Ο εύκολος τρόπος να κάνετε νέες γνωριμίες και σχέσεις!
Με περισσότερα από 535.000 μέλη,
το Sxeseis.gr είναι το μεγαλύτερο ελληνικό site γνωριμιών.
Το Sxeseis.gr συνδυάζει με μοναδικό τρόπο λειτουργίες κοινωνικής δικτύωσης ,σελίδας γνωριμιών, forums και chat rooms δίνοντας στα μέλη του περισσότερες δυνατότητες και ευκαιρίες επικοινωνίας και γνωριμίας, από οποιοδήποτε άλλο μέσο.
Μάθετε περισσότερα για το Sxeseis.gr
Είμαι :
Ενδιαφέρομαι για :
Ημ. Γεννήσης μου :
Κατοικώ :
Νομός :
Περιοχή :
Ουπς! Ξεχάσατε να συμπληρώσετε κάποιες πληροφορίες!
Ουπς! Η ημερομηνία γέννησης δεν είναι σωστή!

Απιστία

Επιλέξτε σελίδα: (1-2)
Σελίδες 12

sia_anastasia

# 1 στις 14/12/2020
author
Γυναίκα / 28 / Σε σχέση
Ν. Αττικής (Δυτική) / Οινόη
Θέματα: 2
Απαντήσεις: 7
'Aρεσαν+: 0%

Απιστία

Γεια σας φίλοι και φίλες! 

Θα ήθελα να εκφράσω το ποσό δύσκολο μου είναι να φύγω από τη σχέση που έχω ενώ ξέρω πώς με έχει απατήσει αρκετές φορές.Δεν ξέρω γιατί πάντα τον δέχομαι πίσω.Θέλω να προχωρήσω πάρα κάτω επιτέλους. Τα τελευταία 3 χρόνια νιώθω συνέχεια την ανασφάλεια ότι με κοροϊδεύει σε σημείο να γίνομαι και εγώ υπερβολική..εχω κουραστεί να αισθάνομαι αυτή την ένταση μέσα μου..Πως να βρω τη δύναμη να προχωρήσω;Τον αγαπάω από τα βάθη της καρδιάς μου. Αυτό μπορώ να το εγγυηθω..Απλά όταν αργεί λίγο να με πάρει τηλ αμέσως σκέφτομαι πως με γράφει η ότι κάνει κάτι με άλλη ενώ μπορεί να έχει κάποια δουλειά..Γενικά όλα αυτά με κάνουν με το παραμικρό να σκέφτομαι πως συνέχεια είναι με κάποια άλλη..δεν έχω ιδέα πως να διαχειριστώ μέχρι και της σκέψεις μου 

alisida

# 2 στις 14/12/2020
author
Γυναίκα / 52 / Διαζευγμένη
Καζακστάν
Θέματα: 35
Απαντήσεις: 9.452

Αφού το ξέρεις ότι σε απατάει γιατί μένεις μαζί του

.Έχεις καλύτερα πράγματα να κάνεις από το να φαντασιωνεσαι πού και με ποια μπορεί να βρίσκεται κάθε στιγμή ο καλός σου.

Οι λύσεις είναι δύο :

Α) του βάζεις τσιπακι για να γνωρίζεις τις κινήσεις του(να πάρεις προηγμένο με κάμερα θα συνιστούσα)

Β) τον χωρίζεις και μένεις αρκετό καιρό μόνη σου μέχρι να ξεπεράσεις το σοκ και να μπορέσεις να εμπιστευτείς κάποιον

,γιατί μετα από αυτή την εμπειρία θα την πληρώσει ο επόμενος,φταίει δε φταίει.

Δεν είναι κακη ιδέα να κάνεις και μια μίνι ή μάξι ψυχοθεραπεία για να καταλάβεις για ποιο λόγο ανεχτηκες και ανέχεται τέτοιες καταστάσεις

Αρέσει στα μέλη Persefoni__, Paralia48 και σε ακόμα 3 μέλη.
I am Not a psychotherapist :)

Kristiana81

# 3 στις 14/12/2020
author
Γυναίκα / 41 / Ελεύθερη
Ν. Αττικής (Πειραιάς) / Πειραιάς
Θέματα: 0
Απαντήσεις: 4
Να μην διαχειριστεις τιποτα.αφου σε απατησε οπως λες παρε τα ποδια σου και φυγε εστω και σερνοντας.η γνωμη μου ειναι πως δεν πρεπει να παρακαλας κανεναν ουτε να στεναχωριεσαι.να δινεις την ευχη σου και να τους στελνεις για καλυτερα να βρισκουν αυτο που τους αξιζει.και αυτο ισχυει και για αντρες και για γυναικες
Αρέσει στα μέλη Persefoni__, forget_it και σε ακόμα 5 μέλη.

Cathrin82

# 4 στις 14/12/2020
author
Γυναίκα / 40 / Διαζευγμένη
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Μαρούσι
Θέματα: 1
Απαντήσεις: 127

Αναστασία καλημέρα. Πιθανόν αυτός κάνει ότι κάνει γιατι μπορεί. Ισως να ξέρει πως εσύ δεν θα φύγεις από διπλα του λόγω ότι ΔΕΝ μπορείς. Πιθανόν αυτός να είναι καλός εμφανισιακα και να έχει πέραση και αυτοπεποιθηση κατι που εσύ δεν τα έχεις. Αν τα είχες σίγουρα θα σε φλερταραν και ΙΣΩΣ να είχες ενδωσει και να είχες ξεκολήσει. Από τη στιγμή που κλαίγεσαι δημοσίως σημαίνει ότι το έχεις καταλαβει τι συμβαινει αλλα μενεις στο θεωρητικά. Κάνε κάτι για τον εαυτό σου, βρες την αυτοπεποιθηση που σου λειπει και φύγε σύντομα. Ο άνθρωπος είναι το χειροότερο είδος ανδρα, χειριστικός.

Αρέσει στα μέλη archagellos, Spiros-- και σε ακόμα 1 μέλος.

Spiros--

# 5 στις 14/12/2020
author
Ανδρας / 51 / Σε σχέση
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Νέα Χαλκηδόνα
Θέματα: 6
Απαντήσεις: 950

Αν βρεις την αιτία ...

... της αυτοτιμωρίας, στην οποία ΕΣΥ έχεις βάλει τον ίδιο σου τον εαυτό, τότε θα το λύσεις το πρόβλημα ... δια παντός!

Αρέσει στα μέλη Persefoni__, Ariadni_0 και σε ακόμα 3 μέλη.

axileas-1

# 6 στις 14/12/2020
author
Ανδρας / 41 / Ελεύθερος
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Αθήνα
Απαντήσεις: 95

Συμφωνώ με τήν καθρίν 82. (πάντα συμφωνούσα με την καθριν εγώ )  αμόλα καλούμπα κούλα θα τώ εγω 

Παράθεση:
Σχόλιο # 4 από Cathrin82

Αναστασία καλημέρα. Πιθανόν αυτός κάνει ότι κάνει γιατι μπορεί. Ισως να ξέρει πως εσύ δεν θα φύγεις από διπλα του λόγω ότι ΔΕΝ μπορείς. Πιθανόν αυτός να είναι καλός εμφανισιακα και να έχει πέραση και αυτοπεποιθηση κατι που εσύ δεν τα έχεις. Αν τα είχες σίγουρα θα σε φλερταραν και ΙΣΩΣ να είχες ενδωσει και να είχες ξεκολήσει. Από τη στιγμή που κλαίγεσαι δημοσίως σημαίνει ότι το έχεις καταλαβει τι συμβαινει αλλα μενεις στο θεωρητικά. Κάνε κάτι για τον εαυτό σου, βρες την αυτοπεποιθηση που σου λειπει και φύγε σύντομα. Ο άνθρωπος είναι το χειροότερο είδος ανδρα, χειριστικός.

Αρέσει στο μέλος Cathrin82

paranomos

# 7 στις 14/12/2020
author
Ανδρας / 49 / Σε σχέση
Απαντήσεις: 1.065

Σε κερατωνει ασυστολα λες.

Τι σου λεει και τον δεχεσαι πισω;
Πως σε τουμπαρει;;(Να μαθουμε και μεις)
Σου λεει οτι τις αλλες τις εχω για  πλακα..ενω εσενα για σοβαρο σκοπο και σε αγαπαω;;Και τον αγαπας και συ..και ολα  ντιλιτ;;

Αρέσει στα μέλη mairy10, alisida

SaltedCaramel

# 8 στις 14/12/2020
author
Γυναίκα / 75 / Παντρεμένη
Αρμενία
Απαντήσεις: 271

Αυτός δεν σε αγαπάει.

Εσύ νομιζεις , ότι τον αγαπάς. 
Αλλά δεν τον αγαπας.
Όταν τα συνειδητοποιήσεις, θα φύγεις.
Αρέσει στο μέλος Kristiana81

DonHuanDelSalsa

# 9 στις 14/12/2020
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:
'Aρεσαν+: %

Αν μιλας σοβαρα και δεν μας κανεις πλακα , εγω σε συμβουλευω να πας επειγοντως σε ψυχολογο, γιατι αργοτερα θα χρειαστεις ψυχιατρο. Μπορεις να κανεις φυσικα οτι κανουν παρα πολλοι αλλοι που εχουν το ιδιο θεμα με εσενα και να σπαταλησεις απλως τη ζωη σου ... Να εχεις υποψη σου οτι το προβλημα το εχεις εσυ, οχι ο αλλος, ειτε σε κερατωνει οπως λες, ειτε αν ειναι ολα στη φαντασια σου.

sia_anastasia

# 10 στις 14/12/2020
author
Γυναίκα / 28 / Σε σχέση
Πάντα μου αποδεικνύει πως δεν μπορεί χωρίς εμένα. Με λόγια με πράξεις .. Εγώ δεν καταλαβαίνω γιατί τον δέχομαι πίσω..
Αρέσει στο μέλος axileas-1

Spiros--

# 11 στις 14/12/2020
author
Ανδρας / 51 / Σε σχέση

Έχει παραδεχτεί ...

... τις απιστίες του ή λέει πως αυτές είναι στο μυαλό σου? Έχεις αποδείξεις ή μόνο ενδείξεις? 

Αν είναι αποδεδειγμένες και πέρα κάθε αμφισβήτησης οι πολλές απιστίες που λες πως σου έχει κάνει, τότε με τι επιχειρήματα και πράξεις σου αποδεικνύει πως δεν μπορεί χωρίς εσένα? 

Κλαίει ασταμάτητα με αναφιλητά για 1 εβδομάδα ? 

Κοιμάται στο χαλάκι της εξώπορτάς σου μέχρι να τον δεχτείς πίσω ? 

Σε ταράζει στα λουλούδια και στα σοκολατάκια ? 

Είναι άπλας και μετά από κάθε κουτσουκέλα σου αγοράζει και ένα νέο αυτοκίνητο ? 

Κοπέλα μου, πες μας πως μας κάνεις πλάκα ...

Παράθεση:
Σχόλιο # 10 από sia_anastasia
Πάντα μου αποδεικνύει πως δεν μπορεί χωρίς εμένα. Με λόγια με πράξεις .. Εγώ δεν καταλαβαίνω γιατί τον δέχομαι πίσω..

Αρέσει στα μέλη Cathrin82, alisida και σε ακόμα 1 μέλος.

Mindthegap-

# 12 στις 14/12/2020
author
Γυναίκα / 45 / Σε σχέση
Ιαπωνία
Απαντήσεις: 3.995

Παράθεση:
Σχόλιο # 11 από Spiros--

Κλαίει ασταμάτητα με αναφιλητά για 1 εβδομάδα ? 

Κοιμάται στο χαλάκι της εξώπορτάς σου μέχρι να τον δεχτείς πίσω ? 

Σε ταράζει στα λουλούδια και στα σοκολατάκια ? 

Είναι άπλας και μετά από κάθε κουτσουκέλα σου αγοράζει και ένα νέο αυτοκίνητο ? 

sia_anastasia

# 13 στις 14/12/2020
author
Γυναίκα / 28 / Σε σχέση
@spiros--Πάνω κάτω αυτά που είπες.Και οι απιστίες είναι όλες αποδεδειγμένες.Δυστυχώς. Πολλές φορές σκέφτομαι να του τα ανταποδώσω με τον ίδιο τρόπο.Αλλά ποια η ουσία; δεν ξέρω τι έχει στο μυαλό του αλήθεια δεν καταλαβαίνω αν απλά είναι στο χαρακτήρα του, είναι ανώριμος; δεν έχω ιδέα

Spiros--

# 14 στις 14/12/2020
author
Ανδρας / 51 / Σε σχέση

Σκέφτηκες ποτέ ...

... πως αφού βράζει το αίμα του, η πιο πιθανή εξήγηση είναι πως βρίσκει και τα κάνει ?

Παράθεση:
Σχόλιο # 13 από sia_anastasia
@spiros--Πάνω κάτω αυτά που είπες.Και οι απιστίες είναι όλες αποδεδειγμένες.Δυστυχώς. Πολλές φορές σκέφτομαι να του τα ανταποδώσω με τον ίδιο τρόπο.Αλλά ποια η ουσία; δεν ξέρω τι έχει στο μυαλό του αλήθεια δεν καταλαβαίνω αν απλά είναι στο χαρακτήρα του, είναι ανώριμος; δεν έχω ιδέα

Enikos

# 15 στις 14/12/2020
author
Ανδρας / 78 / Χήρος
Βοσνία - Ερζεγοβίνη
Θέματα: 22
Απαντήσεις: 27.640

Δε βαζεις μυαλο εσυ, παιδακι μου...

paranomos

# 16 στις 14/12/2020
author
Ανδρας / 49 / Σε σχέση
Απαντήσεις: 1.065

Παράθεση:
Σχόλιο # 13 από sia_anastasia

Ααα δεν κρατιεμαι αναστασια..θα ρωτησω!

Αφηνω τα πανω (κλαμα)..παω στα κατω!!

Δηλαδη ποσα αυτοκινητα εχεις;;

Αν ειναι με καθε κερατο..να εχεις και αυτοκινητο..μακαρι να με απατησει και μενα!

Τελικα αυτος ειναι ανωριμος..αλλα εσυ φερεσαι πολυ ωριμα!

Οφουυ οφουυ

Αρέσει στο μέλος Kristina_

sia_anastasia

# 17 στις 14/12/2020
author
Γυναίκα / 28 / Σε σχέση
Δεν ξέρω παιδιά. Δεν ξέρω και τους λόγους. Τα έχουμε όλα. Και τώρα μου λέει ότι τον καταπιεζω και δεν θέλω να κάνει τίποτα. Που ισχύει μεν νιώθω ότι δεν με ακούει

sia_anastasia

# 18 στις 14/12/2020
author
Γυναίκα / 28 / Σε σχέση
Αν δηλαδή μου εμφανιστεί μια ευκαιρία με κάποιον άλλο εγώ πως πρέπει να αντιδράσω;

Spiros--

# 19 στις 14/12/2020
author
Ανδρας / 51 / Σε σχέση

Αντέδρασε ...

... ανώριμα και επέστρεψέ του 1 αυτοκίνητο 

Παράθεση:
Σχόλιο # 18 από sia_anastasia
Αν δηλαδή μου εμφανιστεί μια ευκαιρία με κάποιον άλλο εγώ πως πρέπει να αντιδράσω;

Αρέσει στο μέλος Kristina_

panagiotismp90

# 20 στις 14/12/2020
author
Ανδρας / 32 / Ελεύθερος
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Παλαιό Φαλήρο
Θέματα: 53
Απαντήσεις: 2.832

Σια μου μια γυναικα σαν εσενα ψαχνω! Μην κανεις καμμια βλακεια κ φυγεις που σου λενε εδω, τετοιο σκεπαρι γερμανικο δεν βρισκεις ευκολα.

Επιλέξτε σελίδα: (1-2)
Σελίδες 12
Δεν μπορείτε να απαντήσετε