Ο εύκολος τρόπος να κάνετε νέες γνωριμίες και σχέσεις!
Με περισσότερα από 535.000 μέλη,
το Sxeseis.gr είναι το μεγαλύτερο ελληνικό site γνωριμιών.
Το Sxeseis.gr συνδυάζει με μοναδικό τρόπο λειτουργίες κοινωνικής δικτύωσης ,σελίδας γνωριμιών, forums και chat rooms δίνοντας στα μέλη του περισσότερες δυνατότητες και ευκαιρίες επικοινωνίας και γνωριμίας, από οποιοδήποτε άλλο μέσο.
Μάθετε περισσότερα για το Sxeseis.gr
Είμαι :
Ενδιαφέρομαι για :
Ημ. Γεννήσης μου :
Κατοικώ :
Νομός :
Περιοχή :
Ουπς! Ξεχάσατε να συμπληρώσετε κάποιες πληροφορίες!
Ουπς! Η ημερομηνία γέννησης δεν είναι σωστή!

Χωρισμός- επανασύνδεση

Επιλέξτε σελίδα: (1-2)
Σελίδες 12

John12john

# 1 στις 22/12/2020
author
Ανδρας / 24 / Ελεύθερος
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Μαρούσι
Θέματα: 1
Απαντήσεις: 4
'Aρεσαν+: 0%

Χωρισμός- επανασύνδεση

Γεια σας ήμασταν 10 μηνες μαζι ολα ηταν υπέροχα και ειχαμε κάνει μαζι αρκετά πράγματα και ξέρω οτι με αγαπουσε και με αγαπαει πολυ. Τελευταίο καιρο είχε χαθεί η σεξουαλική έλξη και δεν ειναι πια ερωτευμένη με μένα και γιαυτο χωρισαμε. Πηγα καποιες φορες απο κει και την ειδα αλλα απ οτι λεει δεν αλλαζει κατι. Ήμουν λεει οτι καλύτερο έχει κάνει και οτι με εμένα ειχε τετοιο δέσιμο.

Τωρα τι μπορω να κάνω? Να περιμένω μπας και μου στειλει η μήπως υπάρχει καποια λυση ??

paranomos

# 2 στις 22/12/2020
author
Ανδρας / 76 / Σε σχέση
Ν. Αττικής (Πειραιάς) / Πειραιάς
Θέματα: 0
Απαντήσεις: 665

Εε αφου ηταν οτι καλυτερο ειχε κανει.

Μαλλον εκλεισε σαν γυναικα.

Τι αλλο να περιμενει;

Αρέσει στα μέλη kalvin251, agrotis53 και σε ακόμα 1 μέλος.

alisida

# 3 στις 22/12/2020
author
Γυναίκα / 51 / Διαζευγμένη
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Ηράκλειο
Θέματα: 35
Απαντήσεις: 8.610

Ο έρωτας περνάει.

Η ερωτική έλξη όχι τόσο εύκολα.

Μάλλον δεν την είχε από την αρχη ή στο μεταξύ ερωτεύτηκε άλλον  

Παράθεση:
Σχόλιο # 1 από John12john

Χωρισμός- επανασύνδεση

Γεια σας ήμασταν 10 μηνες μαζι ολα ηταν υπέροχα και ειχαμε κάνει μαζι αρκετά πράγματα και ξέρω οτι με αγαπουσε και με αγαπαει πολυ. Τελευταίο καιρο είχε χαθεί η σεξουαλική έλξη και δεν ειναι πια ερωτευμένη με μένα και γιαυτο χωρισαμε. Πηγα καποιες φορες απο κει και την ειδα αλλα απ οτι λεει δεν αλλαζει κατι. Ήμουν λεει οτι καλύτερο έχει κάνει και οτι με εμένα ειχε τετοιο δέσιμο.

Τωρα τι μπορω να κάνω? Να περιμένω μπας και μου στειλει η μήπως υπάρχει καποια λυση ??

Αρέσει στα μέλη agrotis53, Helenaki4 και σε ακόμα 2 μέλη.

Heptamer

# 4 στις 22/12/2020
author
Ανδρας / 42 / Διαζευγμένος
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Φιλοθέη
Θέματα: 36
Απαντήσεις: 14.754

Η σχεση σας απλα ξεφούσκωσε.

Συμβαινει κατα κορον στις νεαρες ηλικιες και ειναι απολυτα φυσιολογικό.

Κι εσυ το ιδιο θα ενιωθες καποια στιγμή, αν δε σε προλαβαινε.

Δεν εχει νοημα να περιμενεις. Της τελειωσε. 

Η μονη λυση ειναι να πας παρακατω.

Αρέσει στα μέλη agrotis53, Helenaki4 και σε ακόμα 1 μέλος.

archagellos

# 5 στις 22/12/2020
author
Ανδρας / 55 / Διαζευγμένος
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Αθήνα
Απαντήσεις: 3.387

man ,

δεν ειναι καλα τα νεα ...

Πας και την παρακαλας ...πεφτεις στα ματια της συνεχεια ...γινεσαι ζητουλας ...

Σου ειπε η κοπελα " εισαι οτι καλυτερο μου εχεις συμβει ..." και ολα αυτα που λενε οι γυναικες

Τι ηθελε να σου πει ( πως μεταφραζεται αυτο )  = Ασε μας ρε καραγκιοζη που θα φαω την ωρα μου μαζι σου ...ηδη βρεθηκε καλυτερος .

Το μονο που εχεις να κανεις ειναι να αρχισεις να δαγκωνεις καρεκελς , τραπεζια , το κινητο σου ...να χτυπας το κεφαλι σου στον τοιχο , στο πατωμα , στην κάσα της πορτας ...οπου βρεις γωνια ...ετσιωστε να την ξεχασεις και να πας παρακατω .

Και τωρα στις γιορτες ουτε χρονια πολλα ...ουτε τιποτα ...

Δεν υπαρχει , δεν υπηρξε ...δεν θα υπαρξει ποτε .

Keep Walking man

Αρέσει στα μέλη agrotis53, Helenaki4 και σε ακόμα 1 μέλος.

Francesca_

# 6 στις 22/12/2020
author
Γυναίκα / 57 / Διαζευγμένη
Απαντήσεις: 475

Παράθεση:
Σχόλιο # 5 από archagellos

man ,

δεν ειναι καλα τα νεα ...

Πας και την παρακαλας ...πεφτεις στα ματια της συνεχεια ...γινεσαι ζητουλας ...

Σου ειπε η κοπελα " εισαι οτι καλυτερο μου εχεις συμβει ..." και ολα αυτα που λενε οι γυναικες

Τι ηθελε να σου πει ( πως μεταφραζεται αυτο )  = Ασε μας ρε καραγκιοζη που θα φαω την ωρα μου μαζι σου ...ηδη βρεθηκε καλυτερος .

Το μονο που εχεις να κανεις ειναι να αρχισεις να δαγκωνεις καρεκελς , τραπεζια , το κινητο σου ...να χτυπας το κεφαλι σου στον τοιχο , στο πατωμα , στην κάσα της πορτας ...οπου βρεις γωνια ...ετσιωστε να την ξεχασεις και να πας παρακατω .

Και τωρα στις γιορτες ουτε χρονια πολλα ...ουτε τιποτα ...

Δεν υπαρχει , δεν υπηρξε ...δεν θα υπαρξει ποτε .

Keep Walking man

σιγα ρε μαν, στις μεταφρασεις...

Αρέσει στα μέλη kostas232, la-mer και σε ακόμα 1 μέλος.

Helenaki4

# 7 στις 22/12/2020
author
Γυναίκα / 44 / Σε διάσταση
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Ηλιούπολη
Θέματα: 3
Απαντήσεις: 1.268

Βρέθηκε άλλος παλληκαρι μου . 

Εχεις δυο δρόμους : ν αρχίσεις να εκδικεισαι τις επόμενες «γιατί όλες ίδιες είστε άπιστες και @@@» (μάντεψε ποιον θα εκδικηθείς τελικά) .

Να το δεις σαν ένα μεμονωμένο γεγονός και να πεις στον εαυτό σου οτι θα βρεις κάποια που θα σου δώσει αυτά που αξίζεις (μάντεψε ποιος ειναι ο κερδισμένος) .

Καλά Χριστούγεννα 

Αρέσει στα μέλη archagellos, alisida και σε ακόμα 1 μέλος.

agrotis53

# 8 στις 22/12/2020
author
Ανδρας / 56 / Παντρεμένος
Ν. Θεσσαλονίκης / Θέρμη
Θέματα: 2
Απαντήσεις: 2.496

Τι να σου στείλει λουλούδια ;;... Αυτό το χάθηκε η ερωτική έλξη. .το προσδιορίζεις λίγο ;; Έχει πολλά στο χάθηκε. ...αυτές είναι ερωτήσεις. .. Για κουβέντα. ... Στο παρασύνθημα όμως δεν υπάρχει τίποτα να ελπίζεις απο αυτή την ιστορία άλλο. ... Το γιατί ;; οταν προσδιορίσεις τη σημαίνει χάθηκε η ερωτική έλξη. .θα το καταλάβεις. ..

Παράθεση:

Χωρισμός- επανασύνδεση

Αρέσει στα μέλη archagellos, alisida

wish_

# 9 στις 23/12/2020
author
Γυναίκα / 36 / Ελεύθερη
Ν. Θεσσαλονίκης / Θεσσαλονίκη
Θέματα: 5
Απαντήσεις: 3.252

Το καλύτερο που έχεις να κάνεις ειναι να την αφησεις στην ησυχία της,αφου της εχει χαθει η ερωτικη ελξη όπως μας λες.με το ζόρι αυτά δεν γίνονται.Το τι μπορεί να πήγε στραβά και να μη σε θέλει αυτό δεν το ξέρουμε,μονο υποθεσεις μπορούμε να κάνουμε.

Είναι ασχημο για σενα που την θες και δεν σου εχει τελειωσει ομως παρόλα αυτα θεωρώ οτι δεν μπορείς να κανεις κάτι.

Δεν υπάρχει καποια λύση,το να την στέλνεις συνεχεια για να της δειξεις οτι την θες δεν επαναφέρει την έλξη.Να περιμένεις ένα ψιχουλάκι από εκείνη?και πάλι το πολύ να σου πει "Καλά Χριστούγεννα"

Παράθεση:

Χωρισμός- επανασύνδεση

konstandinos73

# 10 στις 23/12/2020
author
Ανδρας / 48 / Ελεύθερος
Απαντήσεις: 246
Παρακαλα κι αλλο. Μπορεί να σε λυπηθει και να γυρίσει πισω. Εχω απορια, σε 100δες θεματα που εχουν το ιδιο περιεχόμενο εδω μεσα: Οταν ο αλλος-η, με λογια η πραξεις η δια της σιωπης, λεει οτι "ΔΕΝ ΘΕΛΩ ΑΛΛΟ ΝΑ ΕΙΜΑΣΤΕ ΜΑΖΙ", τι δεν καταλαβαίνει ο αλλος-η??? Μαλλον ειμαι πολυ μετριος στο νου, για να καταλαβω εγω. Οκ. Δεκτο.
Αρέσει στα μέλη Chrisoula5, Enikos και σε ακόμα 2 μέλη.

panagiotismp90

# 11 στις 23/12/2020
author
Ανδρας / 31 / Ελεύθερος
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Παλαιό Φαλήρο
Θέματα: 53
Απαντήσεις: 2.655

Σου λεει οτι χαθηκε η ελξη αλλα εγω μπορω να στην επαναφερω. Στο φβ ειστε φιλοι?

Cathrin82

# 12 στις 23/12/2020
author
Γυναίκα / 39 / Διαζευγμένη
Απαντήσεις: 127
Αγόρι μου έχεις 2 επιλογές. Την παρακαλάς να συνεχίσετε και αν γυρίσει θα σε κάνει ότι θέλει ή την αφήνεις και φεύγεις με αξιοπρέπεια για κάποια άλλη. Για να μη σε θέλει άλλο μάλλον φλερτάρει με άλλον. Σκέψου ότι είσαι ανώτερος και αυτή θα χάσει που δεν σε έχει.

panagiotismp90

# 13 στις 23/12/2020
author
Ανδρας / 31 / Ελεύθερος
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Παλαιό Φαλήρο
Θέματα: 53
Απαντήσεις: 2.655

Παράθεση:
Σχόλιο # 9 από wish_

Το καλύτερο που έχεις να κάνεις ειναι να την αφησεις στην ησυχία της,αφου της εχει χαθει η ερωτικη ελξη όπως μας λες.με το ζόρι αυτά δεν γίνονται.Το τι μπορεί να πήγε στραβά και να μη σε θέλει αυτό δεν το ξέρουμε,μονο υποθεσεις μπορούμε να κάνουμε.

Είναι ασχημο για σενα που την θες και δεν σου εχει τελειωσει ομως παρόλα αυτα θεωρώ οτι δεν μπορείς να κανεις κάτι.

Δεν υπάρχει καποια λύση,το να την στέλνεις συνεχεια για να της δειξεις οτι την θες δεν επαναφέρει την έλξη.Να περιμένεις ένα ψιχουλάκι από εκείνη?και πάλι το πολύ να σου πει "Καλά Χριστούγεννα"

σαν γυναικα που εισαι, η ερωτικη ελξη πως επανερχεται? γιατι καθημερινα πολλα ζευγαρια σ ολο τον κοσμο τα ξαναβρισκουν, αρα δεν ειναι ανεφικτο για να πουμε νταξει αστην εχει αλλον και μην ασχολεισαι.

wish_

# 14 στις 23/12/2020
author
Γυναίκα / 36 / Ελεύθερη
Ν. Θεσσαλονίκης / Θεσσαλονίκη
Θέματα: 5
Απαντήσεις: 3.252

Εμείς εδώ κάνουμε υποθέσεις,λέμε την γνωμη μας,Αν εσύ σαν παναγιωτης θέλεις να του πεις και θεωρείς οτι αξίζει να ξαναβάλει φωτιά στη σχέση του τότε κάντο.

Θα πρέπει να θέλουν να προσπαθήσουν για τη σχέση τους για να επαναφέρουν την έλξη.Σε μικρές ηλικίες όμως όταν φεύγει η "κάψα" επειδή ζούμε σε καιρούς αφθονίας και ευκολίας,το να πας στον επόμενο από το να προσπαθήσεις είναι πιο εύκολο.

Φυσικά και υπάρχουν ζευγάρια που αυτά που τους ενώνουν ειναι πιο δυνατά από την έλξη και έτσι το προσπαθούν και με τον τρόπο τους πιστευώ και εγώ οτι μπορεί να την επαναφέρουν.

Προσωπικά μου έχει τύχει σε μικρότερη ηλικία...με ενοχλούσαν διάφορα και αυτό επηρεαζε και άλλα κομματια της σχέσης.

Επανέρχεται αν θέλουν και οι δύο,Θεωρώ οτι ξεκινάς κάνοντας μια καλη συζήτηση,έπειτα αν υπάρχει διεκδίκηση,αν το καλλιεργήσεις στο μυαλό σου,αν βρει ή βρεις τα κουμπιά σου τότε ίσως υπάρχουν πιθανότητες.Τωρα το πως το βλέπει καποιος άλλος ή οι άντρες τι να σου πω,δεν ξερω.

Παράθεση:
Σχόλιο # 13 από panagiotismp90

σαν γυναικα που εισαι, η ερωτικη ελξη πως επανερχεται? γιατι καθημερινα πολλα ζευγαρια σ ολο τον κοσμο τα ξαναβρισκουν, αρα δεν ειναι ανεφικτο για να πουμε νταξει αστην εχει αλλον και μην ασχολεισαι.

Αρέσει στο μέλος alisida

hornet19

# 15 στις 23/12/2020
author
Ανδρας / 53 / Ελεύθερος
Απαντήσεις: 1.034

Παράθεση:
Σχόλιο # 12 από Cathrin82
Αγόρι μου έχεις 2 επιλογές. Την παρακαλάς να συνεχίσετε και αν γυρίσει θα σε κάνει ότι θέλει ή την αφήνεις και φεύγεις με αξιοπρέπεια για κάποια άλλη. Για να μη σε θέλει άλλο μάλλον φλερτάρει με άλλον. Σκέψου ότι είσαι ανώτερος και αυτή θα χάσει που δεν σε έχει.

Μπορεί όμως να του αρέσει η υποταγή ποτέ δεν ξέρεις...

Αρέσει στα μέλη alisida, Cathrin82

kostas232

# 16 στις 23/12/2020
author
Ανδρας / 55 / Ελεύθερος
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Ψυχικό
Θέματα: 3
Απαντήσεις: 611

φιλος

οταν σου λεει η ομορφη, εισαι οτι καλυτερο μου εχει συμβει τοτε φευγα μακρια...  νομος...!  ασε τοι σου λενε οι αντουανετες του σαιτ... οτνα η γυναικα αρχιζει τα "θελω χρονο με τονε αυτο μου" ή "εισαι οτι καλυτερο μου εχει συμβει" τοτε αλλου χτυπανε οι καμπανες...  δικαιολογιες θα σουε λεγα ποιανου ειναι αλλα με βλεπω παλι με μπαν , οποτε καταλαβες... δενε χουν τα παντελονια να σου πουνε δεν κανω κεφι εφυγα οι δαντελες και γιαυτο σου θετους ολες αυτες τις αρχηστες δικαιολογιες...

Παράθεση:

Χωρισμός- επανασύνδεση

Αρέσει στο μέλος kalvin251

John12john

# 17 στις 23/12/2020
author
Ανδρας / 24 / Ελεύθερος
Απαντήσεις: 4
Ευχαριστώ για τα σχόλια σαςΔεν ηταν πια ερωτευμένη και κυρίως είχε χαθει τελευταίο διάστημα η σεξουαλική έλξη. Παντός ξερω 100% δεν υπηρχε άλλος. Υπήρχε πολυ μεγαλη ειλικρίνεια μεταξύ μας. Υπάρχει περίπτωση να της λείψει αυτο που είχαμε? Και αν ναι με ποιον τροπο ? Δλδ εφόσον της τελείωσε. Μπορεί να ξανάρθει?

Enikos

# 18 στις 23/12/2020
author
Ανδρας / 77 / Χήρος
Βοσνία - Ερζεγοβίνη
Θέματα: 22
Απαντήσεις: 23.016

Επισης, αν επιτρεπεται, ενα κυριο ζητημα σε ολες αυτες τις "σχεσεις"...

Ειναι οτι αγαπιουνται!!!...

Παράθεση:
Σχόλιο # 10 από konstandinos73
Παρακαλα κι αλλο. Μπορεί να σε λυπηθει και να γυρίσει πισω. Εχω απορια, σε 100δες θεματα που εχουν το ιδιο περιεχόμενο εδω μεσα: Οταν ο αλλος-η, με λογια η πραξεις η δια της σιωπης, λεει οτι "ΔΕΝ ΘΕΛΩ ΑΛΛΟ ΝΑ ΕΙΜΑΣΤΕ ΜΑΖΙ", τι δεν καταλαβαίνει ο αλλος-η??? Μαλλον ειμαι πολυ μετριος στο νου, για να καταλαβω εγω. Οκ. Δεκτο.

Αρέσει στο μέλος la-mer

Francesca_

# 19 στις 23/12/2020
author
Γυναίκα / 57 / Διαζευγμένη
Απαντήσεις: 475

Παράθεση:

Χωρισμός- επανασύνδεση

απο ο,τι γραφεις, κατα εμενα, εσβησε πρωτα η ερωτικη ελξη για να σβησει μετα και η σεξουαλικη..

εχει μεγαααλη διαφορα αναμεσα σ' αυτες τις δυο..

η πρωτη, ειναι μια φλογα που αναβει μεταξυ δυο ανθρωπων και που καιει με ηρεμη και σταθερη φωτια, κανοντας τους ''να βγαλουν τα ρουχα τους'', να ανοιχθουν ο ενας στον αλλον γιατι ''κατω των ρουχων'' υπαρχουν τοσα πολλα αλλα για ανακαλυψη και που ειναι ερωτευσιμα, και που να την συντηρουν ετσι ωστε να μην χαθει...

στιν περιπτωση, μαλλον μεινατε μονο στη γυμνια των σωματων, για οσο κρατησε η σεξουαλικη ελξη, που ναι μεν, ειναι αποτελεσμα της ερωτικης, αλλα ξεχασατε να βαλετε και ''κανενα ξυλο'' ή κατσατε σε ο,τι ειχατε ανακαλυψει αρχικα, να καει και - αυτο μονο να σας ζεσταινει..

τωρα, δεν ξερω τι εννοεις με το - ''ειχαμε κάνει μαζι αρκετά πράγματα'', αλλα μαλλον δεν ηταν αρκετα..

συν το - ''με αγαπουσε και με αγαπαει πολυ'', αν και ειναι απιθανο να γινει, χωρις μια εξελιξη ενος ερωτα μεσω αυτου που λεω πιο πανω, δεν αναφερεις τιποτα για δικα σου συναισθηματα να εχεις αναπτυξει..

μηπως η κοπελα ηθελε και  κατι παραπανω απο μια ''κρεβατικη ελξη'', ειδε πως δεν μπορει να το εχει και γι' αυτο να εβαλε στοπ; 

Αρέσει στα μέλη la-mer, alisida

ioannis1p

# 20 στις 23/12/2020
author
Ανδρας / 52 / Χήρος
Ν. Θεσσαλονίκης / Αγιος Αθανάσιος
Απαντήσεις: 6

Φίλε!Πάμε γι ΄άλλα! Ή αγαπάς και τα δίνεις όλα ή... είσαι ότι καλύτερο της είχε συμβεί.Να δίνεις βάση στον γραμματικό χρόνο που χρησιμοποίησε.Της <<είχε>>,όχι πια.Πάρε το τρένο και κατέβα σε άλλο σταθμό!

Επιλέξτε σελίδα: (1-2)
Σελίδες 12
Δεν μπορείτε να απαντήσετε