Ο εύκολος τρόπος να κάνετε νέες γνωριμίες και σχέσεις!
Με περισσότερα από 535.000 μέλη,
το Sxeseis.gr είναι το μεγαλύτερο ελληνικό site γνωριμιών.
Το Sxeseis.gr συνδυάζει με μοναδικό τρόπο λειτουργίες κοινωνικής δικτύωσης ,σελίδας γνωριμιών, forums και chat rooms δίνοντας στα μέλη του περισσότερες δυνατότητες και ευκαιρίες επικοινωνίας και γνωριμίας, από οποιοδήποτε άλλο μέσο.
Μάθετε περισσότερα για το Sxeseis.gr
Είμαι :
Ενδιαφέρομαι για :
Ημ. Γεννήσης μου :
Κατοικώ :
Νομός :
Περιοχή :
Ουπς! Ξεχάσατε να συμπληρώσετε κάποιες πληροφορίες!
Ουπς! Η ημερομηνία γέννησης δεν είναι σωστή!

Περίεργη κατάσταση

Επιλέξτε σελίδα: (1-3)
Σελίδες 123

Paralia48

# 21 στις 25/12/2020
author
Γυναίκα / 56 / Παντρεμένη
Αλλη χώρα
Θέματα: 30
Απαντήσεις: 9.735
'Aρεσαν+: 0%

Παράθεση:
Σχόλιο # 19 από Enikos

Νομιζω δηλαδη, οτι...

Το να διακρινει κανεις τους πνευματωδης και εξυπνους αθρωπους...

Πρεπει να ειναι και ο ιδιος...

Καποιο απο τα δυο...η και τα δυο, σε εξαιρετκες περιπτωσεις...

Διαφορετικα, πιανεται για καφεμαντεια...

Εσύ δεν κάνεις διάλειμμα για Χριστούγεννα; Χαλάρωσε λίγο, πιες ένα τσαγάκι ! Τσιμπάς αμέσως !

Ειπαμε, εσένα δε σε φτανει κανείς σε iq, το θέμα αυτό έχει εξαντληθεί.

Ας δούμε τώρα τι θα κάνουμε με τον ΔονΖουάν.

Francesca_

# 22 στις 25/12/2020
author
Γυναίκα / 58 / Διαζευγμένη
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Αθήνα
Θέματα: 1
Απαντήσεις: 703

Παράθεση:
Σχόλιο # 19 από Enikos

Νομιζω δηλαδη, οτι...

Το να διακρινει κανεις τους πνευματωδης και εξυπνους αθρωπους...

Πρεπει να ειναι και ο ιδιος...

Καποιο απο τα δυο...η και τα δυο, σε εξαιρετκες περιπτωσεις...

Διαφορετικα, πιανεται για καφεμαντεια...

οπως και τα ρεζιλια..

νομιζω... 

Αρέσει στα μέλη la-mer, Enikos

Enikos

# 23 στις 25/12/2020
author
Ανδρας / 78 / Χήρος
Βοσνία - Ερζεγοβίνη
Θέματα: 22
Απαντήσεις: 27.788

Ουτε που σου απευθυνθηκα, ουτε που ειμαι των εμποροπανηγυρεων της "ακρατης" αγαπης...

Ως εκ τουτου, φαινεται οτι εσυ τσιμπας και δεν χαλαρωνεις να εορτασεις, τις...εορτες σου...

Οσο περι αι κιου, δεν απανταμε σε κατι που εχει εξαντληθει...

Διοτι δειχνουμε οτι... "αλλα λεω κι αλλα κανω, πως να σου το πω"...

Θες κι αλλα?...

Ντισμισεντ...

Παράθεση:
Σχόλιο # 21 από Paralia48

Εσύ δεν κάνεις διάλειμμα για Χριστούγεννα; Χαλάρωσε λίγο, πιες ένα τσαγάκι ! Τσιμπάς αμέσως !

Αρέσει στα μέλη la-mer, Francesca_

Enikos

# 24 στις 25/12/2020
author
Ανδρας / 78 / Χήρος
Βοσνία - Ερζεγοβίνη

. . . . . . . . . . .

Παράθεση:
Σχόλιο # 22 από Francesca_

οπως και τα ρεζιλια..

νομιζω... 

Kristina_

# 25 στις 25/12/2020
author
Γυναίκα / 57 / Ελεύθερη
Χιλή
Απαντήσεις: 2.425

Αν θελει η διαχειριση ας το διαγραψει...αλλα νομιζω βοηθα τη συζητηση σας

https://www.psychologynow.gr/arthra-psyxologias/prosopikotita/gnostiki-psyxologia/8501-to-syndromo-tou-apateona-to-paradokso-fainomeno-ton-poly-ikanon-anthropon.html

Παράθεση:
Σχόλιο # 21 από Paralia48

alisida

# 26 στις 25/12/2020
author
Γυναίκα / 52 / Διαζευγμένη
Καζακστάν
Θέματα: 35
Απαντήσεις: 9.477

Χρόνια πολλά κατ αρχήν,μέρες που είναι.

Δεν πρόκειται για αναβάθμιση,αλλά για υπενθύμιση του ύψους και της αξίας σου 

(Για να μην τη χαραμίζεις με μη έξυπνους λέω) 

Παράθεση:
Σχόλιο # 13 από Francesca_

περιμενε, γιατι ζαλιστηκα απο τοση μεγαλη ξαφνικη αναβαθμιση..

απο ρεζιλι, φσσστ στο εξυπνη  και 

φερτε μου ρε παιδια μια καρεκλα να κατσω... 

ααα.. δεν ειμαι καλα 

Αρέσει στο μέλος giorgos170

Enikos

# 27 στις 25/12/2020
author
Ανδρας / 78 / Χήρος
Βοσνία - Ερζεγοβίνη

Θα "βοηθησω" αν και δεν μου το ζητησε κανεις...αφιλοκερδης καλοσυνη κι ετσι...

Και αυτο επειδη εγω δεν ειμαι οτι  λεει ενα κειμενο, που αφορα μια αλλη κοινωνια, μιας αλλης ιδιοσυγκρασιας, μιας αλλης κουλτουρας, ενος αλλου βιωτικου επιπεδου, ενος αλλου γνωσιακου επιπεδου, μιας αλλης Ηπειρου κοκ...

Θα "βοηθησω" εσας, που εκρινα οτι αντιπροσωπευετε τα στανταρντς που ειπα πριν λιγο...

Μιλαω για εσας τους κατοικους του πλανητη, που ειστε ολοι ιδιοι εκτος απο εμενα, που δεν ξερω τι παει να πει απο θεσεως ισχυος να καταδυναστευω ολους τους ιεραρχικα κατωτερους μου, κανωντας χρηση του ...Βαθμου μου, στην ιεραρχια...αυτο ειναι μια "παρεκκλιση" που δεν με αφορα φυσικα...αν και εχουν εκδοθει ενα σωρο ερευνες...(αυτο δεν περιλαμβανεται σε αυτη την ερευνα, οποτε κανω τον ψοφιο κοριο)...

Μιλαω για ολους εσας που, αν δεν με δεχθειτε λογω δικης σας αποφασης, θα εχετε να κανετε με ερευνες που σας...αφορουν...και μιλανε εξ ονοματος μου, για τους αλλους...

Εμενα δεν με αφορουν αυτα...

Αλλωστε...δεν σας διαβαζω...μου σωθηκε ο καφες...

Τι ακουσαμε παλι...

Θεος φυλαξοι!!!...

Αρέσει στα μέλη la-mer, Cathrin82 και σε ακόμα 1 μέλος.

Paralia48

# 28 στις 25/12/2020
author
Γυναίκα / 56 / Παντρεμένη
Αλλη χώρα
Θέματα: 30
Απαντήσεις: 9.735
Έχουμε πολύ γέλιο πάντως!
Ωραία περνάμε και τα Χριστούγεννα.
Εδώ έχουμε σύνδρομο των ημίθεων, τι λες τώρα ! Ξεπερασμένα άρθρα !

Στο μεταξύ, είπε η κοπέλα, εδώ , η θεματοθέτρια, να διακόψει λίγο, για να γιορτάσει Χριστούγεννα και έπειτα να λύσει το ζήτημα του ΔονΖουάν, αλλά εμείς θα φροντίσουμε να το έχουμε λύσει πριν έρθει
Αρέσει στα μέλη alisida, Kristina_ και σε ακόμα 2 μέλη.

kostas232

# 29 στις 25/12/2020
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:
'Aρεσαν+: %

μ

μαλιστα ειπα και εγω... δεν θα μιλησει η ψυχολογια???.. ειναιδυνατον?? να η κριστιν με τους ψυχολογαιους ... ενταξει ειπαμε οτι πει το φ.β και οι ψυχολογοι... εμεις που δεν ειχαμε τιποτα απο αυτα γιναμε εγκληματιες... αντε χρονια πολλα  βρε με υγεια

Παράθεση:
Σχόλιο # 25 από Kristina_

Αν θελει η διαχειριση ας το διαγραψει...αλλα νομιζω βοηθα τη συζητηση σας

https://www.psychologynow.gr/arthra-psyxologias/prosopikotita/gnostiki-psyxologia/8501-to-syndromo-tou-apateona-to-paradokso-fainomeno-ton-poly-ikanon-anthropon.html

kostas232

# 30 στις 25/12/2020
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

για σιγα ρε παιδια

τωρα την επιασε κοψιμο την λινα οταν εκανε την δλεια ( ετσι τολεμε στο χωριο μου) δεν τηνε νοιαζε για την αλλη κοπελα/?.. τι εγινε κυρι αλυσιδα μ ?? τα καλα και συμφεροντα?... βραιες συβουλες δινεις αντι να της τα χωσεις θου κυριε μερες πουειναι...

που σαι ρε μαριααα??? χρονια πολλα μαριω ελα γιατιη κυρια με το σκουφι τους στελνει αδιαβαστους

χαχαχαχαχαχχα

Παράθεση:
Σχόλιο # 7 από alisida

Φραντζέσκα μου,θα σου πω κάτι αλλά όχι εδώ.

Επειδή εσύ τουλάχιστον(σε αντίθεση με κάποιους άλλους) εκτός από πνευματώδης είσαι Και έξυπνη 

(Δεν είναι καθόλου ειρωνικό )

Παράθεση:
Σχόλιο # 2 από alisida

Περίληψη

Η Λίνα βρέθηκε κάποιες φορές ερωτικά με έναν συνάδελφο.

Εκεινος απιστησε και απιστει απ' ο,τι φαίνεται κατά εξακολούθηση στη σχέση του.

Η κοπέλα του τον χώρισε και τον άφησε ελεύθερο να κάνει ο,τι θέλει.(Μπράβο της)

.Η Λίνα αναρωτιέται αν ο άπιστος είναι σ εκείνη πιστός και αν πρέπει να δείξει ότι γνωρίζει τα πάντα για τις απιστίες του 

Enikos

# 31 στις 25/12/2020
author
Ανδρας / 78 / Χήρος
Βοσνία - Ερζεγοβίνη

Αφησα τη γαλοπουλα, για να χαχανισω στο σχεσεις...

Μαιστα...τοσο μεγαλη μερα...οπως την συστηνω...

Στους ατακτους...

Ρε τιποτα λεμε!!!...

Μεδεν αξιοπιστια...

Αρέσει στα μέλη la-mer, Francesca_

Kristina_

# 32 στις 25/12/2020
author
Γυναίκα / 57 / Ελεύθερη
Χιλή

Βρε κωστακι, βρε κωστακι  και να σκεφτεις οτι εγω δεν τους παω του ψυχολογους...τους θεωρω συγγενεις με τους αστρολογους αφου...αλλα οκ αυτο βρηκα προχειρο τώρα 

Αντε και χρονια μας καλα 

Παράθεση:
Σχόλιο # 29 από kostas232

μ

μαλιστα ειπα και εγω... δεν θα μιλησει η ψυχολογια???.. ειναιδυνατον?? να η κριστιν με τους ψυχολογαιους ... ενταξει ειπαμε οτι πει το φ.β και οι ψυχολογοι... εμεις που δεν ειχαμε τιποτα απο αυτα γιναμε εγκληματιες... αντε χρονια πολλα  βρε με υγεια

Kristina_

# 33 στις 26/12/2020
author
Γυναίκα / 57 / Ελεύθερη
Χιλή

Σορρυ κωστακι αλλα μια θολουρα την εχω τελευταια (ειμαι αρρωστουλα λεμε)...δεν καταλαβα τι θες να πεις οτι οι ψυχολογοι πανε σε αλλους ψυχολογους για συνεδριες? Ε και ? αφου οι ψυχολογοι της σειρας ειναι ναχαμεναλεγαμε οπου και να πηγαινουν μπιγκ ντιλ ...

Με τουτα και με κεινα ομως παει το θεμα της λινας...αλλα βρε λινακι και συ τι περιμενεις να κανεις με εναν που ενω συγκατοικουσε με μια, εκανε αρπαχτες με σενα στη δουλεια και μετα και με μια αλλη συναδελφο σας? Και τωρα που λογω της καταστασης (λοκνταουν) δε δουλευετε και ουτε επικοινωνειτε...ρωτας εμας να σου πουμε πως να το χειριστεις οοοταν ξαναβρεθειτε στη δουλεια...μα τοτε μπορει εκεινος η και εκεινη να μην δουλευουν πια μαζι σου η μπορει να μπουν και νεα ατομα στο παιχνιδι σορρυ στη δουλεια ηθελα να πω...

Τι καθεσαι και προβληματιζεσαι και ζητας και τη βοηθεια του κοινου? Οταν ερθει εκεινη η ωρα εδω θα μαστε να σου πουμε τι θα κανεις (βλεπε panagiotismp)

Παράθεση:
Σχόλιο # 39 από kostas232

ενω γνωριζεις

πολυ καλα τι σου εγραψα αγαπητη κριστιν, εν τουτοις αμολας αετο διοτι ενταξει οπω ςκαι να εχει τι μας ειπε παλι αυτος ο τυπος εφοσον το ειπαν οι ψυχολογοι δεν μπορει θα εχουν δικιο... ευτυχως που και οι ιδιοι πηγαινουν σε συανδεφλους τους και καουν θεραπειες.. δεν ξερω αν το γνωριζες αυτο κριστιν... ετσι για να το πουμε το εβαλα... το φβ τι λεει περι της αταστασης της θεματοτετοιας για ψαξε σε περικαλω και πες μου οποτε μπορεσεις βεβαιως βεβαιως...

Αρέσει στο μέλος Paralia48

kostas232

# 34 στις 26/12/2020
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

kristin

οτι ναναι γραφεις.. ουτε καν καταλαβες τι ειπα... καιηταν απλα ρε συ... στα δθσκολα δηλαδης τι θα κανεις??

Παράθεση:
Σχόλιο # 33 από Kristina_

Σορρυ κωστακι αλλα μια θολουρα την εχω τελευταια (ειμαι αρρωστουλα λεμε)...δεν καταλαβα τι θες να πεις οτι οι ψυχολογοι πανε σε αλλους ψυχολογους για συνεδριες? Ε και ? αφου οι ψυχολογοι της σειρας ειναι ναχαμεναλεγαμε οπου και να πηγαινουν μπιγκ ντιλ ...

Με τουτα και με κεινα ομως παει το θεμα της λινας...αλλα βρε λινακι και συ τι περιμενεις να κανεις με εναν που ενω συγκατοικουσε με μια, εκανε αρπαχτες με σενα στη δουλεια και μετα και με μια αλλη συναδελφο σας? Και τωρα που λογω της καταστασης (λοκνταουν) δε δουλευετε και ουτε επικοινωνειτε...ρωτας εμας να σου πουμε πως να το χειριστεις οοοταν ξαναβρεθειτε στη δουλεια...μα τοτε μπορει εκεινος η και εκεινη να μην δουλευουν πια μαζι σου η μπορει να μπουν και νεα ατομα στο παιχνιδι σορρυ στη δουλεια ηθελα να πω...

Τι καθεσαι και προβληματιζεσαι και ζητας και τη βοηθεια του κοινου? Οταν ερθει εκεινη η ωρα εδω θα μαστε να σου πουμε τι θα κανεις (βλεπε panagiotismp)

Kristina_

# 35 στις 27/12/2020
author
Γυναίκα / 57 / Ελεύθερη
Χιλή

κωστακι εχω θολουρα λεμε!!! Γιατι δεν τα λες πιο καθαρα? Για νηπια και πιο κατω (α καταλαβα...προεγκριση)

ΥΓ θα πω τιποτε μες τη θολουρα μου για την ουραοτιτουφανειτουλολοστεφανη  

Παράθεση:
Σχόλιο # 34 από kostas232

kristin

οτι ναναι γραφεις.. ουτε καν καταλαβες τι ειπα... καιηταν απλα ρε συ... στα δθσκολα δηλαδης τι θα κανεις??

Francesca_

# 36 στις 27/12/2020
author

Παράθεση:
Σχόλιο # 34 από kostas232

kristin

για τα δυσκολα και τα αβολα, παντα υπαρχουν οι αναφορες, καλε, δεν καταλαβες; 

Αρέσει στα μέλη Enikos, la-mer

Enikos

# 37 στις 27/12/2020
author
Ανδρας / 78 / Χήρος
Βοσνία - Ερζεγοβίνη

Τουλαχιστον, μας εμεινε το "επιστημονικο" ποστ, του οποιου τους συγγραφεις εχωμε για ...αστρολογους...

Παράθεση:
Σχόλιο # 36 από Francesca_

Αρέσει στα μέλη Francesca_, la-mer

Kristina_

# 38 στις 27/12/2020
author
Γυναίκα / 57 / Ελεύθερη
Χιλή

Φραντζεσκα στα ελληνικα αλλη λεξη χρησιμοποιουμε για τη «δυσκολια» και αλλη για την «αδιαφορια« και το «δεν αξιζει τον κοπο» αλλη για το «κουβεντα να γινεται» και το «να χαμε να λεγαμε» ...

Αυτα που διαβαζω εδω κατα καιρους ειναι συνηθως στις δυο τελευταιες κατηγοριες ...τις δυο πρωτες δεν εχουν φτασει μεχρι τωρα, τουλαχιστον οσον με αφορα (ααα ναι εχω και 2-3 προφιλ στην προσωπικη μου λιστα της αδιαφοριας δλδ δε διαβαζω ποστς τους ...αντε βρε μολις τα εκανα  3-4 ...) παντως αλλοι εδω μεσα εχω δει οτι εφτασαν μεχρι και τους αρμοδιους...οχι μονο τον σαπορτ...και πολυ καλα εκαναν...

και οχι καλε δεν εκανα καμια αναφορα εγω... ειδα οτι μπηκε μια σκουπα εδω αλλα δεν καταλαβα το λογο... μεχρι το σημειο που ειχα διαβασει δεν υπηρχε κατι αξιο απαντησης ουτε και  αναφορας

Παράθεση:
Σχόλιο # 36 από Francesca_

Αρέσει στο μέλος alisida

Francesca_

# 39 στις 27/12/2020
author

Παράθεση:
Σχόλιο # 37 από Enikos

Τουλαχιστον, μας εμεινε το "επιστημονικο" ποστ, του οποιου τους συγγραφεις εχωμε για ...αστρολογους...

και παρολο αυτο, το συστηνουμε, ενω λεμε η αστρολογια δζιιιζζ σμεντι-καπελι 

ωχ, θεε μου! 

Αρέσει στο μέλος Enikos

Francesca_

# 40 στις 27/12/2020
author

Παράθεση:
Σχόλιο # 38 από Kristina_

Φραντζεσκα στα ελληνικα αλλη λεξη χρησιμοποιουμε για τη «δυσκολια» και αλλη για την «αδιαφορια« και το «δεν αξιζει τον κοπο» αλλη για το «κουβεντα να γινεται» και το «να χαμε να λεγαμε» ...

Αυτα που διαβαζω εδω κατα καιρους ειναι συνηθως στις δυο τελευταιες κατηγοριες ...τις δυο πρωτες δεν εχουν φτασει μεχρι τωρα, τουλαχιστον οσον με αφορα (ααα ναι εχω και 2-3 προφιλ στην προσωπικη μου λιστα της αδιαφοριας δλδ δε διαβαζω ποστς τους ...αντε βρε μολις τα εκανα  3-4 ...) παντως αλλοι εδω μεσα εχω δει οτι εφτασαν μεχρι και τους αρμοδιους...οχι μονο τον σαπορτ...και πολυ καλα εκαναν...

και οχι καλε δεν εκανα καμια αναφορα εγω... ειδα οτι μπηκε μια σκουπα εδω αλλα δεν καταλαβα το λογο... μεχρι το σημειο που ειχα διαβασει δεν υπηρχε κατι αξιο απαντησης ουτε και  αναφορας

α, την ερωτηση που σου εκανα, δεν ηταν ''κατι αξιο απαντησης ουτε και αναφορας''

καταλαβαινω τη δυσκολια που σε βρηκε - με δικες σου πετρες στο κεφαλι σου...

και αυτο εδω το ποστ σου ειναι ο,τι να'ναι.. προχειρο και αυτο, ναχαμεναλεγαμε

Αρέσει στο μέλος Enikos
Επιλέξτε σελίδα: (1-3)
Σελίδες 123
Δεν μπορείτε να απαντήσετε