο σαιτ εδώ έχει και χήρες και χήρους. ...προφίλ δηλαδή. ...δεν έχει ειδικές κατηγορίες οπως φαντάζομαι σκέφτεσαι. ...δεν ξέρω αν έχει αλλα σαιτ ειδικά σε τέτοιες γνωριμίες. ..κάνε. Αναζήτηση στο ίντερνετ. .. Σίγουρα ειδικό φόρουμ δεν έχει. . η απάντηση καθαρά σε αυτό που ρωτάς είναι. Οχι... 

Παράθεση:
Σχόλιο # 22 από pngts65

Ρωτάω ξανά

Υπάρχει κατηγορία στο φόρουμ για ...Χήρες και Χήρους ?ή για αυτούς υπάρχουν άλλα σάιτ...

Αρέσει στο μέλος pngts65

pngts65

# 45 στις 17/12/2020
author
Ανδρας / 56 / Χήρος
Αλλη χώρα
Θέματα: 1
Απαντήσεις: 16

κάνε μια στάση ταξιτζη

Παράθεση:
Σχόλιο # 23 από kostas-43

Παράθεση: Τωρα θα έχουμ τό keep Watching !!
Σχόλιο # 13 από Cathrin82

Δεν εχει keep walking εδω?

μόνο λίγο καιρό ξαποσταίνεικαι ξανά προς τη ΔΟΞΑ τραβά, (τραβά, τραβά).

pngts65

# 46 στις 18/12/2020
author
Ανδρας / 56 / Χήρος
Αλλη χώρα

Λογικό να μην μπορείς να με πιάσεις, γιατί ανήκω σε άλλη κατηγορία. 

Είναι και ο λόγος που έθεσα την ερώτηση.

Θα σου πω ένα παράδειγμα, εγω είμαι σαν κρίκος αλυσίδας που ενώνει δυο σόγια.

Εκεί βλέπω διαφορές, προσωπική γνώμη και εμπειρία.

Στο χωρισμό το οικογενειακό περιβάλλον διαλέγει στρατόπεδο, στην απώλεια συμπαραστέκονται, καμία φορά έχεις και ευθύνες απέναντι σε μεγαλύτερους (παππούδες).

Αυτό με το fb ο καθένας μας το χρησιμοποιεί ανάλογα, πχ. εγώ σε πολύ κλειστό κύκλο..

Σωστά όπως λες για τα παιδιά, να μην τα έχουμε μέσα, που όταν είναι μεγάλα μας πετάνε αυτά έξω.

Με τις γνωριμίες όπως λες, συμφωνώ μαζί σου.

Απλά δεν ξέρω γιατί κάποιες θέλουν απ'την αρχή ντε και καλά να σε κάνουν φίλο, και να βρεθείς ξαφνικά σε μια παρέα που θυμίζει λίστα αναμονής.

Παράθεση:
Σχόλιο # 42 από alisida

Δεν μπορώ να σε πιάσω..

Ποια ακριβώς είναι η μειονεκτική θέση.

Τι να κρύψεις από τα παιδιά σου ,καλό είναι να μην τα εχουμε ούτως ή άλλως τα παιδιά μας στο φεις μας.

Τους φίλους μπορείς να τους έχεις κρυφούς 

Κάθε γυναίκα που σε σέβεται και τη σέβεσαι,δεν θα ανεβάσει κάτι προσβλητικό στο προφίλ σου ούτε θα γράψει κάτι που θα σε φέρει σε δυσκολη θέση.

Αν τη φοβάσαι,απλά δεν την κάνεις παρέα .

Να βγαίνεις με κάποια και να της κρύβεις το φεις σου,δεν είναι ...πώς να το πω ..κομψό 

Αλλά αυτή είναι μόνο η ταπεινή μου άποψη βέβαια 

Αρέσει στο μέλος Cathrin82

alisida

# 47 στις 22/12/2020
author
Γυναίκα / 51 / Διαζευγμένη
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Υμηττός
Θέματα: 35
Απαντήσεις: 8.444

Τώρα είδα την απάντηση.

Όλα κατανοητά εκτός του τελευταίου.

Λίστα αναμονής για ποιο πράγμα 

?

Παράθεση:
Σχόλιο # 46 από pngts65

Λογικό να μην μπορείς να με πιάσεις, γιατί ανήκω σε άλλη κατηγορία. 

Είναι και ο λόγος που έθεσα την ερώτηση.

Θα σου πω ένα παράδειγμα, εγω είμαι σαν κρίκος αλυσίδας που ενώνει δυο σόγια.

Εκεί βλέπω διαφορές, προσωπική γνώμη και εμπειρία.

Στο χωρισμό το οικογενειακό περιβάλλον διαλέγει στρατόπεδο, στην απώλεια συμπαραστέκονται, καμία φορά έχεις και ευθύνες απέναντι σε μεγαλύτερους (παππούδες).

Αυτό με το fb ο καθένας μας το χρησιμοποιεί ανάλογα, πχ. εγώ σε πολύ κλειστό κύκλο..

Σωστά όπως λες για τα παιδιά, να μην τα έχουμε μέσα, που όταν είναι μεγάλα μας πετάνε αυτά έξω.

Με τις γνωριμίες όπως λες, συμφωνώ μαζί σου.

Απλά δεν ξέρω γιατί κάποιες θέλουν απ'την αρχή ντε και καλά να σε κάνουν φίλο, και να βρεθείς ξαφνικά σε μια παρέα που θυμίζει λίστα αναμονής.

argaard

# 48 στις 22/12/2020
author
Ανδρας / 40 / Ελεύθερος
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Χαλάνδρι
Θέματα: 9
Απαντήσεις: 1.185

Αγαπητέ,

Όπως σου δηλώσαν ξεκάθαρα κάποια μέλη δεν υπάρχει κατηγορία που απευθύνεται αποκλειστικά σε χήρους/χήρες αλλά...
Αυτό που έχω να σου πω από την εμπειρία μου σε φόρα του Ελληνικού ίντερνετ είναι πως αυτό εδώ το σάιτ είναι από τα λίγα που μπορούν να καλύψουν την ανάγκη σου, μιας και υπάρχει σε αφθονία το ηλικιακό γκρουπ που φαντάζομαι σε ενδιαφέρει αν κρίνω από την ηλικία σου, όπως υπάρχουν και χήροι/χήρες. 
Αν σε ενδιαφέρει να μπεις κατευθείαν στο ψητό θα μπορούσες να φτιάξεις ένα θέμα κάτω από την ενότητα  γνωριμίες/νέο ξεκίνημα που να ζητάς μόνο χήρες είτε απλά να συμμετέχεις γενικά στις συζητήσεις του φόρουμ και αργά η γρήγορα να εντοπίσεις κάποια με παρόμοιο τρόπο σκέψης η να βοηθήσεις τις συμφορουμίτησες σε εντοπίσουν εκείνες μέσω των απόψεων σου σε θέματα ποικίλης ύλης.
Τέλος θα σου προτείνω να είσαι ποιο χαλαρός, με αίσθηση του χιούμορ και λιγότερο επιθετικός αν τελικά θέλεις να βγάλεις κάτι από την ενασχόληση σου με το συγκεκριμένο φόρουμ
Αρέσει στο μέλος Cathrin82

kalia1821

# 49 στις 23/12/2020
author
Γυναίκα / 57 / Χήρα
Ν. Αττικής (Δυτική) / Μέγαρα
Απαντήσεις: 2

απολυτα κατανοητο να ψαχνεις για ελληνιδα, αφου θα μιλας την ιδια γλωσσα και θα εχεις τη  ιδια κουλτουρα   αν ηταν και η συγχωρεμενη ελληνιδα ακομη περισσοτερο!!Τωρα που θα τη βρεις??? μην  ανησυχεις σε λιγο καιρο θα τελειωσει η καραντινα ολα θα μπουν σε μια τροχια παλι. η ζωη συνεχιζεται, και θα βρεθει αυτο που ψαχνεις 

pngts65

# 50 στις 28/12/2020
author
Ανδρας / 56 / Χήρος
Αλλη χώρα

Το δικό μου θέμα !!!

Ερώτηση 
1)   Υπάρχει κατηγορία στο φόρουμ για ...Χήρες και Χήρους ?ή για αυτούς υπάρχουν άλλα σάιτ... 
2)   Είμαι καινούργιος με αυτό τον τρόπο γνωριμιών, ζω και στο εξωτερικό, και όπως καταλαβαίνετε οι επιλογές για γνωριμία με Ελληνίδα είναι ελάχιστες...Έχω δοκιμάσει εδώ και τρεις μήνες σε διάφορα σάιτ, και η γνώμη που σχημάτισα για  τις συνομιλίες που είχα, και τα λεγόμενα  από τις ενδιαφερόμενες είναι η εξής..Φοβούνται να αντικαταστήσουν αυτόν που δεν υπάρχει, το θεωρούν πρόβλημα που θέλει το χρόνο του,  ενώ αν πω ότι για το διάστημα  που μεσολάβησε είμαι χωρισμένος, άλλα λόγια.. 3)   Πιστεύω ότι αν υπάρχει φόρουμ για εμάς μπορεί να γίνει καλύτερη συζήτηση..

Η δικιά σου απάντηση !!!

Παράθεση:
Σχόλιο # 48 από argaard

Αγαπητέ,

Όπως σου δηλώσαν ξεκάθαρα κάποια μέλη δεν υπάρχει κατηγορία που απευθύνεται αποκλειστικά σε χήρους/χήρες αλλά...
Αυτό που έχω να σου πω από την εμπειρία μου σε φόρα του Ελληνικού ίντερνετ είναι πως αυτό εδώ το σάιτ είναι από τα λίγα που μπορούν να καλύψουν την ανάγκη σου, μιας και υπάρχει σε αφθονία το ηλικιακό γκρουπ που φαντάζομαι σε ενδιαφέρει αν κρίνω από την ηλικία σου, όπως υπάρχουν και χήροι/χήρες. 
Αν σε ενδιαφέρει να μπεις κατευθείαν στο ψητό θα μπορούσες να φτιάξεις ένα θέμα κάτω από την ενότητα  γνωριμίες/νέο ξεκίνημα που να ζητάς μόνο χήρες είτε απλά να συμμετέχεις γενικά στις συζητήσεις του φόρουμ και αργά η γρήγορα να εντοπίσεις κάποια με παρόμοιο τρόπο σκέψης η να βοηθήσεις τις συμφορουμίτησες σε εντοπίσουν εκείνες μέσω των απόψεων σου σε θέματα ποικίλης ύλης.
Τέλος θα σου προτείνω να είσαι ποιο χαλαρός, με αίσθηση του χιούμορ και λιγότερο επιθετικός αν τελικά θέλεις να βγάλεις κάτι από την ενασχόληση σου με το συγκεκριμένο φόρουμ

Να δεχτώ την απάντηση σου χαλαρή, με αίσθηση χιούμορ, και όχι επιθετική ??

Καλές γιορτές πατριώτη !!!

Μιας και είσαι από Χαλάνδρι, το κουκλάκι υπάρχει ? Πριν τριάντα χρόνια πήγαινα..

argaard

# 51 στις 28/12/2020
author
Ανδρας / 40 / Ελεύθερος
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Χαλάνδρι
Θέματα: 9
Απαντήσεις: 1.185

Η απάντηση μου ήταν χαλαρή και προσπάθησα να σου δείξω αν μπορεί να σου χρησιμεύσει αυτό το φόρουμ και πως. Δεν έβαλα ούτε χιούμορ, ούτε επίθεση.

Στα μέρη της απάντησης μου που χρωμάτισες δεν μπορώ να καταλάβω τι εντόπισες.
καλές γιορτές,
Το κουκλάκι έχει κλείσει και από όσο έχω δει δεν το έχουν αξιοποιήσει αλλιώς το χώρο, υπάρχει ακόμα σαν κουκλάκι.

Kristina_

# 52 στις 28/12/2020
author
Γυναίκα / 56 / Ελεύθερη
Αλλη χώρα
Απαντήσεις: 1.171

Βρε παναγιωτη με τετοια σταση ακομη και να υπηρχε σαιτ για χηρους δε νομιζω να χες και πολυ μεγαλη τυχη

Εκανε τον κοπο ο argaard να ασχοληθει με το θεμα σου και σου εγγραψε δυο κουβεντες ευγενικες και σοβαρες για να βοηθησει και αντι να του πεις ενα ευχαριστω και να τον ρωτησεις αν ειχες καποια απορια, εσυ μονο εξωδικο που δεν του στειλες και ομοια απαντησες και στους αλλους που ασχοληθηκαν

Οπως ειναι η κατασταση δυο επιλογες εχεις: η μενεις στο διαδικτυο και το βλεπεις πιο χαλαρα (δυσκολο να αλλαξει σταση ατομο στην ηλικια σου...αλλα το λεω επειδη ειναι μια επιλογη) η ψαχνεις αλλου (δυσκολο και αυτο αλλα δεν ξερω ...εκει μπορει να εχεις περισσοτερη τυχη)

Εκτος και αν εβαλες ενα θεμα ετσι για να την λες σε οποιον μπει στον κοπο να ασχοληθει (χμ...μωρε λες?)

pngts65

# 53 στις 28/12/2020
author
Ανδρας / 56 / Χήρος
Αλλη χώρα

Χριστίνα χρόνια πολλά και με το καλό (υγεία) να βγει (ο παλιός) και να μπει ο καινούργιος χρόνος.. 

Αφού λοιπόν πέρασες από το θέμα μου (εσύ δεν έχεις) και απαντάς/σχολιάζεις, θα σου απαντήσω.. 

Για την τύχη όπως λες.. 

Αυτό που μου έγραψες το πήρα σαν συμβουλή !!Και όχι σαν χυλόπιτα.., άρα μπορεί να έχω ακόμα τύχη, εγώ πόρτες δεν κλείνω.  Για την Ευγενία και σεβασμό που λες.
Προσωπικά σε μεγαλύτερους και άγνωστους, οταν εγω ανοίγω κουβέντα, χρησιμοποιώ πληθυντικό, σε καμία περίπτωση δεν χαρακτηρίζω, όπως έκανε ο φίλος στη τελευταία στροφή... 
Το να είμαστε Cool είναι ωραίο, αλλά μόνο του δεν φτάνει, και ειδικά όταν το ύφος του απέναντι βγάζει άλλη αύρα.. 

Επιλογές, έχω..!!!    ΥΠΟΜΟΝΉ 

Υπομονή, χωρίς αυτή απλά χάος.Για το θέμα που έθεσα εδώ, άλλος θα πει, θέμα χρόνου να το βάλει στα πόδια... Και εγώ θα σου πω, θέλει χρόνο το θέμα μου..
Πληροφοριακά... Ο μόνος που πήγε να το αγγίξει και τραβήχτηκε, ήταν ο Σπύρος, και αυτό γιατί δεν βοηθάει  η λακωνική προσέγγιση που χρησιμοποίησα.

Kristina_

# 54 στις 28/12/2020
author
Γυναίκα / 56 / Ελεύθερη
Αλλη χώρα
Απαντήσεις: 1.171

Δεν ειναι ελλειψη σεβασμου ο ενικος στο διαδικτυο ...συνηθεια ειναι...οπως το κανουν πχ οι αμερικανοι...μιλαει ο καθενας στον αλλο στον ενικο ανεξατητως  ηλικιας, θεσης η αποστασης

(Να σε κατι τετοια ειναι που θα πρεπει να αρχισεις να συνηθιζεις αν αποφασισεις να προσπαθησεις διαδικτυακα)
Καλα το λες, χαλαρα και υπομονη και για να δουμε τι θα μας φερει το 2021...καλη τυχη

gogo6960

# 55 στις 13/1/2021
author
Γυναίκα / 61 / Σε διάσταση
Ν. Ηρακλείου / Γούβες
Απαντήσεις: 58

Χήροι και χήρες με  οι??? Υπάρχουν πολλοί και πολλές ???

??
Επιλέξτε σελίδα: (1-3)
Σελίδες 123

Η απάντησή σας

Τίτλος :
(Προαιρετικά)
Μεταφορά σε εξέλιξη...
Παρακαλούμε περιμένετε
Επισύναψη αρχείου
1 συνημμένο αρχείο
Υπάρχουν τα παρακάτω προβλήματα:

Δεν έχετε επιλέξει την Kατηγορία του θέματος σας
Δεν έχετε συμπληρώσει τον Τίτλο του θέματος σας
Δεν έχετε συμπληρώσει το Κείμενο του θέματος σας
Η απάντηση σας έχει δημοσιευτεί!
Πιέστε [Εμφάνιση] για να μεταφερθείτε στην απάντησή σας, ή [Νέα Απάντηση] για να συνεχίσετε.
Το θέμα σας έχει αποσταλεί για έγκριση.
Θα δημοσιευτεί μόλις έγκριθεί από την ομάδα διαχείρησης του Sxeseis.gr.
Υπήρξε κάποιο πρόβλημα με την αποστολή του θέματος σας.
Παρακαλούμε δοκιμάστε πάλι. Σε περίπτωση που το πρόβλημα παραμένει παρακαλούμε επικοινωνήστε με την υποστήριξη του Sxeseis.gr.
lastpost