Ο εύκολος τρόπος να κάνετε νέες γνωριμίες και σχέσεις!
Με περισσότερα από 535.000 μέλη,
το Sxeseis.gr είναι το μεγαλύτερο ελληνικό site γνωριμιών.
Το Sxeseis.gr συνδυάζει με μοναδικό τρόπο λειτουργίες κοινωνικής δικτύωσης ,σελίδας γνωριμιών, forums και chat rooms δίνοντας στα μέλη του περισσότερες δυνατότητες και ευκαιρίες επικοινωνίας και γνωριμίας, από οποιοδήποτε άλλο μέσο.
Μάθετε περισσότερα για το Sxeseis.gr
Είμαι :
Ενδιαφέρομαι για :
Ημ. Γεννήσης μου :
Κατοικώ :
Νομός :
Περιοχή :
Ουπς! Ξεχάσατε να συμπληρώσετε κάποιες πληροφορίες!
Ουπς! Η ημερομηνία γέννησης δεν είναι σωστή!
Με έχει μπερδέψει

Επιλέξτε σελίδα: (1-3)
Σελίδες 123

Katerinakist12

# 1 στις 21/12/2020
author
Γυναίκα / 23 / Ελεύθερη
Ν. Δράμας / Δοξάτο
Θέματα: 3
Απαντήσεις: 14
'Aρεσαν+: 0%

Με έχει μπερδέψει

Καλησπέρα παιδιά.. Εδώ και 3 εβδομάδες μιλάω με ένα παιδί, έχουμε βγει 2 φορές μόνο μέχρι στιγμής.. Την πρώτη φορά που βρεθήκαμε προχωρήσαμε αφού πρώτα μου είπε και αυτός ότι θέλει κάτι ουσιαστικό όπως και εγώ κλπ κλπ..παρόλα αυτά μου είχε ξαναστείλει για να βγούμε και 2ρο ραντεβού αλλά αυτή την φορά δεν πήγαμε σπίτι του αλλά μια βόλτα να περπατήσουμε αν και στο τέλος μου πρότεινε πάλι να πάμε σπίτι του για πιο σωστά, δεν δέχτηκα και δεν πήγαμε.. Όταν πήγαμε βόλτα με κρατούσε από το χερι και με είχε αγκαλιά.. Όμως εμένα με έχει μπερδέψει γιστι στα μηνύματα αργεί πολύ να τα διαβαζει, μιλάμε λες και δεν συμβαίνει τίποτα μεταξυ μας, δεν λέει ούτε καληνύχτα κάποιες φορές, νιώθω ότι δεν είμαι προταιρεοτητα για εκείνον.. Εμένα μου αρέσει πολύ αλλά δεν μπορώ να καταλάβω τι νιώθει για εμένα.. Εγω έχω συνηθίσει με όποιον κάνω κάτι να μιλάμε στο τηλ, στα σοσιαλ και να νιώθω προταιρεοτητα για εκείνον να μου μιλάει γλυκά.. Δεν είναι ξεκάθαρος και δεν ξέρω τι να κανω.. Αλλά δειχνει την μια και άλλα την αλλη.. 

Αρέσει στο μέλος Enthalpient

Francesca_

# 2 στις 21/12/2020
author
Γυναίκα / 57 / Διαζευγμένη
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Αθήνα
Θέματα: 1
Απαντήσεις: 427

το να κανεις τη ''δυσκολη'' εκ των υστερων, οταν ''ΔΕΝ σου αρεσε το σεξ''  στο πρωτο ρανδεβου, (ελα που δεν σου αρεσε!), ειναι δικο σου μπερδεμα, αποκλειστικα  και μονο...

δεν σε μπερδευει το αγορι, αλλα εσυ εκεινο..
περιμενεις να εισαι η πρωτη προταιρεοτητα μετα;

α..., περιμενε και κανε την ''παναγια'', οταν σου αρεσει πολυ και, συνεχισε να το κρυβεις..
για να εχεις και αλλα μετα για θεματα τυπου ''δεν ξερω τι θελω, αλλα ο αλλος φταιει'' 
Αρέσει στα μέλη Helenaki4, Maitylou και σε ακόμα 2 μέλη.

paranomos

# 3 στις 21/12/2020
author
Ανδρας / 76 / Σε σχέση
Ν. Αττικής (Πειραιάς) / Πειραιάς
Θέματα: 0
Απαντήσεις: 637

Και συ μας μπερδευεις βρε κοριτσι.

Γιατι ανοιγεις αλλο θεμα..και χανουμε τη συνεχεια.
Αρέσει στα μέλη Maitylou, axileas-1 και σε ακόμα 1 μέλος.

axileas-1

# 4 στις 21/12/2020
author
Ανδρας / 40 / Ελεύθερος
Απαντήσεις: 95

Να μην σχολιάζεται πρίν γίνει η περίληψη από τήν αλις... τί θα κάνει αυτή μετά.? καλά εσείς εχετε βάλει σκοπό να τής πάρετε τήν δουλειά .γιά συνελθετε λίγο !!
#1  Εσύ τό επόμενο θεματάκι σου, όπως τό πάς,θα είναι  "έμεινα εγκυος  χωρίς να τό θέλω..τί να κάνω ??  "
Αρέσει στα μέλη Cathrin82, Veronika1980

alisida

# 5 στις 21/12/2020
author
Γυναίκα / 51 / Διαζευγμένη
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Υμηττός
Θέματα: 35
Απαντήσεις: 8.444

Περίληψη (συγνωμη για την καθυστέρηση,κοιμόμουν)

Η Κατερίνα (που είχε κάνει σεξ στο πρώτο ραντεβού και φοβόταν μην παρεξηγηθεί)Βγήκε δεύτερο ραντεβού αλλά δεν δέχτηκε να το ξανακάνει επειδή ο νεαρός δεν της απαντά αμέσως στα μηνύματα.
Αρέσει στα μέλη Helenaki4, axileas-1 και σε ακόμα 1 μέλος.

agrotis53

# 6 στις 21/12/2020
author
Ανδρας / 56 / Παντρεμένος
Ν. Θεσσαλονίκης / Θέρμη
Θέματα: 2
Απαντήσεις: 2.463
Λες και δεν έχουμε τίποτα. ...γράφεις. ... Μα δεν έχετε κάτι. ... Το ότι κάνατε μία φορά σεξ επειδή έτσι σας βγήκε. .. Δεν σημαίνει απολύτως τίποτα και ούτε και παίζει κάνα ρόλο στην οποια εξέλιξη . το να κρίνεις μια κατάσταση με το πόσο άμεσα η το πόσο περισσότερο ανταποκρίνεται κάποιος σε ένα μεσεντζερ...είναι απόλυτα γελοίο. ... Δηλαδή τι ουσιαστικά απόκτησες απο τις σχέσεις σου που σου μιλούσαν πολύ και γλυκά ;; Τίποτα φαντάζομαι. .. Τώρα κάνεις θέμα για 15 ημερών γνωριμία ;;εεε τι να πω ...
Αρέσει στο μέλος Maitylou

Enikos

# 7 στις 21/12/2020
author
Ανδρας / 77 / Χήρος
Βοσνία - Ερζεγοβίνη
Θέματα: 21
Απαντήσεις: 22.659

Οποιος σου πει εσενα οτι θελει κατι ουσιαστικο, (αληθεια, τι ειναι ουσιαστικο για σενα?)...

Βουρ εσυ, ξαπλα, για να εξασφαλισεις το...ουσιαστικο...

Αν δεν εισαι τρολ, (που εισαι), εισαι και η χαρα του κοσμου ολου...(του αντρικου κοσμου)...

Προχωρα, σε θελει ολη η χωρα...

Αρέσει στα μέλη la-mer, Helenaki4 και σε ακόμα 1 μέλος.

panagiotismp90

# 8 στις 21/12/2020
author
Ανδρας / 31 / Ελεύθερος
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Παλαιό Φαλήρο
Θέματα: 53
Απαντήσεις: 2.653

Μηπως εχει δουλεια ή διαβαζει για σχολη?

Aggelo

# 9 στις 21/12/2020
author
Ανδρας / 51 / Σε διάσταση
Ν. Ηλείας / Τραγανό
Θέματα: 26
Απαντήσεις: 7.094

Δεν ειναι ολοι οι ανθρωποι ιδιοι μεταξυ τους,πρεπει να μαθεις

να βρισκεις τη χρυση τομη στις σχεσεις γιατι ανδρες κατ εικονα

του εαυτου σου δεν προκειται να βρεις...

Σε 3 εβδομαδες το λοιπον πιο πολυ στα μελια ειναι μια σχεση

παρα εχει ουσια.

Για να γνωρισεις εναν ανθρωπο και να σε γνωρισει θελει χρονο...

Δωσε μια ευκαιρια να εξελιχθει το πραγμα και σταματα να μανουριαζεις

και προσπαθησε να μεταφερεις στον αλλον τι σ ενοχλει γιατι απ οτι

καταλαβαινω μονο σ εμας τα λες και οχι σ εκεινον...

Και το σεξακι καλο ειναι αλλα μια σχεση για να παει μπροστα χρειαζεται και

αλλα πραγματα αν οντως θελετε ουσιαστικη σχεση και δεν το λετε

ετσι απλα για να κανετε μπουγιο.

Αρέσει στα μέλη maraki_lar_1980, la-mer και σε ακόμα 2 μέλη.

Helenaki4

# 10 στις 22/12/2020
author
Γυναίκα / 44 / Σε διάσταση
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Ηλιούπολη
Απαντήσεις: 1.211

...'Οταν για κάποιο λόγο κάνεις σεξ στην πρώτη συνάντηση , μάλλον νιώθεις μέσα σου το παιχνίδι χαμένο απο τ'αποδυτήρια . Βαθια μέσα της μια ανασφαλής γυναίκα , φοβάται να περιμένει . Μη μου πεις ότι δε σε αφήνουν οι ορμές , δε θα σε πιστέψω.

Τι πρόλαβες να αναρωτηθείς για αυτό το αγόρι , για να προλάβεις και να το απαντήσεις?

Για μένα , ο φόβος ότι ο τύπος θα ξενερώσει , σε στέλνει στο κρεβάτι μαζί του γεμάτη αμφιβολίες .

Στην προσπάθειά σου να τον "κρατήσεις" , βιάζεσαι και τον "χάνεις".

Οι αντρες δε ζητούν να το παίξεις δύσκολη. Ζητούν να είσαι μέσα σου επιλεκτική . Ζητούν να μη φοβάσαι να πάρεις το χρόνο σου . Τότε (μεταξύ πολλών άλλων) ξέρουν ότι αξίζεις τον κόπο , γιατί πρώτη το ξέρεις εσύ.

Ο τύπος απομακρύνεται , όχι επειδή "πήρε αυτό που ήθελε" (τι μπακαλιάρος Θεέ μου , πόσες δεκαετίες τον ακούωωω)...

...αλλά επειδή κατάλαβε από τη στάση σου ότι δε σε θεωρείς εσύ η ίδια άξια να σε γνωρίσει σιγά σιγά και όμορφα.

Αρέσει στα μέλη Nasilia, agrotis53 και σε ακόμα 1 μέλος.

Katerinakist12

# 11 στις 22/12/2020
author
Γυναίκα / 23 / Ελεύθερη
Ν. Δράμας / Δοξάτο
Στο 1ο ραντεβού ήμουν και εγώ πολύ αγχωμένη και βιάστηκα το ξέρω αλλά στο 2ρο του ζήτησα να πάμε μια βόλτα να περπατήσουμε κ του είπα πως υπάρχουν και άλλα πιο ομορφα πράγματα να κάνεις από το σεξ και γενικά συζητούσαμε διαφορά θέματα.. Όταν με άφησε σπίτι τιυ είπα καληνύχτα και μετά μου ξαναεστειλε αυτός και μου κάνει "δεν πέρασες ωραια ε;" λογικά επειδή δεν του έστειλα μήνυμα.. Του είπα ότι πέρασα πολύ ωραία και δεν με πίστευε νομίζοντας ότι το λεω έτσι για να μην τον στεναχωρήσω.. Μου είπες και αυτός ότι πέρασε ωραία.. Την επόμενη του έστειλα καλημέρα και μου απάντησε το μέσημερι ενώ είχε ξυπνήσει νωρίτερα και όλη την μέρα αργιυσε πάρα πολύ να διαβάζει τα μηνύματα μου..το βραδυ δεν απάντησε καν στο μήνυμα μου ότι το διάβασε και μου απάντησε την επόμενη το μεσημερι.. Δεν θα μπορούσε βρε παιδιά να μου στείλει το βραδυ μια καληνύχτα ή αν τον ενοχλούσα και είχε δουλειά να μου το πει όχι να με αφήσει έτσι και να μην διαβάζει καν το μήνυμα μου κ ούτε μια καληνύχτα.. Την επόμενη που μου απάντησε σε αυτό που του είπα εγώ απλά το διάβασα και δεν απάντησα γιατί με πείραξε η αδιαφορία του.. Τώρα δεν ξέρω αν ξαναστείλει που δεν του απάντησα και τον άφησα στο "διαβάστηκε" αλλά δεν μου αρέσε η στάση του ..

kostas-43

# 12 στις 22/12/2020
author
Ανδρας / 42 / Ελεύθερος
Απαντήσεις: 47

Δεν θα μπορούσε βρε παιδιά να μου στείλει το βραδυ μια καληνύχτα ή αν τον ενοχλούσα και είχε δουλειά να μου το πει όχι να με αφήσει έτσι και να μην διαβάζει καν το μήνυμα μου κ ούτε μια καληνύχτα

Προφανώς δεν θα μπορούσε ίσως γιατί θα πέρνούσε ωραία με κάποια άλλη τό βράδυ μέχρι την επόμενη ημέρα..

Μάλλον κινείσαι με μαζούτ !! μπατάρισέ το στό ντίζελ γιά καλύτερη  απόδοση !!! (ναυτικός όρος) 
Αρέσει στο μέλος alisida

Helenaki4

# 13 στις 22/12/2020
author
Γυναίκα / 44 / Σε διάσταση
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Ηλιούπολη
Απαντήσεις: 1.211

Γλυκεια μου ...κυνηγάς !!! 

Γιατί κυνηγάς , τι φοβάσαι ? Άγχος εγκατάλειψης μου μυρίζει και αυτοεκτίμηση χαμηλή . 

Μπορείς να καταλάβεις οτι ο,τρόπος με τον οποίο συμπεριφέρεσαι ειναι ...αντροδιωκτικος?

Παράθεση:
Σχόλιο # 11 από Katerinakist12
Στο 1ο ραντεβού ήμουν και εγώ πολύ αγχωμένη και βιάστηκα το ξέρω αλλά στο 2ρο του ζήτησα να πάμε μια βόλτα να περπατήσουμε κ του είπα πως υπάρχουν και άλλα πιο ομορφα πράγματα να κάνεις από το σεξ και γενικά συζητούσαμε διαφορά θέματα.. Όταν με άφησε σπίτι τιυ είπα καληνύχτα και μετά μου ξαναεστειλε αυτός και μου κάνει "δεν πέρασες ωραια ε;" λογικά επειδή δεν του έστειλα μήνυμα.. Του είπα ότι πέρασα πολύ ωραία και δεν με πίστευε νομίζοντας ότι το λεω έτσι για να μην τον στεναχωρήσω.. Μου είπες και αυτός ότι πέρασε ωραία.. Την επόμενη του έστειλα καλημέρα και μου απάντησε το μέσημερι ενώ είχε ξυπνήσει νωρίτερα και όλη την μέρα αργιυσε πάρα πολύ να διαβάζει τα μηνύματα μου..το βραδυ δεν απάντησε καν στο μήνυμα μου ότι το διάβασε και μου απάντησε την επόμενη το μεσημερι.. Δεν θα μπορούσε βρε παιδιά να μου στείλει το βραδυ μια καληνύχτα ή αν τον ενοχλούσα και είχε δουλειά να μου το πει όχι να με αφήσει έτσι και να μην διαβάζει καν το μήνυμα μου κ ούτε μια καληνύχτα.. Την επόμενη που μου απάντησε σε αυτό που του είπα εγώ απλά το διάβασα και δεν απάντησα γιατί με πείραξε η αδιαφορία του.. Τώρα δεν ξέρω αν ξαναστείλει που δεν του απάντησα και τον άφησα στο "διαβάστηκε" αλλά δεν μου αρέσε η στάση του ..

Αρέσει στα μέλη agrotis53, kostas-43

Heptamer

# 14 στις 22/12/2020
author
Ανδρας / 42 / Διαζευγμένος
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Φιλοθέη
Θέματα: 36
Απαντήσεις: 14.678

Η κόνξα (το πικάρισμα, τα τσαλιμάκια) των σημερινων νεων ειναι το social-ιστικό  "διαβάστηκε" (αναπαντήτως) ή η καθυστερημένη ανάγνωση.

Πολύ άγχος...

Αρέσει στα μέλη la-mer, agrotis53

hornet19

# 15 στις 22/12/2020
author
Ανδρας / 53 / Ελεύθερος
Απαντήσεις: 943

Παράθεση:
Σχόλιο # 14 από Heptamer

Η κόνξα (το πικάρισμα, τα τσαλιμάκια) των σημερινων νεων ειναι το social-ιστικό  "διαβάστηκε" (αναπαντήτως) ή η καθυστερημένη ανάγνωση.

Πολύ άγχος...

δε λες τίποτα!

Αρέσει στα μέλη la-mer, agrotis53

alisida

# 16 στις 22/12/2020
author

#14,#15

Τι λέτε βρε παιδιά,θα ξεχάσουμε κι αυτά που ξέρουμε.

Αν δεν της απαντάει,δεν φταίει εκείνη που ανησυχεί,αυτό είναι φυσιολογικό να περιμένεις απάντηση από τον οποιονδήποτε (φίλο,όχι άγνωστο).

Πόσο μάλλον από κάποιον που έχεις ερωτική σχέση.

Όσο και να μην προλαβαίνει,μπορεί να στείλει ένα "δεν μπορώ τώρα" πχ.

Αρέσει στο μέλος agrotis53
I am Not a psychotherapist :)

hornet19

# 17 στις 22/12/2020
author
Ανδρας / 53 / Ελεύθερος
Απαντήσεις: 943

Παράθεση:
Σχόλιο # 16 από alisida

Πόσο μάλλον από κάποιον που έχεις ερωτική σχέση.

Σχέση όμως, όχι σ-χέσει

Αρέσει στο μέλος alisida

alisida

# 18 στις 22/12/2020
author

είναι κι αυτό  

Να νομίζεις ότι έχεις σχέση,αλλά να έχεις σ-(έχουν)χεσει 

Συμβαίνει 

Παράθεση:
Σχόλιο # 17 από hornet19

Σχέση όμως, όχι σ-χέσει

Αρέσει στα μέλη Helenaki4, kostas-43
I am Not a psychotherapist :)

Enikos

# 19 στις 22/12/2020
author
Ανδρας / 77 / Χήρος
Βοσνία - Ερζεγοβίνη
Θέματα: 21
Απαντήσεις: 22.659

Να ντονε τιμωρησουμε!!!...

Τι πραματα ειναφτα...

Ο αλλος εχει παρει μαβρο δρομο κι εμεις...

Ειμαστε ακομα στις...ορθοτητες των σχεσεων...

Φερτετονε εδω!!!...

Αρέσει στο μέλος la-mer

Katerinakist12

# 20 στις 22/12/2020
author
Γυναίκα / 23 / Ελεύθερη
Ν. Δράμας / Δοξάτο
Είχε ξαναγίνει άλλη μια φορά να τον αφήσω στο διαβάστηκε αλλά είχαμε μια κοντριτσα και δεν μου άρεσε αυτό που είπε και το διάβασα αλλά δεν απάντησα καν και μου έστειλε την επόμενη μέρα πως δεν ήταν ωραίο που το διάβασα και δεν απάντησα.. Τώρα όμως δεν ξαναεστείλε από χθες.. Και εμένα δεν μου άρεσε όμως που δεν διάβασε το μήνυμα μου όταν έπρεπε και δεν μου είπε ούτε μια καληνύχτα και απάντησε την επόμενη το μεσημέρι..δεν νομίζω να ξαναστείλει γιατί ίσως να πιστεύει πως επειδή το διάβασα και δεν απάντησα ότι δεν θέλω να το συνεχίσω άλλο δεν ξέρω..
Επιλέξτε σελίδα: (1-3)
Σελίδες 123

Η απάντησή σας

Τίτλος :
(Προαιρετικά)
Μεταφορά σε εξέλιξη...
Παρακαλούμε περιμένετε
Επισύναψη αρχείου
1 συνημμένο αρχείο
Υπάρχουν τα παρακάτω προβλήματα:

Δεν έχετε επιλέξει την Kατηγορία του θέματος σας
Δεν έχετε συμπληρώσει τον Τίτλο του θέματος σας
Δεν έχετε συμπληρώσει το Κείμενο του θέματος σας
Η απάντηση σας έχει δημοσιευτεί!
Πιέστε [Εμφάνιση] για να μεταφερθείτε στην απάντησή σας, ή [Νέα Απάντηση] για να συνεχίσετε.
Το θέμα σας έχει αποσταλεί για έγκριση.
Θα δημοσιευτεί μόλις έγκριθεί από την ομάδα διαχείρησης του Sxeseis.gr.
Υπήρξε κάποιο πρόβλημα με την αποστολή του θέματος σας.
Παρακαλούμε δοκιμάστε πάλι. Σε περίπτωση που το πρόβλημα παραμένει παρακαλούμε επικοινωνήστε με την υποστήριξη του Sxeseis.gr.